پنجشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۴۰۲ / 21 September, 2023

راهنمای خرید دیوار سبز مصنوعی

دیوارهای سبز مصنوعی به دسته ای از تجهیزات دکوراسیون محیط گفته می‌شود که کمک می‌کند تا بتوانید با نصب آن جلوه زیبایی به محیط پیرامون خود داده و گیاهان مصنوعی زیبا و خاصی را در محیط نصب کنید. امکان خرید و نصب دیوارهای سبز مصنوعی در اشکال مختلف، اندازه‌ها، رنگ‌های متفاوت و... وجود دارد. به همین دلیل، شما می‌توانید متناسب با نیاز خود اقدام به تهیه گرین وال مصنوعی کرده و از این طریق زیبایی پیرامون خود را چندین برابر کنید. به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا شما را با گرین وال مصنوعی آشنا کرده و در مورد مواردی که برای خرید دیوار سبز مصنوعی باید به آن توجه داشته باشید، نکات مفیدی را به شما ارائه دهیم.

دیوار سبز مصنوعی چیست؟

یکی از سوالات مهمی که افراد مطرح می‌کنند، این است که دیوار سبز مصنوعی و گرین وال چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این دیوار یک مجموعه گیاهان مصنوعی است که به صورت عمودی بوده و از پانل‌های به هم پیوسته تشکیل شده است. دیوار سبز مصنوعی یا همان گرین وال به دلیل طراحی و کیفیت بالایی که دارد، بسیار شبیه به چمن طبیعی بوده و تنها تفاوت آن در نوع نظافت می باشد.
به این صورت که برای نگهداری از این محصول بر خلاف چمن طبیعی نیازی به کودهی و آبیاری برای رشد ندارد. شما می‌توانید این محصول را در پروژه‌های مسکونی، تجاری، محیط‌های آپارتمانی، حیاط خلوت، بالکن، دفاتر و... استفاده کنید. در این صورت، اگر یک دیوار خالی دارید و به دنبال زیبا کردن آن با کمترین هزینه هستید، می‌توانید از گرین وال مصنوعی استفاده کنید.

راهنمای خرید دیوار سبز مصنوعی

راهنمای خرید دیوار سبز مصنوعی

در صورتی که قصد خرید دیوار سبز مصنوعی دارید، نیاز است تا به چند مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید تا بتوانید یک محصول با کیفیت خریداری کنید. در وهله اول، پیشنهاد ما این است که به سراغ دیوارهای مصنوعی بروید که برای تولید آن از 100٪ مواد پلی اتیلن خالص استفاده شده باشد. تولید گرین وال با استفاده از مواد پلی اتیلن خالص باعث می‌شود تا بتوانید در صورت نیاز، به صورت کامل این دیوار سبز را بازیافت کنید. یک گرین وال با کیفیت نیز باید ایمن، غیر سمی و بدون مواد شیمیایی سرطان زا باشد.
از دیگر مواردی که به عنوان راهنمای خرید گرین وال باید به آن توجه داشته باشید، این است که محصولی ضدUV خریداری کنید. در واقع گیاهان مصنوعی مورد استفاده باید به نحوی باشند که در برابر اشعه نور خورشید مقاومت بالایی از خود نشان دهند تا اثر قرارگیری در برابر اشعه با مشکل خاصی مواجه نشوند.

دیوار سبز مصنوعی از چه چیزی ساخته شده است؟

به منظور تولید دیوار سبز مصنوعی می‌توان از متریال‌های مختلفی همچون پلاستیک، ابریشم و کاغذ استفاده کرد و از این طریق قیمت این دسته از محصولات افزایش و یا کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر قیمت، استفاده از مواد مصنوعی با کیفیت باعث می شود، تا طول عمر محصول شما افزایش یابد و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاومت بالایی از خود نشان دهد.
به صورت کلی، می‌توان گفت که یک دیوار سبز مصنوعی درجه یک باید با استفاده از PVC یا PE و در برخی از موارد با استفاده از پارچه تولید شود. گرین وال‌های تولیدی با استفاده از پلی اتیلن 100% خالص ویژگی‌های مختلفی همچون ظاهری زیبا، شفاف و بافتی مقاوم دارند.

دیوار سبز مصنوعی در مقابل گیاهان طبیعی

در صورتی که قصد دارید تا یک دیوار سبز تولید کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید از گیاهان مصنوعی یا گیاهان طبیعی روی دیوار خود استفاده کنید. این مسئله باعث شده بسیاری از افراد بین انتخاب این دو گمراه شوند. از این رو، ما در ادامه به تفاوت های اصلی آنها پرداخته تا بتوانید بسته به محیط خود محصولی مناسب انتخاب کنید.
یکی از تفاوت های اصلی که می توان به آن اشاره کرد، این است که گیاهان طبیعی به نگهداری بیشتری نسبت گرین وال های مصنوعی نیاز دارند و بسیار حساس هستند. در این صورت، اگر به خوبی از آنها مراقبت نشود، به دلیل تغییرات فصلی پژمرده می‌شوند.
همچنین، اگر برای پروژه خود به سراغ گرین وال‌های مصنوعی بیایید، دیگر نیازی به آبیاری یا هرس وجود ندارد و این موضوع باعث می‌شود تا هزینه‌های نگهداری از این دیوار سبز بسیار کاهش پیدا کند. از دیگر مزایا دیوار سبز مصنوعی می‌توان به نصب آسان‌ و ارزان‌ آن به نسبت گیاهان واقعی اشاره کرد.

آیا دیوار مصنوعی قابل جابجایی است؟

در صورتی که برای ساخت دیوار سبز به سراغ گیاهان مصنوعی آمده و از آن‌ها استفاده کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید با کمترین چالش اقدام به جابجایی این دیوارها کرده و متناسب با نیاز خود آن را تغییر مکان دهید. در واقع دیوارهای مصنوعی به نحوی ساخته می‌شوند که بتوانید به راحتی آن‌ها را باز کرده و به مکان جدید انتقال دهید.

نگهداری گرین وال

به منظور نگهداری گرین وال باید به این نکته توجه داشته باشید، کیفیت محصولی را که خریداری می‌کنید، نقش بسیار مهمی در طول عمر آن دارد. از این رو، اگر دیوار سبز مصنوعی با کیفیت بالا تهیه کنید، نگهداری از آن برای شما آسان خواهد شد. برای نگهداری از گرین وال‌ تنها کافیست تا هرزگاهی اقدام به گردگیری این دیوارهای سبز مصنوعی کنید. شما می‌توانید با استفاده از یک پارچه مرطوب این کار را انجام دهید.

راهنمای خرید دیوار سبز مصنوعی

خرید دیوار سبز مصنوعی

گرین وال مصنوعی در انواع مختلف ریسه ای، شاخه ای و پنلی تولید می شود. از این رو، برای خرید این دسته از محصولات باید اطلاعات بالایی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید نوع مناسبی را برای محیط خود انتخاب کنید. علاوه بر در نظر گرفتن این موضوع، کیفیت دیوار سبز مصنوعی بسیار مهم می باشد. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم خرید خود را از مجموعه های معتبری همچون خانه چمن انجام دهید؛ زیرا به دلیل تخصص چندین ساله آنها در این زمینه محصولات با کیفیتی را به مشتریان خود عرضه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید گرین وال مصنوعی و انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزیئنی به سایت این مجموعه مراجعه کنید.
در صورتی که قصد دارید دیوار سبز مصنوعی و گرین وال خریداری کنید، نیاز است تا به سراغ مجموعه‌های معتبر در این حوزه آمده و از این مجموعه‌ها اقدام به خرید گرین وال با کیفیت و درجه یک کنید. یکی از برترین مجموعه‌های داخل کشور که می‌توانید از طریق آن اقدام به خرید دیوار سبز مصنوعی کنید، مجموعه خانه چمن است. شما می‌توانید از این مجموعه متناسب با بودجه و سلیقه خود، اقدام به خرید گرین وال کرده و با استفاده از این دیوار سبز مصنوعی برای دکور کردن محیط پیرامون خود استفاده کنید.