جمعه, ۱۴ بهمن, ۱۴۰۱ / 3 February, 2023

روغن زیتون برای موی شما مثل یک تقویت کننده حرفه ای عمل می کند. آنتی اکسیدان های موجود در مو نیاز واقعی موی شما را رفع می کند. برطرف کردن فقر موجود در ریشه مو و التهاب های رایج پوست سر، سبب افزایش ضخامت بی سابقه مو در بانوان و آقایان خواهد شد. در ادامه به طریقه استفاده روغن زیتون برای مو و فواید آن اشاره می کنیم.

فواید روغن زیتون برای مو

شکنندگی موها، موخوره و ریزش مو شاید سه عنوان اصلی مشکلات امروزی بانوان در بحث سلامت مو باشد. فواید روغن زیتون برای مو در قالب رفع این سه مشکل اصلی خود را نشان می دهد. شوره سر همان عاملی است که خشکی پوست سر و خارش شدید این ناحیه را ایجاد می کند.
روغن زیتون با رفع این خشکی می تواند به برطرف کردن این مشکل بسیار ناراحت کننده کمک کند. خاصیت رطوبت بخشی و ضد التهابی روغن زیتون سبب رفع خشکی و التهاب ناشی از آن در ناحیه پوست سر خواهد شد. تقویت فولیکول مو برای رشد مجدد موهای از دست رفته از دیگر فواید کلی روغن زیتون برای مو می باشد.
انواع قارچ های ایجاد شده در ناحیه پوست سر برخی افراد به کمک این معجزه طبیعت رفع خواهد شد. کافی است مقداری از این روغن شفابخش را به پوست سر خود مالیده و پس از مدتی آن را مورد شستشو قرار دهید.
بی دلیل نیست که خداوند در قرآن به زیتون قسم خورده است. پروردگار عالمیان با این قسم قصد یادآوری خواص فوق العاده زیتون و روغن آن به انسان را داشته است. ما با استفاده از روغن زیتون برای بیماری های مختلف در واقع به ندای طبیعت و توصیه پروردگار گوش فرا می دهیم.

شما می توانید با مراجعه به آدرس https://beklioil.com/cooking-oil/روغن-زیتون-فرایکر-کم-بو-extra-virgin-olive-oil به صورت آنلاین اقدام به خرید روغن زیتون کنید.

روغن زیتون برای مو نرمی را به ارمغان می آورد

موی خشک و وز جلوه یک صورت زیبا را کاهش می دهد. زمانی که پوست سر شما بیش از اندازه خشک باشد موهای شما رطوبت طبیعی خود را از دست خواهد داد. بهترین راهکار درمانی در این شرایط استفاده از روغن زیتون برای مو است. سلامت موی شما در گرو استفاده از روغن برگرفته از دل طبیعت است.
نرمی حاصل از روغن زیتون در نتیجه خاصیت آبرسانی و رطوبت بخشی این روغن معجزه آسا به دست می آید. وجود اسید اولئیک و اسید پالمتیک و اسکوالن در این روغن سبب می شود که نرمی فوق العاده ای در موهای شما ایجاد شود. این سه ماده شیمیایی در روغن زیتون در واقع پایه اصلی انواع شامپوهای نرم کننده تجاری هستند.
دانشمندان برای رسیدن به تمامی خواص روغن زیتون برای مو این سه ماده را به صورت آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار داده اند. پس از تحقیقات فراوان اثرگذاری این سه ماده بر سلامت مو توسط دانشمندان تایید شده است. لازم است جهت نرم کردن کامل مو از این روغن به صورت دوره های منظم استفاده شود. میزان لازم برای اثرگذاری بر روی بیشتر موها، دو بار در هفته خواهد بود.

روغن زیتون ارگانیک بکلی


ساخت ماسک های تقویت کننده مو با روغن زیتون

به میزان لازم از روغن زیتون را می توانید هفته ای دو بار بر روی پوست سر خود قرار دهید. این ساده ترین نوع ماسک ساخته شده از روغن زیتون برای مو می باشد. مالش آرام این روغن بر پوست سر، اثرگذاری این روغن را بیشتر خواهد کرد. می توانید از خواص این روغن بیشتر بهره مند شده و آن را در کنار یک ماده دیگر استفاده کنید.
برای مثال پیشنهاد ما در این مطلب استفاده از روغن زیتون برای مو در کنار موز است. این دو ماده فوق العاده برای سلامت مو معجزه وار عمل خواهند نمود.
روغن زیتون دارای مقادیر بسیار بالایی ویتامین E و موز پتاسیم زیادی داراست. این دو ماده در کنار هم سبب رشد بسیار مطلوب موهای سر خواهند شد. بهتر است روغن زیتون برای مو، گرم شده و حرارت مناسبی داشته باشد. در این صورت می توان از خواص آن بیشتر بهره مند شد.
اگر رطوبت مو بیشتر باشد روغن زیتون زودتر بر روی مو اثر گذار خواهد بود. کف سر شما همیشه نیازمند روغن زیتون است. درمان های شیمیایی امروزه اثرگذاری لازم را برای اصلاح مو ندارد. مواد گیاهی با کمترین مضرات می تواند سلامت موی شما را تضمین کند.

افزایش ضخامت مو با روغن زیتون

موهای بسیار نازک، شکنندگی بیشتری خواهد داشت. بنابراین باید نازکی بیش از اندازه مو را برطرف کرد. در این صورت موی سالم تر و زیباتری خواهید داشت. برای این که در این امر موفق شوید اولین ابزار مورد نیاز شما یک روغن بسیار مفید به نام روغن زیتون است.
واقعیت این است که هیچگاه مو کاملا ضخیم نشده و جنس اصلی آن از زمان تولد مشخص خواهد شد. اما می توان در بافت مو تغییراتی ایجاد کرد. پس ضخیم کردن مو و رشد مجدد آن یک مطلب کاملا علمی است. این اتفاق با تامین مواد مغذی مورد نیاز مو تامین خواهد شد.

کلام آخر

مشکل اصلی بانوان و آقایان در نازکی بیش از اندازه مو مربوط به تغییرات هورمونی، کمبود مواد غذایی و رعایت نکردن بهداشت خواهد بود. تقویت موها و اشباع مو از مواد غذایی لازم سبب می شود که یکی از دلایل اصلی ریزش و نازکی مو رفع شود.