اگر صفحه را درست نمی‌بینید اینجا را کلیک کنید

«آخرین تابستان اروپا» رسید
ایسنا/خوزستان کتاب «آخرین تابستان اروپا» نوشته دیوید فرامکین با ترجمه سوگند رجبی‌نسب منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب حاضر تحقیقی‌ است تاریخی که حول این پرسش شکل گرفته است: چرا جنگ جهانی اول آغاز شد؟ 
دیوید فرامکین در کتاب «آخرین تابستان اروپا» بر آن است که پاسخ این پرسش را بیابد و بیان کند که چطور، با وجود آرامشی که دست‌کم در ظاهرِ اروپای روزهای منتهی به جنگ جهانی اول مشهود بوده است، ناگهان چنین جنگ بزرگ و هولناکی در اروپا رخ داد و نقاط دیگر جهان را نیز از خود متأثر کرد و تأثیری عمیق بر آینده جهان بر جای گذاشت؟ دیوید فرامکین (۲۰۱۷_۱۹۳۲) نویسنده، حقوق‌دان و مورخ آمریکایی بود که عمده شهرتش به خاطر پژوهش‌اش در مورد خاورمیانه با عنوان «صلحی برای پایان‌ دادن به همه صلح‌ها» (۱۹۸۹) است. فرامکین در این کتاب به نقش قدرت‌های اروپایی در سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۲ برای شکل‌دادن به خاورمیانه معاصر می‌پردازد. این کتاب در جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب و جایزه پولیتزر جزو راه‌یافتگان به مرحله نهایی بود. فرامکین در مجموع هفت کتاب نوشته است که آخرین آنها «شاه و کابوی؛ تئودور روزولت و ادوارد هفتم» است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد. 
جنگ جهانی اول، چنانکه فرامکین به انحای مختلف در پیش‌درآمد کتاب «آخرین تابستان اروپا» بر آن تأکید می‌کند، یکی از نقاط عطف و از مهمترین و تأثیرگذارترین وقایع تاریخ قرن بیستم است و دامنۀ تأثیر آن به قرن بیست‌ویکم نیز کشیده شده است. آسیب‌ها و تأثیرات این جنگ بسیار گسترده بود و عجیب اینکه مردم اروپا، در زمانی که این جنگ اتفاق افتاد، اصلاً انتظار وقوع آن را نداشتند و در احساس امنیت و آرامشی غرق بودند که بی‌کرانه و پایان‌ناپذیر می‌نمود. 
کتاب «آخرین تابستان اروپا» به بررسی تنش‌ها و اتفاقاتی می‌پردازد که در رقم‌خوردن جنگ جهانی اول نقشی اساسی ایفا کردند. از سوگند رجبی‌نسب پیشتر کتاب‌ چهار جلدی «مجموعه آزمون‌های آپولو» نوشته ریک ریوردان، «سه‌گانه کشف جادوگر ۲ سایه شب ۱» نوشته دبورا هارکنس و مجموعه «رنگ‌آمیزی برای بزرگسال؛ رویای آرامش» گردآوری پدرام خان‌محمدی ترجمه و منتشر شده است. این کتاب را بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه در ۴۴۰ صفحه و با قیمت ۲۲۰ هزار تومان انتشار داده است. انتهای پیام