اگر صفحه را درست نمی‌بینید اینجا را کلیک کنید

خوب شدن فرد مبتلا به امیکرون چقدر طول میکشه؟

رفع علائم و دوره درمان امیکرون چند روز است؟

سویه امیکرون به سرعت در حال گسترش است. خوشبختانه تحقیقات نشان می دهد؛ احتمال اینکه این ویروس به بیماری شدید در افراد واکسینه شده تبدیل شود، بسیار کم است اما هنوز هم این عفونت با وجود علائم خفیفی که دارد، در بین مردم در حال گسترش می باشد. در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم که در مورد این ویروس و مدت زمان خوب شدن آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

رفع علائم عمومی امیکرون یک تا دو هفته طول می‌ کشد

طبق مطالعات اخیر، امیکرون ممکن است علائم مختلفی را در افراد ایجاد کند که علت‌ های متفاوتی دارد. تحقیقات نشان می دهد که آخرین نسخه این ویروس سریع تر از دلتا وارد بدن افراد می شود و در نتیجه علائم آن بعد از سه الی چهار روز ظاهر می‌ شوند. البته اطلاعات بیشتری در مورد آن مورد نیاز است اما مطالعات نشان می دهد که ممکن است تا 7 روز هم علائم داشته باشید.

افرادی که به نوع خفیف کرونا مبتلا می شوند، معمولا بعد از 1 تا 2 هفته بهبود پیدا می‌ کنند اما در موارد شدیدتر ممکن است ریکاوری افراد 6 هفته یا حتی بیشتر هم طول بکشد و گاهی اوقات باعث آسیب به قلب، کلیه و مغز می شود.

ابتلا به امیکرون

نتایج مطالعات درمورد دوره درمان امیکرون

مطالعه ای در این مورد نشان می‌ دهد که علائم عمومی در آن ممکن است چند روز تا یک هفته طول بکشد. اطلاعات اولیه در مورد این ویروس مورد بررسی قرار گرفته است و نشان می‌ دهد در بین افرادی که واکسینه شده اند، ممکن است باز هم تست مثبت امیکرون وجود داشته باشد که همه این افراد بیماری را به صورت خفیف تجربه می‌ کنند و نیاز به بستری نخواهند داشت.

طبق نظر محققان، علائم عمومی در مدت زمان کمتری نسبت به سویه های دیگر طول می کشد

وقتی که ویروس شروع به پخش شدن می‌ کند، علائم آن ظاهر می‌ شود و طبق نظر محققان و تحقیقاتی که تا به حال انجام داده اند، امیکرون به طور کل علائم کوتاه مدت تری نسبت به دیگر سویه های کرونا دارد.

دوره علائم آن نسبت به دلتا خیلی کوتاه تر است و معمولاً در عرض یک هفته همه چیز برطرف می شود؛ به طور کل امیکرون از هر لحاظی سرعت بالاتری دارد.

دوره درمان امیکرون

امیکرون در افرادی که واکسینه نشده اند؛ جدی تر است

درست است که این ویروس زیاد شدید نیست و خیلی سریع برطرف می‌ شود اما پزشکان بر این عقیده هستند کسانی که واکسن نزده اند، نوع شدیدی از این بیماری را می گیرند که ممکن است علائم آنها بین 10 تا 12 روز طول بکشد.

اما کسانی که واکسن تزریق کرده‌اند، این بیماری را خیلی کوتاه تر و خفیف تر تجربه می‌ کنند.

دوره درمان امیکرون چند روز طول میکشه؟

51
این مطلب مفید بود ؟10