اگر صفحه را درست نمی‌بینید اینجا را کلیک کنید

گوشی مهاجم جذاب کره ای در جام جهانی منفجر شد

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از روزیاتو، شاید پیش از بازی کره جنوبی با غنا که دوشنبه گذشته برگزار شد کمتر کسی گیو سونگ را می شناخت، اما بعد از به ثمر رساندن دو گل توسط این بازیکن ۲۴ ساله در این بازی، تعداد دنبال کنندگان او در اینستاگرام از ۲۰ هزار نفر به ۱.۶ میلیون نفر رسیده و به دلیل توجه زیادی که به او شده مجبور شده تلفن خود را خاموش کند.

تصویر

علاقه مندی ها به او به قدری زیاد شده که یک ویدیوی ۷ ثانیه ای که او را در حالی که فقط روی نیمکت تیمش نشسته نشان می دهد، تاکنون بیش از ۷.۷ میلیون بار در رسانه های اجتماعی بازدید داشته است. یک روزنامه نگار کره ای در این باره گفت: «او باید استراحت می کرد اما تمام شب در تلفنش پیام دریافت می کرد و این موضوع او را بیدار نگه داشته بود. چو سعی داشت روی فوتبال تمرکز کند، اما همینطور برایش پیام می آمد.»
برای کسی که خودش را «ناچیز» توصیف می کند و تقریبا هیچ اطلاعاتی درباره زندگی خصوصی اش علنی نشده، این موضوع مثل یک شهاب درخشان و زودگذر عمل می کند. البته تا اینجا مشخص شده که او نامزد دارد. چو گیو سونگ در سال ۱۹۹۸ در شهر آنسان کره جنوبی و از پدر و مادری که هر دو ورزشکار هستند متولد شد. او فوتبال را از کودکی شروع کرد و در آکادمی جوانان اف سی آنیانگ در پست هافبک دفاعی به بازی پرداخت.

تصویر

تصویر

چو در طول دوران حضورش در دانشگاه گوانگژو در این پست ماندگار شد اما مربی اش به او گفته بود که به اندازه کافی خوب عمل نمی کند و در سال ۲۰۱۷ به پست مهاجم منتقل شد. دو سال بعد او در آنیانگ حرفه ای شد، همان تیمی که در سنین پایین در آن بازی می کرد و در پایان اولین فصل خود به سومین گلزن برتر لیگ دو کره تبدیل شد.

تصویر

در طول تابستان، او به باشگاه چونبوک هیوندای موتورز (Jeonbuk Hyundai Motors) در کی-لیگ (K League)، لیگ فوتبال حرفه ای کره منتقل شد.
چو در سال ۲۰۲۱ برای خدمت اجباری به ارتش رفت و در آنجا برای Gimcheon Sangmu -تیم نیروهای مسلح کره جنوبی- بازی کرد. به نظر می رسید که این موقعیت، پیشرفتی که چو به آن نیاز داشت را فراهم کرد، و زمانی که امسال دوباره به چونبوک پیوست، به عنوان بهترین گلزن کی لیگ ۱ ظاهر شد و به تیمش کمک کرد تا عنوان قهرمانی جام حذفی کشور را کسب کند.
او اولین بار در سال ۲۰۲۱ به تیم ملی کره دعوت شد و اولین بازی ملی خود را در بازی های مقدماتی جام جهانی مقابل لبنان در سپتامبر همان سال انجام داد.
پس از یک فصل فوق العاده با چونبوک، چو برای شرکت در بازی های جام جهانی به تیم ملی کره جنوبی دعوت شد و در بازی مقابل غنا به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت. این مهاجم یک متر و ۸۸ سانتی، با دو ضربه سر سریع گل های خود را به ثمر رساند تا تیمش را از باخت ۲-۰ به تساوی بازگرداند، اما تنها ۷ دقیقه بعد ضربه محمد کودوس قلب کره ای ها را شکست.

تصویر

هشتگ ChoGuesung در تیک تاک (TikTok) که یک محرک فزاینده محبوبیت حتی در دنیای ورزش است، ۱۹۳ میلیون بازدید داشته است. به نظر می رسد چو از قهرمان ملی سون هیونگ مین (Son Heung-min) پیشی گرفته و اکنون محبوب مردم کره جنوبی است.
در این میان یک ویدیوی ظاهرا ساده از نشستن این مهاجم روی نیمکت تیم باشگاهش، چونبوک هیوندای موتورز، بیش از هفت میلیون بازدیدکننده داشته است. به نظر می رسد جایی که این فوروارد گونه خود را می مالد توجه خاصی را به خود جلب کرده است.

تصویر

در عصر دیجیتال، ظاهرا چو فرصت های بیشتری نسبت به پیشینیانش در بخش ملی دارد تا به طور بالقوه از توجهی که به او می شود درآمد کسب کرده و سرمایه گذاری کند. با ظهور رسانه های اجتماعی، اکنون فرصت ها گسترده تر شده است و چو احتمالا هنگام بازگشت از قطر به خانه، تعدادی پیشنهاد در صندوق پستی خود خواهد داشت.