انواع خودکار با کیفیت مناسب خوشنویسیبهترین اموزشگاه زبان ایتالیایی …پنجره upvc وکرکره برقی مهامکوفنر های پیچشی و فنر فرمدار

بازار چاره‌ای جز رشد ندارد! /به خاطر انتخابات بورس را مثبت می‌کنند؟
به گزارش تجارت‌نیوز، همه پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که بعد از نهایی شدن نتیجه انتخابات آمریکا روند صعودی بورس مشخص می‌شود.برخی معتقد بودند که بازار سرمایه محکوم به رشد است، چه بایدن بر سر کار بیاید و چه ترامپ. اگرچه تعیین نتیجه انتخابات آمریکا نتوانست بورس را آنگونه که باید مثبت کند.بعد از آن برخی گفتند بازار از نیمه دی ماه حتما رشد می‌کند و نکرد. اکنون تنها دو ما تا پایان سال مانده است. دو ماهی که احتمالا تنش‌های سیاسی ایران کمتر می‌شود و در فضای داخلی هم برخی معتقدند نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۰ فضای اقتصاد را به سمت ثبات می‌برد. مجموعه عواملی که می‌گوید بورس باید مثبت شود. اما عامل مهمی که برخی از کارشناسان به آن اشاره می‌کنند بی‌اعتمادی مردم به بورس است. سرمایه‌داران از زیان‌دهی مداوم بورس ترسیده‌اند و به این بازار بر نمی‌گردند. برخی دیگر اما می‌گویند دولت برای تامین هزینه‌ها و بودجه خود چاره‌ای جز بورس ندارد و مجددا تنور بورس را گرم می‌کند. از نگاه سهامداران در دو ماه مانده از سال بورس چه می‌شود؟ چاره‌ای جز مثبت بودن ندارد! «میزان نقدینگیی که از بورس خارج شد حدود ۶۰۰ هزار میلیارد بود که توسط سه گروه صورت دولت، حقوقی و حقیقی‌های میلیاردر از بورس خارج شده. اینها اول وارد بازارهای دیگه میشن. یه رشد قیمتی به اون بازارها دادن. نوسان‌گیری کردن و الان کم کم وارد بورس می‌شن دوباره. حقوقی الان بخشی از سرمایه را به بازار برگردونده. اگر فقط حقوقی برگرده شاخص میره رو دو میلیون و ۲۰۰. حقوقی هم وارد نشه دولت مجبوره وارد بشه. به هرحال تنها روزنه باقی مونده اعتماد سازی به بورسه.»
«تا ۶ ماه دیگه دلار بالای ۵۰ تومنه شاخص بورس هم بالای ۲ میلیون. تا میتونید طلا دلار سهام بخرید که اوضاع تا انتخابات خراب میشه.» «هیچی برا مردم نموند ملت مجبورن بمونن تو بورس اینهمه ضرر جبران بشه.» ورس تا ۱۵۰۰ صعود میکنه «رشد می‌کنه اما نه شارپی نهایتا تا ۱۵۰۰» «شاید الان نقدینگی مردم داره از بورس خارج میشه اما وقتی مردم اولا مزایای رفع یا کاهش تحریم‌ها را ببینن دوما وقتی قیمت‌هامنطقی شود و به حد قابل قبول و ارزندگی واقعی برسد وسوما دلالان از بازار خارج بشن، بورس رشد می‌کنه.»‌ «کلید حرکت شاخص دست سهامداران خرد است…پس محکم سهمهایتان را نگهدارید.» «باتوجه به رشد ۱۰ برابری درامد دولت طی ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال و مبلغ قابل توجهی که از بورس عاید دولت شد پس بایستی منتظر رشد مجدد و درامد زایی دولت از بورس باشیم .» «با توجه به کسری بودجه ۱۴۰۰ دولت بصورت مقطعی اقدام به رشد دستوری و نوسانگیری از بورس خواهد داشت که بخش مهمی در بهمن خواهد بود و بخش دیگر نزدیک انتخابات ۱۴۰۰در اردیبهشت.» کدام رشد؟ شاخص می‌ریزد دسته دوم افرادی هستند که معتقدند عملکرد منفی دولت در بازار سرمایه چنان بوده که مردم اعتماد خود را برای ماندن در این بازار از دست داده‌اند و تحت هیچ شرایطی در کوتاه‌مدت بورس رشد نمی‌کند. «دولت با دخالت آشکار در بورس و دستوری عمل سرمایه‌های مردم را سوزاند.مردم به ب.رس بر نمی‌گردند.» «با توجه به نزدیکی به پایان سال هنوز سکه و ارز رشد بهتری نسبت به بورس دارند. مردم به نظرم اون دو تا بازار را به بورس ترجیح می‌دن.» «میلیونها سهام دار آماتور ریختن تو بورس و با کوچکترین خبر یا شایعه یا هیجانی از ترس از دست رفتن سرمایه سریع واکنش نشون میدن. از این بورس انتظار رشد نداشته باشید.» «با حلوا خلوا ه دهن شیرین نمیش. هی بگید بورس خوب میشه. من خودم برکت خریدم تو دو هفته ۲۵درصد ضرر کردم. الان بخوام بخرم باز میترسم. چون آدم‌هایی تو بورسن که تا چیزی میشه میرن تو صف فروش!» «وقتی حقوقی شپنا ۳ بار تو سه هفته صف خرید را با عرضه آبشاری تبدیل به صف فروش میکنه، دیگه اعتمادی تو بازار میمونه!؟»