شنبه, ۳ اسفند, ۱۳۹۸ / 22 February, 2020
آبفای خوزستان
آزادسازی روزانه 250 هزار مترمکعب فاضلاب در کارون
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
آزادسازی روزانه 250 هزار مترمکعب فاضلاب در کارون
مدیر عامل آبفای خوزستان خبر داد:
آیا وام بانک جهانی گم شده است؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
آیا وام بانک جهانی گم شده است؟
«صادق حقیقی‌پور»، مدیرعامل آبفای خوزستان مشخص کرده بود که حدود ۴۰ میلیون دلار از این وام در سایه تحریم تخصیص نیافت، البته او متذکر شده بود که پیشرفت پروژه‌های آب و فاضلاب در مدتی که وام جاری بود، چندان بالا نبود و تحریم مانع «تمدید» وام شد، علاوه بر این حقیقی‌پور گفته بود که یکی از نقاط ضعف اجرایی آن زمان، احداث کلکتور‌هایی با قطر بالا و اندازه‌های طولانی بود، علاوه بر این تمرکزگرایی هم هزینه پروژه‌ها را بالا می‌برد و همزمان بهره‌برداری از آن‌ها را به وقفه می‌اندخت.
  وام  بانک جهانی  فاضلاب اهواز
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
شهردار و مدیرعامل آبفای اهواز به دادسرا احضار شدند
دادستان مرکز استان خوزستان از احضار شهردار و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز به دادسرا خبر داد.
  احضار مدیرعامل آبفای اهواز  سیل اهواز  شهردار اهواز
شهردار و مدیر آبفای اهواز به دادسرا احضار شدند/ نارضایتی شدید مردم از عملکرد دو مرجع در بارندگی‌های اخیر اهواز
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
شهردار و مدیر آبفای اهواز به دادسرا احضار شدند/ نارضایتی شدید مردم از عملکرد دو مرجع در بارندگی‌های اخیر اهواز
شفقنا- در پی بارندگی‌های اخیر در اهواز و ایجاد آبگرفتگی و سرریز شدن فاضلاب در شهر‌ها و تهدید سلامت شهروندان، پرونده قضایی در دادسرای مرکز استان تشکیل و شهردار و مدیرآبفای اهواز به دادسرا احضار شدند. مرکز رسانه قوه قضاییه نوشت: حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با بیان اینکه سلامت مردم و بهداشت عمومی خط قرمز دستگاه […]
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان اختصاص یافته که یک‌سوم آن برای آبادان است. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمیدرضا جانباز بیان کرد: از یک‌هزار کیلومتر شبکه فاضلاب آبادان، ۲۸۰ کیلومتر آن به بازسازی و ۲۰۰ کیلومتر نیز به ایجاد شبکه جدید نیاز دارد. او افزود: از ابتدای سال ۹۸ چهار هزار میلیارد ریال پروژه برای شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر تعریف شده و برای تکمیل آن حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پول نیاز است و متناسب با تخصیص اعتبار درخصوص آن اقدام خواهد شد. جانباز به بارش‌ سیل‌آسای هفته گذشته در خوزستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر فاقد شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی است و شبکه فاضلاب نیز با حجم بارش اخیر همخوانی …
۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای خوزستان نصب می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای خوزستان نصب می‌شود
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه نصب و راه‌اندازی ۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن برای ۱۴۰ روستای استان میان شرکت آبفای روستایی خوزستان و یک شرکت دانش‌بنیان خبر داد.
  دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن  آب روستایی  آبفار  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان
آب شرب مواکب اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه تامین می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
آب شرب مواکب اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه تامین می‌شود
نایب رئیس قرارگاه اربعین در آبفای خوزستان با بیان اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز موکب‌های اربعین در شلمچه و چذابه وجود ندارد، گفت: در ایام اربعین روزانه چهار هزار متر مکعب آب آشامیدنی به موکب‌های اربعین در شلمچه پمپاژ می‌شود.
  آب شرب  اربعین 98  اخبار اقتصادی - خوزستان  استانی-اقتصادی  آبفای خوزستان
لزوم نوسازی شبکه آبفای اهواز برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / اجتماعی
لزوم نوسازی شبکه آبفای اهواز برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها
نماینده مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه بسیاری از کارشناسان، استمرار جاری شدن فاضلاب در معابر هواز را عامل بیماری‌های بسیاری می‌دانند، افزود: نیاز است که شبکه فرسوده آبفای اهواز در سریع‌ترین زمان ممکن نوسازی شود.
  شورای عالی استانها  اهواز
یک پنجم مشترکان آب خوزستان از انشعابات غیرمجاز استفاده می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / اقتصادی
یک پنجم مشترکان آب خوزستان از انشعابات غیرمجاز استفاده می‌کنند
اهواز – ایرنا- معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آبفای خوزستان گفت: استان خوزستان بدون در نظر گرفتن شهرستان اهواز دارای ۷۱۰ هزار مشترک آب است که یک پنجم آنها به صورت غیرمجاز آب برداشت می‌کنند.
  آب و فاضلاب  خوزستان  آبرسانی  اهواز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / ...
موزه آبفای استان اصفهان باید با نگاه ملی راه اندازی شود
اصفهان – بهمن راعی: رئیس گنجینه ملی آب ایران گفت: موزه صنعت آب و فاضلاب استان اصفهان باید با نگاه ملی و در شان پایتخت فرهنگی جهان اسلام ایجاد شود.چراکه اصفهان تنها شهری در کشور است که دارای خانه فرهنگ آب است.رضا راعی در جریان بازدید از خانه فرهنگ آب اصفهان بر انتخاب مکانی مناسب برای راه اندازی گنجینه صنعت آبفای استان اصفهان تاکید کردو گفت: استان اصفهان ظرفیت داشتن موزه تخصصی آب و آبفا را دارد و گنجینه ملی آب ایران از این حرکت های سازنده فرهنگی حمایت می کند.راعی گفت: هم اکنون کار احداث موزه یا پارک موزه آب در استان های مرکزی، آذربایجان شرقی(تبریز) و خوزستان در حال انجام است و در شهر شاهرود نیز بخش خصوصی اقدام به راه اندازی موزه آب کرده که ۷۰ درصد آن مربوط به صنعت آب و فاضلاب است.وی با تاکید …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / اقتصادی
هنوز خسارت شبکه آب و فاضلاب خوزستان پرداخت نشده است
مدیرعامل آبفای خوزستان با بیان اینکه هنوز خسارات شبکه آب و فاضلاب این استان پرداخت نشده است، گفت: تمام بازسازی‌ها با بودجه داخلی آب و فاضلاب و از محل قبوض مردم در حال انجام است.
شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ / اجتماعی
شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد
اهواز - ایرنا - سرپرست شرکت آبفا روستایی خوزستان با بیان اینکه سیل سبب از مدار خارج شدن تاسیسات آبرسانی آبفای روستایی در حاشیه رودخانه دز و قطع آب شرب 13 روستای بخش مرکزی اهواز شده بود گفت:مشکل قطع آب این روستاها برطرف شد.
چهار تیم آبفای استان تهران آماده اعزام به مناطق سیل زده هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / اقتصادی
چهار تیم آبفای استان تهران آماده اعزام به مناطق سیل زده هستند
تهران-ایرنا- مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به حضور 160 نیروی امدادی این شرکت برای امدادرسانی در مناطق سیل‌زده کشور به ویژه خوزستان و لرستان گفت: چهار تیم پشتیبانی در صورت نیاز آماده اعزام به این مناطق هستند.
گروه امداد آبفای تهران عازم خوزستان شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / اقتصادی
گروه امداد آبفای تهران عازم خوزستان شد
تهران- ایرنا- گروه‌ امدادی شرکت آب و فاضلاب منطقه 5 شهر تهران برای رفع آب‌گرفتگی روستای «رمیم» و تخلیه آب سطح روستا به استان خوزستان اعزام شد.
(ویدئو) «گوریه»، غرق در سیلاب
فرارو / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / فیلم
(ویدئو) «گوریه»، غرق در سیلاب
«گوریه» واقع در بخش «شعیبیه» شهرستان شوشتر که در مجاورت رودخانه دز قرار دارد، از ۱۵ فروردین بر اثر طغیان رودخانه، وارد وضعیت بحرانی شده است. معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر از فعالیت ۱۹۰ نیروی بهداشتی در قالب ۱۱ اکیپ سلامت در مناطق سیل‌زده شعیبیه خبر داده است. مدیرعامل آبفای خوزستان هم با اشاره به خسارت سیل به تأسیسات آب و فاضلاب در «گوریه» گفته پنج تانکر توزیع آب شرب سالم در این شهر مستقر شده و آبرسانی به مردم از این طریق انجام می‌شود. در حال حاضر اهالی گوریه با کمک نیرو‌های امدادی، در نقاط ایمن بخش شعیبیه اسکان داده شده‌اند.
  گوریه  شعیبیه  سیل خوزستان
وزیر نیرو راهی استان خوزستان شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / اقتصادی
وزیر نیرو راهی استان خوزستان شد
وزیر نیرو به همراه مدیران عامل شرکت‌های مدیریت منابع آب ایران و آبفای کشور برای رسیدگی به مسائل سیلاب خوزستان راهی این استان شد.
وضع سد کرخه بحرانی است/ وزیر نیرو به خوزستان رفت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / اقتصادی
وضع سد کرخه بحرانی است/ وزیر نیرو به خوزستان رفت
تسنیم نوشت: وزیر نیرو پس از حضور در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران عامل شرکت‌های مدیریت منابع آب ایران و آبفای کشور برای رسیدگی به مسائل سیلاب خوزستان راهی این استان شد.
وزیر نیرو برای بررسی وضعیت مناطق درگیر در سیل راهی خوزستان شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / اقتصادی
وزیر نیرو برای بررسی وضعیت مناطق درگیر در سیل راهی خوزستان شد
وزیر نیرو پس از حضور در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران عامل شرکت‌های مدیریت منابع آب ایران و آبفای کشور برای رسیدگی به مسائل سیلاب خوزستان راهی این استان شد.
سیلاب در روستای «گوریه» - شهرستان شوشتر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / عکس
سیلاب در روستای «گوریه» - شهرستان شوشتر
شهر گوریه واقع در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر که در مجاورت رودخانه دز قرار دارد از ۱۵ فروردین در اثر طغیان رودخانه وضعیت وخیمی پیدا کرد. معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر از فعالیت ۱۹۰ نیروی بهداشتی در قالب ۱۱ اکیپ سلامت در مناطق سیل‌زده شعیبیه خبر داد. همچنین مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به خسارت سیل به تأسیسات آب و فاضلاب در شهر گوریه استان خوزستان گفت: در حال حاضر پنج تانکر توزیع آب شرب سالم در شهر گوریه مستقر شده و آبرسانی به مردم از این طریق در حال انجام است.
آبرسانی به مردم در گوریه خوزستان با تانکر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / اقتصادی
آبرسانی به مردم در گوریه خوزستان با تانکر
مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به خسارت سیل به تأسیسات آب و فاضلاب در شهر گوریه استان خوزستان گفت: در حال حاضر پنج تانکر توزیع آب شرب سالم در شهر گوریه مستقر شده و آبرسانی به مردم از این طریق در حال انجام است.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ / اجتماعی
شهرداری‌ها و دهیاریهای خوزستان برای مقابله با سیل با سایر دستگاه‌ها و مردم هماهنگ باشند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که ۱۶ فروردین به همراه وزیر کشور به منظور بررسی فعالیت‌های انجام شده برای مقابله با سیل به خوزستان سفر کرده بود، گفت: در جریان این سفر بر ضرورت هماهنگی کامل شهرداری‌ها و دهیاریهای خوزستان با دستگاه‌های امدادی و درگیر امر مدیریت بحران بویژه آبفای استان و همچنین ساکنان شهرها و روستاها تاکید شد.
احیای تالاب‌ها و مهار ریزگردها خبر خوش سیلاب است
مهر / ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ / اقتصادی
احیای تالاب‌ها و مهار ریزگردها خبر خوش سیلاب است
اهواز- معاون آب و آبفای وزیر نیرو، احیای تالاب‌ها و مهار ریزگردها در خوزستان را خبر خوش سیلاب عنوان کرد.
آغاز آب‌رسانی با تانکر و آب معدنی در خوزستان
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ / اقتصادی
آغاز آب‌رسانی با تانکر و آب معدنی در خوزستان
رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای خوزستان گفت: به‌منظور تامین و حفاظت از کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای در معرض سیل حدود ۵۰ هزار لیتر آب بسته‌بندی، توزیع و عملیات تحویل آب بهداشتی توسط تانکرها در شهرهای مختلف که با کاهش تولید آب مواجه بوده‌اند انجام شده است.
خسارت یک‌هزار و 380 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آبفای خوزستان
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ / اقتصادی
خسارت یک‌هزار و 380 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آبفای خوزستان
ایلنا: مدیرعامل آبفای خوزستان با بیان اینکه ادارات تابعه این شرکت ضمن تعامل و همکاری با ادارات ذیربط در شهرهای استان تمهیدات لازم را برای کاهش آثار احتمالی ناشی از…
توزیع ۵۰ هزار لیتر آب معدنی در شهرهای سیل زده خوزستان
مهر / ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ / اقتصادی
توزیع ۵۰ هزار لیتر آب معدنی در شهرهای سیل زده خوزستان
اهواز - مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان گفت: حدود ۵۰ هزار لیتر آب معدنی توزیع و عملیات تحویل آب بهداشتی توسط تانکرها در شهرهای مختلف که با کاهش تولید آب مواجه بوده اند، همچنان ادامه دارد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ / ...
معاون وزیر نیرو: سدسازی را ادامه می دهیم
معاون آب و آبفای وزیر نیرو، موافقت کامل خود را با ادامه سدسازی در کشور اعلام کرد و گفت: هر کدام از طرح های انتقال آب از سرشاخه رودخانه های خوزستان که فاقد مجوزهای زیست محیطی باشد، اجرا نمی شود.
۸۰ درصد هورالعظیم پر آب شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ / اقتصادی
۸۰ درصد هورالعظیم پر آب شد
ایلنا: معاون آب و آبفای وزیر نیرو با تاکید بر اینکه ۸۵ درصد سیلاب خوزستان در سدهای استان مهار شده است، گفت: مابقی سیلاب روانه هورالعظیم شده است به طوری هم اکنون ۸۰ درصد تالاب پر آب شده است.
80 درصد هورالعظیم پر آب شد/مهار 85درصد سیلاب‎های خوزستان با کمک سد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ / اقتصادی
80 درصد هورالعظیم پر آب شد/مهار 85درصد سیلاب‎های خوزستان با کمک سد
معاون آب و آبفای وزیر نیرو با تاکید بر اینکه 85 درصد سیلاب خوزستان در سدهای استان مهار شده است، گفت: مابقی سیلاب روانه هورالعظیم شده است به طوری هم اکنون 80 درصد تالاب پر آب شده است.
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ / اقتصادی
ورود 1.5 میلیارد مترمکعب آب به مخازن سدهای خوزستان در 38 ساعت اخیر
اقتصادنیوز: معاون آب و آبفای وزیر نیرو، موافقت کامل خود را با ادامه سدسازی در کشور اعلام کرد و گفت: هر کدام از طرح های انتقال آب از سرشاخه رودخانه های خوزستان که فاقد مجوزهای زیست محیطی باشد، اجرا نمی شود.
سیلاب 85 درصد ظرفیت سدهای خوزستان را پر کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ / اقتصادی
سیلاب 85 درصد ظرفیت سدهای خوزستان را پر کرد
اهواز - ایرنا - معاون آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه سیلاب اخیر در خوزستان مدیریت شده است گفت: سیلاب ها 85 درصد از ظرفیت سدها و بیش از 80 درصد تالاب هورالعظیم را پرآب کرده است.
برای جلوگیری از خسارت سیل به خوزستان در آماده باش هستیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ / اجتماعی
برای جلوگیری از خسارت سیل به خوزستان در آماده باش هستیم
اهواز - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به آماده باش برای جلوگیری از خسارت های سیل احتمالی در خوزستان گفت: جانمایی برای پخش سیلاب احتمالی در حوزه کرخه و برنامه ریزی برای مخازن سدها در حال انجام است.
20 درصد مخازن سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب خالی است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ / اقتصادی
20 درصد مخازن سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب خالی است
معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: 20 درصد مخازن سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب خالی است.