چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
اتحادیه اروپا
روزنامه اعتماد / ۴ ساعت قبل / ...
محدودیت‌ برای ورود مهاجران
در سال‌های اخیر مهاجرت هزاران نفر از اتباع کشورهای مختلف به سمت مرزهای اروپا به یکی از مشکلات کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبدیل شده است. یکی از کشورهایی که به ‌شدت از وقوع درگیرهای خاورمیانه متاثر شده، یونان است. سیاست دولت حزب محافظه‌کار «نئودمکراسی» یونان با دولت قبلی متفاوت است. دولت کنونی مصمم به تقویت حفاظت از مرزها، تسریع روند رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی، افزایش اخراج مهاجرین به ترکیه و کشورهای مبدا و ایجاد شرایط سخت در اردوگاه‌ها است. در شروع هجوم پناهندگان به اروپا پناهجویانی که به جزایر یونان می‌آمدند می‌توانستند بدون هیچ مانعی به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنند، اما از ماه مارس 2016 که توافق پناهندگان ترکیه با اتحادیه اروپا منعقد شد، پناهجویان …
نخستین مورد ابتلا به کرونا در سوئیس تائید شد
ایرنا / ۱۰ ساعت قبل / بین‌المللی
نخستین مورد ابتلا به کرونا در سوئیس تائید شد
تهران – ایرنا – اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس اعلام کرد که نخستین مورد ابتلا به کرونا در این کشور مورد تائید قرار گرفته است.
  ویروس کرونا  ایتالیا  اتحادیه اروپا  سوئیس  هراس جهانی از ویروس کرونا
الف / ۱۱ ساعت قبل / بین‌المللی
هلگا اشمید: برای حفظ برجام مسئولیت جمعی بر دوش داریم
به گزارش مهر، «هلگا اشمید» معاون جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری نوشت: در وین هستیم تا مقدمات برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را فراهم کنیم.
  ایران و اروپا  برجام  هلگا اشمید
اشمید: به طور جمعی وظیفه داریم برجام را حفظ کنیم
ایرنا / ۱۳ ساعت قبل / بین‌المللی
اشمید: به طور جمعی وظیفه داریم برجام را حفظ کنیم
لندن–ایرنا– معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: همه به طور جمعی وظیفه داریم تا توافق هسته‌ای ایران را حفظ کنیم.
  برجام  هلگا اشمید  نشست پانزدهم کمیسیون مشترک برجام در وین
فرانسه نگران از بازگشت دوباره کرونا
ایرنا / ۱۵ ساعت قبل / اجتماعی
فرانسه نگران از بازگشت دوباره کرونا
تهران-ایرنا - وزیر بهداشت فرانسه در همان حال که از بهبود آخرین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر می‌دهد، نسبت به بروز موارد جدید ابتلا نیز هشدار داد.
  کرونا  ویروس کرونا  فرانسه  اتحادیه اروپا  هراس جهانی از ویروس کرونا
الف / ۱۶ ساعت قبل / بین‌المللی
لودریان: به تلاش‌های خود برای نجات برجام ادامه خواهیم داد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه فرانسه، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، در کنفرانس خلع سلاح مدعی شد این کشور در پی نجات توافق هسته‌ای ایران است.
  اتحادیه اروپا و برجام  برجام  ژان ایو لودریان
تعیین چارچوب کاری برای مذکرات پسابرگزیتی انگلیس و اتحادیه اروپا
مهر / ۱۸ ساعت قبل / بین‌المللی
تعیین چارچوب کاری برای مذکرات پسابرگزیتی انگلیس و اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا امروز سه شنبه یک چارچوب کاری را برای مذاکرات با انگلیس جهت توافق جدید تجاری بعد از برگزیت تعیین می کند.
  برگزیت  اتحادیه اروپا  انگلیس
کرونا، تهدیدی برای معاهده شنگن در اروپا
تسنیم / ۲۰ ساعت قبل / بین‌المللی
کرونا، تهدیدی برای معاهده شنگن در اروپا
در حالی که شیوع ویروس کرونا در اروپا و به ویژه کشور ایتالیا در حال افزایش است، بحث‌هایی درباره لزوم لغو آزادی تردد در این اتحادیه که می‌تواند معاهده شنگن را در معرض خطر قرار دهد شکل گرفته است.
هشدار کمیسیون اروپایی درباره بحران حاکمیت قانون در اروپا
تسنیم / ۲۰ ساعت قبل / بین‌المللی
هشدار کمیسیون اروپایی درباره بحران حاکمیت قانون در اروپا
کمیسر امور قضائی اتحادیه اروپا این تشکل را در زمینه حاکمیت قانون گرفتار بحران ارزیابی کرد.
روزنامه تعادل / ۲۹ ساعت قبل / فناوری
گوگل سایت‌های رقیب را در نتایج جست‌وجو نشان می‌دهد
انگجت| گوگل با هدف جلب رضایت رگولاتورهای کشورهای اروپایی از نمایش سایت‌های شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات مشابه با خود در این قاره در جست‌وجوگر این شرکت خبر داده است.
  اتحادیه اروپا  اسپانیا  فرانسه  کشورهای اروپایی  گوگل
روزنامه ابتکار / ۲۹ ساعت قبل / ...
نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین برگزار می‌شود
اتحادیه اروپا اعلام کرد: نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام هفت اسفندماه در وین برگزار می شود. در همین راستا، اتحادیه اروپا با انتشار اطلاعیه‌ای که روی وب سایت رسمی آن قرار گرفته است، زمان برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام کرد.طبق این اطلاعیه، نشست آتی کمیسیون مشترک روز چهارشنبه ٢۶ فوریه (هفت اسفندماه) در وین، پایتخت اتریش با حضور نمایندگان طرف‏های برجام، یعنی چین، روسیه، فرانسه، آلمان، انگلیس و آلمان برگزار خواهد شد. همچنین در این اطلاعیه آمده است که این نشست به سرپرستی هلگا اشمید به نمایندگی از جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. این اولین نشست کمیسیون مشترک برجام پس از فعال شدن سازوکار حل اختلاف در این توافق است. سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه …
روزنامه ابتکار / ۲۹ ساعت قبل / ...
گزارش وزارت خارجه اتریش از سفر وزیر خارجه این کشور به ایران
وزارت امور خارجه اتریش در چند پیام توئیتری به محورهای گفت‌وگوی وزیر امور خارجه این کشور با رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه کشورمان در تهران اشاره کرد.به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه اتریش در صفحه توئیترش درباره سفر الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه این کشور و دیدارش با حسن روحانی، رئیس و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، نوشت: شالنبرگ، وزیر امور خارجه در تهران با همتایش ظریف دیدار کرده و درباره برجام و ضرورت حفظ آن مذاکره کرد. او بر حمایت اتریش و اتحادیه اروپا از یک راهکار سیاسی که به ثبات منطقه‌ای و امنیت کمک کند، تاکید کرد. صفحه توئیتر وزارت خارجه اتریش در ادامه نوشت: شالنبرگ و ظریف گفت‌وگویی صریح درباره طیف گسترده‌ای از مسائلی مطرح و به ویژه منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای، منطقه و شیوع کرونا …
روزنامه آفتاب یزد / ۲۹ ساعت قبل / ...
گفت‌وگوهای صادقانه‌ای با مقامات ایرانی داشته‌ام
وزیر امور خارجه اتریش پس از دیدارهایش با مقامات بلندپایه ایران، تاکید کرد که رایزنی‌های صادقانه‌ای در تهران داشته است. به گزارش ایسنا به نوشته نشریه استاندارد، الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش که به تهران سفر کرده بود، خاطرنشان کرد که گفت‌وگوهای صادقانه‌ای با مقامات ایرانی داشته است. شالنبرگ در ادامه گفت که در دیدارهایش با مقامات ایرانی درباره برجام، سیاست‌های منطقه‌ای ایران و فرصت‌های همکاری میان ایران با اتریش و اتحادیه اروپا بحث و رایزنی شده است. وزیر امورخارجه اتریش همچنین بر لزوم برقراری تماس میان تهران و وین به منظور کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا تاکید و خاطرنشان کرد که این پیشنهاد با پاسخ مثبت ایران مواجه شده است. وی با بیان این‌که مسئله پناهجویان افغان از دیگر موضوعات …
اعلام زمان نشست کمیسیون برجام
روزنامه همشهری / ۲۹ ساعت قبل / ...
اعلام زمان نشست کمیسیون برجام
اتحادیه اروپا زمان برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام کرد. بر این اساس نشست کمیسیون، 7 اسفند در وین، پایتخت اتریش با حضور نمایندگان چین، روسیه، فرانسه، آلمان، انگلیس و آلمان برگزار خواهد شد. این نشست به سرپرستی هلگا اشمید به نمایندگی از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. به گزارش ایسنا، این نخستین نشست کمیسیون مشترک برجام پس از فعال شدن سازوکار حل اختلاف در این توافق است. تروئیکای اروپا چندی پیش اعلام کردند که به‌منظور رفع مسائل کنونی پیرامون …
روزنامه شهروند / ۳۰ ساعت قبل / ...
تبعات قرار گرفتن در لیست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف»
[یاسمن طاهریان] قرار گرفتن در لیست سیاه کارگروه اقدام ویژه مالی، برنامه ایران را برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و راه‌اندازی مبادلات تجاری با اروپایی‌ها بسیار پیچیده‌تر خواهد کرد. فرانسه، انگلیس و آلمان اعلام کرده بودند تا زمانی که ایران بتواند خود را از لیست سیاه این کارگروه بیرون نگه دارد به تجارت با ایران ادامه می‌دهند. «اف‌ای‌تی‌اف» که نمایندگان نزدیک به 40 کشور عضو آن هستند، تمام سرمایه‌گذاری‌های نامشروع، از پولشویی گرفته تا تأمین مالی تروریسم را کنترل می‌کند. اگر این کارگروه کشوری را در لیست سیاه یا خاکستری خود قرار دهد، توانایی آن کشور برای دسترسی به بازارهای جهانی یا جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی دچار مشکل می‌شود. قرار …
سخنگوی وزارت خارجه: نشست آتی کمیسیون مشترک برجام یک جلسه عادی است
ایرنا / ۳۲ ساعت قبل / سیاسی
سخنگوی وزارت خارجه: نشست آتی کمیسیون مشترک برجام یک جلسه عادی است
تهران- ایرنا- سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که نشست آتی کمیسیون مشترک برجام در وین یک جلسه عادی است و ارتباطی با سازوکار حل اختلاف برجام ندارد.
  برجام  وین  سید عباس موسوی  اتحادیه اروپا  وزارت امور خارجه  آژانس بین المللی انرژی اتمی
پیشنهاد آمریکا به اروپا در سال ۱۳۸۲: درمورد سلاح‌های ایران، اکنون باید بر اقدامات عملی متمرکز شویم
انتخاب / ۳۳ ساعت قبل / ...
پیشنهاد آمریکا به اروپا در سال ۱۳۸۲: درمورد سلاح‌های ایران، اکنون باید بر اقدامات عملی متمرکز شویم
جونز از ایجاد و آغاز راهبرد اتحادیه اروپا، در برابر توسعه تسلیحات کشتار جمعی تقدیر کرده و گفت که اکنون باید بر اقدامات عملی درباره ایران و کره شمالی متمرکز شد. جونز می‌گوید که آمریکا و اتحادیه اروپا باید راهبردی را برای استفاده بعد از گزارش آژانس ایجاد کنند که گفته می‌شود بسیاری از تهران انتقاد خواهد کرد.
تازه‌ترین اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان
ایرنا / ۳۵ ساعت قبل / اجتماعی
تازه‌ترین اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان
تهران– ایرنا– کرونا در حال حاضر هشت کشور خاورمیانه را آلوده کرده است و بیش از ۷۹ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند.
  ویروس کرونا  ایتالیا  اتحادیه اروپا  چین  هراس جهانی از ویروس کرونا
هراس شرکت‌های انگلیسی از پیامدهای منفی پسابرگزیت
ایرنا / ۳۶ ساعت قبل / بین‌المللی
هراس شرکت‌های انگلیسی از پیامدهای منفی پسابرگزیت
لندن– ایرنا– کمتر از یک هفته مانده به دور جدید مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری‌های دو طرف در دوره پسابرگزیت، نشریه فایننشال تایمز گزارش داد که نیمی از شرکت‌های تجاری در انگلیس معتقدند خروج لندن از اتحادیه اروپا به کسب‌وکارشان صدمه می‌زند.
  اتحادیه اروپا  لندن  برگزیت  تجارت  انگلستان  برگزیت
سایه کرونا به قاره سبز رسید
خبرآنلاین / ۳۷ ساعت قبل / بین‌المللی
سایه کرونا به قاره سبز رسید
ایرنا نوشت: کمیسیون اروپا روز دوشنبه ضمن اعلام اینکه اتحادیه اروپا هنوز در مورد اعمال محدودیت‌های سفر در حوزه شینگن بخاطر شیوع کرونا تصمیم‌گیری نکرده، تصرح کرد که آماده است تدابیر لازم در این زمینه را اتخاذ کند.
  اتحادیه اروپایی  ویروس کرونا
افزایش شمار قربانیان کرونا در ایتالیا به پنچ نفر
ایرنا / ۳۷ ساعت قبل / بین‌المللی
افزایش شمار قربانیان کرونا در ایتالیا به پنچ نفر
تهران – ایرنا – نهادهای رسمی ایتالیا روز دوشنبه تائید کردند که شمار تلفات ویروس کرونا در این کشور اروپایی به پنج تن رسیده و شمار مبتلایان در بخش شمالی ایتالیا از جمعه تاکنون از ۲۰۰ تن فراتر رفته است.
  ویروس کرونا  ایتالیا  اتحادیه اروپا  چین  هراس جهانی از ویروس کرونا
نگاهی به نظام انتخاباتی سوئیس
ایرنا / ۳۷ ساعت قبل / وبگردی
نگاهی به نظام انتخاباتی سوئیس
تهران- ایرنا- کنفدراسیون ۲۶ کانتونی سوئیس به عنوان یکی از نظام‌های دموکراتیک در جهان از دو مجلس هم‌عرض «شورای ملی» و «شورای کانتون‌ها» (دول) تشکیل شده که در این گزارش نگاهی به این نظام انتخاباتی کشور توسعه‌یافته اروپایی خواهیم انداخت.
  اتحادیه اروپا  انتخابات پارلمانی  سوئیس
چرا قیمت‌ ارز و سکه بالا پرید؟
خبرآنلاین / ۳۷ ساعت قبل / اقتصادی
چرا قیمت‌ ارز و سکه بالا پرید؟
در حال حاضر با شرایط ویژه ای روبرو شده که به شدت می تواند بازارهای مالی در این هفته را تحت تاثیر قرار دهد. با وارد شدن نام کشور در لیست سیاه و تب و تاب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتظارات به سمت افزایش قیمت ها سوق داده شده است؛ هر چند که در هفته های اخیر این متغیرها و پیش بینی های آن ها، به عنوان متغیر اصلی دامن زدن به قیمت ها در نظر گرفته شدند.
  سکه و طلا  ارز  بازار طلا و ارز  ویروس کرونا  اف ای تی اف FATF  انتخابات مجلس  کانال ویژه مالی اروپا(اینستکس)  اتحادیه اروپایی  نفت  قیمت نفت
اروپا به پولشویی حساس است، باید FATF را تصویب کنیم/ کارنامه ضعیف دولت و مجلس، عامل اصلی کاهش مشارکت
مشرق / ۳۸ ساعت قبل / سیاسی
اروپا به پولشویی حساس است، باید FATF را تصویب کنیم/ کارنامه ضعیف دولت و مجلس، عامل اصلی کاهش مشارکت
طیف اصلاح طلب که هیچ دغدغه ای برای رسیدگی به مطالبات و مشکلات مردم ندارد، روی ایجاد اختلاف میان نمایندگان مجلس یازدهم حساب ویژه ای باز کرده است.
  علیرضا زاکانی  سردار حاج قاسم سلیمانی  امریکا  علی لاریجانی  مجلس دهم  فراکسیون امید مجلس  محمدباقر قالیباف  داعش  عبدالرضا هاشم زایی  اتحادیه اروپا
ایرلند برای مقابله با موج کرونا آماده می‌شود
ایرنا / ۳۹ ساعت قبل / بین‌المللی
ایرلند برای مقابله با موج کرونا آماده می‌شود
تهران-ایرنا- با افزایش سطح هشدار درباره خطر شیوع ویروس کرونا، از ایرلند و برخی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا خواسته شده درباره موارد ابتلا به این ویروس هوشیار باشند.
  ویروس کرونا  ایتالیا  اتحادیه اروپا  جمهوری ایرلند  هراس جهانی از ویروس کرونا
بالاخره در کوچه اروپایی‌ها هم عروسی می‌شود؟! / اروپایی‌ها در تهران چه می‌خواهند؟
الف / ۴۲ ساعت قبل / سیاسی
بالاخره در کوچه اروپایی‌ها هم عروسی می‌شود؟! / اروپایی‌ها در تهران چه می‌خواهند؟
در میانه خبرهای ریز و درشتی که درماه های اخیر ایرانی ها را به خود مشغول کرده از ترور سپهبد سلیمانی گرفته تا حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، تشییع غیرقابل توصیف پیکر سردار سلیمانی، و قرار گرفتن ایران در لیست سیاه اف ای تی اف و حالا کرونا، سیاست خارجی و وزارت خارجه روزهای شلوغ و پر خبری را، از سفر ظریف به کنفرانس امنیتی مونیخ با موضوع «فاصله گرفتن جهان از غرب» تا سفر مقامات اروپایی به تهران، پشت سر می گذارد.  
  اتحادیه اروپا  برجام  سفر اروپایی ها به تهران  سفر بورل به تهران  مکانیسم ماشه
وقتی می‌گویید سرمایه خارجی جذب کردیم باید مستندات را ارائه کنید
مشرق / ۲ روز قبل / اقتصادی
وقتی می‌گویید سرمایه خارجی جذب کردیم باید مستندات را ارائه کنید
وزیر اقتصاد اظهار کرده ‌است که در ۱۰ ماهه سال جاری، میزان سرمایه‌گذاری خارجی در ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰درصد افزایش داشته و به ۴/۵ میلیارد دلار رسیده است.
  مستند  سرمایه خارجی  جذب  اتاق بازرگانی ایران  روزنامه کیهان  امریکا  شورای امنیت  سوئیس  چین  اقتصاد
شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اتحادیه اروپا را نگران کرد 
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اتحادیه اروپا را نگران کرد 
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت فرانسه بامداد دوشنبه گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اتحادیه اروپا به زودی راهکارهای مهار این ویروس را بررسی خواهد کرد.  
  ویروس کرونا  فرانسه  ایتالیا  اتحادیه اروپا  چین  هراس جهانی از ویروس کرونا
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
خبر سیاسی
رئیس‌جمهوری در دیدار با وزیر خارجه اتریش: اروپا در برابر اقدامات غیرقانونی آمریکا بایستد رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کروناست که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: «انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیر قانونی آمریکا ایستادگی کند.» حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار با وزیر امور خارجه اتریش، روابط تهران و وین را بسیار خوب و دوستانه خواند و افزود: «دو کشور ظرفیت‌های خوبی به‌ویژه در زمینه‌های اقتصادی برای همکاری دارند و امیدواریم اتریش در توسعه همکاری‌ها به فشارهای غیرقانونی و نادرست آمریکایی‌ها اعتنا نکند.» رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برجام و توافق هسته‌ای …
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
روحانی: تحریم امریکا مانند کرونا ، ترسش بیشتر از واقعیت است
اف ای تی اف و در شرایطی که برخی گمانه زنی ها از تلاش اروپا برای نجات برجام خبر می دهند،
  امور خارجه  انرژی  دارو  سیاست خارجی اتحادیه اروپا  مذاکرات هسته ای ایران
فرانسه از کمک‌های مالی به لبنان خبر داد 
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
فرانسه از کمک‌های مالی به لبنان خبر داد 
تهران- ایرنا- وزیر دارایی فرانسه روز یکشنبه از آمادگی پاریس برای تامین نیازهای مالی لبنان خبر داد.  
  فرانسه  سازمان ملل متحد  اتحادیه اروپا  لبنان  ایالات متحده آمریکا  پاریس
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
اتحادیه اروپا خواستار توقف شهرک‌سازی صهیونیست‌ها شد
جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینیان، از این رژیم خواست تا در برنامه‌های خود برای ساخت هزاران واحد صهیونیست‌نشین در قدس شرقی تجدیدنظر کند.به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، بورل طی بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه اقدامات رژیم صهیونیستی در ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در قدس شرقی طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی است، گفت: «همانطور که اتحادیه اروپا به وضوح در مناسبات بسیار زیادی از جمله اختتامیه‌های شورای اروپا بیان کرده است، چنین اقداماتی (شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی)، پیوند جغرافیایی و سرزمینی بین اورشلیم (قدس) و بیت لحم را قطع می‌کند، جامعه فلسطینیانی که در این مناطق زندگی می‌کنند را منزوی می‌کند و امکان‏پذیری راه‌حل دو دولتی …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
میانجی‌های اروپایی در تهران
محمدرضا ستاریدر حالی که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان با ورود ایران به گام پنجم هسته‌ای با فعال کردن مکانیسم ماشه وضعیت دشواری را برای ادامه توافق هسته‌ای رقم زدند، رفت و آمد مقامات اروپایی پس از سفر چند هفته قبل جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران افزایش یافته است.بورل در تهران نسبت به اقدامات اروپایی‌ها برای تداوم برجام توضیح داده بود که این اقدامات متناسب با تعهدات اروپا نبوده و سپس در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در یک پنل به صراحت گفته بود که اگر خواهان حفظ برجام هستیم، لازم است اقداماتی را در جهت بهره‌مندی ایران از این توافق صورت دهیم. در همین رابطه و در حالی که به گفته برخی از ناظران طی چند هفته گذشته لحن اروپایی‌ها در قبال ایران و برجام ملایم‌تر از گذشته شده است، طی …
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
ماکرون: توافق تجارت آزاد لندن‌ ـ‌ بروکسل قطعی نیست
گروه جهان|رییس‌جمهوری فرانسه نسبت به امکان انعقاد توافق تجاری میان اتحادیه اروپا و بریتانیا تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی اظهار بی‌اطمینانی کرده است.
  بریتانیا  تجارت آزاد  جهان  فرانسه  لندن
الف / ۲ روز قبل / سیاسی
لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته‌ای فقط حرف می‌زند
به گزارش ایسنا، الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش امروز (یک شنبه، ۴ اسفند) با  علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
  ایران و اروپا  برجام  سفر وزیرخارجه اتریش به ایران  علی لاریجانی
نامه نیوز / ۲ روز قبل / سیاسی
ماموریت دیپلمات‌های هلندی و اتریشی در تهران چیست؟
خبرگزاری فارس نوشت: به نظر می‌رسد سفر وزرای خارجه هلند و اتریش در روزهای آغازین هفته جاری به تهران در راستای تحولاتی بود که پیش از این سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا از آن یاد کرده بود.
وزیران خارجه هلند و اتریش در تهران چه اهدافی را پیگیری می‌کنند
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
وزیران خارجه هلند و اتریش در تهران چه اهدافی را پیگیری می‌کنند
تهران- ایرنا- وزیران خارجه اتریش و هلند با هدف کاهش تنش‌ها و حفظ برجام به تهران سفر کردند با این حال باید دید این دو دیپلمات اروپایی برای دستیابی به این اهداف چه ابتکار عملی ارائه خواهند کرد.
  اتحادیه اروپا  اتریش  حسن روحانی
تب و عفونت ریه، ‌نخست‌وزیر اسلواکی را راهی بیمارستان کرد
ایرنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
تب و عفونت ریه، ‌نخست‌وزیر اسلواکی را راهی بیمارستان کرد
تهران– ایرنا– «پتر پلگرینی» نخست‌وزیر اسلواکی امروز (یکشنبه چهارم اسفندماه) سفر خارجی برنامه‌ریزی شده خود را به دلیل بیماری ناگهانی ناشی از عفونت ریه و تب بالا و بستری شدن در بیمارستان لغو کرد.
  ویروس کرونا  اتحادیه اروپا  اسلواکی  هراس جهانی از ویروس کرونا
مقام پارلمان اروپا: آمریکا و چین از تشدید مناقشات بودجه‌ای اروپا خوشحالند
تسنیم / ۲ روز قبل / بین‌المللی
مقام پارلمان اروپا: آمریکا و چین از تشدید مناقشات بودجه‌ای اروپا خوشحالند
رئیس فراکسیون دموکرات مسیحی‌ها در پارلمان اروپا با انتقاد شدید از مناقشات دراز مدت اعضای این اتحادیه درباره بودجه هفت ساله آینده اعلام کرد که آمریکا و چین از این شرایط خوشحالند.
روحانی: تحریم آمریکا مانند کرونا است، ترسش بیشتر از واقعیت آن است/ توافق هسته ای می توانست پایه خوبی برای اعتماد جدید بین ما و غرب باشد/ بر این باوریم که هنور می توان برجام را نگه داشت
انتخاب / ۲ روز قبل / ...
روحانی: تحریم آمریکا مانند کرونا است، ترسش بیشتر از واقعیت آن است/ توافق هسته ای می توانست پایه خوبی برای اعتماد جدید بین ما و غرب باشد/ بر این باوریم که هنور می توان برجام را نگه داشت
رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیر قانونی آمریکا ایستادگی کند.
(تصاویر) مکرون در کنار گاوها
فرارو / ۲ روز قبل / عکس
(تصاویر) مکرون در کنار گاوها
رئیس جمهور فرانسه در بازدید از نمایشگاه سالانه کشاورزی در پاریس از سیاست‌های کشاورزی اتحادیه اروپا دفاع کرد.
  امانوئل مکرون  گاو  رئیس جمهور  کشاورزان  فرانسه
تردید امانوئل ماکرون در رابطه با توافق تجاری با لندن
ایلنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
تردید امانوئل ماکرون در رابطه با توافق تجاری با لندن
ایلنا: رئیس‌جمهوری فرانسه گفت که «مطمئن نیست» اتحادیه اروپا بتواند تا پایان سال جاری میلادی با بریتانیا بر سر مسائل تجاری به توافق برسد.
  بریتانیا  امانوئل ماکرون
وزرای خارجه ایران و اتریش درباره برجام گفت‌وگو کردند
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
وزرای خارجه ایران و اتریش درباره برجام گفت‌وگو کردند
تهران- ایرنا- وزرای امور خارجه ایران و اتریش در آخرین تحولات مربوط به برجام و تعهدات طرف‌های اروپایی گفت‌وگو کردند.
  برجام  اتحادیه اروپا  محمد جواد ظریف  اتریش  حسن روحانی
اتحادیه اروپا: شهرک‌سازی‌ها تهدیدی برای راهکار دو کشوری است
ایسنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
اتحادیه اروپا: شهرک‌سازی‌ها تهدیدی برای راهکار دو کشوری است
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که توسعه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی اسرائیل در قدس شرقی راهکار دو کشوری را تهدید می‌کند.
تورم در اروپا بیشتر شد
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
تورم در اروپا بیشتر شد
متوسط نرخ تورم در اتحادیه اروپا به ۱.۷ درصد افزایش پیدا کرد.
توسعه شهرکها از سوی اسرائیل راه حل دودولتی را تهدید می‌کند
مهر / ۲ روز قبل / بین‌المللی
توسعه شهرکها از سوی اسرائیل راه حل دودولتی را تهدید می‌کند
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که توسعه شهرکها از سوی اسرائیل راه حل دودولتی را تهدید می کند.
  جوزف بورل  اسرائیل  اتحادیه اروپا  شهرک سازی
شهر‌ک‌سازی‌های اسرائیل مغایر با قوانین بین‌المللی است
ایلنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
شهر‌ک‌سازی‌های اسرائیل مغایر با قوانین بین‌المللی است
ایلنا: مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی خواست تا در احداث هزاران واحد صهیونیست‌نشین در قدس شرقی صرف‌نظر کند.
  رژیم صهیونیستی  جوزپ بوررل
هشدار درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا
تسنیم / ۲ روز قبل / بین‌المللی
هشدار درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا
رئیس آژانس مرزی اتحادیه اروپا با توجه به کنترل‌های مرزی داخلی در منطقه شنگن به دلیل بحران پناهندگان این مسئله را خطری برای اروپا دانسته و درباره هجوم جدید پناهندگان به این اتحادیه هشدار داد.
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
به دنبال پایان برجام نیستیم
رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه توافق هسته‌ای را به نفع منطقه و جهان می‌دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضرر ملت‌های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: «همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت‌وگو با اتحادیه اروپا را نبسته‌ایم. حسن روحانی روز شنبه در دیدار با «استف بلوک» وزیر امور خارجه دولت پادشاهی هلند با اشاره به روابط خوب و دوستانه دو کشور در طول قرن‌های گذشته افزود: «علاقه‌مند توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با هلند هستیم.» روحانی خاطرنشان کرد: «سیاست خارجی ما برمبنای تعامل سازنده با کشورهاست و علاقه‌مندیم روابط با اتحادیه اروپا گرم‌تر باشد.» رئیس‌جمهوری با اشاره …
راه گفت وگوی برجام را با اتحادیه اروپا نبسته‌ایم
روزنامه توسعه ایرانی / ۳ روز قبل / سیاسی
راه گفت وگوی برجام را با اتحادیه اروپا نبسته‌ایم
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای را به نفع منطقه و جهان می‌دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضرر ملت‌های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت وگو با اتحادیه اروپا را نبسته‌ایم.
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
همه تلاش کنیم تا برجام حفظ شود
استف بلوک وزیر خارجه هلند که دیروز به تهران سفر کرده است، ضمن ملاقات و رایزنی با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران نیز دیدار و گفت‫و‫گو کرد. بنابر گزارش‌های اعلام شده برجام، اینستکس، ابعاد ترور سردار شهید سلیمانی، شرایط جاری در عراق، افغانستان، یمن و سوریه و نیز سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از مهم‫ترین محورهای دو دور گفت‌وگوی میان ظریف و بلوک بود.از سوی دیگر حسن روحانی دیروز در دیدار با وزیر خارجه هلند، با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت‫و‫گو با اتحادیه اروپا را نبسته‫ایم. روحانی همچنین …
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
رایزنی بی‌نتیجه سران اروپا درباره بودجه بلندمدت
گروه جهان| سران ۲۷ کشور اروپایی پس از دو روز رایزنی برای تصویب بودجه بلندمدت به توافق نرسیدند و شارل میشل رییس شورای اتحادیه اروپا،
  اتحادیه اروپا  بلژیک  بودجه  پول  جهان
ابراز تمایل ایران و آمریکا برای همکاری با یکدیگر علیه القاعده در سال ۱۳۸۲
انتخاب / ۳ روز قبل / ...
ابراز تمایل ایران و آمریکا برای همکاری با یکدیگر علیه القاعده در سال ۱۳۸۲
در مسئله تروریسم هم مسئولان ایرانی ابراز علاقه کردند تا با آمریکا در مبارزه با القاعده همکاری کنند، اما گفته اند که دیگر گروه‌های مورد حمایت آن‌ها در واقع جنبش‌های آزادی خواهانه هستند. آن‌ها مدعی تمایل برای رسیدگی به مشکلات گسترش تسلیحات هم هستند. جونز به سفر ناامیدکننده البرادعی به ایران اشاره کرد. تیمرمانس پاسخ داد که تنها راه پیشرفت این است که ایران روابطش را با آمریکا برقرار کند. اتحادیه اروپا می‌تواند تسهیل کننده گفتگو با آمریکا باشد، اما تنها وجود رابطه میان ایران و آمریکا منجر به اصلاحات خواهد شد.
انتقاد روحانی از اروپا در دیدار وزیر خارجه هلند | راه گفت‌وگو را نبسته‌ایم
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
انتقاد روحانی از اروپا در دیدار وزیر خارجه هلند | راه گفت‌وگو را نبسته‌ایم
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای را به نفع منطقه و جهان می‌دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت‌های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته‌ایم.
هراس از نقض حریم خصوصی با دوربین‌های تشخیص چهره اروپا
انتخاب / ۳ روز قبل / ...
هراس از نقض حریم خصوصی با دوربین‌های تشخیص چهره اروپا
طرح اتحادیه اروپا برای استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره پلیس ملی و راه‌اندازی شبکه‌ای از داده‌های اطلاعاتی در این زمینه، نگرانی‌ها درخصوص برخورداری این هدف از انگیزه جاسوسی و نقض حریم خصوصی را افزایش داده است.
۱۴ وزیر، استاندار و فرماندار دولت احمدی نژاد در لیست نمایندگان مجلس آینده / توصیه آیت‌الله مکارم درباره ویروس کرونا / کدخدایی از سوت زنی مردم آمار داد
تابناک / ۳ روز قبل / سیاسی
۱۴ وزیر، استاندار و فرماندار دولت احمدی نژاد در لیست نمایندگان مجلس آینده / توصیه آیت‌الله مکارم درباره ویروس کرونا / کدخدایی از سوت زنی مردم آمار داد
رصد‌خانه «تابناک»؛ خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: محمد قوچانی: ما از اصولگرایان شکست نمی‌خوریم، به خود می‌بازیم / راه گفت: وگوی برجام را با اتحادیه اروپا نبسته‌ایم و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
رئیس‌جمهور: ملت‌های آزاده دنیا تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران را محکوم کنند
مشرق / ۳ روز قبل / سیاسی
رئیس‌جمهور: ملت‌های آزاده دنیا تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران را محکوم کنند
حسن روحانی گفت: انتظار این است که ملت‌های آزاده دنیا با صدای رسا تحریم‌های غیر قانونی آمریکا علیه مردم ایران را محکوم کنند.
  پارلمان عراق  حسن‌روحانی  روحانی  تهران  خلیج‌فارس  اتحادیه اروپا  دادگاه لاهه  برجام  ایران  هلند
نامه نیوز / ۳ روز قبل / سیاسی
گفتگوی برجامی روحانی و مقام هلندی در تهران
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه ، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.