شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
احمد متوسلیان
تایید شهادت حاج احمد متوسلیان توسط شهید سلیمانی
۲ روز قبل
تایید شهادت حاج احمد متوسلیان توسط شهید سلیمانی
کتاب «راز احمد» سرنوشت چهار دلاور مرد ایرانی و سفر بی بازگشت آن‌ها را از خرمشهر تا بیروت روایت کرده است.
روایت سپهبد صیاد شیرازی از آزادسازی خرمشهر؛ احمد متوسلیان گفت: در طرح‌تان چرا از پیشنهادهای ما استفاده نکردید؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
روایت سپهبد صیاد شیرازی از آزادسازی خرمشهر؛ احمد متوسلیان گفت: در طرح‌تان چرا از پیشنهادهای ما استفاده نکردید؟
فرماندهان یگان‌های خودی از ما یک فرصت دوماهه برای بازسازی می‌خواستند چراکه معتقد بودند... نیروهای‌شان خسته و فرسوده شده‌اند و با این وضعیت نمی‌توانند خرمشهر را آزاد کنند. از طرف دیگر ما می‌دانستیم که اگر این فرصت به آنان داده شود، برای آزادسازی خرمشهر با دشواری‌های بیش‌تری روبه‌رو می‌شویم. با فرمانده وقت سپاه پاسداران مشورت کردیم و بنا شد دستورالعمل مشترک و واحدی را به صورت فرمان به یگان‌ها ابلاغ کنیم...  دستورالعمل را به صورت شمرده و قاطع ابلاغ کردم. فرماندهان پس از شنیدن دستور، در سکوتی پرمعنا به همدیگر نگاه کردند و سرانجام سردار جاویدالاثر حاج «احمد متوسلیان» رو به من کرد و گفت: «جناب سرهنگ ما پیشنهادهای زیادی به شما دادیم، شما در طرح‌تان چرا از پیشنهادهای ما استفاده نکردید.» در جواب به او …
ماجرای شب احیای رزمندگان ایرانی در حرم حضرت زینب(س)
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / دفاع مقدس / جنگ تحمیلی / سوریه / شبهای احیا / شب قدر / جنگ تحمیلی / حاج احمد متوسلیان
ماجرای شب احیای رزمندگان ایرانی در حرم حضرت زینب(س)
اعزام قوای محمّد رسول‌الله(ص) به سوریه، در سه مرحله انجام گرفت. درمرحله اول، متوسّلیان به همراه تعدادی از نیروها عازم شدند. در حقیقت آنها رفتند تا به عنوان جلودار قوای اعزامی ایران، در دمشق، زمینه را برای اعزام دیگر نیروها آماده کنند.
تهیه 3124 بسته معیشتی توسط «جمعیت مردمی خدمت»+عکس
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / گروه‌های جهادی
تهیه 3124 بسته معیشتی توسط «جمعیت مردمی خدمت»+عکس
مسئول قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان گفت: رزمایش بهار خدمت و تهیه بیش از 3100 بسته کالای حمایتی در مصلای بزرگ بابل، از جمله خدمات نیروهای جهادی، انقلابی و مردمی در این روزهای سخت است.
نفوذی‌ها و منافقین را در سینما رسوا کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / نفوذی ها / سینمای ایران / انقلاب اسلامی / انرژی هسته ای / ابراهیم حاتمی‌کیا / صیاد شیرازی / شهید باقری / دفاع مقدس / شهید چمران / احمد متوسلیان
نفوذی‌ها و منافقین را در سینما رسوا کنیم
مسئله نفوذی‌ها در همه دوران‌های جنگ و بعد از جنگ یکی از اصلی‌ترین محورها است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
فالانژها، داعشی‌های مسیحی / گروهی که حاج احمد متوسلیان را ربود، بهتر بشناسید
حزب کتائب یا همان حزب فالانژ لبنان، حزبی دست راستی و تندرو به شمار می‌رفت که پس از تاسیس در سال 1926 به دست «پیر جمیل» برای به قدرت رسیدن مسیحیان مارونی در لبنان تلاش می‌کرد.
الگوی مدیریت جهادی در دفاع مقدس کاملاً به ظهور رسید/ سردار سلیمانی اشرار شرق کشور را کشاورز کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / سردار قاسم سلیمانی / محسن رضایی / شهید مهدی باکری / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / شهید حسن باقری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / احمد متوسلیان / سردار حاج قاسم سلیمانی
الگوی مدیریت جهادی در دفاع مقدس کاملاً به ظهور رسید/ سردار سلیمانی اشرار شرق کشور را کشاورز کرد
" هفته‌ها و روزهای آخر من خیلی نگران ایشان بودم. حتی در جلساتی که با فرماندهان داشتم به آن‌ها گفتم که کاری کنید که ایشان کمتر به مأموریت بروند..."
جنگ نفر با تانک برای فتح خرمشهر/وقتی موشک آرپی‌جی ۴هزارتومان بود
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / گلعلی بابایی / حسین بهزاد / ادبیات دفاع مقدس / نشر 27 بعثت / انتشارات سوره مهر / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / احمد متوسلیان / شهید همت
جنگ نفر با تانک برای فتح خرمشهر/وقتی موشک آرپی‌جی ۴هزارتومان بود
عملیات بازپس‌گیری خرمشهر از عراق، در حالی توسط نیروهای ایرانی انجام شد که نسبت تعدادشان نسبت به دشمن، یک‌هفتم به یک بوده و قیمت هرموشک آرپی‌جی برای انهدام تانک‌های عراق، ۴هزارتومان بوده است.
روایت درخواست کمک شهید همت از سردار سلیمانی/ سردار فاتح خیبر کجا آسمانی شد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / سید مرتضی آوینی / شهید مهدی باکری / بهشت زهرا / احمد متوسلیان / اهواز
روایت درخواست کمک شهید همت از سردار سلیمانی/ سردار فاتح خیبر کجا آسمانی شد؟
مشرق نوشت: شهید حاج محمد ابراهیم همت در ۱۷ اسفند سال ۶۲ در عملیات خیبر به لقاء خداوند شتافت.
تیپ ۲۷ چگونه با هیچ ساخته شد/ماجرای پرواز محسن رضایی باF5
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / احمد متوسلیان / شهید همت / لشگر 27 حضرت رسول (ص) / گلعلی بابایی / نشر 27 بعثت / انتشارات سوره مهر / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / آزادسازی خرمشهر / عملیات بیت المقدس
تیپ ۲۷ چگونه با هیچ ساخته شد/ماجرای پرواز محسن رضایی باF5
تشکیل تیپ۲۷محمدرسول‌الله، شرایط ایران و جهان پیش از عملیات فتح‌المبین و سفراضطراری محسن رضایی باهواپیمای F5 به تهران نزد امام‌خمینی ازجمله فرازهای مهم تاریخ جنگ و لشگر ۲۷محمدرسول‌الله هستند.
عکسی کمتر دیده شده از سردار سلیمانی و فرماندهان دفاع مقدس در کنار رهبر انقلاب
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
عکسی کمتر دیده شده از سردار سلیمانی و فرماندهان دفاع مقدس در کنار رهبر انقلاب
باشگاه خبرنگاران نوشت: چهره شهدایی، چون شهید همت، شهید خرازی و احمد متوسلیان در این عکس به چشم می‌خورد.
جایزه مهدویان به خاطر اول مارکت است یا تبحر در کارگردانی ؟!
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / سردار حاج قاسم سلیمانی / حسن‌روحانی / جشنواره فیلم فجر / محمد کارت / احسان علیخانی / شهید بهشتی / محمدحسین مهدویان / مجید مجیدی / سیمای جمهوری اسلامی / درخت گردو
جایزه مهدویان به خاطر اول مارکت است یا تبحر در کارگردانی ؟!
مهدویان اینقدر شجاع نبود و این شجاعت نشات گرفته از اسپانسر مالی قدرتمند و دست پر قدرت امنیتی‌ است که منجر به سینه سپر مهدویان می‌شود.
دستمال‌های خیس دورریختنی!
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
دستمال‌های خیس دورریختنی!
بهنود امینی- روزنامه‌نگار کارکرد «درام» در آثار «محمد حسین مهدویان»، سیر پرفرازونشیبی را پشت‌سر گذاشته است؛ «ایستاده در غبار» را درنظر بیاورید که کمرنگی لایه دراماتیک و اساسا بی‌استفاده بودن آن در مسیری که کارگردان برای ساخت کاراکتر موردنظرش - احمد متوسلیان - درنظر داشته باعث می‌شود نتیجه نهایی، اثری متمایل به سینمای مستند باشد. اما در قسمت اول ماجرای نیمروز، مهدویان به درستی درمی‌یابد که تنها روایت یک حادثه تاریخی معاصر - در عین جذابیت و کشش بالقوه‌ای که در سوژه وجود دارد - برای تأثیرگذاری و …
کارگردان درخت گردو‎:
درد سردشت را جهان
باید بفهمد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
کارگردان درخت گردو‎: درد سردشت را جهان باید بفهمد
محمدحسین مهدویان امسال «درخت گردو» را به جشنواره فیلم فجر سی‌وهشتم آورده است؛ فیلمی که در دل فاجعه بمباران ‏شیمیایی سردشت، قصه رنج و گرفتاری‌های خانواده‌ای را روایت می‌کند که به یکباره زندگی‌شان از هم می‌پاشد؛ فیلمی که در دل ‏داستان انسانی‌اش، تبعات استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی را به تصویر می‌کشد. او می‌گوید این فیلم نگاهی جهانی دارد که البته ‏گفته‌ای به‌حق است. فیلم در هر جایی که به نمایش گذاشته شود برای مخاطبانش قابل درک است؛ این گرفتاری بشر امروز است ‏که در فیلم او نمایان می‌شود: «درخت گردو موضوعی مشخص دارد و موردی مشخص در دل ماجراست. وقتی با این ‏داستان روبه‌رو شدم، موضوع آن برایم …
توصیه‌های حاج قاسم برای «حاج قاسم» شدن
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / احمد کاظمی / سردار حاج قاسم سلیمانی / دفاع مقدس / شهید سلیمانی / کرمان / داعش / شهید / مالک اشتر / عراق / احمد متوسلیان
توصیه‌های حاج قاسم برای «حاج قاسم» شدن
ایران امروز می‌خواهد یک‌تن باشد و آن‌هم سردار سلیمانی. رجز هر ایرانی این روزها برای دشمن یک جمله است؛ «همه ما سردار سلیمانی هستیم.»
قهرمانان ملی ایران تحت تعقیب آمریکا!/ چه کسی واقعاً تروریست است؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / شهید قاسم سلیمانی / احمد متوسلیان / محمد جهان آرا / حسن باقری / مصطفی چمران / عباس بابایی / پوستر
قهرمانان ملی ایران تحت تعقیب آمریکا!/ چه کسی واقعاً تروریست است؟
ارسلان عیوض‌زاده طراح مجموعه پوستر «چه کسی واقعاً تروریست است؟» معتقد است، یک اثر گرافیکی می‌تواند در کمترین زمان با مخاطب، درست صحبت کند و این همان قابلیت زبان تصویری یک اثر گرافیکی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سپاه قدس
سپاه قدس چگونه تشکیل شد؟
تشکیلات نیروی قدس سپاه پاسداران به‌عنوان یکی از نیرو‌های پنج‌گانه سپاه در سال خاتمه جنگ تحمیلی سازمان پیدا کرد. سردار احمد وحیدی، اولین فرمانده نیروی قدس بود که از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶ این مسئولیت را برعهده داشت. البته پیش از تشکیل رسمی این نیرو، فعالیت‌های برون‌مرزی انجام شده بود. از این دست می‌توان به سفر تیپ محمد رسول‌الله (ص) به لبنان اشاره کرد که منجر به ربوده‌شدن فرمانده آن، احمد متوسلیان شد. برخی معتقد هستند که همین سفر سرآغاز شکل‌گیری جنبش مقاومت اسلامی در لبنان شد. بااین‌همه نیروی قدس در سال‌های نخست به لحاظ تشکیلاتی نوپا محسوب می‌شد و به نظر می‌رسد عمده دوران فرماندهی وحیدی صرف سازماندهی و آموزش شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / گلعلی بابایی / شهید همت / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / هفته دفاع مقدس / نشر 27 بعثت / احمد متوسلیان
رحیم صفوی با همت مشکل شخصی نداشت/ صیاد شیرازی از بسیجی‌ها بسیجی‌تر بود
گلعلی بابایی و جعفر جهروتی‌زاده می‌گویند مشکلات و بحث و جدل‌های شهید همت با رحیم صفوی در سال‌های جنگ، به‌ دلیل مشکلات شخصی نبوده بلکه مسائل و موضوعات فرماندهی در میان بوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
سردار شهید مدافع حرم در قامت هشت سال دفاع مقدس+ تصاویر
شهید سردار حاج رضا فرزانه یکی از قدیمی‌ترین رزمندگان و فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) بود که از زمان فرماندهی حاج احمد متوسلیان در این لشکر حضور فعال داشت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
«احمد متوسلیان قطعاً در همان دقایق اولیه اسارت به شهادت رسیده»
داوودآبادی در این کتاب به وضوح اشاره می‌کند که طبق اعتراف‌های مارون حاتم محافظ شخصی ایلی حبیقه فرمانده پست بازرسی درباره، احمد متوسلیان قطعاً در همان دقایق اولیه اسارت به شهادت رسیده است. حاتم که به کبرا معروف بود گفته است خودش به صورت یکی از ایرانی‌ها که دماغش شکسته بود (احمد متوسلیان بوکسور بود) شلیک کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی / احمد متوسلیان
وقتی می‌دانیم حاج احمد متوسلیان شهید شده، چرا هر سال حرف‌هایی می‌زنیم که...
روزنامه جوان نوشت: هر چند سال یک بار مسئولی در چنین ایامی پشت تریبون قرار می‌گیرد و خبر خوشحال‌کننده‌ای در خصوص اسرا می‌دهد که هیچ‌گاه به سرانجامی خوش منتهی نمی‌شود، اما همین خبر بدون پشتوانه موجی در جامعه به راه می‌اندازد که زودگذر است و سریع هم فروکش می‌کند. دوباره همه چیز مسکوت می‌ماند تا سال بعد که همه فراموش کرده‌اند قرار بود خبر خوشحال‌کننده‌ای از راه برسد و ۳۷ سال است که از راه نرسیده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / سپاه / ایران / احمد متوسلیان / سردار فدوی
دشمن به‌دنبال ایجاد بازدارندگی در برابر ایران اسلامی است
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان ما قبول کردند به مرحله‌ای رسیده‌اند که می‌خواهند در برابر ایران بازدارندگی ایجاد کنند؛ این یعنی ما به تکالیف خود عمل می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
درخواست مردم از مسئولان، پیگیری موضوع ربایش احمد متوسلیان و همراهان وی است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از روز اول بعد از پیروزی انقلاب جبهه باطل به سرکردگی آمریکا دشمنی خود را با شلیک گلوله ایجاد کرد که اولین حمله آن‌ها صبح ۲۴ بهمن در کردستان آغاز شد و از آن زمان تاکنون این دشمنی بی‌تعطیلی ادامه داشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
حاج احمد متوسلیان هنوز در زندان‌های اسرائیل و زنده است؟
دستیار رئیس مجلس می گوید: چهار دیپلمات ربوده شده کشورمان همچنان در زندان رژیم ‎صهیونیستی به سر می‌برند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / احمد متوسلیان / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / لبنان
فیلم | روایت یکی از همرزمان از حاج احمد متوسلیان
فردا سالروز اسارت حاج احمد متوسلیان در سال ۶۱ در مسیر بیروت و در ایستگاه برباره است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / کردستان / ایران
سلام برادر احمد
تهران- ایرنا- حاج احمد متوسلیان اگر زنده باشد 66 ساله است. حاج احمد چه قید حیات باشد و چه به مقام شامخ شهادت رسیده باشد، همه کسانی که با او حشر و نشر داشتند، به دلیری، پاکدستی و مردمی بودن وی اذعان می کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
سالروز ربوده شدن سردار احمد متوسلیان و همراهانش در لبنان
امروز ۱۴ تیرماه سالروز ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی به نام‌های سیدمحسن موسوی، احمد متوسلیان، تقی رستگارمقدم و کاظم اخوان توسط رژیم صهیونیستی است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
مراسم سی‌و هفتمین سالگرد ربایش حاج احمد متوسلیان برگزار می‌شود
مدیر مؤسسه فرهنگی هنری روایت ۲۷ بعثت از برگزاری مراسم سی‌و هفتمین سالگرد ربایش حاج احمد متوسلیان و دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
روایت داودآبادی از آخرین وضعیت ۴ دیپلمات ایرانی/ لیاقت احمد متوسلیان این است که به شهادت رسیده باشد
حمید داودآبادی معتقد است حاج احمد متوسلیان در روز اسارتش در لبنان به شهادت رسیده و مسئولان کشور از بیان صریح این مسئله شانه خالی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سریال «ایستاده در غبار» از ۴ خرداد روی آنتن شبکه ۳
سریال «ایستاده در غبار» با محوریت زندگی جاویدالاثر احمد متوسلیان از امشب روی آنتن شبکه سه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / اسرائیل / لبنان / حزب الله لبنان / احمد متوسلیان / اسارت / شهدای اسارت / حمید داودآبادی / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی)
تیر خلاص به پرونده دیپلمات‌های ایرانی/ حاج‌ احمد شهید شده است!
کتاب «سی‌وهفت‌ سال» نوشته حمید داودآبادی که به‌تازگی چاپ شده، ثابت می‌کند حاج احمد متوسلیان در روز اسارتش در لبنان به شهادت رسیده و مسئولان کشور از بیان صریح این مساله شانه خالی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
متوسلیان: وزوایی را مثل چشمانم دوست دارم+فیلم
رابطه محسن وزوایی با فرمانده‌اش، احمد متوسلیان یک رابطه صمیمی و خالصانه بود. دو فرمانده‌ای که در میدان جنگ اثرگذار بوده و تدبیرشان سرنوشت ساز بود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
روایتی از طولانی ترین گروگان گیری قرن به نمایشگاه کتاب آمد
کتاب «۳۷ سال» نگاهی واقع بینانه به طولانی‌ترین گروگان‌گیری قرن اخیر است. این کتاب شرح کاملی بر ماجرای ربایش سردار احمد متوسلیان است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ساخت خانه‌هایی در «آق‌قلا» طی ۲۰ روز/ پاکسازی منازل «معمولان» مأموریت اصلی
جانشین قرارگاه حاج احمد متوسلیان بابیان اینکه تیم‌های این قرارگاه هم‌اکنون در ۴ نقطه سیمرغ، آق‌قلا، معمولان و خرم‌آباد مستقرشده‌اند، گفت: به جهت ایجاد انسجام در امر خدمت‌رسانی، مأموریت پاکسازی منازل به این قرارگاه واگذارشده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
معرفی "اطلس لشکر۲۷" در خبرگزاری تسنیم/ احمد متوسلیان چگونه دستگیر شد؟
نشست معرفی و بررسی "اطلس لشکر ۲۷ محمدرسول الله(ص)" در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
پایان هفته تلویزیون با چه فیلم‌هایی می‌‌گذرد
شبکه‌های سیما در روزهای پایانی این هفته چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی برای پخش درنظر گرفته‌اند؛ از تصمیم راضیه برای تغییر زندگی‌اش در «نامه‌های خیس» تا زندگی احمد متوسلیان در «ایستاده در غبار».
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •