شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
استان مرکزی
کرونا در سایه نشسته است به ما می نگرد
۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / استان مرکزی / اراک / کروناویروس
کرونا در سایه نشسته است به ما می نگرد
وقتی کرونا به ایران آمد، استان مرکزی دومین استان بعد از قم بود که در میزبانی از ویروس تاجدار پیش دستی کرد، آنزمان گرچه به میزان قابل توجهی در مقابل این میهمان ناخوانده دست بسته بودیم، اما اقدامات ضربتی که در مدت زمان کوتاهی توسط ستاد پدافند زیستی با همکاری مردم انجام شد، بحران به یکباره ایجاد شده را تا حدود زیادی کنترل کرد.
موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان مرکزی
۲ ساعت قبل
موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان مرکزی
موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان مرکزی که سال ۹۸ از خانه محسنی به قلعه وکیل منتقل شد، تعداد ۲۵۰ اثر شاخص از صنایع دستی هنرمندان استان مرکزی شامل فرش دستباف، گلیم، آثار قلمزنی، آثار چوبی، تابلو فرش و تابلو خطاطی را در خود جای داده است. پنج اثر موجود در موزه شامل کمانچه، گیوه، قیچک، سه تار و تذهیب دارای مهر اصالت جهانی هستند که در معرض دید علاقمندان قرار گرفته‌اند. قلعه حاج وکیل مربوط به دوره قاجار در شهر اراک است که به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
۱۰ ساعت قبل
اگر امدادگران نبودند فاجعه بزرگ‌تری رخ می‌داد
[شهروند] کارگران معدنی در گیلانغرب کرمانشاه هنگام کار قربانی حادثه تلخی شدند. چهار کارگر جوان هنگام کار در تونل معدن دچار گازگرفتگی شدند. نیروهای امدادی هلال‌احمر از زمین و آسمان راهی محل حادثه شدند و مصدومان بدحال را به بیمارستان منتقل کردند. مصدومانی که یکی از آنها در راه انتقال به بیمارستان جان داد. حالا هم سه کارگر دیگر روی تخت بیمارستان هستند و به گفته پزشکان حال وخیمی دارند. ساعت 11 صبح روز جمعه بود که کارگران معدن روستای سرتیتان در بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب مثل هر روز در تونل مشغول به کار بودند، اما ناگهان اوضاع برای آنان مثل همیشه پیش نرفت و حادثه‌ای هولناک انتظارشان را می‌کشید. چهار کارگر این معدن احساس خفگی و تنگی نفس کردند و تا بخواهند خودشان را نجات دهند، از حال رفتند …
۱۲ ساعت قبل
حمایت مالی-اعتباری از خانوارها در حوادث غیرمترقبه سال ۹۸ تا پایان تیر ۹۹ ادامه دارد
تمدید مهلت پرداخت تسهیلات بازسازی توسط بانک مسکنرضا صالحی شهرابی، رئیس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با تاکید بر آنکه حمایت مالی و معنوی این بانک از خانوارهای آسیب دیده از سیل های سریالی سال گذشته تا پاسخگویی به تمامی تقاضای تسهیلات بازسازی برای جبران آسیب‫دیدگی خانه‫ها و منازل مسکونی ادامه دارد، گفت: بانک مسکن پس از وقوع سیل ناگوار فروردین ماه ۹۸، از محل اعتبارات داخلی روند پرداخت تسهیلات قرض‫الحسنه به آسیب‫دیدگان این حادثه را در اسرع وقت آغاز کرد.وی ادامه داد: مطابق با پیش‫بینی‫های انجام شده، از محل بودجه سال گذشته اعتباری معادل ۹۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات در سه نوع بازسازی، تعمیرات و خرید مایحتاج ضروری به مدیریت شعب ۲۲ استان سیل‫زده ابلاغ و تخصیص پیدا کرد.وی با بیان اینکه …
گازگرفتگی علت اصلی حادثه معدن گیلانغرب است
۱۶ ساعت قبل
گازگرفتگی علت اصلی حادثه معدن گیلانغرب است
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: گازگرفتگی علت اولیه حادثه معدن قیر طبیعی «هوارگه برگه» بخش خصوصی روستای «سرتیتان» از توابع بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب است.
بازار کالاهای اساسی و مسکن نظارت شود
۲۱ ساعت قبل / استانی-سیاسی / نماز جمعه / اراک / مسکن / ساماندهی بازار مسکن
بازار کالاهای اساسی و مسکن نظارت شود
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خواستار نظارت جدی دولت، مجلس و نهادهای نظارتی بر قیمت کالاهای اساسی و مسکن شد.
تبرئه ۱۵ کارگر آذرآب اراک از اتهام تبلیغ علیه نظام
۲۵ ساعت قبل / کارگران آذرآب / تبرئه / دادگاه
تبرئه ۱۵ کارگر آذرآب اراک از اتهام تبلیغ علیه نظام
موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: دادگاه بدوی حکم محکومیت تعلیقی برای کارگران آذرآب صادر کرده بود که این مهم در دادگاه تجدیدنظر نیز مورد بررسی قرار گرفت و ظرف مدت چهار ساعت حکم تبرئه این افراد صادر شد.
۵۰ بهبودیافته کرونا در استان مرکزی پلاسما اهدا کردند
۲۷ ساعت قبل
۵۰ بهبودیافته کرونا در استان مرکزی پلاسما اهدا کردند
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: ۶۹ بهبود یافته از بیماری کووید ۱۹ تاکنون برای اهدای پلاسما به مرکز انتقال خون اراک مراجعه داشته‌اند که ۵۰ نفر از آنان واجد شرایط اهدای پلاسما بودند.
کارگران آذراب حکم برائت گرفتند
۳۴ ساعت قبل / استانی-سیاسی / دادگستری / آذراب / اراک / استان مرکزی
کارگران آذراب حکم برائت گرفتند
رئیس کل دادگستری استان مرکزی از صدور حکم برائت برای پرونده تعدادی از کارگران شرکت آذراب اراک خبر داد.
عواقب بد‌حجابی از زبان دادستان یکی از استان های ایران
۴۵ ساعت قبل
عواقب بد‌حجابی از زبان دادستان یکی از استان های ایران
عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اعلام کرد بدحجابی منجر به پلمب مطب‌ها و داروخانه‌ها خواهد شد.
استان مرکزی نگران تامین برق روزهای گرم/پیک مصرف در بهار شکسته شد
۴۶ ساعت قبل / مدیریت مصرف برق / استانی-اجتماعی / استان مرکزی
استان مرکزی نگران تامین برق روزهای گرم/پیک مصرف در بهار شکسته شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: با توجه به شکسته شدن رکورد تابستان در بهار، نگران تامین برق در روزهای گرم پیش رو هستیم.
افزایش ۵ درصدی ثبت طلاق در استان مرکزی
۴۶ ساعت قبل / سازمان ثبت اسناد و املاک / کاداستر / استان مرکزی / استانی-اجتماعی / آمار ازدواج و طلاق
افزایش ۵ درصدی ثبت طلاق در استان مرکزی
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی گفت: ثبت طلاق در استان در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ بالغ بر ۵ درصد افزایش داشته است.
تهیه گزارشاتی از تخلفات انجام شده در هپکو/قوه قضائیه مصمم به رفع مشکلات کارگری
۴۶ ساعت قبل / سازمان بازرسی / شکایات مردمی / حمایت از صنایع و تولید / استان مرکزی / استانی-سیاسی
تهیه گزارشاتی از تخلفات انجام شده در هپکو/قوه قضائیه مصمم به رفع مشکلات کارگری
سرپرست معاونت بازرسی کل استان مرکزی گفت: موضوع رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در هپکو در دست بررسی است و گزارشاتی در این زمینه تهیه شده است.
گذشت از قاتل پای چوبه دار بزرگترین درس اخلاقی برای بشریت است
۴۶ ساعت قبل / استانی-سیاسی / دادگستری / استان مرکزی
گذشت از قاتل پای چوبه دار بزرگترین درس اخلاقی برای بشریت است
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: عفو و بردباری خانواده گذشت کننده از قاتل پای چوبه دار، بزرگترین و زیباترین درس اخلاقی برای همه بشریت است و نشان داد که می توان از دیگر خطاهای کوچکی انسانی هم گذشت کرد.
کشف یکی از بزرگترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور
۴۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / ارز دیجیتالی / استان مرکزی
کشف یکی از بزرگترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور
یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که با استقرار در یکی از کارخانجات بزرگ ساوه، از برق با تعرفه صنعتی برای فعالیت خود استفاده می‌کرد، شناسایی شد.
کشف ۸۱ فقره سرقت با اجرای پنجمین دوره طرح ظفر در اراک
۴۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / پلیس / اراک
کشف ۸۱ فقره سرقت با اجرای پنجمین دوره طرح ظفر در اراک
جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۸۱ فقره سرقت، دستگیری ۲۶ سارق و ۲۸ خرده فروش موادمخدر، توقیف ۸۷ دستگاه موتورسیکلت و ۱۸ دستگاه خودرو و بیش از چهار میلیارد ریال کالای قاچاق در جریان اجرای پنجمین دوره طرح ظفر در اراک خبر داد.
مبدل کاهنده غیر ایزوله با به‌کارگیری سلف‌های کوپل در دانشگاه اراک ارایه شد
۴۷ ساعت قبل / اراک / استان مرکزی / دانشگاه اراک
مبدل کاهنده غیر ایزوله با به‌کارگیری سلف‌های کوپل در دانشگاه اراک ارایه شد
اراک - ایرنا - عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه اراک گفت: اعضای هیات علمی گروه مهندسی برق این دانشگاه موفق به ارائه یک مبدل DC-DC بسیار کاهنده غیر ایزوله با به‌کارگیری سلف های کوپل شدند.
وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد در استان های جنوبی
۲ روز قبل / رگبار باران / پیش بینی وضعیت هوا / صادق ضیائیان
وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد در استان های جنوبی
ضیائیان از وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد در استان های جنوبی خبر داد و گفت: فردا نیز در بخش‌هایی از شمال شرق، ارتفاعات البرز مرکزی این شرایط دور از انتظار نیست.
۲ روز قبل
کشتزار گندم در اردبیل
در حالی که برداشت گندم در شمال استان اردبیل در حال اتمام است، گندم‌زارها در مناطق مرکزی و جنوب استان برای برداشت آماده می‌شود.
خرید تضمینی ٤٥ هزار تن گندم در استان مرکزی
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / گندم / خرید تضمینی / استان مرکزی
خرید تضمینی ٤٥ هزار تن گندم در استان مرکزی
معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: خرید تضمینی گندم در استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بازه زمانی ۱۰ خرداد ماه تاکنون ۵۰ درصد افزایش یافته است.
۲ روز قبل
خبر خوش برای کارگران آذرآب و هفت ‌تپه
گروه اجتماعی| رییس قوه قضاییه و رییس کل دادگستری استان مرکزی احکام برائت 41 کارگر شرکت صنایع آذرآب را امضا کردند.  41 کارگر شرکت صنایع آذرآب به دلیل برگزاری اعتراضات صنفی سال گذشته در دادگاه کیفری به احکام تعلیقی محکوم شده بودند که در شعبه 8 دادگاه تجدید نظر با دستور رییس قوه قضاییه، حکم برائت گرفتند. علاوه بر این در هفدهمین روز از اعتراضات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نسبت به تعویق 3 ماهه حقوق، مدیرعامل این واحد صنعتی وعده داد که منابع مالی برای پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران هفت تپه در روزهای آینده تامین خواهد شد و اولویت اصلی این مجموعه در حال حاضر پرداخت حقوق کارگران است. مدیرعامل این مجتمع صنعتی مدعی شده بود که ماهانه حدود ۲۴ میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق …
تصاویر: ایران زیباست؛ «دشت لار»
۲ روز قبل
تصاویر: ایران زیباست؛ «دشت لار»
دماوند برای ما ایرانیان تنها یک کوه نیست، یک قله نیست، یک شکوه و یک عظمت است! عظمتی که فقط در عبارت “بلندترین قله ایران” خلاصه نمی شود، عظمتی که در اساطیر ایران جایگاه ویژه ای دارد و در فرهنگ ایران مظهر پایداری و استواری است. بلندترین نقطه ایران زمین با ۵۶۷۱ متر ارتفاع، سال ۱۳۸۷ در فهرست آثار ملی قرار گرفت و ۱۳ تیرماه به‌عنوان «روز ملی دماوند» ثبت شد تا ضرورت حفاظت از این زیستگاه برای همه روشن شود. دشت لار که زیبایی‌های بی‌نظیر خود به دلیل تنوع بی‌نظیر گیاهی و جانوری خود، سال‌هاست به عنوان منطقه حفاظت شده و پارک ملی شناخته شده است، در دامنه‌های قله دماوند در استان مازندران بخش لاریجان شهرستان آمل آرام گرفته است.این دشت از دیرباز به سبب خوش آب و هوایی محل اردوگاه‌های پادشاهان در فصل گرما بوده …
۲ روز قبل
مدیر مخابرات منطقه مرکزی با رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی دیدار کرد
اراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی ملک حسینی، مدیر مخابرات منطقه مرکزی به همراه مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با کریمی ، نماینده مردم شریف شهرستان های اراک ،کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد .بر پایه این گزارش در ابتدای این دیدار لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، گزارشی از مهمترین اقدامات و برنامه های وزارت ارتباطات در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک ارائه کرد .در ادامه این دیدار ملک حسینی، مدیر مخا برات منطقه مرکزی اظهار داشت: کلیه مصوبات سفر وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به استان مرکزی محقق شده است وبهره برداری از این طرح های مخا براتی در شهرستان …
۲ روز قبل
و رئیس بانک مرکزی به هیئت دولت
در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، وزیر امور خارجه گزارشی را از مسائل مورد بررسی در جلسه شورای امنیت و روند انزوای آمریکا در جهان، ارائه داد.به گزارش ایسنا، در جلسه روز چهارشنبه همچنین رئیس کل بانک مرکزی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به ترتیب درخصوص وضعیت اقتصادی کشور و حادثه آتش‫سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر تهران، به هیئت وزیران گزارش دادند و رئیس جمهور دستورات لازم را در هر مورد صادر کرد.در ادامه جلسه، اعضای دولت به بحث و بررسی پیرامون برخی از پیشنهادات دستگاه های اجرایی پرداخته و آنها را به تصویب رساندند.هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بصورت هزینه‫ای و تملک دارایی‫های سرمایه ای بابت تسویه تنخواه به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع سیل …
ضرورت برخورد با ادمین‌های کانال‌های مخرب
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / فضای مجازی / دادگستری / استان مرکزی
ضرورت برخورد با ادمین‌های کانال‌های مخرب
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: باید با نظارت گسترده، ادمین‌های کانال های مخرب فضای مجازی شناسایی شوند.
راه‌اندازی مجدد صنایع تعطیل شده، اولویت اقتصادی خنداب
۲ روز قبل / قانون رفع موانع تولید / شهرستان خنداب / استانی-اقتصادی / استان مرکزی
راه‌اندازی مجدد صنایع تعطیل شده، اولویت اقتصادی خنداب
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: راه‌اندازی مجدد صنایع تعطیل شده خنداب اولویت اقتصادی شهرستان در سال جهش تولید است.
کارگران آذراب تبرئه شدند/هیچ کارگری بدلیل مطالباتش مواخذه نمی شود
۲ روز قبل / آذراب / اعتراضات کارگری / تبرئه / اراک / استان مرکزی / استانی-سیاسی
کارگران آذراب تبرئه شدند/هیچ کارگری بدلیل مطالباتش مواخذه نمی شود
رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: هیچ کارگری در استان به دلیل درخواست مطالبات خود مورد مواخذه و سوال قرار نمی‌گیرد.
کشف 321 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / پلیس / کالای قاچاق
کشف 321 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی
فرمانده انتظامی استان مرکزی از رشد 62 درصدی کشفیات کالای قاچاق در عملیات های سه ماهه نخست امسال در این استان خبرداد و گفت:‌ در این عملیات ها 321 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف و 372 نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند.
انجام روزانه حدود ۴۰۰ تست کرونا در استان مرکزی/کاغذبازی، علت تاخیر ۷۲ ساعته پاسخ‌دهی
۲ روز قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / آزمایشگاه / استان مرکزی / استانی-اجتماعی
انجام روزانه حدود ۴۰۰ تست کرونا در استان مرکزی/کاغذبازی، علت تاخیر ۷۲ ساعته پاسخ‌دهی
روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تست کرونا در کشور انجام می‌شود که به صورت میانگین ۲۵۰۰ مورد آن مثبت اعلام می‌شود و قطعا در این روزهایی که رعایت و توجه مردم به پروتکل‌های بهداشتی کمتر شده باید انتظار آماری بیش از این را داشت.
از این بازار حبابی خانه نخرید/ مشاور املاک‌نماها، بلای جان بازار مسکن
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / مسکن / استان مرکزی / اراک
از این بازار حبابی خانه نخرید/ مشاور املاک‌نماها، بلای جان بازار مسکن
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: گرانی ایجاد شده در بازار مسکن حباب است و مردم باید خرید خانه خود را به تعویق انداخته و در حوزه تولید سرمایه گذاری کنند.
۳ روز قبل
سرقت 280 میلیارد ریال یمن توسط نیروهای وابسته به امارات
منابع آگاه از سرقت مبالغ زیادی از ریال یمن از بانک مرکزی این کشور توسط عناصر تروریستی وابسته به امارات عربی متحده در شرق یمن خبر دادند. منابع امنیتی حاضر در شهر مکلا (مرکز استان حضرموت) به پایگاه خبری ارم نیوز گفتند که یگانهای وابسته به نیروهای موسوم به النخبه الحضرمیه (نیروهای رنجر حضرموت) که وابسته به امارات هستند، اوایل هفته جاری کانتینرهایی به این شهر فرستادند. این منابع تأکید کردند که نیروی هوایی ائتلاف سعودی نیز مسئولیت حمایت هوایی از این کانتینرها را بر عهده داشته است تا سالم به مقر نیروهای ائتلاف سعودی در فرودگاه الریان شهر مکلا برسند. ارم نیوز گزارش داد، مبالغ مالی که توسط این کانتینرها به مقر ائتلاف سعودی رسیده، حدود 280 میلیارد ریال یمن است و همین مسئله باعث شده است که مردم یمن، نگران …
۳ روز قبل
دولت و مجلس باید دغدغه معیشت طلاب را دنبال کنند
محمد حسن آصفری، نماینده اراک در مجلس در مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان مرکزی با تاکید بر اینکه دولت، مجلس و استان‌ها باید دغدغه و مشکلات معیشت طلاب را دنبال کنند، گفت: مجلس نهم معافیت‌هایی را برای هزینه‌های مجموعه‌های فرهنگی مصوب کرد و می‌توان در این حوزه کمک‌ها را توسعه بخشید، حتی اتاق فکری راه‌اندازی کرد که طرح‌ها و ایده‌هایی برای تصویب در مجلس ارائه دهد؛ می‌توان از اراضی موجود استفاده کرد و مجتمع‌هایی ویژه طلاب احداث کرد یا تعاونی‌های مصرف را فعال کرد تا کمکی به معیشت طلاب بشود.
«غضنفر بانک» افغانستان در راه چابهار
۳ روز قبل
«غضنفر بانک» افغانستان در راه چابهار
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان از موافقت بانک مرکزی با راه‌اندازی شعبه غضنفر بانک افغانستان در چابهار خبر داد. حسین سلیمی می‌گوید: این بانک افغانستانی درخواست راه‌اندازی شعبه‌ای در چابهار را داشته است تا دادوستد ایران و افغانستان روان‌تر صورت بگیرد و دولت ایران نیز با راه‌اندازی شعبه این بانک خارجی در استان سیستان و بلوچستان موافقت کرده و ارائه مجوزهای تأسیس آن در حال انجام است.
برتری مقتدرانه آلومینیوم اراک و پیروزی ارزشمند خوشه طلایی در گیلان
۳ روز قبل / استانی-ورزشی / تیم فوتبال آلومینیوم اراک / تیم علم و ادب تبریز
برتری مقتدرانه آلومینیوم اراک و پیروزی ارزشمند خوشه طلایی در گیلان
نمایندگان استان مرکزی در هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول باشگاه های کشور شروعی موفق داشتند.
دستگاه قضا حامی جدی حقوق عامه مردم است
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / سازمان قضایی نیروهای مسلح / استان مرکزی
دستگاه قضا حامی جدی حقوق عامه مردم است
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی گفت: دستگاه قضا حامی جدی حقوق عامه مر م است.
آخرین وضعیت پرونده کارگران آذرآب در دستگاه قضا
۳ روز قبل / هپکو و آذرآب / قوه قضاییه / دستگاه قضائی / جمهوری اسلامی ایران / کارگران / حقوق کارگران
آخرین وضعیت پرونده کارگران آذرآب در دستگاه قضا
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه تمام ۴۱ کارگر آذرآب تبرئه شدند از نگاه حمایتی دستگاه قضا از بخش کارگری و تولید خبر داد.
۳ روز قبل / دانشگاه آزاد اسلامی / شیوه تحصیل ترم آینده دانشگاه
جزییات برگزاری ترم آینده در دانشگاه آزاد اسلامی
به گزارش تسنیم، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، ظهر روز گذشته در دیدار با روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه در سامانه پایش آزاد، ۲۷ برنامه بارگذاری شده که بیش از ۱۶ هزار زمینه پژوهشی دارد، گفت: تا به حال ۷۰۴ پروپوزال کارشناسی ارشد و ۱۸۵ پروپوزال دکتری در حال انجام است. استان مرکزی با دارا بودن صنایع بزرگ، پتانسیل بالایی در تعریف نظام موضوعات دارد و باید بیش از گذشته در این زمینه فعالیت کند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی: تمام ۴۱ کارگر آذرآب تبرئه شدند / ‌حامی مطالبات قانونی ‌کارگرانیم
۳ روز قبل
رئیس کل دادگستری استان مرکزی: تمام ۴۱ کارگر آذرآب تبرئه شدند / ‌حامی مطالبات قانونی ‌کارگرانیم
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه تمام ۴۱ کارگر آذرآب تبرئه شدند از نگاه حمایتی دستگاه قضا از بخش کارگری و تولید خبر داد.
مجوز رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش کنترل در دانشگاه اراک صادر شد
۳ روز قبل / اراک / استان مرکزی / دانشگاه اراک / وزارت علوم
مجوز رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش کنترل در دانشگاه اراک صادر شد
اراک - ایرنا - معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک گفت: مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق، گرایش کنترل از سوی شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی برای این دانشگاه صادر شد.
دهکده المپیک اراک ظرفیتی جدید برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش
۳ روز قبل / استانی-ورزشی / دهکده المپیک / اراک / استان مرکزی
دهکده المپیک اراک ظرفیتی جدید برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: دهکده المپیک اراک ظرفیتی جدید جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش است.
زنگ خطر افزایش آمار ازدواج به طلاق در استان مرکزی به صدا درآمده است
۳ روز قبل / نرخ باروری / سن امید به زندگی / اصلاح سبک زندگی / استانی-اجتماعی / استان مرکزی
زنگ خطر افزایش آمار ازدواج به طلاق در استان مرکزی به صدا درآمده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: زنگ خطر نسبت ازدواج به طلاق در استان مرکزی به صدا درآمد
شیر مادر دیوار دفاعی کودکان در برابر کرونا را تقویت می کند
۳ روز قبل / کروناویروس / کودک / شیرمادر / پروتکل بهداشتی / استانی-اجتماعی / استان مرکزی / همه_باهم_علیه_کرونا
شیر مادر دیوار دفاعی کودکان در برابر کرونا را تقویت می کند
این روزها که دوباره تب کرونا بالا گرفته و همه مسئولان حوزه بهداشت و درمان سعی دارند که این آلارم و هشدار را به گوش مردم برسانند که کمتر بودن موارد ابتلای کودکان به کرونا به معنی ایمن بودن قطعی آنان در مقابل این ویروس موذی نیست.
مسکن و معیشت؛ دغدغه اصلی طلاب
۳ روز قبل / حوزه علمیه خواهران / مجلس شورای اسلامی / استان مرکزی / استانی-فرهنگی و هنری
مسکن و معیشت؛ دغدغه اصلی طلاب
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طلاب با مشکلات و دغدغه‌هایی در حوزه مسکن و معیشت مواجه هستند.
سینما نقطه اتصال میلیاردها انسان در سراسر جهان است
۴ روز قبل / فیلم کوتاه / جشنواره / ساوه / استانی-فرهنگی و هنری / استانی-شهرستانها
سینما نقطه اتصال میلیاردها انسان در سراسر جهان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: هنر فاخر و زبان سینما میلیاردها انسان را در سرتاسر عالم به هم متصل می‌کند.
تب بیش فعالی ارز بر جان "تریکو"
۴ روز قبل / صنعت نساجی / ارز / محلات / استانی-اقتصادی / استان مرکزی
تب بیش فعالی ارز بر جان "تریکو"
شهرستان محلات را می‌توان از معدود نقاطی در کشور است که انواع و اقسام مزیت‌های اقتصادی را در خود جای داده و در زمینه های متعدد اقتصادی فعال است و یکی از این زمینه ها صنعت تریکوبافی است.
۴ روز قبل
آغاز عملیات ساختمانی خانه بهداشت روستای ابوسحاب خوزستان با حمایت بانک ایران زمین
عملیات اجرایی احداث خانه بهداشت و خدمات سلامت در روستای ابوسحاب از توابع بخش مرکزی دشت آزادگان استان خوزستان با حمایت بانک ایران زمین آغاز شد.مراسم کلنگ زنی خانه بهداشت و خدمات سلامت با حضور نماینده شهرستان سوسنگرد در مجلس شورای اسلامی، فرمانداری شهرستان حمیدیه، رئیس شبکه بهداشت دشت آزادگان (سوسنگرد)، مدیریت شعب استان خوزستان و لرستان بانک ایران زمین و جمعی از اهالی روستا و مسئولان محلی به زمین زده شد.صمد نیک‫پور مدیرشعب بانک ایران زمین در استان خوزستان در سخنانی گزارشی از عملکرد این بانک ارائه و ساخت مدرسه، خانه بهداشت، حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، حمایت از کارخانجات تولیدی را نشان دهنده انجام مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در کنار ارائه خدمات بانکی عنوان کرد.قاسم ساعدی …
۴ روز قبل
بیش از یک هزار و ۹۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد
فرمانده انتظامی استان یزد از کشف یک هزار و ۹۶۶ کیلوگرم انواع موادمخدر در ۲ عملیات جداگانه طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: در این ارتباط ۱۶ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.وی ادامه داد: متهمان قصد انتقال این مواد را با چندین دستگاه خودرو از شرق و جنوب کشور به استان‌های مرکزی داشتند .از ابتدای امسال تاکنون افزون بر ۱۳ تن انواع مواد مخدر در یزد کشف شده است.سال گذشته در مجموع ۴۰ تن انواع مواد افیونی در بازرسی از خودروهای عبوری در جاده‌های استان به دست آمد.جاده‌های یزد نقش موثری در برقراری ارتباط استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب و بالعکس، در برخی مواقع راه‌های آن برای …
۴ روز قبل
رسیدگی به اعتراضات انتخاباتی 4 شهرستان
[شهروند] دبیر ستاد مرکزی اجرایی پنجمین دوره انتخابات جمعیت هلال‌احمر از فعالیت 3‌هزار و 755 نفر برای برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر خبر داد. افشین یگانه درباره برگزاری مطلوب نخستین مرحله پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر، گفت: «از بیست‌وپنجم خردادماه تا هفتم تیرماه ‌سال‌جاری بیش از 370 مکاتبه انتخاباتی با ستادهای انتخاباتی استان‌ها برای هرچه بهتر برگزارشدن انتخابات انجام شده و در حقیقت کم‌حاشیه‌ترین و کم‌شکایت‌ترین انتخابات در طول پنج دوره گذشته، برگزاری مرحله نخست انتخابات پنجمین دوره بوده است.» دبیر ستاد مرکزی اجرایی انتخابات جمعیت هلال‌احمر درباره رسیدگی به اعتراضات در مرحله نخست پنجمین …
۴ روز قبل
روند صعودی کرونا در ۱۱ استان ایران
[شهروند] شیوع کووید-19 در 11 استان کشور روند صعودی به خود گرفته است. براساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی کووید-19 استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، ایلام، اصفهان، قزوین، فارس، خراسان‌رضوی، قم، گلستان، گیلان و مازندران با افزایش موارد ابتلا به این بیماری روبه‌رو شده‌اند. بنابر بررسی‌های اخیر در کنار این استان‌ها پنج استان کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان‌شرقی، سمنان و مرکزی اخیرا پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند، در هفت استان هرمزگان، کردستان، لرستان، خراسان‌جنوبی، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری و تهران روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی مشاهده می‌شود و در پنج استان اردبیل، کهگیلویه‌وبویراحمد، خراسان‌شمالی، سیستان‌وبلوچستان و همدان ناسازگاری داده‌ها …
آذرآب چگونه یک ابر بدهکار تبدیل شد
۴ روز قبل / آذراب / اعتراضات کارگری / بانک کشاورزی / پرونده‌های قضایی / اراک / استان مرکزی / استانی-اقتصادی
آذرآب چگونه یک ابر بدهکار تبدیل شد
مدیرعامل شرکت آذرآب اراک میزان سرمایه خارج شده از این شرکت توسط مدیرعامل اسبق را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و با بیان اینکه ارزش کنونی این رقم شاید 1500 میلیارد تومان باشد، گفت: این خروج سرمایه آذرآب را به یک ابر بدهکار تبدیل کرده است در حالی که اگر این رقم بازگردانده شود مشکلات رفع می‌شود.
بازدید رییس کل دادگستری استان مرکزی از شرکت آذرآب
۴ روز قبل
بازدید رییس کل دادگستری استان مرکزی از شرکت آذرآب
ظهر دوشنبه ۹ تیر، حجت‌الاسلام موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی به همراه جمعی از مدیران قضایی، صنعتی و کارگری استان مرکزی از شرکت آذرآب اراک بازدید کرده و در خصوص آخرین وضعیت کارخانه و پرونده‌های کارگران با مدیرعامل شرکت و نمایندگان کارگران صحبت کرد.
پرونده کارگران آذراب در دست پیگیری است/قوه قضاییه نمی‌خواهد سوهان روح کارگر باشد
۴ روز قبل / آذراب / رونق تولید / اعتراضات کارگری / استانی-اقتصادی / استان مرکزی / قوه قضاییه / اراک
پرونده کارگران آذراب در دست پیگیری است/قوه قضاییه نمی‌خواهد سوهان روح کارگر باشد
رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: قوه قضاییه نمی‌خواهد سوهان روح کارگر باشد، اما کارگر باید در خدمت کار و تولید و اشتغال باشد.
کرونا صادرات استان مرکزی را ۴۵ درصد کاهش داد
۴ روز قبل / صادرات / واردات / کروناویروس / استان مرکزی / ساوه / استانی-اقتصادی
کرونا صادرات استان مرکزی را ۴۵ درصد کاهش داد
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: شیوع بیماری ویروس کرونا میزان صادرات استان مرکزی را در بهمن و اسفندماه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش داد.
آمادگی بازدید از هپکو را داریم/مشکلات این شرکت در سطح ملی پیگیری می شود
۴ روز قبل / شرکت هپکو اراک / نماینده مجلس / استانی-اقتصادی / استان مرکزی
آمادگی بازدید از هپکو را داریم/مشکلات این شرکت در سطح ملی پیگیری می شود
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با تاکید بر اینکه آمادگی کامل برای بازدید از هپکو را داریم، گفت: مشکلات این شرکت در سطح ملی پیگیری می‌شود.
خودروهای عمومی، مجانی گازسوز می شوند
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / بنزین / تاکسی / استان مرکزی
خودروهای عمومی، مجانی گازسوز می شوند
مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه استان مرکزی گفت: رانندگان خودروهای عمومی(تاکسی و وانت بارها) با ثبت نام در سامانه gcr.niopdc.ir می توانند از مزایای گازسوز کردن خودروهای خود به طور رایگان بهره مند شوند .
دادرسی بدون کاغذ در شعب حل اختلاف سراسر استان مرکزی آغاز شد
۵ روز قبل / استانی-سیاسی / استان مرکزی / شورای حل اختلاف / دادرسی الکترونیک
دادرسی بدون کاغذ در شعب حل اختلاف سراسر استان مرکزی آغاز شد
با حضور رئیس کل دادگستری استان مرکزی و سایر مسئولان دستگاه قضایی استان، شعبه الکترونیک شورای حل اختلاف این استان به بهره‌برداری رسید.
استان مرکزی و یک گام تا صعود تاریخی به لیگ برتر فوتبال
۵ روز قبل
استان مرکزی و یک گام تا صعود تاریخی به لیگ برتر فوتبال
این روزها با شروع مسابقات فوتبال در کشور، شور و اشتیاق به جمع ورزش دوستان بازگشته و در این میان استان مرکزی در یک شرایط تاریخی برای نخستین صعود به لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور قرار دارد.
ظرفیت پرورش ۴۰۰ نفر شتر در زرندیه فراهم شد
۵ روز قبل / شتر / ‌زرندیه / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
ظرفیت پرورش ۴۰۰ نفر شتر در زرندیه فراهم شد
مدیر جهادکشاورزی شهرستان زرندیه گفت: ظرفیت پرورش حدود ۴۰۰ نفر شتر در بزرگترین مجتمع پرورش شتر استان مرکزی مستقر در شهرستان زرندیه فراهم شده است.
۵ روز قبل
مـــــــرور
 بر اساس تصمیمات آخرین جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار قیمت شیر خام بین ۲۲ تا ۲۸‌درصد افزایش یافت که بر مبنای آن قیمت اقلام پرمصرف لبنی که مشمول قیمت‌گذاری هستند نیز اعلام شد.  نایب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: «با وضع فعلی نهاده‌ها، قیمت مرغ زنده به بیش از ۱۴‌هزار تومان خواهد رسید و اگر ضریب ۱.۴۵ را هم برای تبدیل مرغ زنده به گرم اعمال کنیم، قیمت مرغ گرم در بازار از ۲۰‌هزار تومان عبور خواهد کرد.  رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید بر اینکه تعادل به بازار ارز برخواهد گشت، گفت: «طی چند روز گذشته صدها‌میلیون دلار از سوی بازارساز در بازار عرضه شد.  مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران گفت: «قیمت تمام‌شده آب …
نخستین خانه زکات استان مرکزی در روستای چمران ساوه افتتاح شد
۵ روز قبل / زکات / ساوه / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
نخستین خانه زکات استان مرکزی در روستای چمران ساوه افتتاح شد
همزمان با دهه کرامت نخستین خانه زکات استان مرکزی در زادگاه پدری شهید چمران واقع در روستای چمران از توابع بخش نوبران ساوه افتتاح شد.
فرماندار ساوه بر احصای عارضه های نقاط شهری و روستایی تاکید کرد
۵ روز قبل / روستاییان / ساوه / فرمانداری / استانی-سیاسی / استانی-شهرستانها / استان مرکزی
فرماندار ساوه بر احصای عارضه های نقاط شهری و روستایی تاکید کرد
فرماندار ساوه بر احصای عارضه های نقاط شهری و روستایی تاکید کرد و افزود: عارضه یابی دقیق منجر به تصمیم‌گیری صحیح در کمیته برنامه‌ریزی با تاکید بر اولویت بندی پروژه ها و اتخاذ راهبرد مناسب می‌شود.
افزون بر نیمی از اراضی ملی استان مرکزی تعیین تکلیف می شود
۵ روز قبل / منابع طبیعی / اراضی ملی / استانی-شهرستانها / استان مرکزی / استانی-اجتماعی
افزون بر نیمی از اراضی ملی استان مرکزی تعیین تکلیف می شود
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: تا پایان سال جاری افزون بر نیمی از اراضی ملی این استان تعیین تکلیف می شود.
اختلافات منابع طبیعی با کشاورزان سد راه جهش تولید است
۵ روز قبل / سال جهش تولید / کشاورزی / اراضی ملی / منابع طبیعی / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها / استان مرکزی
اختلافات منابع طبیعی با کشاورزان سد راه جهش تولید است
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تعارضات و اختلافات بین منابع طبیعی با کشاورزان در خصوص اراضی کشاورزی سد راه جهش تولید است و به اقتصاد روستایی لطمه و آسیب وارد می‌کند.
سهم ۵۰ درصدی "خشونت" از پرونده‌های قضایی استان مرکزی
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / خشونت / استان مرکزی
سهم ۵۰ درصدی "خشونت" از پرونده‌های قضایی استان مرکزی
سرپرست معاونت پیشگیری دادگستری کل استان مرکزی گفت: ۵۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی استان مرتبط با بزه خشونت است که اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی برای کاهش این آمار در استان مدنظر قرار دارد.
قلعه پولاد صعودی به قدمت تاریخ مازندران
۵ روز قبل / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / مازندران / میراث فرهنگی / بنای تاریخی
قلعه پولاد صعودی به قدمت تاریخ مازندران
ساری - ایرنا - " قلعه پولاد " یکی از آثار تاریخی نادیده گرفته شده مازندران است که در دل کوه‌های البرز مرکزی قرار دارد و از جذاب‌ترین مقصدهای گردشگری استان محسوب می‌شود.
اعمال الزامات اجباری پیشگیرانه در مقابل کرونا در استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / مجمع نمایندگان استان مرکزی / نشست هم اندیشی / کروناویروس / استانی-اجتماعی
اعمال الزامات اجباری پیشگیرانه در مقابل کرونا در استان مرکزی
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی خواستار اعمال الزامات اجباری منطبق با مصوبات ستاد ملی کرونا در سطح استان مرکزی از سوی مراجع ذیربط برای پیشگیری از شیوع بیشتر و ابتلای مردم به کرونا شد.
آشتی دماغ عملی‌ها با کرونا!
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / کروناویروس / ماسک / استانی-اجتماعی / استان مرکزی / همه_باهم_علیه_کرونا
آشتی دماغ عملی‌ها با کرونا!
بینی مجرای ورودی هوا به ریه است و البته در عین حال می تواند کوتاه ترین راه برای رسیدن کرونا به دستگاه تنفسی انسان ها هم باشد و این همانجایی است که نمی خواهیم از کرونا خبری باشد، پس باید محافظت شود و به همین دلیل است، که سختی ماسک زدن را به جان می خریم، اما اگر این بینی "عملی" باشد چه؟
مرغ را به قیمت مصوب نزدیک می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / گوشت مرغ / تنظیم بازار داخلی / جوجه ریزی / استانی-اقتصادی / استان مرکزی
مرغ را به قیمت مصوب نزدیک می‌کنیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: سعی بر این است که قیمت گوشت مرغ در استان به قیمت مصوب 15 هزار تومانی نزدیک کنیم.
پای دختران چگونه به زندان باز می شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آسیب‌های اجتماعی / استانی-اجتماعی / استان مرکزی / زنان زندانی / دختران
پای دختران چگونه به زندان باز می شود؟
وقتی از زندان سخن به میان می آید، تصویر مردانی پشت میله ها برایمان تداعی می شود، مردانی که یا گناهکارند یا با طناب گناهکار دیگری راهی زندان شده اند، یا ...، اما کمتر کسی با شنیدن این کلمه به دختران زندانی فکر می کند، مگر اینکه خودش دختری را آنسوی میله ها در بند داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آذربایجان غربی / استان فارس / استان مرکزی / تورم / رشد
ایلام بیشترین و آذربایجان غربی کمترین نرخ تورم را دارند
براساس اعلام مرکز آمار ایلام با ۳۳ درصد و آذربایجان غربی با ۲۴.۲ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به خرداد (نرخ تورم سالیانه) را به نام خود ثبت کردند.
بانک مرکزی حساب کسانی را که در قلعه گنج پول بلاتکلیف دریافت کرده بودند، مسدود کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بانک مرکزی حساب کسانی را که در قلعه گنج پول بلاتکلیف دریافت کرده بودند، مسدود کرد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به واریز مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب برخی از اهالی شهرستان قلعه‌گنج در استان کرمان واکنش نشان داد.
پروژه شناسایی و بررسی باستان‌شناسی قیر و کارزین اجرا می‌‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
پروژه شناسایی و بررسی باستان‌شناسی قیر و کارزین اجرا می‌‌شود
معاون میراث‌فرهنگی استان فارس از اجرای پروژه شناسایی و بررسی باستان‌شناسی بخش مرکزی شهرستان قیر و کارزین خبر داد.
فساد خط قرمز قوه قضاییه است/بررسی پرونده چهار مدیر استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-سیاسی / قوه قضاییه / پرونده / دادگستری / استان مرکزی
فساد خط قرمز قوه قضاییه است/بررسی پرونده چهار مدیر استان مرکزی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در حال حاضر پرونده چهار نفر از مدیران استان در حال بررسی و انجام تحقیقات است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / افزایش حقوق کارگران / علیرضا سلیمی نماینده
نماینده مجلس: چرا در مقابل حقوق‌های نجومی باید شاهد حقوق کم کارگران باشیم؟
به گزارش تسنیم، علیرضا سلیمی ظهر امروز در نشست مشترک قوه قضاییه به نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد جدید قوه قضاییه اظهار داشت: رویکرد جدید قوه قضاییه  سبب ایجاد امید مردم شده و باید در استان مرکزی رویکرد جدید قوه قضاییه نمایان شود و این امر در سطح کلان قابل ملاحظه است.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه عظیم ملی وزارت نفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه عظیم ملی وزارت نفت
ایرنا - بهره برداری از دو طرح پتروشیمی و آغاز احداث خط لوله انتقال نفت خام به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران روز پنجشنبه به صورت ویدئوکنفرانس در استان های آذربایجان غربی، مرکزی و هرمزگان توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری افتتاح شد.
در مقابله با جرائم اقتصادی، علت‌ها واکاوی شوند/شکایات از کانال های مخرب هنوز به جایی نرسیده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / پلیس / هوشمندسازی / اراک / استان مرکزی / استانی-سیاسی
در مقابله با جرائم اقتصادی، علت‌ها واکاوی شوند/شکایات از کانال های مخرب هنوز به جایی نرسیده است
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از جرائم ریسه در مباحث اقتصادی دارد به همین دلیل باید بیشتر انرژی بر شناخت علت‌ها مصروف شود.
راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی ظرف دو ماه آتی در استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / پلیس / سرقت / جرایم سایبری / استان مرکزی / استانی-اجتماعی
راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی ظرف دو ماه آتی در استان مرکزی
فرمانده انتظامی استان مرکزی از راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در استان مرکزی تا دو ماه آینده خبر داد.
کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها در دستور کار دادگستری استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-سیاسی / زندان / اراک / استان مرکزی
کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها در دستور کار دادگستری استان مرکزی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ضمن اینکه آزادسازی مجرمان جرائم غیرعمد یکی از سیاست های راهبردی قوه قضائیه است، کاهش آمار زندانیان کیفری نیز از برنامه هایی است که در دستور کار دادگستری استان قرار دارد.
روحانی: تحریم‌کنندگان نمی‌توانند مانع حرکت ملت ایران در جهش تولید باشند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / تحریم / استان مرکزی / دولت یازدهم / ایالات متحده آمریکا / هرمزگان / دولت / نفت / حسن روحانی
روحانی: تحریم‌کنندگان نمی‌توانند مانع حرکت ملت ایران در جهش تولید باشند
رییس جمهوری روز پنجشنبه در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت در استان‌های آذربایجان غربی، ‌مرکزی و هرمزگان گفت: همه شرکت‌های خارجی که ما را یاری نکردند و تحریم‌کنندگان یعنی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها امروز به خوبی شاهدند که نمی‌توانند مانع حرکت ملت ایران در جهش تولید، تولید و فناوری باشند.
مدیران صنعتی بی توجه به وضعیت کارگران به مراجع انتظامی احضار شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / تجمعات کارگری / برخورد با کانال‌های تلگرامی شایعه ساز / اراک / مجلس شورای اسلامی / استانی-سیاسی / استان مرکزی / نیروی انتظامی
مدیران صنعتی بی توجه به وضعیت کارگران به مراجع انتظامی احضار شوند
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای اینکه کارگران معترض به وضعیت شغلی و صنفی به پلیس امنیت فراخوانده شوند، مدیران بی توجه به وضعیت کارگران احضار شوند.
سخنان روحانی در افتتاح‌ طرح‌های ملی وزارت نفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / بیژن نامدار زنگنه / استان مرکزی / آذربایجان غربی / افتتاح طرح / هرمزگان / دولت / نفت / حسن روحانی
سخنان روحانی در افتتاح‌ طرح‌های ملی وزارت نفت
رییس جمهوری روز پنجشنبه در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت در استان‌های آذربایجان غربی، ‌مرکزی و هرمزگان گفت: همه شرکت‌های خارجی که ما را یاری نکردند و تحریم‌کنندگان یعنی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها امروز به خوبی شاهدند که نمی‌توانند مانع حرکت ملت ایران در جهش تولید، تولید و فناوری باشند.
بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / کشاورزی / _صنعت / زاینده‌رود / آب
بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: متوسط میزان برداشت آب در بخش کشاورزی استان اصفهان از مجموع منابع آب سطحی و زیرزمینی حوضه های گاوخونی، کارون بزرگ، دریاچه نمک، کویر سیاه کوه و کویر مرکزی در دهه منتهی به سال آبی ۹۷-۱۳۹۶ بیش از ۴۰۰۰ میلیون مترمکعب بوده است.
واحد «نرمال هگزان» پالایشگاه شازند افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
واحد «نرمال هگزان» پالایشگاه شازند افتتاح شد
رئیس جمهور در ادامه افتتاح های دولت واحد نرمال هگزان پالایشگاه شازند در استان مرکزی را افتتاح کرد.
رونمایی از سامانه ارتباط تصویری دادسرای قزوین با زندان مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استان قزوین / الکترونیک / زندان / فناوری / قوه قضائیه
رونمایی از سامانه ارتباط تصویری دادسرای قزوین با زندان مرکزی
ایلنا: سامانه ارتباط تصویری شعب تحقیق دادسرای مرکز استان با زندان مرکزی قزوین در راستای تحقق دادرسی الکترونیک در هفته قوه قضائیه رونمایی شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
دیدار فرماندهان و اعضای شورای مرکزی بسیج هلال‌احمر با رئیس جمعیت
[شهروند] رئیس جمعیت هلال‌احمر در دیدار با فرماندهان و اعضای شورای مرکزی بسیج جمعیت، مهم‌ترین اولویت هلال‌احمر ‏را تمرکز بر راه‌اندازی خانه‌های هلال در سراسر کشور به منظور ارتقای تاب آوری جامعه در حوادث و بحران‌ها اعلام کرد‎. کریم همتی در این دیدار تأکید کرد: «هلال‌احمر ایران، بزرگ‌ترین سازمان امدادی کشور و یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های امدادی ‏خاورمیانه و جزو پنج جمعیت برتر بین‌المللی است، بنابراین لازم است با همکاری و کمک تمام کارکنان، این جمعیت را به جایگاه ‏واقعی خود ارتقا دهیم تا بتوانیم در آینده بار بیشتری را از دوش مردم برداریم.» رئیس جمعیت هلال احمر، اولویت اصلی این جمعیت را تمرکز بر راه‌اندازی خانه‌های …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
‏26‏‎ ‎تیر 99؛ مرحله دوم پنجمین دوره انتخابات مجامع
[شهروند] مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان‌های جمعیت هلال‌احمر از برگزاری مرحله دوم پنجمین دوره انتخابات مجامع ‏جمعیت هلال‌احمر به صورت همزمان در سراسر کشور در بیست‌وششم تیرماه خبر داد‎.‎‏ افشین یگانه درباره دومین مرحله پنجمین ‏دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر، گفت:   «براساس فرم شماره یک و برنامه زمان‌بندی شده،  از دوم تیرماه دعوت‌نامه‌های ‏مربوطه برای اعضای مجمع عمومی استان‌ها به منظور ثبت‌نام به‌عنوان کاندیدا در هیأت‌مدیره و  بازرس جمعیت هلال‌احمر ‏استان‌ها ارسال شده است‎.» او افزود: «اعضای شرکت‌کننده در انتخابات می‌توانند از چهارم تا هشتم …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •