یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
استان چهارمحال
ببینید | بارش سنگین برف در شهرستان کوهرنگ
۴۰ ساعت قبل / بارش برف - باران / استان چهارمحال و بختیاری
ببینید | بارش سنگین برف در شهرستان کوهرنگ
بارش سنگین برف در گردنه چری شهرستان کوهرنگ آغاز و عملیات برف‌روبی توسط پرسنل راهداری آغاز شده است. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تصویربرداری از پلنگ ایرانی در چهارمحال و بختیاری
۴۰ ساعت قبل
تصویربرداری از پلنگ ایرانی در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: امروز یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات مشرف به سد کارون چهار در استان چهارمحال و بختیاری مشاهده و از آن تصویربرداری شد.
۳ روز قبل
فوت ۲۱۵ نفر بر اثر مسمومیت با مونوکسیدکربن
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن گفت: متاسفانه ۲۱۵ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.به گزارش مهر، مجتبی خالدی همچنین اظهار کرد: از ابتدای مهر ماه تاکنون ۴ هزار و ۴۷۶ نفر با اورژانس کشور به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن تماس گرفتند.وی افزود: از این تعداد ۱۷۰۷ نفر توسط عوامل اورژانس در محل درمان شدند و ۲۵۵۴ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند.به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، متاسفانه ۲۱۵ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.خالدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین تماس‌ها برای مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن از کدام استان‌ها بوده است گفت: به ترتیب استان تهران با ۱۱۱۰ تماس، خراسان رضوی با ۴۶۰ …
۳ روز قبل
آتش اختلاف خانوادگی جان مادر را گرفت
پسر 17ساله که به‌دنبال اختلاف خانوادگی، خانه‌شان را به آتش کشیده بود به اتهام قتل مادرش و مصدوم کردن 4عضو خانواده‌اش دستگیر شد. به‌گزارش همشهری، این حادثه چند روز پیش در روستای ده‌چشمه در استان چهارمحال و بختیاری رخ داد. آن روز اهالی روستا با دیدن شعله‌های آتش که از داخل مدرسه‌ روستا زبانه می‌کشید پلیس و آتش‌نشانی را خبر کردند. دقایقی بعد تیمی از آتش‌نشانان به‌همراه مأموران گشت کلانتری11 شهر فارسان در محل حادثه حاضر شدند و در همان ابتدا معلوم شد که اتاق سرایداری مدرسه که محل سکونت سرایدار و خانواده‌اش …
احیای آب‌ شرب ۱۰۰ روستای محروم توسط خادمان امام رضا (ع)/ خدمات ۴ ستاره به زائر اولی‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / گردشگری / کرامت / خدمات / کیفیت / استاد آقا / آستان قدس رضوی / بنیاد کرامت
احیای آب‌ شرب ۱۰۰ روستای محروم توسط خادمان امام رضا (ع)/ خدمات ۴ ستاره به زائر اولی‌ها
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به خدمات این بنیاد برای محرومان گفت: در ستاد فوریت‌ها و حوادث آستان موضوع احیای آب شرب ۱۰۰ روستا را بر عهده گرفتیم که بخش اعظم آن انجام شده و یک بیمارستان هم در استان چهارمحال و بختیاری بازسازی و تجهیز شد.
روایت چهار روز زندگی با زنان ایل بختیاری در قشلاق/ زنانی که در چادر زایمان می‌کنند
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / استان چهارمحال و بختیاری / عشایر / زنان
روایت چهار روز زندگی با زنان ایل بختیاری در قشلاق/ زنانی که در چادر زایمان می‌کنند
ماهنامه اندیشه پویا نوشت: «ناف هر شش‌تاشان را خودم بریدم. یک جل خر می‌نهادم زیرم، یک پارچه رویش پهن می‌کردم و می‌نشستم به زور زدن. بچه که می‌آمد، سریع بقچه‌پیچش می کردم و می‌رفتم پشت چادر به حمام. حمام که فکر نکنی آنچنانی ها. خودم آب گرم می‌کردم و با کاسه می‌ریختم روی سرم. مَردم می‌گفت تا غسل نکنی، غذا از دستت نمی‌خورم. می‌گفت زن زائو کثیف است. حتی می‌شد امشب زایمان می‌کردم و فرداصبح راه می‌افتادیم به ادامه کوچ.»
دستیابی به ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن اسلب
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / فولاد سفیددشت
دستیابی به ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن اسلب
فولاد مبارکه اصفهان نقش بسیار ویژه‌ای در تولید فولاد، دانش فنی و تکنولوژی صنعت فولاد دارد و با توجه به حضور نیروهای فنی و با دانش درصدد انتقال تجارب و دانش فنی این صنعت به اکثر نقاط کشور است. حضور این شرکت در فولاد سپیددشت استان چهارمحال و بختیاری بسیار حائز اهمیت است. همچنین حضور فولاد مبارکه زمینه تکمیل چرخه فولاد و توسعه منطقه و ایجاد اشتغال این استان را فراهم می‌کند  و با بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این طرح تولید ناخالص استان افزایش می‌یابد و امید است شاهد رشد توسعه صنعتی باشیم.
تصاویر: تحصیل در مناطق صعب العبور
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
تصاویر: تحصیل در مناطق صعب العبور
با وجود شیوع ویروس کرونا و آنلاین شدن شیوه آموزش همچنان تعدادی مدرسه روستایی و عشایری در مناطق سخت‌گذر استان چهارمحال و بختیاری مانند سابق به شیوه معمول به آموزش می پردازند. در شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری ۱۷۱ فضای آموزشی فعال است که از این تعداد ۱۰۲ مدرسه دسترسی به آموزش مجازی دارند و مابقی مدارس به دلیل نبود تجهیزات، امکانات و آنتن‌دهی به ارتباطات مجازی دسترسی ندارد.از عمده مشکلات این مدارس می‌توان به نبود حصار، سرویس بهداشتی و تخریبی بودن ساختمان آن ها اشاره کرد. دهستان دیناران از مناطق سخت‌گذر محسوب می‌شود که در فصل زمستان و با شروع بارش برف راه‌های ارتباطی آن قطع شده دسترسی به دیگر مناطق از بین می‌رود این موضوع باعث می‌شود که گاهی معلم های این مدارس تا چند ماه در همانجا بمانند.دهستان …
بیانیه تقدیر نمایندگان چهارمحال و بختیاری از «قالیباف»
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
بیانیه تقدیر نمایندگان چهارمحال و بختیاری از «قالیباف»
عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه تقدیر نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری درباره بازدید میدانی رئیس مجلس از این استان را قرائت کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / استان چهارمحال و بختیاری / خودرو / رییس مجلس / فولاد / فولاد مبارکه
ویژه
دکتر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در جریان سفر دو روزه خود به استان چهارمحال و بختیاری، از طرح توسعه مجتمع فولاد سفیددشت و شرکت ورق خودرو و دو شرکت گروه فولاد مبارکه، بازدید کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اتصال ریلی چهارمحال وبختیاری به راه اهن سراسری
شهرکرد خبرنگار ابتکار : مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس قول وزیر راه و شهرسازی در جلسه با مدیران ارشد استان، اتصال ریلی این استان به راه آهن سراسری در سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود.حسینعلی مقصودی، مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در جلسه با مدیران ارشد استان که استاندار، مجمع نمایندگان استان، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای حضور داشتند؛ زیر ساخت های ارتباطی و جاده ای به عنوان مهمترین موضوع مطرح شد.وی افزود: بر این اساس و با قول وزیر راه و شهرسازی، راه آهن استان به عنوان مهمترین زیرساخت ارتباطی و اصلی ترین مطالبه مردم استان در سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری می رسد.وی ادامه داد: با پیگیری های مداوم رئیس سازمان …
فضای مجازی/ ۵٠سال امانتداری
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
فضای مجازی/ ۵٠سال امانتداری
کاربری، در توییتر نوشت: «۵۰سال پیش در زنجان فردی دوچرخه‌ خود را جلوی مغازه مشدحسن امانت گذاشت، اما صاحب دوچرخه دیگر برنگشت، آن دوچرخه تا هنگام فوت زنده‌یاد حسن نعلچی‌گر صاحب مغازه، در آنجا امانت ماند. امسال بعد از فوت حاج‌حسن نعلچی‌گر، شهرداری زنجان مجسمه او و همان دوچرخه را به‌عنوان  نماد امانتداری در شهر نصب کرد. اکنون دوچرخه‌ای که ۵۰ سال نزد حاج‌حسن امانت بود، دزدیده شد!» همسان با ماسوله و اورامانات اینجا روستای سرآقا سید در استان چهارمحال و بختیاری است که  یکی از حساب‌های اینستاگرام  آن …
سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به چهارمحال وبختیاری
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / عکس / عکس استانها / کمیسیون کشاورزی / مجلس شورای اسلامی
سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به چهارمحال وبختیاری
در سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به استان چهارمحال و بختیاری، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد و موضوعات کشاورزی دامپروی و آب استان بررسی شد.
قالیباف: مردم دیگر حرف کسی را قبول نمی کنند، آنها عمل می خواهند
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / دیوانسالاری / سوء مدیریت در کشور / قالیباف
قالیباف: مردم دیگر حرف کسی را قبول نمی کنند، آنها عمل می خواهند
به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه، 18 دی ماه) در دومین روز از نظارت میدانی خود از حوزه‌های انتخابیه استان چهارمحال و بختیاری  پس از دیدار با حجت الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در نشست با علما  و نخبگان این استان گفت: همه ما باید به این باور برسیم که مردم دیگر حرف کسی را ولو اینکه خوب باشد، قبول نمی‌کنند چرا که آنها عمل می‌خواهند. ما مسئولان هر کاری که انجام می‌دهیم در صورت موفقیت‌آمیز بودن به نام خود می‌زنیم و در صورت وجود اشکال، خواه ناخواه به پای دین ختم می‌شود.
یک انسان پوپولیست چه بلایی در این ۴سال بر سر کشور خود آورد
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
یک انسان پوپولیست چه بلایی در این ۴سال بر سر کشور خود آورد
شهروندآنلاین: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از سه طرح کلان ملی و کارخانه‌های نوآوری که به طور ویدیو کنفرانسی در چهار استان چهارمحال‌وبختیاری، خراسان رضوی، اصفهان و فارس برگزار شد به وقایع در حال اتفاق در آمریکا واکنش نشان داد.
۱۵ واکسن تا پایان دولت تولید می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / استان چهارمحال و بختیاری / پرندگان / چهارمحال و بختیاری / کود / وزارتخانه
۱۵ واکسن تا پایان دولت تولید می‌شود
ایلنا: صبح امروز از طرح تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد (پرندگان) و طرح خط تولید واکسن تب برفکی (دامی) رونمایی شد.
حضور رئیس مجلس در گلزار شهدای شهرکرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / محمدباقر قالیباف / رییس مجلس شورای اسلامی
حضور رئیس مجلس در گلزار شهدای شهرکرد
رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین روز از نظارت میدانی خود از استان چهارمحال و بختیاری با حضور در گلزار شهدای شهرکرد به مقام شهدا ادای احترام کرد.
رئیس مجلس: در سفرها و نظارت های میدانی، برنامه تجمع نداریم
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / قالیباف / قالیباف رئیس مجلس یازدهم
رئیس مجلس: در سفرها و نظارت های میدانی، برنامه تجمع نداریم
به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف در جریان نظارت میدانی خود از حوزه های انتخابیه نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری  ظهر امروز (چهارشنبه 17 دی) در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا با توجه به شیوع ویروس کرونا، بهتر نیست مراجعات حضوری مردمی کمتر شده و نامه ها به دفاتر ارسال شود، گفت: بنده و شما در تهران حضور داریم که این مطلب را می گوییم، در برخی از شهرستان ها حداقل امکانات و نیازها وجود ندارد و مشکلات جدی است.رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای حل برخی از مشکلات هر چقدر هم مسئولان محلی تلاش کنند، باز هم از پس حل مشکلات بر نمی آیند، بنابراین نیازمندیم در سطح کلان کشور از سیستم تمرکزگرایی پرهیز کنیم.رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: در سفرها و نظارت های میدانی هیچ برنامه …
قول قالیباف درباره اقدام برای ایمنی‌سازی خط لوله سرخون
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / محمدباقر قالیباف / شهرکرد / بختیاری / مجلس شورای اسلامی / اخبار داغ
قول قالیباف درباره اقدام برای ایمنی‌سازی خط لوله سرخون
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خط لوله سرخون شهرستان اردل جزو پروژه‌های مهم استان چهارمحال و بختیاری است و با وزیر نفت برای ارتقای ایمنی آن بحث و گفت و کردیم.
بازدید هوایی رئیس مجلس از سد خرسان ۳
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / استانی-سیاسی / محمدباقر قالیباف / رییس مجلس شورای اسلامی
بازدید هوایی رئیس مجلس از سد خرسان ۳
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سومین نظارت میدانی خود از استان چهارمحال و بختیاری از چاه‌های نفتی ساتع و ریگ و سد خرسان ۳ بازدید کرد.
بازدید قالیباف ‌از مسیر ترکیدکی ‌لوله‌‌ نفت سرخون
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / سفر قالیباف به شهرکرد / محمدباقر قالیباف
بازدید قالیباف ‌از مسیر ترکیدکی ‌لوله‌‌ نفت سرخون
رئیس مجلس شورای اسلامی از مسیر لوله‌کشی ‌نفت سرخون (استان چهارمحال و بختیاری) و ترکیدگی آن بازدید ‌کرد و گفت: برای پیگیری مشکلات مردم ‌منطقه با وزیر نفت در تهران جلسه تشکیل خواهم داد.
نظارت میدانی با اولویت مناطق محروم از مهمترین برنامه‌های مجلس است
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / محمد باقر قالیباف / شهرکرد / چهارمحال وبختیاری
نظارت میدانی با اولویت مناطق محروم از مهمترین برنامه‌های مجلس است
شهرکرد- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود خود به استان چهارمحال و بختیاری در فرودگاه شهرکرد هدف از سفر خود را نظارت میدانی از طرح‌ها و مسائل مختلف این استان عنوان کرد.
تورم ۶.۸ درصدی اجاره بها در پاییز ۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / آذربایجان غربی / استان چهارمحال و بختیاری / استان سیستان و بلوچستان / تورم / شاخص
تورم ۶.۸ درصدی اجاره بها در پاییز ۹۹
ایلنا: در فصل پاییز ١٣٩٩، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ٢٠٩,٠ رسید که نسبت به فصل قبل (١٩٥.٨)، ٦.٨ درصد افزایش داشته است.
اجرای طرح‌ هادی در روستاهای چهارمحال و بختیاری سرعت می‌گیرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
اجرای طرح‌ هادی در روستاهای چهارمحال و بختیاری سرعت می‌گیرد
شهرکرد- رئیسی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: تکمیل طرح هادی در روستاهای استان سرعت می گیرد و این امر زمینه‌ساز کاهش مهاجرت در این مناطق است.
افتتاح انبار اختصاصی گمرک شرکت فولاد تاراز
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / فولاد مبارکه / فولاد مبارکه اصفهان / حمیدرضا عظیمیان
افتتاح انبار اختصاصی گمرک شرکت فولاد تاراز
با حضور اسماعیل اله‌دادی، مدیرکل گمرک استان چهارمحال و بختیاری، روز چهارشنبه سوم دی‌ماه ۹۹، انبار اختصاصی گمرک شرکت فولاد تاراز در محل شرکت افتتاح شد.
ببینید | گزارشی از بازگشایی مسیر هفت روستای شهرستان اردل پس از ۱۰ روز
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / استان چهارمحال و بختیاری / بارش برف - باران
ببینید | گزارشی از بازگشایی مسیر هفت روستای شهرستان اردل پس از ۱۰ روز
راه ارتباطی هفت روستای شهرستان اردل پس از ۱۰ روز بازگشایی شد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
(تصاویر) تلف شدن دام‌ها بر اثر شکستگی لوله نفت مارون
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
(تصاویر) تلف شدن دام‌ها بر اثر شکستگی لوله نفت مارون
 به دنبال شکست خط لوله نفت مارون در منطقه میانکوه _ واقع در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان سرخون _ در تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۹۹، اهالی این منطقه در یک هفته‌ی اخیر شاهد مرگ زنبور‌ها و دام‌های خود هستند. آن‌ها معتقدند دود حاصل از آتش‌سوزی نفت خام و آلوده شدن چشمه‌های آب، علت این مشکل است، اما کارشناسان دامپزشکی هنوز جواب قطعی در این زمینه اعلام نکرده‌اند.
تاثیر شکستی لوله نفت مارون بر زندگی مردم سرخون و میانکوه
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
تاثیر شکستی لوله نفت مارون بر زندگی مردم سرخون و میانکوه
ایرنا-شهرکرد- به دنبال شکست خط لوله نفت مارون در منطقه میانکوه _ واقع در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان سرخون _ در تاریخ 23 آذر 1399، اهالی این منطقه در یک هفته‌ی اخیر شاهد مرگ زنبورها و  دام های خود هستند.
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
پاسخ شرکت خطوط لوله نفت به گزارش اعتماد
گروه ‌اجتماعی| در پی انتشار گزارشی تحت عنوان «سرریز آلودگی به خاک سرخون» که در آخرین روز آذر 1399 در روزنامه اعتماد منتشر شده بود، جوابیه‌ای از سوی شرکت نفت در این باره به روزنامه رسیده است. ماجرا از این قرار بود که یکشنبه، 23 آذر، ساعت 11 صبح، خط لوله نفت در حد فاصل میان دو منطقه سرخون وگندمکار در شهرستان اردل، استان چهارمحال‌وبختیاری شکست و نفت‌های جاری شده در مسیر رودخانه سرخون آتش گرفتند. علی مریدی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست‌محیطی آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این‌ زمینه از دو ابلاغ به شرکت نفت خبر داد و گفته بود: غیر از حوادثی که در خط لوله انتقال نفت رخ می‌دهد و ابعاد فاجعه آنقدر بزرگ است که ما متوجه آن می‌شویم، حوادثی هستند …
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
سه روستای محروم استان چهارمحال و بختیاری از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند
با مشارکت بانک رفاه کارگران و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، سه روستای محروم استان چهارمحال و بختیاری از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.طی مراسمی و با حضور اسماعیل لله گانی مدیر عامل این بانک و جمعی از مدیران استانی، طرح آبرسانی به سه روستای محروم دهگاه، فاج و گاهکده از توابع شهرستان لردگان استان چهار محال و بختیاری افتتاح شد.اسماعیل لله گانی در این مراسم گفت: بانک رفاه کارگران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و به منظور کمک به توسعه و بهبود شرایط مناطق محروم و رفاه حال بیشتر مردم شریف مناطق کمتر توسعه یافته کشور ساکن در این مناطق، در طرح آبرسانی به این سه روستا مشارکت کرد. مدیر عامل بانک رفاه کارگران افزود: این بانک در سال جهش تولید، گام های مثبتی در راه اشتغال کشور برداشته است و ارائه …
ببینید | پشت پرده جنجال پر سروصدای نوه استاد شجریان
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / محمدرضا شجریان / استان چهارمحال و بختیاری / موسیقی
ببینید | پشت پرده جنجال پر سروصدای نوه استاد شجریان
«محمد سینا» خواننده نوجوان اهل چهارمحال و بختیاری و ساکن بروجن است که در زمینه آواز، موسیقی سنتی و اصیل ایرانی فعالیت دارد. این نوجوان محمدسینا منصوریان نام دارد ولی در فضای مجازی به اسم «جهان» و نوه استاد شجریان معرفی شده که صحت ندارد. محمد سینا، با استعدادِ ناب خود، قطعاً یکی از هنرمندان بزرگ این مرز و بوم خواهد شد. منبع: خبرفوری
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری در پویش هرهفته الف – ب – ایران خوش درخشید
شهرکرد خبرنگار ابتکار : مسئول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری گفت این شرکت در پویش ملی هر هفته الف – ب - ایران خوش درخشید و لوح تقدیر دریافت نمود. فرشادمتقی اظهارداشت: در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور وزیر محترم نیرو دکتر اردکانیان برگزار گردید از فعالین پویش ملی هر هفته الف – ب – ایران قدر دانی و تقدیر شد. وی افزود: معاون محترم امور عمرانی استانداری که به نیابت از وزیر نیرو در این جلسه حضور داشت پس از اهداء لوح تقدیر و تندیس (( وعده ای که وفا شد)) به مدیران محترم عامل شرکتهای آب و فاضلاب و توزیع برق استان ضمن ابلاغ سلام استاندار با تقدیر و تشکر از زحمات کلیه پرسنل در جهت ارئه خدمات بهتر و بیشتر برای کلیه مسئولین آرزوی توفیق روز افزون نمودند.متقی افزود در لوح اهدایی وزیر …
ویدئو | خروج قالب‌های یخ از لوله آب در دمای منفی ۲۴ کوهرنگ
۱۳۹۹/۱۰/۰۵ / استان چهار محال و بختیاری
ویدئو | خروج قالب‌های یخ از لوله آب در دمای منفی ۲۴ کوهرنگ
دمای منفی ۲۴ درجه سانتیگراد در کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری آب موجود در لوله‌ها را به قالب‌های یخی تبدیل کرده است.
سیاهی روزگار سرخون از نفت
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / آلودگی نفتی / چهارمحال وبختیاری / سرخون / ویدیوژورنال
سیاهی روزگار سرخون از نفت
در ۳۰ سال گذشته ۳۵ درصد از جمعیت شهر سرخون در استان چهارمحال و بختیاری به خاطر آلودگی نفتی مجبور به مهاجرت شدند.
قطع سهمیه و جریمه مدیر شرکت پرورش مرغ به دلیل گرانفروشی
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
قطع سهمیه و جریمه مدیر شرکت پرورش مرغ به دلیل گرانفروشی
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان چهارمحال و بختیاری از جریمه ۸.۶ میلیارد ریالی و قطع سهمیه یک واحد صنعتی خبر داد.
۱۸۹ هکتار اراضی دولتی در آذر امسال رفع تصرف شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / استان چهارمحال و بختیاری / استان فارس / استان مازندران / زمین / مسکن
۱۸۹ هکتار اراضی دولتی در آذر امسال رفع تصرف شد
ایلنا: فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ضمن تشریح عملکرد یگان حفاظت آن سازمان در آذر امسال از رفع ۵۱۶ مورد تعرض در زمین‌هایی به مساحت بیش از ۱۸۹ هکتار به…
چهارشنبه مادر شهیدان و همسر شهید «مردانی نافچی»  درگذشت
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / دفاع مقدس / درگذشت والدین شهدا
چهارشنبه مادر شهیدان و همسر شهید «مردانی نافچی» درگذشت
«حاجیه‌خانم رقیه زمانی» مادر شهیدان گرانقدر «محمد و علی مردانی نافچی» و همسر شهید والامقام «برات‌علی مردانی نافچی» از استان چهارمحال و بختیاری به دیدار حق شتافت.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
بررسی حادثه نشت نفت
حادثه مارون، نتیجه عدم توجه به محیط زیست یا تصمیم‌گیری ناکارآمد است. یکشنبه هفته گذشته بار دیگر لوله انتقال نفت مارون به اصفهان در حد فاصل میان دو منطقه سرخون و گندمکار در شهرستان اردل، استان چهارمحال و بختیاری دچار شکستگی شد و در نتیجه آن حجم عظیمی از نفت به رودخانه سرخون و اراضی اطراف آن جاری شد. در پی این حادثه برخی مناطق نیز به سبب پخش گاز ناشی از نفت رها شده دچار آتش‌سوزی نیز شدند.  طبق روال مرسوم این خبر چند روزی در صدر اخبار قرار گرفت سپس بعد از چند روز جای خود را به اخبار جدیدتر داد. اگرچه شاید روال متداول رسانه‌ای چنین رویه‌ای را اقتضا کن  د اما اگر در پی آن باشیم که از طریق نظارت و پیگیری مستمر بر حکمرانان و شیوه‌های حکمرانی به بهبود کیفیت حکمرانی …
آلودگی نفتی وارد خاک و منابع آبی سرخون شد
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
آلودگی نفتی وارد خاک و منابع آبی سرخون شد
23 آذر حوالی ساعت 11 بود که خط لوله نفت در حد فاصل میان دو منطقه سرخون و گندمکار در شهرستان اردل، استان چهارمحال‌وبختیاری شکست و نفت‌های جاری شده در مسیر رودخانه سرخون آتش گرفتند و خبرها حکایت از این می‌کرد که تلمبه‌خانه روستای گندمکار محل اصلی شکستگی لوله بود.  این پنجمین بار است که لوله انتقال نفت خوزستان به اصفهان از مسیر میانکوه شهرستان اردل چهارمحال و در طول دهه‌های اخیر دچار شکستگی شده است.
ببینید | واژگونی خونین مینی‌بوس در چهارمحال‌وبختیاری
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / استان چهارمحال و بختیاری / تصادفات رانندگی / حوادث جاده ای
ببینید | واژگونی خونین مینی‌بوس در چهارمحال‌وبختیاری
رئیس مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: واژگونی مینی‌بوس در چهارمحال و بختیاری ۱۵ مصدوم بر جای گذاشت. منبع: صداوسیما
پایش رودخانه کارون در پی آلودگی نفتی در استان چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی نفتی / اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان / چهارمحال وبختیاری / اختصاصی ایرنا / خوزستان / نفت
پایش رودخانه کارون در پی آلودگی نفتی در استان چهارمحال و بختیاری
اهواز - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به حادثه نشت نفت در استان چهارمحال و بختیاری، گفت: احتمال انتشار آلودگی نفتی به رودخانه کارون در خوزستان پیش بینی نشده اما پایش این رودخانه در ورودی سد کارون ۳ آغاز شده است.
تصاویر| شهرکرد، شهر ملی نَمَد
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / استان چهارمحال و بختیاری / صنایع دستی / نمد / شهرکرد
تصاویر| شهرکرد، شهر ملی نَمَد
یکی از محصولات اساسی صنایع دستی استان چهارمحال و بختیاری نمد است که از گذشته تاکنون بدون جایگزین استفاده‌های خاص خود را دارد.
جاری شدن نفت در رودخانه همراه با آتش به شهر سرخون +فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
جاری شدن نفت در رودخانه همراه با آتش به شهر سرخون +فیلم
آتش سوزی بعد از شکستن لوله نفت / منطقه میانکوه استان چهارمحال و بختیاری نفت جاری شده در رودخانه همراه با آتش به شهر سرخون مرکز بخش میانکوه اردل رسید
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
تلاش ۴ساعته تیم امداد کوهستان کیار برای نجات جان کوهنورد گرفتار
نجاتگران تیم امدادونجات کوهستان کیار برای نجات جان کوهنوردی در کوه سوخته چهار ساعت تلاش کردند. ایرج کیانی با اعلام این خبر گفت: «در تماس تلفنی یکی از همنوردان با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امدادونجات هلال احمر استان روز جمعه بیست‌ویکم آذر 99،  مبنی بر ایست قلبی تنفسی در کوه سوخته برای یکی از همنوردان، بلافاصله با اطلاع‌رسانی به جمعیت هلال ‌احمر شهرستان کیار، تیم امداد کوهستان این جمعیت و اورژانس 115 به کوه سوخته اعزام شدند.» او افزود: «با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه و شیب تند مسیر، نیروهای امدادی به صورت کوه‌پیمایی به محل حضور مصدوم رسیدند و بلافاصله ارزیابی او به صورت تخصصی توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ انجام شد و عملیات احیای قلبی- ریوی، به مدت …
تدوین عادلانه و مردمی بودجه موجب تقویت اقتصاد کشور می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / بودجه
تدوین عادلانه و مردمی بودجه موجب تقویت اقتصاد کشور می‌شود
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و عمران شهری و روستایی استان چهارمحال و بختیاری گفت: تهیه و تدوین عادلانه و مردمی بودجه موجب تقویت اقتصاد کشور خواهد شد چرا که اگر در بسته‌های اقتصادی مردمی به مشارکت مردم در اقتصاد و واگذاری دارایی‌ها به احاد مردم توجه ویژه شود اقتصاد کشور بسیار قوی‌تر می‌شود.
شهرکرد سفید پوشش شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / شهرکرد / بارش برف / برف روبی
شهرکرد سفید پوشش شد
.شهرکرد- بارش نخستین برف در فصل پاییز موجب سفید پوشش شدن شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری شد.
توضیحی درباره کارت ایثار رزمندگان
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / منطقه چهارمحال و بختیاری / رزمندگان / دفاع مقدس
توضیحی درباره کارت ایثار رزمندگان
مسئول نیروی انسانی بسیج سپاه قمربنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری گفت: کارت ایثار برای رزمندگانی که دارای بیش از ۴۵ روز حضور در جبهه های دفاع مقدس هستند، صادر خواهد شد.
ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-تهران/ بارش باران در جاده‌های 5 استان
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / وزارت راه و شهرسازی / وزارت راه و شهرسازی / جاده / ترافیک جاده / ترافیک راه ها / علی اکبر اشوری
ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-تهران/ بارش باران در جاده‌های 5 استان
مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان چهارمحال و بختیاری و بارش باران در برخی از محورهای استان های ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
پاییز هزار رنگ حاشیه زاینده‌رود
هر فصلی از سال یادآور رنگ و حس وحال خاص خود بوده اما فصل هزار رنگ پاییز یادآور رنگ‌های طلایی، زرد و نارنجی و برگ‌ریزان‌های زیباست. طبیعت حاشیه زاینده‌رود از شهر باغ بهادران از توابع شهرستان لنجان استان اصفهان تا روستای بن و هوره در استان چهارمحال و بختیاری در فصل پاییز به یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران تبدیل می‌شود.
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
افتتاح شعب بانک مهر ایران در استان‌های کشور
شعب بانک مهر ایران در استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خراسان رضوی برای ارائه بیشتر خدمات قرض الحسنه به هموطنان افتتاح شد. افتتاح شعبه کاشانی بروجن در استان چهارمحال و بختیاریشعبه کاشانی بروجن (کد۳۲۱۵) در راستای ارائه خدمات گسترده قرض الحسنه به هموطنان در استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بر این اساس مشتریان، مراجعه کنندگان و متقاضیان می توانند برای استفاده از خدمات حضوری بانک مهر ایران به آدرس: بروجن، بلوار ملت، روبه‌روی اداره کل آموزش و پرورش مراجعه و یا با شماره تلفن های ۳۴۲۲۳۸۶۷- ۰۳۸ و دورنگار ۳۴۲۲۳۸۶۵-۰۳۸ تماس حاصل کنند. جانمایی شعبه زینبیه اصفهان در مکان جدیدشعبه زینبیه (کد ۲۴۲۹) استان اصفهان نیز در خیابان لاله، خیابان زینبیه شمالی، …
مرز پرگهر
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / استان اصفهان / استان چهارمحال و بختیاری / ایران / طبیعت / گردشگری
مرز پرگهر
پاییز هزار رنگ حاشیه زاینده‌رود: هر فصلی از سال یادآور رنگ و حس وحال خاص خود بوده اما فصل هزار رنگ پاییز یادآور رنگ‌های طلایی،
بررسی مشکلات یکی از متقاضیان دریافت مجوز جایگاه CNG+ فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بررسی مشکلات یکی از متقاضیان دریافت مجوز جایگاه CNG
بررسی مشکلات یکی از متقاضیان دریافت مجوز جایگاه CNG+ فیلم
ایلنا: ابوالفضل منصوری که در استان چهارمحال و بختیاری ساکن است علی‌رغم آنکه 18 هزار متر زمین دارد و 22 مجوز و استعلام را از نهادهای مختلف گرفته همچنان نتوانسته جایگاه خود را راه‌اندازی کند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / استان بوشهر / استان چهارمحال و بختیاری / استان خوزستان / زمین / کهگیلویه و بویراحمد
مناطق کویری در تیررس زمین خواران
آبان ماه امسال بیشترین تعداد تعرض به زمین‌های دولتی به ترتیب در جنوب کرمان، بوشهر و ایرانشهر اتفاق افتاده و از نظر مساحت نیز استان‌های تهران، فارس و لرستان در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. به گزارش ایسنا،
ایستادگی در برابر تحریم‌ها با طرح‌های عظیم نفتی
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / لردگان / نفت / کارون
ایستادگی در برابر تحریم‌ها با طرح‌های عظیم نفتی
استان ها- ایرنا- سه استان چهارمحال و بختیاری، بوشهر و خوزستان امروز در سی‌وچهارمین پویش ملی تدبیر و امید، میزبان آیینی بودند که ضمن آن رییس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس طرح های ملی وزارت نفت را افتتاح کرد.
ایران می تواند نیازهای منطقه و جهان را ارزان‌تر تأمین کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ایران می تواند نیازهای منطقه و جهان را ارزان‌تر تأمین کند
شهروند آنلاین: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت که به صورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: «طرح پتروشیمی اوره و آمونیاک لردگان در استان چهارمحال‌وبختیاری ظرف ۴ سال می‌تواند کل سرمایه‌گذاری خود را برگرداند.»
پتروشیمی لردگان به صورت رسمی وارد چرخه تولید شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / لردگان / پتروشیمی / بیژن نامدار زنگنه / توسعه ایران / جهش تولید / چهارمحال وبختیاری / توسعه روستایی / نفت / حسن روحانی / کارآمدی دولت
پتروشیمی لردگان به صورت رسمی وارد چرخه تولید شد
شهرکرد- ایرنا- ششمین مجتمع پتروشیمی کشور با عنوان پتروشیمی لردگان روز پنجشنبه در حالی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری، وزیر نفت و وزیر صنعت و معدن و تجارت در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری به صورت رسمی وارد چرخه تولید شد که یکی از آرزوهای مردم استان برآورده شد.
جزییات شهادت مامور پلیس در شهرکرد/ قاتل دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / تیراندازی / قتل / استان چهارمحال و بختیاری
جزییات شهادت مامور پلیس در شهرکرد/ قاتل دستگیر شد
مشرق نوشت: دیروز ظهر عوامل کلانتری چالشتر برای دستگیری دو نفر متهم تحت تعقیب به محل اختفاء آنان اعزام شدند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
توزیع 1600 بسته معیشتی میان نیازمندان در چهارمحال‌وبختیاری
توزیع بسته‌های معیشتی میان افراد نیازمند و متأثر از شیوع بیماری کرونا در استان چهارمحال‌وبختیاری در چند مرحله انجام شده است. در این مرحله از توزیع بسته‌های معیشتی، بیش از یک‌هزارو600 بسته غذایی به ارزش 400هزار تومان از سوی جمعیت هلال‌احمر استان تهیه شده و در همه شهرستان‌ها میان افراد نیازمند که در مراحل قبلی بسته معیشتی دریافت نکرده‌اند، توزیع می‌شود.
تصاویر| «یاسه چای» تنها روستای بدون کوچه ایران
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / روستای یاسه چای / کوچه / استان چهارمحال و بختیاری / شهرستان سامان
تصاویر| «یاسه چای» تنها روستای بدون کوچه ایران
روستای یاسه چای (یاسه چاه) در ۵۲ کیلومتری شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
پایش ماهواره ای ۱۳ دریاچه و تالاب اصلی کشور/ کاهش مساحت آبی تالاب ها در ۴ استان
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / ماهواره / خشکسالی / سازمان فضایی ایران / مصطفی منصورپور / تالاب / دریاچه ارومیه
پایش ماهواره ای ۱۳ دریاچه و تالاب اصلی کشور/ کاهش مساحت آبی تالاب ها در ۴ استان
پایش ماهواره ای ۱۳ دریاچه و تالاب اصلی کشور از کاهش مساحت آبی بیش از ۶ دریاچه در ۴ استان در یکسال اخیر حکایت دارد که بیشترین کاهش سطح، مربوط به تالاب چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مراسم عروسی در اوج کرونا (فیلم)
در حالیکه بیشتر شهرهای کشور در وضعیت قرمز قرار دارد مراسم عروسی با میهمان های زیاد و بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی در روستای چم چنگ سامان در استان چهارمحال و بختیاری تعجب همگان را برانگیخت.
تصاویر| زندگی در میان جنگل‌های بلوط زاگرس
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / زاگرس / بلوط / جنگل بلوط / استان چهارمحال و بختیاری
تصاویر| زندگی در میان جنگل‌های بلوط زاگرس
پهنه رویشی زاگرس شامل رشته‌کوه‌های زاگرس، وسیع‌ترین و اصلی‌ترین رویشگاه گونه‌های مختلف بلوط در ایران بوده و به همین دلیل این منطقه از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.
رزمندگان به جهانیان درس ایستادگی آموختند
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / دفاع مقدس / چهارمحال و بختیاری / جنگ تحمیلی
رزمندگان به جهانیان درس ایستادگی آموختند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری گفت:رزمندگان دفاع مقدس، انسان‌هایی آزاده بودند زیرا تا آخرین نفس در برابر دشمنان ایستادند و درس از خودگذشتگی و مقاومت را به جهانیان آموختند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
مهاجرت پرندگان به تالاب زیبای گندمان
بارش اولین برف پاییزی ارتفاعات کوه کلار در استان چهارمحال و بختیاری را سفیدپوش کرد که در کنار کوه کلار تالاب زیبای گندمان وجود دارد و در این تالاب پرندگانی همچون (باکلان ها،سلیم،حواصیل،کاکایی ها، سنقرها،لک لک ،و چنگر و ... ) در فصل مهاجرت به این تالاب سفر می کنند و به زیست خود ادامه می دهند.
وضعیت قرمز ذخایر خونی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / ویروس کرونا / چهارمحال وبختیاری / سازمان انتقال خون / کرونا و اهدای خون
وضعیت قرمز ذخایر خونی
شهرکرد- ایرنا- ترس کاذب از ابتلا به ویروس کرونا در پایگاه‌های انتقال خون، جریان اهدای خون در کشور و از جمله استان چهارمحال و بختیاری را با کاهش روبرو کرده است و اکنون ذخایر خونی با وجود نیاز مبرم مراکز درمانی، در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد.
فراخوان نخستین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها برای چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
فراخوان نخستین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها برای چهارمحال و بختیاری
ایلنا: نخستین همایش از سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها؛ با محوریت: «تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری»، با همکاری شعبه چهارمحال و بختیاری، ۱۸…
پروژه انتقال آب بهشت آباد به علت اختلاف بین استان‌ها متوقف شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / تونل بهشت آباد / انتقال آب / انتقال آب کارون / سعید محمد / قرارگاه خاتم الانبیاء
پروژه انتقال آب بهشت آباد به علت اختلاف بین استان‌ها متوقف شد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: پروژه انتقال آب بهشت‌آباد را به دلیل اینکه بین استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان اختلاف ایجاد کرده بود، متوقف کردیم.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
شاد زیر درخت بلوط
همه گیری کرونا محدودیت‌های شدیدی را در زندگی روزمره مردم اعمال کرده است. آموزش در دوران شیوع این ویروس به صورت غیر حضوری و مجازی صورت می‌گیرد. همین موضوع باعث ایجاد شکاف در برخورداری کودکان مناطق محروم کشور از امکانات آموزشی شده است. کودکان روستای دره بید واقع در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری از جمله دانش آموزانی هستند که تحصیلاتشان با موانع متعدد و خطرناکی مواجه شده است. این دانش آموزان علاوه بر دسترسی نداشتن به امکانات سخت افزاری مانند گوشی هوشمند، برای رسیدن به اینترنت و ورود به نرم افزار شاد، باید مسیری صعب العبور و پرخطر به طول ۲۰ کیلومتر را پیاده طی کنند تا در ارتفاعی مشرف به یک دره خطرناک و در زیر تک درخت بلوط، به خطوط ارتباطی تلفن همراه متصل شوند./عکاس: رضا کامران سامانی/ باشگاه …
ببینید | تحصیل با موبایل زیر درخت بلوط
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / ویروس کرونا / خانوار روستایی / آموزش مجازی / استان چهارمحال و بختیاری
ببینید | تحصیل با موبایل زیر درخت بلوط
همه گیری کرونا محدودیت‌های شدیدی را در زندگی روزمره مردم اعمال کرده است. آموزش در دوران شیوع این ویروس به صورت غیر حضوری و مجازی صورت می‌گیرد. همین موضوع باعث ایجاد شکاف در برخورداری کودکان مناطق محروم کشور از امکانات آموزشی شده است. کودکان روستای دره بید واقع در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری از جمله دانش آموزانی هستند که تحصیلاتشان با موانع متعدد و خطرناکی مواجه شده است. این دانش آموزان علاوه بر دسترسی نداشتن به امکانات سخت افزاری مانند گوشی هوشمند، برای رسیدن به اینترنت و ورود به نرم افزار شاد، باید مسیری صعب العبور و پرخطر به طول ۲۰ کیلومتر را پیاده طی کنند تا در ارتفاعی مشرف به یک دره خطرناک و در زیر تک درخت بلوط، به خطوط ارتباطی تلفن همراه متصل شوند. منبع: باشگاه خبرنگاران
تصاویر| مسیر صعب‌العبور دانش‌آموزان برای وصل شدن به شاد!
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / کرونا / استان چهارمحال و بختیاری / شهرستان کیار / دانش آموزان
تصاویر| مسیر صعب‌العبور دانش‌آموزان برای وصل شدن به شاد!
این دانش آموزان علاوه بر دسترسی نداشتن به امکانات سخت‌افزاری مانند گوشی هوشمند، برای رسیدن به اینترنت و ورود به نرم افزار شاد، باید مسیری صعب‌العبور و پرخطر به طول ۲۰ کیلومتر را پیاده طی کنند تا در ارتفاعی مشرف به یک دره خطرناک و در زیر تک درخت بلوط، به خطوط ارتباطی تلفن همراه متصل شوند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / استان چهارمحال و بختیاری / استان کهگیلویه و بویراحمد / استان همدان / قند / مترو
در شهر
مدیر عامل متروی تهران در خصوص حادثه ریزش قسمتی از سقف تونل مترو در محدوده بلوار قیام توضیحاتی را ارایه کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •