شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
استخراج بیت‌کوین
چه دستگاهی برای استخراج بیت‌کوین بهتر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ارزهای دیجیتال / استخراج بیت‌کوین / ماینر
چه دستگاهی برای استخراج بیت‌کوین بهتر است؟
اگر قصد دریافت مشاوره خرید ماینر را دارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید. در این گزارش راهنمای کاملی را درباره خرید دستگاه ماینر برای استخراج بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال معرفی شده است. نوشته چه دستگاهی برای استخراج بیت‌کوین بهتر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ارز دیجیتال / استخراج بیت کوین / مصرف برق
ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان
یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است. نوشته ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چگونه سرمایه‌گذاری مناسبی در بیت‌کوین انجام دهیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ارز دیجیتال / استخراج بیت‌کوین / بیت‌کوین / کیف پول دیجیتال
چگونه سرمایه‌گذاری مناسبی در بیت‌کوین انجام دهیم؟
مهم‌ترین نکته‌ای که برای شروع سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باید در نظر داشته باشید، این است که اطلاعات کافی کسب کنید. نه تنها در انتخاب رمزارز مناسب، بلکه در انتخاب صرافی آنلاین ارز دیجیتال نیز باید دقت لازم را داشت. نوشته چگونه سرمایه‌گذاری مناسبی در بیت‌کوین انجام دهیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ددینو، اولین نمایندگی رسمی آی ماینر در ایران با مجوز رسمی
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
ددینو، اولین نمایندگی رسمی آی ماینر در ایران با مجوز رسمی
آی‌ماینر، نخستین و معتبرترین سامانه خرید و اجاره ماینر است که به افراد این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به دانش فنی و صرف وقت، به استخراج بیت‌کوین و کسب درآمد دلاری بپردازند. حالا برند ددینو با دریافت مجوز رسمی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالیت خود را به عنوان اولین نمایندگی رسمی آی‌ماینر در ایران آغاز کرده است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / استخراج بیت کوین / ماینینگ / ارز دیجیتال
آیا آی‌ماینر قانونی است؟ بررسی سایت iminer.net
آی ماینر (iminer) یک شرکت معتبر ثبت‌شده ایرانی در حوزه اجاره ماینر و استخراج بیت‌کوین است که برای شما این امکان را فراهم می‎کند تا بدون نیاز به دانش فنی و صرف وقت، به استخراج بیت‌کوین و همچنین کسب درآمد از طریق استخراج ارزهای دیجیتال بپردازید.
استخراج بیت‌کوین
در نیروگاه گازی برق
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ارز / انرژی / برق / گاز / نیویورک
استخراج بیت‌کوین در نیروگاه گازی برق
انگجت| یک واحد تولید برق به وسیله گاز طبیعی در نیویورک با استفاده از مازاد انرژی، بیت‌کوین استخراج می‌کند.
بهره‌برداری یک نیروگاه گاز طبیعی در نیویورک از انرژی مازاد خود برای استخراج بیت‌کوین
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
بهره‌برداری یک نیروگاه گاز طبیعی در نیویورک از انرژی مازاد خود برای استخراج بیت‌کوین
نیروگاه تأمین گاز طبیعی در درسدن نیویورک، توانایی استخراج بیت‌کوین با ارزش روزانه ۵۰ هزار دلار را دارد و برای افزایش تولید، سرمایه جذب می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / استانی-اقتصادی / استخراج بیت کوین / مصرف برق / مدیریت مصرف برق
برخورد با حدود 50 مشترک غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در خراسان
معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: تاکنون در استان 7 مگاوات استخراج بیت‌کوین شناسایی و با حدود 50 مشترک متخلف در این زمینه برخورد شده است که این مشترکان اعم از مشترکان کشاورزی و سایر طرح‌ها با نرخ‌های تعرفه مخفف و یارانه‌ای برق بوده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
دستورالعمل اجرایی استخراج بیت‌کوین در ایستگاه پایانی/ برق ماینرها قطع شد
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته 150 مگاوات برق ماینرها به دلیل استفاده از برق ارزان‌ برای استخراج رمز ارزها قطع شده است، گفت: وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینرها از برق هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
نرخ هش استخراج بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۱۲۰ اگزاهش می‌رسد
افزایش قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ منجر به افزایش تقاضا برای دستگاه‌های استخراج شد که درنهایت به دشوارتر شدن استخراج خواهد انجامید.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸
شکوفایی مزارع استخراج بیت کوین در خرابه‌های صنعتی شوروی در سیبری
سیبری بیش از هر چیز، یادآور تبعید و دوران جنگ سرد است. اما اکنون کارخانه‌های تعطیل‌شده‌ی سیبری کارکرد دیگری به‌جز تولید محصولات نظامی پیدا کرده‌اند: استخراج بیت‌کوین.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
چرا معاملات بیت‌کوین اشکال شرعی دارد؟/ هیچ مرجعی فتوا به جواز نداده است
عضو شورای فقهی بورس با بیان اینکه ۲ فاکتور شرعی "مالیت نداشتن" و "غرری بودن" سبب بطلان معاملات بیت‌کوین است گفت: دستگاه‌های استخراج‌کننده هم اگر صرفاً برای استخراج بیت‌کوین کاربرد داشته باشد، معامله‌اش جایز نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
پیشنهاد بخش خصوصی برای بیت کوین
آیین‌نامه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده یا همان «رمزارزها» پس از مدت‌ها انتظار در جلسه مردادماه هیات‌وزیران به تصویب رسید. اما بعد از تصویب این آیین‌نامه این پرسش در سرفصل اخبار داغ روز قرار گرفت که آیا با وجود تعیین تعرفه جدید، بیت‌کوین برای استخراج‌کنندگان جذاب خواهد بود یا اینکه این اشتیاق و تمایل به سردی کشیده خواهد شد؟ تحلیلگران معتقدند موضوع تعرفه برق ماینینگ به مثابه شمشیر دو لبه عمل می‌کند. به اعتقاد آنها، محاسبه تعرفه معادل برق صادراتی شاید به ظاهر سطح درآمد را افزایش دهد، اما چنانچه از آن استقبال نشود، در واقع صنعت برق از وصول این منبع درآمدی متناسب با ظرفیت بالقوه مازاد تولید محروم خواهد شد. پیام باقری، نایب‌رئیس سندیکای صنعت برق ایران در گزارشی تحلیلی، استخراج بیت‌کوین …
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
ماینرها نیروگاه احداث کنند
سخنگوی صنعت برق ایران با بیان اینکه مقررات استفاده مراکز استخراج بیت‌کوین از برق در حال تدوین از سوی وزارت نیرو است، گفت: مراکز استخراج بیت‌کوین می‌توانند پس از احداث نیروگاه برق مستقل از شبکه برق از انرژی استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
دو راهکار وزارت نیرو برای تامین برق استخراج بیت‌کوین/ ماینرها نیروگاه احداث کنند
سخنگوی صنعت برق ایران با بیان اینکه مقررات استفاده مراکز استخراج بیت کوین از برق در حال تدوین از سوی وزارت نیرو است، گفت: مراکز استخراج بیت کوین می‌توانند پس از احداث نیروگاه برق مستقل از شبکه برق از انرژی استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
کشف مزرعه بیت‌کوین در مازندران
فرمانده انتظامی استان از کشف مزرعه بیت‏کوین به ارزش 20 میلیارد ریال در عملیات مشترک پلیس با سربازان گمنام امام زمان(عج) در شهرستان میاندورود خبر داد.سردار سیدمحمود میرفیضی با اعلام این خبر، گفت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان میاندورود با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق به شناسایی مزرعه استخراج بیت‏کوین در سوله‌ای بزرگ و انباری یک کارخانه قدیمی شدند. فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: ماموران با هماهنگی قضائی در بررسی از این سوله و انبار، موفق به کشف 210 دستگاه بیت‏کوین نصب شده روی قفسه‌ها، 4 دستگاه سرور و لپ‌تاپ و سایر متعلقات شدند. سردار میرفیضی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان، ارزش تقریبی این تعداد دستگاه استخراج بیت‏کوین، …
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
استخراج قانونی ارز دیجیتالی چگونه است؟
از گفته مسئولان اقتصادی کشور پیداست که ساز و کار تولید ارز دیجیتال، هفته آینده در دولت مصوب می‌شود و استخراج بیت‌کوین شکل قانونی به خود خواهد گرفت. حال باید دید که در این مصوبه ساز و کار ایجاد رمزارزهای جدید توسط شرکت‌های خصوصی در ایران نیز مصوب خواهد شد یا خیر؟
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
اولین پیش‌نویس استخراج رمزارز
روند ترخیص دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین مشخص شد. آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد ثبت‌سفارش دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین در وزارت صمت آغاز شده و ترخیص آن با دریافت مجوزهای لازم و انجام تشریفات گمرکی امکان‌پذیر شده است. براساس جزئیات اعلام شده ازسوی سیاست‌گذاران، جریان ترخیص دستگاه‌های ماین رمزارز نیز مانند سایر کالاها باید مراحل قانونی را طی کند؛ به‌طوری که واردکنندگان چه دولتی و چه غیردولتی برای این کالا ثبت‌سفارش انجام دهند و مجوز آن از وزارت صمت دریافت شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
پشت پرده طرح پیام‌رسان مالی قانونی کردن استخراج بیت‌کوین و خود تحریمی است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: می‌خواهند مجوز به کسانی بدهند که با پول خون مردم بیت کوین استخراج کرده‌اند و اکنون می‌ترسند که آن را نقد کنند و می‌خواهند ما کارشان را قانونی جلوه داده و پولشان را حلال کنیم.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
صورتحساب اشتغال یارانه‌ای
اعلام رتبه اول ایران در جهان در پرداخت یارانه انرژی موضوع پرداخت‌های انتقالی را داغ کرد. عموما حمایت‌های یارانه‌ای دولت‌ها با سه هدف دنبال می‌شود که شواهد کاملی علیه آنها وجود دارد. در نمونه اول، یارانه بنزین با هدف حمایت از عموم مصرف‌کنندگان پرداخت می‌شود که عملا براساس آمار واقعی، قشر ضعیف کمترین بهره را از آن دارند. دومین هدف کمک به تولید است. اما اختصاص برق ارزان‌قیمت به واحدهای کشاورزی و تولیدی در نهایت به استخراج بیت‌کوین به جای توسعه اقتصادی منجر شد. بهانه سوم یارانه‌ها اما اشتغال‌زایی است که بار دیگر از سوی آمارها مردود می‌شود. بخش مهمی از پرداخت یارانه انرژی در بخش گاز صورت می‌گیرد که سهم بالایی در تولید سیمان دارد، بنابراین انتخاب این صنعت می‌تواند شاهد مناسبی از هدفمندی پرداخت‌های …
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
دست‌اندازهای قانونی رمز ارزها
کیمیا نجفی با پایین آمدن ارزش ریال به خاطر تحریم‌های آمریکا، تعداد زیادی از ایرانی‌ها به ارزهای مجازی مخصوصاً بیت کوین رو آورده‌اند. مسئله ارزهای دیجیتال بسیار فراتر از این جنبه ماجرا است. ارزهای دیجیتال به‌ عنوان یک ابداع پولی نوپا، در حال تبدیل شدن به صنعتی بزرگ هستند و گویا طرفداران بسیاری هم دارد. این روزها بیت‌کوین که در عرض چند سال، قیمت آن از چند سنت به چند هزار دلار رسید مرکز توجه قرار گرفته است. این ارز نه تنها در بازارهای مختلف دنیا محبوب شده است بلکه بسیاری از شرکت‌ها آن را به عنوان پول پذیرفته‌اند و در معاملات‌شان از این ارز دیجیتالی استفاده می‌کنند. امروزه از استخراج بیت‌کوین به عنوان راهی برای درآمدزایی و ارزآوری یاد می‌شود. اما در شرایطی که ضوابط مشخصی برای این کار وجود ندارد، …
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
آخرین وضعیت استفاده و استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در کشور
رییس کل بانک مرکزی گفت: سازوکار استفاده از ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
تعیین تعرفه گمرکی برای واردات دستگاه استخراج رمزارزها
گمرک ایران در دستورالعملی ردیف تعرفه دستگاه استخراج رمز ارز را به گمرکات کشور اعلام کرد. این ابلاغیه نشان می‌دهد موضوع استخراج بیت‌کوین و رمزارزها با قرار گرفتن در دستور کار هیات‌دولت به‌صورت جدی در حال پیگیری است و حالا با اعلام تعرفه گمرکی و قابلیت واردات قانونی این دستگاه‌ها...
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
تب بیت‌کوین در کدام نقطه ایران داغ‌تر است؟
میزان جستجوی اینترنتی برای عباراتی مثل «دستگاه استخراج بیت‌کوین چیست»، «تبدیل بیت‌کوین به دلار»، «نحوه تولید بیت‌کوین»، «قیمت بیت‌کوین به روز» و «بیت‌کوین چگونه تولید می‌شود» در ۳۰ روز گذشته مدام در حال افزایش بوده است. بیشترین کنجکاوی در استان زنجان رخ می‌دهد و مقدار جستجو‌ها پیرامون بیت‌کوین در استان‌های...
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
مشکل جدید؛ زیرزمینی شدن بیت‌کوین!
محمدباقر اثنی‌عشری -رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران- ، با اشاره به تصمیم بخش خصوصی برای برخورد با حوزه ورود به استخراج بیت‌کوین بیان کرد: کمیته‌ای وجود دارد که مسائل مربوط به این موضوع را بررسی می‌کند و ما با وزارت نیرو هم صحبت‌هایی داشتیم تا بتوانیم مدلی را مطرح...
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
بیت‌کوین زیر زمینی شد!
شفقنا اقتصادی_ اگر چه در شرایط کنونی به استخراج بیت‌کوین به عنوان راهی برای درآمدزایی و ارزآوری نگاه می‌شود، اما در شرایطی که ضوابط مشخصی برای این کار وجود ندارد، اگر این روند به صورت زیرزمینی ادامه پیدا کند، نه تنها درآمدی نصیب دولت نخواهد کرد بلکه آماری هم از دخل و خرج آن به […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
سه نکته استخراج «بیت کوین»
سکاندار وزارت نیرو برای نخستین بار در مورد بیت‌کوین اظهارنظر کرد. استخراج رمز ارزها حدود یک ماه است که با گرم شدن هوا و افزایش میزان مصرف برق به یکی از بحث‌های داغ روز تبدیل شده است. تب استخراج بیت‌کوین نه‌تنها صرافی‌ها و واحدهای صنعتی تولیدی را در برگرفته، حتی به گاوداری‌ها، مزارع، ادارات، مساجد و مدارس رسیده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ورود رمزارزها به اقتصاد ایران رسمیت می‌یابد؟
هر روز بر تعداد مزارع استخراج بیت‌کوین در کشور افزوده می‌شود اما مسئولان همچنان در قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال تعلل می‌ورزند؛ این در حالی‌ست که ارزهای دیجیتال توانسته‌اند به مبادلات بازرگانی تاجران نیز راه یابند و به روشی برای دورزدن تحریم‌های نقل و انتقالات پولی و بانکی بدل شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / ارز / ارز دیجیتال / بیت کوین
افزایش قاچاق دستگاه‌های ماینر/ هم‌چنان دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین در سایت‌ها خرید و فروش می‌شود
در حالی که به دلیل نبود متولی واحد و نظارت کافی، قاچاق دستگاه‌های ماینر و استخراج‌کننده ارزهای دیجیتال افزایش یافته است، این موضوع موجب می‌شود نه تنها دولت سودی از واردات این کالا نداشته باشد، بلکه هیچ آماری از تعداد فعالان این حوزه نیز وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
دستور ویژه برای برخورد با تولید بیت کوین در تهران
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه استخراج بیت‌کوین در واحدهای صنعتی به هیچ عنوان مورد قبول ما نیست،گفت: دستور داده‌ام در کل استان تهران اگر در شهرک‌های صنعتی چنین فعالیتی در حال انجام است به سرعت با آنها برخورد کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
قیمت برق ماینرها تعیین شد
شفقنا اقتصادی_ رئیس سندیکای صنعت برق از تنظیم تعرفه جدید برق برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتالی (بیت‌کوین) توسط وزارت نیرو خبر داد. به گزارش شفقنا اقتصادی، علی بخشی رئیس سندیکای صنعت برق درخصوص وضعیت استخراج رمز ارزهای دیجیتالی و بیت‌کوین و استفاده از برق ارزان گفت: وزارت نیرو پیش‌تر برای استخراج بیت‌کوین پیشنهاد داده بود […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
اگر 10 درصد استخراج بیت‌کوین جهان در ایران انجام شود، میزان مصرف برق دستگاه‌ها تنها یک درصد ساعات پیک است/محرومیت از درآمد قانونی ۳۶۰ میلیارد تومانی عوارض گمرک
ایلنا: برخورد قهری احتمال این‌که صنعت ماینینگ را به مسیر غلط هدایت کند را افزایش و باعث انشعاب‌های غیرمجاز نیز می‌شود. همچنین خطر زیرزمینی شدن فعالیت و این‌که به…
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
ممنوعیت معامله رمز ارزها
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: موضوع استخراج بیت‌کوین به دولت محول شده و همچنان طبق مصوبه شورای‌عالی مبارزه با پولشویی معامله رمزارزها در کشور ممنوع است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / برق / وزارت نیرو / بیت کوین / قبض برق / ارز دیجیتال / ارز دیجیتالی
قیمت برق ماینرها تعیین شد / بیت کوین چقدر برای صنعت برق درآمدزایی دارد؟
فارس نوشت: رئیس سندیکای صنعت برق از تنظیم تعرفه جدید برق برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتالی (بیت‌کوین) توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: وزارت نیرو برای تعرفه برق استخراج بیت‌کوین به یک عددی که گفته می‌شود ۷ سنت است رسیده و به دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
تعرفه برق استخراج بیت‌کوین مشخص شد/سازمان تامین اجتماعی یک ایالت خودمختار شده است
رئیس سندیکای صنعت برق از تنظیم تعرفه جدید برق برای استخراج کنندگان بیت‌کوین توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: وزارت نیرو برای تعرفه برق استخراج بیت‌کوین به یک عددی که گفته می‌شود 7 سنت است رسیده و به دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / رمزارزها / استخراج بیت کوین
هزینه استخراج رمزارزها اعلام شد
رییس سندیکای صنعت برق با اشاره به تعیین قیمت رمزارزها و استخراج بیت‌کوین گفت: قرار بود نرخ ارزهای دیجیتال براساس تعرفه برق صادراتی باشد، اما از آنجا که تعرفه برق صادراتی ثابت نیست، قیمت رمز ارزها هفت سنت اعلام شده، اما هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / بیت کوین / مصرف برق بیت کوین / استخراج بیت کوین
چرا درباره تاثیر بیت کوین بر مصرف برق بزرگنمایی می‌کنند؟
مصرف برق استخراج بیت کوین را به راحتی می‌توان بزرگ‌نمایی کرد. درحالی که راه‌های تاثیرگذارتری به جز کشف و قطع برق مزارع استخراج بیت‌کوین وجود دارد. نمونه‌اش جلوگیری از تلفات شبکه برق است که در هر لحظه رقمی حدود ۲۷ هزار مگاوات برق را از بین می‌برد. یعنی چیزی حدود چهار هزار برابر مصرف بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین!
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
از برق و اینترنت کره می‌گیرند!
اگرچه مسئولان، استخراج بیت‌کوین را با استفاده از برق صنعتی غیرقانونی می‌دانند، اما فروش دستگاه‌های ماینر یا استخراج‌کننده ارزهای دیجیتال اکنون در سایت‌های آنلاین، بعضاً با ضمانت‌های چندماهه درحال انجام است!
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
#از_تسنیم_بپرسید: بیت کوین چیست؟ ماینینگ در ایران یعنی چه؟
سودآوری عجیب بیت‌کوین با استفاده از برق ارزان و بعضاً رایگان، موجب شده تا جمعی از تولیدکنندگان نیز کار را تعطیل کرده و به‌سراغ استخراج بیت‌کوین بروند؛ اما آیا این فرایند قانونی است؟
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
مصرف برق شبکه جهانی «بیت‌کوین» چقدر است؟
به نظر شما برای استخراج بیت‌کوین چقدر برق مصرف می‌شود؟
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
صرافی ها هم وارد بازی بیت کوین شدند!
اگرچه مسوولان، استخراج بیت‌کوین را با استفاده از برق صنعتی غیرقانونی می‌دانند، اما فروش دستگاه‌های ماینر یا استخراج‌کننده‌ ارزهای دیجیتال اکنون در سایت‌های آنلاین، بعضاً با ضمانت‌های چندماهه در حال انجام است!
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
استخراج بیت‌کوین: صنعت یا کار غیرقانونی؟
اگرچه مسوولان، استخراج بیت‌کوین را با استفاده از برق صنعتی غیرقانونی می‌دانند، اما فروش دستگاه‌های ماینر یا استخراج‌کننده‌ ارزهای دیجیتال اکنون در سایت‌های آنلاین، بعضاً با ضمانت‌های چندماهه در حال انجام است!
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
استخراج بیت‌کوین قانونی است یا غیرقانونی؟/ ماینرهایی که ثبت سفارش و ارز نیمایی دارند + سند
برخورد منفعلانه مسئولان در رابطه با تجهیزات تولید ارز مجازی باعث شده که این تجهیزات از طرفی با ثبت سفارش و ارز نیمایی دریافت کنند و از سویی با محدودیت و پلمپ روبرو شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
چالش بیت‌کوین؛ تهدید یا فرصت؟
در ماه‌های گذشته فشار بر شبکه برق ایران افزایش یافته است. البته این بار این فشار که منجر به قطعی برق نیز خواهد شد نه به دلیل عدم صرفه‌جویی خانوارهاست و نه به دلیل مصارف صنعتی و کشاورزی؛ این بار پای فعالیت پر سود دیگری با عنوان «استخراج بیت‌کوین» در...
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
راه‌های درآمدزایی از بیت‌کوین
در حالی که رشد استخراج بیت‌کوین با برق صنعتی و ارزان مسوولان را از بابت افزایش مصرف انرژی در فصل گرما نگران کرده، یک کارشناس معتقد است می‌توان از استخراج بیت‌کوین و فروش آن، به جای صادرات حامل‌های انرژی استفاده کرد که در حال حاضر در ایران با مشکل روبرو...
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
فروش بیت‌کوین‌ها به‌جای نفت!
شفقنا اقتصادی_ در حالی که رشد استخراج بیت‌کوین با برق صنعتی و ارزان مسوولان را از بابت افزایش مصرف انرژی در فصل گرما نگران کرده، یک کارشناس معتقد است می‌توان از استخراج بیت‌کوین و فروش آن، به جای صادرات حامل‌های انرژی استفاده کرد که در حال حاضر در ایران با مشکل روبرو است. به گزارش […]
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / برق / پیک مصرف برق / مصرف برق
مصرف مشکوک برق در استان‌های سردسیر
آیا استخراج بیت‌کوین یکی از عوامل حجم بالای استفاده برق در استان‌های سردسیر است؟
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •