شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
اعتراضات لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هر جا دستگاه‎های مسئول مقتدرانه و کارشناسی وارد عمل شدند اثرگذار بوده‎اند
رئیس قوه قضائیه گفت: آمریکا با ۹۰ هزار کشته بر اثر شیوع کرونا، گرفتار اعتراضات مردم این کشور شده است.به گزارش «ابتکار» به نقل از قوه قضائیه، آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس و با تاکید بر اینکه آزادی قدس شریف همچنان اولویت امت اسلامی است اظهار کرد: امروز هم بعد از ۷۲ سال نکبت رژیم صهیونیستی و نقض پیمان‎ها و جنایاتی که علیه مردم فلسطین و لبنان و دیگر کشورهای منطقه انجام داده‎اند، به‎ دنبال پیاده‎سازی طرح ننگین معامله قرن هستند.رئیس قوه قضائیه گفت: پس از اضمحلال داعش که مولود آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، اسرائیلی‎ها تلاش کردند از انفعال خارج شوند، اما بر همگان روشن است که آن‌ها در وضعیت استیصال به‎سر می‌برند و آمریکا که همواره دنبال …
لبنان مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول را آغاز می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / اعتراضات لبنان
لبنان مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول را آغاز می‌کند
منابع خبری از آغاز مذاکرات دولت لبنان با صندوق بین‌المللی پول طی امروز (چهارشنبه) خبر دادند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / اعتراضات لبنان / اعتراضات مدنی
اعتراضات مقابل کاخ دادگستری و پارلمان لبنان در بیروت
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرنگار روسیا الیوم، گروهی از فعالان و چهره‌های مردمی مقابل کاخ دادگستری در بیروت برای آزادی تعدادی از بازداشتی‌های خیزش مردمی در طرابلس شمال لبنان، شهرک المرج در البقاع در مرکز و صیدا در جنوب لبنان تظاهرات کردند.
ارتش لبنان اتهام برخورد خشونت آمیز و انتخابی با تظاهرکنندگان را رد کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / اعتراضات لبنان
ارتش لبنان اتهام برخورد خشونت آمیز و انتخابی با تظاهرکنندگان را رد کرد
فرماندهی ارتش لبنان اتهام‌های مطرح شده از سوی فعالان درباره استراتژی جدید در برخورد با تظاهرکنندگان را رد و تاکید کرد که سیاست‌هایش تغییری نکرده و در تعامل با آزادی بیان در چارچوب حدود و استاندادهای مشخصی حرکت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
دلایل و اهداف آغاز مجدد اعتراضات در لبنان
عوامل خارجی با استفاده از جریان‌های سیاسی موجود در لبنان درصدد ایجاد شورش‌های داخلی هستند تا با سرنگونی دولت حسان دیاب،‌ زمینه بازگشت سعد حریری به قدرت را فراهم سازند. به همین دلیل، ممکن است شورش‌ها در آینده گسترش یابد و اگر این اتفاق رخ دهد دولت دیاب برای پرهیز از کشتار و خونریزی ناچار به استعفا خواهد شد.تظاهرات لبنانی‌ها در اعتراض به وضعیت اقتصادی که چند هفته‌ای به دلیل کرونا کمرنگ شده بود، از جمعه گذشته بار دیگر در خیابان‌های این کشور آغاز شد. علت اولیه شروع دوباره اعتراضات، افزایش نرخ برابری لیر با دلار بود، به نحوی که هر دلار آمریکا به حدود ۴۰۰۰ لیر لبنان رسید.اعتراضات گسترده در طرابلس در شمال لبنان، به سرعت به جنوب این کشور و مشخصاً شهر صیدا منتقل شد. معترضان در اعتراض به وضعیت اقتصادی، …
بازگشت تحریم‌ها از آلمان تا عمان؛ هدف چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / تحریم / حزب الله لبنان / اقدام آلمان علیه حزب الله / اعتراضات لبنان / تحریم ایران
بازگشت تحریم‌ها از آلمان تا عمان؛ هدف چیست؟
با این حال، مدت این معافیت‌ها اخیرا کمتر شده است. آمریکا مدت معافیت‌های عراق را به یک ماه محدود کرده و گفته یک ماه دیگر، در صورت تشکیل یک «دولت معتبر» در عراق، تمدید این معافیت‌ها را بررسی خواهد کرد. برخی ناظران این موضع را تلاشی از جانب آمریکا برای تسریع روی کار آمدن دولت مصطفی کاظمی ارزیابی کردند. آب و هوای عراق در حال گرم شدن است و چنانچه آمریکا یک ماه دیگر از طریق قطع معافیت‌ها به خاموشی‌های مکرر برق در عراق دامن بزند، ناآرامی‌ها در عراق مجددا شروع خواهد شد. برخی ناظران معتقدند که آمریکا ممکن است در ایران نیز گزینه دامن زدن به ناآرامی‌ها را در پیش گرفته باشد.
میشل عون: با حفظ آزادی تظاهرات اجازه نمی‌دهیم اوضاع امنیتی از کنترل خارج شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / اعتراضات لبنان / میشل عون
میشل عون: با حفظ آزادی تظاهرات اجازه نمی‌دهیم اوضاع امنیتی از کنترل خارج شود
رئیس جمهوری لبنان در سخنانی گفت که همزمان با حفظ آزادی تظاهرات و بیان، اجازه نخواهد داد که اوضاع امنیتی این کشور از کنترل خارج شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / آمریکا و حزب الله لبنان / تروریستی خواندن حزب‌الله / حزب‌الله لبنان / عربستان و حزب‌الله
صف‌آرایی آمریکا و عربستان علیه حزب‌الله
به گزارش مهر، چند روزی است که فاز جدید تظاهرات مردمی در لبنان در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی در این کشور کلید خورده است. این ناآرامی‌ها عمدتاً در شهر «طرابلس» متمرکز هستند اما در شماری دیگر از شهرهای لبنان از جمله صیدا نیز اعتراضات مردمی به چشم می‌خورد.
حق آزادی بیان محفوظ است اما اجازه بی ثباتی در کشور را نمی دهیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / میشل عون / لبنان / اعتراضات لبنان
حق آزادی بیان محفوظ است اما اجازه بی ثباتی در کشور را نمی دهیم
رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد: حق آزادی بیان و برپایی اعتراضات برای شهروندان لبنانی محفوظ است اما اجازه بی ثباتی در کشور را نمی دهیم.
دشمنی غربی - عربی، حزب‌الله را قوی‌تر خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / آمریکا و حزب الله لبنان / بازگشت سعد حریری به لبنان / تحولات لبنان
دشمنی غربی - عربی، حزب‌الله را قوی‌تر خواهد کرد
به گزارش الف، چند روزی است که فاز جدید تظاهرات مردمی در لبنان در اعتراض به اوضاع معیشتی در این کشور آغاز شده است. این ناآرامی‌ها عمدتا در شهر «طرابلس» متمرکز هستند اما در شماری دیگر از شهرهای لبنان از جمله صیدا نیز اعتراضات مردمی به چشم می‌خورد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
«ابتکار» اقدام آلمان در ممنوعیت فعالیت‌های حزب‌الله در خاک این کشور را بررسی می‌کند
«برلین» علیه «حزب الله»گروه ایران و جهان - وزارت کشور آلمان روز پنجشنبه در اقدامی تامل‏برانگیز، تمامی فعالیت‌های حزب الله لبنان در این کشور را ممنوع اعلام کرد. اقدامی که بلافاصله با ورود پلیس این کشور به ماجرا، مراکز و مساجد مرتبط با حزب‌الله در چهار شهر برلین، دورتموند، برمن و مونستر با هجوم و تفتیش نیروهای امنیتی مواجه شد.براساس خبری که در این رابطه خبرگزاری دویچه وله منتشر کرده است، طبق این تصمیم دولت آلمان، فعالیت همه نیروهای وابسته به حزب‌الله و همچنین چهار انجمن نزدیک به آن از جمله فعالیت‌های مالی و تبلیغاتی ممنوع اعلام شده و تنها محدود به فعالیت شاخه نظامی حزب‌الله نیست. همچنین بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز به محض اعلام این موضوع نیروهای امنیتی آلمان با هدف دستگیری برخی از اعضای حزب‌الله …
دیاب: تصویب طرح اقتصادی لبنان نقطه عطفی در آینده لبنان است
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / حسان دیاب / اعتراضات لبنان
دیاب: تصویب طرح اقتصادی لبنان نقطه عطفی در آینده لبنان است
نخست‌وزیر لبنان در پی تصویب طرح اقتصادی این کشور تأکید کرد که تصویب این طرح نقطه عطفی مهم در آینده لبنان است.
فتنه‌انگیزی جدید آمریکا در لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / اعتراضات لبنان / جریان المستقبل / حسان دیاب / سعد حریری
فتنه‌انگیزی جدید آمریکا در لبنان
به گزارش الف٬ اعتراضات لبنان که از اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شده بود پس از بازگشت «سعد حریری» نخست وزیر سابق این کشور و رئیس جریان المستقبل از پاریس این بار در یک شکل جدید و توسط طرفداران وی از سر گرفته شده است.
ادامه ناآرامی‌ها در لبنان همزمان با تصویب طرح "اصلاحات"
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / اعتراضات لبنان
ادامه ناآرامی‌ها در لبنان همزمان با تصویب طرح "اصلاحات"
منابع خبری اعلام کردند که همزمان با تصویب طرح "اصلاحات اقتصادی و مالی"…
بحران اقتصادی و اعتراض جدید: لبنان به کجا می رود؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
بحران اقتصادی و اعتراض جدید: لبنان به کجا می رود؟
با وجود کرونا معترضین دوباره در خیابان های شهرهای بزرگ لبنان ظاهر شدند و این اعتراضات منجر به درگیری با پلیس شد
شب ناآرام لبنان و ادامه اعتراضات به اوضاع نابسامان معیشتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / اعتراضات لبنان
شب ناآرام لبنان و ادامه اعتراضات به اوضاع نابسامان معیشتی
تعدادی از معترضان لبنانی چهارشنبه شب در مناطق مختلف این کشور به دلیل وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی دست به تجمع‌های اعتراضی زدند.
سه نظامی لبنانی در درگیری با معترضان زخمی شدند
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / لیره / لبنان / طرابلس / هراس جهانی از ویروس کرونا
سه نظامی لبنانی در درگیری با معترضان زخمی شدند
تهران-ایرنا- شبکه خبری "المیادین" لبنان بامداد پنجشنبه گزارش داد که سه نظامی در ۲ نقطه از شهر طرابلس در شمال این کشور که به کانون اعتراضات جدید تبدیل شده زخمی شدند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
آتش خشم از نابرابری در دامن بانک‌های لبنان
لبنان برای سومین شب متوالی شاهد اعتراض‌های گسترده مردمی به سقوط ارزش پول ملی و گرانی لگام‌گسیخته در این کشور بود. این اعتراضات از دوشنبه شب و بعد از کاهش تدریجی محدودیت‌های رفت و آمدی که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اعمال شده ‌بود، آغاز شد. طرابلس، دومین شهر بزرگ لبنان که غالب ساکنان آن را اهل سنت تشکیل می‌دهند، کانون اصلی اعتراضات به گرانی و سقوط ارزش پوند لبنان است. این اعتراضات سه‌شنبه به بیروت پایتخت هم رسید، جایی که تجمع‌کنندگان در اعتراض به سیاست‌هایی که باعث سقوط ارزش پول ملی شده است، با تجمع در مقابل بانک مرکزی به پرتاب سنگ به سمت این نهاد حاکمیتی پرداختند. این اعتراضات در شهرها و مناطق دیگر از جمله صیدا، نبطیه و بقاع هم گسترش یافته …
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
دیاب: خشم مردم را درک می‌کنم
بحران اقتصادی و افزایش قیمت‌ها در لبنان بر مردم این کشور تأثیر گذاشته و موجب انفجار اوضاع در طرابلس در شمال لبنان و صیدا در جنوب شده است. به گزارش روزنامه رأی الیوم، طرابلس روز سه‌شنبه شاهد تشییع جنازه جوانی بود که طی درگیری‌های اخیر میان ارتش و معترضان در میدان عبدالحمید کرامی کشته شد. اعتراضات گسترده در طرابلس در شمال لبنان به سرعت به جنوب این کشور و مشخصا شهر صیدا منتقل شد. معترضان به بانک‌ها در این کشور در اعتراض به وضعیت اقتصادی حمله کردند و طی درگیری نیروهای امنیتی با معترضان تعدادی زخمی شدند. معترضان همچنین کوکتل مولوتف‌هایی را به سمت شعبه بانک مرکزی در صیدا پرتاب کردند. طرابلس سه شنبه شب نیز شاهد درگیری‌های شدید میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی بود. نیروهای …
برخی به دنبال موج سواری بر روی خواسته های مردم لبنان هستند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / حسان دیاب / لبنان / اعتراضات مردمی
برخی به دنبال موج سواری بر روی خواسته های مردم لبنان هستند
نخست وزیر لبنان با اشاره به اعتراضات گسترده روزهای اخیر در لبنان از اقدامات تحریک آمیز برخی در این زمینه پرده برداشت و به آنها هشدار داد.
کرونا چگونه باعث شورش نان در لبنان شد؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / کرونا / بحران اقتصادی لبنان / اعتراضات لبنان / گرانی / حسان دیاب / ریاض سلامه
کرونا چگونه باعث شورش نان در لبنان شد؟
«بحران اقتصادی و نقدی، که بعد از جنبش ۱۷ اکتبر تا حدود زیادی وخیم‌تر شد، تاثیرات بزرگی بر اوضاع معیشتی و زندگی لبنانی‌ها برجای گذاشت. سپس، بحران ویروس کرونا آمد و بحران {اقتصادی} را به نحو بسیار چشمگیری بدتر کرد. اغلب کسب و کار‌ها و فعالیت‌های اقتصادی متوقف شد. امری که به تعطیلی موسسات تجاری، صنعتی و خدماتی متعدد و همچنین به اخراج تعداد زیادی از کارگران و کاهش حقوق برخی از آن‌ها منجر شد.»
ادامه فتنه مثلث شوم در لبنان و درایت حزب الله
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / لبنان / بیروت / حزب الله لبنان / ایالات متحده آمریکا / شیخ نعیم قاسم / سفارت آمریکا / میشل عون
ادامه فتنه مثلث شوم در لبنان و درایت حزب الله
ایرنا – تهران – چند روزی است که در سایه همه گیری بیماری کرونا، اعتراضات مردم لبنان به شرایط و اوضاع اقتصادی به ویژه کاهش شدید ارزش لیره واحد پول این کشور، دوباره شروع شده است.
واکنش اتحادیه عرب به حوادث اخیر لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / لبنان / اتحادیه عرب
واکنش اتحادیه عرب به حوادث اخیر لبنان
اتحادیه عرب که ناکارامدی آن در حل معضلات جهان عرب بیش از پیش بر همه اثبات شده است، به اعتراضات اخیر لبنان واکنش نشان داد.
حمله معترضان لبنانی به بانک‌ها و درخواست آمریکا برای خویشتنداری/ دیاب: خشم مردم را درک می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / اعتراضات لبنان
حمله معترضان لبنانی به بانک‌ها و درخواست آمریکا برای خویشتنداری/ دیاب: خشم مردم را درک می‌کنیم
بحران اقتصادی و افزایش قیمت‌ها در لبنان بر مردم این کشور تأثیر گذاشته…
اعتراضات شبانه به گرانی در طرابلس و چند شهر دیگر لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
اعتراضات شبانه به گرانی در طرابلس و چند شهر دیگر لبنان
طرابلس و چند منطقه دیگر لبنان شامگاه سه شنبه شاهد ادامه اعتراضات به گرانی و کاهش ارزش پول این کشور بود که به خشونت و درگیری با نیروهای امنیتی کشیده شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / اعتراضات لبنان / درگیری با پلیس در لبنان
درگیری شدید معترضان و نیروهای پلیس در شمال لبنان
منابع خبری لبنان از ادامه اعتراضات به اوضاع اقتصادی این کشور و درگیری شدید معترضان و نیروهای پلیس در طرابلس خبر دادند.
فاز جدید اعتراضات علیه اوضاع اقتصادی لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
فاز جدید اعتراضات علیه اوضاع اقتصادی لبنان
منابع خبری اعلام کردند که در پی درگیری معترضان و نیروهای امنیتی لبنان در شهر طرابلس بیش از ۱۰ تن از دو طرف مجروح شدند و یک خودروی نظامی نیز به آتش کشیده شد. شبکه خبری المیادین اعلام کرد که دوشنبه شب شماری از شهروندان لبنانی با حضور در خیابان‌های طرابلس و میدان النور علیه اوضاع اقتصادی کشورشان تظاهرات کردند. طبق این گزارش، چهار نظامی در طرابلس در پی پرتاب سنگ، کوکتل مولوتوف و نارنجک به سمت آنها توسط معترضان مجروح شدند و یک خودروی نظامی نیز به آتش کشیده شد. المیادین همچنین گزارش داد که هشت تن از معترضان نیز درپی درگیری با نیروهای امنیتی مجروح شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است. در همین راستا، پایگاه خبری العهد نیز اعلام کرد که شش تیم امدادرسانی وابسته به صلیب سرخ لبنان افراد مجروح …
واکنش نخست‌وزیر لبنان به افزایش اعتراضات و خشونت‌ها در کشورش
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / لبنان / حسن دیاب
واکنش نخست‌وزیر لبنان به افزایش اعتراضات و خشونت‌ها در کشورش
فارس نوشت:«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در واکنش به اعتراضات خشونت آمیز روز گذشته تاکنون در کشورش گفت: تعرض به اموال و حمله به ارتش در برخی مناطق نشانه وجود مقاصدی بدخواهانه در پشت پرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اعتراضات لبنان / تحولات لبنان
ادامه اعتراضات در لبنان؛ معترضان چند بانک را آتش زدند
به گزراش فارس، معترضان به گرانی و کاهش ارزش لیر لبنان در برابر دلار آمریکا برای سومین روز متوالی دست به اعتراض و تحصن زدند که عمده این اعتراض‌ها در شهر طرابلس است.
معترضان لبنانی چندین بانک طرابلس را آتش زدند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اعتراضات لبنان
معترضان لبنانی چندین بانک طرابلس را آتش زدند
معترضان لبنانی امروز (سه شنبه) بانک‌ها در طرابلس در شمال لبنان را در اعتراض به نابسامانی اوضاع معیشتی و پایین آمدن ارزش لیره لبنان به آتش کشیدند.
ارتش لبنان: عناصر نفوذی در میان معترضان حضور دارند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / لبنان / تظاهرات / حسان دیاب
ارتش لبنان: عناصر نفوذی در میان معترضان حضور دارند
گزارش های منتشر شده از اوضاع لبنان حاکی از شدت گرفتن اعتراضات در شهر طرابلس و درگیری میان معترضان و نیروهای ارتش حکایت دارد.
خیزش اعتراضات اقتصادی در لبنان با چاشنی سیاست
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / دلار / لبنان
خیزش اعتراضات اقتصادی در لبنان با چاشنی سیاست
تهران - ایرنا - کاهش نیافتین تب مشکلات اقتصادی در لبنان و تشدید آن با قرنطینه به دلیل شیوع «ویروس کرونا»، موجب بروز اعتراض‌هایی در برخی نقاط لبنان شده،‌ موضوعی که برخی محافل رسانه‌ای لبنان چاشنی این اعتراض‌ها را تا حدودی سیاسی می‌دانند.
تلاش سعد حریری برای به شکست کشاندن دولت نزدیک به حزب الله
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / صابر گل عنبری / لبنان / حسن دیاب / سعد حریری / حزب الله لبنان / ائتلاف هشتم مارس
تلاش سعد حریری برای به شکست کشاندن دولت نزدیک به حزب الله
صابر گل‌عنبری در یادداشتی می نویسد: سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان بعد از استعفای معنادار خود در اکتبر گذشته به دنبال اعتراضات مردمی بی‌سابقه و به تبع آن یکدست شدن قدرت در دست جریان هشتم مارس (حزب الله، جنبش امل و جریان میشل عون) فعالیت چندانی نداشت و به دور از انظار عمومی بود، اما گویا با توجه به تداوم مشکلات اقتصادی لبنان، همزمان با نزدیک شدن موعد پایان وعده صد روزه حسن دیاب، نخست وزیر کنونی برای تهیه طرح نجات اقتصادی با هدف عبور از بحران، فرصت را برای شروع کار سیاسی متفاوتی مناسب دیده است؛ اما نه در قامت یک دولتمرد، بلکه به عنوان رهبر اپوزیسیون در مقابل دولت جدید تحت حمایت حزب الله و جریان آزاد ملی به رهبری رئیس جمهور لبنان.
چهره خاورمیانه پساکرونا چگونه متحول خواهد شد؟ / ۶ تاثیر کرونا بر آینده مردمان خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
چهره خاورمیانه پساکرونا چگونه متحول خواهد شد؟ / ۶ تاثیر کرونا بر آینده مردمان خاورمیانه
قاسم محبعلی: قبل از شیوع کرونا کشورهایی همانند عراق و لبنان درگیر در اعتراضات مردمی به وضعیت ناگوار اقتصادی و فساد مالی بودند. در وضعیت جدید که کرونا بحران اقتصادی، فقر و فلاکت را در منطقه افزایش داده، می‌توان انتظار داشت که موج گرسنگان و فقرا بیش از گذشته در عرصه اعتراضات ضددولتی حاضر شوند. بنابراین، از هم اکنون می‌توان زنگ خطر برپایی اعتراضات مردمی در خاورمیانه پسا کرونا را به صدا در آورد.
تظاهرات لبنانی‌ها در اعتراض به دولت جدید و سیاست‌های بانکی
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / اعتراضات لبنان
تظاهرات لبنانی‌ها در اعتراض به دولت جدید و سیاست‌های بانکی
معترضان لبنانی تظاهرات گسترده‌ای در تعدادی از خیابان‌های اصلی بیروت با عنوان "بها را پرداخت خواهید کرد" در مخالفت با کابینه جدید و اعتراض به سیاست‌های مالی، اقتصادی و بانکی کشور به راه انداخته و خواستار کوتاه کردن دوره پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.
سعد حریری پایان راهکار مسالمت‌آمیز میشل عون را اعلام کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سالروز ترور رفیق حریری / اعتراضات لبنان / سعد حریری
سعد حریری پایان راهکار مسالمت‌آمیز میشل عون را اعلام کرد
نخست‌وزیر سابق لبنان در سخنانی ضمن انتقاد از رئیس جریان آزاد ملی کشورش، خروج خود از عهد رئیس جمهوری لبنان را اعلام کرد. میشل عون با شعار "العهد القوی" خواستار برگرداندن قدرت به مسیحیان در زمینه ریاست جمهوری بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
رای اعتماد به دولت روی میز پارلمان لبنان
رئیس پارلمان لبنان روز گذشته (سه‌شنبه) جلسه رای اعتماد به دولت جدید این کشور را با حضور ۶۷ نماینده افتتاح کرد. این نشست در میان برخی اعتراضات و درگیری‌ها میان معترضان با نیروهای امنیتی لبنان برگزار شد. به گزارش سایت العهد لبنان، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در افتتاحیه این جلسه گفت: این جلسه را تا ساعت چهار به وقت محلی ادامه خواهیم داد و سپس جلسه را از سرمی‌گیریم. رئیس پارلمان لبنان اظهار کرد: این جلسه برای همه خواهد بود نه برای فتنه، ما هرگز به سمت فتنه و آشوب سوق پیدا نمی‌کنیم. بری افزود: خیزش مردمی باید برای ما و دستگاه قضا توجیه کند که چرا مشخصا دست به حملات علیه نیروهای امنیتی زده است. رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: همه ما بدون استثنا بر تحقق مطالبات خیزش مردمی تاکید و …
توافق بین آمریکا و عربستان؛ فروپاشی لبنان بهتر است!
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اعتراضات لبنان / عربستان / آمریکا
توافق بین آمریکا و عربستان؛ فروپاشی لبنان بهتر است!
تصمیم آمریکا برای فروپاشی لبنان گویی که وارد مرحله اجرایی شده است. عربستان نیز همین ایده را در پیش گرفته‌ است. آنها حتی از خود آمریکایی‌ها نیز در این خصوص شور بیشتری دارند. در میانِ این دو کشور، فرانسه در اوضاع دشواری قرار گرفته است. فرانسه نه خواهان رویارویی با واشنگتن و ریاض است، نه می‌تواند خود را به عنوان بازیگری که لبنان بتواند به آن اتکاء کند، بقبولاند. سایر طرف‌ها در منطقه نیز به نظر می‌رسد که در وضعیت دستپاچگی شدیدی قرار دارند. این در حالی است که تنش‌های داخلی در لبنان افزایش یافته و گروه‌های سیاسی نمی‌توانند به ساختاری جدید برای مدیریت تمامی بحران‌ها دست یابند.
تظاهرات مردم بیروت علیه سیاست‌های مالی دولت لبنان
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تظاهرات مردم بیروت علیه سیاست‌های مالی دولت لبنان
تظاهرکنندگان لبنانی با حضور در خیابان اصلی بیروت مخالفت خود را با کابینه جدید به ریاست حسان دیاب و سیاست پولی و اقتصادی این کشور اعلام کردند. به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، این راهپیمایی‌ها از  شنبه شب در مناطق مختلف بیروت به صورت همزمان آغاز شدند و تظاهرکنندگان لبنانی با در دست داشتن پرچم‌های این کشور و پلاکاردهایی اعتراض خود را به کابینه جدید لبنان ابراز داشتند. همچنین آنها با سردادن شعارهایی استقلال دستگاه قضایی، آزادی برخی از فعالان سیاسی که به تازگی بازداشت شده‌اند و نیز مقابله با فروپاشی اقتصادی لبنان را خواستار شدند. این تظاهرکنندگان تاکید کردند:کابینه جدید برخلاف خواسته‌های معترضان لبنانی و براساس سهمیه‌بندی‌های طائفه‌ای و تقسیم پست‌ها …
نمی خواهم به یک رهبر سیاسی تبدیل شوم/لزوم توجه دولت به نیاز مردم
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / حسان دیاب / لبنان / اعتراضات لبنان
نمی خواهم به یک رهبر سیاسی تبدیل شوم/لزوم توجه دولت به نیاز مردم
نخست وزیر لبنان تاکید کرد که نمی خواهد تبدیل به یک رهبر سیاسی در این کشور شود.
درگیری‌ نیروهای امنیتی و معترضان لبنانی اطراف ساختمان پارلمان لبنان
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اعتراضات لبنان
درگیری‌ نیروهای امنیتی و معترضان لبنانی اطراف ساختمان پارلمان لبنان
تظاهرکنندگان لبنانی که تاکید کرده‌اند اجازه نخواهند داد جلسه پارلمان برای بررسی بودجه سال ۲۰۲۰ برگزار شود، با نیروهای امنیتی در نزدیکی ساختمان پارلمان لبنان درگیر شدند.
۱۰۰ روز از اعتراضات لبنان گذشت
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اعتراضات لبنان
۱۰۰ روز از اعتراضات لبنان گذشت
صد روز از نخستین روزی که لبنانی‌ها در اعتراض به فساد و ناکارآمدی دولت به خیابان‌های این کشور آمدند، می‌گذرد؛ لبنانی‌هایی که با امید به نجات کشورشان از فساد فراگیر پا به خیابان‌ها گذاشتند و امروز با گذشت ۱۰۰ روز از اعتراضات همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و آنچه عایدشان شده اقتصاد رو به فروپاشی و ویرانی و چند دستگی است.
تظاهرات "نه به دولت سهمیه‌بندی" در لبنان
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اعتراضات لبنان
تظاهرات "نه به دولت سهمیه‌بندی" در لبنان
نیروهای امنیتی لبنان برای متفرق کردن معترضانی که علیه دولت جدید این کشور در مرکز بیروت تجمع کرده بودند، از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش استفاده کردند.
تاکید «حسان دیاب» بر تحقق اصلاحات و حمایت از اعتراضات مسالمت آمیز
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / یان کوبیچ / حسان دیاب / لبنان
تاکید «حسان دیاب» بر تحقق اصلاحات و حمایت از اعتراضات مسالمت آمیز
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان با نخست وزیر این کشور در خصوص تحولات لبنان رایزنی کرد.
لبنان؛ رویکرد رسانه های فعال در اعتراضات مردمی
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اعتراض های خیابانی / بیروت / رسانه های عربی / روزنامه رویداد امروز / اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان؛ رویکرد رسانه های فعال در اعتراضات مردمی
بیروت - ایرنا - اعتراضات مردم لبنان امروز (شنبه) صد روزه شد و در این مدت شمار زیادی از روزنامه ها و تلویزیون های این کشور، با رویکردهای متفاوت اخبار اعتراضات را فعالانه منتشر کردند.
تنها دو گزینه از سه گزینه اصلی نخست‌وزیری مورد تایید احزاب عراقی است/ تشکیل دولت لبنان نشان داد که نخست‌وزیر عراق به زودی انتخاب می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
تنها دو گزینه از سه گزینه اصلی نخست‌وزیری مورد تایید احزاب عراقی است/ تشکیل دولت لبنان نشان داد که نخست‌وزیر عراق به زودی انتخاب می‌شود
ایلنا: کارشناس مسائل عراق گفت: تشکیل دولت در بیروت نشان می‌دهد که مجریانِ خارجی اعتراضات لبنان و عراق یکی است و احتمالاً همین…
واکنش سازمان ملل به خشونت‌های بیروت/ حریری: قضاوت دولت جدید زود است
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اعتراضات لبنان / تشکیل دولت لبنان
واکنش سازمان ملل به خشونت‌های بیروت/ حریری: قضاوت دولت جدید زود است
مسؤول ارشد سازمان ملل امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، خشونت و غارت در بیروت همانند یک مانور سیاسی برای نابودی صلح داخلی لبنان رخ داده‌اند.
نماینده سازمان ملل: انگیزه خشونت برخی معترضان لبنان، سیاسی است
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
نماینده سازمان ملل: انگیزه خشونت برخی معترضان لبنان، سیاسی است
هماهنگ کننده ویژه دبیر کل سازمان ملل در لبنان خشونت‌ آشوبگران در جریان اعتراضات را مانوری سیاسی برای ایجاد اختلافات فرقه‌ای و تضعیف ثبات و امنیت لبنان توصیف کرد.
بازگشت آرامش به بیروت در پی درگیری‌های شدید بین معترضان و نیروهای امنیتی
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اعتراضات لبنان
بازگشت آرامش به بیروت در پی درگیری‌های شدید بین معترضان و نیروهای امنیتی
پس از بالا گرفتن شدت درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی لبنان در خیابان‌های اطراف ساختمان پارلمان در مرکز بیروت، این نیروها کنترل پایتخت را به دست گرفتند و اکنون آرامش در مرکز این شهر برقرار شده است.
دیاب، عروس خاورمیانه را به ماه عسل می برد؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / لبنان / حسن دیاب / سعد حریری
دیاب، عروس خاورمیانه را به ماه عسل می برد؟
نزدیک به دوماه بعد از اینکه حسن دیاب چهره کم تر شناخته شده لبنانی به نخست وزیری انتخاب شد، او بلاخره در میانه هیاهو و بالا گرفتن مجدد اعتراضات در کشورش، کابینه خود را معرفی کرد. حسن دیاب مامور است تا به بحرانی که در چهارماه گذشته لبنان را درگیر خود کرده است، رسیدگی کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
گام جدی لبنان برای خروج از بحران
محمدرضا ستارینزدیک به سه ماه پس از استعفای سعد الحریری و تشدید بحران سیاسی در لبنان، روز گذشته حسان دیاب نخست وزیر این کشور کابینه خود را معرفی و با حکم میشل عون رئیس‌جمهوری نخستین جلسه کابینه جدید را برگزار کرد.اولین وزیر دفاع زن جهان عرب در کابینه دیابدر کابینه دیاب که به گفته کارشناسان روزهای دشواری را برای عبور از چالش‌های عمده لبنان دارد، نکته قابل توجه معرفی شش زن از 20 وزیر کابینه است به طوری که برای نخستین بار در جهان عرب در دولت دیاب، «زینه عکر» به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد. گفتنی است زینه عکر که همزمان با پست وزارت دفاع، معاون نخست وزیر نیز محسوب می‌شود در یک خانواده مسیحی متولد شده و همسرش جزو یکی از ثروتمندان لبنان است. از سوی دیگر وزارتخانه‌های اطلاع رسانی‌، مهاجرت، دادگستری، کار …
عکس | دولت جدید لبنان را بشناسید | حضور ۶ وزیر زن برای نخستین بار
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
عکس | دولت جدید لبنان را بشناسید | حضور ۶ وزیر زن برای نخستین بار
دولت جدید لبنان هم‌زمان با اعتراضات خیابانی تشکیل شد. از جمله موضوعات قابل توجه در این دولت، حضور ۶ وزیر زن و وابسته بودن ۶ وزیر به حزب نزدیک به رئیس‌جمهور است.
حمله تظاهرکنندگان لبنانی به نیروهای امنیتی
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
حمله تظاهرکنندگان لبنانی به نیروهای امنیتی
منابع لبنانی از تداوم اعتراضات در بیروت پایتخت این کشور و حمله معترضان با سنگ و مواد آتشزا به نیروهای امنیتی لبنان خبر می دهند.
بیروت روی انبار باروت
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اعتراضات لبنان / تصاویر روز
بیروت روی انبار باروت
در تصاویر روز، عکس‌هایی از اعتراضات مردم لبنان را ببینید. دولت جدید لبنان نتوانسته رضایت لبنانی‌ها را جلب کند. معترضان لبنانی در اعتراض به اعلام حکم تشکیل دولت جدید به ریاست حسان دیاب در میدان النجمه در مرکز بیروت تجمع کردند. نیروهای امنیتی تجهیزات نظامی را به ورودی‌های پارلمان منتقل کرده و ارتش در سراسر لبنان حضور خود را پررنگ‌تر کرده است.
لبنان؛ دولت جدید و چالش‌های زیاد/ راز حضور ۶ زن در کابینه جدید چیست؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / لبنان / کابینه جدید / حسان دیاب
لبنان؛ دولت جدید و چالش‌های زیاد/ راز حضور ۶ زن در کابینه جدید چیست؟
دولت جدید لبنان در حالی که این کشور با شرایط اقتصادی سختی دست و پنجه نرم می کند و عرصه اعتراضات گسترده‌ای است، شامگاه سه شنبه ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ متولد شد.
آغاز تظاهرات گسترده علیه دولت جدید لبنان + ویدئو
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
آغاز تظاهرات گسترده علیه دولت جدید لبنان + ویدئو
انتصاب ترکیب دولت جدید لبنان به رهبری حسان دیاب، نخست وزیر از سوی میشل عون، رئیس جمهور کشور باعث دیشب موج جدید اعتراضات خیابانی در بیروت آغاز شود .
احتمال پیگیری فاز ترور مهره‌های مقاومت توسط واشنگتن بعد از ترور سردار سلیمانی
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / حسن هانی زاده / لبنان / عراق / ایران / حزب الله لبنان / الحشد الشعبی / سعد حریری / سمیر جعجع / فواد سنیوره / آمریکا
احتمال پیگیری فاز ترور مهره‌های مقاومت توسط واشنگتن بعد از ترور سردار سلیمانی
حسن هانی زاده در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این که یک سناریوی بسیار خطرناک و پیچیده در قالب تداوم ترور نظامی برای دیگر فرماندهان محور مقاومت از جانب امریکا و صهیونیست ها در نظر گرفته شده، معتقد است که کاخ سفید با پیگیری برخی تلاش‌ها برای تداوم و تشدید اعتراضات و حتی گاهی شکل‌گیری اغتشاشات و بحران در عراق و لبنان درصدد است، ضمن فراهم آوردن زمینه برای کاهش نفوذ ایران و محور مقاومت مانند حزب الله و حشدالشعبی از بستر تنش ها برای حذف مهره های تاثیر گذار محور مقاومت در عراق و لبنان نهایت استفاده را ببرد.
وزیر دارایی جدید لبنان: بحران اقتصادی ادامه یابد، به ورشکستگی می‌رسیم
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اعتراضات لبنان
وزیر دارایی جدید لبنان: بحران اقتصادی ادامه یابد، به ورشکستگی می‌رسیم
وزیر دارایی جدید لبنان تاکید کرد، اگر بحران اقتصادی ادامه پیدا کند، به ورشکستگی می‌رسیم.
حسان دیاب ترکیب کابینه‌اش را به رئیس جمهور ارائه کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اعتراضات لبنان
حسان دیاب ترکیب کابینه‌اش را به رئیس جمهور ارائه کرد
منابع لبنانی اعلام کردند نخست‌وزیر مکلف لبنان اعضای کابینه‌اش را به رئیس‌جمهور اعلام کرد.
لبنان|کاهش ناآرامی‌ها در بیروت
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
لبنان|کاهش ناآرامی‌ها در بیروت
اوج گیری اعتراضات لبنان طی دو روز گذشته و ورود آشوبگران به این صحنه همراه با درگیری‌های خشونت آمیز میان معترضان و نیروهای امنیتی بود که از شب گذشته این روند افول کرده است.
مسئول آمریکایی: شرایط اقتصادی لبنان نزدیک است به یک
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اعتراضات لبنان
مسئول آمریکایی: شرایط اقتصادی لبنان نزدیک است به یک "بیماری سخت" تبدیل شود
یک مسؤول برجسته آمریکایی با اشاره به اینکه مسؤولان سیاسی لبنان در طول سال‌ها هشدارها و توصیه‌های بانک جهانی را نادیده گرفتند، تاکید کرد: اکنون شرایط اقتصادی و پولی لبنان نزدیک به یک "بیماری مزمن" است.
نبیه بری: امروز هیچ مانعی برای تولد دولت جدید لبنان وجود ندارد
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اعتراضات لبنان / تشکیل دولت لبنان / نبیه بری
نبیه بری: امروز هیچ مانعی برای تولد دولت جدید لبنان وجود ندارد
رئیس پارلمان لبنان با اشاره به مثبت بودن فضا در لبنان، تاکید کرد: امروز هیچ چیزی مانع از تولد دولت نمی‌شود مگر اینکه اتفاقی غیر عادی رخ دهد.
حریری: دولت موقت، راه حل بحران لبنان نیست
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اعتراضات لبنان / سعد حریری
حریری: دولت موقت، راه حل بحران لبنان نیست
درپی شدت گرفتن تظاهرات مردمی لبنان، نخست‌وزیر موقت این کشور از طولانی شدن روند تشکیل دولت جدید انتقاد کرد.
دستگیری به خاطر فروش تصاویر به روزنامه صهیونیستی 
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / تظاهرات لبنان
دستگیری به خاطر فروش تصاویر به روزنامه صهیونیستی 
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از  المیادین،مدیریت امنیت لبنان اعلام کرد که یک فرد را به خاطر فروش عکس های از تظاهرات به روزنامه هارتس اسرائیل دستگیر کرده است. دور جدید اعتراضات و ناآرامی ها در...
حزب‌الله لبنان: گروههای سیاسی سهم‌خواهی را کنار بگذارند
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اعتراضات لبنان / حزب الله / شیخ نعیم قاسم / لبنان
حزب‌الله لبنان: گروههای سیاسی سهم‌خواهی را کنار بگذارند
شفقنا-معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که گروههای سیاسی باید سهم خواهی‌ها را به خاطر لبنان کنار گذاشته و فداکاری کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، شیخ «نعیم قاسم» گفت: «گام اول تشکیل دولت است. گروههای مروبط به این موضوع باید سهم‌خواهی‌ها را کنار بگذارند. لبنان دیگر تحمل ندارد و نیازمند فداکاری است. حکومت باید کارش را آغاز کند و پس […]
اوضاع امنیتی لبنان وخیم است/ کابینه جدید هرچه سریعتر تشکیل شود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / لبنان / بیروت / اعتراضات لبنان
اوضاع امنیتی لبنان وخیم است/ کابینه جدید هرچه سریعتر تشکیل شود
یکی از نمایندگان پارلمان لبنان نسبت به اوضاع وخیم امنیتی این کشور در سایه عدم تشکیل کابینه جدید هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اعتراضات لبنان / تحولات لبنان / ناآرامی در لبنان
عقب‌نشینی معترضان لبنانی از محل درگیری با نیروهای امنیتی
معترضان لبنانی پس از حدود پنج ساعت درگیری با نیروهای ضد شورش و مجروح شدن ده‌ها تن در نهایت ناگزیر به عقب‌نشینی از محل درگیری در مقابل ورودی پارلمان کشورشان شدند.
برگزاری نشست امنیتی در لبنان با حضور «میشل عون»
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / لبنان / میشل عون / اعتراضات لبنان
برگزاری نشست امنیتی در لبنان با حضور «میشل عون»
لبنان امروز شاهد برگزاری یک نشست امنیتی به ریاست رییس جمهور این کشور برای بررسی موضوع کنونی لبنان خواهد بود.
حزب‌الله لبنان خطاب به احزاب: تشکیل دولت نیازمند فداکاری است
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / حزب‌الله لبنان / اعتراضات لبنان
حزب‌الله لبنان خطاب به احزاب: تشکیل دولت نیازمند فداکاری است
معاون دبیرکل حزب‌الله از گروه‌های لبنانی خواست برای تشکیل دولت فداکاری…
بازداشت یک آمریکایی در «بیروت» به دلیل جاسوسی برای تل آویو
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / لبنان / بیروت / رژیم صهیونیستی
بازداشت یک آمریکایی در «بیروت» به دلیل جاسوسی برای تل آویو
نیروهای امنیتی لبنان یک روزنامه‌نگار آمریکایی در محل اعتراضات بیروت را به دلیل جاسوسی برای رژیم صهیونیستی دستگیر کردند.
عون امروز در راس نشست امنیتی/ بررسی پرونده تشکیل دولت لبنان در کاخ بعبدا
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / تشکیل دولت لبنان / اعتراضات لبنان
عون امروز در راس نشست امنیتی/ بررسی پرونده تشکیل دولت لبنان در کاخ بعبدا
رئیس‌جمهوری لبنان ظهر امروز (دوشنبه) در راس نشستی امنیتی در کاخ ریاست‌جمهور…
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
چشم‌انداز مبهم لبنان
اعتراضات بار دیگر به بیروت پایتخت لبنان بازگشته است. مردم خشمگین از وضعیت بلاتکلیفی حاکم بر کشور شنبه‌ شب به خیابان بازگشتند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. پلیس برای مقابله با معترضان گاز اشک‌آور به سمت آنها پرتاب کرد و مردم نیز برای مقابله با آنها لاستیک آتش زدند. میزان خشونت‌ها در درگیری‌های شنبه شب بیروت از زمان آغاز اعتراضاتی که منجر به استعفای دولت شد بی‌سابقه بوده است. گفته می‌شود حدود 150 نفر در اعتراضات شنبه شب زخمی شدند.
400 زخمی در صفوف معترضان و نیروهای امنیتی
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
400 زخمی در صفوف معترضان و نیروهای امنیتی
در پی موجی از درگیری‌های خشونت‌آمیز بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی به دلیل اختلافات بر سر تشکیل دولت،‌ آرامش شکننده‌ای در بیروت برقرار شده است. منابع پزشکی روز گذشته (یکشنبه) اعلام کردند، درگیری‌های شب گذشته در لبنان حدود ۴۰۰ زخمی از دو طرف برجای گذاشت. به گزارش سایت العهد لبنان، موج اعتراضات با ورود به ماه چهارم در لبنان روندی بی‌سابقه را طی می‌کند؛ به طوریکه ده‌ها زخمی در میان دو طرف (نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان) برجای گذاشته و گروه‌های سیاسی ناتوان از آرام کردن خیابان‌ها هستند. بعد از استقرار نیروهای پلیس و ارتش آرامش به بیروت بازگشته است. درگیری‌های شدیدی از ساعت چهار بعد از ظهر روز شنبه در مرکز بیروت، منطقه تجاری این شهر، میدان …
اعتراضات عراق و لبنان؛ بن بست تشکیل دولت ادامه دارد
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اعتراضات لبنان / تظاهرات عراق / دولت لبنان / تشکیل دولت عراق / حسان دیاب
اعتراضات عراق و لبنان؛ بن بست تشکیل دولت ادامه دارد
اعتراضات لبنان در شرایطی تشدید شد که سیاستمداران این کشور هنوز نتوانسته‌اند دولت جدیدی به جای دولت نخست وزیر مستعفی انتخاب کنند. حسان دیاب، از سوی رئیس جمهور لبنان مامور تشکیل کابینه جدید شده، اما به دلیل اختلافات فرقه‌ای هنوز نتوانسته وزرای کابینه خود را معرفی کند.
بیروت ناآرام است؛ درگیری نیروهای امنیتی با تظاهر کنندگان
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / لبنان / ناآرامی
بیروت ناآرام است؛ درگیری نیروهای امنیتی با تظاهر کنندگان
شفقنا-نیروهای ضد شورش لبنان در برابر ساختمان پارلمان برای متفرق کردن معترضان به سوی آنها گاز اشک آور پرتاب می کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز،دور جدید اعتراضات در لبنان چند روزی است که آغاز شده و درگیری ها شدیدی بین نیروهای امنیتی و معترضان گزارش می شود. اسکای نیوز تاکید کرد که نیروهای ضد […]
حریری خطاب به مسئولان لبنانی: وقت هدر ندهید، دولت را تشکیل دهید
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سعد حریری / اعتراضات لبنان
حریری خطاب به مسئولان لبنانی: وقت هدر ندهید، دولت را تشکیل دهید
نخست‌وزیر مستعفی لبنان از گروه‌های سیاسی این کشور خواست وقت را هدر ندهند و هرچه زودتر دولت را تشکیل دهند.
افزایش شمار زخمی‌های اعتراضات لبنان به ۲۲۰ نفر
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / لبنان
افزایش شمار زخمی‌های اعتراضات لبنان به ۲۲۰ نفر
سازمان صلیب سرخ لبنان از انتقال ۸۰ زخمی به بیمارستان و مداوای بیش از ۱۴۰ زخمی در همان محل در ناآرامی های شنبه شب بیروت خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •