دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
افزایش جمعیت
جزئیات طرح افزایش جمعیت / موسوی نماینده مجلس: به دنبال تشکیل بنیاد ملی افزایش جمعیت هستیم
۱۷ ساعت قبل / جمعیت / فرزندآوری
جزئیات طرح افزایش جمعیت / موسوی نماینده مجلس: به دنبال تشکیل بنیاد ملی افزایش جمعیت هستیم
نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که ایده طرح افزایش جمعیت از کجا نشات گرفته است و آیا مرتبط با آمار‌های رسمی کشور در بحث جمعیت است، گفت: ما بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری وارد این بحث شدیم و این طرح را در راستای حمایت از فرمایشات رهبری مطرح کردیم. بحث سهام آیندگان برای فرزندان سوم به بعد هم دقیقا در راستای همین مساله عنوان شده است.
اتـراق نارنـج‌ها کنار راه‌آهن 
۲۴ ساعت قبل
اتـراق نارنـج‌ها کنار راه‌آهن 
محله‌های مرکزی تهران این روزها شاهد افزایش جمعیت، ساخت‌وسازها و فضاهای متراکم شهری‌اند و تأمین فضای سبز برای شهروندان به یک آرزوی تبدیل شده است،
رشد سالانه 6 درصدی صنعت تجهیزات کشاورزی  با افزایش جمعیت در جهان
۲۶ ساعت قبل
رشد سالانه 6 درصدی صنعت تجهیزات کشاورزی با افزایش جمعیت در جهان
کارشناسان جهانی صنعت کشاورزی معتقدند از یک سو افزایش مکانیزاسیون در فعالیت های کشاورزی و از سوی دیگر افزایش جمعیت جهانی موجب رشد بازار جهانی تجهیزات کشاورزی می شود؛ به طوری که این بازار از ۱۰۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به بالغ بر ۱۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۷ خواهد رسید.
ارائه سهام به فرزندان سوم و چهارم چاره درد رشد منفی جمعیت نیست
۲۶ ساعت قبل / معاونت ساماندهی امور جوانان / مشاور معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش / محمدمهدی تندگویان / افزایش جمعیت / زاد و ولد
ارائه سهام به فرزندان سوم و چهارم چاره درد رشد منفی جمعیت نیست
چندی پیش یکی از نمایندگان مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای تشویق زاد…
افزایش جمعیت «موش‌های نروِژی» در پایتخت صحت دارد؟
۴۲ ساعت قبل / موش / ناهید خداکرمی
افزایش جمعیت «موش‌های نروِژی» در پایتخت صحت دارد؟
اقتصادنیوز: موش‌های بزرگ پایتخت که به «موش‌های نروژی» شهرت دارند، سال‌هاست در کوچه‌ها و معابر پایتخت جولان می‌دهند و شهرداری تهران متولی کنترل جمعیت موش‌های تهران است که البته دستاورد چندانی در طول این سال‌ها برای کاهش جمعیت موش‌ها در پایتخت نداشته است.
ضرورت ارتقای زیرساخت‌های درمانی متناسب با افزایش مهاجرت به گیلان
۴۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / _بیمارستان / فرماندار رشت
ضرورت ارتقای زیرساخت‌های درمانی متناسب با افزایش مهاجرت به گیلان
فرماندار رشت از تشکیل کمیته‌ای جهت کارشناسی و معرفی زمین در راستای راه اندازی و احداث بیمارستان جامع در شهرستان رشت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هر ساله شاهد افزایش مهاجرت‌های فصلی و دائمی به گیلان هستیم، باید زیرساخت‌های لازم از جمله زیرساخت‌های درمانی متناسب با افزایش جمعیت، ارتقا یابد.
۲ روز قبل
نوزادان، سهامداران جدید بازار بورس
[شهروند] فرزندان سوم به بعد هر خانواده ایرانی سهامدار می‌شوند. سهام شرکت‌های معتبر دولتی از پتروشیمی‌ها گرفته تا پالایشگاه و معادن، قرار است براساس طرح نمایندگان مجلس به فرزندان سوم و چهارم خانوارهای ایرانی اختصاص یابد. این طرح به منظور تشویق به فرزندآوری و افزایش زاد و ولد در دست تدوین است. سیدعلی موسوی، نماینده ملکان در مجلس یازدهم که برای نخستین‌بار از طرح تشویق زاد و ولد رونمایی کرده، درباره جزئیات این طرح می‌گوید: «درطرحی که اخیرا برای تشویق افزایش جمعیت و زاد و ولد تدوین کردیم، پیش‌بینی شده که بنیاد ملی جمعیت تشکیل شود که تمام بحث‌های ستادی مربوط به هدایت نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف برای افزایش جمعیت را انجام دهد و به‌عنوان ستاد اجرایی …
۲ روز قبل / آب و فاضلاب / اصفهان / افزایش جمعیت / پوشش / دولت
دسترسی 1000 روستایی به آب شرب در اصفهان
پروژه تامین آب شرب پایدار اهالی روستاهای جلال‌آباد، صادق آباد، نادرآباد، حاجی آباد و دولت قرین سفلی با جمعیتی افزون بر یک هزار نفر، با حضور ذاکری، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان،
۳ روز قبل / افزایش نرخ باروری
جزئیاتی از مشوق‌های مجلس برای افزایش نرخ جمعیت
سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جزئیاتی از طرح جدید مجلس برای ایجاد مشوق‌‌هایی برای افزایش نرخ باروری و رشد جمعیت کشور، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات و فرمایشات مهم مقام معظم رهبری در حوزه افزایش جمعیت، به تبعیت از ایشان، برای اینکه بتوانیم کاری را انجام دهیم و واقعا یک تحولی در بحث افزایش جمعیت صورت گیرد، تیمی را برای این موضوع جهت طراحی و تدوین طرحی جهت ایجاد مشوق‌هایی برای افزایش جمعیت تشکیل دادیم.
امکان افزایش ۲ برابری ظرفیت آبی کشور با آبخیزداری و آبخوانداری
۳ روز قبل / معجزۀ آبخیزداری
امکان افزایش ۲ برابری ظرفیت آبی کشور با آبخیزداری و آبخوانداری
طبق بررسی ها با توجه به سیاست افزایش جمعیت، آب موجود کشور با روش های کنونی آبیاری برای رشد و توسعه کشور ناکافی و بحران زا است. با آبخیزداری و آبخوانداری می توان ظرفیت آبی کشور را تا دو برابر افزایش داد.
آخرین آمار و علل خودکشی در ایران
۳ روز قبل
آخرین آمار و علل خودکشی در ایران
رئیس گروه دفتر امور آسیب ‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ایران یکی از دلایل افزایش آمار سالانه نرخ خودکشی را «افزایش جمعیت» اعلام کرد.
طرح تشویقی مجلس برای فرزندان سوم به بعد!
۳ روز قبل / مجلس یازدهم / فرزندآوری
طرح تشویقی مجلس برای فرزندان سوم به بعد!
سیدعلی موسوی، نماینده ملکان اظهار کرد: در طرحی که اخیرا برای تشویق افزایش جمعیت و زاد و ولد تدوین کردیم پیش‌بینی شده که، برای فرزند سوم و چهارم به بعد سهامی از شرکت‌های معتبر دولتی از جمله پالایشگاه و پتروشیمی‌ها به عنوان «سهام آیندگان» تخصیص داده شود.
۴ روز قبل / خودکشی / آمار خودکشی
افزایش ۰.۸ درصدی خودکشی در سال ۹۸
رئیس گروه دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور یکی از دلایل افزایش آمار سالانه نرخ خودکشی را «افزایش جمعیت» اعلام کرد.
سهام عدالت تشویقی برای خانوارهای پرجمعیت
۴ روز قبل / افزایش جمعیت / پتروشیمی / خانواده / ریاست جمهوری / نماینده مردم
سهام عدالت تشویقی برای خانوارهای پرجمعیت
اقتصاد نیوز : نماینده مردم ملکان در مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای تشویق زاد و ولد خبر داد.
۴ روز قبل / تشویق زاد و ولد / سیاست های جمعیتی
طرح مجلس برای تشویق زاد و ولد/ اختصاص «سهام آیندگان» به فرزندان سوم به بعد
 سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در طرحی که اخیرا برای تشویق افزایش جمعیت و زاد و ولد تدوین کردیم پیش‌بینی شده که بنیادملی جمعیت تشکیل شود که تمام بحث‌های ستادی مربوط به هدایت نهادها و سازمان‌های مختلف برای افزایش جمعیت را انجام دهد و به عنوان ستاد اجرایی افزایش جمعیت فعالیت کند.
تا ۳ قرن دیگر نسل مردم ژاپن
۵ روز قبل / سلامت / آمریکا / سازمان ملل / ژاپن
تا ۳ قرن دیگر نسل مردم ژاپن "منقرض" خواهد شد!
در دو دهه اخیر رشداقتصادی ژاپن به شدت کاهش یافته‌ است یک دلیل آن این است که ژاپن امروز سالمندترین کشور دنیاست!با ادامه روند افزایش جمعیت سالمندان، در کمتر از سه قرن آتی، نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد.
قیمت‌های بالا در قصابی‌ها با وجود فراوانی گوشت
۵ روز قبل
قیمت‌های بالا در قصابی‌ها با وجود فراوانی گوشت
با اینکه جمعیت بالای دام سبک و سنگین مازاد کشور به معضلی برای دامداران تبدیل شده و کمبودی در زمینه گوشت قرمز وجود ندارد قیمت این محصول در بازار همچنان روند افزایشی دارد. به گزارش همشهری، از سال گذشته و به‌دنبال شرایط مناسب آب و هوایی و بارندگی در کشور با افزایش جمعیت دام سبک و سنگین مواجه بودیم که این امر در شرایط ممنوعیت صادرات، رشد ۵۰درصدی هزینه پرواربندی، شیوع بیماری کووید-۱۹ و همچنین کاهش تقاضا در بازار به‌دلیل افت قدرت خرید مصرف‌کنندگان مشکلات بزرگی را برای تولید‌کنندگان دام کشور ایجاد کرد. …
پیروان کدام دین بعد از جنگ جهانی دوم بیشترین افزایش جمعیت را داشته‌اند؟ + موشن گرافیک
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مسلمان / رسانه‌های خارجی / ادیان توحیدی
پیروان کدام دین بعد از جنگ جهانی دوم بیشترین افزایش جمعیت را داشته‌اند؟ + موشن گرافیک
از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون، پیروان مسیحیت از جمعیت ۷۰۱/۰۰۰/۰۰۰ به۲/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ افزایش پیدا کرده‌اند؛ وضعیت پیروان سایر ادیان چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استان سیستان و بلوچستان / اشتغال / افزایش جمعیت / بیکاری / گردشگری
«منزلاب» بدون بیکار با مشاغل برکت
فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در روستای گردشگری منزلاب استان سیستان و بلوچستان باعث شده تا نرخ بیکاری در این روستا به صفر برسد.
به صدا درآمدن آژیر خطر کاهش جمعیت در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آژیر خطر کاهش جمعیت / آینده ی ایران / اقتصاد ایران / جمعیت آینده ایران / کاهش جمعیت ایران
به صدا درآمدن آژیر خطر کاهش جمعیت در ایران
شفقنا- علی رغم تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی ایران در خصوص لزوم افزایش جمعیت در مورد سقط جنین غیرقانونی، ترک فعل برخی از دستگاه‌ها در این زمینه سبب افزایش آمار سقط جنین شده است. ایران در زمره کشور‌های نخستین در...
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
حاشیه‌های کارخانه قانون‌سازی!
صد روزگی از زمانی در ادبیات سیاسی ایران مهم شد که حسن روحانی اعلام کرد در صد روز اول دولت خود به مردم گزارش دهد و البته قرار بود این گزارش دادن را همچنان ادامه دهد که این اتفاق با عنوان گزارش‌های صد روزه تکرار نشد. حال مجلس یازدهم در حالی ۱۰۰ روزه می‌شود که جنجال و حواشی در مورد آن کم نبوده و حالا سیاسیونی که رفتار بهارستانی‌ها را زیر نظر گرفته بودند درباره این مجلس و چشم‌انداز ۴ ساله‌اش سخن می‌گویند.به گزارش خبرآنلاین، هرچند انتخابات دوم اسفند ۹۸ خالی از شور و هیجان بود اما مجلسی که در نتیجه آن روی کار آمد نبض غوغاسالاری را به دست گرفت و هر روز حاشیه‌ای جدید را کلید زد، مجلسی که حالا در آستانه ۱۰۰ روزه شدن است. یک روز فریاد بر سر وزیر امور خارجه بلند کرد و روز دیگر کمر بست تا نماینده‌ای – تاجگردون …
۲۱هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی آذربایجان غربی پشت نوبت دریافت خدمات هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / استانی-شهرستانها / مددجوی بهزیستی
۲۱هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی آذربایجان غربی پشت نوبت دریافت خدمات هستند
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: افزایش جمعیت معلولین و در کنار آن کمبود منابع مالی باعث شده در حال حاضر بیش از ۲۱ هزار خانوار پشت نوبت دریافت خدمات و مستمری از بهزیستی استان باشند.
معاونت زنان در اجرای سیاست های جمعیتی مسئولیت محوری ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / معصومه ابتکار / افزایش جمعیت / سیاست های جمعیتی / معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری
معاونت زنان در اجرای سیاست های جمعیتی مسئولیت محوری ندارد
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: ما در سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت محوری نداریم و تنها با دستگاه های دیگر همکار هستیم.
رئیس مرکز آمار ایران پاسخ می دهد: چرا نرخ تورم برای مردم باور پذیر نیست؟/ نرخ رشدجمعیت به زیر یک درصد رسیده
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / تورم / مرکز آمار ایران / افزایش جمعیت
رئیس مرکز آمار ایران پاسخ می دهد: چرا نرخ تورم برای مردم باور پذیر نیست؟/ نرخ رشدجمعیت به زیر یک درصد رسیده
روزنامه ایران با جواد حسین‌زاده، رئیس مرکز آمار ایران درباره واقعی بودن یا نبودن نرخ تورم گفت وگو کرده است.
دستاوردهای دولت در حوزه گاز
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
دستاوردهای دولت در حوزه گاز
رشد ۳۷ درصدی متوسط تولید روزانه گاز خام و افزایش بیش از ۲ برابری تولید گاز از میدان پارس جنوبی از دستاوردهای دوره ۷ ساله دولت تدبیر و امید است. همچنین در زمینه گازرسانی شاهد افزایش جمعیت شهری و روستایی تحت پوشش شبکه گازرسانی هستیم.
یوزهای ایرانی در خطر انقراض تصادفی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
یوزهای ایرانی در خطر انقراض تصادفی
مدیرعامل انجمن یوز پلنگ ایرانی با اشاره به اینکه هیچ شواهدی از افزایش جمعیت یوزهای ایرانی وجود ندارد، از خطر جدی انقراض تصادفی حدود ۴۰ یوز باقیمانده خبر داد.
انقراض تصادفی؛ خطری که یوزهای ایرانی را تهدید می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
انقراض تصادفی؛ خطری که یوزهای ایرانی را تهدید می‌کند
مهر نوشت: مدیرعامل انجمن یوز پلنگ ایرانی با اشاره به اینکه هیچ شواهدی از افزایش جمعیت یوزهای ایرانی وجود ندارد، از خطر جدی انقراض تصادفی حدود ۴۰ یوز باقیمانده خبر داد.
۳ میلیون  و ۲۰۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین در کشور داریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / افزایش جمعیت / ایران / خانواده / کسب و کار / مشکلات
۳ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین در کشور داریم
حاشیه‌نشینی در ایران قدمتی دیرینه دارد، اما با افزایش جمعیت تعداد افراد حاشیه‌نشین هم رو به فزونی گذاشته از آنجا که در شهرهای کوچک کسب و کار مناسبی برای ساکنان آن نیست،
کشاورزی عمودی، راه حل دنیا برای گذر از چالش کمبود غذا
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
کشاورزی عمودی، راه حل دنیا برای گذر از چالش کمبود غذا
تغییرات جوی و افزایش جمعیت باعث شده است تا تامین غذا به یک چالش جدی برای جهانیان تبدیل شودو دنیا به فکر یافتن راه حل تازه ای باشد. کشاورزی عمودی همان راه حلی است که دنیا برای مواجهه با این بحران به آن دست یافته است.
شمایلی از موزه سیمان
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
شمایلی از موزه سیمان
محمد سرابی ـ خبر‌نگار کارخانه سیمان ری نخستین کارخانه سیمان ایران است که در ابتدای قرن و برای ساخت بنا‌های جدید ساخته شد. در سال1311 هنوز بیشتر خانه‌ها به شیوه سنتی بنا می‌شدند اما نوسازی کشور نیاز به عنصری داشت که در همه‌جا از راه‌سازی و حمل‌ونقل تا شهرسازی و بناکردن خانه‌های چند‌طبقه به کارگرفته می‌شد. سیمان به‌تدریج چهره‌ پایتخت و همینطور کشور را عوض کرد. کارخانه سیمان خارج از شهر ساخته شده بود اما در سال‌های 50 و 60 شمسی افزایش جمعیت شهر باعث گسترش خانه‌ها در اطراف آن شد. شرایط تولید قدیمی …
خانواده بی‌فرزند با عوارض فرهنگی اجتماعی و اقتصادی مواجه است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
خانواده بی‌فرزند با عوارض فرهنگی اجتماعی و اقتصادی مواجه است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در هفتصد و چهل و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور که با موضوع افزایش جمعیت برگزار شد، با بیان اینکه امروز شاهد خانواده‌های بی فرزند و تک فرزند در جامعه هستیم، گفت: این نوع خانواده بعد جدیدی است که عوارض فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
معماری شهر تهران ملغمه‌ای از سنتی و فرنگی است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / هنرهای تجسمی / شهر تهران / معماری
معماری شهر تهران ملغمه‌ای از سنتی و فرنگی است
تهران- ایرنا- کارشناس و معمار، معماری در دوره معاصر ایران را نه سنتی و نه فرنگی دانست و گفت: معماری اکنون شهرهای بزرگ ایران به‌خصوص تهران ملغمه‌ای از این دوست که غیر از معماران افزایش جمعیت شهری و نوع درآمد مردم باعث آن شده است.
هدف از پرداخت وام ازدواج فرزندآوری است/ دولت موظف به پرداخت وام برای ازدواج درسنین بسیار بالا نیست
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / محمدمهدی تندگویان / تندگویان / هفته دولت / جوانان / وام ازدواج
هدف از پرداخت وام ازدواج فرزندآوری است/ دولت موظف به پرداخت وام برای ازدواج درسنین بسیار بالا نیست
معاون ساماندهی امور جوانان گفت: هدف ما از ازدواج افزایش جمعیت و فرزندآوری است، بنابراین قصد ما کمک به کسانی است که در محدوده سن جوانی اقدام به تشکیل خانواده و افزایش می‌کنند.
جهانگیری: در کاهش نرخ باروری هنوز به نقطه هشدار نرسیدیم که بخواهیم اقدامات اضطراری انجام بدهیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / اسحاق جهانگیری / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / افزایش جمعیت / باروری
جهانگیری: در کاهش نرخ باروری هنوز به نقطه هشدار نرسیدیم که بخواهیم اقدامات اضطراری انجام بدهیم
جلسه سیاست‌های کلی جمعیت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
هوشمندسازی شهرها، ضرورتی انکارناپذیر
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / شهر هوشمند / پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی
هوشمندسازی شهرها، ضرورتی انکارناپذیر
عضو هیئت علمی گروه مدیریت و برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی، سه ضرورت اصلی هوشمندسازی شهرها را افزایش جمعیت شهری، افزایش معضلات زیست محیطی و گازهای گلخانه‌ای و تاکید بر ارزش‌های انسانی بیان کرد و افزود: در آینده با توجه به افزایش شدید جمعیت شهری به خصوص تا سال ۲۰۵۰ که به بیش از ۷۰ درصد جمعیت جهان خواهد رسید و در راستای کاهش معضلات شهری و توجه به ارزش‌های انسانی، هوشمندسازی شهری ضرورتی انکارناپذیر خواهد بود.
رییس قوه قضاییه: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها برای اجرای سیاست‌های کلان نظام است/ پرونده و نسخه الکترونیک کمک بزرگی به احقاق حقوق عامه در حوزه سلامت خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / افزایش جمعیت / حوزه سلامت / رییس قوه قضاییه / رییسی / نسخه الکترونیک
رییس قوه قضاییه: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها برای اجرای سیاست‌های کلان نظام است/ پرونده و نسخه الکترونیک کمک بزرگی به احقاق حقوق عامه در حوزه سلامت خواهد کرد
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی صبح روز پنجشنبه در نشست احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی با گرامیداشت روز پزشک و یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و تقدیر از تلاش‌های پزشکان...
رییسی: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها است
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / رییس قوه قضاییه / افزایش جمعیت
رییسی: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها است
رییس قوه قضاییه گفت: مقام معظم رهبری با حساسیت ویژه به موضوع افزایش…
نامه یک تشکل دانشجویی درباره وضعیت جمعیت به نمایندگان مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مجلس / تشکلهای دانشجویی / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
نامه یک تشکل دانشجویی درباره وضعیت جمعیت به نمایندگان مجلس
جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، راهکارهایی را درباره حمایت از مسئله افزایش جمعیت مطرح کرد.
تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد/ وضع مجازات باید از مسیر قوه مقننه طی شود/  جرم‌انگاری‌های نابه‌جا موجب افزایش جمعیت کیفری می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / دولت / شورای نگهبان / قانون / روحانی / مجلس / عضو حقوقدان شورای نگهبان / طحان نظیف / ستاد ملی مقابله با کرونا
تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد/ وضع مجازات باید از مسیر قوه مقننه طی شود/ جرم‌انگاری‌های نابه‌جا موجب افزایش جمعیت کیفری می‌شود
ایلنا: یک عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه مجازات و تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد، گفت: اگر قرار است مجازاتی در نظر گرفته شود، نیازمند…
کاهش ۱۲.۵ درصدی تعداد موالید کشور در عرض یک سال!/ شعارسرایی در زمینه ازدواج و فرزندپروری اثربخش نیست!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / غربالگری مادران باردار / شورای عالی انقلاب فرهنگی / فرزندآوری / کاهش جمعیت
کاهش ۱۲.۵ درصدی تعداد موالید کشور در عرض یک سال!/ شعارسرایی در زمینه ازدواج و فرزندپروری اثربخش نیست!
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نرخ افزایش جمعیت در کشور نگران کننده است و نرخ باروری به ۱.۷ فرزند به ازاء هر زن رسیده است و  تعداد موالید در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۱۲.۵  درصد کاهش داشته است.
۲۰ سال تا پیری ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / مردم / پیری / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت
۲۰ سال تا پیری ایران
یک کارشناس جمعیت و اقتصاد می گوید در ۲۰ سال آینده به چهارمین کشور پیرجهان تبدیل می شویم.
قطار تهران- شمال؛ سنگ بزرگی که زده نشد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
قطار تهران- شمال؛ سنگ بزرگی که زده نشد
اشکان جهان‌آرای- ساری- خبرنگار    اتصال مازندران به شبکه حمل‌ونقل ریلی پایتخت، موضوعی است که بیش از 15سال پیشینه دارد و تاکنون مسئولان مختلفی درباره آن اظهار نظر کرده‌اند؛ از پیشنهاددهندگان اجرای این طرح، یعنی «محسن نریمان» نماینده اسبق بابل در مجلس و «عزت‌الله یوسفیان ملا» نماینده آمل در دوره‌های هفتم، هشتم، نهم و دهم تا استاندار سابق مازندران که اکنون وزیر راه و شهرسازی است و حتی برخی اعضای شورای شهر تهران. البته درباره این پروژه نقدهایی نیز مطرح است. مانند این که به دنبال افزایش جمعیت شناور …
نرخ رشد جمعیت صفر برای ایران در قرن بعد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / ناباروری / افزایش جمعیت / طرح مسکن مهر / سازمان ملل / سازمان صدا و سیما / ستادکل نیروهای مسلح / مجلس یازدهم / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / وزارت بهداشت / اخبار داغ
نرخ رشد جمعیت صفر برای ایران در قرن بعد
با وجود آفت نرخ باروری به زیر سطح جانشینی، سیاست های کلی جمعیت و موضوع فرزندآوری همچنان مورد سهل انگاری دستگاه‌ها قرار گرفته است.
گسترش اعتراضات در فلسطین اشغالی؛ آیا «نتانیاهو» به سرنوشت «رابین» دچار خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بنیامین نتانیاهو / اسرائیل
گسترش اعتراضات در فلسطین اشغالی؛ آیا «نتانیاهو» به سرنوشت «رابین» دچار خواهد شد؟
اعتراضات علیه نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی علاوه بر استمرار شاهد افزایش جمعیت هم بوده و با تهدید نتانیاهو و خانواده‌اش به پروژه اسحاق رابین نزدیک می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
وضعیت دراماتیک ترامپ
تا 6 ماه قبل احتمال اینکه دونالد ترامپ بتواند برای دومین بار در رقابت‌های انتخاباتی پیروز شود و تا سال 2025 رییس‌جمهور امریکا باشد بسیار زیاد بود؛ چراکه کارشناسان با توجه به تاریخچه انتخابات‌های قبلی معتقد بودند، سبد آرای جمهوری‌خواهان ثابت است و با گذشت زمان و تحت تاثیر اتفاقات مختلف تغییر چندانی در این سبد آرا پدید نمی‌آید. از همین رو تاکید داشتند با تداوم این روند ترامپ می‌تواند برای دومین دوره نیز به عنوان رییس‌جمهور ایالات متحده انتخاب شود. با این وجود اتفاقاتی نظیر اعتراضات سراسری در امریکا علیه نژادپرستی، شیوع ویروس کرونا، افزایش جمعیت بیکار و کاهش درآمد عمومی باعث شده که وضعیت ترامپ متزلزل شده و شانس و اقبال او برای پیروزی در انتخابات نوامبر کاهش یابد. …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
غول سفید و باجذبه قاره شمالگان
[شهروند] «خرس‌های قطبی، موجودات سفید و پشمالویی هستند که در مناطق و اقلیم‌های سرد زندگی می‌کنند». این عبارت درست است، اما تعریف کافی و مفصلی از این حیوان نیست. خرس قطبی گونه‌‌ای بی‌نظیر است که به مرور و سختی با زیست‌بومش سازگار شده‌، اما گرم‌شدن کره‌‌زمین و تغییر اقلیم، هرچه خرس‌ها رشته بودند، پنبه کرد و جمعیت آنها را در معرض خطر انقراض قرار داد. با تمام این اوصاف، مناطق حفاظت‌شده‌ای تعبیه شده‌اند که به افزایش جمعیت خرس‌های قطبی کمک زیادی می‌کند. 1- بیست‌وهفتم فوریه، روزجهانی خرس قطبی ا‌ست و شاید ندانید که ترجمه‌ خرس قطبی به زبان لاتین می‌شود «خرس دریایی»! این خرس‌های …
خانواده‌ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه مد نظر قرار دهند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سیاست افزایش جمعیت / فرزندآوری
خانواده‌ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه مد نظر قرار دهند
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: جمعیت جوان بیشتر، منجر به شرایط اقتصادی بهتر می‌شود. باید کاری کنیم که خانواده‌ها سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه ایران مد نظر قرار دهند.
نبود عزم جدی میان مسؤولان نسبت به اجرای قوانین افزایش جمعیت
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / افزایش جمعیت / رهبر معظم انقلاب / شورای نگهبان / انقلاب
نبود عزم جدی میان مسؤولان نسبت به اجرای قوانین افزایش جمعیت
جمعی از فعالان حوزوی جبهه انقلاب مطالبه‌‌ای جهت مقابله با بی‌تفاوتی موجود از جانب مسؤولان نسبت به دغدغه رهبر معظم انقلاب در موضوع جمعیت را شروع کردند.
عوامل موثر در کاهش میل به ازدواج و فرزندآوری
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / افزایش جمعیت / کمیسیون اجتماعی / ازدواج
عوامل موثر در کاهش میل به ازدواج و فرزندآوری
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با استناد به تحقیقات مرکز آمار ایران گفت: حدود یک سوم جامعه ایران مستأجرند. حدود ۹۰ درصد آنها، امکان پرداخت افزایش اجاره‌بها در سال را ندارند. این وضعیت منجر به کاهش میل به ازدواج و فرزندآوری شده و سونامی طلاق می‌آفریند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دغدغه‌اش مردم محلی است
آخرین بارهایی که با او حرف زدم درباره موضوع حفاظت از پلنگ و بیمه این‌گونه بود؛ می‌گفت خبرنگاران بهتر است ارتباط بیشتر با حفاظت گرانی داشته باشند که در شهرستان‌ها و روستاها کار می‌کنند تا اینکه خودشان را محدود به چند فعال محیط زیست و حیات وحش در مرکز کنند. کسانی که در منطقه همواره حضور دارند و در ارتباط دائم با مردم هستند و اگر کسی باید دیده شود آنها هستند. در کارش با افراد مختلفی از این جامعه همراه بود، چه یک کارگر ساده باشد برای ساخت یک آبشخور و چه یک شکارچی که بعدها تبدیل به حافظ حیات وحش شده بود. خودش هم با شکار مشکلی نداشت، معتقد بود شکار اگر به شیوه اصولی انجام شود، می‌تواند ابزاری برای انتفاع جامعه محلی و در نتیجه افزایش جمعیت حیات وحش باشد. بعدها که دچار مشکل شد …
 افزایش آمار حیات وحش تهران نسبت به سال گذشته
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / اداره کل محیط زیست استان تهران / سرشماری حیات وحش
 افزایش آمار حیات وحش تهران نسبت به سال گذشته
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از افزایش جمعیت پستانداران بزرگ جثه استان تهران نسبت به سال گذشته خبر داد.
آب شرب البرز با ۴۰۰ چاه عمیق تأمین می‌شود/هر چاه خنجری به قلب آیندگان
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اجتماعی / البرز / بحران آب
آب شرب البرز با ۴۰۰ چاه عمیق تأمین می‌شود/هر چاه خنجری به قلب آیندگان
مدیر روابط عمومی آبفای البرز با بیان اینکه سالانه ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می‌شود، گفت: افزایش جمعیت و افزایش تعداد مشترکین آب در طول سال‌های گذشته باعث تضعیف جدی منابع آب‌های زیرزمینی استان شده به طوری که عمق چاه‌های عمیق ما از ۱۵۰ متر به بیش از ۳۰۰ متر رسیده است.
باید فرزندآوری را جانشین بی میلی به فرزندآوری کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سیاست افزایش جمعیت / کمیسیون اجتماعی
باید فرزندآوری را جانشین بی میلی به فرزندآوری کرد
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری تشکیل کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت خبر داد و گفت: این کمیسیون باید با دقت نظر و اجرای کارهای تقنینی جدی، فرزندآوری را جانشین بی‌میلی به فرزندآوری کند.
باقرزاده: دولت برای درمان ناباروری داروهای ارزان قیمت ارائه کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / افزایش جمعیت / ناباروری
باقرزاده: دولت برای درمان ناباروری داروهای ارزان قیمت ارائه کند
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت در حد توان بودجه داروها و هزینه های درمان برای ناباروری را با قیمت ارزان تر ارائه کند.
مشوق‌های امیرکبیر برای حمایت از «فرزندآوری»
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / امیرکبیر / افزایش جمعیت / سیاست افزایش جمعیت / فرزندآوری
مشوق‌های امیرکبیر برای حمایت از «فرزندآوری»
یکی از مهم‌ترین عوامل رشد همه‌جانبه کشور، وجود نیروی انسانی کافی در زمینه‌های مختلف است. از این‌رو، کاهش جمعیت می‌تواند آسیب سختی به ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک مملکت وارد کند.
نرخ بیکاری بهار چگونه کاهش یافت؟ + جدول
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
نرخ بیکاری بهار چگونه کاهش یافت؟ + جدول
فارس نوشت: افزایش سهم سالمندان در جمعیت کشور، خروج افراد با سن بالا از بازار کار به سبب بازنشستگی (مشاغل رسمی و غیررسمی) می تواند موجب تسریع افزایش جمعیت غیرفعال شده باشد که در کاهش نرخ بیکاری بهار موثر است.
عنابستانی: مهم‌ترین راه افزایش جمعیت اصلاح ساختارهای اقتصادی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / ناباروری / علی اصغر عنابستانی / افزایش جمعیت / ازدواج
عنابستانی: مهم‌ترین راه افزایش جمعیت اصلاح ساختارهای اقتصادی است
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بهترین تشویق برای فرزندآوری، سامان‌دهی شرایط عمومی اقتصادی است اما مسئله اقتصادی لزوما منجر به افزایش جمعیت نمی‌شود.
درخواست از نمایندگان مجلس برای تشکیل کمیسیون خانواده و جمعیت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
درخواست از نمایندگان مجلس برای تشکیل کمیسیون خانواده و جمعیت
مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره مسئله فرزندآوری و افزایش جمعیت گفت: امیدواریم نمایندگان خانه ملت به تشکیل کمیسیون خانواده و جمعیت رای مثبت دهند و رای خود را هم شفاف کنند.
هشدا رهبر انقلاب درباره یک خطر بزرگ
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / افزایش جمعیت
هشدا رهبر انقلاب درباره یک خطر بزرگ
خبرگزاری میزان نوشت: سخن‌نگاشتی از رهبر انقلاب در خصوص پیری جمعیت منتشر شده است.
ادامه بررسی موضوع ازدواج و جمعیت در کمیسیون فرهنگی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / کمیسیون فرهنگی / ازدواج / افزایش جمعیت
ادامه بررسی موضوع ازدواج و جمعیت در کمیسیون فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح بررسی های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود تاکید کرد: در جلسه امروز موضوع جمعیت و خانواده و موانع بر سر راه تشکیل خانواده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گام بزرگ مجلس برای خروج از تله خطرناک جمعیتی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / خانواده / زنان / مجلس / فاطمه قاسم‌پور / جمعیت / تحدید نسل / مجلس یازدهم / مقام معظم رهبری / افزایش جمعیت
گام بزرگ مجلس برای خروج از تله خطرناک جمعیتی
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس معتقد است: مجلس یازدهم برای حمایت از خانواده‌ها و خروج از تله خطرناک جمعیتی، یک وظیفه حساس دارد و در همین راستا طرح تشکیل «کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت» به مجلس تقدیم شده است.
لغو سیاست‌های "کنترل جمعیت" در تمامی کشورها/ افزایش "قدرت، ثروت و امنیت" از طریق افزایش جمعیت کشورها
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سبک زندگی ایرانی اسلامی / فرزندآوری / کاهش جمعیت / مجلس / شورای عالی انقلاب فرهنگی
لغو سیاست‌های "کنترل جمعیت" در تمامی کشورها/ افزایش "قدرت، ثروت و امنیت" از طریق افزایش جمعیت کشورها
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه کشورهای جهان تمامی سیاست‌های کنترلی جمعیت را کنار گذاشته‌اند، گفت: در حال حاضر اقتصاددانان دنیا اعلام می‌کنند که افزایش جمعیت به افزایش "ثروت، قدرت و امنیت" منجر می‌شود.
ریشه‌های نظم سیاسی از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
ریشه‌های نظم سیاسی از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
یکی از این انحطاط‌ها پس از پایان امپراتوری روم رخ داد یعنی زمانی که این امپراتوری با تهاجم بربرها، قحطی و طاعون نابود شد. انحطاط دیگر زمانی رخ داد که مغول‌ها با حمله به اروپا، خاورمیانه و چین در قرن سیزدهم بلا و طاعون را برای بخش‌های جدید جهان به ارمغان آوردند. در فاصله ۱۲۰۰ و ۱۴۰۰، جمعیت آسیا از حدود ۲۵۸ میلیون به ۲۰۱ میلیون کاهش یافت؛ در فاصله ۱۳۴۰ و ۱۴۰۰ هم جمعیت اروپا از ۷۴ میلیون به ۵۲ میلیون کاهش یافت. وقتی پیشرفت‌های تکنولوژیک این‌قدر آرام انجام می‌شود، یک خصلت دولبه می‌یابند. در کوتاه‌مدت، استانداردهای زندگی را بهبود می‌بخشند و به نوآوران سود می‌رسانند. اما منابع بیشتر باعث افزایش جمعیت می‌شود که در نتیجه تولید سرانه کاهش یافته و به‌طور متوسط انسان‌ها را در شرایطی که ثروتمندتر از دوران …
نامه تشکل مادران شریف به رئیس مجلس برای اجرای قوانین جمعیتی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / دانشگاه شریف / فرزند آوری / مجلس شورای اسلامی / محمد باقر قالیباف / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت
نامه تشکل مادران شریف به رئیس مجلس برای اجرای قوانین جمعیتی
تشکل دانشجویی مادران دانشگاه شریف طی نامه ای به رئیس مجلس، ضمن ارائه چندین پیشنهاد برای مقابله با بحران کاهش جمعیت، خواستار تسریع در اجرای قوانین جمعیتی شدند.
افزایش جمعیت حیات وحش مناطق حفاظت شده استان اردبیل
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / استانی-شهرستانها / مناطق حفاظت شده / محیط زیست
افزایش جمعیت حیات وحش مناطق حفاظت شده استان اردبیل
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از افزاش جمعیت حیات وحش مناطق حفاظت شده استان اردبیل بخصوص در جنوب استان خبرداد.
افزایش جمعیت قزاقستان به 30 میلیون در چند سال آینده
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
افزایش جمعیت قزاقستان به 30 میلیون در چند سال آینده
بر اساس پیش بینی گروهی از دانشمندان بین المللی جمعیت قزاقستان تا 80 سال آینده به 30.28 میلیون نفر می‌رسد.
مصوبه‌ای که با مطالبات مردمی و رسانه‌ای لغو شد/ مقابله مجلس با تصمیم ضدجمعیتی دولت
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / سازمان هدفمندی یارانه ها / هیئت دولت / یارانه / مجلس شورای اسلامی / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت / فرزند آوری / سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی / حسینعلی حاجی دلیگانی
مصوبه‌ای که با مطالبات مردمی و رسانه‌ای لغو شد/ مقابله مجلس با تصمیم ضدجمعیتی دولت
در پی مطالبات عمومی در فضای مجازی و تلاش رسانه‌ها، مصوبه اخیر دولت مبنی بر پرداخت مشروط یارانه به موالید جدید، توسط نمایندگان مجلس مخالف قانون اساسی شناخته و لغو شد.
افزایش جمعیت وحوش همدان
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / حیات وحش / محیط زیست / سرشماری حیات وحش / استانی-اجتماعی
افزایش جمعیت وحوش همدان
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: طبق سرشماری انجام شده در تیرماه مشخص شد که جمعیت پستانداران شاخص همدان مانند میش،قوچ،کل و بز رو به افزایش است.
آیا رشد جمعیت بالای افغانستان موجب بحران خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / عبدالله عبدالله / بنگلادش / پرسش از خبر / مصطفی مستور / دولت وحدت ملی افغانستان / هپاتیت / محمد اشرف غنی
آیا رشد جمعیت بالای افغانستان موجب بحران خواهد شد؟
کابل - ایرنا - رئیس جمهوری افغانستان چندی پیش در نشستی با جوانان این کشور، از بحران جمعیت پیش رو در سال‌های آینده سخن گفت و خواستار ایجاد گفتمان ملی در مورد کنترل افزایش جمعیت شد.
تاکید ۴۲ باره رهبر انقلاب بر
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / فرزندآوری / مجلس شورای اسلامی / رهبر معظم انقلاب / مقام معظم رهبری / قانون اساسی
تاکید ۴۲ باره رهبر انقلاب بر "مسئله جمعیت و فرزندآوری"
در سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب مداوماً به موضوعات مرتبط با "افزایش جمعیت" اشاره کرده‌اند؛ از سال ۱۳۹۰ تا کنون این چهل و دومین باریست که "مسئله جمعیت" مورد تاکید قرار می‌گیرد.
فرزند آوری نسخه جمعیتی است و راهکار دیگری ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / محمد اسماعیل اکبری / افزایش جمعیت / وزارت بهداشت
فرزند آوری نسخه جمعیتی است و راهکار دیگری ندارد
مشاور عالی وزیر بهداشت، با اشاره به چالش های جمعیتی در کشور، گفت: فرزند آوری نسخه جمعیتی است و راهکار دیگری ندارد.
پیش‌بینی میزان افزایش جمعیت جهان تا ۵ سال آینده
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
پیش‌بینی میزان افزایش جمعیت جهان تا ۵ سال آینده
هرساله در جهان حدود ۷۳ میلیون نوزاد چشم به جهان باز می‌کنند و در عین حال ۳۰ میلیون نفر نیز چشم از جهان فرو می‌بندند. این به آن معناست که به طور میانگین سالانه ۴۰ میلیون نفر به جمعیت جهان افزوده می‌شود، به طوریکه به گفته جمعیت‌شناسان، کمتر از ۵ سال آینده کره زمین میزبان بیش از ۸ میلیارد انسان خواهد بود.
پاسخ به ادعاهای غیرعلمی یک جمعیت شناس/ پیشنهاد برگزاری مناظره میان کارشناسان جمعیتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / صالح قاسمی / محمد میرزایی / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت / سالمندی / فرزند آوری
پاسخ به ادعاهای غیرعلمی یک جمعیت شناس/ پیشنهاد برگزاری مناظره میان کارشناسان جمعیتی
در پی نوشته اخیر محمد میرزایی استاد دانشگاه در حوزه جمعیت و مولفه های جمعیتی کشور، صالح قاسمی کارشناس این حوزه نسبت به گفته های وی انتقاد کرد و پیشنهاد مناظره رسانه ای با وی را داد.
کبوتران حرم امام رضا(ع)
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
کبوتران حرم امام رضا(ع)
ایرنا - مشهد - صحن های حرم مطهر و ورودی‌های آن محل نشست و برخاست کبوتران است؛ هر کدام گوشه‌ای می نشینند و در جستجوی غذا نوک بر زمین می‌کوبند. این تصویری آشنا برای تمام کسانی است که به زیارت حرم رضوی آمده اند . کبوترهای حرم یا کبوتر چاهی‌اند که درون چاه‌ها و قنات‌ها می‌خوابیده‌اند یا کبوترهای خانگی‌ که زیر شیروانی‌ها و در شهر لانه داشته‌اند. این کبوترها جایی برای لانه کردن داخل حرم ندارند. آن‌ها روی گنبدها، درون تأسیسات روی پشت‌بام‌ها و... می‌خوابند و لانه‌ می‌سازند. بسیاری از زائران از گذشته های دور نذر کبوتر داشتند و با خرید کبوتری و آزاد کردن آن در حرم امن رضوی نذر خود را ادا می کردند. روی گنبد دیگر اثری از کبوتر نیست. فقط گاهی کبوتری از کنارش پرواز می‌کند و آن‌طرف‌تر می‌نشیند. پیش از این …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصویب ۱۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش در پارک ملی گلستان
گروه اجتماعی| سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۱۰میلیارد ریال برای استفاده از تجهیزات نوین و آموزش جوامع محلی در مدیریت مقابله با آتش احتمالی پارک ملی گلستان تصویب کرد. به گزارش ایرنا، محمدرضا کنعانی، مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پارسال برای نخستین‌بار سامانه هشدار و تشخیص حریق به صورت آزمایشی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پارک ملی گلستان نصب شد که به زودی بهره‌برداری کامل آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست آغاز می‌شود. او افزود: علاوه بر افزایش تجهیزات اطفای حریق، محیط‌بانان پارک ملی گلستان به ردیاب و دوربین چشمی و مبادی ورودی پارک در مناطق «آلمه» و کمربندی «سوله‌گرد» به دوربین‌های پلاک‌خوان خودرو مجهز شد. به گفته کنعانی …
طرح خانه‌های 25متری در محاق
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
طرح خانه‌های 25متری در محاق
محمود مولایی _ خبر‌نگار بحران اقتصادی در سال‌های اخیر قدرت تهیه مسکن را برای مردم به حداقل رسانده است. به موازات افزایش جمعیت شهر تهران، خرید مسکن توسط خانواده‌ها دشوار شده و بسیاری را برای اسکان به حاشیه شهر کشانده است. پیروز حناچی، شهردار تهران معتقد است در قانون شهرداری‌ها به «مسکن اجتماعی» اشاره ضعیفی شده و مانند یک مأموریت برای شهرداری به این موضوع پرداخته نشده است. مسکن اجتماعی پدیده‌ای است از قرن نوزدهم و در برخی کشورهای پیشرفته مطرح شد، به این ترتیب که اقشار کم‌درآمد جامعه در خانه‌های …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از شکارچی تا حافظ محیط‌زیست
سال‌های متمادی شکارچی بودم و سال ۱۳۷۷ با مهندس مهدی تیموری که هم‌اکنون رییس پارک ملی گلستان هستند، آشنا شدم. ایشان بودند که من را به حفاظت از حیات‌وحش ترغیب کردند، البته خودم هم به حیات‌وحش بسیار علاقه‌مند بودم و رفته‌رفته حفاظت از حیات وحش برایم اهمیت دوچندان پیدا کرد. خاطرم هست که در ۲۰ خرداد ماه سال ۷۷، شب‌هنگام با شکارچیان درگیر شدم و در این درگیری، کتف راستم بر اثر گلوله شکارچیان مورد اصابت قرار گرفت و به ‌شدت آسیب دید. آن زمان من به عنوان راهنما همراه مهندس مهدی تیموری بودم و این اتفاق طی گزارشی اعلام شد، البته بماند که سازمان محیط زیست هم کاری برای من انجام نداد. این اتفاق گذشت تا سال ۹۰ که به واسطه مهندس تیموری، با آقای رمضانی که درخواست قرق اختصاصی …
سقوط آزاد آمار ازدواج در ایران؛ ۴۰ درصد کاهش| افزایش جمعیت دم بخت!
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ازدواج / طلاق
سقوط آزاد آمار ازدواج در ایران؛ ۴۰ درصد کاهش| افزایش جمعیت دم بخت!
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی از اولویت‌های فرهنگی جامعه را بحث ازدواج عنوان کرد و گفت: آمار ازدواج سقوط آزاد داشته و حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •