چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
افزایش قیمت بنزین
بحث داغ دستمزد در روزهای سرد پایان سال؛  مزد عادلانه، همچنان بزرگترین چالش کارگر و کارفرماست
روزنامه توسعه ایرانی / ۱ ساعت قبل / اقتصادی
بحث داغ دستمزد در روزهای سرد پایان سال؛ مزد عادلانه، همچنان بزرگترین چالش کارگر و کارفرماست
امسال مذاکرات مزدی، یکی از سخت‌ترین مذاکرات چند سال گذشته است. افزایش غیرمنتظره قیمت بنزین و موج‌های تورمی پی در پی از ابتدای سال جاری، معاش مردم را به سقوطی ناگزیر دچار کرده و چانه‌زنی‌های مزدی را به چالشی اساسی مبدل کرده است.
چرا به بازنشسته‌ای که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عیدی گرفته، یارانه حمایت معیشت پرداخت نشد؟
ایلنا / ۲ ساعت قبل / اجتماعی
چرا به بازنشسته‌ای که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عیدی گرفته، یارانه حمایت معیشت پرداخت نشد؟
ایلنا: عضو کمیسیون اجتماعی اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: هنگام افزایش قیمت بنزین قول‌هایی به مردم دادند که به آنها عمل نشد.
  سهیلا جلودار زاده  وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی  دولت دوازدهم  ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی  یارانه حمایت معیشتی  پرداخت نشدن بسته حمایت معیشت
کوچ سازنده‌ها به تهران قدیم!
فرارو / ۹ ساعت قبل / اقتصادی
کوچ سازنده‌ها به تهران قدیم!
بررسی‌ها درباره منشأ کاهش سرمایه‌گذاری ساختمانی در بافت فرسوده و همین‌طور سایر مناطق شهری نشان می‌دهد سه عامل در افت قابل توجه ساختمان سازی در پایان ۹ ماه منتهی به آذر اثرگذار بوده است. عامل نخست مربوط به افزایش قیمت بنزین و پیش بینی فعالان ساختمانی در اثرگذاری این فاکتور بر افزایش هزینه‌های ساخت وساز به ویژه در بخش حمل و نقل است.
  بافت فرسوده  ساخت و ساز  مسکن  تهران  بافت قدیم تهران
مرعشی: پیروزی لیست کارگزاران در انتخابات پیروزی کل اصلاح‌طلبان است
الف / ۲۲ ساعت قبل / سیاسی
مرعشی: پیروزی لیست کارگزاران در انتخابات پیروزی کل اصلاح‌طلبان است
به گزارش تسنیم، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در نشست خبری که صبح امروز (سه‌شنبه، 29 بهمن) برگزار شد، در سخنانی گفت: با توجه به شرایط عمومی کشور و اینکه ملت ایران تحت تأثیر شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه یک کشور قرار دارند و علاوه بر این بی‌سلیقگی‌های سیاسی که اوج آن در قضیه افزایش قیمت بنزین بود، منجر به رنجش مردم شده است، انتخابات پیش رو در برهه سختی برگزار می‌شود.  
  اصلاح‌طلبان  انتخابات مجلس یازدهم  حزب کارگزاران  حسین مرعشی  لیست کارگزاران برای تهران
اجماع لیست های انتخاباتی علیه بانک ها
روزنامه فرهیختگان / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
اجماع لیست های انتخاباتی علیه بانک ها
اصلی‌ترین مشکلات و معضلات این روزهای کشور، مسائلی است که ذیل حوزه اقتصادی تعریف شده و نگرانی‌ها و چالش‌های زیادی را برای مردم و مسئولان فراهم آورده است. هرچند شاید برای پی بردن به این مساله مشاهدات عینی کفایت کند و مدنظر قرار دادن وقایعی چون اتفاق‌های آبان‌ماه گذشته بعد از افزایش قیمت بنزین کافی باشد اما مراجعه به نظرسنجی‌های رسمی هم گویای این است که 46 درصد مردم مسائل اقتصادی را اولویت اول کشور می‌دانند
کم‌فروشی ۱۹۱۷ نازل بنزین
روزنامه آرمان ملی / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
کم‌فروشی ۱۹۱۷ نازل بنزین
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از کشف ۱۹۱۷ مورد مشکل فنی و کم‌فروشی نازل‌های بنزین در جریان بازرسی این سازمان از پمپ بنزین‌ها پس از افزایش قیمت بنزین خبر داد. نیره پیروزبخت همچنین درباره کیفیت بنزین توزیعی در فصول مختلف سال اعلام کرد: در فصل گرم سال در مجموع، ٥٥ نمونه از بنزین، برداشت‌شده که میانگین پارامترهای آنها خوب است.
مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود
الف / ۲۳ ساعت قبل / سیاسی
مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود
مالک شریعتی، داوطلب نمایندگی در مجلس یازدهم در گفتگو با الف تصریح کرد: در کوتاه مدت نمی‌توان اقدامات زیادی در خصوص کارهای صورت گرفته از سوی دولت انجام داد چراکه تنها یک سال از عمر دولت دوازدهم باقی مانده است. فوریت مجلس یازدهم باید در حوزه انرژی، اصلاح طرح بنزین باشد و اولین اقدامی که باید در این خصوص صورت بگیرد این است که قیمت ها باید اصلاح شود، چراکه در حال حاضر افزایش قیمت بنزین موجب فشار روانی بر مردم شده است که باید این فشارها کاهش یابد.
  انتخابات مجلس شورای اسلامی  لیست نامزدهای انتخاباتی
روزنامه شهروند / ۳۳ ساعت قبل / ...
گزیده اخبار
احتمال کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت [شهروند] با بررسی‌هــای انجام‌ شده در پمپ‌ بنزین مشخص شده است که ۱۹۱۷ نازل بنزین مشکل فنی داشته‌اند. نیره پیروزبخت در نشست خبری درباره بازرسی‌های صورت‌گرفته از پمپ بنزین‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: «در پمپ بنزین‌ها بازرسی‌هایی صورت گرفته که بر این اساس، ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم‌فروشی داشتند. از اول فروردین امسال تا ٢٦ بهمن، ٨٠‌هزار و ٨١٣ نازل در سراسر کشور مورد بازرسی قرار گرفته‌اند که بر این اساس، ١٩١٧ نازل مردود شدند؛ ضمن اینکه اگر وزارت نفت در مورد اصلاح این نازل‌ها اقدام کند، حتما به مدار باز خواهند گشت. خود نازل در این زمینه به لحاظ فنی مشکل داشته که ازجمله این مشکلات …
آنهایی که هنوز از نحوه اجرای یارانه معیشت دولت گلایه دارند
الف / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
آنهایی که هنوز از نحوه اجرای یارانه معیشت دولت گلایه دارند
به گزارش ایسنا همزمان با افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، دولت تصمیم گرفت مابه ازای مبلغ افزایش قیمت بنزین را به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول که یارانه بگیر هستند، واریز کند. در راستای این تصمیم مبلغ یارانه معیشتی برای خانوارهای یک ‌نفره ۵۵ هزار تومان، برای خانوارهای دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای سه ‌نفره ۱۳۸ هزار تومان، ‌خانوارهای چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج‌نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شد.
  حمایت معیشتی دولت
موج مخالفت مردم عربستان در شبکه‌های اجتماعی با افزایش قیمت بنزین
ایرنا / ۴۳ ساعت قبل / بین‌المللی
موج مخالفت مردم عربستان در شبکه‌های اجتماعی با افزایش قیمت بنزین
تهران – ایرنا – تصمیم دولت عربستان برای بالا بردن قیمت بنزین برای چندمین بار طی یک سال گذشته موجی از مخالفت های مردمی به ویژه در شبکه های اجتماعی را به همراه داشت و اتباع این کشور افزایش قیمت بنزین در مقابل ثابت ماندن دستمزدها و نبود وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس در سراسر کشور را  به چالش کشیدند.
  بنزین  آرامکو  نفت  خلیج فارس
احتمال کم‌فروشی در جایگاه‌های سوختگیری چقدر است؟
رویداد 24 / ۴۴ ساعت قبل / اقتصادی
احتمال کم‌فروشی در جایگاه‌های سوختگیری چقدر است؟
با بررسی‌های انجام شده در پمپ بنزین مشخص شده است که ۱۹۱۷ نازل بنزین مشکل فنی داشته اند.
  افزایش قیمت بنزین  بنزین
تعرفه‌های پزشکی سال ۹۹ باید به اندازه تورم رشد کند
روزنامه توسعه ایرانی / ۲ روز قبل / اجتماعی
تعرفه‌های پزشکی سال ۹۹ باید به اندازه تورم رشد کند
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده (۱۳۹۹) حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام‌شده است. به گزارش ایرنا، محمدرضا ظفرقندی افزود: تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است اما با توجه به اینکه ممکن است بیمه‌ها نتوانند این میزان رشد تعرفه‌های پزشکی را تقبل کنند و باملاحظه وضعیت بیمه‌ها این پیشنهاد از طرف سازمان نظام پزشکی به وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه ابلاغ‌شده است. او گفت: رقم مشخصی برای این رشد تعرفه‌های پزشکی اعلام‌ نشده زیرا میزان تورم و مقدار افزایش رشد حقوق و دستمزد کارکنان و شاغلان را مراجع رسمی …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
هیچ گونه کارآمدی ندارد
رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: ایجاد شوک‌های پیاپی اقتصادی نه تنها مستمری‌بگیران را افزایش داده، بلکه نظام تصمیم‌گیری را دچار مشکلات حادی کرده است و این میراثی است که مدیران فعلی اقتصادی در آن گرفتار شده‌اند. در آینده‌ای نزدیک، دولت و جامعه هزینه‌های گزافی را بابت این موارد متحمل خواهند شد و بار اصلی مسئولیت آن بر دوش مسئولان وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی است.به گزارش ایلنا، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران با لزوم تشکیل و احیای شورای عالی تامین اجتماعی گفت: در حالی که امروز نیازمند گسترش مفاهیمی همچون کار شایسته‌ هستیم و نیاز به یک اقتصاد شکوهمند داریم، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید در کنار هم قرار گیرند و با همکاری یکدیگر، بهره‌وری افزایش پیدا کند. وی در‫خصوص حوزه اشتغال زنان و جوانان …
خواب زمستانی بازار اجاره
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
خواب زمستانی بازار اجاره
فعلاً بازار اجاره مسکونی به‌واسطه نبود عرضه و تقاضا راکد است و حتی افزایش قیمت مسکن پس از گرانی بنزین نیز تأثیر چندانی در نرخ‌های این بازار نداشته؛ اما فعالان این بازار معتقدند این سکون به‌واسطه رکود فصلی بازار اجاره است و با آغاز فصل جابه‌جایی بازار مسکن از اواخر بهار سال آینده، دوباره جهش قیمت اجاره اتفاق خواهد افتاد. به گزارش همشهری، قیمت اجاره همواره تابعی از ارزش واحد مسکونی بوده که البته در دوره‌های رشد قیمت مسکن، به‌تدریج خود را با ارزش واحد استیجاری مطابقت می‌دهد. نتایج طرح مرکز آمار در …
ماجرای وجود آب در بنزین از شایعه تا واقعیت
رویداد 24 / ۲ روز قبل / اقتصادی
ماجرای وجود آب در بنزین از شایعه تا واقعیت
به تازگی در فضای مجازی فیلم‌هایی مبنی بر وجود آب در بنزین برخی از جایگاه‌های کشور منتشر شده است.
  افزایش قیمت بنزین  بنزین
انتقاد یک کاندیدای شورای ائتلاف از سیاست افزایش قیمت بنزین
تسنیم / ۲ روز قبل / سیاسی
انتقاد یک کاندیدای شورای ائتلاف از سیاست افزایش قیمت بنزین
یک کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با انتقاد از سیاست افزایش قیمت بنزین و ارائه کمک‌معیشت به خانواده‌ها، اظهار داشت: یکی از ایرادات جدی به این سیاست این است که سیاست کلی خانواده و جمعیت را مورد توجه قرار نداده است.
شرکت ملی نفت: تک نرخی شدن بنزین کذب است
رویداد 24 / ۲ روز قبل / اقتصادی
شرکت ملی نفت: تک نرخی شدن بنزین کذب است
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تک نرخی شدن بنزین را تکذیب کرد و گفت: تاکنون مصوبه‌ای در این رابطه به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.
  افزایش قیمت بنزین  تک نرخی شدن بنزین
کاهش۱۰ درصدی قاچاق بنزین بعد از سهمیه‌بندی
روزنامه فرهیختگان / ۴ روز قبل / اقتصادی
کاهش۱۰ درصدی قاچاق بنزین بعد از سهمیه‌بندی
قاچاق سوخت در کشور ما یکی از معضلاتی است که سال‌هاست درباره آن صحبت می‌شود اما علی‌رغم همه تلاش‌های انجام‌شده در این حوزه هنوز نتوانسته‌ایم میزان قاچاق این حوزه را به صفر برسانیم. بسیاری از دولتی‌ها ازجمله رئیس‌جمهور یا وزیر نفت، ارزانی بنزین و گازوئیل و تفاوت قیمت آن با کشورهای دیگر را دلیلی بر افزایش قاچاق سوخت در کشور می‌دانند و یکی از ادله آنها برای سه‌برابری شدن بنزین هم تاثیر آن در کاهش قاچاق سوخت بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
بنزین نوروزی در راه است؟
سخنان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهر تاییدی است بر سخنان وزیر این وزارتخانه درخصوص تخصیص بنزین برای سفرهای نوروزی‫. به گزارش خبرآنلاین، در حالی که وزیر نفت برای چندمین بار تاکید کرده است که خبری از ارائه پیشنهاد تخصیص بنزین نوروزی ندارد، ولی تیموری تاکید کرده است که این پیشنهاد به دولت ارائه شده و حتی اعلام آمادگی کرده است که بار دیگر پیشنهاد ارائه شده را به وزارت نفت نیز تسلیم کنند.سابقه تخصیص بنزین نوروزی برای سفرپیش از این نیز در دوره سهمیه‫بندی بنزین‫، سهمیه ویژه‫ای علاوه بر سهمیه ماهانه بنزین برای خودروها، با هدف توسعه گردشگری به خودروها اختصاص داده می‫شد‫. این سهمیه غالبا در محدوده یک باک با قیمت یارانه‫ای به خودروها اختصاص می‫یافت‫. چیزی در حدود ۵۰ تا ۶۰ لیتر‫. …
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
سهمیه بنزین تاکسی ها در بازار سیاه سوخت
 ناصر رئیسی فرد عضو اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در گفت و گو با میزان با اشاره به مصرف بنزین در کشور اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین با ایجاد شوک مقطعی باعث کاهش مصرف سوخت در کوتاه مدت می‌شود، اما بنزین ماهیت مصرفی دارد و مصرف کننده با توجه به نیاز خود مصرف را تنظیم می‌کند.
  بازار سوخت  سهمیه بنزین
سازمان حمایت از مصرف کنندگان: مدیران خودرو و کرمان‌موتور باید به قیمت‌های قبل برگردند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
سازمان حمایت از مصرف کنندگان: مدیران خودرو و کرمان‌موتور باید به قیمت‌های قبل برگردند
شفقنا- رییس هیات مدیره سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که دو شرکت مدیران خودرو و کرمان‌موتور که بعد از افزایش نرخ بنزین قیمت خود را افزایش دادند باید سریع به قیمت‌های قبلی بازگردند.  ایسنا نوشت: درحالی‌که طبق قانون،...
پیشنهاد وزیر نفت برای کاهش هزینه سوخت خودروها
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / وبگردی
پیشنهاد وزیر نفت برای کاهش هزینه سوخت خودروها
وزیر نفت با تاکید بر اینکه قصدی برای افزایش قیمت سی ان جی نداریم، افزود: با دوگانه سوزشدن خودروها، ‌ می‌توان به جای بنزین سه هزار تومانی از سی ان جی ۵۰۰ تومانی با همان ارزش حرارتی استفاده کرد.
سی.ان.جی گران می‌شود؟/وزیر نفت: نه!
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سیاسی
سی.ان.جی گران می‌شود؟/وزیر نفت: نه!
وزیر نفت با تاکید بر اینکه قصدی برای افزایش قیمت سی ان جی نداریم، ‌ افزود: با دوگانه سوزشدن خودروها، ‌ می‌توان به جای بنزین سه هزار تومانی از سی ان جی ۵۰۰ تومانی با همان ارزش حرارتی استفاده کرد.
  وزیر نفت  سی ان جی  بیژن زنگنه
قیمت‌ها را به قبل برگردانید
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
قیمت‌ها را به قبل برگردانید
رئیس هیئت مدیره سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که دو شرکت مدیران خودرو و کرمان‌موتور که بعد از افزایش نرخ بنزین قیمت خود را افزایش دادند باید سریع به قیمت‌های قبلی بازگردند.
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
توضیح وزیر نفت درباره افزایش قیمت سی‌ان‌جی
وزیر نفت گفت: اکنون مصرف بنزین در کشورمان ۷۵ تا ۷۶ میلیون لیتر در روز است و پول ناشی از صادرات بنزین به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شود.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
قیمت سی‌ان‌جی افزایش می یابد؟
به گزارش خبر آنلاین، بیژن نامدارزنگنه درباره سهمیه بنزین نوروز اظهار داشت: مصرف بنزین بعد از سهمیه‌بندی، حدود ۲۰ میلیون لیتر در روز کاهش یافت؛ البته این میزان ممکن است در آینده کمتر شود، زیرا مردم به قیمت بنزین عادت می‌کنند و مصرف بنزین دوباره افزایش خواهد یافت.
  سی ان جی  قیمت سی ان جی
ادعای یک کارشناس: بازار خودرو از جای دیگری دستور می‌گیرد
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۱-۲۰ / اقتصادی
ادعای یک کارشناس: بازار خودرو از جای دیگری دستور می‌گیرد
ادامه واکنش بازار به افزایش قیمت بنزین و کمبود عرضه در مقابل تقاضا، قیمت‌های بازار خودرو را در هفته جدید افزایشی کرده است. یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید به ازای سه مشتری، دو خودروی صفر کیلومتر در بازار موجود است و همین باعث افزایش قیمت خودرو شده است.
چرا سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها در ۲ ماه اخیر افزایش یافته است؟
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۱-۲۰ / اجتماعی
چرا سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها در ۲ ماه اخیر افزایش یافته است؟
مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‏ای از افزایش ۱۱ درصدی تقاضای سفر با اتوبوس از زمان افزایش قیمت بنزین تا کنون نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
از افزایش ۱۱ درصدی تقاضای سفر با اتوبوس تا سهم ۱.۲ درصدی آنها از تلفات سوانح جاده‌ای
چرا سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها در ۲ ماه اخیر افزایش یافته است؟مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‏ای از افزایش ۱۱ درصدی تقاضای سفر با اتوبوس از زمان افزایش قیمت بنزین تا کنون نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.به گزارش مهر، داریوش باقرجوان درباره احتمال ابطال کارت سوخت خودروهای حمل بار و مسافر عمومی جاده‌ای گفت: اگر وسیله نقلیه‌ای در خدمت حمل‌ونقل عمومی نباشد، مطمئناً سوختی هم دریافت نخواهد کرد ولی بحث ابطال نداریم. ابطال یا عدم ابطال کارت سوخت در محدوده وظایف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیست و ما صرفاً به دستگاه‌های مربوطه در خصوص فعال بودن یا نبودن وسایل نقلیه در هر ماه به وزارت کشور گزارش می‌دهیم تا بر اساس پیمایش، به آنها سوخت تعلق گیرد. وی افزود: آنچه سازمان راهداری صادر …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
مـــــــرور
 در ۹ماه‌ سال ۹۸ ارزش سفته و برات در تهران ۴۵‌درصد کاهش یافت  سازمان راهداری: افزایش قیمت بنزین در افزایش سوانح اتوبوس‌ها نقشی ندارد  سازمان اداری و استخدامی: امسال ۳۱‌هزار نفر استخدام می‌شوند  اتحادیه تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار: تخم‌مرغ شب عید گران نمی‌شود  سازمان امور مالیاتی: نیمی از پزشکان به کارتخوان مجهز شدند
تأثیر افزایش قیمت بنزین در افزایش سوانح اتوبوس‌ها تکذیب شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
تأثیر افزایش قیمت بنزین در افزایش سوانح اتوبوس‌ها تکذیب شد
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادعای برخی رسانه‌های معاند در تأثیر افزایش قیمت بنزین در بیشتر شدن سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها را رد کرد.
  داریوش باقر جوان  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  سوانح رانندگی  قیمت بنزین
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
مخالفت شورای امنیت با بررسی حوادث آبان‌ماه موقت بود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از افزایش قیمت بنزین با تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی و متعاقبا نحوه مواجهه با اعتراض‌های مردمی، خواستار رسیدگی به این مسائل و دلایل بروز این حوادث در کمیسیون ویژه شدند، اما این کمیسیون هرگز تشکیل نشد. بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی که با تصمیم شورای نگهبان از رقابت برای حضور در پارلمان یازدهم باز مانده در همین زمینه اظهار کرد: «طرح بررسی تشکیل «کمیسیون ویژه برای رسیدگی به حوادث آبان‌ماه» در دستورکار مجلس قرار داشت و ما امیدوار بودیم که پیش از تعطیلی مجلس تعیین‌تکلیف شود.» او ادامه داد: «شکایتی درباره رسیدگی به مسائل مربوط به اتفاقات پیرامون گرانی بنزین به کمیسیون اصل 90 آمد، تعدادی از همکاران …
تصمیم دولت برای قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در سال آینده
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سیاسی
تصمیم دولت برای قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در سال آینده
وزیر نفت گفت: در بودجه سال ۹۹، دولت هیچ گونه پیشنهادی برای افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده نداده است.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
دستورات قانونی؛ تبعات غیرقانونی
تجارت غیررسمی که امروز به نام قاچاق خوانده می‌شود، خاص این روزهای ایران نیست و در دهه‌های گذشته هم کشور ما شاهد این نوع تجارت بوده است. بنا بر شواهد اسناد تاریخی، از 1303 خورشیدی تا به حال، بارها نظام سیاسی درگیر با موضوع تجارت مرزی بوده که نمونه‌اش دستگیری بیش از 100 شهروند مریوانی و مهابادی در سال‌های 1317 و 1318 به بهانه تجارت با کشور عراق و تبعید آنها به شیراز است. البته ظرف سال‌های گذشته، تجارت مرزی در مرزهای شرقی و غربی کشور به شکل غیرقابل تصوری رشد کرد که یکی از دلایل آن نوسانات قیمت پول ملی در دهه گذشته و کاهش ارزش برابری ریال بود که به آغاز تجارت سوخت در شرق کشور منجر شد و ناشی از تفاوت 50 برابری قیمت بنزین و گازوییل با آن‌سوی مرزها بود. برآوردها می‌گوید …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
کاهش دستبرد به خطوط انتقال نفت
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: در مدتی که قیمت فرآورده و بنزین افزایش پیدا کرد، انگیزه برای دستبرد به خطوط نفت افزایش یافت. اما نظارت‌هایی که در این راستا صورت گرفت و حضور خط‌بان‌ها موجب شد میزان سرقت‌ها نسبت به سال‌های پیش کاهش پیدا کند.
کشوری با مازاد بودجه ۲۹۳ میلیارد دلاری/ بورس تهران باز هم رکورد خود را جابه‌جا کرد/ رونمایی از «گام» با مشارکت چهار بانک/ کرونا تقاضای گازوئیل و بنزین را کاهش می‌دهد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
کشوری با مازاد بودجه ۲۹۳ میلیارد دلاری/ بورس تهران باز هم رکورد خود را جابه‌جا کرد/ رونمایی از «گام» با مشارکت چهار بانک/ کرونا تقاضای گازوئیل و بنزین را کاهش می‌دهد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون از خرید سهام سقوط کرده اجتناب کنید، سهام تسلا ۲۰ درصد جهش کرد، افزایش نرخ دلار در بازار تهران، قیمت سکه در میانه بهمن، ناکامی طلا برای شکستن رکورد ۱۶۰۰ دلار، نوسان قیمت نفت در بازار جهانی، احتمال سقوط قیمت نفت برنت به ۴۷ دلار وجود دارد و قیمت خودرو‌های ایران خودرو در بازار امروز را در بر دارد.
سرقت نفت و فراورده کاهش یافت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
سرقت نفت و فراورده کاهش یافت
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: در مدتی که قیمت فراورده و بنزین افزایش پیدا کرد، انگیزه برای دستبرد به خطوط نفت افزایش یافت اما نظارت‌هایی که در این راستا صورت گرفت و حضور خطبان‌ها موجب شد میزان سرقت‌ها نسبت به سال‌های پیش کاهش پیدا کند.
تابلوی جدید قیمت‌ها در بازار خودرو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
تابلوی جدید قیمت‌ها در بازار خودرو
علی ابراهیمی _ خبرنگار در آستانه بازار داغ شب عید، خودرو سونامی تازه گرانی را تجربه می‌کند؛ برخی معتقدند این سونامی روی موج افزایش قیمت بنزین سوار شده، هرچند برخی فعالان بازار نوسان قیمت دلار و کاهش عرضه را عامل گرانی می‌دانند. یافته‌های آماری همشهری نشان می‌دهد که قیمت خودرو، از اواخر آبان امسال یعنی درست پس از گرانی بنزین تا میانه بهمن ماه، به‌طور متوسط 20درصد افزایش یافته، گزارش میدانی خبرنگاران همشهری نشان می‌دهد در 10روز اخیر، روند رشد قیمت خودرو ابعاد تازه‌ای به‌خود گرفته است. در این مدت …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
عواقب ردصلاحیت‌ها
در روزهایی که مهم‌ترین اخبار مطبوعات سیاسی کشور بر رد‌صلاحیت‌های گسترده شورای نگهبان متمرکز است، شاید نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهیم آن است که این ردصلاحیت‌ها در درجه نخست به خود نظام ضربه می‌زند. به این دلیل که بیشتر کسانی که ردصلاحیت شده‌اند، خدمتگزاران این نظام هستند و همچنین دارای عقاید مذهبی محکم و استوار. چنان‌که وقتی فردی همچون علی مطهری را رد‌صلاحیت می‌کنند یا هنگامی که امام جمعه مسجدی را ردصلاحیت می‌کنند، این پرسش برای مردم ایجاد می‌شود که با این حساب، عملا چه‌ کسانی از صلاحیت نمایندگی‌ برخوردارند؟! چنین عملکرد‌ی ما را به این نتیجه می‌رساند که هیات‌های نظارت و شورای نگهبان دنبال اهداف سیاسی یا اهداف …
نشت گاز «ال‌پی‌جی» در قزوین در پی نظارت‌های ضعیف
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
نشت گاز «ال‌پی‌جی» در قزوین در پی نظارت‌های ضعیف
پس از افزایش قیمت بنزین بسیاری از اقشار دهک‌های پایین جامعه به‌دنبال سوختی جایگزین برای بنزین هستند، «گاز» گزینه مطلوب برای آن‌هاست اما ازآنجاکه هزینه نصب کپسول گاز سی‌ان‌جی بالاست بسیاری از افراد گاز ال‌پی‌جی یا همان مایع را انتخاب می‌کنند که این امر موجب صف‌های طولانی در حاشیه شهرها شده است.
  استانی-اقتصادی  ال پی جی  عرضه سوخت
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
ردیابی تورم مسکن از مسیر مصالح ساختمانی
بعد از رشد 8.5درصدی میانگین قیمت مسکن در شهر تهران که عمدتا ناشی از شوک تورمی گرانی بنزین بود، در دی‌ماه نیز قیمت مسکن شهر تهران 2.1درصدی افزایش یافته که بخش عمده آن نتیجه تخلیه تورم نهاده‌های ساختمانی بوده است. به گزارش همشهری، در فصل پاییز امسال، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی 3.7درصد نسبت به فصل تابستان رشد کرده و مستقیما هزینه ساخت‌وساز در این فصل را تا همین رقم افزایش داده است که البته اثرات آن در معاملات فصل زمستان منعکس خواهد شد. فعلا، آخرین آمارهای رسمی از تحولات بازار مسکن تهران، تخلیه بیش …
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
مرگ به خاطر یک دنده، یک گاز
از روزی که بنزین گران شده، دیگر صادرات ال‌ پی‌ جی انجام نمی‌شود و افزایش مصارف به‌ خاطر خودروهاست؛ چراکه بسیاری از خودروها به‌ دلیل کمتر بودن قیمت ال‌ پی‌ جی نسبت به بنزین مصرف‌کننده ال‌ پی‌ جی شده‌اند. اما واقعاً مشکل کجاست؟ کدام نهاد باید تجدید نظر یا ممانعت کند؟ آیا استفاده از این سوخت در حمل‌ونقل کار درستی است؟
  خودروهای دوگانه‌سوز
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
قیمت ملاک کاهش مصرف نیست
«با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و به همین دلیل تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه‌ها رو به اتمام است.» علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس و دانشیار دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «اعتماد» به بررسی‌ ریشه‌های مصرف‌گرایی در گزاره فوق پرداخته است، گزاره‌ای از معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی که نشان می‌دهد برخلاف افزایش قیمت در حوزه‌ سوخت‌های فسیلی، مصرف همچنان در جامعه بالاست و دمی به اسراف می‌زند. مترجم کتاب «جامعه‌شناسی مصرف (گردشگری و خرید)»، در مقاله‌های تالیفی خود در نشریات علمی داخلی و بین‌المللی نگاه ویژه‌یا به مفهوم مصرف و بسط آن در جامعه ایران دارد، …
یارانه نقدی سال آینده ۷۲ هزار تومان می‌شود/ توزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین میان ۷۸ میلیون یارانه بگیر
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
یارانه نقدی سال آینده ۷۲ هزار تومان می‌شود/ توزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین میان ۷۸ میلیون یارانه بگیر
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق از فروردین ۹۹ یارانه نقدی از ۴۵ هزار تومان به حدود ۷۲ هزار تومان افزایش می یابد.
کسی در مورد یارانه معیشتی پاسخگو نیست/ نظارت‌ها برای شب عید افزایش یابد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سیاسی
کسی در مورد یارانه معیشتی پاسخگو نیست/ نظارت‌ها برای شب عید افزایش یابد
یک نماینده مجلس گفت: به گفته شما ۶۰ میلیون نفر باید بسته معیشتی می‌گرفتند، آنها را به ما نشان دهید، شما گفتید پس از گرانی بنزین قیمت کالاهای اساسی افزایش نمی‌یابد اما افزایش یافته است.
  اصغر سلیمی
نماینده زابل: نسبت به میزان سهمیه بنزین مناطقی که فاقد گاز است تجدیدنظر شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سیاسی
نماینده زابل: نسبت به میزان سهمیه بنزین مناطقی که فاقد گاز است تجدیدنظر شود
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست اصلاح قیمت بنزین گفت: در مناطقی مثل سیستان که فاقد گاز است باید نسبت به افزایش سهمیه بنزین تجدیدنظر صورت گیرد.
  اصلاح قیمت بنزین
مصرف CNG در استان کرمان ۵۰ درصد افزایش یافت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
مصرف CNG در استان کرمان ۵۰ درصد افزایش یافت
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: مصرف سوخت CNG در استان کرمان با آغاز اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با استقبال خودروهای دوگانه سوز مواجه شد و میزان آن نسبت به قبل از اجرای طرح، ماهیانه بیش از ۶ میلیون متر مکعب افزایش داشته است.
  اخبار اقتصادی - کرمان  استانی-اقتصادی  افزایش قیمت بنزین  CNG
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
عصر سیاه تورمی
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اقتصاد ایران دست‌کم در ۶ سال از دهه ۹۰، نرخ تورمی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد را تجربه کرده است؛ اتفاقی که به لحاظ پیوستگی در یک‌صد سال گذشته بی ‏سابقه است و در تاریخ وقایع اقتصاد ایران از آن به عنوان دوران سیاه تورمی یاد خواهد شد.به گزارش اقتصاد۲۴، مرکز آمار ایران مدعی پایین آمدن نرخ تورم است؛ اساس این ادعا بر محاسباتی است که توسط کارشناسان این مرجع متولی گردآوری آمار‌های رسمی صورت گرفته است؛ طبق برآورد آن‌ها نرخ تورم نقطه‌ای سالانه در دیماه ۹۸ عدد ۳۸.۶ درصد بوده است که در مقایسه با مقطع زمانی سال گذشته ۱.۵ واحد کاهش را نشان می‌دهد.مرسوم است که دولت‌ها در نیمه دوم هر سال خود را به آب و آتش می‌زنند تا نشان دهند نرخ تورم رشد چندانی نداشته است؛ علت این تلاش نزدیک شدن موعد اتفاق‌های …
تاج‌گردون: یارانه بنزین در سال آینده به همه یارانه بگیران تعلق می‌گیرد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
تاج‌گردون: یارانه بنزین در سال آینده به همه یارانه بگیران تعلق می‌گیرد
غلامرضا تاجگردون با اشاره به مصوبه یکشنبه شب کمیسیون تلفیق گفت: با افزایش قیمت بنزین، بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل می‌شود که در مصوبه امروز کمیسیون مقرر شد این مبلغ به همه یارانه‌بگیران تعلق بگیرد
  یارانه
رونق غیرتورمی بازار مسکن آغاز شده است؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
رونق غیرتورمی بازار مسکن آغاز شده است؟
پس از رکود مقطعی در تابستان سال جاری بازار مسکن تقریبا به رونق رسیده و این در حالی است که شوک افزایش قیمت بنزین در این بازار محو شده است؛ ظاهرا همه چیز برای رونق غیرتورمی بخش مسکن مهیاست.
  بازار مسکن  رونق بازار
همدلی ملی علیه افسردگی ملی
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ / اجتماعی
همدلی ملی علیه افسردگی ملی
سال ۱۳۹۸، شروع خوبی نداشت؛ از همان روزهای اول که چند استان کشور فروردین‌‌شان را با سیل، تخریب و ویرانی زندگی‌شان شروع کردند تا همین ماجرای افزایش قیمت بنزین و اعتراضات و کشته‌های آبان، ترور سردار سلیمانی،‌ ماجرای تشییع در کرمان، ساقط شدن هواپیمای اوکراینی و کشته شدن ۱۷۶ نفر از همو‌طنان، یخ‌زدگی آزاد و فرهاد دو برادر کولبر و در این اواخر همین سیل سیستان و بلوچستان.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
علیه برنامه موشکی ایران ائتلاف کردیم
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «ان پی آر» بار دیگر با دفاع از کارزار فشار حداکثری، به گزافه‌گویی علیه ایران پرداخت. به گزارش مهر، وی مدعی شد که آمریکا موفق به ایجاد ائتلافی برای اعمال فشار بر ایران در راستای خاتمه دادن به برنامه موشکی این کشور شده است.به ادعای پمپئو، آمریکا هزینه استفاده از گروه‌های نیابتی را برای ایران افزایش داده است!وی در ادامه ادعاهای خود افزود: این تازه آغاز راه برای مواجه کردن ایران با انتخاب‌های واقعی است.پمپئو ناآرامی‌های اخیر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزین را نیز محصول مستقیم راهبرد ترامپ عنوان کرد که توانایی ایران برای به خطر انداختن منافع آمریکایی‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده است.وی در نهایت مدعی شد: تصمیم با ایران است که چه رفتاری را در پیش بگیرد.
دولت روحانی اموال عمومی را حراج کرده است/ گام بعدی افزایش قیمت ارز است؛ منتظر تورم شدید باشید
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
دولت روحانی اموال عمومی را حراج کرده است/ گام بعدی افزایش قیمت ارز است؛ منتظر تورم شدید باشید
حسین راغفر معتقد است گام بعدی دولت برای تامین کسری بودجه‌ و ناتوانی از پرداخت تعهدات و هزینه‌هایش افزایش نرخ ارز خواهد بود که رشد قیمت بنزین نیز به این چرخه شتاب می‌دهد و منجر به افزایش هزینه‌های زندگی مردم و افزایش هزینه‌های تولید خواهد شد.
  حسین راغفر  افزایش قیمت بنزین  قیمت ارز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
بازنشستگان چشم‏انتظار جلسه دستمزد ۹۹
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه جامعه بازنشستگان هم چشم‏انتظار برگزاری جلسه دستمزد سال ۱۳۹۹ هستند، گفت: برای سال آینده هم قدرت خرید جامعه کارگری و هم دستمزد کارگران هر دو باید افزایش یابد.به گزارش ایسنا، فتح‌الله بیات با تاکید بر تشکیل هرچه‌ سریع‌تر جلسات دستمزد شورای عالی کار گفت: عقب افتادن جلسات دستمزد به نفع هیچ یک از گروه‌های کارگری و کارفرمایی نیست و ما باید هر چه سریع‌تر به جمع‌بندی برسیم و وضعیت حقوق کارگران که ۵۲ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شوند، تعیین تکلیف کنیم. جدا از بحث حقوق شاغلان، حقوق بازنشستگان هم به این موضوع گره خورده و بازنشستگان هم چشم‏انتظار برگزاری این نشست هستند؛ لذا اگر بخواهیم در چارچوب قانون رفتار کنیم، ماده ۴۱ قانون کار به صراحت نحوه تعیین حداقل …
پس از سهمیه‌بندی مصرف بنزین چقدر کم شد؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / اقتصادی
پس از سهمیه‌بندی مصرف بنزین چقدر کم شد؟
طبق اعلام مسوولان، پس از سهمیه‌بندی بنزین میزان مصرف این فرآورده نفتی کاهش یافت و در روزهای اول اجرای این طرح اعداد متفاوتی در این مورد مطرح می‌شد که درنهایت عدد ۲۲ میلیون لیتر در روز صرفه‌جویی اجرای این طرح اعلام شد و تاکنون نیز تغییر چندانی نکرده است.
  افزایش قیمت بنزین  سهمیه بندی بنزین
ثمرات تلخ یک طرح و یک مصوبه
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۱۱-۰۳ / اقتصادی
ثمرات تلخ یک طرح و یک مصوبه
بر اساس تازه‌ترین مصوبه ستاد تنظیم بازار، وزارت اطلاعات موظف شده است با توجه به اشراف بر بازارهای کشور، به‌صورت ماهیانه گزارش وضعیت تأمین و قیمت کالاهای اساسی و ضروری را ارایه کند. قبل از آن و پس از افزایش قیمت بنزین نیز طرحی یک‌فوریتی در مجلس با امضای 131 نماینده اصولگرا و اصلاح‌طلب ارایه شد که در صورت تصویب آن هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات به سبب افزایش قیمت سوخت ممنوع می‌شود.
طرح بنزینی آبان، ساده‌‌انگاری یک مساله پیچیده
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
طرح بنزینی آبان، ساده‌‌انگاری یک مساله پیچیده
پس از گذشت دو ماه و نیم از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین هنوز هم چرایی تصمیم سران سه قوه برای انتخاب سناریوی افزایش ناگهانی قیمت بنزین به اندازه سه‌برابر
  افزایش قیمت  انرژی  بنزین  سران سه قوه  سهمیه بندی بنزین
پیشنهاد ارایه یک‌سال سی‌ان‌جی رایگان برای خودروهای صفر گازسوز
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
پیشنهاد ارایه یک‌سال سی‌ان‌جی رایگان برای خودروهای صفر گازسوز
پس از افزایش قیمت بنزین و تمایل برای استفاده از سی‌ان‌جی، پیشنهادی مبتنی بر کاهش قیمت سی‌ان‌جی به دولت ارایه دادیم که این پیشنهاد نتوانست در دستور کار دولت قرار گیرد.
  افزایش قیمت  اقتصاد  بنزین  دولت  رشد
سیاست حذف تدریجی سفر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / فرهنگی و هنری
سیاست حذف تدریجی سفر
سفرهای خارجی ایرانی‌ها و حتی سفر آنها در داخل کشور سخت‌تر شد. این گزاره را می‌توان با نگاه به گرانتر شدن عوارض خروج از کشور از سال 87و تداوم آن تا سال 98، افزایش سه برابری قیمت بنزین و حتی مصوبه روز سه‌شنبه مجلس برای تغییر نام عوارض خروج از کشور به مالیات بر ارزش افزوده مشاهده کرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
سوخت‌گیری با کاهش سهمیه؟
بعد از افزایش قیمت بنزین، مصرف سوخت به‌خصوص در خودروهای داخلی مورد توجه قرار گرفت.در این بین مالکان خودرو با حساسیت زیادی روند کاهش سهمیه سوخت خودروها و همچنین میزان بنزینی که در باک خودرو موجود است را رصد می‌کنند. این حساسیت منجر به آن شده که برخی ادعا کنند سهمیه کارت سوختشان با میزان بنزین مصرفی همخوانی ندارد یا برخی دیگر نیز تاکید می‌کنند بنزینی که در باک خودرو موجود است با میزان مسافت طی شده هماهنگی ندارد. حال باید گفت آیا حساسیت زیاد بعد از افزایش قیمت بنزین این سوالات را مطرح می‌کند یا در واقعیت نیز مشکلی در سوخت و سهمیه متعلق به خودروها ایجاد شده است.
صفحه اول روزنامه های 4 شنبه 2 بهمن 98
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فرهنگی و هنری
صفحه اول روزنامه های 4 شنبه 2 بهمن 98
اظهارات رئیس قوه قضاییه درباره اقتصاد کشور، اظهارات رئیس جمهور در دیدار وزیرخارجه ونزوئلا، پایان تب تورمی ناشی از افزایش قیمت بنزین و... از تیترهای مطبوعات امروز است.
  مطبوعات  رسانه
امروز فردای همان دیروز است؛ چند نکته درباره تحقیق پوشش خبری رسانه‌ها در آبان98
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
امروز فردای همان دیروز است؛ چند نکته درباره تحقیق پوشش خبری رسانه‌ها در آبان98
در یک‌ماه گذشته، تحقیقی را با موضوع تحلیل محتوای پوشش خبری ناآرامی‌های پس از افزایش قیمت بنزین به سفارش انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در دست انجام داشتیم. یافته‌های این تحقیق پیش‌تر در انجمن ارائه و گزارش نهایی آن منتشر شده است.
تغییر فاز تورم در‌ماه نخست زمستان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
تغییر فاز تورم در‌ماه نخست زمستان
تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران از تغییر فاز نرخ تورم در دی‌ماه آن‌هم 2‌ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین حکایت دارد. این گزارش نشان از تداوم محسوس روند کاهنده رشد تورم دارد و اینکه از سرعت افزایش قیمت کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری و روستایی ایران کاسته شده است. براساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم ماهانه به‌معنای میانگین افزایش قیمت سبد کالاها و خدمات مصرفی مردم ایران در دی‌ماه امسال نسبت به آذرماه از 3.2درصد به 8دهم درصد، نرخ تورم نقطه به نقطه به‌عنوان شاخص تغییرات قیمت‌ها …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
چرا مردم به رسانه‌های داخلی اعتماد ندارند؟
گزارش کامل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره تحلیل محتوای 20روزنامه و 4خبرگزاری در ماجرای گرانی بنزین در سایت این انجمن منتشر شده است. آبان‌ماه گذشته و به‌دنبال افزایش قیمت بنزین، ایران صحنه اعتراضات گسترده‌ای شد که چه از منظر وسعت و چه از حیث پایگاه اجتماعی معترضین، تعجب همگان را برانگیخت. مردم معترض عصبانی بودند از گرانی، از برخورد گاه خشن پلیس با معترضان اما آن چیزی که در اتفاقات آبان‌ماه بیش از هر مسئله دیگری مردم را عصبانی کرد و آزار داد، عدم‌بازتاب دقیق وضعیت کشور و اخبار اعتراضات …
تب بنزینی تورم افتاد، گرمای تنور تورم 2.1 درجه کمتر شد
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
تب بنزینی تورم افتاد، گرمای تنور تورم 2.1 درجه کمتر شد
تورم بنزینی که در آذرماه با 3.2 درصد رشد خود را نشان داد، پس از گذشت یک ماه فروکش کرد. در حالی که افزایش 50 درصدی بنزین سهمیه‌ای (از هزار به هزار و 500 تومان) و 200 درصدی بنزین آزاد (3 هزار تومان) باعث رشد 1.6 درصدی تورم ماهانه و 8 دهم درصدی تورم نقطه‌ای شده بود، تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که در دی ماه با فروکش کردن آثار افزایش قیمت بنزین، تورم ماهانه دراین ماه به 8 دهم درصد رسید که 2.4 درصد از تورم آذرماه کمتر است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
تخلیه تورم بنزین در دی‌ماه
گزارش مرکز آمار در دی ماه می‌گوید تورم حاصل از افزایش قیمت بنزین در این ماه تخلیه شده است. بر اساس آمارهای این مرکز، تورم ماهانه گروه حمل و نقل در دی ماه نسبت به دو ماه قبل از آن، کمتر بوده است. با اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در هفته پایانی آبان ماه، تورم ماهانه حمل و نقل به سطح 4/5 درصد رسید. همچنین در ماه آذر این رقم 14 درصد گزارش شد. حال جدیدترین گزارش در دی ماه نشان می‌دهد نرخ تورم حمل و نقل با شیب قابل توجهی از 14درصد به سطح 3 درصد کاهش یافته است. با توجه به روندهای تورمی ماهانه و نقطه به نقطه می‌توان گفت اثر مستقیم تعدیل قیمت بنزین تخلیه شده است و از این کانال خطری متوجه نرخ تورم در ماه‌های آتی نیست. «دنیای اقتصاد» پیش‌تر در گزارشی با عنوان «دو جریان متفاوت در تورم آبان» تخلیه شدن اثر تورمی …
مهم ترین اخبار امروز/ از سوال نمایندگان مجلس از رییس جمهور درباره ی افزایش قیمت کالاها بعد از افزایش قیمت بنزین و وضعیت بحرانی در مناطق سیل زده تا...
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از سوال نمایندگان مجلس از رییس جمهور درباره ی افزایش قیمت کالاها بعد از افزایش قیمت بنزین و وضعیت بحرانی در مناطق سیل زده تا...
شفقنا- خبرهای امروز از سوال نمایندگان مجلس از رییس جمهور درباره ی افزایش قیمت کالاها بعد از افزایش قیمت بنزین و وضعیت بحرانی در مناطق سیل زده تا فرارهای مالیاتی کلان با حساب های اجاره ای و...
  اخبار  امروز چه خبر بود  خبر  خلاصه اخبار  خلاصه خبر  عناوین خبری  مهم ترین اخبار امروز
سوال نماینده مجلس از رییس جمهور: آیا اصلاح قیمت بنزین موجب افزایش قیمت کالا و کاهش قدرت خرید مردم نشده است؟
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
سوال نماینده مجلس از رییس جمهور: آیا اصلاح قیمت بنزین موجب افزایش قیمت کالا و کاهش قدرت خرید مردم نشده است؟
شفقنا- نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس خطاب به رییس جمهور گفت: آیا اصلاح قیمت بنزین موجب افزایش قیمت کالا و خدمات و همچنین کاهش قدرت خرید مردم نشده است؟ شمس‌الله شریعت‌نژاد در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: آیا اصلاح قیمت بنزین موجب افزایش قیمت کالاها و خدمات و کاهش قدرت خرید مردم […]
  افزایش قیمت بنزین  سوال نماینده مجلس از رییس جمهور  کاهش توان خرید مردم  مجلس
به خاطر بنزین در صف نایستید
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
به خاطر بنزین در صف نایستید
هر ماه چند روز قبل و بعد از واریز سهمیه‌ بنزین صف‌های طولانی برای سوختگیری ایجاد می‌شود و این در حالی است که جای هیچ نگرانی برای تامین سوخت و یا حذف سهمیه وجود ندارد.
  سهمیه بندی بنزین  افزایش قیمت بنزین
تذکر نماینده تنکابن و رامسر به رئیس‌جمهور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
تذکر نماینده تنکابن و رامسر به رئیس‌جمهور
نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا اصلاح قیمت بنزین موجب افزایش قیمت کالا و خدمات و همچنین کاهش قدرت خرید مردم نشده است؟
  اصلاح قیمت بنزین
FATF سرپوشی بر بی‌کفایتی دولت/ افزایش قیمت بنزین جراحی اقتصادی نبود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
FATF سرپوشی بر بی‌کفایتی دولت/ افزایش قیمت بنزین جراحی اقتصادی نبود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: FATF هم بهانه‌ای برای دولت است تا عدم کفایت خود در اداره اقتصاد کشور را به گردن مخالفان اف‌ای‌تی‌اف بیاندازد.
  لایحه بودجه  لاریجانی  محمدرضا پورابراهیمی
حساب‌های بانکی میلیاردی مالیات می‌دهند؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
حساب‌های بانکی میلیاردی مالیات می‌دهند؟
بر اساس محاسبات سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس، اگر صرفا یک درصد از سود سپرده‌‎های بالای یک میلیارد تومان مالیات اخذ شود، دولت قادر خواهد بود سه‌هزار‌و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد؛ یعنی چیزی حدود ۱۰ درصد درآمدی که دولت قصد دارد با افزایش قیمت بنزین کسب کند.
  حساب میلیاردی  مالیات  کمسیون تلفیق
هزینه بنزین به محیط‌زیست داده می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / علمی و آموزشی
هزینه بنزین به محیط‌زیست داده می‌شود
تهران- ایرنا- افزایش قیمت بنزین، کار محیط‌بانی سازمان حفاظت محیط زیست که گشت‌زنی و حفاظت از عرصه‌های تحت مدیریت این سازمان است را با مشکلاتی مواجه کرد از این رو از سازمان برنامه و بودجه خواسته شد تا فکری به حال این وضعیت بکند و این سازمان مبلغ میزان مصرف روزانه سوخت محیط‌بانی را در بودجه سال آینده سازمان محیط‌زیست دیده است.
  سازمان حفاظت محیط زیست  بنزین
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
قفل معاملات بر در بازار خودرو
کیمیا نجفیاین روزها بازار خودرو حال و هوای عجیبی را پشت سر می‌گذارد، معاملات در بازار قفل شده و کسی حاضر به خرید و فروش نیست. فعالان در این بخش از کسادی کارشان ناراضی هستند و آنها دلیل این حال بازار خودرو را فاصله قیمتی میان کارخانه و بازار آزاد می‌دانند و معتقدند که این شرایط به واسطه عرضه قطره‌چکانی خودروسازان به وجود آمده است. هنگامی هم که از راهکار رفع این مشکلات پرسیده می‌شود، فعالان بازار از لزوم افزایش عرضه از سوی خودروسازان صحبت می‌کنند. اما آیا واقعا دلیل آشفتگی قیمتی در بازار خودرو عرضه قطره‌چکانی خودروسازان است؟در حالی بازار خودرو روزهای بدون معاملات را پشت سر می‌گذارد که تنور معاملات در فضای مجازی داغ است، کاربران در این فضا طبق سلیقه خود، قیمتی را برای خودروهای‌شان در نظر می‌گیرند …
بارش شادی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
بارش شادی
محمد سرابی _ خبر‌نگار در روز هوای پاک، هوای تهران سفید شد. این بار بارش برف کمتر از دفعه پیش بر ترافیک شهر تأثیر گذاشت و با دفعه پیش که در ترکیب با افزایش قیمت بنزین باعث اختلال در رفت‌وآمد‌ شده بود، تفاوت قابل توجهی پیدا کرد. بین این دو بارش برف، حوادث گوناگونی در کشور رخ داد و درگذشت تعداد زیادی از هموطنان در حوادث مختلف، اندوه عمیقی بر جامعه مستولی کرده بود. صبح یکشنبه اهالی تهران در شهری که زیر بارش دانه‌های سفید قرار داشت، از خواب بیدار شدند. این بار مدرسه‌های پایتخت به‌دلیل برف و نه آلودگی …
سهمیه بنزین بهمن ماه کی واریز می شود؟/ مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی تا چه زمانی است؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
سهمیه بنزین بهمن ماه کی واریز می شود؟/ مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی تا چه زمانی است؟
تنها سه روز پس از کلید خوردن اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، دولت پرداخت اولین مرحله یارانه های معیشتی را آغاز کرد. دومین مرحله یارانه معیشتی نیز در دهم دی ماه سال جاری به حساب خانوارها واریز شد. همچنین تاکنون دولت سه مرحله سهمیه بنزین خودروها را به کارت سوخت ها واریز کرده است و صاحبان خودرو منتظر واریز چهارمین مرحله از بنزین سهمیه ای هستند. پرسش بسیاری از مردم این است که آیا برای سفرهای نوروزی سهمیه ای تعیین شده است؟
بازار مسکن | افزایش آرامش بیشتر در قیمت ها
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
بازار مسکن | افزایش آرامش بیشتر در قیمت ها
شفقنا اقتصادی _ با فروکش کردن التهابات ناشی از تغییر قیمت بنزین و تنش‌های منطقه‌ای، رشد قیمت مسکن متوقف شده و واسطه‌ها از کسادی معاملات در دو هفته اخیر خبر می‌دهند. ایسنا نوشت:  همزمان با افت معاملات مسکن بعد از تنش‌های اخیر منطقه‌ای، رشد قیمت‌های پیشنهادی نیز متوقف شده و فعالان بازار از محو شدن […]
آخرین تغییرات سهمیه بنزین انواع خودرو‌ها
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
آخرین تغییرات سهمیه بنزین انواع خودرو‌ها
سهمیه بنزین بعضی از خودرو‌ها در یکی دو ماهی که از آغاز سهمیه‌بندی بنزین می‌گذرد، تغییر کرده و شاهد افزایش سهمیه یا تغییر شیوه محاسبه آن بوده‌ایم.
  افزایش قیمت بنزین  سهمیه بندی بنزین
دولت باید در خصوص درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین گزارش دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
دولت باید در خصوص درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین گزارش دهد
یک نماینده مجلس گفت: دولت و رئیس‌جمهور باید در خصوص درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین و نحوه هزینه‌کرد آنها به طور شفاف گزارش دهد.
احضار بیش از ۵۳۰۰ متخلف بنزینی به تعزیرات
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
احضار بیش از ۵۳۰۰ متخلف بنزینی به تعزیرات
مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز از احضار ۵۳۲۵ نفر از متخلفین در طرح افزایش قیمت بنزین به تعزیرات خبر داد.
  استانی-اقتصادی  افزایش قیمت بنزین
آیا گاز سوخت مناسبی برای خودرو است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
آیا گاز سوخت مناسبی برای خودرو است؟
در پی افزایش قیمت بنزین رانندگان برای کاهش هزینه‌های خودرو به سمت گازسوز کردن وسایل نقلیه روی آورده‌اند، در این میان CNG و LPG دو گازی هستند که به عنوان سوخت ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند، در این گزارش به این موضوع خواهیم پرداخت که این دو گاز چقدر برای استفاده در خودرو مناسب است.
  استانی-اقتصادی  گاز  LPG  خودروهای گازسوز
نشاط، جایگزین التهاب شود؛ کارشناسان از اقداماتی می‌گویند که برای افزایش تعادل روحی، امید و آرامش اجتماعی باید انجام شود
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
نشاط، جایگزین التهاب شود؛ کارشناسان از اقداماتی می‌گویند که برای افزایش تعادل روحی، امید و آرامش اجتماعی باید انجام شود
جامعه ایران روزهای پرالتهابی را در 2‌ماه گذشته از زمان افزایش قیمت بنزین تا اعلام خبر سقوط هواپیمای پشت سر گذاشته و همین تنش‌ها اثرات منفی بر روحیه بخشی از مردم داشته است. ناامیدی، یأس، خستگی از شرایط، افزایش علاقه به مهاجرت، بی‌اعتمادی، احساس افسردگی و غم تنها بخشی از شرایط نامطلوبی است که بخشی از جامعه ایران به‌دلیل تنش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دچار آن شده‌اند
قیمت بنزین | هدف از افزایش رفع کسری بودجه بود
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
قیمت بنزین | هدف از افزایش رفع کسری بودجه بود
شفقنا اقتصادی _ عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اهداف ذکر شده در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر می رسد این اهداف واقعی نبود و هدف اصلی افزایش قیمت بنزین جبران کسری بودجه بود. مهر نوشت : سجاد برخورداری در سومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی در نشستی با عنوان […]