دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
اقتصاد برتر 2020
چین یا ایالات متحده، اقتصاد برتر 2020 است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
چین یا ایالات متحده، اقتصاد برتر 2020 است؟
پیش‌بینی‌ها مبنی بر اینکه چین ازنظر رشد اقتصادی از ایالات‌متحده پیشی بگیرد و تا سال 2020 به اقتصاد برتر جهان تبدیل شود، اغراق‌آمیز بود. در حقیقت، میزان تولید ناخالص داخلی اسمی (GDP) ایالات‌متحده آمریکا در سال 2019، 21.5 تریلیون دلار بود و پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 به 22.3 دلار برسد.
  استانی-اقتصادی  اقتصاد برتر 2020
بهترین دانشگاههای دنیا در ۴ شاخه علوم انسانی/ ۴ دانشگاه ایرانی در جمع برترین های تجارت و اقتصاد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / فناوری
بهترین دانشگاههای دنیا در ۴ شاخه علوم انسانی/ ۴ دانشگاه ایرانی در جمع برترین های تجارت و اقتصاد
چهار دانشگاه ایرانی در جمع دانشگاه های برتر دنیا بر اساس رتبه بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۰ در گروه تجارت و اقتصاد قرار گرفتند.
  رتبه بندی دانشگاه ها  رتبه بندی تایمز  آموزش عالی  اقتصاد  حقوق بین الملل  علوم اجتماعی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / ...
اوپک 176؛ ناقوس پایان وابستگی به نفت
علی آهنگر- زنگنه باور داشت ظرفیت تولید بمب اتم کشور تولید‏کننده نفت است. این باور درستی در منطق بازار نفت و انرژی است. عربستان سعودی امروز با قریب ده میلیون بشکه تولید نفت روزانه، به گفته خالد الفالح 2.5 میلیون بشکه ظرفیت تولید اضافی دارد. روسیه در بالای رقم 11 میلیون بشکه در روز سیر می‏کند و عراق در مسیر تحقق رویای تولید شش تا هفت میلیون بشکه در روز است. اما چیزی که بارار نفت را تا حد تغییر راهبرد و استراتژی پیش برده؛ ظهور یک قدرت سیری‏ناپذیر در تولید نفت است. این کشور نامش ایالات متحده آمریکاست. تولید نفت غیر‏مرسوم آنان در آوریل 2019 از 12.1 میلیون بشکه در روز گذشت. این در حالی است که EIA خبر از رسیدن تولید نفت خام این کشور به رکورد 13.4 میلیون بشکه در روز در ژانویه 2020 می‏دهد. در این شرایط، …
برگزاری مسابقه برای طراحی غرفه ایران در اکسپو 2020 دبی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / اقتصادی
برگزاری مسابقه برای طراحی غرفه ایران در اکسپو 2020 دبی
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در مراسمی که به عنوان روز جهانی نمایشگاه‌ها برگزار شد، با اشاره به سهم بالای صنعت نمایشگاهی در اقتصاد جهان، از انتخاب 3 طرح برتر پیشنهادی برای غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو 2020 خبر داد.