شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
انجمن بلاکچین ایران
کاهش ۳۰۰ دلاری بیت کوین بعد عبور از مرز روانی ۱۲۰۰۰
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / انجمن بلاکچین ایران / کاوه مشتاق / بیت کوین / قیمت کوین / قیمت بیت کویین
کاهش ۳۰۰ دلاری بیت کوین بعد عبور از مرز روانی ۱۲۰۰۰
قیمت بیت کوین پس از رد کردن قیمت ۱۲ هزار دلار مجددا با نوسان مواجه شده و ۳۰۰ دلار کاهش یافت. کارشناسان دلیل این امر را فروش شدید این رمزارز پرطرفدار و مرز روانی آن می نامند. پیش بینی ها درباره قیمت این رمزارز بسیار متفاوت است.
رمز ارز های جدید و  بهتر در راهند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / انجمن بلاکچین ایران / بیت کوین / میرسهیل نیکزاد / کاربردهای اتریوم / بلاک چین اتریوم / بلاک چین بیت کوین / اتریوم
رمز ارز های جدید و بهتر در راهند
اتریوم پس از بیت کوین دومین رمزارز پرطرفدار در دنیا به شمار می رود و حتی عده ای آن را از بیت کوین هم بهتر می دانند. البته قیمت مناسب این رمزارز نیز موجب شده طرفداران آن روز به روز افزایش یابند.
هزینه برق هر بیت کوین ۲۰۸ میلیون تومان/ سپرده گذاری در بانک سوده تر از استخراج رمز ارز
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / بیت کوین / قیمت ارز / ارز دیجیتال / تعرفه برق / مصطفی رجبی مشهدی / انجمن بلاکچین ایران / وزارت نیرو / وزارت صنعت، معدن و تجارت
هزینه برق هر بیت کوین ۲۰۸ میلیون تومان/ سپرده گذاری در بانک سوده تر از استخراج رمز ارز
هزینه برق مصرفی برای تولید هر بیت کوین حدود ۲۰۸ میلیون تومان و سرمایه اولیه لازم برای ایجاد یک مزرعه استخراج رمز ارز حدود ۴ میلیارد تومان برای سرمایه گذاران این صنعت آب می خورد این در حالی است که قیمت روز این ارز در حال حاضر حدود ۲۵۸ میلیون…
هزارتوی مجوز برای  رمزارز / پارتی بازی در مزارع استخراج رمزارز!
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / انجمن بلاکچین ایران / میرسهیل نیکزاد / وزارت صمت / مزرعه ماینینگ
هزارتوی مجوز برای رمزارز / پارتی بازی در مزارع استخراج رمزارز!
در شروط صدور مجوز برای احداث مزرعه استخراج رمزارز درج شده است که متقاضی باید دستگاه های ماینر به ارزش 99 هزار یورو در اختیار داشته باشد.
پرواز ملکه رمزارزها / بیت کوین ۱۱ هزار ۳۱۰ دلار شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بیت کوین / انجمن بلاکچین ایران / وزارت صنعت، معدن و تجارت / سعید زرندی / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / وزارت صمت / میرسهیل نیکزاد
پرواز ملکه رمزارزها / بیت کوین ۱۱ هزار ۳۱۰ دلار شد
قیمت بیت کوین به بیش از ۱۱ هزار دلار رسیده است و کارشناسان معتقدند به زودی ۲۰ هزار دلار را نیز رد می کند. در این میان وزارت صمت نیز امکان تعیین تکلیف و ثبت نام دستگاه های ماینر قاچاقی را فراهم کرده است که تاحدودی مشکلات فعالان استخراج رمزارز…
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
بخش خصوصی ماینینگ در کما
نشست کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران دیروز در محل این انجمن، پیرامون مسائلی چون مشکلات صنعت استخراج رمز ارز و مصوبه هیأت وزیران و تعرفه‌های اعلامی وزارت نیرو برای استخراج رمز ارزها با حضور محمدرضا شرفی رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران، عباس آشتیانی و... دیگر اعضا برگزار شد. در این نشست اعضای انجمن ضمن انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به تغییر نکردن مصوبه هیأت وزیران و اعلام تعرفه رسمی حامل‌های انرژی مورد نیاز صنعت ماینینگ تأکید کردند که با نرخ تعرفه‌ای که وزارت نیرو اعلام کرده نه تنها مرگ و زمان خاکسپاری صنعت ماینینگ نزدیک است، بلکه به نظر می‌رسد با این نرخ، وزارت نیرو و دیگر نهادهای درگیر در این صنعت هیچ تمایلی به فعالیت بخش خصوصی در حوزه ماینینگ ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ارز / ارز دیجیتال / ارز دیجیتالی / بیت کوین
استخراج رمز ارزها در ایران با چه مشکلاتی همراه است؟
ایسنا نوشت: عضو انجمن بلاکچین ایران معتقد است که ناپایداری شبکه و کمبود منابع تولید برق به عنوان دلیل وزارت نیرو پذیرفتنی نیست چراکه حدود ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت تولیدی کشور عموما به صورت دستوری و خارج از روند تعمیرات نیروگاهی مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد تا حاشیه امنی برای ایام پیک سال که حداکثر ۳۰۰ ساعت است به وجود آید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / استخراج رمز ارز
انتقاد استخراج‌کنندگان رمزارز از مصوبه دولت
عضو انجمن بلاکچین ایران معتقد است که ناپایداری شبکه و کمبود منابع تولید برق به عنوان دلیل وزارت نیرو پذیرفتنی نیست چراکه حدود ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت تولیدی کشور عموما به صورت دستوری و خارج از روند تعمیرات نیروگاهی مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد تا حاشیه امنی برای ایام پیک سال که حداکثر ۳۰۰ ساعت است به وجود آید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ارز رمزنگار / ارز رمز / تعرفه برق / قیمت برق / تولید برق / انجمن بلاک چین ایران / محمدرضا شرفی / وزارت نیرو
۲۰ مغایرت قانونی تعرفه برق ارزرمزها / انجمن بلاک‌چین به دیوان عدالت شکایت برد
رییس هیات مدیره انجمن بلاکچین ایران گفت: مصوبه نرخ تعرفه برای استخراج ارزرمزها که اخیرا اعلام شد ۲۰ مغایرت با قانون دارد که در راستای رسیدگی به آن به دیوان عدالت اداری نامه نوشته‌ایم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / ارز رمزنگار / ارز رمز / انجمن بلاک چین ایران / تکنولوژی بلاک چین / صنعت برق / شرکت توانیر / محمد شرقی
تعرفه صادراتی برای برق مصرفی ماینرها گران است/ فرصت‌های ناشی از ارز رمزها برای صنعت برق
مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران با اشاره به فرصت های ناشی از بازار ارز رمزها برای صنعت برق کشور گفت: رقم پیشنهادی هیات دولت برای محاسبه تعرفه برق مصرفی ماینرها غیرشفاف و گران است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / رمز ارز / مزرعه بیت کوین
توسعه فساد در صورت تعیین تعرفه برق صادراتی برای استراج‌کنندگان رمزارزها
تهران- ایرنا- انجمن بلاکچین ایران در واکنش به تعیین تعرفه صادراتی برای استخراج کنندگان ارزهای مجازی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: تعیین تعرفه برق خارج از مصوبات قبلی هیات وزیران بشدت سبب توسعه رانت و گسترش فساد می شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / ماینر بیت کوین / دستگاه استخراج ارز دیجیتالی
استخراج بیت‌کوین همیشه هم سودآور نیست
یادداشت/دکتر عباس آشتیانی، پژوهشگر حوزه ارزهای دیجیتال و عضو انجمن بلاکچین ایران
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
چینی ها خواهان ماینینگ رمزارز در ایران هستند
رئیس انجمن بلاکچین ایران گفت: چینی‌ها خواهان راه‌اندازی مزارع ارزرمز در مناطق آزاد ایران شده‌اند که نکته مهم در این میان مسئله انتقال سرمایه به کشور است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
آیا واقعاً 50 درصد بیت کوین جهان در ایران تولید می‌شود؟!
این روزها بحث درخصوص ارزهای دیجیتال و بلاکچین به شدت داغ است و مسئولین باوجود آنکه چند سال از ظهور این پدیده در جهان می‌گذرد، هنوز به یک اتفاق نظر در این رابطه دست پیدا نکرده‌اند و از طرف دیگر به نظر می‌رسد که قانون شفافی هم پیرامون این مساله وجود ندارد. در همین راستا نشست خبری درخصوص ماینینگ برگزار شد و افراد فعال در این زمینه توضیحات و گلایه‌های خود را پیرامون این موضوع مطرح کردند. طبق گزارش ایسنا، محمد شرقی، مدیر عامل انجمن بلاکچین ایران در رابطه با به رسمیت شناختن این صنعت و برخورد قهری …
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
دعوای بیت کوینی‌ها و وزارت نیرو بالا گرفت
صدا و سیما به نقل از مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران نوشت: وزارت نیرو در خصوص علت خاموشی‌های برق و میزان مصرف ماینرهای تولید ارز دیجیتال بزرگنمایی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / ارز / تولید / برق / وزارت نیرو / بیت کوین / ارز دیجیتال
ادعای انجمن بلاک‌چین درباره مصرف برق ماینرها: وزارت نیرو بزرگ‌نمایی می‌کند
صدا و سیما به نقل از مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران نوشت: وزارت نیرو در خصوص علت خاموشی‌های برق و میزان مصرف ماینرهای تولید ارز دیجیتال بزرگنمایی می‌کند
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
امکان خلق ارزش افزوده از برق به کمک رمزارزها / تعرفه 7 سنتی گران است
مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران گفت:‌اگر تعرفه 7 سنتی تصویب شود، سرمایه گذاران این بخش، دستگاه‌ها و سرمایه خود را برای فعالیت از ایران خارج می کنند و جلوی کارآفرینی در این صنعت گرفته می شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
بلاکچین ایران: اگر آمار صحیح باشد، ایران ۵۰ درصد بیت‌کوین دنیا را استخراج می‌کند!
اعضای انجمن بلاکچین ایران ضمن انتقاد از اخباری که دلایل افزایش مصرف برق را به دلیل فعالیت ماینینگ‌ها اعلام می‌کنند، از دوگانگی برخورد مسوولان انتقاد کرده و تقاضا کرده‌اند قانونی شفاف در این حوزه تعریف شود. آن‌ها همچنین پیشنهاداتی را هم به وزارت نیرو ارائه کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / تکنولوژی بلاک چین / بیت کوین / ارز رمزنگار / محمد شرقی / انجمن بلاک چین ایران / ارز دیجیتال
چین خواهان احداث مزرعه ارزرمز در مناطق آزاد ایران
رئیس انجمن بلاکچین ایران گفت: چینی ها خواهان راه اندازی مزارع ارزرمز در مناطق آزاد ایران شده اند که نکته مهم در این میان مساله انتقال سرمایه به کشور است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
انجمن بلاکچین ایران: استخراج کنندگان ارز دیجیتال، زمان پیک مصرف برق، دستگاه را خاموش می کنند
ذمصرف بالای برق مزارع استخراج رمز ارزها به تازگی خبر ساز شده، وزارت نیرو نیز بخش عمده ای از مشکلات مربوط به کمبود برق را ناشی از فعالیت این مزارع می داند، اما انجمن بلاکچین ایران با انتشار اطلاعیه ای با رد کردن این ادعاها، از خاموش کردن دستگاه های استخراج رمز ارز (ماینر) در ساعت های پیک مصرف خبر داده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
کاربردهای بلاکچین در بانکداری و پرداخت
کارگاه آموزشی کاربرد بلاکچین در بانکداری و پرداخت توسط بانک توسعه صادرات ایران با حضور جمعی از مدیران ارشد نظام بانکی، کارشناسان و علاقه‏مندان به حوزه بلاکچین برگزار شد.نیما امیرشکاری، عضو انجمن بلاکچین ایران به‏عنوان کارشناس این حوزه گفت: دیگر به متمرکز بودن اعتمادی نیست و این مهم‏ترین پیام بلاکچین برای دنیاست؛ در واقع واسطه‏های سنتی که در گذشته اعتماد مردم را جلب کرده بودند، اعتبار گذشته را ندارند و بر اساس آمار منتشر شده از سازمان‏های پژوهشی دنیا در سال 2017، کارمندان داخلی به میزان 43 درصد و هکرها 26 درصد مسئول نشت اطلاعات سازمان‏ها بوده‏اند.وی تاکید کرد: می‏توان برای حفاظت از یک محل، دیوار ساخت و اطراف آن دیوار گذاشت و منابع زیادی صرف نگهداری آن کرد، اما اگر دشمن داخلی باشد، آن دیوار هیچ …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •