سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
اینفوگرافیک هفته دولت
اهم اقدامات وزارت کشور در صیانت از کارکنان و مقابله با فساد اداری
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / هفته دولت / وزارت کشور / اینفوگرافیک هفته دولت
اهم اقدامات وزارت کشور در صیانت از کارکنان و مقابله با فساد اداری
تهران-ایرنا- وزارت کشور به مناسبت هفته دولت گزارشی اجمالی از مهم ترین اقدامات و عملکرد هفت ساله این وزارتخانه در زمینه صیانت از کارکنان و مقابله با فساد اداری (مرکز حراست) منتشر کرد.
مهم‌ترین اقدامات در حوزه فرهنگ دولت یازدهم و دوازدهم
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سینما / اینفو توسعه / یونسکو / اینفوگرافیک هفته دولت
مهم‌ترین اقدامات در حوزه فرهنگ دولت یازدهم و دوازدهم
دولت تدبیر و امید در هفت سال فعالیت خود سعی در رشد و ارتقاء کمی و کیفی حوزه‌های مختلف فرهنگ داشته است. از این رو برای ایجاد فضای مناسب و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی برنامه‌ریزی و اقدام کرده است. افزایش تعداد سالن‌های سینما، کتابخانه‌های عمومی و خانه‌های جوان بخشی از این اقدامات هستند.
عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی تا پایان تیرماه ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / تسهیلات بانکی / سهم_من_در_مهارکرونا / صندوق نوآوری و شکوفایی / اینفو توسعه / سرمایه گذاری / اینفوگرافیک هفته دولت
عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی تا پایان تیرماه ۹۹
پس از تصویب قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در آبان‌ماه ۱۳۸۹ در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد برای رسیدن به اهداف این قانون، صندوقی تحت عنوان «صندوق نوآوری و شکوفایی» وابسته به شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و زیر نظر رئیس شورا – که رییس‌جمهور است - تاسیس شود.
توسعه گمرک الکترون‍‍یک و یکپارچه، با تمرکز بر پنجره واحد تجارت فرامرزی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / توسعه صادرات / واردات / گمرک جمهوری اسلامی ایران / اینفو توسعه / صادرات غیر نفتی / اینفوگرافیک هفته دولت
توسعه گمرک الکترون‍‍یک و یکپارچه، با تمرکز بر پنجره واحد تجارت فرامرزی
هرچه فرآیند تشریفات گمرکی ساده‌تر و سریع‌تر باشد، صادرات و واردات نیز آسان‌تر خواهد شد. به علاوه مستند شدن اقدامات به صورت الکترونیک به نظارت و شفافیت بیشتر کمک می‌کند. سیستم پنجره واحد به فعالان اقتصادی این امکان را می‌دهد که اسناد و اطلاعات لازم برای واردات و صادرات را به یک واحد ارائه داده و تمام مجوزهای قانونی لازم را از همان واحد دریافت کنند. با راه‌اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی از اواخر سال 1392 دیگر نیازی به حضور در گمرکات کشور برای پیگیری امور نبوده و همه فرآیندها به صورت الکترونیکی اجرا و کنترل می‌شود
ایمیدرو پیگیر منابع جدید برای مجتمع چادرملو اردکان است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ایمیدرو / توسعه ایران / یزد / اردکان / صمت / اینفوگرافیک هفته دولت
ایمیدرو پیگیر منابع جدید برای مجتمع چادرملو اردکان است
یزد -ایرنا - معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت ) و رییس هیات عامل سازمان توسعه، نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو )گفت: پیوسته پیگیر منابع جدید برای استفاده در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اردکان هستیم و باتوجه به کاهش ذخایر فعلی معدن، انجام اکتشاف جدید از برنامه های پیش رو برای حمایت از این واحد است.
مهم‌ترین اقدامات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / توسعه روستایی / حمل و نقل درون شهری / اینفو توسعه / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / حمل و نقل عمومی / اینفوگرافیک هفته دولت / سازمان شهرداری ها و دهیاری ها
مهم‌ترین اقدامات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه توسعه حمل‌ونقل عمومی درون شهری، توسعه خدمات شهری و روستایی و تأمین مالی پروژه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اقدامات موثری داشته که به بهبود وضعیت این حوزه‌ها یاری رسانده است.
یک سال مانده به فرجام کار؛ دولت روحانی را چگونه نقد کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / هفته دولت / کاهش تعهدات هسته‌ ای / اختصاصی ایرنا / اینفوگرافیک هفته دولت / هفته دولت ۹۹ ؛ روحانی چه گرفت و چه می دهد؟
یک سال مانده به فرجام کار؛ دولت روحانی را چگونه نقد کنیم؟
تهران- ایرنا- دستگاه اجرایی که طی یک سال گذشته افزون بر تحریم‌های گسترده با دشواری‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا دست و پنجه نرم کرده، امروز در کانون انتقاداتی قرار دارد که بسیاری موارد در آن‌ها جانب انصاف رعایت نمی‌شود و بی‌توجه به چالش‌های چندوجهی کشور، دولت را به کم‌کاری و سوء‌مدیریت متهم می‌سازند.
جهش دوم صنعت پتروشیمی، افتتاح ۱۷ طرح پتروشیمی در یک سال
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / پتروشیمی / پتروشیمی / جهش تولید / پالایشگاه نفت / اینفو توسعه / اینفوگرافیک هفته دولت
جهش دوم صنعت پتروشیمی، افتتاح ۱۷ طرح پتروشیمی در یک سال
جهش دوم در صنعت پتروشیمی ایران با افتتاح مجتمع پتروشیمی میاندوآب توسط رییس جمهوری آغاز شد. افتتاح ۱۷ طرح پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد دلار ظرفیت این صنعت را به ۹۰ میلیون تن در سال جاری می‌رساند.
مهم‌ترین دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / مدارس / اینفو توسعه / معلم / اینفوگرافیک هفته دولت / دانش‌آموزان
مهم‌ترین دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش
وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به توسعه کمی و کیفی امر آموزش داشته و در کنار تسهیل مشارکت بخش خصوصی در تأسیس مدارس، به توسعه آموزش الکترونیکی، مدارس عشایری و مدارس ویژه دانش‌آموزان با نیازهای خاص پرداخته است.
افزایش تعداد مدیران زن در دولت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده / عدالت جنسیتی / توسعه ایران / حقوق زنان / سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده / اینفو توسعه / حسن روحانی / اینفوگرافیک هفته دولت
افزایش تعداد مدیران زن در دولت
یکی از وعده‌های رییس جمهوری، افزایش تعداد مدیران زن در قوه مجریه بود. در آغاز به‌ کار دولت دوازدهم، حسن روحانی در ابلاغی به معاونت امور زنان دستور داد ۳۱ درصد از مناصب رده‌های مدیریتی در اختیار زنان قرار گیرد. گرچه این امر در مسیر اجرا با چالش‌هایی روبرو شد، اما آمار نشان می‌دهد حضور زنان در سطوح مختلف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی افزایش یافته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •