سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
بارداری سالم
بارداری‌های پرخطر بانوان کنترل می‌شود
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
بارداری‌های پرخطر بانوان کنترل می‌شود
 مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا، همزمان با هفته ارتقاء آگاهی درباره بارداری (چهاردهم تا بیست و هشتم بهمن ماه) اولین ویزیت تمامی خانم‌های بارداری که به این مرکز مراجعه می‌کنند را توسط متخصصان مجرب و زبده به صورت رایگان ارایه می‌کند.آموزش و فرهنگ سازی در حوزه باروری و ناباروری همواره از رسالت‌های اصلی و دغدغه‌های این مجموعه بوده و در کارنامه شانزده سال خدمت رسانی به زوجین نابارور، همواره این امر را مد نظر قرار داده است. از جمله مهمترین خدماتی که مرکز درمان ناباروری ابن سینا ارایه می‌کند، کنترل بارداری‌های پرخطر است و خوشبختانه تاکنون توانسته است در این امر، بسیار موفق عمل کند و بتواند با کنترل بارداری‌های پر خطر بانوانی که با استفاده از روش‌های کمک باروری مانند IVF و IUI باردار شده اند، …
  بارداری  بانوان  زایمان
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
فواید و منابع غذایی ویتامین B-۶
 همچنین به عنوان پیریدوکسین شناخته می‌شود، ویتامین B۶ یک ویتامین محلول در آب است، به این معنی که در آب حل می‌شود. این ماده توسط بدن ذخیره نمی‌شود و از ادرار دفع می‌شود، بنابراین افراد باید هر روز ویتامین B۶ مصرف کنند. این ویتامین بخشی از خانواده ویتامین‌های کمپلکس B. است.کارکرد‌های دیگر پیریدوکسین شامل متابولیسم پروتئین و گلوکز و ساخت هموگلوبین است.هموگلوبین جزء گلبول‌های قرمز و حامل اکسیژن است. ویتامین B۶ همچنین در سالم نگه داشتن غدد لنفاوی، تیموس و طحال نقش دارد.ویتامین B۶ برای چندین کارکرد بدن بسیار حیاتی است و در بسیاری از مواد غذایی یافت می‌شود.ویتامین B۶ عملکرد‌های زیادی در بدن دارد و در بیش از ۱۰۰ واکنش آنزیمی نقش مهمی دارد.عملکرد مغزویتامین B۶ ممکن است به افزایش عملکرد مغز کمک کند ویتامین …
۹۵ درصد نوزادان مادران مبتلا به صرع سالم متولد می شوند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / بهداشت و سلامت
۹۵ درصد نوزادان مادران مبتلا به صرع سالم متولد می شوند
یک متخصص مغز و اعصاب، در خصوص اهمیت مراقبت های دوران بارداری مادران مبتلا به صرع، توصیه هایی ارائه کرد.
  بیماری صرع  بارداری  مغز و اعصاب
چرا تغذیه مناسب دوره بارداری اینقدر مهم است؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
چرا تغذیه مناسب دوره بارداری اینقدر مهم است؟
خدیجه رحمانی در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز درباره اهمیت تغذیه دوران بارداری تا پایان دوسالگی کودک، گفت: «وضعیت تغذیه هر دوره‌ای متاثر از دوران قبل و اثرگذار بر دوران بعد است. به عنوان مثال تغذیه در دوران شیرخوارگی متاثراز دوران جنینی است که اثرگذار بر دوران بعد نیز هست. یا در سنین سالمندی متاثر از مجموعه دوران‌های زندگی فرد است و اساس این تاثیرپذیری‌ها به تغذیه دوران جنینی یا تغذیه مادر در دوران بارداری و حتی تغذیه مادر قبل از بارداری بر می‌گردد. به همین دلیل است که برای سلامت نسل سالم اول دختران نوجوان هرجامعه‌ای در اولویت هستند که باید با سلامت وارد دوران بارداری شوند.»
  اخبار سلامت  تغذیه سالم
چگونه فرزندی زیبا به دنیا بیاوریم؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
چگونه فرزندی زیبا به دنیا بیاوریم؟
برای به دنیا آوردن یک نوزاد زیبا علاوه بر ژنتیک که در شکل دهی به قیافه و زیبایی ظاهری نوزاد تاثیر دارد می‌توان از بعضی مواد غذایی که تاثیر مثبتی در زیبایی فرزند شما دارند نیز در دوره بارداری استقاده کنید.
  اخبار سلامت  بارداری سالم
نوزاد در رحم مادر مزه ها را تشخیص می دهد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بهداشت و سلامت
نوزاد در رحم مادر مزه ها را تشخیص می دهد
نوزادان در هفته‌های 15-13 بارداری می‌توانند طعم‌ و مزه‌های متفاوتی را تشخیص دهنداگر می‌خواهید مطمئن شوید که فرزند شما در آینده غذای خوب و سالمی مصرف می‌کند، حتما در طول بارداری غذای سالم مصرف کنید.
شوکه شدن پزشکان از تولد کودکی با ۴ پا و ۳ دست!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / فیلم
شوکه شدن پزشکان از تولد کودکی با ۴ پا و ۳ دست!
نوزادان تازه متولد شده از مادر ۲۴ ساله هندی پزشکان را شوکه کرد. این مادر هندی که در طول بارداری خود هیچ گونه معاینات پزشکی‌ای را انجام نداده بود، حتی نمی‌دانست که سه قلو باردار است. با این حال پس از زایمان پزشکان به موردی بسیار عجیب و نادر برخوردند. یکی از نوزادان با ۴ پا و ۳ دست به دنیا آمد و این درحالی است که دو قل دیگر کاملا سالم هستند.
  کودک عجیب و الخلقه  نوزاد  نوزادان عجیب  نوزاد عجیب در هند
رژیم گیاه‌خواری به بارداری کمک می‌کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / علمی و آموزشی
رژیم گیاه‌خواری به بارداری کمک می‌کند
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف موادغذایی سالم و طبیعی در بالابردن توان باروری افراد نقش بسزایی ایفا می‌کند.
ماماها ستون اصلی باروری سالم هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / اجتماعی
ماماها ستون اصلی باروری سالم هستند
بوشهر- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: ماماها ستون اصلی بهداشت باروری و ارائه دهنده محوری ترین خدمات به مادران در دوران بارداری بعنوان حامی اصلی سلامت خانواده هستند.
مشکلات پوستی شایع در دوران بارداری
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ / اقتصادی
مشکلات پوستی شایع در دوران بارداری
بروز مشکلات پوستی در دوران بارداری رایج است که به گفته متخصصان رژیم غذایی سالم و مقوی می‌تواند در پیشگیری از آنها موثر باشد.آکنه، تیرگی پوست و تغییر رنگ آن در…
روغن ماهی به پیشگیری از سقط جنین کمک می کند
مهر / ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ / بهداشت و سلامت
روغن ماهی به پیشگیری از سقط جنین کمک می کند
مطالعات نشان می دهد مصرف اسیدهای چرب اُمگا۳ یا روغن ماهی می تواند به بارداری موفق و سالم کمک کند.