یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
بانک مرکزی چین
۲ روز قبل
بانک مرکزی چین نقدینگی به بازار تزریق کرد
بانک مرکزی چین برای تقویت نقدینگی بازارهای مالی از طریق قراردادهای بازخرید اوراق قرضه ذخیره، به بازارها پول نقد تزریق کرد. 
تزریق 34 میلیارد دلار پول نقد توسط بانک مرکزی چین
۵ روز قبل / اقتصاد / اخبار "چین"
تزریق 34 میلیارد دلار پول نقد توسط بانک مرکزی چین
بانک مرکزی چین طی هفته گذشته به منظور حفظ نقدینگی به اندازه معقول و کافی به سیستم بانکی این کشور از طریق عملیات بازار آزاد، 230 میلیارد یوان (حدود 33.63 میلیارد دلار آمریکا) پول نقد تزریق کرد.
ذخایر ارزی خارجی چین در ماه آگوست رشد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / چین / ذخایر ارزی چین / یوآن چین
ذخایر ارزی خارجی چین در ماه آگوست رشد کرد
داده‌های بانک مرکزی چین نشان داد ذخایر ارزی خارجی این کشور در ماه آگوست رشد کرده و به ۳.۱۶۴۶ تریلیون دلار رسیده است.
ذخایر ارزی چین به ۳.۱۶۵ تریلیون دلار رسید
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ذخایر ارزی چین به ۳.۱۶۵ تریلیون دلار رسید
اطلاعات بانک مرکزی چین نشان می دهد ذخایر ارز خارجی این کشور که بزرگترین ذخایر دنیاست ،۱۰.۲ میلیارد دلار در ماه اوت افزایش یافته و به ۳.۱۶۵ تریلیون دلار رسیده است.
ماشه اقتصاد آمریکا در دست چین؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ماشه اقتصاد آمریکا در دست چین؟
بهره‌گیری از اوراق بدهی آمریکا توسط بانک مرکزی چین، ابزاری است که می‌تواند در صورت افزایش تنش‌ها مورد استفاده اژدهای زرد قرار بگیرد. برخی از تحلیل‌گران معتقدند چین، به‌عنوان دومین دارنده اوراق بدهی آمریکا، می‌تواند ضربه‌ای مهلک به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان وارد کند. با این حال، عده دیگری باور دارند استفاده از این ابزار در میان‌مدت می‌تواند به ضرر اقتصاد خود چین تمام شود.
وزیر اقتصاد: سرمایه‌گذاران بورس حوصله به خرج دهند/ تولید خودرو ۲۲ درصد افزایش یافت/ اقتصاد هند زیر تیغ کرونا/ میلیاردری که بیشترین نفع را از شیوع ویروس کرونا در جهان برد/ تداوم رکود در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
وزیر اقتصاد: سرمایه‌گذاران بورس حوصله به خرج دهند/ تولید خودرو ۲۲ درصد افزایش یافت/ اقتصاد هند زیر تیغ کرونا/ میلیاردری که بیشترین نفع را از شیوع ویروس کرونا در جهان برد/ تداوم رکود در بازار خودرو
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ثبت بدترین رشد اقتصادی تاریخ آلمان، تزریق ۲۹میلیارد دلار نقدینگی به سیستم بانکی از سوی بانک مرکزی چین، بازار مسکن در هفته اول شهریور، دردسر‌های تاکاتا برای هوندا و کاهش ۷۰ درصدی سود بانک‌های آمریکا به علت شیوع کرونا را در بر دارد.
همتی: از مردم عذرخواهی می‌کنم/ جدیدترین قیمت ها از خودروهای داخلی/ تحلیل مدیرعامل یک کارگزاری از حال و روز و آینده بورس/ چرا بورس‌های بین‌المللی مثبت شدند؟ / ترزیق میلیاردها دلار نقدینگی توسط بانک مرکزی چین
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
همتی: از مردم عذرخواهی می‌کنم/ جدیدترین قیمت ها از خودروهای داخلی/ تحلیل مدیرعامل یک کارگزاری از حال و روز و آینده بورس/ چرا بورس‌های بین‌المللی مثبت شدند؟ / ترزیق میلیاردها دلار نقدینگی توسط بانک مرکزی …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رنگ بورس همچنان قرمز پررنگ، دلار در صرافی‌های مجاز اندکی عقب نشینی کرد، قیمت سکه در بازار تهران ارزان شد؟، چرا طلا در بازار جهانی گران شد؟ و یکه‌تازی تسلا در بازار برقی‌ها را در بر دارد.
پرداخت وام ۲ تریلیون دلاری به کسب و کارهای کوچک در چین
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / بانک مرکزی چین / اعطای وام / کسب‌وکارهای کوچک
پرداخت وام ۲ تریلیون دلاری به کسب و کارهای کوچک در چین
براساس اعلام بانک مرکزی چین، وام‌های اعطایی قابل توجه به کسب و کارهای کوچک در پایان جولای به ۱۳.۷ تریلیون یوآن (۱.۹۸ تریلیون دلار) رسیده است.
رمزارز ملی؛ گام بلند چین برای پایان سلطه دلار
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / دلار / تحریم / اختصاصی ایرنا / چین / مزرعه بیت کوین / برنامه جامع همکاری ایران و چین، حدس‌ها و ابطال‌ها / لغو معافیت های تحریمی برجام
رمزارز ملی؛ گام بلند چین برای پایان سلطه دلار
تهران- ایرنا- بانک مرکزی چین اعلام کرده است که می‌خواهد نمونه رمزارز ملی خود را که چندوقت پیش در مبادلات اقتصادی برخی شهرهای این کشور به صورت آزمایشی به کار گرفته شده بود، توسعه دهد. با توجه به ماهیت بین‌المللی ارزهای رمزدار سؤال این است که آیا نمونه چینی می‌تواند به سلطه دلار در اقتصاد جهانی پایان دهد و مهمتر از آن آمریکا را در موضوع تحریم‌ها خلع سلاح کند؟
بانک مرکزی چین ۷۰۰ میلیارد یوآن وام میان مدت پرداخت کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / چین / بانک مرکزی چین / یوآن چین / نرخ بهره چین
بانک مرکزی چین ۷۰۰ میلیارد یوآن وام میان مدت پرداخت کرد
بانک مرکزی چین در حالی ۷۰۰ میلیارد یوآن (معادل ۱۰۰.۷۴ میلیارد دلار) به صورت وام میان‌مدت به موسسات مالی ارائه داد که برای چهارمین ماه متوالی نرخ بهره را ثابت نگاه داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
فروش اوراق سلف نفتی از یک شنبه آینده؛ هر بشکه چند قیمت خورد؟ / مالیات مقطوع خریداران سکه تعیین شد /نمادهای پربیننده بورس در هفته ای که گذشت/ پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت
این پیمانه تیتر‌هایی همچون همتی: نرخ ارز متعادل می‌شود، بانک مرکزی چین بیش از ۲۱ میلیارد دلار به بازار تزریق کرد، پیش فروش نفت با اوراق پذیرفته نیست، استفاده از نفتکش‌های چینی در هند ممنوع شد، نرخ بیکاری ترکیه دوباره بالا رفت و ادامه روند نزولی دلار را در بر دارد.
هشدار پکن نسبت به احتمال توقیف دارایی بانک های چین توسط آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
هشدار پکن نسبت به احتمال توقیف دارایی بانک های چین توسط آمریکا
به دنبال افزایش تحریم های واشنگتن علیه پکن، مشاور بانک مرکزی چین هشدار داد که کشورش باید نسبت به توقیف دارایی بانک های خود در خارج از کشور توسط آمریکا هوشیار و برای واکنش آماده باشد.
وام‌های یوآنی چین در ماه جولای به ۹۹۲.۷ میلیارد یوآن رسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بانک مرکزی چین / یوآن چین / چین
وام‌های یوآنی چین در ماه جولای به ۹۹۲.۷ میلیارد یوآن رسید
گزارش جدید بانک مرکزی چین نشان داد که وام‌های جدید یوآنی چین در ماه جولای به ۹۹۲.۷ میلیارد یوآن، (معادل ۱۴۲.۴ میلیارد دلار) رسیده است.
توصیه بانک مرکزی چین به بانک های این کشور: از سویفت فاصله بگیرید
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
توصیه بانک مرکزی چین به بانک های این کشور: از سویفت فاصله بگیرید
درپی بالا گرفتن تنش ها میان چین و آمریکا و اقدام واشنگتن در تحریم مقام های هنگ کنگی، پکن از بانک های خود خواست از سامانه تبادلات بانکی سویفت فاصله گرفته و از سامانه جایگزین چینی استفاده کنند.
تمدید توافق سوآپ ارزی آرژانتین و چین
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / بانک مرکزی چین / بانک مرکزی آرژانتین / سوآپ ارزی
تمدید توافق سوآپ ارزی آرژانتین و چین
بانک مرکزی آرژانتین توافقنامه سواپ ارزی خود را با بانک مرکزی چین برای سه سال دیگر تمدید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سوئیفت چینی؛ آیا تحریم‌های آمریکا توسط چین خنثی می‌شود؟
در حالی که مقامات چینی خود را آماده مقابله با تحریم‌های احتمالی آمریکا بر سر مسئله هنگ‌کنک و همچنین جنگ تجاری میان دو کشور می‌کنند و در این زمینه پیان‌رسان مالی یا همان سوئیفت چینی را راه‌اندازی کرده‌اند، این مسئله پدید می‌آید که آیا این سیستم پرداخت بین‌المللی به کار ایران خواهد آمد و با توجه به تحریم‌هایی که کشورمان در زمینه مالی با آن روبرو است، این امکان وجود دارد که ایران نقل و انتقالات بانکی خود را از طریق این سوئیفت چینی انجام دهد.به گزارش فرارو، بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور باید با افزایش استفاده از سیستم پیام‌رسان بین بانکی داخلی، خود را برای تحریم‌های احتمالی آمریکا آماده کند.طبق گزارش جدید بانک مرکزی چین، توسعه استفاده از سیستم پرداخت بین بانکی فرامرزی (کیپس) به جای سیستم سوئیفت …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ضرب سکه‌های یادبود جدید در چین
بانک مرکزی چین به مناسبت ششصدمین سالروز «شهر ممنوعه» که شهری تاریخی و شناخته‌شده در سراسر جهان محسوب می‌شود، مجموعه‌ای از سکه‌های یادبود طلا و نقره ضرب خواهد کرد. به گزارش «ایبِنا» از شینهوا، این مجموعه از دو سکه طلا و پنج سکه نقره تشکیل شده است که همگی پول قانونی هستند. بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: روی اصلی تمامی سکه‌های مذکور نقش نماد ملی چین نقش بسته و در روی دیگر آن تصاویر متفاوت، مبلغ آن و شخصیت‌های چینی با نوشته «ششصدمین سالروز شهر ممنوعه» حک شده است.
بازگشت دلار به کانال ۲۱ هزار تومانی/ قیمت جهانی طلا بهترین رشد ماهانه خود از ۲۰۱۶ را ثبت کرد/ شاخص کل بورس به قله ۲ میلیون نزدیک شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
بازگشت دلار به کانال ۲۱ هزار تومانی/ قیمت جهانی طلا بهترین رشد ماهانه خود از ۲۰۱۶ را ثبت کرد/ شاخص کل بورس به قله ۲ میلیون نزدیک شد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس به قله ۲ میلیون نزدیک شد، رشد ۱۱۰ واحدی داوجونز با جهش ۱۰ درصدی اپل، قیمت سکه در اولین روز هفته، درآمد گوگل برای نخستین بار کاهش یافت، بانک مرکزی چین ۲۰ میلیارد یوآن به بازار‌های مالی تزریق کرد، بانک‌های روسی و چینی از ارائه خدمات به ایرانی‌ها خودداری می‌کنند و تپش بازار مسکن در چهار منطقه تهران را در بر دارد.
گام بزرگ چین برای کنار گذاشتن سوئیفت و فرصت آن برای ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
گام بزرگ چین برای کنار گذاشتن سوئیفت و فرصت آن برای ایران
اعتیاد آمریکا به تحریم ها علیه کشورها و ملت ها، آن ها را به سمت اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با تحریم ها سوق داده است به گونه ای که چینی ها اخیرا راهکارهایی برای کاهش آسیب پذیری خود در برابر تحریم های آمریکا را در نظر گرفته اند. در این رابطه، بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور باید با افزایش استفاده از سیستم پیام‌رسان بین بانکی داخلی خود، خود را برای تحریم‌های احتمالی آمریکا آماده کند.
بانک‌های چینی مکلف شدند از سوئیفت به شبکه مالی ملی منتقل شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / چین / سوئیفت / نظام بانکی / تحریم اقتصادی / ایالات متحده آمریکا
بانک‌های چینی مکلف شدند از سوئیفت به شبکه مالی ملی منتقل شوند
بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور باید با افزایش استفاده از سیستم پیام‌رسان بین بانکی داخلی خود، خود را برای تحریم‌های احتمالی آمریکا آماده کند.
خبر بد برای آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی‌/  بانک‌های چینی از سوئیفت فاصله می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / آمریکا / چین / بانک مرکزی / تحریم
خبر بد برای آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی‌/ بانک‌های چینی از سوئیفت فاصله می‌گیرند
بانک مرکزی چین از بانک‌های این کشور خواسته با توجه به احتمال اعمال تحریم از سوی آمریکا از سوئیفت فاصله گرفته و به سمت استفاده از شبکه پیام‌رسان بین بانکی داخلی این کشور بروند.
آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر/ جهش ۴۰ دلاری طلا با کاهش ارزش دلار/ جزییات تازه از ورود استارتاپ‌ها به بورس/ متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران به چند میلیون تومان رسید؟ / نگاه سرمایه‌گذاران به سوی واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر/ جهش ۴۰ دلاری طلا با کاهش ارزش دلار/ جزییات تازه از ورود استارتاپ‌ها به بورس/ متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران به چند میلیون تومان رسید؟ / نگاه سرمایه‌گذاران به سوی واکسن …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص بورس تهران سبزپوش شد، جزییات عرضه سهام یک بلوک ۳۶ درصدی، دلار بدون تغییر در این صرافی‌ها قیمت گذاری شد، نگاه ویژه سکه به اونس، قیمت گوشت گاو ۶ درصد کاهش داشت/ افزایش ۸۵ درصدی نرخ برنج خارجی، بانک مرکزی چین ۱۱.۴۵ میلیارد دلار نقدینگی به بازار تزریق کرد و علت موج تورمی اخیر به روایت سازمان برنامه و بودجه را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
چین بازار اوراق قرضه و بازار بین بانکی را ادغام می‌کند
بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور با هدف مرکزیت بخشیدن به بازارهای پراکنده اوراق قرضه و تسهیل انتقال سیاست پولی و مدیریت اقتصاد کلان، بازار بین بانکی و اوراق بهادار را به یکدیگر متصل می‌کند.
چین یوآن دیجیتالی را در بزرگترین اپلیکیشن تحویل غذا تست می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / چین / یوآن چین / ارز دیجیتال / بانک مرکزی چین
چین یوآن دیجیتالی را در بزرگترین اپلیکیشن تحویل غذا تست می‌کند
بانک مرکزی چین ارز دیجیتال خود را بر روی پلت‌فرم میتوآن دیانپینگ، که با ۴۵۰ میلیون کاربر در صدها شهر چین، بزرگترین اپلیکیشن تحویل غذای این کشور است، تست کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
وام 1700 میلیارد دلاری برای کسب‌و‌کارها
بانک مرکزی چین اعلام کرد برای نجات اقتصاد از چنگ ویروس کرونا و بازگشت به شرایط عادی و کمک به کسب‌و‌کارهای تجاری، یک هزار و ۷۳۰ میلیارد دلار وام اختصاص داده است.به گزارش «ایرنا» بانک مرکزی چین روز گذشته با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد این وام‌ها مربوط به نیمه اول سال جاری میلادی پس از شیوع ویروس کرونا در چین است که افزایش چشمگیری نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی نشان می‌دهد.
چین رمزارز یوآن را روی نرم‌افزار تاکسی اینترنتی چینی تست می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / چین / تاکسی اینترنتی / یوآن چین
چین رمزارز یوآن را روی نرم‌افزار تاکسی اینترنتی چینی تست می‌کند
بانک مرکزی چین با غول تاکسی اینترنتی چین، دی‌دی چاکسینگ شریک می‌شود تا استفاده از ارز دیجیتال دولتی خود را تست کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
چین به ذخایر ارزی خود افزود
طی ماه گذشته چین به روند افزایش ذخایر ارز خارجی خود ادامه داد و حالا حجم این ذخایر به 1/ 3 هزار میلیارد دلار رسیده است. به گزارش راشاتودی، بر اساس آماری که اخیرا بانک مرکزی چین منتشر کرده، این کشور در ماه ژوئن حجم ذخایر ارز خارجی خود را 6/ 10 میلیارد دلار افزایش داده و به 1/ 3 تریلیون دلار رسانده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
پکن تورم بالا یا منفی را تجربه نخواهد کرد
بانک مرکزی چین اعلام کرد که با توجه به احیای تدریجی اقتصاد این کشور، پکن تورم بالا یا تورم منفی را تجربه نخواهد کرد.
استفاده ترکیه از یوان چین در معاملات بین المللی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / نرخ ارز / چین / ترکیه
استفاده ترکیه از یوان چین در معاملات بین المللی
پکن- ایرنا- بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد در توافقی با بانک مرکزی چین، برای نخستین بار از تسهیلات یوان، پول ملی این کشور در معاملات بین المللی استفاده کرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آیا می‌توان در ایران کریپتو ریال راه‌اندازی کرد؟
اعضای کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران در هفدهمین نشست این کمیسیون، به بررسی و تحلیل راه‌اندازی رمز ارز بانک مرکزی چین که به تازگی به نام کریپتو یوآن خبر آن جهانی شده، پرداختند. به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، اهمیت این اتفاق در دنیای فناوری و طرح آن در این کمیسیون از آن جهت بود که به باور صاحبان کسب‌و‌کارهای نو و مدیران استارت‌آپی، در اتفاقی نادر یک دولت در جهان گام در مسیر راه‌اندازی رمز ارز گذاشته و در اکوسیستمی که کریپتوکارنسی‌ها می‌روند تا تحول شگرفی در دنیای مالی جهان رقم زنند، کریپتو یوآن می‌تواند تجربه‌ای نو و بزرگ باشد.
بسته بزرگ آلمان برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / جهان / آلمان / کرونا
بسته بزرگ آلمان برای مقابله با کرونا
از سوی دیگر بانک مرکزی چین تنها در روز گذشته ۷۰ میلیارد یوان ( ۹.۸۲ میلیارد دلار) نقدینگی به بازارهای مالی این کشور تزریق کرد. این بانک همچنین نرخ بازخرید اوراق را در سطح ۲.۲ درصد حفظ کرد که یکی از بالاترین سطوح یک دهه اخیر محسوب می شود.
سنگ‌اندازی ترکیه و گرجستان پیش پای صادرکنندگان ایرانی/ گردشگری جهان در آستانه ثبت بزرگ‌ترین رکود در ۷۰ سال اخیر/ جدیدترین خبر از مالیات بر عایدی مسکن/ علت گرانی گوشت قرمز چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
سنگ‌اندازی ترکیه و گرجستان پیش پای صادرکنندگان ایرانی/ گردشگری جهان در آستانه ثبت بزرگ‌ترین رکود در ۷۰ سال اخیر/ جدیدترین خبر از مالیات بر عایدی مسکن/ علت گرانی گوشت قرمز چیست؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بانک مرکزی چین ۳۳ میلیارد دلار به بازار‌های مالی تزریق کرد، رشد بی سابقه قیمت ذرت و گندم در بازار‌های جهانی، فروش فوق‌العاده خودرو تا پایان سال ادامه خواهد داشت، مصوبه توقف تولید پراید لازم‌الاجراست، کاهش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی و کاهش ذخایر ارزی ترکیه را در بر دارد.
برنامه استفاده از یوآن دیجیتال به جای پول نقد در چین
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
برنامه استفاده از یوآن دیجیتال به جای پول نقد در چین
بانک مرکزی چین برنامه خود برای استفاده از ارز دیجیتال چین قبل از المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را اعلام کرد. این اتفاق در حالی می‌افتد که پاندمی کووید ۱۹ به روند کنار گذاشتن پول نقد سرعت بخشیده است.
بورس‌های جهانی به پرواز درآمدند!
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
بورس‌های جهانی به پرواز درآمدند!
نشانه‌های جدید از بازگشت تدریجی سطح تقاضا در چین به سطوح قبل از زمان بحران کرونا حکایت دارد. یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین با ابراز اطمینان نسبت به نیرومند بودن زیرساخت های اقتصاد چین گفته است که این بانک از تمام ابزارهای در اختیار خود برای تقویت رشد اقتصادی این کشور و حمایت از کسب و کارها استفاده خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ابراز امیدواری رییس بانک مرکزی چین برای غلبه بر کرونا
رییس بانک مرکزی چین گفت با وجود شیوع کرونا، اقتصاد این کشور آسیب زیادی ندیده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
قیمت نفت ۵ درصد سقوط کرد
بانک مرکزی چین در حالی نرخ هدف رشد اقتصادی این کشور در سال جاری را رها نمود که با نگرانی از کاهش تقاضای نفت این کشور، قیمت نفت سقوط کرد.
چین نرخ هدف رشد اقتصادی خود را رها کرد/ سقوط ۵ درصدی قیمت نفت
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / قیمت نفت / نفت خام / تولید نفت
چین نرخ هدف رشد اقتصادی خود را رها کرد/ سقوط ۵ درصدی قیمت نفت
بانک مرکزی چین در حالی نرخ هدف رشد اقتصادی این کشور در سال جاری را رها نمود که با نگرانی از کاهش تقاضای نفت این کشور، قیمت نفت سقوط کرد.
نوسان سهام  آسیا اقیانوسیه با تثبیت نرخ بهره چین / طلا ثابت ماند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بازار سهام / بورس / دلار
نوسان سهام آسیا اقیانوسیه با تثبیت نرخ بهره چین / طلا ثابت ماند
روز چهارشنبه، پس از اینکه بانک مرکزی چین در جلسه سیاست‌گذاری خود نرخ بهره را ثابت نگاه داشت، سهام آسیا اقیانوسیه دچار نوسان شدند.
چین سیاست مالی قوی تری برای کاهش آسیب های کرونا به کار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
چین سیاست مالی قوی تری برای کاهش آسیب های کرونا به کار می‌گیرد
بانک مرکزی چین در گزارش سه ماهه خود در مورد سیاست های مالی اعلام کرد سیاست گذاران باید از بین اهداف متعدد خود، توجه بیشتری به رشد اقتصادی و اشتغال داشته باشند.
ارز دیجیتالی چین رقیب جدید دلار؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ارز دیجیتالی / چین / کاهش وابستگی به دلار
ارز دیجیتالی چین رقیب جدید دلار؟
بانک مرکزی چین عملیات پایلوت ارز دیجیتالی خود را آغاز کرد.
ارز دیجیتال بانک مرکزی چین وارد مرحله آزمایش عملی شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
ارز دیجیتال بانک مرکزی چین وارد مرحله آزمایش عملی شد
بانک مرکزی چین بالاخره فاز آزمایشی اجرای ارز دیجیتال ملی را شروع کرد که در ابتدا در چهار شهر بزرگ این کشور اجرا می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
دومین کاهش نرخ بهره در چین
بانک مرکزی چین مطابق انتظارات روز دوشنبه با هدف کاهش هزینه‌های اخذ وام توسط شرکت‌ها و تقویت اقتصاد کرونازده این کشور که پس از دهه‌ها برای نخستین بار منقبض شده است، نرخ بهره پایه را کاهش داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
بساط داغ اسکناس جوشاندن در تایلند!
[ایسنا] بانک مرکزی تایلند از روش های غیراصولی ضدعفونی‌کردن اسکناس انتقاد کرد. بانک مرکزی تایلند با صدور اطلاعیه‌ای از شهروندان این کشور خواست تا برای کمک به کاستن از سرعت شیوع ویروس کرونا در این کشور، اسکناس‌ها را پیش از خرج‌کردن ضدعفونی کنند. این بانک از مردم خواسته است تا به جای کارهایی نظیر جوشاندن یا شستن اسکناس‌ها با پودر لباسشویی، به اسکناس‌ها الکل بزنند.این درحالی است که برخی از بانک‌های مرکزی در جهان از جمله بانک‌های مرکزی چین و آمریکا، به دلیل نگرانی از آسیب‌دیدن اسکناس‌ها، خود کار ضدعفونی‌کردن اسکناس‌ها را بر عهده گرفته‌اند. طبق دستورالعمل جدید بانک مرکزی چین، همه بانک‌ها باید پیش از تحویل وجه نقد به مشتریان …
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
تسهیلات اعطایی یک ماهه چین رکورد زد
اقدامات بانک مرکزی چین به منظور افزایش نقدینگی و کاهش هزینه‌های تامین مالی برای حمایت از اقتصاد کرونازده این کشور، مجموع وام‌های بانکی اعطایی توسط پکن را در ماه مارس به ۴۰۵ میلیارد دلار رساند.
بانک مرکزی چین نسبت به «افسردگی بزرگ اقتصادی جهان» هشدار داد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بانک مرکزی چین نسبت به «افسردگی بزرگ اقتصادی جهان» هشدار داد
بانک مرکزی چین نسبت به آنچه «دور جدیدی از افسردگی بزرگ اقتصادی در دنیا» خوانده است هشدار داد و آن را تهدیدی برای همه کشورها عنوان کرد.
کاهش نرخ بهره و تزریق نقدینگی به سیستم بانکداری چین برای مبارزه با تاثیرات اقتصادی «کرونا»
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / چین / کرونا
کاهش نرخ بهره و تزریق نقدینگی به سیستم بانکداری چین برای مبارزه با تاثیرات اقتصادی «کرونا»
ایلنا: بانک مرکزی چین از کاهش نرخ بهره و تزریق نقدینگی به سیستم بانکداری این کشور به هدف کنترل اثرات منفی شیوع ویروس «کرونا» خبر داد.
اقتصاد چین با سرعت به رشد تولید باز می‌گردد؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اقتصاد چین با سرعت به رشد تولید باز می‌گردد؟
نایب رئیس بانک مرکزی چین به خبرنگاران گفت: «شاخص‌های اقتصادی نشان دهنده یک رشد قابل توجه احتمالی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی هستند و اقتصاد چین به سرعت به سطح تولید قبلی خود باز می‌گردد».
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
نرخ بهره تسهیلات کوتاه‌مدت در چین ثابت ماند
گروه جهان| بانک مرکزی چین بی‌توجه به کاهش اضطراری نرخ بهره توسط فدرال رزرو، کارمزد وام‌های کوتاه‌مدت خود را ثابت نگه…
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
واکنش اضطراری فدرال رزرو به بحران کرونا
بانک مرکزی آمریکا در یک اقدام کم سابقه، نرخ بهره صندوق فدرال‌را 5/ 0 درصد کاهش داد. با ورود ویروس کرونا به آمریکا فدرال‌رزرو نیز همانند بانک مرکزی چین سیاست‌های انبساطی اتخاذ کرد. از سال 2015میلادی که فدرال‌رزروآغاز به تغییر نرخ بهره کرد تا دیروز همواره تغییرات از 25صدم درصد بیشتر نبود.از همین رو اقدام اخیر بانک مرکزی آمریکا خود گویای شرایط اضطراری این کشور است. برنامه‌ریزی مقامات چینی برای تزریق نقدینگی بیشتر به بازارها در صورت لزوم در دستور کار قرار دارد تا مبارزه با کرونا تداوم یابد.
بانک مرکزی چین چگونه از اقتصاد در برابر کرونا محافظت کرد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
بانک مرکزی چین چگونه از اقتصاد در برابر کرونا محافظت کرد؟
بانک مرکزی چین به عنوان عالی‌ترین نهاد سیاست‌گذاری اقتصادی این کشور، از آغاز شیوع ویروس کرونا با اقدامات گسترده‌ای به مقابله با آثار مخرب این ویروس بر اقتصاد چین شتافته است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
انتقاد ژاپن از دلار
[ایسنا] رئیس بانک مرکزی ژاپن نیرومندی بیش‌ازحد دلار را باعث ریزش ین دانست. به گزارش رویترز، ‌هاروهیکو کورودا که برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰ به ریاض سفر کرده، با انتقاد از نیرومندی بیش‌ازحد دلار گفت که کاهش ارزش ین در روزهای اخیر به دلیل همین مسأله بوده و شیوع ویروس کرونا نقش کمتری در این اتفاق داشته است. کورودا با بیان اینکه نظرش نسبت به بهبود تدریجی وضع اقتصادی ژاپن عوض نشده است، افزود: «نیازی به ورود فوری بانک مرکزی و اجرای سیاست محرک بیشتر وجود ندارد.» پیشتر بانک مرکزی چین برای اطمینان بخشیدن به فعالان مالی و جلوگیری از ریزش ارزش یوان اقدام به تزریق بیش از ۲۴۰‌میلیارد دلار نقدینگی به بازار کرده و از تخصیص بسته ۳۰‌میلیارد دلاری وام ارزان برای کسب‌وکارهای …
ویروس کرونا برای چه مدت روی سطوح زنده باقی می‌ماند؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
ویروس کرونا برای چه مدت روی سطوح زنده باقی می‌ماند؟
نگرانی‌ها درمورد زنده ماندن ویروس کرونا روی سطوح حدی است که بانک مرکزی چین در راستای تلاش برای مهار این ویروس، اقداماتی برای تمیز کردن کامل یا از بین بردن اسکناس‌هایی که چندین بار در روز دست به دست می‌شوند، انجام داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
گزینه‌های فدرال رزرو
بازارهای مالی با انتشار هر خبر از اجرای برنامه‌های حمایتی جدید از سوی دولت و بانک مرکزی چین رونق پیدا می‌کنند. در چند هفته اخیر اقداماتی در این زمینه انجام شده و هدف اصلی از این اقدامات، جبران لطمات حاصل از شیوع ویروس کرونا و تحقق نرخ هدف برای رشد اقتصاد است. وزارت دارایی چین در همین مسیر، مالیات شرکت‌ها را پایین آورده و تلاش کرده زمینه برای فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌ها و اشخاص فراهم‌تر شود. در سراسر جهان سرمایه‌گذاران و شرکت‌هایی که تحت‌تاثیر منفی این ویروس قرار گرفته‌اند انتظار دارند اقدامات مشابه از سوی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی انجام شود.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اختلاف 10 هزار تومانی دلار از میرداماد تا فردوسی
امروز مطالبی همچون آغاز معاملات فروش تعهدی روز یکشنبه آتی، توپ نقدینگی در حیاط شیمایی ها، رکورد مشارکت با عرضه اولیه قرن نیز شکسته شد، عرضه اولیه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر قبل از عید، بورس آسیا و آمریکا رشد کرد؛ یورو همچنان شکننده، بانک مرکزی چین ۱۰۰ میلیارد یوآن به بازار تزریق کرد، علت جهش قیمت سکه در بازار امروز چه بود؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ویروس کرونا / چین / اسکناس / بانک مرکزی چین
چین اسکناس‌ها را استریلیزه می‌کند
دولت چین در تلاش برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا که تا کنون موجب مرگ ۱۷۷۰ نفر شده است، به بانک‌های خود دستور داده که اسکناس‌های خود را پیش از ارائه به مردم، ضدعفونی کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •