پنجشنبه, ۱۴ فروردین, ۱۳۹۹ / 2 April, 2020
بروز حمله قلبی
نوشیدنی گازدار عامل مهم بروز «سکته مغزی»
نوشیدنی گازدار عامل مهم بروز «سکته مغزی»
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف روزانه یک لیوان نوشیدنی گازدار منجر به بروز حمله قلبی یا سکته مغزی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / نوشابه / سلامت / سکته مغزی / پارسی خبر /
از کجا بفهمیم درد قفسه سینه‌مان علتی جدی دارد؟
احساس درد شدید در قفسه سینه از نشانه‌های رایج حمله قلبی محسوب می‌شود. اما حمله قلبی تنها مشکلی نیست که می‌تواند باعث درد قفسه سینه شود. در ادامه می‌خواهیم ببینیم از کجا می‌توانیم جدی بودن یا نبودن درد قفسه سینه‌مان را متوجه شویم و چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم.از کجا بفهمیم درد قفسه سینه ما نشانه حمله قلبی است یا نه؟درد قفسه سینه‌ای نشانه حمله قلبی است که بی‌وقفه ادامه دارد و وقتی فرد سعی می‌کند فعالیتش را بیشتر کند این درد هم شدت پیدا می‌کند. تنگی نفس، حالت تهوع، سرگیجه یا حتی بیهوش شدن، دیگر نشانه‌هایی هستند که از حمله قلبی خبر می‌دهند. بعضی هم ممکن است ۳۰ دقیقه یا کمتر درد شدیدی داشته باشند، یا دچار درد مداومی شوند که به مرور بیشتر می‌شود و یا یکباره چنان درد شدیدی در قفسه سینه خود احساس …
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ /
پیش‌بینی حمله قلبی فقط با یک آزمایش خون
پیش‌بینی حمله قلبی فقط با یک آزمایش خون
شاید در آینده بتوان امکان بروز حمله قلبی را تنها با کمک یک آزمایش خون پیش‌بینی کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
خمیردندانی که از سکته قلبی پیشگیری می‌کند!
خمیردندانی که از سکته قلبی پیشگیری می‌کند!
پژوهشگران آمریکایی، نوعی خمیردندان ابداع کرده‌اند که می‌تواند با حفظ بهداشت دهان، از بروز سکته و حمله قلبی پیشگیری کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / پارسی خبر / علم و فناوری / خمیر دندان / سکته قلبی / بهداشت دهان و دندان / بهداشت دهان /
چطور می‌توان از حمله قلبی اول و حملات بعدی آن جلوگیری کرد؟
چطور می‌توان از حمله قلبی اول و حملات بعدی آن جلوگیری کرد؟
در هر ۴۰ ثانیه در امریکا یک نفر دچار حمله قلبی می‌شود. پس از این که یک بار دچار حمله قلبی شدید، شک نداشته باشید که خطر بروز آن برای بار دوم بیشتر خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / حمله قلبی / پیشگیری از حمله قلبی / پارسی خبر /
پروتئین در پیشگیری از حمله قلبی موثر است
پروتئین در پیشگیری از حمله قلبی موثر است
پروتئین جدیدی کشف شده است که به نظر می‌رسد موجب بروز تصلب شرایین شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ /
دود قلیان موجب بروز حمله قلبی می شود
دود قلیان موجب بروز حمله قلبی می شود
مطالعات نشان می دهد دود قلیان موجب تشدید سرعت لختگی خون می شود و در نتیجه خطر حمله قلبی و سکته افزایش می یابد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ /
علائم هشداردهنده ابتلا به بیماری قلبی را بشناسید و گوش به زنگ باشید
با علامت‌های هشداردهنده‌ای آشنا شوید که با زبان بی‌زبانی به شما می‌گوید قلب‏تان درست کار نمی‌کند.به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، سالانه حدود ۶۱۰ هزار نفر در آمریکا بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دهند. این عارضه، که هم در مردان و هم زنان رایج است، به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود که با سبک زندگی خاصی بی‏‏ارتباط نیست. با این حال، علائم و هشدارهای بسیاری زیادی وجود دارند که به ما اطلاع می‌دهند قلب‏مان دچار مشکل شده است و ما باید بیشتر مراقب سلامت خودمان باشیم.دردهایی که در دست پخش می‌شودبسیاری از مردان درد در دست چپ خود دارند، اما زنان همین درد را ممکن است در دست دیگر یا هر دو دست تجربه کنند. برخی زنان قبل از بروز حمله قلبی گفته‌اند درد غیرطبیعی در آرنج خود داشتند. این حالت زمانی …
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
آقایان این نشانه های سلامت را جدی بگیرند!
آقایان این نشانه های سلامت را جدی بگیرند!
سینه درد نشانه ای شایع از بروز یک حمله قلبی است اما علائم دیگری نیز ممکن است به این شرایط اشاره داشته باشند که شاید با آنها آشنا نباشید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
11 نشانه بروز حملات قلبی که باید جدی بگیرید !!
11 نشانه بروز حملات قلبی که باید جدی بگیرید !!
حملات قلبی از کشنده ترین بیماری ها در سرتاسر دنیا هستند. این بیماری در هر شخص به صورت های مختلفی بروز پیدا می کند و نشانه های متفاوتی از خود پدیدار می کند که با توجه به خصوصیات فردی، سن و حتی جنسیت با یکدیگر فرق دارند. هرچند، به طور کلی نشانه های رایج و یکسانی وجود دارد که اگر فرد یک یا دو مورد از آن ها را به طور ناگهانی احساس کند، می توان گفت که در حال حمله قلبی است و باید با اورژانس تماس گرفت. در این میان برخی عوامل نیز برای تمامی افراد خطرزا هستند که بعضی از آن ها غیر قابل اجتناب نیز می باشند، مانند سن (بالای 65 سال)، جنسیت (مرد)، سابقه بیماری در خانواده، نژاد (اجداد آفریقایی)، سیگار کشیدن، چاقی و رژیم غذایی، ورزش نکردن، کلسترول بالا، مصرف نوشیدنی های الکلی و استرس.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / قلب / حمله قلبی / حملات قلبی / درد قفسه سینه / بروز حمله قلبی /
نشانه های کمتر شناخته شده احتمال وقوع حمله قلبی
نشانه های کمتر شناخته شده احتمال وقوع حمله قلبی
برخی از افراد با توجه به سبک زندگی، تغذیه، مساول ژنتیکی و دیگر عوامل، بیشتر در معرض بروز بیماری های قلبی قرار دارند. به همین دلیل است که بهتر است به هر نوع نشانه ای توجه کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ /
کشف جهش‌های ژنتیکی عامل حمله قلبی با همکاری دانشمند ایرانی
کشف جهش‌های ژنتیکی عامل حمله قلبی با همکاری دانشمند ایرانی
پژوهشگران آمریکایی با همکاری دکتر "کیا افشار" دانشمند ایرانی موفق شدند جهش‌های ژنتیکی جدیدی را شناسایی کنند که در بروز بیماری‌های مربوط به عضله قلب نقش دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / جهش ژنتیکی / حمله قلبی / ژن / دانشمند ایرانی /
احساس درد در ناحیه سینه دارید؟
احساس درد در ناحیه سینه دارید؟
اصطلاح کشیدگی عضله به آسیب دیدگی ناشی از کشیدگی بیش از حد یا پارگی عضله گفته می شود.با احساس درد در ناحیه سینه، نخستین دلیلی که در ذهن بسیاری از ما نقش می بندد بروز مشکلی در قلب، مانند یک حمله قلبی است. بی تردید، درد سینه مساله ای نیست که نادیده گرفته شود اما باید به این نکته توجه داشت که دلایل دیگری به جز مشکلات قلبی نیز می توانند موجب احساس درد در سینه شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ /
ابداع روشی جدید برای حفاظت از قلب پس از حمله قلبی
ابداع روشی جدید برای حفاظت از قلب پس از حمله قلبی
تهران- ایرنا- مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان داد که افزایش فعالیت در برخی سلول‌های ایمنی خاص در پی حمله قلبی، می‌تواند از بدن در بروز نارسایی قلبی محافظت کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / نارسایی قلبی / حمله قلبی / بافت قلب /
اینفوگرافی / علائم و اقدامات اورژانسی هنگام حمله قلبی
اینفوگرافی / علائم و اقدامات اورژانسی هنگام حمله قلبی
هنگام بروز حمله قلبی، فرد دچار برخی علائم می‌شود که از جمله آنها می‌توان به احساس درد فشارنده یا سنگینی در قفسه سینه، انتشار درد به گردن، فک، شانه یا بازو و همچنین تنگی نفس اشاره کرد. اورژانس کشور توصیه می‌کند در چنین شرایطی، اطرافیان پس از مشاهده این علائم در فرد، بلافاصله بیمار را در نقطه‌ای که قرار دارد، بی‌حرکت قرار دهند و سعی کنند با جملات آرامش‌بخش او را آرام کرده و از تشویش و استرس دور کنند. در این اینفوگرافی با علائم و اقدامات اورژانسی در زمان حمله قلبی آشنا خواهید شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / اینفوگرافیک / اینفوگرافی / اورژانس / حمله قلبی / اورژانس 115 /
کشف ارتباط جدید ژنتیکی با مرگ ناگهانی نوزاد
محققان در جریان مطالعه‌ای یک ارتباط قابل توضیح برای ردیابی مکانیزم میان یک ناهنجاری ژنتیکی و برخی انواع سندرم مرگ ناگهانی نوزاد کشف کرده‌اند.به گزارش ایرنا، محققانی که این مطالعه را انجام داده اند، می‌گویند: عامل ژنتیک می‌تواند در بروز برخی از موارد سندرم مرگ ناگهانی نوزاد که به مرگ سالانه ۳۰۰۰ نوزاد منجر می‌شود نقش داشته باشد. به گفته محققان، نوزادان با ناهنجاری ژنتیکی نمی‌توانند لیپیدهای موجود در شیر را تجزیه کنند و زمانیکه تنها چند ماه از تولدشان نگذشته به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست می‌دهند. لیپیدها دسته ای از مولکول‌ها هستند که شامل چربی‌ها ، کلسترول و اسیدهای چرب می‌شوند.به گفته این محققان در این مطالعه، عامل ژنتیکی موثر در بروز این سندرم مورد مطالعه قرار گرفت. در این مورد خاص این …
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ /
ارتباط وزن پایین نوزاد و بروز مشکلات سلامت در سنین بالا
محققان هشدار می‌دهند وزن کم هنگام تولد نه تنها در همان کودکی مشکلاتی را برای سلامت همراه دارد بلکه در سنین بالاتر هم موجب بروز مشکلات مزمن می‌شود. به گزارش مهر، محققان دریافتند اگر کودکی در زمان تولد وزن کمی‌داشته باشد بیشتر با فاکتورهای پرخطر قلبی عروقی روبروست.«آمنا عمر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «قبلا تصور می‌شد که فاکتورهای پرخطر قلبی عروقی فقط در افراد بزرگسال مشاهده می‌شود چراکه بیماری قلبی عروقی عمدتا در بزرگسالان وجود دارد، اما در چندسال گذشته ما شاهد وجود این فاکتورهای پرخطر در کودکان هم بودیم.» محققان میزان تری گلیسیریدها، چربی در حال گردش در خون و انواع گوناگون کلسترول را در کودکان اندازه گیری کردند.به گفته عمر، «وزن کم هنگام تولد با میزان بالاتر کلسترول بد و میزان کمتر …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ /
چرت زدن‌های روزانه باعث کاهش حملات قلبی و سکته مغزی می‌شود
چرت زدن‌های روزانه باعث کاهش حملات قلبی و سکته مغزی می‌شود
مطالعات جدید نشان می‌دهد خواب‌های کوتاه در طول روز می‌تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری از بروز حمله قلبی و سکته مغزی داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سلامت / بیماری قلبی / سکته قلبی / خواب /
کاشت استنت اضافی در رگ‌های گرفته، از خطر حمله قلبی می‌کاهد
کاشت استنت اضافی در رگ‌های گرفته، از خطر حمله قلبی می‌کاهد
تهران-ایرنا- نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد که با قرار دادن یک استنت اضافی در شریان‌های گرفته بیمارانی که تحت درمان اضطراری حمله قلبی قرار گرفته اند و در جریان آن یک استنت در شریان مسدود آن‌ها گذاشته شده است، می‌توان از بروز حملات قلبی این افراد در آینده پیشگیری کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / سلامت / حمله قلبی /
همه فواید چرت نیم‌روزی برای قلب و مغز
همه فواید چرت نیم‌روزی برای قلب و مغز
محققان به بررسی ارتباط بین دفعات چرت زدن و مدت متوسط چرت زدن و خطر بروز حوادث کشنده و غیر کشنده بیماری قلبی عروقی مانند حمله قلبی ، سکته مغزی یا نارسایی قلبی پرداختند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲ / سکته قلبی / سکته مغزی /
بی‌خوابی احتمال سکته مغزی و حمله قلبی را افزایش می‌دهد
بی‌خوابی احتمال سکته مغزی و حمله قلبی را افزایش می‌دهد
تهران- ایرنا- مطالعات اخیر محققان موسسه کارولینسکا در سوئد نشان می‌دهد بی‌خوابی خطر بروز بیماری‌های قلبی، نارسایی قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ /
نحوه تاثیر اضافه وزن در بروز حمله قلبی را بدانیم
پژوهش ها نشان می دهد که اضافه وزن و چاقی ارتباط مستقیم و پررنگی با یکدیگر دارند. به عبارت دیگر هر چه میزان اضافه وزن بیشتر باشد، خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز افزایش خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۴/۲۸ /
چرا سیگارهای الکترونیکی مضرند؟
چندی پیش سن فرانسیسکو به جمع ممنوع‏کنندگان استفاده از سیگار الکترونیکی پیوست و از آنجایی که یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید‏کننده این محصول در دنیا یعنی Juu- در این شهر قرار گرفته، چنین حرکتی سوال‌های موجود در زمینه مشکلات سلامتی این نوع سیگار را بیش از پیش برانگیخت. مسئولان ذی‏ربط اعلام کردند که به خاطر افزایش مصرف این محصول در بین نوجوانان و کمبود دانش کافی در مورد تاثیر آن‌ها روی سلامت مصرف‏کنندگان، رای به چنین ممنوعیتی داده‌اند. با این وجود سوالی که پیش می‌آید این است، چرا محصولی که زمانی به عنوان جایگزین سالم‏تر سیگارهای معمولی وارد بازار شد در نهایت وارد پروسه ممنوعیت شده است؟سیگار الکترونیکی چیست؟این نوع سیگار در واقع یک دستگاه قابل حمل است که یک مایع را با گرم کردن تبدیل به هواپخش (ائروسل) …
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ /
تغذیه سالم وتحرک بدنی در پیشگیری وکنترل فشار خون بالا نقش بسزایی دارد
شهرکرد - خبرنگار «ابتکار» - مولوی: علی درخشان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت ماه 98 خاطر نشان کرد: این برنامه در دو مرحله آموزش و اطلاع رسانی و غربالگری اجرا و ضمن تاکید بر فرهنگ سازی برای خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری مزمن فشار خون بالا ، بر شناسایی افراد مبتلا و تحت مراقبت و درمان قرار دادین این افراد تاکید دارد.وی تصریح کرد: در این راستا روابط عمومی دانشگاه علوم پزشگی استان با تاکید بر اطلاع رسانی وارتقاء سطح آگاهی مردم نسبت به میزان سلامتی خود وحفظ این گوهر ارزشمند نسبت به استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی و آموزش از طریق رسانه های جمعی، فضاهای مجازی، شبکه های اجتماعی ، جراید …
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ /
فشار خون بالا، بیماری خاموش و تهدیدی برای قلب
فشار خون بالا، بیماری خاموش و تهدیدی برای قلب
قصرشیرین- ایرنا- فشار خون بالا به عنوان یک بیماری خاموش، مهم ترین عامل از کارافتادگی و مرگ های زودرس و تهدیدی برای سلامت قلب است که منجر به بروز سکته و حمله ها و بیماری های قلبی عروقی می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / اجتماعی / فشار خون بالا / بیماری خاموش / قصرشیرین /
خطر مصرف مکمل های کلسیم برای قلب
پژوهشگران هشدار داده‌اند که مصرف کلسیم و ویتامین D ممکن است از بروز شکستگی‌های استخوانی در زنان سالمند جلوگیری کند، در عین حال مصرف این دارو باعث افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ /
40  درصد مبتلایان به فشار خون، از بیماری خود اطلاع ندارند
40 درصد مبتلایان به فشار خون، از بیماری خود اطلاع ندارند
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 40 درصد از مبتلایان به فشار خون بالا، از بیماری خود اطلاع ندارند و زمانی متوجه مشکل آنها می‌شویم که بیمار را با مشکلات شدیدتر جسمی یا بروز حمله قلبی به بیمارستان منتقل کرده و در ICU یا CCU بستری می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ /
کاهش آسیب عضلات قلب پس از حمله قلبی
کاهش آسیب عضلات قلب پس از حمله قلبی
تهران – ایرنا - محققان برچسب جدیدی طراحی کردند که مستقیما روی قلب قرار گرفته و موجب کاهش میزان کشیدگی عضلات قلب پس از بروز حمله قلبی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ /
یک تحقیق: مصرف ۳ تخم‌مرغ در هفته خطر حمله قلبی و مرگ را افزایش می‌دهد
شفقنا- دانشمندان می‌گویند مصرف سه تخم مرغ با بیشتر می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی برای انسان شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از محققان دانشگاه فینبورگ در شیکاگو در آمریکا می‌گویند: مصرف ۳ عدد تخم مرغ یا بیشتر در هفته خطر ابتلا به سکته قلبی و یا حتی مرگ را به دنبال خواهد داشت. این محققان می‌گویند اصولاً […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ /
واکسن آنفلوآنزا از بروز سکته مغزی و حمله قلبی جلوگیری می‌کند| عوارض جانبی
مطالعات جدید محققان نشان می دهد که واکسن آنفلوآنزا در برابر حمله قلبی و سکته مغزی نقش محافظتی دارد و برای بیماران قلبی توصیه شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ /
قند خون بالا، عامل بروز دردهای کمری
تهران- ایرنا- یک متخصص داخلی گفت: بالا بودن قند خون از عوامل مهم اما کمتر شناخته شده در بروز بیماری ها است؛ این عارضه می تواند در بروز دردهای کمری، انواع زخم ها، کاهش قدرت بینایی و حمله قلبی موثر باشد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •