چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
بیمه شخص ثالث
با حذف فیزیک بیمه نامه شخص ثالث فروش از نمایندگان گرفته می‌شود؟
۲۳ ساعت قبل
با حذف فیزیک بیمه نامه شخص ثالث فروش از نمایندگان گرفته می‌شود؟
حذف فیزیک بیمه نامه شخص ثالث خبر جدیدی است که باعث شده تا کلیه نمایندگی‌های فروش بیمه نامه‌های خودرو، به تکاپو افتاده و شغل خود را در خطر احساس کنند.
دریافتی غیر از کارمزد مصوب توسط کارگزاران بیمه غیرقانونی است
۲۵ ساعت قبل / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه / بیمه شخص ثالث
دریافتی غیر از کارمزد مصوب توسط کارگزاران بیمه غیرقانونی است
بیمه مرکزی در بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه بر ممنوعیت اعطای اختیارات غیرمجاز و پرداخت‌های غیرقانونی و خارج از چارچوب آیین‌نامه‌های مربوطه تاکید کرد.
نسخه کاغذی بیمه ‌نامه شخص ثالث حذف شد
۲ روز قبل / بیمه ازکی / بیمه شخص ثالث
نسخه کاغذی بیمه ‌نامه شخص ثالث حذف شد
بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌هایی است که شرایط و قوانین آن دائماً از طرف بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه در حال تغییر و به‌روزرسانی است.
ماجرای ۱۴ درصدی که از فروش فوق العاده خودرو به جیب دولت می‌رود
۲ روز قبل
ماجرای ۱۴ درصدی که از فروش فوق العاده خودرو به جیب دولت می‌رود
این روزها متقاضی در روند ثبت نام خودرو در مراحل پایانی به صفحه ای می رسد که در آن گزینه هزینه خودرو و‌سایر موارد خاموش اما در بخش بیمه نامه شخص ثالث و مالیات بر ارزش افزوده رقمی درج شده که برای مردم سوال برانگیز است.
بخشنامه‌ای که هزاران شاغل صنعت بیمه را نگران کرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / خسارت بیمه / بیمه شخص ثالث
بخشنامه‌ای که هزاران شاغل صنعت بیمه را نگران کرد
تهران- ایرنا- فعالان صنعت بیمه پس از ابلاغ بخشنامه‌ای مبهم، درباره حذف نسخه فیزیکی بیمه‌نامه شخص‌ثالث، نسبت به بیکاری هزاران نفر از شاغلان این صنعت به ویژه نمایندگی‌ها و دفاتر فروش هشدار دادند، اما بیمه مرکزی با شفاف سازی در این باره ضمن رفع نگرانی‌ها، اعلام کرد: شبکه فروش همچون گذشته، نقش و کارکرد خود را حفظ خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد
پس از صدور بخشنامه‌ای مبنی بر ارائه خدمات بیمه‌ای بدون نیاز به نسخه فیزیکی بیمه‌نامه شخص ثالث، بیمه مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به شفاف‌سازی برخی از ابهامات موجود، اطلاع‌رسانی کرد.به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، در این اطلاعیه آمده است: تصمیم به ارائه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌گذاران بدون نیاز به نسخه فیزیکی بیمه‌نامه شخص ثالث به مفهوم حذف شبکه فروش از فرایند عرضه بیمه‌نامه مذکور نبوده و شبکه فروش همچون گذشته نقش و کارکرد خود را حفظ خواهد کرد.بر اساس همین گزارش واحدهای صدور (اعم از شعب و نمایندگان) در شرکت‌های بیمه موظفند با رعایت دقیق مقررات مربوطه نسبت به تبیین و تشریح اهداف و منافع این طرح برای بیمه‌گذاران اقدام لازم را به عمل آورند.بدیهی است با دریافت شماره تلفن …
ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث + پاسخ بیمه مرکزی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی
ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث + پاسخ بیمه مرکزی
بعد از حذف برگه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث و اعتراض‌هایی که در این…
نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث حذف نشده/ بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست به مردم داده می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بیمه مرکزی
نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث حذف نشده/ بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست به مردم داده می‌شود
پس از صدور بخشنامه ای مبنی بر ارائه خدمات بیمه ای بدون نیاز به نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث، بیمه مرکزی با انتشار اطلاعیه ای نسبت به شفاف سازی برخی از ابهامات موجود، اطلاع رسانی کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
استقرار واحدهای خسارت سیار بیمه آرمان در ایام عیدفطر
به منظور خدمت رسانی به مشتریان در سراسر کشور ، واحدهای خسارت سیار بیمه آرمان در مبادی ورودی و خروجی مراکز استان ها در ایام تعطیلات عید سعید فطر مستقر می باشندبه گزارش روابط عمومی بیمه آرمان ، بنابر اعلام عسگر معزی معاون فنی بیمه های اموال و مسئولیت واحدهای خسارت سیار بیمه آرمان با هدف تسریع در خدمت رسانی به بیمه گذاران در مبادی ورودی و خروجی شهرها مستقر می گردند.معزی با اشاره به اجرای ماده8 و 40 قانون بیمه شخص ثالث ،تاکید کرده است به منظور رفاه بیمه گذاران واحدهای خسارت سیار در نزدیکی پلیس راه استقرار یابند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
‌اطلاعیه بیمه مرکزی درباره حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌ها
‌فراهم ‌آوردن شرایط لازم برای حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌های شخص ثالث هیچ‌گونه مشکلی را برای شبکه فروش به وجود نمی‌آورد.
درخواست تشکل‌های صنفی بیمه برای توقف طرح حذف کارت ثالث
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی / بیمه شخص ثالث
درخواست تشکل‌های صنفی بیمه برای توقف طرح حذف کارت ثالث
جمعی از تشکل‌های صنفی صنعت بیمه در نامه‌ای به رئیس کل بیمه مرکزی، خواستار توقف اجرای طرح حذف کارت ثالث از فرایند صدور بیمه شخص ثالث شدند.
رئیس کل بیمه مرکزی: خدمات بیمه‌ای بدون ارائه نسخه فیزیکی انجام شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بیمه / شرکت های بیمه / بیمه مرکزی
رئیس کل بیمه مرکزی: خدمات بیمه‌ای بدون ارائه نسخه فیزیکی انجام شود
همه شرکت های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
بیمه‌نامه‌های فیزیکی حذف شدند/ صدور نسخه الکترونیکی فقط از سوی شرکتهای بیمه
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه
بیمه‌نامه‌های فیزیکی حذف شدند/ صدور نسخه الکترونیکی فقط از سوی شرکتهای بیمه
بیمه مرکزی اعلام کرد فراهم‌آوردن شرایط لازم برای حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌های شخص ثالث ارتباطی با صدور برخط و الکترونیکی بیمه‌نامه‌ها ندارد و این برنامه هیچ‌گونه مشکلی برای شبکه فروش ندارد.
استارت‌آپ‌های بیمه‌ای حق صدور هیچ نوع بیمه‌نامه‌ای را ندارند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / خسارت بیمه / بیمه شخص ثالث
استارت‌آپ‌های بیمه‌ای حق صدور هیچ نوع بیمه‌نامه‌ای را ندارند
تهران- ایرنا- بیمه مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرد: استارت‌آپ‌های بیمه‌ای حق صدور هیچ نوع بیمه‌نامه‌ای را ندارند و صدور بیمه‌نامه‌ها صرفا از طریق نمایندگی‌ها و یا شعب شرکت‌های بیمه‌ای انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
برگزاری کمیسیون فنی سندیکای بیمه گران ایران به میزبانی بیمه آرمان
بیمه نویس:به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان ، کمیسیون فنی سندیکای بیمه گران ایران در آخرین روز اردیبهشت 99 به میزبانی شرکت بیمه آرمان برگزار شد.علاوه بر اعضای کمیسیون فنی سندیکای بیمه ، این نشست با حضور دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران ، ترکاشوند مدیرکل حراست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نمن الحسینی مدیرکل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.در این نشست موضوع صدور الکترونیکی و ارائه بیمه نامه حوادث و سلامت موضوع آئین نامه 77 شورایعالی بیمه و بیمه شخص ثالث برای اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور بصورت کنسرسیوم در پایانه های مرزی و مبادی ورودی کشور و همچنین در ادامه این نشست موضوع الزام شرکت های بیمه به انتخاب اکچوئر رسمی بیمه نیز مورد بحث قرار گرفت .
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مدیرعامل بیمه دانا:
بیمه‌نامه‌های شخص ثالث از خرداد ماه سال جاری الکترونیکی و بدون نسخه فیزیکی صادر می‌شود بیمه دانا از اول خرداد ماه سال جاری زیر ساخت‫های لازم برای دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز را فراهم می‌کند.ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا با اشاره به ابلاغیه غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه‌ای اعلام کرد: به منظور تسهیل دسترسی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات بیمه‌نامه‌های خود و ارائه خدمات بیمه‌ای به آنها بدون نیاز به ارائه نسخه فیزیکی بیمه‌نامه، از ابتدای خرداد ماه سال جاری، این شرکت زیرساخت‌های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه‌گذاران خود …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اثرات بیماری کرونا بر صنعت بیمه
اثر مستقیم به فروش و خسارت وارده به شرکت‌های بیمه در حوزه بیمه‌های اشخاص بازمی‌گردد. اما اثر غیرمستقیم که بسیار مهم‌تر است بیانگر اثری است که شیوع این بیماری بر اقتصاد کشور گذاشته و از طریق آن به‌طور غیرمستقیم درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های بیمه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از جمله اثر غیرمستقیم می‌توان به کاهش صادرات غیرنفتی اشاره کرد، شیوع بیماری کرونا برای کشور ایران که هم خود دچار بحران ناشی از بیماری است و هم کشورهای طرف تجاری-اش در صورت تداوم این وضعیت می‌تواند اختلال شدیدی در صادرات نفتی آن ایجاد کند. طبق آمار 9 ماهه وزارت صمت سهم کشورهای چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و ترکیه از صادرات غیرنفتی ایران به ترتیب 21و20و13و7و 5 درصد بوده و مجموعا این کشورها بیش از 65درصد درآمدهای صادراتی …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / آیین نامه / شورای پول و اعتبار / مسکن / مسکن مهر / معاون
اخبار
شرکت‌های بیمه موظف شدند بدون دریافت کروکی، تا سقف ۱۱ میلیون تومان خسارت حوادث رانندگی مربوط به بیمه شخص ثالث را پرداخت کنند.
سقف پرداخت خسارت بدون کروکی ۱۱ میلیون تومان شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
سقف پرداخت خسارت بدون کروکی ۱۱ میلیون تومان شد
شرکت‌های بیمه موظف شدند بدون دریافت کروکی تا سقف ۱۱ میلیون تومان خسارت حوادث رانندگی مربوط به بیمه شخص ثالث را پرداخت کنند.
ارائه خدمات بیمه ای بدون نسخه فیزیکی فراهم می‌شود/ فراهم سازی زیرساخت از اول خرداد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بیمه مرکزی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / رئیس بیمه مرکزی
ارائه خدمات بیمه ای بدون نسخه فیزیکی فراهم می‌شود/ فراهم سازی زیرساخت از اول خرداد
با ابلاغ رئیس کل بیمه مرکزی کلیه شرکت های بیمه ای باید از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
اولتیماتوم بیمه مرکزی به بیمه‌ها:‌ تمام فرایند صدور و پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث الکترونیکی شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اولتیماتوم بیمه مرکزی به بیمه‌ها:‌ تمام فرایند صدور و پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث الکترونیکی شود
کلیه شرکت های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
امکان دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران به اطلاعات بیمه شخص‌ثالث
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / خسارت بیمه / بیمه شخص ثالث
امکان دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران به اطلاعات بیمه شخص‌ثالث
تهران- ایرنا- رییس کل بیمه مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای اعلام کرد: همه شرکت‌های بیمه‌ای از اول خردادماه زیر ساخت‌های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
ایمنی ساختمان و تلقی اشتباه از بیمه
طبق مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان ایمنی عبارت است از مصون و محفوظ بودن کلیه کارگران و افرادی که به نحوی در کارگاه ساختمانی با عملیات ساختمانی ارتباط دارند؛ مصون و محفوظ بودن کلیه افرادی که در مجاورت یا نزدیکی (شعاع موثر) کارگاه ساختمانی عبور و مرور، فعالیت یا زندگی می‌کنند و حفاظت و مراقبت از ابنیه، خودروها، تاسیسات، تجهیزات و نظایر آن در داخل یا مجاورت کارگاه ساختمانی. «شعاع موثر» به شرایط کارگاه ساختمانی، ارتفاع سازه، همجواری‌ها، معابر، تاسیسات شهری، نوع تجهیزات، ابزار و ماشین‌‌‌‌‌آلات پیش‌بینی‌شده برای استفاده در کارگاه و همچنین روش تجهیز کارگاه و پلان طرح‌شده برای آن بستگی دارد. این مبحث حفظ و تامین ایمنی ساختمان را وظیفه سازنده می‌داند و او را ملزم به تهیه بیمه مسوولیت مدنی و شخص ثالث …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
عربستان به خاطر کرونا بیمه شخص ثالث خودروها را 2 ماه تمدید کرد
روزنامه اوکاز عربستان اعلام کرد که شرکت‌های بیمه این کشور بدون دریافت پول بیمه شخص ثالث خودروها را 2 ماه تمدید کردند.
سهم علی‌الحساب شرکت‌های بیمه از عوارض پرداختی وضع شده بر بیمه شخص ثالث
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بیمه شخص ثالث / جدول / راهداری و حمل و نقل جاده / شرکت های بیمه / نیروی انتظامی
سهم علی‌الحساب شرکت‌های بیمه از عوارض پرداختی وضع شده بر بیمه شخص ثالث
ایلنا: رییس شورای عالی بیمه در نامه ای سهم علی الحساب هر یک از شرکت های بیمه را از عوارض وضع شده به بیمه شخص ثالث اعلام کرد.
پرداخت ۴۳۷۷ میلیارد ریال به وزارت بهداشت از محل بیمه‌های شخص ثالث
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / ویروس کرونا / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بیمه شخص ثالث
پرداخت ۴۳۷۷ میلیارد ریال به وزارت بهداشت از محل بیمه‌های شخص ثالث
تهران- ایرنا- معاون نظارت بیمه مرکزی گفت: حدود چهار هزار و ۳۷۷ میلیارد ریال از سهم وزارت بهداشت از محل بیمه‌های شخص ثالث به منظور یاری رساندن به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند، به حساب این وزارتخانه واریز شده است.
ماجرای تغییر قیمت محصولات مدیران خودرو +پاسخ شرکت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / مدیران خودرو / قیمت خودرو / بیمه شخص ثالث
ماجرای تغییر قیمت محصولات مدیران خودرو +پاسخ شرکت
در حالی که پیش از این، چندین بار افزایش قیمت محصولات شرکت مدیران خودرو در فاصله های زمانی کوتاه مورد تعجب قرار گرفته است؛ این بار این شرکت که قیمت اکثر محصولات خود را تا هفته گذشته ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده بود، اکنون ۳۷ هزار تومان از آن کاسته است.
تعرفه ارزیابی خسارات بیمه شخص‌ثالث اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بیمه شخص ثالث
تعرفه ارزیابی خسارات بیمه شخص‌ثالث اعلام شد
تهران- ایرنا- مصوبه جدید شورای عالی بیمه درباره حوادث ناشی از وسایل نقلیه و هزینه ارزیابی خسارت بیمه شخص‌ثالث ابلاغ شد.
ببینید | بدشانس‌ترین راننده پراید دنیا در تهران از پشت به مازراتی کوبید!
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / تصادفات رانندگی / پراید / بیمه شخص ثالث
ببینید | بدشانس‌ترین راننده پراید دنیا در تهران از پشت به مازراتی کوبید!
ویدئویی در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود از صحنه تصادف خودروی پراید با مازراتی. بسیاری از کاربران برای این ویدئو نوشته اند راننده پراید اگر همراه با پول بیمه ، خود ماشینش را هم بدهد شاید برابر خسارت به ماشین لاکچری نباشد!
تمدید خودکار ۲میلیون بیمه شخص ثالث با مهلت پرداخت نیمه اردیبهشت
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
تمدید خودکار ۲میلیون بیمه شخص ثالث با مهلت پرداخت نیمه اردیبهشت
بخش شکایات و بازرسی بیمه مرکزی به طور آنلاین در حال دریافت شکایات است و در کمترین زمان ممکن آنها را بررسی می‌کند که بعضاً به تعلیق کد نمایندگی متخلف منجر شده است.
صدور دو میلیون بیمه نامه برخط
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی / بیمه
صدور دو میلیون بیمه نامه برخط
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه با شیوع کرونا سیستم صدور الکترونیکی بیمه‌نامه‌ها به سرعت فعال شد، اعلام کرد:تاکنون شیوع ویروس کرونا، بیش از دو میلیون بیمه‌نامه شخص ثالث به طور برخط صادر شد.
بیمی‌لایک چه خدماتی در خرید بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو ارائه می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
بیمی‌لایک چه خدماتی در خرید بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو ارائه می‌کند؟
بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو ازجمله بیمه‌نامه‌های خودرو هستند که سهم عظیمی از پرتفوی شرکت‌های بیمه را به خود اختصاص داده‌اند و همچنین بالاترین خسارت‌های دریافتی مربوط به این دو رشته بیمه‌ای است.
حمایت یارانه‌ای در تعیین حق بیمه خودروهای ارزان‌تر
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی / بیمه شخص ثالث
حمایت یارانه‌ای در تعیین حق بیمه خودروهای ارزان‌تر
رییس کل بیمه مرکزی گفت: نرخ حق بیمه خودروهای رایج نسبت به سایر خودروهای چهار سیلندر ارزان‌تر است و به نوعی قانون‌گذار قصد حمایت یارانه‌ای از صاحبان خودروهای ارزان‌تر را دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
دفاع تمام قد بیمه پارسیان از مدافعان سلامت
به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان، در فرهنگ ما ایرانی ها یک جمله معروفی وجود دارد که بسیار از آن استفاده می شود."آدم ها را در سختی ها میشه شناخت". به عبارت دیگر در روزهای سخت است که عیار واقعی افراد مشخص می شود و نه در روزهای خوش. این روزهای سخت است که نشان می دهد چه کسانی همراه همیشگی هستند.روزهای کرونایی کشور که منجر به گرفتاری بخشی از مردم و جامعه پزشکی شده، از آن دست روزهای سخت است. در این ایام است که می توان فهمید عیار افراد چقدر است؟ چه کسانی در کنار مردم و به فکر آنان هستند؟ بیمه پارسیان از آن دست شرکت هایی است که سعی کرده در روزهای سخت کنونی همچون روزهای خوش در کنار مردم به ارائه خدمات بپردازد. از این رو این شرکت در جدیدترین اقدام خود،"طرح تخفیفات ویژه برای مدافعان سلامت" را در دستور …
برگزاری جشنواره دو عیدانه بیمه کوثر
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / آتش سوزی / بیمه / بیمه شخص ثالث
برگزاری جشنواره دو عیدانه بیمه کوثر
بیمه‌کوثر از ایام ولادت حضرت ولی‌عصر(عج) تا عید سعید فطر، انواع بیمه‌نامه‌های این شرکت را با تخفیف‌های ویژه‌ به بیمه‌گذاران ارایه می‌کند.
تعلیق نمایندگی بیمه ای که ابلاغیه بیمه مرکزی را رعایت نکرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / بیمه مرکزی / بیمه شخص ثالث / بیمه
تعلیق نمایندگی بیمه ای که ابلاغیه بیمه مرکزی را رعایت نکرد
بیمه مرکزی اعلام کرد: به دنبال رعایت نکردن چارچوب های تعیین شده صنعت بیمه برای پرهیز از شیوع بیماری کرونا، یکی از نمایندگان فروش بیمه به دلیل عدم رعایت ابلاغیه بیمه مرکزی تعلیق شد.
نسبت خسارت بیمه شخص ثالث ۷ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی / بیمه
نسبت خسارت بیمه شخص ثالث ۷ درصد کاهش یافت
نسبت خسارت پرداختی رشته بیمه‌ای شخص ثالث و مازاد در ۱۱ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ برابر با ۶۶.۰۴ درصد بوده که ۷.۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش داشته است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
صنعت بیمه 30 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد
بیمه‌های بازرگانی در 11ماه منتهی به بهمن ۱۳۹۸ نزدیک به 53 هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید و حدود 30 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند. به این ترتیب رشد حق بیمه تولیدی و رشد خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه سال 97 به ترتیب 38 و 26 درصد برآورد می‌شود.نسبت خسارت بازار با حدود 5/ 5 واحد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 56 درصد است. چهاررشته‌ اعتبار، حوادث راننده، درمان و شخص ثالث- مازاد نسبت به سایر رشته نسبت خسارت بالاتری دارند به‌طوری‌که نسبت خسارت رشته اعتبار460 – نسبت خسارت حوادث راننده 74 – نسبت خسارت درمان 73 و شخص ثالث و مازاد ۶۶ درصد است. 64 میلیون و 200 بیمه نامه دردوره مذکور صادر و حدود ۲۳ میلیون فقره خسارت پرداخت شده است که تعداد صدورنسبت به سال گذشته بیش از10 درصد افزایش وخسارات …
مابه‌التفاوت بیمه به جای واریز وجه از سود تأخیر مشتریان سایپا کسر می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / گروه خودروسازی سایپا / ویروس کرونا / بیمه شخص ثالث
مابه‌التفاوت بیمه به جای واریز وجه از سود تأخیر مشتریان سایپا کسر می‌شود
سایپا در اقدامی دیگر برای جلوگیری از شیوع کرونا، مراجعه حضوری مشتریان برای پرداخت مابه‌التفاوت بیمه سال جدید را لغو و اعلام کرد که این مبلغ از سود تأخیر تحویل خودرو مشتریان کسر خواهد شد.
پاسخ بیمه مرکزی به پرسش رایج در خصوص نحوه محاسبه حق بیمه شخص ثالث
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / اخبار شرکت‌های بیمه / بیمه مرکزی
پاسخ بیمه مرکزی به پرسش رایج در خصوص نحوه محاسبه حق بیمه شخص ثالث
یکی از پرسش‌های رایج در خصوص بیمه نامه شخص ثالث همواره این بوده است که چرا بیمه شخص ثالث خودروها با توجه به مدلهای مختلف و سال ساخت متفاوت است.
مهلت موتورسواران برای خرید بیمه شخص ثالث تا آخر فروردین/آزمایشات کرونا تحت پوشش بیمه تکمیلی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / بیمه مرکزی / ویروس کرونا / بیمه شخص ثالث / موتور سیکلت
مهلت موتورسواران برای خرید بیمه شخص ثالث تا آخر فروردین/آزمایشات کرونا تحت پوشش بیمه تکمیلی
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه موتورسیکلت سواران تا آخر فروردین ماه برای خرید بیمه نامه شخص ثالث فرصت دارند، از ابتلای ده تن از کارکنان صنعت بیمه به بیماری کرونا خبر داد.
فوت ۱۰ نفر از کارکنان صنعت بیمه بر اثر کرونا/ دو هزار میلیارد تومان بیمه نامه شخص ثالث را نسیه تمدید کردیم
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / بیمه مرکزی
فوت ۱۰ نفر از کارکنان صنعت بیمه بر اثر کرونا/ دو هزار میلیارد تومان بیمه نامه شخص ثالث را نسیه تمدید کردیم
ایلنا: هزینه و خسارت وارد شده به فوت شدگان بر اثر کرونا اگر دارای بیمه نامه زندگی و درمان تکمیلی باشند پرداخت خواهد شد.
بیمه مرکزی پاسخ دهد: چرا بیمه شخص ثالث خودروها با توجه به مدلهای مختلف و سال ساخت متفاوت است ؟ چناچه یک خودروی سواری بنز با شخصی تصادف نماید دیه بیشتری نسبت به پراید می پردازد که بیمه شخص ثالث آن متفاوت است ؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
بیمه مرکزی پاسخ دهد: چرا بیمه شخص ثالث خودروها با توجه به مدلهای مختلف و سال ساخت متفاوت است ؟ چناچه یک خودروی سواری بنز با شخصی تصادف نماید دیه بیشتری نسبت به پراید می پردازد که بیمه شخص ثالث آن متفاوت …
سوالی که بی جواب است و یا نوعی کلاه برداری مدرن است! چالش شرکتهای بیمه! آیا کسی هست که به این سوال پاسخ دهد؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید. مدتی است که مساله بیمه شخص ثالث خودرو فکرم را به خودش مشغول کرده است.مساله ای که اکثر مردم نه، بلکه تمام افراد و آحاد جامعه به نوعی درگیر آن می باشند.
امکان تمدید اینترنتی بیمه شخص ثالث البرز فراهم شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / روابط عمومی / ویروس / تمدید / بیمه / شخص
امکان تمدید اینترنتی بیمه شخص ثالث البرز فراهم شد
درپی شیوع ویروس کرونا در کشور شرکت بیمه البرز با هدف رفاه حال مشتریان و قطع زنجیره شیوع کرونا، امکان تمدید اینترنتی بیمه نامه شخص ثالث را برای بیمه گزاران خود فراهم کرد.
بیمه گذاران شخص ثالث نگران عدم دریافت کد یکتا نباشند
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
بیمه گذاران شخص ثالث نگران عدم دریافت کد یکتا نباشند
بیمه مرکزی اعلام کرد: بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند.
نیازی به حضور فیزیکی شبکه فروش صنعت بیمه در دفاتر نیست
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / بیمه نامه / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی
نیازی به حضور فیزیکی شبکه فروش صنعت بیمه در دفاتر نیست
طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی نیازی به حضور فیزیکی نمایندگی‌ها و کارگزاران رسمی بیمه در دفاتر خود نیست.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / بیمه شخص ثالث / دژپسند وزیر اقتصاد
جزئیات افزایش نرخ بیمه شخص ثالث از زبان وزیر اقتصاد
به گزارش خبرآنلاین، فرهاد دژپسند در گفت و گو با یک برنامه رادیویی گفت: در نتیجه، افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث، از سوی شورای عالی بیمه و با محاسبه بر مبنای نرخ سود صفر صورت گرفته و در این راستا، تنها دغدغه ما، جلوگیری از خسران صنعت بیمه کشور بوده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
وزیر اقتصاد: افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث در اختیار ما نیست/ استانداردهای بانکداری غیرحضوری را افزایش دادیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث ناشی از افزایش نرخ دیه و خارج از اختیار وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی است.
حمایت دولت از مردم با پرداخت کمک معیشتی و تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / ویروس کرونا / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / مالیات / بیمه شخص ثالث
حمایت دولت از مردم با پرداخت کمک معیشتی و تسهیلات بانکی
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، حمایت‌های دولت از  مردم گسترده‌تر شد که از جمله پرداخت کمک معیشتی به سه میلیون نفر از هموطنانی که به دلیل از دست رفتن مشاغل خود در این شرایط امرار معاش آنها دچار مشکل شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
مهلت اعلام خسارت خودرو به بیمه به ۲۰ روز افزایش یافت
مهلت مجاز اعلام خسارت شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو به شرکت بیمه از ۵ به ۲۰ روز افزایش یافت.
«بیمه» مالیات را نخواست
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / _بیمه / مالیات
«بیمه» مالیات را نخواست
حذف معافیت مالیاتی در صنعت بیمه بعد از مخالفت ها و چالش های بسیار بین این بخش، دولت و مجلس فعلا به توافقی برای ادامه معافیت در برخی بیمه‌ها از جمله عمر و زندگی و حذف معافیت بیمه شخص ثالث انجامیده است؛ مدیران بیمه رایزنی‌های بسیاری برای عدم حذف معافیت‌ها داشته و حاضر به پذیرش مالیات نبودند.  
توضیحات دژپسند درباره افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
توضیحات دژپسند درباره افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث
وزیر امور اقتصادی و دارایی، افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث را از افزایش نرخ دیه ناشی دانست و گفت این موضوع خارج از اختیار وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی است.
تراز درآمد و خسارت شرکت‌های بیمه از حق بیمه شخص ثالث، منفی شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی / تصادفات رانندگی
تراز درآمد و خسارت شرکت‌های بیمه از حق بیمه شخص ثالث، منفی شد
بیمه مرکزی اعلام کرد: درآمد وصل شده شرکت های بیمه از حق بیمه شخص ثالث در سال گذشته ۱۱.۱ هزار میلیارد تومان و خسارت پردخت شده به بیمه گذاران، ۱۲.۷ هزار میلیارد تومان بوده است.
حق بیمه شخص ثالث پراید در سال ۹۹ اعلام شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
حق بیمه شخص ثالث پراید در سال ۹۹ اعلام شد
شورای عالی بیمه نرخ حق‌بیمه پایه بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۹ را برای تمامی وسایل نقلیه ۳ درصد بیش از نرخ‌های مورد عمل سال ۱۳۹۸ تعیین کرد.
تشکر رئیس کل بانک مرکزی از مردم/ بهترین روز تاریخ معاملات نفت با جهش ۲۳ درصد در کانال بیست دلاری/ در سال ۹۹، کدام شرکت‌ها در صف عرضه اولیه ایستاده اند؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
تشکر رئیس کل بانک مرکزی از مردم/ بهترین روز تاریخ معاملات نفت با جهش ۲۳ درصد در کانال بیست دلاری/ در سال ۹۹، کدام شرکت‌ها در صف عرضه اولیه ایستاده اند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سهام ژاپن به پایین‌ترین سطح در سال ۲۰۲۰ رسید، جزییات حق بیمه شخص ثالث خودرو‌ها در سال ۹۹، جزییات افزایش حقوق در سال ۹۹، طلا یک درصد ارزان شد، با وجود رکود در بازار؛ برخی خودرو‌ها گران‌تر شدند و مداخله اضطراری فدرال‌رزرو برای پشتیبانی بازار‌های مالی آمریکا را در بر دارد.
وزیر اقتصاد مانع افزایش ۲۵ درصدی بیمه شخص ثالث شود/قیمت غیر عادلانه است
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / بیمه شخص ثالث / نادر قاضی‌پور / وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد مانع افزایش ۲۵ درصدی بیمه شخص ثالث شود/قیمت غیر عادلانه است
نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با از انتقاد از افزایش بیش از 25 درصدی حق بیمه شخص ثالث خودروها در سال آینده گفت: این افزایش قیمت ناعادلانه است و باید جلوی آن گرفته شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
دلایل رشد ۲۵ درصدی حق بیمه شخص ثالث از نگاه بیمه مرکزی/ تمدید بیمه نامه ها تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ضمن بیان چرایی افزایش ۲۵ درصدی حق بیمه شخص ثالث، گفت: اگر تصادفی برای مالک خودرو رخ داد که خسارات بیش از سقف تعهدات بیمه نامه باشد، نگران نباشند، شرکت های بیمه تمام خسارات را می پردازند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •