سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
تربیت فرزند
۱۹ ساعت قبل
نگرانی از ساخت خانه‌های ۶۰ متری
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از برنامه ایجاد ۵ هزار واحد مسکونی در نقاط مختلف تهران خبر داد.عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران درباره جزئیات اظهارات اخیر شهردار تهران مبنی بر کمک به تامین مسکن استیجاری گفت: شهردار تهران در موضوع تامین مسکن، پیشنهادی به رئیس جمهور ارائه داد، مبنی بر اینکه از ظرفیت مدیریت شهری هم برای تامین مسکن مورد نیاز مردم استفاده شود. برهمین اساس از شهرداری تهران در این زمینه پیشنهاد خواسته شد.‌ به گزارش ایلنا، او با بیان اینکه بدین منظور در سازمان نوسازی بررسی کارشناسی شد تا مشخص شود در کجاها نیاز به تامین مسکن است، افزود: و همچنین بررسی به منظور اینکه مشخص شود، شهرداری چه کمکی می‌تواند در این زمینه کند. اگرچه که شهرداری از نظر قانونی مسئولیتی …
مرسدس رودستر ۲۰۱۹، پاداش محبت یک گارسن جوان
۲ روز قبل / اینترنت - فیسبوک / آمریکا / رستوران / خیریه
مرسدس رودستر ۲۰۱۹، پاداش محبت یک گارسن جوان
توجه والدین به تربیت فرزندان و قدردانی از نیکوکاری آن‌ها باعث شد یک خانواده آمریکایی اقدام انسان‌دوستانه یک جوان را به شکلی شگفت‌انگیز جبران کنند.
نقش پدر در تربیت و رشد کودک
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / همسر / پارسی خبر / تربیت فرزند
نقش پدر در تربیت و رشد کودک
همان طور که می‌دانید، هر دو والد (پدر و مادر) نقش بسیاری مهمی در تربیت فرزندان دارند. مادران بیشتر نیاز‌های تغذیه‌ای فرزندان را تأمین می‌کنند. درحالی که پدران بیشتر تمایل دارند با کودکان بازی کنند. این بازی‌ها حتی گاهی ممکن است فیزیکی و خشن باشند. امروزه نقش پدر در تربیت فرزند بسیار بیشتر از گذشته شده است. برای مثال کار‌هایی مانند تعویض پوشک، خواباندن کودک، بردن کودک نزد پزشک و همکاری در کار‌های منزل را انجام می‌دهند.در اواخر سال ۱۹۸۰ روی گروهی از والدین تحقیقاتی صورت گرفت و از آن‌ها خواسته شد تا مدتی با کودکان خود بازی کنند. براساس نتایجی که از این تحقیق به دست آمد، پدران بیشتر سعی داشتند که با بچه‌ها بازی‌های فعال و پرتحرک انجام دهند. به عنوان مثال بچه‌ها را به هوا بیندازند یا روی زمین بچرخانند، …
توصیۀ مهم پیامبر(ص) به والدین دربارۀ تربیت کودکان
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / پیامبر(ص)
توصیۀ مهم پیامبر(ص) به والدین دربارۀ تربیت کودکان
پیامبر(ص) در حدیثی درباره تربیت فرزندان فرمود: «مَنْ کَانَ عِنْدَهُ صَبِیٌ‏ فَلْیَتَصَابَ لَه؛ هرکس کودکی دارد، باید با او کودکانه‏‎ ‎‏رفتار کند.»
نحوه برخورد والدین با نوجوانان پرخاشگر
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / نوجوان پرخاشگر / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / بحران هویت
نحوه برخورد والدین با نوجوانان پرخاشگر
یک کارشناس ارشد روان‌شناسی عمومی درخصوص نحوه برخورد والدین با نوجوانان پرخاشگر توضیحاتی را ارائه کرد.
کمک یک میلیارد و پانصد میلیون ریالی مادر یک شهید برای ساخت مسجد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / دفاع مقدس / مسجد / والدین شهدا / لرستان
کمک یک میلیارد و پانصد میلیون ریالی مادر یک شهید برای ساخت مسجد
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان با اشاره به نقش مهم مادران شهدا در تربیت فرزندان و صبر و استقامتشان گفت: مادران شهدا ادامه دهندگان راه فرزندانشان هستند.
فشارهای روانی بیکاری زنان در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / روانشناسی / سلامت زنان / اختلالات روانی / همه_باهم_علیه_کرونا
فشارهای روانی بیکاری زنان در دوران کرونا
یک روانشناس معتقد است شیوع پاندمی کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل، شرایط روانی زنان سرپرست خانوار و مجردی که امرار معاششان بر عهده خودشان است را سخت کرده است این در حالیست که با شیوع بیماری کرونا تعداد مراجعات زنان به روانشناسان و گله مندی آنان نسبت به شرایط فعلی و اضطراب و افسردگی بیشتر شده است چراکه زنان در این شرایط علاوه بر دغدغه‌های گذشته خود، نگران وضعیت سلامت خانواده، وضعیت تحصیل فرزندان، تربیت فرزندان و... نیز هستند.
چگونه سپید بخت شویم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چگونه سپید بخت شویم؟
فرهنگسرای خانواده فایل تصویری «سپیدبخت» را با موضوع همسرداری برگرفته از کتاب «مانند زن رفتار کن مانند مرد فکر کن» نوشته «استیو هاروی» با ترجمه «گیسو ناصری» منتشر می‌کند.  این کتاب در 3 بخش نظام ذهنی یک مرد، چرا مردان این کار را می‌کنند؟ آنها چه کار می‌کنند؟ وکتاب تمرین در سال ۲۰۰۹منتشر شده است.  خانواده مهم‌ترین نهاد است  که فرد در آن پرورش می‌یابد و رفتارهای متقابل همسران در تربیت فرزندانی که جامعه را می‌سازند می‌تواند تأثیرگذار باشد پررنگ کردن فضایل اخلاقی برای رسیدن به کمالات انسانی می‌تواند …
زن و شوهر قدردان تلاش های یکدیگر باشند/ تربیت فرزندان را یک کار زنانه ندانیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-اجتماعی / تربیت / خانواده
زن و شوهر قدردان تلاش های یکدیگر باشند/ تربیت فرزندان را یک کار زنانه ندانیم
یک روانشناس، از پدر و مادرها خواست بسته به سن فرزندان به آنان کار واگذار کنند و افزود: در یک خانه کارها باید با همبستگی و مشارکت سالم انجام شود و زن و شوهر قدردان تلاش های یکدیگر در خارج و داخل خانه باشند و همچنین از فرزندان در قبال انجام وظایف قدردانی کنند.
اهمیت پدران در امور مراقبتی و تربیتی کودک
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-اجتماعی / تربیت کودکان / پدر
اهمیت پدران در امور مراقبتی و تربیتی کودک
در تربیت فرزند علیرغم اینکه نقش مادر بسیار واضح و نقش پدر به نظر مبهم و ثانویه می رسد، اما حقیقت، چیز دیگری است.
ابهامات جنسی کودکان را چگونه پاسخ دهیم؟!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ابهامات جنسی کودکان را چگونه پاسخ دهیم؟!
یکی از مهمترین وظایف و چالش هایی که یک پدر و مادر با آن روبه رو هستند نحوه تربیت فرزندانشان است؛ زیرا کودکی که به درستی تربیت نشود در اینده ای نه چندان دور مشکلات فراوانی برای خود و اطرافیان به وجود می آورد.
چگونه تک فرزندان خوبی تربیت کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / تربیت فرزند / روانشناسی
چگونه تک فرزندان خوبی تربیت کنیم؟
یک روانشناس، از والدین خواست مهارت فرزندپروری داشته باشند و اضافه کرد: اگر پدر و مادر خودشان مهارت‌های زندگی را آموخته باشند و براساس استاندارد‌های تربیتی فرزند خود را تربیت کنند، دچار حساسیت‌های تک فرزندی نخواهند شد.
۴ ویژگی پدر و مادر برای تربیت فرزند موفق
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / رفتار والدین
۴ ویژگی پدر و مادر برای تربیت فرزند موفق
هر کدام از والدین با رعایت یک سری اصول می‌توانند از فرزند خود فردی موفق و کامل بسازند.
رفتار‌هایی که دخترها از پدرشان یاد می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / ارتباط پدر و دختر / دانستنی های روانشناسی / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
رفتار‌هایی که دخترها از پدرشان یاد می‌گیرند
یک مشاور و روانشناس بالینی، درباره نحوه ارتباط پدر و مادر با فرزندان اظهار داشت: نحوه رفتار دختر بچه‌ها با پدر و نوع رفتار مادر با پسر، ریشه‌های شخصیتی آن‌ها را شکل می‌دهد و درواقع هر چه رابطه و رفتار والدین با فرزند خود صحیح‌تر باشد آن‌ها در آینده در برخورد با همسر خود رفتار سنجیده‌تری نشان می‌شود. وی تصریح کرد: برخلاف تصور بسیاری از افراد دختران در کودکی بخش اعظمی از شخصیت خود را از پدرانشان دریافت می‌کنند، اقتدار، اعتماد به نفس، احساس امنیت، شجاعت و جامعه پذیری را از پدران خود می‌آموزند، چراکه قهرمان زندگی دختران در کودکی پدر است و هر چه رابطه آن‌ها عمیق‌تر باشد این صفات در شخصیت کودک پررنگ‌تر می‌شود. وی با بیان اینکه سلامت روان دختران در بزرگسالی نتیجه نوع رفتار پدر در کودکی آن‌ها است، افزود: …
چالش‌های والدین در تربیت فرزندان
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اجتماعی / تعلیم و تربیت / مدرنیته
چالش‌های والدین در تربیت فرزندان
یک روانشناس گفت: گذر از دوران سنتی به مدرنیته سبب شده که کودکان و نوجوانان در معرض انواع آسیب‌های روانی باشند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
شرط برگزاری کلاس‌ها؛ امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
گروه اجتماعی| وزیر آموزش‌وپرورش طی پیامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به خانواده‌های دانش‌آموزان، نکاتی را برای خانواده‌ها مطرح و تشریح کرد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی‌میرزایی در پیامی با بیان اینکه شرط برگزاری کلاس‌های حضوری امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و در تحلیل شرایط و برنامه‌های که آموزش‌وپرورش برای تداوم آموزش دانش‌آموزان به‌ کار برده است، اظهار کرد: با این وضعیت اکنون بخش قابل‌ توجهی از مدیریت و نظارت بر تحصیل دانش‌آموزان بر عهده خانواده‌هاست و همکاری و تعامل بدون وقفه اولیا و مربیان، پشتوانه محکمی برای موفقیت فرزندان‌مان محسوب می‌شود.  در …
پایان ۳۲ سال چشم‌انتظاری برای در آغوش گرفتن پدر 
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / دفاع مقدس / شهدا / شیراز / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / فارس
پایان ۳۲ سال چشم‌انتظاری برای در آغوش گرفتن پدر 
شیراز-ایرنا- ۲۳ خرداد ۱۳۶۷ پدر در آخرین روزهای بهار رخت جنگ‌ را بر تن می‌کند و فرزندان خود را در آغوش می‌گیرد و آخرین وصیت‌ را به مادر درباره تربیت فرزندان می‌کند و برای دفاع از وطن به جبهه‌های نبرد می‌رود و از آن روز تاکنون خانواده برای بازگشت و در آغوش گرفتن مجدد او چشم‌انتظاری می‌کنند.
بهترین سن خرید گوشی برای فرزندان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / خرید گوشی برای فرزندان / تربیت فرزند / گوشی موبایل / پارسی خبر / سبک زندگی
بهترین سن خرید گوشی برای فرزندان
یک محقق می‌گوید: بهترین سن خرید گوشی برای فرزندان، شاید دوره دبیرستان باشد. دختر و پسر در این سن دیگر کودک نیستند و می‌توانند تا حدی خوب را از بد تشخیص دهند.
آسیب‌های تحقیر کودکان که شاید ندانید
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
آسیب‌های تحقیر کودکان که شاید ندانید
یک درمانگر کودک گفت: یکی از اشتباهات رایج در تربیت فرزندانشان استفاده از تحقیر در روش فرزند پروی است. تحقیر اثرات جبران ناپذیری بر روح و روان کودک باقی می‌گذارد.
راهکارهای مدیریت حضور فرزندان در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / فضای مجازی / تربیت فرزند / ویروس کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر / ترس
راهکارهای مدیریت حضور فرزندان در فضای مجازی
لیلا شقاقی روانشناس بالینی کودک و نوجوان، درباره عواقب مخرب فضای مجازی اظهار کرد: با وجود کرونا و خانه نشین شدن کودکان و برنامه‌های مجازی آموزشی و تفریحی، خطر مواجه شدن کودکان با مسائل غیر اخلاقی در فضای مجازی بسیار افزایش یافته است.  او با بیان اینکه کودکان و نوجوانان کنجکاو هستند و از طرفی مدیریت صحیحی بر فضای مجازی در این خصوص صورت نگرفته است، بیان کرد:والدین اغلب معتقدند که ما نمی‌توانیم تمام وقتمان را در کنار فرزندمان باشیم و او را کنترل کنیم و از طرفی خطرات مواجهه با مسائل غیر اخلاقی در فضای اینترنت مسئله‌ای همه گیر شده است. استفاده بیش از اندازه کودکان از فضای اینترنت با توجه به شیوع کرونا و اجبار والدین در ارائه این امکان به فرزندشان نیاز به راه حل‌های ضروری دارد. شقاقی بیان کرد: کودکان در …
۶ فایده غذا خوردن با خانواده برای کودک
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / غذا خوردن با خانواده / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
۶ فایده غذا خوردن با خانواده برای کودک
خستگی‌های بعد از یک روز کاری اغلب باعث می‌شود تا برخی والدین ترجیح دهند غذای کودکشان را بدهند و خودشان استراحت کنند.
روش یاد دادن مسواک زدن به کودک
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مسواک زدن کودک / تربیت فرزند / مسواک / سبک زندگی / پارسی خبر
روش یاد دادن مسواک زدن به کودک
برای بسیاری از والدین آموزش مسواک زدن به کودک یک کار و مأموریت سخت و دشوار است، اما واقعیت این است که به سرانجام رساندن این نبرد کاری است که به شدت ارزش آن را دارد.
چگونه با بی ادبی و بد دهنی کودکان برخورد کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / تربیت کودک / بد دهنی کودک / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه با بی ادبی و بد دهنی کودکان برخورد کنیم؟
اگر می‌خواهید بدانید با بی‌ادبی و بددهنی کودکان چگونه باید برخورد و به اصلاح رفتار او کمک کنید گزارش زیر را بخوانید.
تربیت و پرورش کودکان با حکمت تبتی (آموزه‌ای در 4 مرحله)
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
تربیت و پرورش کودکان با حکمت تبتی (آموزه‌ای در 4 مرحله)
با تربیت فرزندان بر اساس حکمت تبتی، نتیجه اقدامات خود را خواهید دید: فرزندی مستقل، خودکفا و مسئولیت‌پذیر که به والدین خود و دیگران احترام می گذارد و مسئولیت اعمال خود را بر عهده می‌گیرد.
نکاتی مهم برای ترغیب کودک به شستن دست‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / شستن دست / ویروس کرونا / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
نکاتی مهم برای ترغیب کودک به شستن دست‌ها
کودکان تنها در صورت مشخص بودن خاک، مانند گل و لای یا رنگ روی دست‌هایشان آن‌ها را شستشو خواهند داد. لازم است به آن‌ها یادآوری شود تا میکروب‌هایی را که دیده نمی‌شوند را از بین ببرند.
پرخاشگری نوجوانان را چگونه درمان کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / پرخاشگری نوجوانان / تربیت فرزند / پرخاشگری / اعتماد به نفس / سبک زندگی / پارسی خبر
پرخاشگری نوجوانان را چگونه درمان کنیم؟
یک روانشناس، با بیان اینکه در تربیت فرزندان هم مادر و هم پدر باید به ایفای نقش جداگانه خود بپردازند، گفت: پاسخ پرخاشگری و خشونت کودکان و نوجوانان، پرخاشگری و خشونت نیست، زیرا اگر با پرخاشگری پاسخ آنان را بدهیم، پرخاشگری را به عنوان یک رفتار تایید شده می‌پذیرند.
کدام رفتارها را نباید جلوی کودکان انجام داد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / تربیت فرزند / سلامت روان / بی احترامی / مطالعه / سبک زندگی / پارسی خبر
کدام رفتارها را نباید جلوی کودکان انجام داد؟
کودکان به شدت باهوش هستند و رفتار بد یا خوب را سریعا یادگرفته و این رفتارها را در مقابل افرادی که با آنها احساس راحتی می کنند، انجام می دهند.
تنبلی بچه ها همیشه نشانه فرار آنها از مسئولیت نیست/توصیه های روانشناسی به والدین
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / سید محمد صابری / روانشناسی / تربیت فرزندان
تنبلی بچه ها همیشه نشانه فرار آنها از مسئولیت نیست/توصیه های روانشناسی به والدین
یک مشاور روانشناس معتقد است؛ همیشه تنبلی بچه ها نشانه فرار آنها از مسئولیت نیست بلکه پایین بودن عزت نفس باعث کم کاری فرزندانمان میشود.
با کودک عصبانی و پرخاشگر چگونه برخورد کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / تربیت فرزند / کودک پرخاشگر / سبک زندگی / پارسی خبر
با کودک عصبانی و پرخاشگر چگونه برخورد کنیم؟
یک روانشناس گفت: برای برخورد با کودکان پرخاشگر راه‌حل‌های متعددی وجود دارد که باید آن‌ها را امتحان کرد.
اثرات مخرب دعوای والدین مقابل کودکان
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / دعوای والدین / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / اعتماد به نفس
اثرات مخرب دعوای والدین مقابل کودکان
براساس تحقیقات، کودکانی که در معرض منازعات شدید، مداوم و طولانی مدت والدین خود قرار می‌گیرند، می‌توانند به افرادی تهاجمی، متخاصم و خشن بدل شوند.
۱۴ مهارت زندگی که نوجوانان باید یاد بگیرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / مهارت‌های نوجوانی / تربیت فرزند / ویروس کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر
۱۴ مهارت زندگی که نوجوانان باید یاد بگیرند
نوجوانان بابت رشد مهارت‌های سازماندهی در خود به کمک نیاز دارند و در حالی که والدین نباید این مسئولیت را خودشان بر عهده بگیرند، ولی در عین حال نباید فراموش کنند که نوجوانان برای ساختن و ایجاد این مهارت‌ها در خود به کمک آن‌ها نیاز دارند.
چگونه شکست خوردن را به کودکان بیاموزیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / تربیت فرزند / شکست کودک / روانشناسی کودکان / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه شکست خوردن را به کودکان بیاموزیم؟
کودکانی که باختن و چگونگی مواجهه با آن را در خانه یاد نمی‌گیرند، اولین شکست خارج از محیط خانه، ناامید و ناتوانشان می‌کند و اعتماد به نفسشان را تخریب می‌کند.
افزایش هوش کودکان با استفاده از حواس پنج‌گانه
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / افزایش هوش / هوش کودکان / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
افزایش هوش کودکان با استفاده از حواس پنج‌گانه
یک دکتر روان شناس به بیان نکاتی در خصوص کاربرد حواس پنجگانه در رشد شناختی کودکان پرداخت.
کمال مطلوب
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
کمال مطلوب
کتاب «کمال مطلوب (یا ایده‌آل‌های ایرانی)» به کوشش رضا آذری شهرضایی از سوی انتشارات جهان کتاب منتشر شده است. این‌کتاب چهارمین عنوان از مجموعه «ایران ما» است که این‌ناشر چاپ می‌کند. از این‌مجموعه، پیش‌تر کتاب‌های «ایرانیت، ملیت، قومیت»، «ایرانی بودن و ایرانی بهتری شدن» و «پرورش و تربیت فرزندان ایران» منتشر شده‌اند. کتاب حاضر با مقدمه‌ای از کاوه بیات همراه شده و در صدمین سال کودتای سوم اسفند۱۲۹۹ که باعث روی کار آمدن رضاخان شد، به انتشار رسیده است. این‌کتاب در پی پاسخ این‌سؤال است که چه شد ایران پس از …
علل انگشت مکیدن کودک چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / انگشت مکیدن کودک / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
علل انگشت مکیدن کودک چیست؟
مکیدن انگشت در کودک باعث نامنظم شدن دندان‌ها، تغییر شکل فک و مشکل در تکلم او می‌شود.
نحوه محبت کردن به کودکان/ کمبود محبت بر کودکان چه تاثیری دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / کمبود محبت / تربیت فرزند / محبت کردن / پرخاشگری / سبک زندگی / پارسی خبر
نحوه محبت کردن به کودکان/ کمبود محبت بر کودکان چه تاثیری دارد؟
محبّت کردن به کودکان هم مانند محبت به نوزادان است با این تفاوت که بر صحبت کردن با آن ها و تشویق به یادگیری مهارت هایی مانند راه رفتن، غذا خوردن و لباس پوشیدن تاکید بیشتری می کنیم.
ثمرات مادی و معنوی ازدواج/ آیا می‌توان با دغدغه معیشت و تربیت مانع فرزندآوری شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
ثمرات مادی و معنوی ازدواج/ آیا می‌توان با دغدغه معیشت و تربیت مانع فرزندآوری شد؟
یک کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه داشتن دغدغه برای معیشت و تربیت فرزند خوب و لازم است، گفت: این به شرطی است که دغدغه معیشت و تربیت سبب ترس و مانع فرزند‌آوری نشود.
تفاوت تربیت دختران و پسران چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / تربیت فرزند / تربیت دختران / تربیت پسران / روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
تفاوت تربیت دختران و پسران چیست؟
یک دکتر روان شناس به بیان نکاتی در خصوص تفاوت تربیت دختران و پسران پرداخت.
باغبان و نجار
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
باغبان و نجار
برخی والدین، درست مثل نجاری که تنه درخت را بُرش می‌زند و از آن چند صندلی می‌سازد، طبق نقشه، برای تربیت فرزندانشان طرحی کامل و دقیق در ذهن دارند. آنها آینده فرزندان را به‌دقت تصور می‌کنند و می‌کوشند تا آنها را طوری شکل دهند که به آن طرح ایده‌آل تبدیل شوند. در مقابل، والدینی هستند که برای شکل دادن به فرزندشان تلاشی نمی‌کنند. آنها به باغبانی می‌مانند که از کودک همچون گیاهان حساس باغچه مراقبت می‌کنند. فرزندان را در بستری امن و آزاد پرورش می‌دهند و اجازه می‌دهند تا هریک از آنها، موجودی مستقل و یگانه و …
لجبازی کودکان از چه سنی شروع می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / لجبازی کودکان / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / رفتار با فرزند
لجبازی کودکان از چه سنی شروع می‌شود؟
لیلا شقاقی، روانشناس بالینی کودک و نوجوان درباره لجبازی کودکان اظهار کرد: همه کودکان به درجاتی متفاوت، لجبازی را از خود بروز می‌دهند، معمولا این رفتار از ۲ سالگی شروع می‌شود. لازم است بدانید لجبازی کودکان یکی از مراحل رشد تحولی در آنهاست و برای شکل گیری شخصیت کودک ضروری است. او گفت: خانواده ها می توانند لجبازی کودکان را به کمک روش های مختلف خنثی کنند. لجبازی کودکان نوعی استقلال و خود محوری بوده که باید یک کودک سالم این مرحله از رشد خود را سپری کند. بنابراین خانواده ها  از اینکه کودکان لجبازی می‌کنند باید خوشحال باشند. خانواده ها بهتر است  در مرحله اول نگرش خود را از لجبازی کودکان به مرحله‌ای از رشد او تغییر دهند و در مراحل بعد یاد بگیرند چگونه آن را مدیریت، کنترل و مهار کنند. پدر و مادرها نباید …
واکنش والدین هنگام دعوای کودکان چگونه باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / دعوای کودکان / تربیت فرزند / روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
واکنش والدین هنگام دعوای کودکان چگونه باشد؟
هنگامی که نیروی سومی وارد دعوای کودکان می‌شود که از هر دوی آن‌ها برتر و قدرت بالاتری دارد اثرات منفی به بار می‌آورد.
بازی های مناسب برای کودکان ۱ تا ۳ ساله
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / بازی با کودک / تربیت فرزند / اسباب بازی / بازی کودک / سبک زندگی / پارسی خبر
بازی های مناسب برای کودکان ۱ تا ۳ ساله
از آنجایی‌که بازی یکی از روش‌های اصلی برای رشد شناختی و ذهنی کودکان است ما در ادامه به بررسی بازی‌های مفید و مناسب برای گروه سنی یک تا سه ساله پرداخته‌ایم.
برای تربیت کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / پدر / جهان / کودکان / والدین / امنیت
برای تربیت کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟
مهارت فرزندپروری از جمله مهارت های حیاتی برای هر پدر و مادری محسوب میشود. پدر و مادر قبل از انجام هر کاری با هدف تربیت کودک باید سبک زندگی و رفتار خود رات مورد بازنگری قرار دهند و مطابق با توصیه روانشناسان کودک و متخصصین حوزه تربیت کودک اقدام به تربیت فرزندانشان کنند. کودکان محدودیت ها را کنار می زنند تا از این طریق به شناخت دقیق تری از جهان پیرامون خود دست پیدا کنند. از این رو والدین باید محبت خود را با اعمال محدودیت های مناسبی به کودکان نشان دهند تا انها بتوانند در کمال امنیت دنیای خود را کشف کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
برای تربیت فرزندی مستقل چه کنم؟
فرزندی یک ساله دارم که تربیت او برایم خیلی مهم است. می‌خواهم در بزرگ سالی، آدم مستقلی شود و در تصمیم‌گیری‌هایش به درستی عمل کند. چه توصیه‌هایی برای دستیابی به این هدف دارید؟
انتخاب مدارس برتر چه تاثیری بر کیفیت تحصیل فرزند شما دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
انتخاب مدارس برتر چه تاثیری بر کیفیت تحصیل فرزند شما دارد؟
خانواده اولین و مهم‌ترین نقش را در رشد شخصیت و اجتماعی شدن کودک برعهده دارد و بعد از خانواده، مدرسه مهم‌ترین نهاد اجتماعی، تربیتی و آموزشی و اصلی‌ترین رکن تعلیم وتربیت فرزند شما است و در رشد اجتماعی و شخصیتی کودک تاثیر بسزایی دارد.در این شرایط صلاحیت کادر مدرسه و سطح آموزشی مدرسه اهمیت پیدا می‌کند.
ترویج‌کننده بی‌قانونی در نسل‌ها نباشیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-اجتماعی / تربیت فرزند
ترویج‌کننده بی‌قانونی در نسل‌ها نباشیم
یک مشاور و روانشناس خانواده با بیان اینکه مهم‌ترین کاری که والدین باید انجام دهند این است که از کودکی، فرزندان خود را با قانون آشنا کنند؛ این گونه کودک قانونمند بزرگ می‌شود، گفت: حقیقت این است که ما خود با رفتارهای غلط، بی‌قانونی را در نسل‌ها اشاعه می‌دهیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
درس‌هایی که آنجلینا جولی از دخترش آموخت
آنجلینا جولی از ستاره‌هایی است که در کنار فرزندان خونی خود، فرزندخوانده نیز دارد. وی نسبت به تربیت فرزندخوانده‌های خود بسیار حساس است و اخیرا نیز از دخترخوانده خود زاهارا تعریف کرده است.
راهکارهای جایگزین تنبیه بدنی کودکان
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / تنبیه بدنی کودکان / خشونت / تربیت فرزندان / روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
راهکارهای جایگزین تنبیه بدنی کودکان
یک روانشناس گفت: به جای تنبیه بدنی، رفتار کودکان را با واکنش‌های کلامی خطاب قراردهیم.
دستور پیامبر اکرم(ص) در مورد تربیت فرزندان
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / سید حمید میرباقری / پیامبر اکرم (ص) / تربیت فرزندان
دستور پیامبر اکرم(ص) در مورد تربیت فرزندان
بخشی از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حمید میرباقری پیرامون دستور پیامبر اکرم(ص) در مورد تربیت فرزندان را مشاهده می کنید.
عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان را چگونه جبران کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / عقب ماندگی تحصیلی / تربیت فرزند / عقب ماندگی ذهنی / سبک زندگی / پارسی خبر
عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان را چگونه جبران کنیم؟
دانش‌آموزان عقب‌مانده شرایط خاصی را تجربه می‌کنند و این امر نیاز به تدبیر والدین و معلمان آن‌ها دارد.
چند ایده بازی برای تشویق احساسات کودکان
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / احساسات کودکان / بازی با کودک / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
چند ایده بازی برای تشویق احساسات کودکان
کودک شما اغلب از طریق بازی، احساسات را می‌آموزد و ابراز می‌کند. خوب است بدانید که این احساسات در چه زمانی و به چه صورت نمایان می‌شود.
اصول تربیت فرزندان از نگاه خواجه نصیرالدین طوسی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / نیشابور / تعلیم و تربیت کودک / ادبیات فارسی / قرآن کریم / ادبیات / خواجه نصیرالدین طوسی
اصول تربیت فرزندان از نگاه خواجه نصیرالدین طوسی
تهران- ایرنا- مؤلف اخلاق ناصری تذکر می‌دهد که کودک را با هر کار نیکی که می‌کند، باید تشویق کنند و آفرین گویند، اما هنگامی که رفتارِ زشتی از او سرمی‌زند، باید بسیار مراقب بود که او را به‌صراحت و آشکارا سرزنش نکنند که چرا کار بدی کرده است؛ بلکه این‌طور وانمود کنند که او از روی غفلت و ناآگاهی آن کارِ زشت را انجام داده است.
روش برخورد با کودکی که عینک نمی‌زند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / عینک کودک / تربیت فرزند / عینک زدن / سبک زندگی / پارسی خبر
روش برخورد با کودکی که عینک نمی‌زند
مشکلی که بسیاری والدین و معلم‌ها با آن روبرو هستند، عینک نزدن کودکانی است که باید عینک بزنند. برخی از این کودکان به قصد عینک نمی‌زنند. برخی فراموش می‌کنند که باید عینک بزنند. برخی فراموش می‌کنند که عینک را با خود به مدرسه ببرند. برخی وانمود به این فراموشی می‌کنند. برخی فکر می‌کنند که با عینک زدن مورد تمسخر و استهزا قرار می‌گیرند و حتی دیگران روی آن‌ها اسم می‌گذارند. برخی فکر می‌کنند که با عینک زشت می‌شوند. برخی عینک را مزاحم می‌دانند و با آن راحت نیستند، مخصوصا وقت جست و خیز کردن و تحرک داشتن و .... دلایل عینک نزدن بسیار است. در واقع کودکانی که نمی‌خواهند عینک بزنند، مدام دنبال بهانه‌ای هستند تا دلیل تراشی کنند و از عینک زدن طفره بروند. *اجازه دهید قاب عینک، مدل عینک، جنس و رنگ آن را خودش انتخاب …
نحوه آموزش رعایت نکات بهداشتی به کودکان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / تربیت فرزند / استرس / کرونا / بهداشت کودک / سبک زندگی / پارسی خبر
نحوه آموزش رعایت نکات بهداشتی به کودکان
لیلا صادقی روانشناس کودک با بیان اینکه والدین الگوی تمام نمای رفتاری فرزندانشان هستند، گفت: میزان رعایت مسائل بهداشتی توسط والدین و اینکه آن‌ها چطور با استرس و اضطراب ناشی از کرونا کنار می‌آیند بسیار حائز اهمیت است.
قصه‌گویی را از چه سنی برای کودک آغاز کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / قصه گویی / مهارت‌های زندگی / تربیت فرزند / بهداشت روانی / سبک زندگی / پارسی خبر
قصه‌گویی را از چه سنی برای کودک آغاز کنیم؟
یکی از رایج‌ترین راه‌های انتقال تجربه،قصه گویی است که نقش مهمی در تعلیم و تربیت کودکان دارد و سبب ارتقای بهداشت روانی آنها می‌شود.
توصیه‌های مهم برای کسانی که دختر دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / روز دختر / رابطه فرزندان و والدین / فرزند پروری / تربیت فرزندان / سبک زندگی / پارسی خبر
توصیه‌های مهم برای کسانی که دختر دارند
یک روانشناس بالینی گفت: نحوه ارتباط دختران با پدرانشان در ساختن شخصیت آنها برای آغاز زندگی مشترک و حضور در جامعه بسیار موثر است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
چند روش برای تربیت تک‌فرزندها
حتما در این سال‌ها با تک‌فرزندان لوس و نُنُری مواجه شده‌اید که در جمع‌های دوستانه و خانوادگی همه را عاصی می‌کنند. در این مطلب پنج راهکار برای کنترل رفتارهای غیرقابل تحمل این بچه‌ها پیشنهاد داده‌ایم.«تک‌فرزندی خوب است یا بد؟ همه می‌گویند یک بچه دیگر هم داشته باشید. نمی‌دانم چه کنم. می‌گویند این فرزند شما، چون تنهاست مشکل دارد. بعضی‌ها هم می‌گویند شما والدین خودخواهی هستید که فقط به فکر رفاه خودتان هستید. بچه اولتان دارد بزرگ می‌شود، نگذارید فاصله سنی دومی با اولی زیاد شود...» این‌ها حرف‌های پدر و مادر یک فرزند تنهاست یا به عبارتی تک فرزند. امروزه می‌گویند تک‌فرزندی عوارضی دارد و البته امتیازاتی...درباره تک‌فرزندی دو باور وجود دارد. باور نخست اینکه چند فرزندی بسیار دشوارتر از تک‌فرزندی است. حال …
علل بروز رفتارهای پرخطر در نوجوانان
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / رفتارهای پرخطر / نوجوانان / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / رفتار نوجوانان
علل بروز رفتارهای پرخطر در نوجوانان
علیرضا کاسه‌گران روانشناس بالینی و مشاور خانواده درباره علت بروز رفتارهای پرخطر در نوجوانان اظهار داشت: گروهی از والدین، سبک تربیت سهل‌گیر را در پیش می‌گیرند به عبارتی معتقدند نوجوان را باید به حال خودش گذاشت و هیچ برنامه ای برای پیگیری وضعیت دوستیابی، ورزش، هنر و یا آموزش مهارت‌های زندگی فرزند خود ندارند و حتی نام این کم‌کاری و بی‌توجهی را آزادی به نوجوان تلقی می‌کنند. وی افزود: این رفتار والدین نه تنها باعث پرورش فرزندان نمی‌شود بلکه آنها را در برابر محیط و اجتماع آسیب پذیر می‌کنند. این روانشناس بالینی تصریح کرد: نوجوانی و بلوغ دوران بحران و شورش است، تفاوتی نمی‌کند که نوجوان دختر باشد یا پسر، اساسا آنها در این برهه زمانی به دنبال دیده شدن هستند و یکی از بزرگ‌ترین نیازهای آنها پذیرفته شدن در …
روش های کم کردن حس حسادت میان خواهر و برادر‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / حس رقابت / حسادت کودکان / تربیت فرزند / حسادت / سبک زندگی / پارسی خبر
روش های کم کردن حس حسادت میان خواهر و برادر‌ها
روش هایی که در این مطلب مطرح شده به شما کمک می‌کنند از حس رقابت میان خواهر و برادر‌ها بکاهید
«رقابت پروری»، اعتماد به نفس کودکان را بالا می‌برد
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / کودکان / تربیت کودک / تربیت / تربیت فرزند / فرزندپروری / رقابت پروری / رقابت
«رقابت پروری»، اعتماد به نفس کودکان را بالا می‌برد
یک روانشناس گفت: خانواده‌ها باید رقابت پروری را در کودکان ایجاد کنند، زیرا این فرایند می‌تواند اعتماد به نفس آنها را بالا ببرد.
روانشناسی رنگ ها در نقاشی کودکان
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / روانشناسی رنگ / تربیت فرزند / نقاشی کودکان / سبک زندگی / پارسی خبر
روانشناسی رنگ ها در نقاشی کودکان
رنگ‌ها باید به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با کودکان مورد استفاده قرار گیرند، چرا که کودکان رنگ‌ها را دوست دارند و به سادگی با زبان خود نسبت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها خیلی زود می‌توانند رنگ‌ها را تشخیص دهند. زندگی خـــود را رنگ آمیـــزی کنید»، نام تــکنیکی است کـــه روانشناسان و متخصصان کودک از آن برای کمک به تشخیص رنگ کودکان و ابراز احساسات آن‌ها روی کاغذ استفاده می‌کنند. این تکنیک کمک می‌کند متوجه شوید کودک شما شاد، غمگین، هیجان زده، ترسو یا حتی خشمگین است. رنگ‌ها باید به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با کودکان مورد استفاده قرار گیرند، چرا که کودکان رنگ‌ها را دوست دارند و به سادگی با زبان خود نسبت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها خیلی زود می‌توانند رنگ‌ها را تشخیص دهند و …
ترفند‌های خلاقانه برای تشویق کودک به خوردن میوه و سبزیجات
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کودک بد غذا / تربیت فرزند / ترفندهای خلاقانه / تشویق کودک / سبک زندگی / پارسی خبر
ترفند‌های خلاقانه برای تشویق کودک به خوردن میوه و سبزیجات
در گزارش زیر روش‌های خلاقانه‌ای را خواهید آموخت تا کودکانتان را با میوه و سبزیجات آشتی دهید.
کشف احساسات نوزادان با این بازی های جذاب
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / بازی با نوزاد / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
کشف احساسات نوزادان با این بازی های جذاب
شما با خواندن این مطلب در می‌یابید که چه انتظاراتی می‌توان از احساسات کودک داشت و چه زمانی برای ابراز احساسات خود نیاز به یاری ما دارند. همچنین چند ایده بازی برای تشویق احساسات کودکان داده می‌شود. احساسات و بازی کودک نوزادان از سه ماهگی شروع به به یادگیری احساسات خود و نحوه بیان آنها می‌کنند. بازی یک روش طبیعی است که نوزادان به کمک آن، می‌آموزند و رشد می‌کنند. در حقیقت این بازی است که به آنها فرصتی می‌دهد تا احساساتی مانند غم، شادی، خوشبختی یا ناامیدی را کشف و ابراز کنند. بنابراین این درست همان جایی است که شما باید وارد شوید و از طریق بازی با کودک، به او در یادگیری احساسات خود کمک برسانید. منظور از بازی با کودک برای یادگیری احساسات این است که شما طرف مقابل بازی با او باشید و نه اسباب‌بازی‌ها. …
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
قتل رومینا و چند سوال
قتل وحشتناک رومینا دختر نوجوان به دست پدر خویش، سوالات زیادی را در باره ماده 301 قانون مجازات اسلامی مطرح می‌کند. بر اساس قرائت عامی که ازاین قانون می‌شود و مبنای مجازات در دستگاه قضایی کشورمان است، پدر در صورت ارتکاب جرم (قتل) قصاص نمی‌شود و بر اساس ماده 612 تعزیرات او را می‌توان به 3 تا 10 سال حبس محکوم کرد. این قانون مجازات اسلامی مبتنی بر برداشت فقها از قرآن کریم و احادیث و روایات نوشته شده است. در باره مجازات پدری که قتل را مرتکب شده، دستگاه قضا می‌تواند از نظر عمومی ورود پیدا کند . پیشینه دستگاه قضایی کشورمان در چند دهه اخیر نشان داده معمولا قاتل یعنی پدر به حبس بین 3 تا 10 سال محکوم می‌شود. فرض اصلی طراحی چنین قانونی بر این است که ترس فرزندان از مجازات توسط …
دلایل کم رویی کودکان چیست؟ راهکار‌های کاهش کم رویی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / کم رویی / تربیت فرزند / خجالت / کم رویی کودکان / سبک زندگی / پارسی خبر
دلایل کم رویی کودکان چیست؟ راهکار‌های کاهش کم رویی
در این گزارش دلایل کم رویی کودکان و همچنین راهکار‌هایی برای کاهش آن بیان شده است.
ویژگی های کودکان برون گرا چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / کودکان برون گرا / تربیت فرزند / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
ویژگی های کودکان برون گرا چیست؟
برون‌گرایی و درون‌گرایی، یک صفت شخصیتی و یک بُعد اصلی (مرکزی) در نظریهٔ شخصیت انسان است. بسیاری از افراد درون‌گرایی را با سکوت و خجالت همراه می‌دانند در مقابل آن انسان‌های برونگرا افرادی هستند که اجتماعی و شاد هستند. این نظریه بر این اصل استوار است که درونگرا‌ها انرژی خود را از درون خود دریافت می‌کنند (ایده‌ها و مفاهیم را از ذهن) و برون‌گرا‌ها انرژی خود را از دنیای بیرون خود و در ارتباط با دیگران.«برون‌گرایی» رفتاری است که با دیدگاه عینی و خارجی مشخص شده و با فعالیت عملی بالاتری همراه است، افراد «برون‌گرا» از آمادگی کمتری برای تسلط بر نفس خویش برخوردارند.در اینجا ویژگی‌هایی از کودکان برون گرا آورده شده است که عبارتند از:   کودک برون گرا بسیار اجتماعی است و به ندرت فرصتی برای بودن در کنار دوستان …
تاثیر قصه کودکانه در تربیت فرزند
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
تاثیر قصه کودکانه در تربیت فرزند
پایه‌های اساسی فکری و شخصیتی کودک در چند سال اول زندگی شکل گرفته و بعدها تکامل پیدا می‌کند. در واقع شکل گیری شخصیت کودک در سال‌های اول زندگی، در کنار والدین و به کمک آنها صورت می‌گیرد. برای همین، این طور می‌توان برداشت کرد که تربیت و پرورش کودک یکی از مهم ترین و سخت ترین وظایفی است که هر پدر و مادری در زندگی خود بر عهده دارند.
جذاب ‌تر کردن بازی کودکان با این ترفندها
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / بازی با کودک / سرگرمی / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
جذاب ‌تر کردن بازی کودکان با این ترفندها
با رشد کودکان، شیوه بازی آن‌ها تغییر می‌یابد. آن‌ها خلاقیت بیشتری پیدا می‌کنند و بیشتر با اسباب‌بازی‌ها، بازی‌ها و ایده‌ها سرگرم می‌شوند. این ممکن است به معنای این باشد که آن‌ها به فضای و زمان بیشتری برای بازی نیاز دارند.
راه جلوگیری از تکرار حوادث مشابه «رومینا»
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
راه جلوگیری از تکرار حوادث مشابه «رومینا»
یک وکیل دادگستری با اشاره به مسائل تربیتی پدر و مادر، جامعه و همه اولیایی که با تربیت فرزندان سروکار دارند، گفت: تاکید من و همه کسانی که درد و مشکلات جامعه را می‌فهمند و می‌خواهند راه حل ارایه کنند بر فرهنگ سازی در مورد تربیت، اصول و اقدامات اولیه‌ای است که وظیفه پدر و مادر می‌باشد تا چگو.نه فرزندانشان را تربیت کرده و نسبت به مسایل آگاه کنند.
تاثیر وحشتناک تنبیه فیزیکی بر کودکان
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / تنبیه فیزیکی / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
تاثیر وحشتناک تنبیه فیزیکی بر کودکان
یک روانشناس و روان‌درمانگر درخصوص عواقب تنبیه فیزیکی کودکان توضیحاتی را ارائه داد.
اهمیت دوستی کودکان بعد از ۳ سالگی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / دوست یابی / اعتماد به نفس / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
اهمیت دوستی کودکان بعد از ۳ سالگی
لیلا شقاقی، روانشناس درباره اهمیت دوستی کودکان بعد از ۳ سالگی اظهار کرد: زندگی اجتماعی کودکان با کاهش وابستگی به والدین آغاز می‌شود ارتباط یکی از نیاز‌های اساسی بشر است و زمانی که کودک مرحله خودمحوری را پشت سر می‌گذارد نیاز به برقراری ارتباط در او نمایان می‌شود. او افزود: کودکان در اولین محیط‌های اجتماعی مهارت‌هایی را یاد می‌گیرند که هیچ گاه در کنار والدین خود این مهارت‌ها را نیاموخته اند زیرا گروه‌های همسال در کنار یکدیگر تعامل برقرار کرده و در این تعامل مهارت‌های اساسی اجتماعی توسط کودکان کسب می‌شوند. کودکان در این تعامل یاد می‌گیرند چگونه خواسته‌های خود را مطرح کرده و چگونه دوستی‌ها را حفظ کنند. دوستی در کودکان به رشد احساسی و اجتماعی آنها کمک می‌کند و در این رابطه چیز‌های زیادی می‌آموزند. او …
ایده‌هایی برای شاد کردن کودکان در قرنطینه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / قرنطینه / کرونا / تربیت فرزند / سرگرمی / سبک زندگی / پارسی خبر
ایده‌هایی برای شاد کردن کودکان در قرنطینه
یادگیری سرگرمی‌ها برای دوران قرنطینه می‌تواند باعث ایجاد شادی و نشاط و حفظ سلامتی اعضای خانواده در دوران شیوع کرونا شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
نامی‌ترین سورئالیست تاریخ
[شهروند] سالوادور فلیپه ژاسینتو دالی دومنک یا همان سالوادور دالی در می ‌سال 1904 در شهر فیگوراس اسپانیا به دنیا آمد و  هشتادوچهار ساله بود که درگذشت. عمده‌ شهرت او در دنیای هنر به دلیل مشارکتش در جنبش سورئالیسم است. اما دالی فقط به‌ خاطر هنرش مشهور نشد؛ او به سوداگری و عجیب و غریب زندگی‌کردن علاقه داشت. این سبک زندگی خیال‌پردازانه‌ دالی حتی روی زندگی هنری‌اش هم بی‌تأثیر نبود که همین نیز از فراست و تیزهوشی او حکایت دارد. 1- کودکی سخت سالوادور دالی: پدر دالی بسیار سختگیر و مقرراتی بود و در تربیت فرزندش از روش‌های خاص انضباطی استفاده می‌کرد. برعکس مادرش فلیپا دقیقا متضاد پدر بود و همیشه سالوادور را به طبیعت، هنر، زیبایی‌ها و دوری از قاعده‌مندی …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / سریال ایرانی / شبکه یک / رسانه ملی / تلویزیون
تعلیم و تربیت فرزندان و آسیب‌های دختران در مدارس/ تلویزیون با بازیگران به‌نام، وارد "پرگار" آموزشی می‌شود+ تصاویر
مجموعه تلویزیونی "پرگار" از امشب در حالی روی آنتن می‌رود که بعد از سریال اپیزودی "سرگذشت" جای خالی سریالی با مفهوم تربیت و آموزش خانواده احساس می‌شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / سریال پرگار / شبکه یک سیما
پخش سریال جدید شبکه یک از امشب
به گزارش خبرآنلاین، اولین قسمت از سریال «پرگار» با قصه‎ای اجتماعی درباره روابط خانوادگی، تعلیم و تربیت فرزندان امشب تقدیم مخاطبان می‌شود.
چرا کودکان ناخن می جوند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / ناخن جویدن / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
چرا کودکان ناخن می جوند؟
جویدن ناخن معمولا از دوران کودکی شروع می شود و در دوران نوجوانی به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد و با بالا رفتن سن کاهش می یابد، گرچه ممکن است این عادت تا بزرگسالی هم ادامه یابد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •