شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
تربیت کودک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
حذف معافیت‌های مالیاتی بودجه در اختیار سازمان برنامه نیست
به گفته یک منبع آگاه در سازمان برنامه و بودجه، اساسا حذف معافیت‌های مالیاتی در اختیار این سازمان نیست.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا؛ با انتشار خبر معافیت مالیاتی موسسات آموزشی و کنکوری با گردش مالی سالیانه 40 میلیارد تومان در یکی از رسانه‎ها، در حالی نوک پیکان حملات به سمت سازمان برنامه و بودجه یا بودجه نویسان گرفته شده‌ است که به گفته یک منبع آگاه در سازمان برنامه و بودجه، اساسا حذف معافیت‌های مالیاتی در اختیار سازمان برنامه و بودجه نیست.یک منبع آگاه در سازمان برنامه و بودجه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا با اشاره به اینکه معافیت‌های مالیاتی بودجه‎های سالانه، از قوانین پایه است، گفت: بر اساس قانون، مواردی از قبیل معافیت‌های مالیاتی که جزو قوانین پایه محسوب می شوند، باید از طریق …
برگزاری کارگاه آموزش ملی «سبک زندگی جهادی» برای 500 نخبه
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
برگزاری کارگاه آموزش ملی «سبک زندگی جهادی» برای 500 نخبه
دومین کارگاه طرح آموزش ملی «سبک زندگی جهادی» با محوریت تربیت دینی کودک برای 500 نفر از مربیان، اساتید و نخبگان و فعالین عرصه تربیت دینی برگزار شد.
بیش از ۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان جذب شدند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
بیش از ۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان جذب شدند
اهواز- مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تأکید بر ضرورت توجه به مقوله عدالت آموزشی گفت: در سال تحصیلی جاری بالغ بر ۲ هزار و ۳۷۳ دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت بازگشتند.
  کوروش مودت  آموزش و پرورش خوزستان  بازمانده از تحصیل  دانش آموزان
رشد هوشی کودکان
 از طریق بازی میسر می‌شود
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
رشد هوشی کودکان از طریق بازی میسر می‌شود
بازی فرآیندی است که کودک از طریق آن با جهان پیرامون خود به تعامل می‌پردازد و شخصیت او شکل می‌گیرد. از همین‌رو پرداختن به بازی به‌عنوان وسیله‌ای برای آموزش و یادگیری اهمیت زیادی دارد. هدف از این مقاله بررسی نقش بازی در آموزش کودکان و تأثیرات ناشی از آن بر تعلیم و تربیت و یادگیری است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
خلاقیت در محیط صفر و یک!
فاطمه امین‌الرعایاکودکان امروز از همان بدو تولد با وسایل دیجیتالی انس دارند، حتما شما هم در اطراف‌تان کودکانی هستند که وقتی با گوشی هوشمند کار می‌کنند شما را دچار شگفتی می‌کنند. البته بارها و بارها درباره آسیب‌های استفاده از این گونه ابزار توسط کودکان شنیده‌ایم، اما آیا راهی نیست که بتوان از وسایل دیجیتالی برای کمک به آموزش و تربیت این گروه‌های سنی بهره گرفت؟در گذشته از آنجا که وسایل سرگرمی آنچنانی برای بچه‌ها وجود نداشت، بچه‌ها با کتاب‌های کاغذی، بازی با دیگر کودکان و خلاقیت‌های ناشی از همین کمبودها بزرگ می‌شدند. نهایت تکنولوژی آن زمان چند برنامه محدود تلویزیون بود، اما امروز تکنولوژی چنان زندگی عموم مردم را درگیر کرده که حتی تصور نبودن بسیاری از این ابزار غیرممکن است. گوشی‌های هوشمند، کنسول‌های …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
دنبال تربیت نابغه نباشید
این روزها بسیاری از والدین تمام تلاش خود را می‌کنند تا کودک‌شان نابغه و به‌اصطلاح موفق شود و نمی‌دانند کودک نابغه با کودک موفق متفاوت است. کودکی که توان حل مشکلات روزمره را داشته باشد، توان ارتباط مؤثر با همسالان را داشته باشد، از چیزهایی که دارد لذت ببرد و به دیگران حسادت نکند، موفق‌ترین کودک است. در واقع این کودک هوش هیجانی بالایی دارد که اکتسابی ‌است. کودکان نابغه بهره‌هوشی بالاتری به‌صورت ارثی دارند و بسته به اینکه دختر یا پسر باشند هوش را به ارث می‌برند. این را هم بدانید که نمی‌توانیم کودک نابغه …
مراقب بچه‌ها باشیم، اما نه اینجوری!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / کاریکاتور / طنز
مراقب بچه‌ها باشیم، اما نه اینجوری!
مجید خسروانجم با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: مراقب بچه هامون باشیم اما مراقب باشیم نگرانی‌هامون جلوی ماجراجویی شون رو نگیره. بچه‌ها نیاز دارن که تجربه کنن.
  کاریکاتور  خانواده  کودکان  تربیت کودکان
موثرترین روش تنبیه کودکان چیست؟
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
موثرترین روش تنبیه کودکان چیست؟
یک روانشناس درباره شیوه صحیح تنبیه کودکان توضیحاتی داد.
  تربیت کودکان  تنبیه کودک  کودکان
لزوم برنامه‌ریزی روزآمد برای ایجاد تحول در حوزه حقوق کودکان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
لزوم برنامه‌ریزی روزآمد برای ایجاد تحول در حوزه حقوق کودکان
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: نیازمند ایجاد تحول در نوع نگاهمان به کودکان هستیم و باید بدانیم که با برنامه ریزی دیروز نمی توان کودکان را برای فردا تربیت کرد و نیازمند به روز بودن و ایجاد تحول در همه زمینه ها هستیم و می بایست متناسب با زمانه و نیاز روز جامعه برنامه ریزی کنیم.
  وزارت دادگستری
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
روش بی‌رحمانه پدر برای دادن درس زندگی به پسرش
پدر چینی برای دادن درس زندگی به پسرش او را مجبور کرد مدتی در خیابان‌های شهر گدایی کند.روش تربیت والدین برای فرزندانشان متفاوت است اما این تفاوت گاهی اوقات بسیار فاحش می‌شود. در نزدیکی ایستگاه قطاری در شانگهای چین، گدایی یک پسربچه قلب رهگذران را به درد می‌آورد، در حالی که در مقابل عابران زانو می‌زد و برای گرفتن پول از آنان التماس می‌کرد. در طی مدت زمان کوتاهی، این گدای کوچک با یک پلیس دوست شد و جریان زندگی عجیبش را برای او بازگو کرد. او به پلیس گفت که نیازی به این پول ندارد و صرفا برای اینکه درس زندگی یاد بگیرد، مجبور به گدایی شده است. کودک به دوست پلیس خود گفت که پدرش هر روز او را به ایستگاه قطار می‌آورد تا گدایی کند. پلیس پس از صحبت با کودک متوجه روش بی‌رحمانه پدر برای آموزش درس زندگی شد. این …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
حواس‌مان باشد قصه را از کودکان نگیریم
کامبوزیا پرتوی برگزاری جشنواره قصه‌گویی را مفید می‌داند و معتقد است بچه‌ها از رهگذر برپایی این رویداد فرهنگی و هنری، فرصت می‌یابند تا ترس و خجالت از صحبت کردن در جمع را فراموش کنند. این سینماگر یکی دیگر از دستاوردهای جشنواره قصه‌گویی را شناختن و معرفی استعدادها می‌داند.به گزارش ایلنا، کامبوزیا پرتوی، نویسنده وکارگردان سینما با بیان اهمیت جایگاه قصه‌ها در دنیای سینما و ادبیات گفت: واقعیت این است که سینما هیچ زمانی نتوانسته از دنیای قصه‌ها جدا شود و تمامی افرادی که در این حوزه کار می‌کنند همواره سعی دارند تا ارتباط‌شان را با دنیای قصه‌ها حفظ کنند. آنچه یک فیلم را جذاب و پرمخاطب می‌کند، قصه آن است. به همین دلیل باید سعی کنیم بیش از این، ارتباط‌‏مان را با دنیای قصه‌ها حفظ کنیم.کارگردان فیلم «گربه …
حفظ قرآن اولویت تربیت فرزند مسلمان نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
حفظ قرآن اولویت تربیت فرزند مسلمان نیست
تهران- ایرنا- کارشناس مذهبی و نویسنده کتاب کودک با انتقاد از عملکرد برخی موسسات قرآنی گفت: حفظ قرآن اولویت تربیت فرزند مسلمان نیست و حاضرم در این زمینه احتجاج کنم.
  کتاب کودک  ادبیات کودک و نوجوان  قرآن کریم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
خشونت فرهنگ غربی در آثار کودک
مجری «کلاه‏قرمزی» معتقد است می‌توان بچه‌های منطقی، خوب، آرام و سنجیده تربیت کرد یا آنها را دست فرهنگ غربی سپرد که با آثار خارجی به آنها خشونت، شلختگی و بی‌بندوباری آموزش می‌دهند.به گزارش مهر، ایرج طهماسب مجری و برنامه‌ساز پیشکسوت حوزه کودک و نوجوان که در دومین همایش مدیران روابط‏عمومی دستگاه‌های دولتی، غیردولتی و خصوصی در حوزه تولید پویانمایی حضور داشت، در سخنانی با اشاره به اینکه ایرانی‌ها اساساً از گذشته به تربیت مستقیم اعتقاد داشتند، گفت: ما اساساً خیلی رک به بچه‌ها مطالب را می‌گوییم و اصطلاحاً با نصیحت کردن سعی در اصلاح رفتار آنها داریم، ولی در جهان معاصر تربیت غیرمستقیم بیشتر جواب می‌دهد، به‌طوری‌که اصلاً کودک متوجه نشود که چه نکته خوبی در حال انتقال به اوست و یکی از این روش‌های مرسوم، انیمیشن …
با برنامه‌های دیروز نمی‌توان کودک امروز را برای فردا تربیت کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / سیاسی
با برنامه‌های دیروز نمی‌توان کودک امروز را برای فردا تربیت کرد
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در نشست تخصصی کودکان ایران؛ وضع موجود و سیاست‌های دوستدار کودک گفت: با برنامه‌های دیروز نمی توان کودک امروز را برای فردا تربیت کرد.
  محمود عباسی
اختصاص ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در همدان به مرکز تخصصی کودک و خانواده
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
اختصاص ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در همدان به مرکز تخصصی کودک و خانواده
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان از اختصاص یافتن ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در همدان به مرکز تخصصی کودک و خانواده خبر داد و گفت: مجموعه های فرهنگی، مجتمع خانواده و مرکز تخصصی تربیت کودک می‌توانند در این ساختمان به فعالیت مشغول شوند.
قصه‌گویی، روش‌ منحصر به فرد تربیت کودکان و نوجوانان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
قصه‌گویی، روش‌ منحصر به فرد تربیت کودکان و نوجوانان
مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان با اشاره به برگزاری جشنواره قصه‌گویی منطقه دو کشور در استان، گفت: قصه‌گویی از روش‌های منحصر به فرد برای تربیت و آموزش کودکان و نوجوانان است.
  استانی-فرهنگی و هنری  قصه‌گویی  تربیت کودک  جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
پرخاشگری والدین مهم‌ترین مشکل کودکان در جامعه ماست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
پرخاشگری والدین مهم‌ترین مشکل کودکان در جامعه ماست
یک روانشناس‌ تربیتی گفت: پرخاشگر و عصبی‌بودن پدر و مادر مهم‌ترین مشکل کودکان در جامعه ماست. والدین راه و شیوه‌های درست تربیتی را نمی‌دانند و از روش‌های نادرست مانند تهدید، دعوا، تحقیر و سرزنش استفاده می‌کنند.
  استانی-اجتماعی  کودک  تربیت کودک  پرخاشگری
چنبره چاقی بر ۱۷ درصد کودکان ایرانی در سن مدرسه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اجتماعی
چنبره چاقی بر ۱۷ درصد کودکان ایرانی در سن مدرسه
عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به این‌که دو برابر میانگین جهانی کودک چاق در زمان ورود به مقطع دبستان در ایران وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه ۱۷ درصد از کودکان ایرانی در سن ورود به مدرسه چاق هستند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
بهترین و بدترین روش‌های تربیت فرزند را بشناسید
یک فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: برای تربیت فرزندان انواع مختلفی از سبک‌های فرزندپروری وجود دارد که والدین باید درباره این سبک‌ها شناخت کافی داشته باشند.
چگونه کودکی بانزاکت و باادب داشته باشیم؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
چگونه کودکی بانزاکت و باادب داشته باشیم؟
داشتن کودکی با ادب و نزاکت برای والدین همیشه مایه افتخار هست بنابراین لازم است که والدین نکات تربیتی کودکان را بدانند.
  نزاکت  تربیت کودک  آموزش کودکان
تاثیر طرح مقولات محیط زیستی در آثار نمایشی بر کودکان و نوجوانان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فرهنگی و هنری
تاثیر طرح مقولات محیط زیستی در آثار نمایشی بر کودکان و نوجوانان
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آورده است: مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سِنّی‌شان، تاثیرپذیری فراوان‌تری نسبت به محتواهای رسانه‌ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان می‌تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.
  سازمان محیط زیست ایران  جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک برای پرورش خلاقانه تلاش می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فرهنگی و هنری
جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک برای پرورش خلاقانه تلاش می‌کند
همدان- ایرنا- مدیرکل مرکز هنرهای نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ۲۶ سال برای تربیت و پرورش خلاقانه کودکان ایران زمین تلاش کرده‌است.
  همدان  جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان  تئاتر  شهرام کرمی  نمایش  اداره کل هنرهای نمایشی  جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
تئاتر کودک و نوجوان یکی از دروس اصلی مدارس باشد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / فرهنگی و هنری
تئاتر کودک و نوجوان یکی از دروس اصلی مدارس باشد
تهران- ایرنا- کارگردان و بازیگر تئاتر، نقش هنر نمایش در تربیت و پرورش کودکان و نوجونان در مسیر آمادگی پذیرش نقش‌های اجتماعی در جامعه را غیرقابل‌انکار دانست و گفت: تئاتر کودک و نوجوان باید یکی از دروس اصلی مدارس باشد.
  تئاتر شهر  جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان  تئاتر  تئاتر کودک و نوجوان
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
اشراف‌زاده دردمند
همدلی: لئو تولستوی در خانواده‌ای اشرافی و ثروتمند در دهکده یاسنایا پالیانا در 160 کیلومتری جنوب مسکو متولد شد. وی مادرش را در دو سالگی و پدرش را در 9 سالگی از دست داد و زیر نظر دیگر افراد خانواده و مربیان خارجی تربیت یافت. تولستوی در سال 1844 در دانشگاه به تحصیل زبان‌های شرقی و حقوق پرداخت و در 1847، بی آنکه مدرکی به دست آورد، از ادامه تحصیل سر باز زد و پس از تقسیم املاک خانوادگی به خوش‌گذرانی پرداخت، اما روحیه ناآرام، او را به تجربه‌های گوناگون و متضاد کشاند. در سال 1851 برای دفاع از شهر سواستوپول به ارتش قفقاز پیوست. اولین اثر ادبی تولستوی مربوط به این دوره است؛ اثری سه بخشی که بخش اول آن به نام کودکی در 1852، بخش دوم آن به نام نوجوانی در 1854 و بخش سوم با عنوان جوانی در 1857 انتشار یافت. این …
رتبه ایران در زمینه شاخص‌های رشد و تربیت کودکان | سنگاپور در صدر
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
رتبه ایران در زمینه شاخص‌های رشد و تربیت کودکان | سنگاپور در صدر
همشهری آنلاین: نهاد نجات کودک که نهادی ۱۰۰ ساله در زمینه رتبه‌بندی کشورها از نظر شاخص‌های مربوط به کودکان است، رتبه ۱۷۶ کشور جهان را در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که ایران بر اساس این رتبه‌بندی در رده ۷۹ دنیا قرار گرفته است.
بررسی آزار کلامی به کودکان در یک کتاب
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فرهنگی و هنری
بررسی آزار کلامی به کودکان در یک کتاب
کتابی با موضوع بررسی آزار کلامی کودکان و نوجوانان روانه بازار کتاب شد.
  نشر چترنگ  کتاب و کتابخوانی  تربیت کودکان
چه نوع بازی‌هایی برای بچه‌ها مناسب است؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اجتماعی
چه نوع بازی‌هایی برای بچه‌ها مناسب است؟
در این فیلم حجت‌الاسلام پناهیان در سخنرانی خود درباره بازی با بچه‌ها و نوع بازی که برای آن‌ها باید تهیه شود و یا بزرگترها باید با آن‌ها بازی کنند صحبت می‌کند.
  کودکان  علیرضا پناهیان  تربیت کودکان
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
آموزش، آمادگی برای زندگی نیست، خود زندگی‌ است
همدلی| گروه ترجمه: جان دیویی، فیلسوف بزرگ آمریکایی، یکی از پیشروان برجسته فلسفه پراگماتیسم (عمل‌گرایی) و از شارحان لیبرالیسم عملی است. فلسفه عمل‌گرایی دیویی، نماد فلسفه آمریکایی و تئوری تعلیم و تربیت او، مدل ساخت یک انسان لیبرال قلمداد می‌شود. فلسفه جان دیویی، بنیان‌های معرفتی دوگانه و فلسفه مدرن متافیزیک را رد و از رویکرد طبیعی حمایت می‌کند؛ رویکردی که دانش را برخاسته از تطبیق فعالانه ارگانیسم‌های انسانی با محیط خود می‌داند.در نظرگاه دیویی، دموکراسی تنها به فضای سیاسی محدود نمی‌شود، بلکه خانواده، مدرسه و اجتماعات دیگر، دیگر جایگاه‌هایی هستند که قابلیت دموکراتیک‌ شدن را دارند. دیویی نه تنها این امکان را به رسمیت می‌شناسد، بلکه آن را شرط اصلی تحقق دموکراسی به معنای شکوفایی استعدادهای انسانی می‌داند. …
هر اقدامی در جهت کتاب‌خوانی،‌مثبت و موثر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اجتماعی
هر اقدامی در جهت کتاب‌خوانی،‌مثبت و موثر است
تهران-ایرنا- یک شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، با تاکید براینکه سرانه مطالعه به شدت در کشور کاهش یافته و هر اقدام و برنامه‌ای که در جهت کتاب و کتاب‌خوانی رخ بدهد، اتفاقی مثبت و موثر است،گفت: اگر هفته‌ کتاب بتواند تمرکز بیشتر خود را بر کودکان و نوجوانان بگذارد، قطعاً می‌تواند در آینده‌ نه چندان دور قشری کتاب‌خوان و علاقه‌مند به کتاب تربیت کند.
  کتاب کودک  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هفته کتاب  ادبیات کودک و نوجوان  مصطفی رحماندوست  موسسه خانه کتاب ایران  کتاب
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اجتماعی
وزیر آموزش و پرورش: مسئول تربیت فرزندان خانواده است
حاجی میرزایی گفت: در سند تحول بنیادین خانواده همکار آموزش و پرورش نیست و شریک آن است و هر دو مسئولیت داریم. در واقع مسئول تربیت فرزندان خانواده ها هستند و ما کنارشان هستیم.
  تربیت کودک  محسن حاجی‌میرزایی  وزارت آموزش و پرورش
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اجتماعی
سن طلایی برای تربیت کودک موفق
به گفته یک متخصص علوم تربیتی، سن طلایی رشد برای افراد به صورت میانگین بین ۰ تا ۸ سال است و اگر این سن را به عنوان سن تکاملی و رشد کودک از دست بدهیم، عملا به سختی می‌توان کودک را به چرخه تربیت بازگرداند.
  تربیت کودک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
رنگ خوش آینده در دست‏های کودکان
فاطمه امین‌الرعایاخط‌‏های کج و معوجی که بچه‌ها با مداد‏رنگی روی برگه‌های سفید می‌کشند شاید اولین مواجهه کودکان با هنر باشد و خط‌خطی‌های‏شان روی دیوار اولین تلاش‌شان برای به نمایش گذاشتن این مواجهه! اما معمولا نقاشی‌های کودکانه چندان جدی گرفته نمی‌شود و تنها با یک «آفرین، چه نقاشی قشنگی» از سوی پدر یا مادر ماجرا فیصله پیدا می‌کند. اما کافی است کمی بچه‌ها را جدی‌تر بگیریم تا انگیزه‌ای برای تربیت و پرورش هنر در آنها ایجاد شود، به طور مثال در یک گالری آثارشان به نمایش دربیاید و ما هم از آنها دیدن کنیم!معمولا وقتی عبارت «نمایشگاه نقاشی» را می‌شنویم، یک نمایشگاه با دیوارهایی پر از نقاشی‌های قاب‌شده از یک نقاش حرفه‌ای در ذهن‌مان نقش می‌بندد، اما این‏‏بار یک گالری اقدام به برگزاری یک «نمایشگاه نقاشی» …
چگونگی تربیت اقتصادی کودک و نوجوان بررسی می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فرهنگی و هنری
چگونگی تربیت اقتصادی کودک و نوجوان بررسی می‌شود
هفتادونهمین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی با موضوع «تربیت اقتصادی کودک و نوجوان» در کتابخانه‌ مرجع کانون پرورش فکری برپا می‌شود.
  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  مهدی طغیانی  دانشگاه امام صادق (ع)  کتاب کودک  دانشگاه اصفهان
تربیت فرزندان را از دوران بارداری آغاز کنید
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اجتماعی
تربیت فرزندان را از دوران بارداری آغاز کنید
یک پژوهشگر حوزه کودک با اشاره به نقش موثر والدین در تربیت کودک گفت: تربیت کودک را از دوران بارداری آغاز کنید.
فرهنگ قصه گویی رو به افول است/ جایگاه قصه در تربیت کودک
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / فرهنگی و هنری
فرهنگ قصه گویی رو به افول است/ جایگاه قصه در تربیت کودک
اردبیل - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با بیان اینکه فرهنگ قصه گویی در جامعه رو به افول است، گفت: باید از جایگاه قصه در پرورش کودکان و نوجوانان استفاده شود.
  قصه گویی  کانون پرورش فکری وکودکان و نوجوانان اردبیل  تربیت کودکان
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اجتماعی
خرید تبلت و موبایل تربیت کودک نیست
تاکید به تربیت و پرورش فکری و روحی کودکان و نوجوان هر چند از سوی مسئول و خانواده عنوان می‌شود اما در عمل کودکان اردبیلی به دلیل غفلت تحمیلی دچار مشکل شده و والدین بهره چندانی از رویدادهای فرهنگی و تربیتی ندارند.
  تبلت  تربیت فرزندان  موبایل
نگاهی به حذف کارتون‌های غیرآمریکایی در صداوسیما
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / فرهنگی و هنری
نگاهی به حذف کارتون‌های غیرآمریکایی در صداوسیما
برای کودکان ایرانی دهه ۹۰ شخصیت کارتونی جذاب و محبوب عبارتند از: مرد عنکبوتی، باب اسفنجی، شرک، سیندرلا و... که بخشی از این محبوبیت‌ها وام گرفته از فضایی فرهنگی است. واقعیتی که به آن توجه نمی‌شود این است که نه دیزنی قوی‌تر از قبل شده و نه انیمیشن‌های دیگر کشورهای دنیا از دهه ۶۰ و ۷۰ ضعیف‌تر شده‌اند. این ما هستیم که تغییر کرده‌ایم و بدون هیچ کنترلی روی تربیت کودک، اجازه تسخیر بازار داخلی را دادیم.
  انیمیشن  انیمیشن ایرانی  برنامه کودک  تربیت کودکان  کمپانی فیلم دیزنی
آینده‌ای بهتر در گروی رشد و بالندگی کودکان/برگزاری کلاس‌های کودک کارآفرین در کانون
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
آینده‌ای بهتر در گروی رشد و بالندگی کودکان/برگزاری کلاس‌های کودک کارآفرین در کانون
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد اظهار کرد: اهتمام به آموزش و تربیت صحیح کودکان، کشور را در برابر تهدیدها و مشکلات احتمالی آینده کشور ایمن خواهد کرد.
  استانی-اجتماعی  کانون پرورش فکری کودکان  هفته‌ ملی کودک  کارآفرینی
ظرفیت‌های فقه شیعه در مخالفت و برخورد با «کودک‌همسری»
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / فرهنگی و هنری
ظرفیت‌های فقه شیعه در مخالفت و برخورد با «کودک‌همسری»
علی‌رغم برخی ادعاها که فقه شیعه را موافق کودک‌همسری محسوب می‌کند، بررسی آرای فقها نمایانگر این واقعیت است که اجتهاد شیعی از ظرفیت مناسبی برای مقابله با این مسئله برخوردار است؛ از جمله ضرورت احراز مصلحت یا عدم مفسده تزویج دختر نابالغ در هنگام عقد و روایات کراهت تزویج‌الصغار است.
  کودکان  تربیت کودکان  شیعه  فقه اسلامی
«هر سرگروه یک فیلم کودک» اجرا می‌شود؟/ تربیت نسل جدید «سینمارو»
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / فرهنگی و هنری
«هر سرگروه یک فیلم کودک» اجرا می‌شود؟/ تربیت نسل جدید «سینمارو»
سخنگوی شورای صنفی نمایش ضمن تشریح شرایط اجرای قانون «هر سرگروه یک فیلم کودک» تاکید کرد برای اکران مناسب و موفقیت فیلم‌های کودک در گیشه، نیازمند حمایت مناسب هستیم.
  غلامرضا فرجی  شورای صنفی نمایش  سینمای کودک
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
تربیت کودکان لازمه مقابله با بحران‎های آینده
شفقنا- مدیرکل کانون پرورش فکری استان یزد ارتقا و کسب دانش نوین و مهارت‌های جدید و بروز را لازمه مهار بحران‌های آینده خواند و روز جهانی کودک را نقطه عطف توجه به این بحران‌ها عنوان کرد. «سید حسین پیغمبری» در نشست هفته ملی کودک در استان یزد با تاکید بر اهتمام به تربیت کودکان به منظور برون رفت از شرایط […]
برگزاری دورهمی بازی و آموزش کودکان زیر ۷ سال
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اجتماعی
برگزاری دورهمی بازی و آموزش کودکان زیر ۷ سال
نخستین دورهمی «بازی، بازی، آموزش» ویژه کودکان زیر۷ سال با حضور مدرس تربیت و ارتباط با کودک از طریق هنر و بازی برگزار می شود.
  کودکان  تربیت کودکان  فریبا اباذری
تکنیک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اجتماعی
تکنیک "گوشه‌نشانی" آسیب‌زننده نیست
نتایج یک بررسی تازه در آمریکا نشان داده است که استفاده از تکنیک تربیتی "گوشه‌نشانی" برای منضبط کردن کودکان به آنها آسیبی وارد نمی‌کند.
  تربیت کودک  تربیت