شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
تسهیلات بانکی
جزئیات تسهیلات پرداختی بانک‌ها/ رشد ۳۰ درصدی نسبت به ۹ ماهه ۹۸
مهر / ۳ ساعت قبل / اقتصادی
جزئیات تسهیلات پرداختی بانک‌ها/ رشد ۳۰ درصدی نسبت به ۹ ماهه ۹۸
تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۹ ماهه سال جاری به بخش‌های اقتصادی ۶۲۶۲.۷ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مبلغ ۱۴۳۸.۷ هزار میلیارد ریال معادل ۲۹.۸ درصد افزایش یافته است.
  بانک مرکزی  بانک مرکزی ایران  تسهیلات بانکی  تسهیلات
رونق تولید با کمک بانک مرکزی ادامه می‌یابد/ حفظ جریان تولید و اشتغال صنایع خودرو با اختصاص تسهیلات بانکی
ایلنا / ۵ ساعت قبل / اقتصادی
رونق تولید با کمک بانک مرکزی ادامه می‌یابد/ حفظ جریان تولید و اشتغال صنایع خودرو با اختصاص تسهیلات بانکی
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: حمایت تسهیلاتی بانک مرکزی از صنایع خودرو و قطعه‌سازی موجب تضمین حرکت کشور در حوزه تولید و تحقق رونق تولید شده است.
  اشتغال  بانک مرکزی  تسهیلات بانکی  خودرو  سایپا
تامین آورده اولیه برای دریافت تسهیلات در توان مددجویان بهزیستی کلات نیست
ایسنا / ۸ ساعت قبل / ...
تامین آورده اولیه برای دریافت تسهیلات در توان مددجویان بهزیستی کلات نیست
رئیس اداره بهزیستی کلات گفت: حدود ۳۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی کلات فاقد منزل مسکونی مناسب هستند ولی به دلیل اینکه توان تامین آورده اولیه و پرداخت اقساط را برای ساخت منزل ندارند، نمی‌توانند از تسهیلات بانکی و بلاعوض سازمان استفاده کنند.
  استانی-شهرستانها  _بهزیستی  کلات  خبرهای شهرستان کلات
آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی ابلاغ شد
ایرنا / ۱۰ ساعت قبل / اقتصادی
آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی ابلاغ شد
تهران- ایرنا- بانک مرکزی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور را ابلاغ کرد که بر اساس آن، انجام هرگونه تبلیغات در حوزه خدمات پولی و بانکی، تنها از سوی موسسه‌های پولی و بـانکی دارای اجازه‌نامه فعالیت از بانک مرکزی مجاز است.
  تسهیلات بانکی  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
روزنامه اعتماد / ۲۱ ساعت قبل / ...
افزایش سود تسهیلات بانکی دلالان مسکن مهر
با گذشت بیش از 10 سال از کلید خوردن ساخت واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور، آمارهای جدید ارایه‌شده از سوی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که واحدهای دارای متقاضی این مسکن در گام‌های پایانی ساخت قرار دارند و به زودی در اختیار متقاضیان قرار خواهند گرفت.
روزنامه ابتکار / ۲۳ ساعت قبل / ...
سهم 21 هزار واحدی استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن
اراک ـ کمال‌آبادی: مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: سهم این استان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ هزار و ۸۹۰ واحد است که ساخت 4005 آن به‌صورت مشارکتی سازمان ملی زمین و مسکن، ۲ هزار و ۴۰ واحد در تعهد بنیاد مسکن، ۲ هزار و ۸۴۵ واحد در تعهد بازآفرینی شهری و ۱۲ هزار واحد در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران ساخته خواهد شد .«احمد مرزبان» افزود: در مرحله نخست ثبت‌نام این طرح در استان مرکزی که در ماه گذشته بصورت متمرکز صورت پذیرفت ، چهار هزار و ۵۰۰ نفر برای شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و یک‌هزار و ۹۹۱ نفر برای سایر شهرهای استان مرکزی ثبت‌نام کرده‌اند.وی بیان کرد: بر اساس بند ۱۰ مصوبات پانزدهمین نشست شورای هماهنگی مسکن که با حضور وزیر راه و شهرسازی در ۱۸ آبان‌ماه امسال برگزار شد، مقرر است در شهرهایی …
دنیای اقتصاد / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
دپوی پول‌ها در بازار پول؟
آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که نسبت تسهیلات به سپرده در مهرماه برای سومین ماه متوالی به کمتر از 80 درصد رسیده است. این در حالی است که به‌طور معمول بانک‌ها باید حداقل 80 و حداکثر 85 درصد از منابع خود را به تسهیلات‌دهی اختصاص دهند. از سوی دیگر آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده سپرده بانکی در اولین ماه پاییز از حدود 2372 هزار میلیارد تومان گذشته و مانده تسهیلات شبکه بانکی کشور نیز به حدود 1700 هزار میلیارد تومان نزدیک شده است.
چند درصد مهارت‌آموزان جذب بازار کار می‌شوند؟
ایسنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
چند درصد مهارت‌آموزان جذب بازار کار می‌شوند؟
مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به جذب ۷۰ هزار نفر به مناطق آزاد طی دو سال آینده، راه اندازی ۱۲ مرکز نوآوری بخش تعاون تا پایان سال، اعلام آمار مهارت آموزان راه یافته به بازار کار و اختصاص تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای بازسازی کسب وکارهای سیل اخیر اختصاص داشت.
  اشتغال  بیکاری  دانش بنیان  وام اشتغال  صندوق کارآفرینی امید  یارانه  مهارت  سازمان فنی و حرفه ای  تسهیلات بانکی  فارغ‌التحصیلان دانشگاهی
میزان تراکنش‌های بانکی غیرحضوری به ۸۷ درصد افزایش یافت
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
میزان تراکنش‌های بانکی غیرحضوری به ۸۷ درصد افزایش یافت
تهران - ایرنا - معاون فناوری بانک ملی ایران با اشاره به توسعه بانکداری دیجیتال، گفت: پایان دی ماه میزان تراکنش‌های بانکی غیر حضوری  به ٨٧ درصد رسید در حالی که در ابتدای دهه ۹۰ حدود ۵۵ درصد بود.
  تسهیلات بانکی  عبدالناصر همتی  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  تراکنش
تسهیلات وجوه اداره شده رونق بخش صنعت گردشگری دریایی استان بوشهر شد
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
تسهیلات وجوه اداره شده رونق بخش صنعت گردشگری دریایی استان بوشهر شد
بوشهر-ایرنا- نماینده کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از محل وجوه اداره شده این سازمان زمینه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان عرصه گردشگری دریایی استان بوشهر فراهم شد.
  بوشهر  تسهیلات بانکی  سازمان بنادر و دریانوردی
زنان، متقاضی بیش از ۸۰ درصد وام اشتغال خانگی
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
زنان، متقاضی بیش از ۸۰ درصد وام اشتغال خانگی
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی ۴۷ درصد زنان فعال در حوزه مشاغل خانگی را زنان سرپرست خانوار ذکر کرد و گفت: از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ بیش از ۲۴۰ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر شده و به ۱۲۳ هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.
  مشاغل خانگی  بازار کار  زنان  تسهیلات بانکی  اشتغال  وام اشتغال  کارجویان  _تولید
۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از «صندوق یکم» پرداخت شد
مهر / ۴ روز قبل / اقتصادی
۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از «صندوق یکم» پرداخت شد
بانک مسکن، سهم صندوق پس انداز مسکن یکم از کل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسکونی را اعلام کرد.
  بانک مسکن  صندوق پس انداز مسکن یکم  مسکن  تسهیلات  تسهیلات بانکی  وام مسکن
تابناک / ۴ روز قبل / ...
تخصیص اعتبار برای جبران خسارات عشایر
با تصویب هیئت وزیران مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد) با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل با معرفی سازمان امور عشایر ایران بین عشایر کشور و تشکل‌های عشایری آسیب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه با ضمانت زنجیره‌ای به منظور جبران خسارات پرداخت می‌شود.
مجوزی برای ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها صادر نمی‌شود
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
مجوزی برای ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها صادر نمی‌شود
کرمانشاه|معاون عمرانی استاندار کرمانشاه، با تاکید بر اینکه امکان اجرای پروژه‌های مسکن‌سازی در حریم و بستر رودخانه‌ها وجود ندارد، گفت:
  تسهیلات بانکی  دولت  ساخت و ساز  مسکن  معاون
اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از آمادگی این صندوق برای حمایت از کارآفرینان خلاق و اتصال آنها به کسب و کارهای خرد و کوچک خبر داد.
  کسب و کار  تسهیلات بانکی  کارآفرینی  زنان تحصیلکرده  اشتغال  مهارت  روستاییان  بیکاری  سیلاب در سیستان و بلوچستان
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
پابرجا بودن چالش قدرت خرید مسکن
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: پرداخت تسهیلات مسکن نمی‌تواند قدرت خرید مسکن را بالا ببرد و هم اکنون با وام ۲۰۰ میلیون تومانی حداکثر می‌توان ۱۰ تا ۱۵ مترمربع آپارتمان خریداری کرد، درحالی‏که پرداخت تسهیلات در سراسر دنیا یک امر متداول است و نرخ تسهیلات آن عدد تک‏رقمی و کمتر از ۵ درصد است.به گزارش اقتصاد۲۴، هرچند که قدرت خرید مردم در بازار مسکن طی سالیان گذشته کاهش یافته است، اما در یکی دو سال اخیر گزینه‌های قابل اتکایی در این بازار برای خانه‏دار شدن افراد مطرح شده است که می‌تواند میزان شانس مردم را برای خرید خانه و خانه‌دار شدن افزایش دهد. یکی از این گزینه‌ها تسهیلات بانکی است که به‏تازگی سقف آن افزایش یافته است. با سیاست جدید دولت، وام مسکن ۱۸۰ میلیون تومانی به ۲۴۰ میلیون تومان افزایش یافت، هرچند …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
ارتقای منزلت بازنشستگان با خدمات بانک رفاه
بازنشستگان و مستمری بگیران از مهم‌ترین اقشار اجتماع هستند و هر گونه یاری به این قشر در واقع یاری و کمک به منزلت این قشر به شمار می‌آید. هر گونه تلاش برای ارتقای منزلت بازنشستگان و رفع نیازهای مادی این قشر در واقع نوعی امیدآفرینی برای تمام اقشار اجتماع به شمار می‌آید و پیامدهای آن در تمام جامعه ملموس خواهد بود. به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از خبرگزاری کار ایران(ایلنا)، بانک رفاه در میان بانک‌های کشور، بانکی است که ارتقای وضعیت معیشتی و بهبود زندگی بازنشستگان را در اولویت فعالیت خود قرار داده است و در راستای این اولویت اقدامات و خدمات گوناگونی را طراحی و اجرا کرده است. بانک رفاه با برنامه‏ریزی منسجم و هماهنگ خدمات شایسته‏ای به مستمری‏بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه کرده …
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
فروش اقساطی لوازم خانگی ایرانی در فروشگاه‌های اتکا
مدیر عامل سازمان اتکا گفت: فروش اقساطی لوازم خانگی ایرانی در فروشگاه‌های اتکا آغاز شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد» عیسی رضایی با بیان اینکه فروش اقساطی لوازم خانگی در فروشگاه‌های اتکا آغاز شده است، افزود: لوازم خانگی ایرانی ارائه شده در فروشگاه‌ها مشمول این طرح هستند. وی تصریح کرد: کالای لوازم خانگی با اقساط 36 ماهه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و سقف تسهیلات تهیه لوازم خانگی از فروشگاه‌ها 20 میلیون تومان است. پیش‌تر نیز اعلام شده بود که بانک قرض‌الحسنه رسالت و سازمان تعاونی مصرف کادر نیروهای مسلح (اتکا) تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌اند که هدف آن ارائه خدمات بانکی به کارکنان و خانواده‌های نیروهای مسلح بدون حضور در شعبه، دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بدون نیاز به ضامن (با عضویت در سامانه مرآت)، …
کسب و کارهای خانگی، بهترین فعالیت برای زنان
ایسنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
کسب و کارهای خانگی، بهترین فعالیت برای زنان
مشاور امور زنان اتاق تعاون ایران با تاکید بر اهمیت اشتغال زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار گفت: کسب و کارهای خانگی بهترین نوع فعالیت برای زنان در کنار خانواده است و به درآمدزایی و اشتغالزایی آنها کمک می‌کند.
  کسب و کار  مشاغل خانگی  زنان  اشتغال پایدار  بانک توسعه تعاون  تسهیلات بانکی  تعاون  کارآفرینان  توسعه اقتصادی  بیکاری
روزنامه اعتماد / ۵ روز قبل / ...
اگر حوادث آبان نبود رشد اقتصادی به 2/5 درصد می‌رسید
روز گذشته (یکشنبه) ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در محل این اتاق برگزار شد. غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران در این نشست به ارایه دغدغه‌های بانکی بخش خصوصی پرداخت و خواست ضمن در دستور کار قرار گرفتن اصلاح قانون بانکداری بدون ربا، این اصلاحات به شکلی بررسی و نهایی شود که به حل مشکلات اقتصادی کشور کمک کند، زیرا در غیر این صورت، اصلاح قانون بدون پشتوانه فنی و علمی می‌تواند به افزایش مشکلات اقتصادی کشور منجر شود. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تغییراتی که در نگاه کلان اقتصادی کشور به وجود آمد، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که در سال‌های ابتدایی دهه 60 از سوی مقامات تصمیم‌گیر و مجری قانون کشور در دستور کار قرار گرفت، اصلاح ساختار نظام بانکی کشور …
اعتبار و تسهیلات بانکی در اختیار سیلزدگان ۳ استان قرار می‌گیرد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
اعتبار و تسهیلات بانکی در اختیار سیلزدگان ۳ استان قرار می‌گیرد
هیأت وزیران روز یکشنبه با اختصاص مبلغ ۶ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی خسارات ناشی از سیل و آبگرفتگی استان‌های سیستان وبلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.
  هیت دولت  سیل زدگان
سهم سبز کشاورزی در رونق اشتغال در خراسان جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
سهم سبز کشاورزی در رونق اشتغال در خراسان جنوبی
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ورود صنایع فرآوری به چرخه تولید محصولات کشاورزی و افزایش تسهیلات بانکی و اعتبارات باعث افزایش تقاضای کار و کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.
  استانی-اقتصادی  اشتغالزایی
در مناطق محروم سیستان و بلوچستان کاملاً خانه‌ها را نوسازی می‌کنیم/ انعقاد تفاهم نامه با مولوی عبدالحمید برای ارائه تسهیلات بانکی به اهل تسنن
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
در مناطق محروم سیستان و بلوچستان کاملاً خانه‌ها را نوسازی می‌کنیم/ انعقاد تفاهم نامه با مولوی عبدالحمید برای ارائه تسهیلات بانکی به اهل تسنن
سیدخلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در گفتگو با دیدارنیوز گفت:تمام تلاش ما این است که در مناطق محروم کاملاً خانه‌ها را نوسازی کنیم. ما ۱۶ هزار واحد خسارت دیده داریم. از این ۱۶ هزار واحد، حدود ۱۴ هزار واحد روستایی و ۲ هزار واحد شهری هستند که قرار است بازسازی انجام شود. همچنین قرار است تسهیلات معیشیتی به خانه‌هایی که فقط آبگرفتگی داشتند و وسایل خراب شده است داده شود. ۱۸ هزار واحد هم وام تعمیری برای خسارت وارد آمده دریافت می‌کنند؛ مثلاً گچ ریخته یا رنگ خانه خراب شده یا نمای خانه خراب شده است که تسهیلاتی داده می‌شود، اما بیشتر واحد‌ها گلی هستند که خسارت دیدند و تصمیم داریم تمام واحد‌های گلی را به واحد‌های نوساز تبدیل کنیم
دیدگاه کاربران خبرآنلاین درباره وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج/ دوره بازپرداخت ۵ ساله کم است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
دیدگاه کاربران خبرآنلاین درباره وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج/ دوره بازپرداخت ۵ ساله کم است
کاربران خبرآنلاین درباره مصوبه افزایش وام ازدواج به ۱۰۰ میلیون تومان عنوان می‌کنند: دوره بازپرداخت وام را باید تا ۷ یا ۸ سال در نظر بگیرند تا ماهانه خرج کمتری رو دست افراد بگذارد. »
  وام  ازدواج  وام ازدواج  تورم  تسهیلات بانکی  مشکلات دریافت تسهیلات بانکی  لایحه بودجه  بودجه  بودجه 99
تسهیلات بانکی توسعه فعالیت‌های اقتصادی در بانک ملی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
تسهیلات بانکی توسعه فعالیت‌های اقتصادی در بانک ملی
بانک ملی ایران آمادگی دارد تا تسهیلات لازم برای توسعه فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی اشخاص حقیقی یا حقوقی را در قالب عقد مشارکت مدنی فراهم کند.
  تسهیلات ازدواج  بازیگر  اخبار بانک ملی
کشاورزان متقاضی خرید پهپاد  از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
کشاورزان متقاضی خرید پهپاد از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس استفاده از پهپاد در بخش کشاورزی را فرصتی نو برای سرمایه گذاری و کاهش هزینه‌ها دانست و گفت: تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد به متقاضیان خرید پهپاد اختصاص داده می‌شود.
  استانی-اقتصادی  سازمان نظام مهندسی کشاورزی  پهباد  شیراز
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
پرداخت بیش از ۱۸۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان
شبکه بانکی برای جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ۹۸ در همه استان‌های آسیب دیده برای بازسازی اماکن مسکونی ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۸ هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال یارانه پرداخت کرده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل‌زده
شبکه بانکی برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل فروردین امسال در همه استان‌های آسیب‌دیده برای بازسازی اماکن مسکونی ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و یارانه‌ای به مبلغ ۱۸هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
اعطای ۱۰۰ هزار فقره وام مسکن در ۹ ماه ۹۸/کاهش ۴۵ درصدی نسبت به ۹۷
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
اعطای ۱۰۰ هزار فقره وام مسکن در ۹ ماه ۹۸/کاهش ۴۵ درصدی نسبت به ۹۷
در حالی که در ۹ ماهه سال گذشته ۱۶۷ هزار فقره وام خرید مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن پرداخت شده بود، این شاخص در مدت مشابه امسال با کاهش ۴۵ درصدی به ۱۰۰ هزار فقره رسید.
  وام مسکن  بازار مسکن  بانک مسکن  تسهیلات بانکی  وام جعاله  ساخت و ساز
اختصاصِ 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تعاونی‌های جدیدالتاسیس/ تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
اختصاصِ 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تعاونی‌های جدیدالتاسیس/ تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور
با امضای تفاهم‌نامه میان 2 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان امکان تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور محقق شد.
محدودیت خرید اوراق تسهیلات مسکن از ۱۶۰ به ۲۸۰ برگه افزایش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
محدودیت خرید اوراق تسهیلات مسکن از ۱۶۰ به ۲۸۰ برگه افزایش یافت
محدودیت خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک عامل بخش مسکن ۲۸۰ و یک بانک دولتی ، ۲۴۰ برگه در هر جلسه معاملاتی تعیین شده است.
  اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن  بانک مسکن  وام مسکن  بانک ملی  تسهیلات بانکی  فرابورس  معاملات فرابورس
بانک‌ها به مناطق سیل زده چقدر وام دادند؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
بانک‌ها به مناطق سیل زده چقدر وام دادند؟
شبکه بانکی برای جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ماه ۱۳۹۸ در همه ی استان های آسیب دیده برای بازسازی اماکن مسکونی، ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ تسهیلات قرض الحسنه و یارانه ای برای بازسازی اماکن مسکونی به مبلغ ۱۸هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
آمار وزیر رفاه از مردم کشور که هرگز وام بانکی نگرفته‌اند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
آمار وزیر رفاه از مردم کشور که هرگز وام بانکی نگرفته‌اند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تنها ۴۰ درصد مردم ایران وام بانکی گرفته‌اند و ۶۰ درصد مردم تاکنون هیچ بهره‌ای از وام‌های بانکی نبرده‌اند، گفت: از ۲۵ میلیون خانوار تنها ۱۰۰ هزار خانوار ایرانی تسهیلات بالای ۱۰۰ میلیون تومان گرفته‌اند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
پرداخت ۷ میلیارد تومان وام به اهالی فرهنگ و هنر در سال جاری
در ۹ماه امسال ۱۱۰۰نفر از اهالی فرهنگ و هنر به منظور اخذ حدود ۷میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی‌شدند. سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به همکاری موثر صندوق اعتباری هنر با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده این تسهیلات به منظور تامین و رفع احتیاجات ضروری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در چارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکی پرداخت می‌شود.
چند درصد مردم هرگز وامی دریافت نکردند؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
چند درصد مردم هرگز وامی دریافت نکردند؟
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تنها ۴۰ درصد مردم تسهیلات بانکی دریافت کرده اند، گفت:از ۲۵ میلیون خانوار ایرانی تنها۱۰۰هزارخانوار وام بالای ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند.
  جنگ تحمیلی  استان تهران  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  شهر تهران  سیستان و بلوچستان  استان کردستان  شریعتمداری  یارانه نقدی
همتی:برخی به دلار ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی فکر می‌کردند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
همتی:برخی به دلار ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی فکر می‌کردند
رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی سیاست‌های ثبات ساز دشوار خود را از مهر ماه سال ۱۳۹۷ شروع کرد و نتیجه عملی آن سیاست‌ها و اقدامات در طول بیش از یک سال گذشته نمایان شده است.
  ارز  عبدالناصر همتی  بانک مرکزی  نقدینگی  بازار طلا و ارز  ارز تک نرخی  دلار  تحریم اقتصادی  پساتحریم  تسهیلات بانکی
۶۰ درصد مردم تاکنون هیچ وامی دریافت نکردند/گفتمان فقرزدایی نداریم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
۶۰ درصد مردم تاکنون هیچ وامی دریافت نکردند/گفتمان فقرزدایی نداریم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تنها ۴۰ درصد مردم تسهیلات بانکی دریافت کرده اند، گفت:از ۲۵ میلیون خانوار ایرانی تنها۱۰۰هزارخانوار وام بالای ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند.
  محمد شریعتمداری  سیستان و بلوچستان  طرح معیشتی خانوار
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
خبر مهم برای بازنشستگان منقاضی وام
سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری از تأمین اعتبار ۲،۸۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام ۷ میلیون تومانی به ۴۰۰ هزار بازنشسته خبر داد.
  صندوق بازنشستگی  بازنشستگی  تسهیلات بانکی  مشکلات دریافت تسهیلات بانکی
افزایش وام ازدواج چگونه خواهد بود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
افزایش وام ازدواج چگونه خواهد بود؟
سیستم بانکی نگاه بنگاه محوری به معادله پرداخت تسهیلات و دریافت سپرده‌ها دارد. به این معنا که ترجیح می‌دهد به جای پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه و با بهره‌ای معادل کارمزد یک وام آن را به عنوان وام‌های کلان با بهره بالاتر پرداخت کند. البته نباید از نظر دور داشت که متاسفانه در سیستم بانکی به دلیل بلوکه بودن دارایی، بانک‌ها با منابع منجمد بالا مواجه هستند و این امر توان وام‌دهی را کاهش داده است.
  وام ازدواج  افزایش  بانک مرکزی
احتمال پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
احتمال پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن
مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و اشتغال به زمان پرداخت عیدی کارگران و بازنشستگان، ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در کشور طی یک سال گذشته و سالم‌سازی محیط کار در کارگاه‌های مشاغل سخت و زیان آور اختصاص داشت.
  عیدی و پاداش  کارگران  بازنشستگان  اشتغال  مشاغل سخت و زیان آور  حقوق و دستمزد  تسهیلات بانکی  دستمزد  شب عید  یارانه
اختصاص اعتبار برای جبران خسارات وارده ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایر در دولت
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
اختصاص اعتبار برای جبران خسارات وارده ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایر در دولت
هیات وزیران با اختصاص اعتبار لازم و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات وارده به عشایر و تشکل‌های عشایری ناشی از حوادث غیرمترقبه و نیز نوسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی در مناطق حاشیه‌ای شهر‌های مشهد و زاهدان موافقت کرد.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
در جلسه امروز هئیت دولت چه گذشت؟
هیئت وزیران با اختصاص اعتبار لازم و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات وارده به عشایر ناشی از حوادث غیرمترقبه، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در مناطق حاشیه‌ای شهرهای مشهد و زاهدان موافقت کرد.
بانک‌ها در پذیرش ضمانت‌نامه با متقاضیان همکاری کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
بانک‌ها در پذیرش ضمانت‌نامه با متقاضیان همکاری کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه خواستار همراهی بیشتر ‏بانک‌ها در پذیرش ضمانت بانکی از واجدان شرایط برای پرداخت تسهیلات و آسان سازی اخذ ‏مجوزها هستیم، تأکید کرد: بانک‌ها نسبت به متقاضیان بانکی نگاه مثبت داشته باشند.‏
  سرمایه‌گذاری  اشتغال  استانی-شهرستانها
پرداخت تسهیلات بانکی بدون محدودیت به سه بخش کشاورزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات بانکی بدون محدودیت به سه بخش کشاورزی
تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: تسهیلات بانک کشاورزی بدون هیچ محدودیتی در همه استان ها برای توسعه گلخانه ها، مکانیزاسیون و پرورش ماهی در قفس پرداخت می شود.
  وزارت جهاد کشاورزی  مدیر عامل بانک کشاورزی
پنج دهک درآمدی در ایران به یارانه و کمک معیشتی نیاز ندارند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
پنج دهک درآمدی در ایران به یارانه و کمک معیشتی نیاز ندارند
رییس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر موضوع اخذ مالیات به صورت جدی و ساختاری دیده نشود، به طور قطع ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم در یک بودجه یک‌ساله‌ منابع مالیاتی با عدالت مالیاتی محقق شود.
  لایحه بودجه  بودجه  سازمان برنامه و بودجه  کسری بودجه  بودجه 98  بودجه 99  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  بانک مرکزی
 شما نظر بدهید/ وام ۱۰۰ میلیون تومانی چقدر از مشکلات…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
 شما نظر بدهید/ وام ۱۰۰ میلیون تومانی چقدر از مشکلات…
به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی ، وام ازدواج در سال آینده به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت .
  وام ازدواج  تسهیلات بانکی  بودجه
وام خرید خانه های 25سال به بالا چقدر است؟
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
وام خرید خانه های 25سال به بالا چقدر است؟
جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده است.
وام ازدواج ۴۰میلیون تومان افزایش یافت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
وام ازدواج ۴۰میلیون تومان افزایش یافت
به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق وام ازدواج برای هر یک از زوجین بیست میلیون تومان و برای هر دو ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت .
  ازدواج  وام ازدواج  تسهیلات بانکی
متقاضیان وام ازدواج بخوانند | دریافت و پرداخت وام ازدواج موبایلی می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
متقاضیان وام ازدواج بخوانند | دریافت و پرداخت وام ازدواج موبایلی می‌شود
صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان تصمیم به ارائه خدمات بانکی (شناسایی متقاضی)، ثبت درخواست و واریز تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از طریق اپلیکیشن موبایلی برای متقاضیان را دارد.
سپرده‌های بانک‌های لبنان کاهش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بین‌المللی
سپرده‌های بانک‌های لبنان کاهش یافت
بیروت - ایرنا - مطابق تازه ترین آمارهای ارایه شده از طرف بانک مرکزی لبنان، سپرده‌های بخش خصوصی و عمومی این کشور کاهش یافته است.
  تسهیلات بانکی  تظاهرات در لبنان  تظاهرات اعتراضی  مطالبات مردمی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
گزیده اخبار
شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی [شهروند]  هیأت وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس «خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی مشمول حمایت نمی‌شوند.» براساس تصمیم جدید هیأت وزیران خانواده‌های تهرانی و ساکن کلانشهرها که املاکی به ارزش حداقل یک‌میلیارد و 200‌میلیون تومان دارند، مشمول یارانه معیشتی نمی‌شوند. همچنین افراد ساکن در شهرستان‌ها در صورتی که ارزش خانه‌شان حداقل 900‌میلیون تومان باشد، از فهرست یارانه معیشتی حذف می‌شوند. به جز این حداقل ارزش خودروهای سواری خانوارها نباید بیشتر از 300‌میلیون تومان باشد و خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیرزیارتی …
تسهیلات فرانچایز افق کوروش 500 میلیون تومان شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
تسهیلات فرانچایز افق کوروش 500 میلیون تومان شد
شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با هدف رونق کسب و کار در کشور ، سقف تسهیلات دریافت نمایندگی از این شرکت را به 500 میلیون تومان افزایش داد.
  تسهیلات بانکی  ضمانت  افق کوروش  فروشگاه زنجیره ای  فرانچایز  دریافت نمایندگی
سوال از وزیر اقتصاد درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق برنامه ششم
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
سوال از وزیر اقتصاد درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق برنامه ششم
سوال ملی نماینده داراب در مجلس از وزیر اقتصاد با موضوع «عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه» اعلام وصول شد.
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال نماینده داراب از وزیر اقتصادی و دارایی درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست های برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد. در جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه از اعلام وصول یک فقره سوال ملی از وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد. وی گفت: […]
  سوال مجلس از وزیر اقتصاد  عدم پرداخت تسهیلات بانکی  فرهاد دژپسند  وزیر اقتصاد
اعلام وصول سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
اعلام وصول سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد
سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد در مورد عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد.
  وزیر اقتصاد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
اخذ سود مرکب از جرایم بانکی حذف می‌شود
با ابلاغ قانون تسهیل تسویه بدهی‌های بدهکاران شبکه بانکی، سود تسهیلات اعطایی و جرایم آن براساس نرخ سود ساده و غیرمرکب محاسبه می‌شود.
بانک مرکزی قانون «تسهیل تسویه بدهی بدهکاران» را ابلاغ کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
بانک مرکزی قانون «تسهیل تسویه بدهی بدهکاران» را ابلاغ کرد
تهران- ایرنا- بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای قانون «تسهیل تسویه بدهی بدهکاران» معروف به قانون حذف ربح مرکب را به شبکه بانکی ابلاغ کرد که برا اساس آن، تسهیلات‌گیرندگان مشمول این قانون حداکثر تا پایان اسـفندماه ۱۳۹۸ مهلـت دارند درخواست خود را ارایه کنند.
  تسهیلات بانکی  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  بانک
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
کاهش نسبت تسهیلات به سپرده‌ها متناسب است
گروه بانک و بیمه|برخی کارشناسان بانکی با اشاره به کاهش نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر ذخیره قانونی که در شهریورماه ۱۳۹۸ برابر با ۷۹.۸ درصد بوده
  ترافیک  خراسان شمالی  رشد اقتصادی  کهگیلویه و بویراحمد  نقدینگی
کمیته استعداد یابی ویژه جوانان در آذربایجان غربی تشکیل شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
کمیته استعداد یابی ویژه جوانان در آذربایجان غربی تشکیل شود
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: کمیته استعدادیابی ویژه جوانان توسط اداره‌ کل ورزش و جوانان استان تشکیل شود.
  استانی-اجتماعی  فرصت شغلی  تسهیلات بانکی
فروش پهپاد به کشاورزان/ آمریکا جلوی ورود قوزه چین پنبه را به ایران گرفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
فروش پهپاد به کشاورزان/ آمریکا جلوی ورود قوزه چین پنبه را به ایران گرفت
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: ۵۴ نوع پهپاد کشاورزی با ارائه ۸۰ درصد تسهیلات بانکی و با قیمت ۵۰ میلیون تومانی تا ۲۰۰ میلیون تومانی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
شبکه بانکی به هر فرد سالانه بیش از 2 میلیون تومان سود می‌دهد/ آیا سود بالای سپرده بانکی رکود تولید را تمدید می‌کند؟
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ / اقتصادی
شبکه بانکی به هر فرد سالانه بیش از 2 میلیون تومان سود می‌دهد/ آیا سود بالای سپرده بانکی رکود تولید را تمدید می‌کند؟
انتقاد کارشناسان از نرخ سود بالای سپرده بانکی از این منظر است که وقتی تولید در رکود و نرخ سود تسهیلات نیز بالای 25 درصد است، بهتر است دولت به جای خواب سرمایه‌های خرد و کلان در بانک‌ها، راهی برای هدایت سرمایه‌ها به بخش صنعت پیدا کند.
متقاضیان هلدینگ کشاورزی تسهیلات بانکی  دریافت می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
متقاضیان هلدینگ کشاورزی تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند
کرج - ایرنا - مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی گفت: متقاضیان مراکز پشتیبانی (هلدینگ) کشاورزی تسهیلات بانکی ویژه با سود ۱۵ درصد دریافت می‌کنند.
  وزارت جهاد کشاورزی  استاندارد  استان البرز
اعطای تسهیلات بانکی برای خرید سهام نهایی شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
اعطای تسهیلات بانکی برای خرید سهام نهایی شد
ایلنا: معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد: بحث‌های مربوط به اعطای تسهیلات بانک‌های مجاز به مشتریان برای خرید سهام نهایی شده و به زودی سهامداران عزیز می‌توانند از…
  اقتصاد  بانک مرکزی  تسهیلات بانکی  سرمایه  سهام
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
بهره‏وری تسهیلات افزایش یافت
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‏های این بانک تشریح شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور‏کار بررسی اقدامات و برنامه‏های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‏های هشت‏ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‏ای و شرکت‏‏های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‏انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.در این نشست، ابوالقاسم رحیمی‏انارکی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک مسکن، گفت: ما در بانک مجموعه اقدامات و سیاست‏‏‏هایی را برای توسعه انضباط مالی پیش‏بینی کردیم که یکی از این برنامه‏ها مدیریت هزینه‏‏های عملیاتی و غیرعملیاتی است.مدیرعامل بانک مسکن همچنین گزارشی از وضعیت اعتباری بانک …