سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
تصویب خروج آمریکا از عراق
شمارش معکوس اخراج آمریکا از منطقه آغاز شده است
دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی که به عراق سفر کرده است و با مقامات این کشور دیدارهایی داشت. او روز یکشنبه در دیدار با رئیس سرویس اطلاعاتی عراق گفت: با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی عراق، نقش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برای مدیریت شرایط جدید بسیار مهم و پیچیده است.به گزارش ایسنا، دبیر شورای عالی امنیت ملی که به عراق سفر کرده است در این دیدار با بیان اینکه تحولات سیاسی و امنیتی عراق بر ثبات و آرامش منطقه به صورت جدی تاثیرگذار است خاطرنشان کرد: تشکیل دولت مقتدر و کارآمد مبتنی بر رای و اراده عموم مردم خواست همیشگی جمهوری اسلامی ایران است.وی ترور ناجوانمردانه سرداران جبهه مقاومت، شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را حاصل خطای راهبردی ترامپ و تیم شرور حاکم بر کاخ سفید دانست …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
حزب‌الله عراق: گزینه‌های اخراج نظامیان آمریکا از عراق در حال بررسی است
به گزارش فارس، سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق می‌گوید تلاش‌ها برای اخراج نظامیان آمریکایی از خاک عراق همچنان ادامه دارد و نیروهای مقاومت در حال بررسی گزینه‌های لازم برای تحقق این هدف هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اخراج آمریکا از منطقه / تصویب خروج آمریکا از عراق / حزب الله عراق /
عراق به آرامی از آمریکا فاصله می‌گیرد
آسوشیتد پرس در گزارشی به حضور آمریکا در عراق بعد از ترور سردار سلیمانی پرداخت.به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، ترور سردار سلیمانی با واکنش منفی عراق مواجه شد تا جایی که پارلمان عراق خواستار خروج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور شد اما این درخواست با واکنش منفی آمریکا مواجه شد. این در حالی است که دو تن از مقام‌های ارشد نظامی عراق گفتند: بغداد از نظامیان عراقی خواسته است تا در مبارزه با داعش از نیروهای آمریکایی تقاضای کمک نکنند. به نظر می‌رسد بعد از ترور سردار سلیمانی در ائتلاف آمریکایی عراقی شکاف جدی ایجاد شده و عراق خواهان خروج آمریکا از خاک این کشور است. حدود پنج هزار و دویست نظامی آمریکایی در پایگاه‌های عراق حضور دارند اما دولت عراق از نظامیان خود خواسته‌ است که در مبارزات خود علیه گروه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ /
پارلمان عراق: علاوی ملزم به اجرای قانون اخراج نیروهای بیگانه است
پارلمان عراق اعلام کرد، نخست‌وزیر جدید این کشور ملزم به اجرای قانون اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / تصویب خروج آمریکا از عراق / علاوی نخست وزیر عراق /
آمریکا: طرحی برای خروج از سوریه نداریم
آمریکا: طرحی برای خروج از سوریه نداریم
  فرستاده ویژه آمریکا به سوریه اعلام کرد کشورش هیچ طرحی برای خروج نیروهای خود از سوریه در آینده نزدیک ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / تصویب خروج آمریکا از عراق /
نوری: دولت‌های مردم‌سالار منطقه خروج آمریکا از خاورمیانه را قانونی کنند
نوری: دولت‌های مردم‌سالار منطقه خروج آمریکا از خاورمیانه را قانونی کنند
یک عضو فراکسیون نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد الزامات مصوبه عراق مبنی بر اخراج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه گفت: دولت‌های دموکراتیک منطقه که دارای مجلس نمایندگان هستند باید به خودشان بیایند و مصوباتی مبنی بر عدم حضور نیروهای آمریکایی در مرزهای خود تصویب بکنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / پارلمان عراق / اخراج آمریکا از منطقه / شهادت سردار سلیمانی / وحدت در برابر دشمن /
پامپئو به عبدالمهدی: آماده گفت‌وگو درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم
وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور عراق گفت که آمریکا آماده است در مورد حضور نظامیان این کشور در عراق گفت‌وگوی جدی با مقامات این کشور داشته باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / آمریکا و عراق / پمپئو وزیر خارجه آمریکا / تصویب خروج آمریکا از عراق /
17‌سال پس از اشغال
تظاهرات بسیار گسترده مردم عراق را علیه حضور آمریکایی‌ها چگونه باید تحلیل کرد؟ مسأله این است که آمریکایی‌ها مردم عراق را از شرّ صدام حسین خلاص کردند، ولی آیا آنان را در شرّ دیگر و شاید بزرگ‌تری گرفتار نکردند؟ پاسخ به نسبت روشن است. کافی است نگاهی به افغانستان بیندازیم که پس از حدود دو دهه حضور آمریکایی‌ها در آنجا، نه‌تنها ثبات و دموکراسی به این کشور بازنگشته که طالبان قوی‌تر شده است، به‌طوری که آمریکایی‌ها با آنها مشغول مذاکره شده‌اند. از همه بدتر اینکه انتخابات افغانستان به نمایشی بی‌محتوا تبدیل شده است و به همین علت مردم در آن مشارکت نمی‌کنند؛ به‌طوری که در انتخابات پاییز گذشته تعداد مشارکت‌کنندگان به یک‌چهارم انتخابات پیش …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
واکنش سفارت آمریکا در عراق به تظاهرات بغداد
سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای از شهروندان خود خواست از نزدیک شدن به سفارت آمریکا یا مناطقی که تظاهرات ضد اشغالگری برگزار می‌شود، اجتناب کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / تصویب خروج آمریکا از عراق / تضاهرات ضد آمریکایی / خروج آمریکا از عراق /
مقتدی صدر: تمامی توافقات امنیتی عراق با آمریکا لغو شود
رهبر جریان صدر عراق خواستار لغو تمامی توافقات امنیتی با آمریکا و بستن حریم هوایی عراق بر روی جنگنده‌های این کشور شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / تصویب خروج آمریکا از عراق / تضاهرات ضد آمریکایی / خروج آمریکا از عراق / مقتدی صدر /
ائتلاف الفتح: امروز بوق‌های رسانه‌ای آمریکا‌ قادر به درهم‌شکستن اراده ملت عراق نیستند
عضو پارلمان عراق با تاکید بر اینکه بوق‌های رسانه‌ای آمریکا امروز نمی‌تواند اراده ملت عراق برای اخراج اشغالگران از کشورشان را در هم شکند، گفت: آمریکا به طور مسالمت آمیز نرود با توسل به زور بیرون رانده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / تصویب خروج آمریکا از عراق / تظاهرات ضد آمریکایی / خروج آمریکا از عراق /
روزنامه انگلیسی: آمریکا دنبال ایجاد اقلیم خودمختار سنی در استان الانبار در غرب عراق است
روزنامه میدل ایست مانیتور انگلیس نوشت که پس از رو به افول رفتن نفوذ آمریکا در عراق و فشار احزاب شیعه برای خروج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور، آمریکا به دنبال ایجاد یک اقلیم خودمختار سنی در استان الانبار است تا به این طریق از حضور خود حفاظت کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / تصویب خروج آمریکا از عراق / تضاهرات ضد آمریکایی / خروج آمریکا از عراق /
النجباء: ساعت صفر رویارویی با آمریکا فرا رسیده
اکنون به مرحله سوم رسیده‌ایم که همان حمایت مردمی است. پیش بینی می‌کنیم که تظاهرات گسترده و بزرگ باشد که در آن بخش اعظم وفادار خط مقاومت به خیابانها خواهند آمد. 
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / النجباء عراق / تصویب خروج آمریکا از عراق / تظاهرات ضد آمریکایی /
آغاز تظاهرات گسترده ضد اشغالگری/ شعار تظاهرات‌کنندگان عراقی
آغاز تظاهرات گسترده ضد اشغالگری/ شعار تظاهرات‌کنندگان عراقی" آمریکا برو بیرون"
تظاهرات گسترده مردم عراق در مخالفت با حضور نیروهای آمریکایی لحظاتی پیش در بغداد آغاز خواهد شد. تظاهرات کنندگان "کفن پوش" هستند و پرچم‌های عراق را در دستان خود دارند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / آمریکا و عراق / تصویب خروج آمریکا از عراق / تظاهرات ضد آمریکایی /
برهم صالح: علت درخواست عراقی ها برای خروج آمریکا نقض حاکمیت کشورشان است
رئیس جمهور عراق در سخنانی در اجلاس داووس اظهار داشت که درخواست‌ها برای خروج نظامیان آمریکا از کشورش در واکنش به عدم احترام واشنگتن به حاکمیت ملی عراق است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / تصویب خروج آمریکا از عراق / دیدار برهم صالح و ترامپ /
واکنش ترامپ به خروج نیروهای آمریکایی از عراق : خواهیم دید چه می‌شود!
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با «برهم صالح» همتای عراقی خود در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس اعلام کرد، تعداد نظامیان آمریکایی در عراق به حدود ۵۰۰۰ نظامی کاهش یافته است.به گزارش فارس، بنا بر گزارش خبرنگاران آمریکایی حاضر در نشست دو جانبه روسای جمهور آمریکا و عراق، ترامپ به رغم تنش‌ها بین بغداد و واشنگتن و تصویب مصوبه خروج نظامیان خارجی از این کشور گفت: «ما (آمریکا و عراق) یک رابطه بسیار خوبی داریم».ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درباره «رابطه خیلی خوب» این کشور با عراق در حالی مطرح شده که به دنبال اقدام واشنگتن در ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس جانشین سازمان الحشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، پارلمان عراق مصوبه خروج نظامیان خارجی از عراق …
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ /
مقتدی صدر: کشور من جای غریبه‌ها نیست
رهبر جریان صدر عراق ضمن درخواست از مردم این کشور برای حضور گسترده در تظاهرات ضد آمریکایی روز جمعه گفت که کشورش جای غریبه‌ها نیست. صدر خطاب به مردم عراق گفت: خطاب به مردم عراق: عراق شما را به فریاد می‌خواند، سستی و کوتاهی نکنید و به فریادش برسید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / تصویب خروج آمریکا از عراق / مقتدی صدر /
دادگاه فدرال عراق: در مورد آینده نیروهای آمریکایی دستور صادر نکرده‌ایم
دادگاه فدرال عراق روز دوشنبه اعلام کرد که این دادگاه دستوری درباره خروج یا باقی ماندن نیروهای خارجی از عراق صادر نکرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / تحولات عراق / تصویب خروج آمریکا از عراق / حضور آمریکایها در عراق /
عراق: تصمیم خروج آمریکا شامل کردستان هم می‌شود
عراق: تصمیم خروج آمریکا شامل کردستان هم می‌شود
فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از وجود مذاکرات بین بغداد و واشنگتن جهت بازنگری در روابط امنیتی بین دو کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / تصویب خروج آمریکا از عراق / خروج آمریکا از عراق / عراق / نظامیان آمریکا / نیروهای مسلح عراق /
در جغرافیای اسلامی، جای آمریکا نیست
در جغرافیای اسلامی، جای آمریکا نیست
نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: در جغرافیای اسلامی جای قلدرها و تروریست‌ها که در رأس آنها آمریکاست، نیست، نمونه‌اش در عراق مجلس تصویب می‌کند که نباید حضور داشته باشند که نمی‌روند و این یک نمونه از قلدری‌ آنهاست. به‌فضل خداوند با مدد از خون شهدای عزیزمان به‌خصوص شهید سلیمانی، جبهه مقاومت پیروزی بزرگ که خروج آمریکایی‌ها از منطقه است را جشن خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - کرمان / نماز جمعه / شهادت سردار سلیمانی / سانحه هوایی /
تلاش آمریکا برای اختلاف افکنی میان طوائف عراقی
تلاش آمریکا برای اختلاف افکنی میان طوائف عراقی
تهران-ایرنا- آمریکایی ها به دنبال تصویب طرح خروج نیروهای بیگانه از جمله آمریکا از عراق، درصدد تلافی آن هستند. بر این اساس، برخی از ناظران با توجه به اخبار و گزارش های منتشره، معتقدند که آمریکا برای مجازات عراق در تلاش است این کشور را تحریم کند و یا از آن مهمتر، طرح هایی را برای اختلاف افکنی و ایجاد تفرقه میان طوائف این کشور به مرحله اجرا درآورد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / دونالد ترامپ / هادی العامری / محمد الحلبوسی / عراق / ابوظبی / آمریکا / اقلیم سنی / قاسم سلیمانی /
حمایت حشد الشعبی از دعوت مقتدا صدر برای تظاهرات علیه حضور آمریکایی ها
«هادی العامری» معاون جدید فرمانده الحشد الشعبی عراق روز سه شنبه با تایید دعوت «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق برای تظاهرات میلیونی عراقی ها در محکومیت حضور آمریکایی در این کشور، از همه مردم عراق خواست در این تظاهرات شرکت کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / آمریکا و حشدالشعبی / تصویب خروج آمریکا از عراق / مقتدی صدر /
مقتدی صدر خواستار تظاهرات میلیونی عراقی‌ها در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی شد
مقتدی صدر خواستار تظاهرات میلیونی عراقی‌ها در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی شد
رهبر جریان الصدر عراق مردم این کشور را به برگزاری تظاهرات میلیونی در محکومیت حضور نظامیان آمریکا و تجاوزات آن در عراق، فراخواند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / تصویب خروج آمریکا از عراق / مقتدی صدر /
خروج آمریکا از عراق و موانع پیش روی آن؛ شورای راهبردی روابط خارجی گزارش داد
خروج آمریکا از عراق و موانع پیش روی آن؛ شورای راهبردی روابط خارجی گزارش داد
درپی شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، قائم‌مقام سازمان نیروهای بسیج مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر که با دستور مستقیم دونالد ترامپ صورت گرفت، مجلس عراق پانزدهم دی‌ماه طرح خروج نیروهای ‌آمریکایی‌ از خاک این کشور را به تصویب رساند. ۱۷۰ نماینده مجلس عراق پیش‌نویس قانون اخراج نیروهای آمریکایی را امضا کردند و رای‌گیری با حضور اکثریت و با رعایت حدنصاب قانونی انجام شد.
۱۳۹۸-۱۰-۲۴ /
مشاور امنیت ملی ترامپ شرایط خروج آمریکا از عراق را اعلام کرد
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی مدعی شد که نیروهای آمریکا طبق شرایط موردنظر این کشور از خاک عراق خارج می شوند و این خروج را زمانی انجام می دهند که وضعیت «امن» باشد!
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / تصویب خروج آمریکا از عراق / خروج آمریکا از عراق /
خروج آمریکا از منطقه رابطه با عربستان را بهبود می‌بخشد
خروج آمریکا از منطقه رابطه با عربستان را بهبود می‌بخشد
«منفعت عراق و آمریکا ایجاب می‌کند که نیروهای خارجی عراق را ترک کنند.»؛ این جمله کلیدی‌ای بود که عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در روز تصویب طرح خروج نیروهای آمریکایی از این کشور مطرح کرد تا شاید از این طریق جدیت عراق را برای گذاشتن نقطه پایان بر دوران حضور سربازان آمریکایی گوشزد کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
نیچروان بازرانی: زمان برای خروج ائتلاف آمریکایی از عراق مناسب نیست
رئیس اقلیم کردستان عراق زمان کنونی برای خروج نیروهای ائتلاف آمریکایی از عراق را نامناسب دانست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / تصویب خروج آمریکا از عراق / حضور آمریکا در عراق / نیچروان بارزانی /
روزهای سخت عراق
روزهای سخت عراق
پارلمان عراق با تصویب طرح الزام خروج نیروهای خارجی از کشور، کفه ترازو را در کشاکشی که ماه‌هاست بر سر جهت‌گیری سیاسی این کشور میان ایران و آمریکا وجود دارد، دست‌کم به صورت موقت به نفع ایران برگرداند.
۱۳۹۸-۱۰-۱۹ /
موج دوم پاسخ
هنوز یک هفته از ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی نگذشته بود که مطابق وعده داده شده، پاسخ نظامی ایران به این ترور داده شد. نخستین نکته این است که این پاسخ در اصل موج دوم بود. موج نخست آن در تشییع جنازه بزرگ سردار داده شد که مردم ایران نشان دادند در برابر متجاوز و هر کسی که امنیت و تمامیت ارضی کشور را تهدید کند، متحد و یکپارچه عمل خواهند کرد. موج نخست پاسخی فراگیر و مردمی بود. برای اطلاع از نتایج این پاسخ کافی است نگاهی به رفتارهای نظامیان آمریکایی در طی این چند روز بیندازیم. در پی تصویب طرح اخراج آمریکایی‌ها از عراق خبرگزاری‌های غربی گزارش دادند فرمانده آمریکایی نیروهای ائتلاف مبارزه با داعش در عراق طی نامه‌ای رسمی به دولت عراق اطلاع داد که این نیروها آماده ترک خاک این کشور می‌شوند. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ /
کارت قرمز عراقی‌ها به آمریکا
محمدرضا ستاریحمله نیروهای آمریکایی به مواضع کتائب حزب‌الله عراق در استان الانبار و متعاقب آن اتفاقاتی که در خصوص تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم عراق در مقابل سفارت آمریکا صورت گرفت، منجر به سلسله وقایعی شد که با ترور سردار شهید قاسم سلیمانی به وسیله آمریکا، بحث خروج یا به بیانی بهتر اخراج نیروهای آمریکایی از عراق کلید بخورد.در همین راستا، مجلس عراق با تصویب طرحی چهار ماده‌ای، ضمن درخواست برای لغو قرارداد امنیتی با ایالات متحده آمریکا، خواستار خروج هرچه سریع‌تر این نیروها از عراق شد. این موضوع ابتدا توسط عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق در روز یکشنبه مطرح شد. او در نخستین جلسه پارلمان پس از ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس تصریح کرده بود که در شرایط کنونی، عراق دو راه بیشتر پیش روی خود ندارد. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
سی ان ان: بیرون راندن آمریکا از عراق، انتقام خون سردار سلیمانی است
سی ان ان: بیرون راندن آمریکا از عراق، انتقام خون سردار سلیمانی است
تارنمای شبکه سی ان ان با اشاره به تصویب خروج نیروهای آمریکایی در مجلس عراق نوشت: در صورت بیرون رانده شدن نیروهای آمریکا از عراق، در واقع سردار (شهید) قاسم سلیمانی انتقام خود را گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ /
آمریکا نمی‌تواند در برابر مصوبه پارلمان عراق مقاومت کند/برای انتقام سخت نیاز به جنگ نداریم
آمریکا نمی‌تواند در برابر مصوبه پارلمان عراق مقاومت کند/برای انتقام سخت نیاز به جنگ نداریم
روز یکشنبه پارلمان عراق با برگزاری نشستی برای بررسی اخراج نیرو‌های آمریکایی از این کشور، به خروج تمامی نیرو‌های خارجی رأی داد و این آغاز اتفاقات جدید در عراق است. در خصوص تصویب مصوبه خروج نیرو‌های خارجی از عراق توسط پارلمان این کشور و تاثیر آن بر خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق، دیدارنیوز با علاءالدین بروجردی رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همچنین سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به گفتگو پرداخته است. بروجردی بیان کرد: این تصمیم بسیار مهمی است که عراقی‌ها اتخاذ کردند و آمریکا هم نمی‌تواند در برابر این تصمیم، مقاومت کند. طبیعتاً اگر این تصمیم عملی بشود ممکن است آمریکایی‌ها تحریم عراق و هر اقدامی را انجام دهند. نقوی حسینی نیز اظهار داشت: پارلمان عراق با …
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ /
آیا سند «خروج آبرومندانه» آمریکا از عراق لو رفت؟
انتشار سندی درباره خروج نظامیان آمریکا از عراق از سوی رسانه‌ها، موجب دستپاچگی مقاومت واشنگتن شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / پنتاگون / تصویب خروج آمریکا از عراق / شهادت سردار سلیمانی /
تروریسم، تجزیه و باز هم تاوان
تروریسم، تجزیه و باز هم تاوان
عده‌‌ای معتقدند تصویب خروج آمریکا از عراق توسط پارلمان، یک قاعده الزام‌آور به حساب می‌آید و بر این اساس حضور نیروهای آمریکایی‌ در عراق غیر مجاز و نامشروع است؛ به همین دلیل هر شخص، جریان و گروهی از این پس می‌تواند به نظامیان آمریکا حمله کند
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ /
ارتش آمریکا تصمیم برای خروج از عراق را به بغداد اعلام کرد+تکذیب وزیر دفاع آمریکا
خبرگزاری فرانسه گزارش داده ارتش آمریکا تصمیم خود برای خروج از عراق را به بغداد اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / تصویب خروج آمریکا از عراق / خروج ارتش آمریکا از عراق /
المیادین: تفنگداران دریایی آمریکا سلسله عملیات «خروج ایمن» از عراق را آغاز کردند
المیادین: تفنگداران دریایی آمریکا سلسله عملیات «خروج ایمن» از عراق را آغاز کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / تصویب خروج آمریکا از عراق / خروج آمریکا از عراق /
عبدالمهدی لزوم خروج نیروهای خارجی از عراق را به سفیر آمریکا ابلاغ کرد
رئیس دولت پیشبرد امور عراق یک روز پس از تصویب طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق، لزوم خروج نیروهای خارجی از عراق را به سفیر ایالات متحده آمریکا در بغداد ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / تصویب خروج آمریکا از عراق / عادل عبدالمهدی /
یو‌.اس.ای تودی: وقت آن است که عراق را ترک کنیم
نشریه «یو.اس.ای تودی» در تحلیلی درباره تحولات اخیر منطقه غرب آسیا، نوشت، زمان آنکه نیروهای آمریکایی عراق را ترک کنند، فرا رسیده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / بنجامین فریدمن / تصویب خروج آمریکا از عراق / خروج آمریکا از عراق /
عراقچی: ترامپ نتیجه ماجراجویی خود را خواهد دید
عراقچی: ترامپ نتیجه ماجراجویی خود را خواهد دید
شفقنا- معاون سیاسی وزارت امورخارجه درباره تهدیدات مداوم رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران گفت: ترامپ نتیجه ماجراجویی خود را در منطقه خواهد دید و تصویب خروج نیروهای آمریکایی از عراق آغاز آن است. «سیدعباس عراقچی» روز دوشنبه در...
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ترور سردار سلیمانی / تشییع سردار سلیمانی / عراقچی /
نمی توانیم خویشتنداری کنیم
نمی توانیم خویشتنداری کنیم
خبر تصویب خروج فوری نیروهای آمریکایی از عراق در مجلس این کشور در صورتی که اجرایی شود، خبر خوبی است. چون از سال 2014 خود آمریکایی‌ها تصویب کردند که از افغانستان خارج شوند ولی این تاریخ را به 2016 و بعد از آن به 2018 موکول کردند. از طرفی ترامپ که منتقد حضور آمریکا در افغانستان بود باز هم تصمیم گرفت نیروها را به‌عنوان کمک کننده نگه دارد و تنها بخشی را خارج کرد.
۱۳۹۸-۱۰-۱۶ /
وزارت خارجه آمریکا: از رای پارلمان عراق مأیوس شدیم
وزارت خارجه آمریکا: از رای پارلمان عراق مأیوس شدیم
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد این کشور از رای پارلمان عراق در تصویب طرح ملزم کردن خروج تمامی نظامیان خارجی از خاک این کشور «مأیوس» شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
ترامپ عراق را تهدید به تحریم کرد
ترامپ عراق را تهدید به تحریم کرد
رییس جمهوری آمریکا بامداد دوشنبه در واکنش به تصویب طرح خروج نظامیان آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور، تهدید به اعمال تحریم‌های شدید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
شکست آمریکا در تلاش برای توقف مصوبه پارلمان عراق
شکست آمریکا در تلاش برای توقف مصوبه پارلمان عراق
تهران- ایرنا- یک رسانه‌ی آمریکایی گزارش داد مقام‌های دولت ترامپ تلاش کردند از مطرح شدن مساله خروج نیروهای این کشور در پارلمان عراق جلوگیری کنند، اما شکست خوردند و این طرح تصویب شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / طرح خروج آمریکایی ها / ایالات متحده آمریکا / عراق / شهادت سردار سلیمانی /
سرخوردگی واشنگتن از تصمیم عراق برای خروج نیروهایی آمریکایی
سرخوردگی واشنگتن از تصمیم عراق برای خروج نیروهایی آمریکایی
تهران- ایرنا- وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تصویب خروج نظامیان آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور، از این اقدام ابراز ناامیدی کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / قاسم سلیمانی دشتکی / وزارت خارجه آمریکا / ایالات متحده آمریکا / شهادت سردار سلیمانی /
لحظه برخورد خمپاره به اطراف سفارت آمریکا در عراق
لحظه برخورد خمپاره به اطراف سفارت آمریکا در عراق
دقایقی پیش چندین خمپاره کاتیوشا در اطراف سفارت آمریکا در عراق برخورد کرد. مجلس عراق امروز اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد و این تصویب فشار را برای خروج آمریکایی‌ها از عراق تشدید می‌کند. لحظات برخورد یکی از این خمپاره‌ها را می‌بینید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
روحانی در تماس تلفنی با رئیس جمهور عراق: باید در برابر اقدامات تجاوزگرانه و مداخله جویانه آمریکا ایستادگی کنیم/ اقدام پارلمان عراق در تصویب لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق، آغازی برای توسعه ثبات و امنیت بیشتر در منطقه خواهد بود/ باید به گونه ای عمل کنیم که دشمنان بدانند نمیتوانند در روابط دو ملت خدشه و خللی وارد
روحانی در تماس تلفنی با رئیس جمهور عراق: باید در برابر اقدامات تجاوزگرانه و مداخله جویانه آمریکا ایستادگی کنیم/ اقدام پارلمان عراق در تصویب لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق، آغازی برای توسعه ثبات و امنیت …
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در تماس تلفنی «برهم صالح» رئیس جمهور عراق با وی، تاکید کرد: تحمل شهادت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان آنان برای دوملت بزرگ ایران و عراق بسیار سخت و موجب داغدار شدن دو ملت بزرگ شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ /
علی الحسینی: پارلمان باید قانون خروج نیروهای آمریکایی را تصویب کند/در کارزار بزرگ با آمریکا هستیم
علی الحسینی: پارلمان باید قانون خروج نیروهای آمریکایی را تصویب کند/در کارزار بزرگ با آمریکا هستیم
شفقنا- سخنگوی گردان های حزب الله عراق از عملیات های بزرگ علیه آمریکا سخن به میان آورد و تاکید کرد که باید پارلمان عراق قانون خروج نیروهای آمریکایی را به تصویب رساند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المیادین، علی الحسینی سخنگوی حشد شعبی عراق در محور شمال گفت:از الان به بعد دیگر نه جوکریسم و نه بعثیسم […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / حشد شعبی / علی الحسینی /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •