سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
جرایم رانندگی
آموزش  ۵ هزار شهروند تهرانی در کارگاه‌های کمپین موتورسوار خوب
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
آموزش ۵ هزار شهروند تهرانی در کارگاه‌های کمپین موتورسوار خوب
مدیرکل امور آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی مدارس ۴ منطقه منتخب تهران، گفت: از ابتدای آغاز به کار کمپین موتور سوار خوب در فاز میدانی بیش از ۵ هزار نفر آموزش دیده اند.
  جرایم رانندگی  رانندگی  پلیس راهور  موتورسیکلت
اعتراض به ۴ تخلف رانندگی وارد نیست | آخرین مهلت پرداخت اقساطی جرایم
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / وبگردی
اعتراض به ۴ تخلف رانندگی وارد نیست | آخرین مهلت پرداخت اقساطی جرایم
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: پلیس راهور، شکایت و اعتراض درخصوص جرایم صادرشده حاصل از تخلفات رانندگی را بررسی می‌کند و تنها ۴ تخلف وجود دارد که به آنها رسیدگی نمی‌شود. چون اعتراض به آنها وارد نیست.
به کدام تخلفات رانندگی رسیدگی نمی‌شود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
به کدام تخلفات رانندگی رسیدگی نمی‌شود؟
فارس نوشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: پلیس راهور، شکایت و اعتراض درخصوص جرایم صادر شده حاصل از تخلفات رانندگی را بررسی می‌کند و تنها 4 تخلف وجود دارد که به آنها رسیدگی نمی‌شود.
  جرایم رانندگی  نیروی انتظامی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو با جریمه‫های بیش از یک میلیون تومان
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله ‌نقلیه وجود دارد که دارای جریمه بیش از یک میلیون تومان هستند اما هنوز شکایتی برای آنها ثبت نشده است.به گزارش تسنیم، سرهنگ احمد کرمی اسد درباره شکایاتی که به دلیل عدم پرداخت جرایم رانندگی در پلاک وسایل ‌نقلیه ثبت می‌شود، گفت: برخی اوقات مالک وسیله ‌نقلیه در مراجعه به مراکز پلیس راهور یا پلیس+۱۰ متوجه می‌شوند که شکایت در پلاک وسیله‌ نقلیه آنها به ثبت رسیده که قطع به یقین آن شکایت، شکایت تخلفاتی است. شکایتی که به دلیل عدم پرداخت به موقع جرایم معوقه در سامانه و روی پلاک وسیله ‌نقلیه آنها ثبت شده است.رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی افزود: البته این منوط به ارائه صورت وضعیت به مالک وسیله ‌نقلیه و اعلام شکایت …
احکام اجتماعی به مجازات‌ فوتبالی اضافه شد
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
احکام اجتماعی به مجازات‌ فوتبالی اضافه شد
[شهروند] اهالی فوتبال عادت کرده‌اند وقتی ارکان قضائی فدراسیون فوتبال رأیی در رابطه با تخلفات بازیکنان، ‌مربیان و باشگاه‌ها حکمی صادر می‌کنند،‌ این آرا شامل جریمه نقدی و محرومیت باشد. مراجعه به سایت فدراسیون فوتبال و بررسی سوابق احکام صادرشده قضائی هم به خوبی نشان می‌دهد که تقریبا 99.9‌درصد پرونده‌ها با مجازات‌های تعیین‌شده در ماده 28 آیین‌نامه انضباطی برای اشخاص حقیقی یا حقوقی مختومه می‌شود. ماده 28 در تعریف مجازات‌ها به صراحت مشخص می‌کند که ارکان قضائی از اهرم‌هایی مثل اخطار، اخراج، توبیخ، جریمه نقدی‌، محرومیت از تعداد مشخصی مسابقه برای یک دوره زمانی معین، محرومیت از ورود به ورزشگاه‌، محرومیت از نشستن روی نیمکت، …
جریمه ۳۰۰ هزار ریالی برای خودروهایی که روی بدنه آنها تبلیغات باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
جریمه ۳۰۰ هزار ریالی برای خودروهایی که روی بدنه آنها تبلیغات باشد
رییس اداره آموزش ترافیک راهنمایی و رانندگی استان کرمان تاکید کرد: مامورین پلیس راهور موظفند برابر بند ۲۰۶۹ جدول جرایم رانندگی، رانندگان متخلف را به مبلغ ۳۰۰ هزار ریال اعمال قانون و تا زمان پاک کردن بدنه وسیله نقلیه از هرگونه نوشتار و الصاق عکس از تردد آن در سطح معابر شهری و برون شهری جلوگیری به عمل می‌آید.
  انتخابات 98  اخبار اجتماعی - کرمان  استانی-اجتماعی  پلیس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
مهلت تقسیط جرایم رانندگی تمدید شد
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: مالکان وسایل نقلیه‌ای که به علت تخلف بیش از یک میلیون تومان در پارکینگ توقیف هستند می‌توانند تا پایان امسال از فرصت تقسیط جرایم استفاده کنند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سیدکمال هادیانفر در خصوص خودروهای توقیفی و تقسیط جرایم گفت: مالکان وسایل نقلیه‌ای که به علت تخلف با مبالغ بالای یک میلیون تومان در پارکینگ توقیف هستند می‌توانند تا پایان سال از فرصت تقسیط جرایم استفاده کنند. سردار هادیانفر افزود: مهلت طرح تقسیط تا پایان دی بود که به علت درخواست هموطنان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این مهلت تا پایان اسفند ۹۸ تمدید شد و هموطنان می توانند از این تسهیلات که فرصت یک‏ساله را برای پرداخت جرایم فراهم می‌کند استفاده کنند. وی در خصوص اینکه این تسهیلات شامل چه …
واکنش پلیس به بخشودگی جرایم رانندگی | بخشش در کار نیست؛ دو برابر می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اجتماعی
واکنش پلیس به بخشودگی جرایم رانندگی | بخشش در کار نیست؛ دو برابر می‌شود
رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان از تاریخ صدور قبض یا ابلاغ جریمه، ۶۰ روز وقت دارند که مبلغ جریمه را پرداخت کنند. در غیر این صورت جریمه آنها دو برابر می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
اقساط صندوق تامین خسارت‌های بدنی ، برای بدهکاران استان سیستان و بلوچستان
در‌پی حادثه تاسف‌بار جاری‌شدن سیلاب در استان سیستان و بلوچستان که متاسفانه منجر به آسیب ‌دیدن جمعی از هم‌وطنان عزیزمان شد با استمهال بازپرداخت اقساط محکومین پرداخت دیه حوادث رانندگی به صندوق موافقت شد. على جبارى مدیر عامل صندوق با ابراز همدردى با هموطنان سیل‌زده اعلام کرد‌، با ارائه خدمات به مقصرین جرایم غیرعمد تصادفات رانندگی به عنوان یک نهاد حاکمیت محور و به منظور ایفای تعهدات اجتماعی و حمایتی، جهت رفع نگرانی دارندگان این پرونده‌ها در استان سیل‌زده  سیستان و بلوچستان‌، با تاکید بر اهمیت موضوع و بررسى انجام گرفته با موافقت اعضای محترم هیئت نظارت صندوق، مقرر شد که دو سال استمهال براى پرداخت اقساط در نظر گرفته شود ، صندوق به مثابه گذشته در صحنه خدمت رسانی به هموطنان حضوری پررنگ و موثری خواهد داشت …
برخورد اتوبوس با پل عابر پیاده در اتوبان گلستان اهواز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
برخورد اتوبوس با پل عابر پیاده در اتوبان گلستان اهواز
صداوسیما نوشت: برخورد اتوبوس با پل عابر پیاده در اتوبان گلستان اهواز حادثه ساز شد.
  اهواز  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی
شیطنت کودک در خودرو باعث حادثه شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
شیطنت کودک در خودرو باعث حادثه شد
ایرنا نوشت: کودکی که توسط مادر خود در پشت فرمان یک دستگاه خودروی پارک شده کنار خیابانی در خلخال رها شده بود با روشن کردن ماشین و حرکت آن حادثه آفرید.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی
خودروی تیبا به کوه خورد و راننده کشته شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
خودروی تیبا به کوه خورد و راننده کشته شد
صدا و سیما نوشت: انحراف خودروی تیبا در ورودی مهاباد-ارومیه یک کشته برجای گذاشت.
  مهاباد  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  کوهستان  رانندگی
موتورسوار خوب؛ پویشی برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
موتورسوار خوب؛ پویشی برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر
کمپین "موتورسوار خوب " قصد دارد با هدف هویت بخشی و آگاهی بخشی، رفتار موتورسواران را به سمت تغییر رفتار حمل و نقلی، هدایت کند.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی  موتورسیکلت  شهرداری تهران
رانندگان احتیاط کنند؛ جاده‌ها لغزنده است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
رانندگان احتیاط کنند؛ جاده‌ها لغزنده است
صداوسیما نوشت: بارش برف و مه غلیظ و لغزندگی جاده‌ها پدیده غالب در تمامی محورهای استان کردستان است و رانندگان باید جانب احتیاط را رعایت کنند.
  جاده  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  بارش برف - باران  استان کردستان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
از دادوستدهای قولنامه‌ای خودرو پرهیز کنید
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: به منظور پیشگیری از مشکلات بعدی، شهروندان در هنگام خرید و فروش خودرو از دادوستد قولنامه‌ای و وکالتی خودداری کرده و حتما نسبت به تعویض پلاک خودروی خود اقدام کنند.سرهنگ سیدعلی حسینی در این‌باره گفت: نکته‌ای که در برخی از خرید و فروش‌های وسیله نقلیه مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بسنده کردن به قولنامه یا وکالت‌نامه های تنظیمی در این خصوص است. این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت اتمام معامله و تعویض پلاک و سیر مراحل قانونی خاطرنشان کرد:‌ عدم تکمیل معامله و انجام مراحل لازم برای تعویض پلاک سبب می‌شود، چنانچه خودرو به علت تخلفات راهنمایی و رانندگی یا سایر جرایم دستور توقیف داشته باشد، فرد خریدار با مشکلات عدیده‌ای مواجه شود. سرهنگ حسینی افزود:‌ …
رئیس پلیس راهور: ۹۹ درصد رانندگان کمربند ایمنی می‌بندند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
رئیس پلیس راهور: ۹۹ درصد رانندگان کمربند ایمنی می‌بندند
میزان نوشت: سردار هادیانفر در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی پلیس راهور ناجا گفت: ۹۹ درصد رانندگان در کشور قانون‌مدار هستند.
  پلیس راهور  جرایم رانندگی
جدول جرایم راهنمایی و رانندگی در حال بازنگری است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
جدول جرایم راهنمایی و رانندگی در حال بازنگری است
رئیس پلیس راهور فاتب گفت: شهر تهران دارای منافذ بسیار درباره تردد کامیونها است برخی از این رانندگان در زمان آلودگی هوا، از فرصت سوءاستفاده کرده و از این طریق وارد شهر می‌شدند که با مشاهده هر یک از آنها توسط همکارانم، مورد اعمال قانون قرار می‌گرفتند.
۵۴ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران فرسوده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
۵۴ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران فرسوده است
ایلنا: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون در شهر تهران حدود پنج هزار و ۹۰۰ دستگاه اتوبوس فعال است که ۵۴ درصد این ناوگان فرسوده است.
  اتوبوس  جرایم رانندگی  شورای شهر تهران  شهر تهران  محیط زیست
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
پیش‌بینی 5/4 هزار میلیارد تومانیِ درآمد حاصل از جرائم رانندگی
درآمد حاصل از جرائم رانندگی برای سال آینده، ۴.۵ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی شده است.در لایحه بودجه سال ۹۹ برای بخش درآمدهای حاصل از جرائم و خسارات، ۶ هزار و ۹۲۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. همچنین برای بخش درآمدهای حاصل از جرائم رانندگی ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در سال گذشته دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ از محل جرایم رانندگی بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان درآمد پیش‌بینی کرده بود و بنا بر این درآمدهای حاصل از جرائم رانندگی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، ۵۰۰ میلیارد افزایش دارد.همچنین بر اساس بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۹۹، شرکت‌های بیمه موظفند بر اساس جدولی که از میزان فروش آنها (پرتفوی) تعیین شده است و از محل عرضه بیمه شخص ثالث تهیه می‌شود، مجموعا تا سقف …
نحوه توزیع درآمدهای جرایم رانندگی بین شهرداری‌ها مشخص شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
نحوه توزیع درآمدهای جرایم رانندگی بین شهرداری‌ها مشخص شد
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند که درآمدهای حاصل از جرایم رانندگی در هر استان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های همان استان تعلق گیرد.
درآمد حاصل از جرایم رانندگی در بودجه ۹۹ چه میزان است؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
درآمد حاصل از جرایم رانندگی در بودجه ۹۹ چه میزان است؟
بودجه سالانه شامل دو بخش عمومی و جاری که هر سال در نیمه آذرماه از سوی دولت برای تصویب به مجلس ارائه می‌شود، این بار در ۱۷ آذر ماه تقدیم مجلس شد.
  رویداد24  بودجه 99  جزئیات بودجه  درامدحاصل از جرایم رانندگی  مالیات شماره گذاری خودرو  لایحه بودجه  لایحه بودجه 99
درآمد 1600 میلیارد تومانی از محل جرایم رانندگی/ سهم نیروی انتظامی حذف شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
درآمد 1600 میلیارد تومانی از محل جرایم رانندگی/ سهم نیروی انتظامی حذف شد
معاون ایمنی و استانداردهای حمل و نقل مرکز تدوین مقررات وزارت راه گفت: سال 97 میزان 1600 میلیارد تومن از محل جرائم رانندگی درآمد حاصل شده است.
بیش از ۷ میلیارد تومان برای رفع مشکلات ترافیک آذربایجان غربی ابلاغ شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
بیش از ۷ میلیارد تومان برای رفع مشکلات ترافیک آذربایجان غربی ابلاغ شده است
مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی، حمل ونقل وترافیک استانداری آذربایجان غربی گفت: بیش از ۷میلیارد تومان اعتبار از محل درآمد حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی استان برای رفع مشکلات ترافیک استان ابلاغ شده است.
  استانی-اقتصادی  یخبندان  ترافیک
توقیف پژو پارس با۷۷.۴ میلیون تومان خلافی در ایلام
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اجتماعی
توقیف پژو پارس با۷۷.۴ میلیون تومان خلافی در ایلام
مهر نوشت: ماموران پلیس راه در محور ششدار در اجرای طرح برخورد با خودروهای متخلف، حین کنترل خودروها در سطح شهر یک دستگاه سواری پژو پارس را برای ارتکاب تخلف رانندگی متوقف کردند.
  جرایم رانندگی  پلیس راهور  استان ایلام
موتورسیکلت‌های فرسوده؛ بلای جان شهرها
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ...
موتورسیکلت‌های فرسوده؛ بلای جان شهرها
چند روزي است براساس مصوبه كميته هماهنگي سران قوا قيمت بنزين در ايران اصلاح شده است؛ اصلاحي كه البته شكل اجراي آن با انتقادهاي برخي كارشناسان اقتصادي همراه بوده است. اصلاح قيمت‌ حامل‌هاي انرژي يكي از سياست‌هايي است كه در كشورهاي مختلف با هدف اصلاح سياست‌گذاري عمومي در عرصه‌هاي مختلف همچون بهبود حمل‌ونقل عمومي و در نتيجه بهبود وضعيت محيط زيست انجام مي‌‌شود. اكنون هم فعالان و کارشناسان محیط‌ زیست معتقدند باید بخشي از درآمد حاصل از قیمت سوخت برای توسعه حمل‌ونقل عمومی، اسقاط موتورسیکلت‌ها و خودروهای فرسوده و نصب فیلتر دوده روی اتوبوس‌های کارکرده درحال تردد خرج شود. در غیر این‌صورت اصلاح قیمت بنزین در کاهش آلودگی هوا موثر نخواهد بود. همزمان با اصلاح قیمت بنزین، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست …
استان فارس ۱۲ هزار زندانی جرایم غیر عمد دارد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اجتماعی
استان فارس ۱۲ هزار زندانی جرایم غیر عمد دارد
مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس از حضور بیش از ۱۲۰۰ محکوم بدهکار مالی یا متعهدین به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی در این استان خبر داد.
  آزادی زندانیان  زندانیان جرایم غیر عمد  ستاد دیه
چرا اعتراض به جریمه رانندگی هیچ فایده ای ندارد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اجتماعی
چرا اعتراض به جریمه رانندگی هیچ فایده ای ندارد؟
ایران نوشت:یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر رانندگان زیادی را دچار دردسر کرده ثبت برخی جرایم است که صاحب خودرو هنگام دریافت برگه خلافی یا پیامک از آن باخبر می‌شود در حالی که حتی روحش نیز از آن تخلف خبر ندارد.
  جرایم رانندگی  پلیس راهور
مهمترین علت مراجعه مردم به مرکز ۱۹۷ اعلام شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
مهمترین علت مراجعه مردم به مرکز ۱۹۷ اعلام شد
فارس نوشت: فرمانده انتظامی پایتخت گفت: امروز ۴۳۰ نفر از شهروندان به مرکز ۱۹۷ مراجعه کردند که خلافی خودرو مهمترین علت مراجعه آنها بود.
  پلیس  جرایم رانندگی
برای رانندگی در شب این نکات حیاتی را به خاطر بسپارید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / اجتماعی
برای رانندگی در شب این نکات حیاتی را به خاطر بسپارید
میزان نوشت: رانندگی در شب و تاریکی هوا نکات خاص خود را دارد و بهتر است که این موارد را رعایت کنیم.
  رانندگی  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  گواهینامه رانندگی
تصاویر | تصادف شدید نیسان و پرشیا در اتوبان بابایی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / عکس
تصاویر | تصادف شدید نیسان و پرشیا در اتوبان بابایی
ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته تصادف شدید نیسان و پرشیا با یکدیگر در بزرگراه بابایی، مسیر غرب به شرق، روبروی دانشگاه امام حسین(ع)، راننده نیسان را در اتاقک خودرویش گرفتار کرد. عکس‌ها: آتش‌نشانی
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اجتماعی
کلاهبرداری در قالب سایت تخفیف جریمه رانندگی
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، از کلاهبرداری اینترنتی در قالب تخفیف جریمه رانندگی خبر داد.
  تخفیف جرایم رانندگی  کلاهبرداری
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اجتماعی
راه‌بندان شدید در بزرگراه آزادگان به خاطر تصادف اتوبوس و تریلی
ایسنا نوشت: رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک راهور تهران بزرگ از تصادف اتوبوس با تریلی در بزرگراه آزادگان خبر داد.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی  پلیس راهور  ترافیک
تصادف شدید در جاده اندیشه به تهران؛ یک بچه کشته شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اجتماعی
تصادف شدید در جاده اندیشه به تهران؛ یک بچه کشته شد
ایلنا نوشت: سخنگوی اورژانس کشور از کشته و زخمی شدن ۷ نفر بر اثر تصادف و حریق بین ۳دستگاه خودرو با یک تریلی در جاده اندیشه به سمت تهران خبرداد.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی
پلیس راهور: ۳۰۰ خودرو به خاطر لغزندگی جاده‌ها در بارندگی‌های اخیر واژگون شدند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / اجتماعی
پلیس راهور: ۳۰۰ خودرو به خاطر لغزندگی جاده‌ها در بارندگی‌های اخیر واژگون شدند
مهر نوشت: رئیس پلیس راه راهور ناجا از واژگونی بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو در چند روزه گذشته خبر داد.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  پلیس راهور
مخدوش کردن و پوشش پلاک خودروها چقدر جریمه دارد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / اجتماعی
مخدوش کردن و پوشش پلاک خودروها چقدر جریمه دارد؟
ایلنا نوشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نحوه صحیح نصب و استفاده از پلاک ها در وسائط نقلیه و عدم مخدوشی و پوشش پلاک را تشریح کرد.
  دادسرای جرایم راهنمایی و رانندگی  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی  طرح ترافیک
تصادفاتی که باید صحنه تصادف را در آن حفظ کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / اجتماعی
تصادفاتی که باید صحنه تصادف را در آن حفظ کرد
برنا نوشت: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب گفت : به محض وقوع تصادف جرحی راننده وسیله نقلیه موظف است صحنه تصادف را حفظ کند.
  پلیس راهور  قانون  تصادفات رانندگی  رانندگی  جرایم رانندگی  دادسرای جرایم راهنمایی و رانندگی  گواهینامه رانندگی
امکان استعلام جرایم رانندگی و بررسی قبوض جریمه‌ در نمایشگاه ایپاس 2019 تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / اجتماعی
امکان استعلام جرایم رانندگی و بررسی قبوض جریمه‌ در نمایشگاه ایپاس 2019 تهران
دبیر نمایشگاه ایپاس ٢٠١٩ از برگزاری این نمایشگاه با شعار «پلیس امنیت، ایمنی، پشتوانه رونق تولید» از ۸ مهر ماه در محل مصلی امام خمینی (ره) خبر داد.
  پلیس
الف / ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / اجتماعی
چرا پرداختی جرایم رانندگی «دیر» به‌روز می‌شود؟
رئیس پلیس راهور ناجا علت به روز نشدن سریع جرایم رانندگی در سامانه اجرائیات را تشریح کرد.
  پلیس راهور ناجا  جرایم رانندگی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / سیاسی
کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد
در دادسرا کیفرخواست با محوریت ایراد صدمه غیرعمدی منجر به فوت به دلیل بی‌احتیاطی در امر رانندگی صادر شده و اعلام نتیجه برعهده دادگاه است.
  پورشه جنجالی  تصادف پورشه و پراید  جرایم رانندگی
افزایش شدید جرایم رانندگی در هند برای کاهش آمار تلفات جاده ای
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / سیاسی
افزایش شدید جرایم رانندگی در هند برای کاهش آمار تلفات جاده ای
دهلی نو-ایرنا- دولت هند در هفته اخیر جریمه تخلفات رانندگی را در این کشور تا 10 برابر افزایش داد ، اقدامی که سبب غافلگیری اکثر رانندگان و مردم شده، اما انتظارها را برای ایجاد نظم در خیابان های شلوغ کشوری با آمار قریب به 23 درصد تلفات جاده ای در جهان را ، افزایش داده است.
  هند  حوادث رانندگی  دهلی نو
حذف قبض جریمه کاغذی برای تخلفات رانندگی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / اجتماعی
حذف قبض جریمه کاغذی برای تخلفات رانندگی
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: قبوض کاغذی جرایم راهنمایی و رانندگی حذف می شوند.
  جرایم رانندگی  پلیس راهور
برخورد جدی پلیس با پشت‌نویسی خودروها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / ...
برخورد جدی پلیس با پشت‌نویسی خودروها
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: بر اساس ماده 207 قانون راهنمایی و رانندگی، نصب هرگونه علائم و نقوش پشت خودرو مشمول جریمه می‌شود.
  جرایم رانندگی
این پراید دیگه واقعا رکورد زد!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / کاریکاتور / طنز
این پراید دیگه واقعا رکورد زد!
فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد از توقیف یک دستگاه پراید با ۲۴۰ میلیون ریال جریمه خبر داد؛ موضوعی که سوژه کارتونی از علیرضا پاکدل در خبرآنلاین شد.
  کاریکاتور  خودرو  پراید  جرایم رانندگی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / اجتماعی
تصادف عجیب دو اتوبوس در بزرگراه امام علی تهران
ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان اورژانس کشور از تصادف دو دستگاه اتوبوس در بزرگراه امام علی شمال خبر داد.
  تصادفات رانندگی  رانندگی  جرایم رانندگی  اتوبوس
تصاویر | اوضاع نابسامانی که همه رانندگان در تهران گرفتارش هستند!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اجتماعی
تصاویر | اوضاع نابسامانی که همه رانندگان در تهران گرفتارش هستند!
تعداد کثیری از راکبان موتورسیکلت در تهران بدون در نظر گرفتن قانون در مسیرهای ممنوعه مانند خط ویژه، مسیر دوچرخه، پیاده‌راه‌ها و... حرکت می‌کنند. عدم استفاده از کلاه ایمنی نیز از جمله تخلفات آشکار و خطرناک راکبان موتورسیکلت است. این عدم رعایت قانون در موارد زیادی موجب بروز حوادث مالی و جانی می شود.
  موتورسیکلت  جرایم رانندگی  رانندگی
راه‌اندازی دو قرارگاه برای پیشگیری از جرایم و کاهش تصادفات
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اجتماعی
راه‌اندازی دو قرارگاه برای پیشگیری از جرایم و کاهش تصادفات
سخنگوی ناجا از راه‌اندازی دو قرارگاه برای پیشگیری از جرایم و کاهش جان‌باختگان و مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی خبر داد.
برگه‌های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی چه زمانی حذف می‌شود؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / اجتماعی
برگه‌های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی چه زمانی حذف می‌شود؟
رئیس پلیس راهور جزئیات حذف قبوض کاغذی جرایم راهنمایی و رانندگی را تشریح کرد.
قوانین خنده‌دار و عجیب رانندگی در کشورهای مختلف جهان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / اجتماعی
قوانین خنده‌دار و عجیب رانندگی در کشورهای مختلف جهان
باشگاه خبرنگاران به نقل از روزباتو نوشت: در این گزارش به قوانین متفاوت و عجیب رانندگی در کشورهای مختلف خواهیم پرداخت.
  جرایم رانندگی  رانندگی  گواهینامه رانندگی
یک پراید ۸ میلیون جریمه داشت/ خلافی بالای یک میلیون تومان باعث توقیف ۱۴۳ خودرو شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / اجتماعی
یک پراید ۸ میلیون جریمه داشت/ خلافی بالای یک میلیون تومان باعث توقیف ۱۴۳ خودرو شد
باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس مرکز رسیدگی به تخلفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۱۴۳ خودرو به علت خلافی بالای یک میلیون تومان توقیف شدند.
  پلیس راهور  جرایم رانندگی  رانندگی
اولتیماتوم پلیس به بانک‌های بدحساب در واریز جرائم رانندگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / اجتماعی
اولتیماتوم پلیس به بانک‌های بدحساب در واریز جرائم رانندگی
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با هشدار به بانک‌ها و سامانه‌های وصول جرائم رانندگی از آنان خواست که مبالغ جرائم رانندگی را بدون تعلل به خزانه واریز کنند.
  ناجا  جرایم رانندگی  پلیس راهور  سردار کمال هادیانفر  بانک
تصاویر | بار زندگی روی دوش موتور!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / اجتماعی
تصاویر | بار زندگی روی دوش موتور!
در سال گذشته سه هزار و ۷۴۵ موتورسوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده و بیشترین تلفات جانی در استان تهران بوده است.
  موتورسیکلت  رانندگی  جرایم رانندگی
استقبال از بخشش جرایم رانندگی متخلفان طرح زوج‌ یا فرد سال ۹۷
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / اجتماعی
استقبال از بخشش جرایم رانندگی متخلفان طرح زوج‌ یا فرد سال ۹۷
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: از بخشش جرایم رانندگی متخلفان طرح زوج‌ یا فرد استقبال می‌کنیم.
  محسن پورسید آقایی  شهردار تهران  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران
جریمه‌ای که شهرداری از جیب پلیس بخشید/ پرونده عوارض به مجلس می‌رود؟
فارس / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / اجتماعی
جریمه‌ای که شهرداری از جیب پلیس بخشید/ پرونده عوارض به مجلس می‌رود؟
فرماندار تهران اعلام کرده است که عوارض زوج و فرد اخذ شده در سال گذشته از حساب خودروها حذف می‌شود ولی معاون شهردار می‌گوید یک ریال هم نمی‌بخشیم و پلیس باید جرایم رانندگی را حذف کند.
اختصاص حداکثر ۳۵۰۰ میلیارد ریال به وزارت دادگستری برای پرداخت خسارات برعهده دولت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / سیاسی
اختصاص حداکثر ۳۵۰۰ میلیارد ریال به وزارت دادگستری برای پرداخت خسارات برعهده دولت
نمایندگان مجلس تصویب کردند ۱۰ درصد درآمدهای حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی و هزینه‌های دادرسی در اختیار وزارت دادگستری قرار گیرد تا نسبت به جبران خسارت افرادی که جبران خسارات آنها به عهده بیت‌المال یا دولت است، اقدام کنند.
  بودجه 98
اجرای طرح پرداخت تقسیطی جرایم راهنمایی و رانندگی
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اجتماعی
اجرای طرح پرداخت تقسیطی جرایم راهنمایی و رانندگی
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از اجرای طرح پرداخت تقسیطی جرایم خبر داد و گفت: مالکان خودروهای توقیفی دارای یک میلیون تومان جریمه ، می توانند به صورت اقساط یک ساله ، جرایم را پرداخت کنند.
از ۱۱ تیرماه جریمه‌های رانندگی را قسطی پرداخت کنید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اجتماعی
از ۱۱ تیرماه جریمه‌های رانندگی را قسطی پرداخت کنید
مهر نوشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت:بیش از ۸۱هزار خودرو به دلیل جریمه بالای یک میلیون تومان توقیف هستند. مبلغ جریمه به مدت ۱۲ ماه تقسیط می شود و فرد موظف می‌شود این مبلغ را در ۱۲ ماه بدهد.
  نیروی انتظامی  پلیس راهور  جرایم رانندگی
الف / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اقتصادی
مطالبه سه هزار میلیاردی شهرداری از دولت
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: سهم شهرداری از جرایم راهنمایی و رانندگی از سال ۹۰ حدود ۳ هزار میلیارد است که متاسفانه تنها ۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / ...
دادستان قم در نشست خبری: هیچ پرونده ای خط قرمز محسوب نمی شود/ پرونده آلومینیوم در حال رسیدگی است/ کاهش ۲۸ درصدی جرائم خشن در استان
شفقنا- دادستان عمومی و انقلاب قم از کاهش ۲۸ درصدی جرایم خشن و نیز تخلفات رانندگی در قم خبر داد و خاطرنشان کرد: مجازات باید بازدارندگی داشته باشد و تنها عامل بازدارندگی اعمال مجازات نیست. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، مهدی کاهه پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه در سالن جلسات دادستانی […]
سهم چشمگیر قاچاقیان در تصادفات رانندگی در استان سیستان و بلوچستان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / اجتماعی
سهم چشمگیر قاچاقیان در تصادفات رانندگی در استان سیستان و بلوچستان
مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، نوشت: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ درصد تلفات جاده‌ای استان در دو ماهه اخیر مربوط به قاچاقچیان کالا و سوخت بوده است.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی  رانندگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / ...
فرمانده ناجا: بر سر امنیت با هیچ گروهی معامله نمی‌کنیم
فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی بر سر امنیت با هیچ گروه و دسته‏ای معامله نمی‌کند گفت: تلاش می‌کنیم که شاهد هیچ تخلف و جرمی نباشیم و در صورت وقوع سریع درصدد کشف آن برآییم.سردار حسین اشتری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به ویژگی‌های خاص، وسعت و اثرگذاری از بعد امنیتی، اقتصادی و سیاسی استان فارس گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته امروز شاهد امنیت بسیار بالایی در استان هستیم. وی با بیان اینکه جرایم خشن در برخی سال‌ها در استان بیش از ۳۰۰ فقره بوده است، اظهار کرد: با تلاش کارکنان انتظامی استان فارس امروز شاهدیم که جرایم خشن به کمتر از ۲۰ درصد و حتی ۱۵ درصد رسیده است. فرمانده ناجا به موقعیت ویژه کشور و شرارت‌های آمریکا و گروه‌های سلفی و تکفیری اشاره کرد …
فرارو / ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / سیاسی
«ایست بازرسی»‌ها ساماندهی می‌شوند
به مأموران موضوع ماده (٢) این قانون اجازه داده می‌شود متخلفین از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را پس از تشخیص تخلف و انطباق آن با میزان جرایم متوقف نمایند. برابر ماده ٢ این قانون تنها افسران کادر و پیمانی مورد وثوق راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از چنین اختیاری برخوردارند و حتی در صورت مشاهده تخلف از سوی سربازان باید با آن‌ها برخورد شود، چون ایشان فاقد چنین صلاحیتی هستند.»،
  ایست بازرسی  پورمختار  راهنمایی و رانندگی
۴۵ زندانی به همت ستاد دیه قم آزاد شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / اجتماعی
۴۵ زندانی به همت ستاد دیه قم آزاد شدند
قم- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه قم گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۵ زندانی به همت ستاد دیه آزاد شده اند که ۱۲ تَن زندانی مهریه، ۲۹ تَن بدهکار جرایم مالی، سه تَن زندانی نفقه و یک تَن زندانی حوادث رانندگی بوده اند.
  آزادی زندانیان غیرعمد  قم
تصاویر | توقیف مازراتی و بی‌ام‌‎و در تهران به جرم دور دور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / اجتماعی
تصاویر | توقیف مازراتی و بی‌ام‌‎و در تهران به جرم دور دور
ماموران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در راستای ایجاد آرامش و نظم و انظباط ترافیکی به دور دور رانندگان متخلف پایان دادند.
  نیروی انتظامی  خودرو  جرایم رانندگی
فیلم | تصادف‌ عجیب و هولناک با عابران پیاده!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ / بین‌المللی
فیلم | تصادف‌ عجیب و هولناک با عابران پیاده!
تصاویری از برخورد یک خودرو با عابران پیاده پس از دوربرگردان در یکی از خیابان‌های پرو را می‌بینید.
  تصادفات رانندگی  جرایم رانندگی
فیلم | افسر راهنمایی و رانندگی بازیگر سینما را شناخت اما جریمه‌اش کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ / فرهنگی و هنری
فیلم | افسر راهنمایی و رانندگی بازیگر سینما را شناخت اما جریمه‌اش کرد
خاطره رضا کیانیان از جریمه شدنش در مرز محدوده طرح ترافیک تهران در گفتگو با «دم خروس» را می بینید.
  رضا کیانیان  جرایم رانندگی  پلیس راهور