دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
حضور ظریف در نشست جی 7
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / حشمت الله فلاحت پیشه / فرانسه
فلاحت پیشه: مذاکرات وزیر خارجه در حاشیه گروه جی 7 شکستی برای دیپلماسی آمریکاست
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور ظریف در حاشیه نشست گروه هفت را موفقیتی برای دیپلماسی جمهوری اسلامی و شکستی برای دیپلماسی آمریکا دانست و گفت که این حضور فراتر از برجام بوده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
«ابتکار» از سایه پررنگ ایران در چهل و پنجمین نشست سران هفت کشور صنعتی گزارش می‌دهد
ماموریت ماکرون برای نجات برجاممحمدرضا ستارییکی از مهم‌ترین محورهای سومین و آخرین روز نشست سران هفت کشور صنعتی در فرانسه با تمامی چالش‌های آن، بار دیگر معطوف به ایران بود؛ امری که حضور غیرمنتظره ظریف در شامگاه یکشنبه در شهر بیاتریز علاوه بر شگفتی محافل خبری، روز آخر این اجلاس را به میزان زیادی تحت‌الشعاع خود قرار داد.در همین راستا و در حالی که جزئیاتی از دیدارهای روز یکشنبه ظریف با مقامات فرانسوی در محل اجلاس سران جی هفت منتشر شده است، برخی از مقامات فعلی و سابق آمریکا، حضور ظریف در این اجلاس را نشانه بی‌احترامی میزبان به رئیس‌جمهوری آمریکا تعبیر کرده‌اند. هر‌چند که ترامپ روز گذشته اعلام کرد که امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه برای دعوت از ظریف با وی گفت‌و‌گو کرده و این سفر به هیچ وجه بی‌احترامی …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / حضور ظریف در نشست جی 7 / سفر ظریف به فرانسه / ظریف و ترامپ
فرانسه: قصدی برای برگزاری دیدار بین ظریف و ترامپ نداشتیم
وزیر امور خارجه فرانسه گفت که این کشور قصدی برای ترتیب دادن دیدار میان وزیر امور خارجه ایران و رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست سران گروه هفت نداشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
واشنگتن تایمز: حضور ظریف در فرانسه ، نشان‌دهنده اختلاف میان آمریکا و اروپا است
یک روزنامه‌ آمریکایی حضور وزیر امور خارجه ایران در فرانسه هم‌زمان با نشست جی ۷ را شکافی عمیق میان مواضع آمریکا و اروپا در برابر ایران تلقی کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / نیکی هیلی / ایران / محمد جواد ظریف / فرانسه / ایالات متحده آمریکا
دعوت ظریف به فرانسه توهین به ترامپ بود
نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل که از چهره های جنگ طلب این کشور محسوب می شود با انتشار پیامی، به اقدام فرانسه در دعوت از «محمد جواد ظریف» برای حضور در محل برگزاری نشست جی ۷ واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
واکنش کاخ سفید به حضور ظریف در نشست جی هفت/مخالفت ترامپ با تمدید معافیتهای نفتی ایران/حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در شمال نوار غزه/ حمله موشکی انصارالله یمن به نجران عربستان
مخالفت ترامپ با تمدید معافیتهای نفتی ایران، واکنش آلمان به حضور ظریف در نشست جی ۷، حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در شمال نوار غزه و حمله موشکی انصارالله یمن به نجران عربستان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش کاخ سفید به حضور ظریف در نشست جی هفت نیز اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
میهمان ویژه G7
گروه ایران و جهانی - در حالی که اجلاس سران گروه جی هفت اکنون چند دوره‌ای است که با حضور دونالد ترامپ به محلی برای مناقشه میان هفت کشور صنعتی دنیا تبدیل شده است، روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که قرار بود به شرق آسیا سفر کند، به صورت از پیش اعلام نشده به شهر بیاریتز فرانسه به عنوان محل چهل و پنجمین اجلاس سران گروه جی هفت سفر کرد.این سفر از آنجا اهمیت دارد که کنفرانس سران هفت کشور صنعتی، در دو روز اول خود علاوه بر چالش‌هایی نظیر تغییرات آب و هوایی، موضوع بریگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، تجارت جهانی و نیز جنگ اقتصادی میان ایالات متحده، به محلی برای گفت‌وگوها درخصوص موضوع ایران و برجام تبدیل شده بود. در همین رابطه ظریف که جمعه گذشته در سفر خود به پاریس با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری …
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / ایران و آمریکا / تحریم آمریکا علیه ایران / حضور ظریف در نشست جی 7 / مشاور سابق اوباما
واکنش منتقد آمریکایی‌ ترامپ به حضور ظریف در فرانسه: او بی‌جهت جایی نمی‌رود!
مشاور سابق اوباما سفر کوتاه وزیر امور خارجه کشورمان به بیاریتز را، مثبت ارزیابی کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / وزارت امورخارجه
نقدی بر یک شیوه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه
آیا بهتر نبود اطلاع‌رسانی درباره سفر غیرمنتظره وزیر خارجه ایران زودتر از سوی وزارت خارجه صورت می‌گرفت نه توسط یک خبرنگار صهیونیست؟
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
حضور پیش‌بینی نشده ظریف در نشست جی ۷/ رایزنی لاریجانی با رئیسی برای آزادی نمایندگان/ شهادت ۲ نیروی حزب‌الله لبنان و ۱ ایرانی در پی حمله هوایی اسرائیل/ تغییر مسیر نفت‌کش ایرانی به سمت کانال سوئز
ایلنا: ارائه برنامه‌های اصلاحی احمدی‌نژاد به رهبری، حضور دو نماینده بازداشت شده در صحن علنی مجلس، جزئیات جلسه امروز فراکسیون مستقلین با حضور وزیر بهداشت، جزئیات نشست جی ۷ با محوریت ایران، رد دو فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس، رایزنی لاریجانی با رئیسی برای آزادی نمایندگان، واکنش آمریکا به تحریم اندیشکده صهیونیستی، رشد ۶.۴ درصدی تولید فولاد ایران، شهادت ۲ نیروی حزب‌الله لبنان و ۱ ایرانی در پی حمله هوایی اسرائیل، تغییر مسیر نفت‌کش ایرانی به سمت کانال سوئز، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / سفر ظریف به فرانسه
ظریف بیاریتز را به مقصد تهران ترک کرد
وزیر امور خارجه ایران پس از چند ساعت حضور در بیاریتز محل برگزاری نشست سران گروه 7 و دیدار با رئیس جمهور و وزیر خارجه فرانسه راهی تهران شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / دیدار ظریف و ماکرون / سفر ظریف به فرانسه
فرانسه: مذاکرات با ظریف مثبت بود
دفتر ریاست‌ جمهوری فرانسه مذاکرات رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور با وزیر امور خارجه ایران را «مثبت» برشمرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / دعوت ظریف به نشست جی 7
سناتور آمریکایی: دعوت از ظریف به فرانسه ضعف نشان دادن در برابر ایران است
یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با انتقاد از اقدام فرانسه در دعوت از وزیر امور خارجه ایران به نشست سران گروه هفت گفت این اقدام نشان دادن ضعف شدید در برابر ایران است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / دیدار ظریف و ماکرون / ظریف
ظریف پس از انتشار تصاویر دیدارش با ماکرون: مسیر پیش رو دشوار است، اما به امتحان کردنش می‌ارزد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار تصاویری از دیدارش با رئیس‌جمهور فرانسه، گفت مسیر پیش رو، دشوار است، اما ارزش امتحان کردن دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / کاخ سفید و ظریف
نخستین واکنش کاخ سفید به حضور ظریف در نشست جی ۷
تنها ساعاتی پس از تائید سفر وزیر خارجه ایران به فرانسه در حاشیه اجلاس گروه هفت، کاخ سفید به این سفر واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / مرکل / نشست جی 7
مرکل: دیدار ظریف و لودریان ارتباطی با نشست گروه ۷ ندارد
صدراعظم آلمان تصریح کرد دیدار ظریف و لودریان ارتباطی با نشست گروه ۷ ندارد و آن را رویدادی موازی خواند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / ایران و آمریکا / ترامپ / حضور ظریف در نشست جی 7
رویترز: ترامپ مخالفتی با دعوت ظریف به جی ۷ نداشته است
یک مقام فرانسوی جزئیات بیشتری از برگزاری جلسه با وزیر خارجه ایران در جریان اجلاس گروه هفت اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / ایران و آمریکا / حضور ظریف در نشست جی 7 / منوچین
منوچین: ترامپ آماده مذاکره با ایران است
وزیر خزانه داری آمریکا درباره سفر ظریف به اجلاس سران گروه ۷ گفت: ترامپ آماده مذاکره با ایران است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •