جمعه, ۲۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 14 August, 2020
حوزه هنری
انتشار به یاد دوست با هنرمندی درویش رضا منظمی
۲ ساعت قبل
انتشار به یاد دوست با هنرمندی درویش رضا منظمی
مرکز موسیقی حوزه هنری در تازه‌ترین فعالیت خود نسخه دیجیتالی «به یاد دوست» را با هنرمندی درویش رضا منظمی استاد موسیقی ایرانی منتشر کرد.
برگزاری نمایشگاه انفرادی ۲ هنرمند نقاش/ «کر و نای» به باروک رسید
۴ ساعت قبل / گالری گردی / امیر جدیدی / رحمان احمدی / مرتضی ممیز / گالری فرمانفرما / بابک حقی / حوزه هنری / گالری کاما / گالری شیرین / نقاشی
برگزاری نمایشگاه انفرادی ۲ هنرمند نقاش/ «کر و نای» به باروک رسید
از امروز ۲۴ مرداد ماه نمایشگاه‌های انفرادی «نور در تاریکی» و «کتیبه های ناخوانده» در تالار «این / جا» و گالری «فرمانفرما» و «نمایشگاه گروهی «کر و نای» در گالری باروک افتتاح می‌شوند.
«به یاد دوست» درویش‌ رضا منظمی منتشر شد/ شنیدن شیفتگی یک موسیقی‌دان
۱۰ ساعت قبل / مرکز موسیقی حوزه هنری / آلبوم موسیقی / موسیقی ایرانی / درویش رضا منظمی
«به یاد دوست» درویش‌ رضا منظمی منتشر شد/ شنیدن شیفتگی یک موسیقی‌دان
مرکز موسیقی حوزه هنری در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود نسخه دیجیتالی «به یاد دوست» را با هنرمندی درویش رضا منظمی استاد موسیقی ایرانی منتشر کرد.
تعامل همه‌جانبه با انجمن جامعه‌شناسی لرستان
۲۱ ساعت قبل
تعامل همه‌جانبه با انجمن جامعه‌شناسی لرستان
رئیس حوزه هنری لرستان بر تعامل همه‌جانبه با انجمن جامعه‌شناسی استان و بازشناسی و تقویت ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاکید کرد.
«دست‌خط»؛ مانع بزرگی برای تحریف سیاسی انقلاب اسلامی
۳۴ ساعت قبل / حسین دهباشی / سازمان صدا وسیما / حسین شریعتمداری / صدا و سیما / انقلاب اسلامی / دولت اصلاحات / محمدحسین رنجبران / مرتضی حاجی / معصومه ابتکار / مهدی کروبی
«دست‌خط»؛ مانع بزرگی برای تحریف سیاسی انقلاب اسلامی
دست‌خط ثبت و ضبط تاریخ شفاهی ایران پس از انقلاب اسلامی را نامحسوس دنبال می‌کند. تاکنون با بیش از ۱۸۰ سیاستمدار ایرانی گفتگو شده است که یک رکورد قابل اعتنا را در رسانه ملی را ثبت کرده است.
هنر چگونه به جریان مقابله با تغییرات اقلیمی کمک می‌کند؟
۳۶ ساعت قبل / تغییرات اقلیمی / هنرهای تجسمی / حوزه هنری / تخریب محیط زیست
هنر چگونه به جریان مقابله با تغییرات اقلیمی کمک می‌کند؟
تهران- ایرنا- هنر با هدف قرار دادن احساسات و تخیل افراد می‌تواند بهتر از هر آمار و گزارشی به اصلاح رفتارهای مخربی که بحران تغییرات اقلیمی را تشدید می‌کنند، کمک کند.
۴۳ ساعت قبل
فایده سند ملی تجسمی چیست؟
«فرآیند و مرجع تدوین سند ملی هنرهای تجسمی» چندی پیش تصویب شد و تدوین آن در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی قرار گرفت؛ اما نه تنها هنوز مفاد این سند مشخص نیست، بلکه برنامه‌ها و اینکه قرار است مشخصا چه کمکی به هنرهای تجسمی کشور و هنرمندان آن کند نیز مشخصا اعلام نشده است.به گزارش ایسنا، بر اساس این ماده واحده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است سند ملی هنرهای تجسمی را با رعایت چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ تدوین کند. در متن آن هم آمده است، «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است در راستای اجرای اقدام ملی ۱۴ ذیل راهبرد کلان ۹ نقشه مهندسی فرهنگی کشور و با توجه به مفاد بند ۲ شق (الف) ماده واحده وظایف و ترکیب اعضای ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور (مصوب جلسه ۷۴۸ مورخ 27/03/1393) سند …
فیلم «حسرت» از کردستان به آمریکا رفت
۲ روز قبل
فیلم «حسرت» از کردستان به آمریکا رفت
فیلم کوتاه «حسرت» به نویسندگی سیروان کریمی و کارگردانی جلال ویسی از تولیدات حوزه هنری استان ‌کردستان به هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «بوفالو» آمریکا راه پیدا کرد.
۲ روز قبل
"حسرت" به هشتمین جشنواره بین المللی فیلم "بوفالو" آمریکا راه پیدا کرد
رئیس حوزه هنری کردستان گفت: فیلم کوتاه "حسرت"به نویسندگی سیروان کریمی و کارگردانی جلال ویسی از تولیدات حوزه هنری استان ‌کردستان به هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم "بوفالو" آمریکا راه پیدا کرد.
نمایشگاه حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» گشایش یافت
۲ روز قبل / شیعه / هنر / جوان / خانه عکاسان حوزه هنری / مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری
نمایشگاه حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» گشایش یافت
ایلنا: آثار نخستین سالانه رقابتی حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» با همکاری حوزه هنری و کانون هنر شیعی در دو گالری ابولفضل عالی و خانه عکاسان حوزه هنری گشایش یافت.
خط‌شکنی سوره مهر تداوم داشته باشد
۲ روز قبل / سوره مهر / بازدید / مشرق نیوز / کتاب / نمایشگاه کتاب
خط‌شکنی سوره مهر تداوم داشته باشد
رییس حوزه هنری تاکید کرد: پیشگام بودن انتشارات سوره مهر در عرصه نشر باید در خدمت توسعه مخاطب و شکستن فضای راکدی باشد که این تلقی را ایجاد می‌کند که نمی‌شود در عرصه فرهنگی انقلاب اسلامی کار کرد.
۲ روز قبل
آلبوم عکس کاخ گلستان
فرهنگ حوزه وسیعی است که در آن زیرگروه‌ها و رشته‌های مختلفی که تولید اندیشه می‌کنند را شامل می‌شود. اینکه برای بیان و خلق آثار خود فعالان این سپهر بشری از کدام ابزار و وسیله استفاده می‌کنند و بهره می‌جویند خود نشان‌دهنده وسعت و تنوع عرصه اندیشگی و خلاقیت انسانی است؛ از این روی هر اتفاق در هر شکلی از حوزه فرهنگی هر جامعه به‌ گونه‌ای ارگانیک و قابل فهم به سایر رشته‌های این پهنه وسیع مربوط می‌شود. از این روی گم شدن و ناپدید شدن آلبوم عکس موزه کاخ گلستان می‌تواند اینچنین فعالان حوزه تجسمی، یا هر شاخه دیگر هنری و فرهنگی را متاثر کند و به واکنش وادارد. اگرچه این مجموعه عکس‌های خاص از ویژگی و موقعیتی برخوردار است که می‌توان از زاویه‌های …
توسعه مخاطب اولویت اصلی انتشارات سوره مهر است
۳ روز قبل
توسعه مخاطب اولویت اصلی انتشارات سوره مهر است
رئیس حوزه هنری ضمن تاکید بر تداوم خط‌شکنی انتشارات سوره مهر گفت:‌ توسعه مخاطب و شکستن فضای ناامیدی که می‌گوید نمی‌شود در عرصه فرهنگی انقلاب کار کرد، اولولیت اصلی ماست.
انتشار تازه‌ترین آلبوم مرکز موسیقی حوزه هنری
۳ روز قبل / آلبوم موسیقی / مرکز موسیقی حوزه هنری / موسیقی ایرانی
انتشار تازه‌ترین آلبوم مرکز موسیقی حوزه هنری
آلبوم موسیقی «در دوردست» به آهنگسازی محمد سلیمانیان و آواز سید محسن حسینی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
موسیقی «در دوردست» منتشر شد
۳ روز قبل / دانشگاه تهران / فارغ التحصیل / فرهنگی و هنری / کارشناسی ارشد / موسیقی / وزارت ارشاد / کرونا / کنسرت / دیجیتال / حوزه هنری
موسیقی «در دوردست» منتشر شد
ایلنا: آلبوم موسیقی «در دوردست» با آهنگسازی محمد سلیمانیان و آواز سید‌محسن حسینی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد.
ساخت پیانو با بیش از سه هزار و ۵۰۰ قطعه خانه‌سازی
۴ روز قبل / اجرای موسیقی / آهنگساز / حوزه هنری / نوآوری
ساخت پیانو با بیش از سه هزار و ۵۰۰ قطعه خانه‌سازی
تهران- ایرنا- یک شرکت فعال در حوزه طراحی و تولید اسباب‌بازی از کنار هم قرار دادن سه هزار و ۶۶۲ قطعه خانه‌سازی، یک گرند پیانو با قابلیت نواختن ساخت.
۴ روز قبل
آغاز به‌کار دپارتمان ادبیات در «هنر فردا»
مؤسسه فرهنگی- هنری «هنر فردا» با برگزاری 5 کارگاه تخصصی، فعالیت خود را در حوزه ادبیات آغاز خواهد کرد.به گزارش همشهری، در نخستین مرحله از شروع به‌کار این دپارتمان، نویسندگانی چون احمد پوری، امیرحسن چهلتن، حسن میرعابدینی، محمد دهقانی و کامیار عابدی حضور خواهند داشت.احمد پوری در کارگاه «فنون ترجمه شعر» به مراکز توجه در ترجمه شعر در قیاس با دیگر انواع ترجمه و همچنین ذات و کارکرد شعر به‌طور عام خواهد پرداخت و همچنین در خلال جلسات کارگاه، مباحثی در ارتباط با شناخت شعر و کشف رازها و ریزه‌کاری‌های آن مطرح …
۴ روز قبل
منهای سینما
 حجت حسنی، نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی و مدیر موسیقی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران بعد از مدت‌ها بیماری دار فانی را وداع گفت. حسنی هنرمند پیشکسوت موسیقی که بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان دارفانی را وداع گفت، ازجمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در رشته موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان رساند. این نوازنده سنتور از شاگردان ممتاز مجید کیانی استاد موسیقی ایرانی بوده که طی سال‌های قبل از بیماری خود فعالیت‌های متعددی را درعرصه موسیقی ایرانی انجام داده است.  تولید برنامه «اتفاق» با اجرای رضا رشیدپور که مدتی به دلیل شرایط کرونایی متوقف شده بود، با تغییراتی در دکور به ‌زودی از سر گرفته می‌شود و این برنامه از شهریورماه …
فیلم
۵ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کهگیلویه و بویراحمد / فیلم / جشنواره
فیلم "بمب" مقام اول جشنواره بین المللی یک دقیقه قرنطینه را کسب کرد
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از کسب مقام اول بخش ویژه اولین جشنواره بین المللی فیلم های یک دقیقه ای قرنطینه توسط این مرکز خبر داد.
حمایت از زیرساخت‌های فرهنگی یکی از اولویت‌های دولت در کردستان است
۵ روز قبل / سینما / حوزه هنری / استانی-فرهنگی و هنری
حمایت از زیرساخت‌های فرهنگی یکی از اولویت‌های دولت در کردستان است
استاندار کردستان حمایت از توسعه و تقویت زیر ساخت‌های بخش فرهنگ را یکی از اولویت های اصلی دولت در این استان عنوان کرد.
پخش تلویزیونی 10 مجلس تعزیه محرمی/ قسمت باشد در کار داود میرباقری خواهم بود
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / تعزیه / ماه محرم / حوزه هنری / ویروس کرونا / عید غدیر خم / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / رادیو / سینما / تئاتر / تلویزیون
پخش تلویزیونی 10 مجلس تعزیه محرمی/ قسمت باشد در کار داود میرباقری خواهم بود
کوروش زارعی به مشکلات هنرمندان در دوران کرونا اشاره کرد که در حوزه هنری برایشان چند جشنواره و تئاترهای آپارتمانی درنظر گرفتند. 10 مجلس تغزیه محرمی که پخش تلویزیونی می‌شود و اگر قسمت باشد در کار "سلمان" داود میرباقری خواهم بود.
پردیس سینمای سقز به مهم ترین باتوق فعالیت‌های فرهنگی تبدیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / سینما / سقز / حوزه هنری / استانی-فرهنگی و هنری
پردیس سینمای سقز به مهم ترین باتوق فعالیت‌های فرهنگی تبدیل می‌شود
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان راه اندازی پردیس سینمایی در سقز را زمینه ساز ایجاد مهمترین پاتوق برای فعالیت های فرهنگی و هنری در این شهرستان عنوان کرد.
کشف تشابه پنهان آثار هنری به کمک هوش مصنوعی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / دانشگاه ام-آی-تی / هنرهای تجسمی / هوش مصنوعی / حوزه هنری / مایکروسافت
کشف تشابه پنهان آثار هنری به کمک هوش مصنوعی
تهران- ایرنا- محققان الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کردند که می‌تواند تشابه پنهان میان رنگ‌های به کار رفته، درون‌مایه و مفهوم آثار هنری از هنرمندان و فرهنگ‌های مختلف را شناسایی کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دل‌آشوب سی‌ساله هنرمندان نصف جهان
نام اصفهان و فرهنگ به ویژه در سال‌های اخیر عجیب به یکدیگر گره خورده‌اند، چه از منظر منفی و چه از منظر مثبت. هفته‌ای که گذشت، بار دیگر وضعیت فرهنگی اصفهان به صدر اخبار مهم روز بازگشت. البته نه چندان مشابه دوران شکوفایی تئاتر، ادبیات، سینما و شعر این استاد هنرمندپرور، بلکه به ‌واسطه سر باز کردن زخمی چندساله پیرامون واگذاری بنای خانه هنرمندان اصفهان که از دهه 60 تا به امروز، بین ارگان‌های گوناگون دست به دست شده است. ساختمان خاطره‌انگیز و زیبای ایستاده در حاشیه زاینده‌رود، در سال‌های ابتدایی انقلاب ماجرای مصادره را تجربه کرد، سپس به سازمان آموزش و پرورش واگذار شد و از آن پس به محل مناقشه آموزش و پرورش، شهرداری، حوزه هنری و بنیاد مستضعفان بدل ‌شد. با ورود …
معرفی برگزیدگان پرده‌خوانی و نقالی غدیر
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
معرفی برگزیدگان پرده‌خوانی و نقالی غدیر
آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره پرده‌خوانی و نقالی «غدیر» با حضور مسئولان حوزه هنری و مدیران معاونت صدای سازمان صدا و سیما در محل رادیو نمایش برگزار شد.
برگزیدگان چهارمین جشنواره نقالان علوی معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اردشیر صالح پور / جشنواره تئاتر آیینی و سنتی / داود فتحعلی بیگی / حوزه هنری / رادیو / نمایش
برگزیدگان چهارمین جشنواره نقالان علوی معرفی شدند
تهران - ایرنا - همزمان با دهه ولایت و قرار گرفتن در آستانه عید غدیر خم، اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری پرده‌خوانی و نقالی غدیر - نقالان علوی – برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های صحنه‌ای و رادیویی این رویدادها در گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال معرفی و تقدیر شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
نگرانی جدی مدیرعامل خانه هنرمندان ایران برای ادامه فعالیت
در دوارن کرونایی روزی نیست که کرکره مغازه‌ای پایین نیاید یا چراغ کارگاهی خاموش نشود. در این مقطع، هر روز شاهد تعطیلی تعدادی از مشاغل هستیم و بسیاری از اقشار اجتماع، وضعیت اقتصادی دشواری را سپری می‌کنند. در این میان مشکلات اقتصادی حوزه فرهنگ و هنردوچندان است چراکه اغلب فعالیت‌های فرهنگی به عنوان اموری نه چندان ضروری شناخته می‌شوند. به تازگی نیز نگرانی‌های جدی درباره مشکلات اقتصادی خانه هنرمندان ایران مطرح شده که ادامه فعالیت این خانه را با چالشی اساسی رو به رو کرده است.در همین زمینه مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان ایران، در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت این مکان هنری در دوران کرونایی توضیح داد: خانه هنرمندان این روزها دوره‌ای بسیار دشوار را می‌گذراند و بعد از 21 سال فعالیت که به عنوان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ضیافت به صرف اسپری فلفل
مهرداد طبرسی ـ روزنامه نگار خانه هنرمندان اصفهان نیز این روزها آبستن بحران است. پس‌از خبر واگذاری ساختمان خانه هنرمندان اصفهان به بنیاد شهید شماری از هنرمندان در پارک جلوی خانه هنرمندان تجمع کردند. تجمع هنرمندان با حضور نیروی انتظامی 2نفر از هنرمندان، محسن سلیمانی و حسین قربانی، بازداشت شدند.  مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری نیز به‌سرعت به ماجرا واکنش نشان داد و هیأتی را به اصفهان فرستاد تا ماجرا را بررسی کنند. بسیاری دیگر از هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی به این اتفاق واکنش نشان دادند. ماجرا را در …
4 دهه با حوزه هنری
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
4 دهه با حوزه هنری
حوزه هنری و مدیرانش مدیران حوزه توسط ریاست سازمان تبلیغات اسلامی منصوب می‌شوند. تا امروز و در این چهار‌دهه 4مدیر جایشان را به یکدیگر داده و گاهی با عملکردهایشان این نهاد فرهنگی را از خط اصلی خود خارج کرده و گاهی باعث سرعت در حرکت آن شده‌اند. بودجه حوزه‌ هـنری مستقیما از بیت‌المال تامین می‌شود و حوزه‌ بعد از چهاردهه فعالیت مداوم، در درآمدزایی با امکانات موجود ناکام بوده است. این نهاد همچنین برخلاف کمپانی‌های بزرگ هنری، هیچ برنامه ویژه اقتصادی ندارد. در این بخش به راه‌هایی که هر یک در دوره‌ای پیش …
از دل انقلاب،در چنگ اقتصاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
از دل انقلاب،در چنگ اقتصاد
نگار حسینخانی_روزنامه نگار حوزه هنری تغییر کرده و اکنون که مدیری جوان بر صندلی این میز تکیه داده است خیلی‌ها امیدوارند حوزه به روزهای اوج خود بازگردد. اما این نهاد فرهنگی چه تاریخی را پشت سر گذاشت و وقتی از روزهای اوج و فرود آن صحبت می‌کنیم دقیقا چه تاریخی مدنظرمان است؟ سیدضیاء هاشمی که فعالیت‌های سینمایی خود را در سال1362 از حوزه هنری آغاز کرد، سال‌ها مدیر سینماهای تحت پوشش این نهاد بوده است. این تهیه‌کننده سینما اکنون برای ما از این سال‌های حوزه هنری می‌گوید. چرا حوزه هنری در دهه60 مقابل …
پاتوق کارمندان نه خانه هنرمندان
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
پاتوق کارمندان نه خانه هنرمندان
زهرا رستگار مقدم_روزنامه نگار مجید قیصری وقتی قلمش را برداشت که بنویسد، اصلا قصد نداشت نویسنده شود. او فقط می‌خواست تجربه‌های جنگ را روی کاغذ بیاورد، اما مرتضی سرهنگی، در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، او را تشویق به‌ نوشتن کرد. این آغاز نویسندگی قیصری بود؛ نویسنده‌ای که بعدها علاوه بر داوری در جشنواره‌های مختلف ادبی، آثار بسیاری در زمینه‌های جنگ، دین و موضوعات اجتماعی خلق کرد و برنده جوایز بسیاری شد. ما در اینجا از او درباره ادبیات و سیر تحول آن در نهادی چون حوزه هنری پرسیده‌ایم. حال …
راه طی شده
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
راه طی شده
مسعود پویا_روزنامه نگار حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی که سال‌هاست از مفهوم موفقیت فاصله گرفته و دامنه تأثیر‌گذاری‌اش کاهش یافته، با آمدن مدیری جوان، دورانی تازه را آغاز می‌کند. انتخاب مهدی دادمان به‌جای محسن مومنی‌شریف را شاید بتوان مهم‌ترین اتفاق در حوزه فرهنگ در این روزها دانست. در بیش از چهاردهه، حوزه هنری به‌عنوان نهادی انقلابی، آشیانه هنرمندانی بوده که گرچه بعدها هرکدامشان سرنوشتی متفاوت یافتند، ولی روزگاری هنر انقلاب را نمایندگی می‌کردند؛ هنرمندان، شاعران و نویسندگانی که بسط‌دهنده نگاهی …
واکنشی به پذیرایی از هنرمندان با اسپری فلفل
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حوزه هنری سازمان تبلیغات / استان اصفهان / هنرمندان
واکنشی به پذیرایی از هنرمندان با اسپری فلفل
محمد مهدی دادمان، رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی، در واکنش به رویدادِ مقابلِ خانه هنرمندان اصفهان، متنی انتقادی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / واکنش رییس حوزه هنری به حواشی خانه هنرمندان اصفهان
واکنش رییس حوزه هنری به حواشی خانه هنرمندان اصفهان
محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در پی رویدادهای پیرامون خانه هنرمندان اصفهان در صفحه اینستاگرام خود با انتشار مطلبی واکنش نشان داد.
جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر در میدان بزرگان رادیو
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / عید غدیر خم / رادیو نمایش / رسانه ملی / رادیو
جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر در میدان بزرگان رادیو
اختتامیه چهارمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر با حضور بزرگان این عرصه، مدیران و مسئولان حوزه هنری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مرکز هنرهای نمایشی و رادیو نمایش برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
درگذشت یک عکاس بر اثر کرونا
مژگان پارسا مقام که در حوزه عکاسی هنری و فاین آرت فعالیت می‌کرد، در سن ۵۳ سالگی بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.
دستهایت کو مم حسن
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانی-فرهنگی و هنری / کهگیلویه و بویراحمد / حوزه هنری / نمایشگاه هنری
دستهایت کو مم حسن" در 5بخش کاندیدای دریافت جایزه بزرگ سرو شد
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمایش "دستهایت کو مم حسن " از تولیدات سال گذشته این مرکز در 5بخش کاندیدای دریافت جایزه اولین دوره جایزه بزرگ سرو شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کرونا ۵ میلیارد تومان به سینماها ضرر زد
مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه با اشاره به تعطیلی سینماهای استان از ابتدای اسفند ۹۸ تا آخر خرداد ۹۹ گفت: اگر فضاهای جانبی شامل بوفه و کافی‌شاپ را هم در نظر بگیریم بالغ بر ۵ میلیارد تومان به سینماهای استان ضرر وارد شده است.
در فارابی از ساخت «یدو» استقبال کردیم/ ظرفیت بالای فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حوزه هنری / حبیب ایل بیگی / بنیاد سینمایی فارابی / جنگ تحمیلی / آبادان / دفاع مقدس / مهدی جعفری
در فارابی از ساخت «یدو» استقبال کردیم/ ظرفیت بالای فیلم
حبیب ایل بیگی قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی عنوان کرد که «یدو» فیلمی نوجوانانه با قصه‌ای امیدبخش از دوران دفاع مقدس است که می‌تواند بخشی از تاریخ کشور را به نسل‌های جدید ارایه بدهد.
از کمک به تماشاخانه‌ها تا ابقای دبیر درگذشته جشنواره تئاتر عروسکی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ویروس کرونا / تئاتر خیابانی / حوزه هنری / نمایش / قادر آشنا
از کمک به تماشاخانه‌ها تا ابقای دبیر درگذشته جشنواره تئاتر عروسکی
تهران- ایرنا- حوزه فرهنگ و هنر طی سه روز نخست هفته جاری، مانند دیگر شاخه‌ها با اتفاقات متعدد روبرو بود؛ از مهمترین اخبار تئاتر می‌توان به کمک ۳۰۰ میلیونی اداره کل هنرهای نمایشی به تماشاخانه‌های خصوصی تا ابقای دبیر درگذشته جشنواره تئاتر عروسکی تهران‌مبارک اشاره کرد.
سه نمایش از مازندران نامزد چهار عنوان جایزه بزرگ سرو شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / هنرمند تئاتر / مازندران / حوزه هنری / نمایش
سه نمایش از مازندران نامزد چهار عنوان جایزه بزرگ سرو شدند
ساری - ایرنا - سه اثر از تئاتر مازندران در چهار بخش نامزد کسب رتبه در نخستین دوره جایزه بزرگ تئاتر "سرو" شدند.
ماجرای خانه هنرمندان اصفهان و بقیه حواشی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-فرهنگی و هنری / خانه هنرمندان / بنیاد شهید / حوزه هنری / هنرمند / ایثار و فداکاری / ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
ماجرای خانه هنرمندان اصفهان و بقیه حواشی
آن‌طور که رئیس حوزه هنری اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار می‌کند، عصر ۱۲ مردادماه تعدادی از هنرمندان شاخۀ نمایش، طبق روال معمول برای شرکت در برنامۀ هفتگی پاتوق یکشنبه‌های تئاتر به محل خانه هنرمندان مراجعه کرده‌اند و آن‌طور که از فیلم‌های منتشرشده در فضای مجازی پیداست، محمدرضا بزرگ زاد و اسدالله بابایی، نمایشنامه خوانان این نشست بوده‌اند.
محسن محمدخانی درگذشت
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
محسن محمدخانی درگذشت
نمایندگی فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران در پیامی درگذشت محسن محمدخانی، هنرمند پیشکسوت حوزه عکاسی را به خانواده او و جامعه هنری تسلیت گفت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
برگزاری 5 کارگاه تخصصی ادبیات
مؤسسه فرهنگی- هنری «هنر فردا» 5 کارگاه تخصصی را در حوزه ادبیات برگزار می‌کند. به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی- هنری «هنر فردا»، در نخستین مرحله از شروع به‌کار این دپارتمان، استادانی چون احمد پوری، امیرحسن چهلتن، حسن میرعابدینی، محمد دهقانی و کامیار عابدی حضور خواهند داشت. احمد پوری در کارگاه «فنون ترجمه شعر» به مراکز توجه در ترجمه شعر در قیاس با دیگر انواع ترجمه و همچنین ذات و کارکرد شعر به‌طور عام خواهد پرداخت و همچنین در خلال جلسات کارگاه، مباحثی در ارتباط با شناخت شعر و کشف رازها و ریزه‌کاری‌های …
«سیب‌های سرخ معطر»
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / انتشارات سوره مهر / استان بوشهر / حوزه هنری انقلاب اسلامی / شعر / کتاب / استانی-فرهنگی و هنری / دشتستان بوشهر
«سیب‌های سرخ معطر»
کتاب شعر جدید نویسنده و شاعر بوشهری راهی بازار نشر شد.
روی موج بر «خانه هنرمندان» چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / خانه هنرمندان / بنیاد شهید و امور ایثارگران / حوزه هنری
روی موج بر «خانه هنرمندان» چه گذشت؟
بخش نقد و نظر رادیو اصفهان، پیش از ظهر امروز میزبان رئیس حوزه هنری اصفهان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان و مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری بود تا تکلیف نامعلوم خانه هنرمندان اصفهان و هنرمندانش را، پس از ثبت سند این ملک به نام بنیاد شهید روشن کند و مروری بر جزییات آنچه در این برنامه گذشت، خالی از فایده نیست.
چند پیام تسلیت برای درگذشت خالق «عروس آتش»
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / فرهنگ و ارشاد اسلامی / موسسه هنرمندان پیشکسوت / خسرو سینایی / سازمان سینمایی حوزه هنری
چند پیام تسلیت برای درگذشت خالق «عروس آتش»
چند مقام مسئول و نهاد سینمایی در پیام‌هایی جداگانه درگذشت خسرو سینایی کارگردان سینمای ایران را تسلیت گفتند.
پویش «دور دنیای موسیقی» کلید خورد/ تخفیف ۴۰ درصدی برای ۳۲۰ اثر
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مرکز موسیقی حوزه هنری / میلاد عرفانپور / موسیقی ایرانی / موسیقی کلاسیک
پویش «دور دنیای موسیقی» کلید خورد/ تخفیف ۴۰ درصدی برای ۳۲۰ اثر
مرکز موسیقی حوزه هنری پویش ویژه «دور دنیای موسیقی» با هدف شنیدن «موسیقی خوب» را برای علاقه مندان و مخاطبان راه‌اندازی کرد.
«روایت پایداری» ؛ خاطرات مردم ایلام در دوران دفاع مقدس
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
«روایت پایداری» ؛ خاطرات مردم ایلام در دوران دفاع مقدس
مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان ایلام گفت: : تهیه و گردآوری پروژه‌ی تصویری خاطرات مردمی دوران دفاع مقدس در ایلام با عنوان«روایت پایداری» نیز در حال تهیه و ساخت برای انتشار در شبکه‌های مجازی است.
کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس / دولت تدبیر و امید / ادیان الهی / شیراز / قرآن کریم / فارس
کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب
شیراز- ایرنا- استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در حوزه اجرای برنامه‌های قرآنی و نیز برگزاری مراسم‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های مذهبی چه در دین اسلام و چه در حوزه ادیان الهی در دولت تدبیر و امید خوش درخشیده و کارنامه درخوری برجای گذاشته است.  
فراخوان پویش ملی دف نوای رحمت در کردستان منتشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / دف نوازی / فضای مجازی / حوزه هنری / استانی-فرهنگی و هنری
فراخوان پویش ملی دف نوای رحمت در کردستان منتشر شد
رئیس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری پویش ملی دف نوای رحمت در بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.
تلاش‌های کادر درمان در قاب رنگ‌های هنرمندان مشهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / ویروس کرونا / نقاشی / حوزه هنری
تلاش‌های کادر درمان در قاب رنگ‌های هنرمندان مشهد
مشهد ـ کارگاه تجسمی ساحل نجات با محوریت عملکرد کادر درمان در ایام شیوع ویروس کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حوزه هنری خراسان‌رضوی برگزار شد.
بازآفرینی به فرهنگی های بومی اصالت می بخشد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان
بازآفرینی به فرهنگی های بومی اصالت می بخشد
دومین نشست مجازی انجمن قصه گویی شاخه هرمزگان توسط ناهید پذیرایی کارشناس فرهنگی استان  و با حضور  مجید ذاکری نویسنده و پژوهشگر قصه های بومی  و کارشناس هنری و سینمایی حوزه هنری  و قریب به ۳۸ مربی فرهنگی هنری و ادبی  سراسر استان چهارشنبه ۸  مرداد ماه برگزار شد.
مجلس دهم چگونه پدیدآوردندگان آثار هنری و فکری را بی دفاع کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / برگزیده‌ها / مالکیت فکری / حسن نوروزی / مجلس یازدهم / مجلس دهم / قانون ثبت اختراعات / حقوق مالکیت فکری
مجلس دهم چگونه پدیدآوردندگان آثار هنری و فکری را بی دفاع کرد
مجلس دهم با عدم تمدید قانون حمایت از مالکیت فکری و معنوی پیش از جایگزینی قانونی جدید پدیدآوردندگان آثار هنری و فکری و هنرمندان را بی دفاع از حفظ حق خود و دستگاه قضا را ناتوان از احقاق حق آنان کرد؛ هر چند برخی نمایندگان در آن دوره تلاش بسیاری برای تصویب قانون جدیدی در این حوزه کردند، اما در عمل بدون تصویب این قانون که به صحن ارجاع شده بود مجلس دهم پایان یافت.
تولید آلبوم موسیقی «قوم زرگر» در قزوین
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / موسیقی / حوزه هنری
تولید آلبوم موسیقی «قوم زرگر» در قزوین
به همت واحد موسیقی حوزه هنری قزوین آلبوم موسیقی «قوم زرگر» یا همان «رومانوها» به تولید رسید.
کتاب «شدم راننده جنگ» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / کتاب / دفاع مقدس / رزمنده / جنگ تحمیلی / فرهنگ ایثار و شهادت / حوزه هنری / آذربایجان شرقی
کتاب «شدم راننده جنگ» منتشر شد
کتاب «شدم راننده جنگ»، روایت خاطرات حاج علی اکبر دانشور به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی، توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار شد.
«جهان با من برقص» در یزد تحلیل شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / حوزه هنری / اکران / یزد
«جهان با من برقص» در یزد تحلیل شد
فیلم سینمایی «جهان با من برقص» ساخته‌ی «سروش صحت» در یکصد و بیست و چهارمین نشست آموزشی ـ تحلیلی باشگاه فیلم حوزه هنری یزد اکران و با حضور هنرمندان و کارشناسان مطرح استانی تحلیل شد.
اعلام اسامی آثار پذیرفته شده «شهدای مقاومت» چهارفصل تئاتر ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ایوب آقاخانی / حوزه هنری / نمایشنامه نویسی / تئاتر ایران / پروژه چهار فصل تئاتر ایران
اعلام اسامی آثار پذیرفته شده «شهدای مقاومت» چهارفصل تئاتر ایران
اسامی نویسندگان و آثار پذیرفته‌شده‌ هیأت‌ علمی فصل چهارم از دور نوین پروژه‌ جامع ملی «چهارفصل تئاتر ایران» تحت عنوان «شهدای مقاومت» اعلام شد.
آغاز تولید نمایش «سرد، سرخ، تبریز»
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / مشروطه / شهدای مشروطه / شهر تبریز / حوزه هنری / اجرای نمایش تئاتر / آذربایجان شرقی / هنرهای نمایشی
آغاز تولید نمایش «سرد، سرخ، تبریز»
مرحله تولید نمایش «سرد، سرخ، تبریز» توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی آغاز شد.
مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «فرهنگ و هنر در دارالخمسه» در زنجان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-فرهنگی و هنری / زنجان / کتابخانه‌
مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «فرهنگ و هنر در دارالخمسه» در زنجان
مسئول واحد پژوهش حوزه هنری زنجان گفت: امروز کتاب و کتاب‌خوانی یکی از عوامل رشد جوامع به شمار می‌رود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
محمد امین کریم پور جای کسی را تنگ می‌کند؟
مجوز ارشاد به فیلم یک شاخ اینستاگرامی بحث‌های زیادی را به دنبال داشته است.عده‌ای از آن استقبال و عده‌ای آن را جفا در حق بیضایی‌ها می‌پندارندآفتاب یزد- گروه شبکه: مجوز گرفتن یک شاخ اینستاگرامی از ارشاد برای ساخت فیلم سینمایی، خبری است که طی دو روز گذشته سر و صدای زیادی به پا کرده است. نامش محمد امین کریم پور است که هیچ‌گونه سابقه‌ای در حوزه فیلم و سینما(چه بازیگری و چه کارگردانی) ندارد و فقط به واسطه کلیپ‌های طنزی که در فضای مجازی (اینستاگرام) ساخته به شهرت رسیده است. البته تنها یک فعالیت هنری جدی دارد که مربوط می‌شود به بازی در یک فیلم ویدیویی به نام «سرکوفت» که آنهم با عدم استقبال و اعتراض مردم روبه رو شد تا جایی که کریم‌پور در پاسخ به اعتراضاتی که نسبت به ورودش به عرصه بازیگری انجام شده بود، …
تعداد اندکی از دانشجویان به بدنه اصلی نقاشان ورود می کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دانشگاه هنر
تعداد اندکی از دانشجویان به بدنه اصلی نقاشان ورود می کنند
عضو هیات علمی و مدیر گروه رشته نقاشی دانشگاه هنر درباره شیوه و نگرش دانشجویان امروزی نسبت به رشته نقاشی معتقد است: مفهوم و توانایی در اجرای اثر هنری با هم زمینه پیشرفت و بالندگی را فراهم می آورد. اما دانشجویان امروزی فقط نگاه تک بعدی آن هم در حوزه مفهوم اثر هنری دارند.
یک عکس جرقه‌ای برای نوشتن کتاب شد/ شور دلدادگی در نگارش «دلداده»
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / حوزه هنری / دفاع مقدس / بوشهر
یک عکس جرقه‌ای برای نوشتن کتاب شد/ شور دلدادگی در نگارش «دلداده»
بوشهر - نویسنده کتاب دلداده، دلدادگی را دلیل تلاش برای شناخت شهید ماهینی و چاپ این کتاب عنوان کرد و گفت: شهید ماهینی در زندگی من همان واسطه‌ای بوده که بتوانم به معبود خودم نزدیک تر شوم.
معرفی داوران جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر / تئاتر ایران / حوزه هنری
معرفی داوران جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر
داوران چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) معرفی شدند.
«پایتخت» باعث شد موسیقی مازندران مورد توجه قرار گیرد/ بیشتر از سیروس مقدم و آریا عظیمی‌نژاد مورد انتقاد قرار گرفتم/ با آموزش آنلاین و مجازی نمی‌توان هنرمند شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / پایتخت / خانواده / مد / موسیقی / وزارت ارشاد / ویروس / کرونا / بحران / کنسرت / بنیاد رودکی
«پایتخت» باعث شد موسیقی مازندران مورد توجه قرار گیرد/ بیشتر از سیروس مقدم و آریا عظیمی‌نژاد مورد انتقاد قرار گرفتم/ با آموزش آنلاین و مجازی نمی‌توان هنرمند شد
ایلنا: جلال محمدی می‌گوید: پس از تشکیل گروه «نقاره‌نوازان» و «دوتارنوازان» و برگزاری کنسرت‌هایمان، صنعت نقاره‌سازی و دوتارسازی ما رونق پیدا کرده است. قبلا به سختی…
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
سیاست خارجی در همه جای دنیا از داخل کشور شروع می‌شود
  [ریچارد هاس- رئیس شورای روابط خارجی آمریکا ] مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه سخنرانی تندی خطاب به چین ایراد کرد. مشکل اینجا نیست که این دیپلمات عالی‌رتبه قاطعانه غیردیپلماتیک عمل می‌کند. مشکل ارایه اطلاعات نادرست از تاریخ و توانایی نداشتن پمپئو در پیشنهاد راهی منجسم و عملی برای مدیریت رابطه‌ای است که بیش از هر رابطه دیگری دوره و زمانه امروز را توصیف می‌کند. پمپئو در سخنرانی خود از آمریکایی‌ها پرسید که دستاورد پنجاه‌ساله «تعامل کورکورانه» با چین چقدر بوده است و پاسخ داد که خیلی کم یا هیچی. او در عوض مغلطه می‌کند که سیاست ایالات‌متحده شکست خورده است، چون چین به دموکراسی تبدیل نشد، درحالی‌که هدف سیاست ریچارد نیکسون و …
رییس انجمن نمایش سمنان: صندوق حمایت از آثار هنری اقتصاد هنر را تقویت می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سمنان / هنرمند تئاتر / اشتغال زایی / نمایش
رییس انجمن نمایش سمنان: صندوق حمایت از آثار هنری اقتصاد هنر را تقویت می‌کند
سمنان-ایرنا-رییس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان با اشاره به وجود مشکلات فراوان مالی هنرمندان گفت: ایجاد صندوق حمایت از تولیدات هنری در تمامی حوزه ها از جمله هنر نمایش برای برون‌رفت از این مشکلات و تقویت اقتصاد هنر ضرورت دارد.
هوش مصنوعی دنیای هنر را متحول می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / علوم رایانه / هوش مصنوعی / حوزه هنری
هوش مصنوعی دنیای هنر را متحول می‌کند
تهران- ایرنا- هوش مصنوعی در کنار متحول کردن اقتصاد و صنعت، ظرفیت‌های جدیدی را نیز در حوزه خلاقیت‌ هنری ایجاد کرده است.
لیلی گلستان: «صد اثر، صد هنرمند» مجازی برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / گالری گردی / حوزه هنری / اداره کل هنرهای نمایشی / نگارخانه
لیلی گلستان: «صد اثر، صد هنرمند» مجازی برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- مدیر گالری گلستان از برگزاری مجازی بیست و هشتمین دوره نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند»، به صورت مجازی به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، خبر داد.
تجربه‌ای تازه در ارائه آثار هنری
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تجربه‌ای تازه در ارائه آثار هنری
مرتضی کاردر_روزنامه نگار «100 اثر، 100 هنرمند» یکی از اتفاق‌های ثابت حوزه هنرهای تجسمی در سال‌های اخیر بوده است. نمایشگاه بزرگ ارائه و فروش آثار هنری که به همت لیلی گلستان از دهه 70 آغاز و تا امروز ۲۷ دوره از آن برگزار شده است. امسال بیست‌و‌هشتمین دوره «۱۰۰ اثر، ۱۰۰ هنرمند» قرار است در حالی برگزار شود که شیوع کرونا بسیاری از نمایشگاه‌ها و حراج‌های هنری را به تعویق انداخته است. لیلی گلستان از مدت‌ها پیش گفته بود که «100 اثر، 100 هنرمند» نخستین برنامه گالری گلستان پس از چند‌ماه تعطیلی و برگزاری …
گذراندن دوران قرنطینگی با خاطرات آزادگان
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
گذراندن دوران قرنطینگی با خاطرات آزادگان
مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: ثبت و ضبط خاطرات آزادگان هشت سال دفاع مقدس استان از جمله اقدامات ضروری و اساسی در حوزه ادبیات پایداری است، چرا که کمتر به این موضوع پرداخته شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / دانشنامه / حوزه هنری / گویش
چاپ فرهنگ اصطلاحات عامیانه همدانی
جلد دوم کتاب «فرهنگ اصطلاحات عامیانه همدانی» تألیف محمدعلی نوریون از مجموعه دانشنامه استان همدان به چاپ رسید.
گروکشی هنری در ازای آزادی پول نفت؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / کره جنوبی / تحریم
گروکشی هنری در ازای آزادی پول نفت؟
درست است که خود کره ای‌ها از همین سریال سازی‌های موسوم به موج زرد خود، در پی آن بوده اند که در پی تبلیغ فرهنگ خویش، بازار‌های اقتصادی را به نفع خود جذب کنند، اما یک پرسش ریشه دار این است که مدیریت کشوری ما برای حوزه فرهنگ چه برنامه ریزی، عملکرد و سرمایه گذاری موثری انجام داده است که حالا فرهنگ را می‌خواهد سلاح مجادله‌های سیاسی قرار دهد؟
یک
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-فرهنگی و هنری / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / کاریکاتور / حوزه هنری
یک "نه" بزرگ!
نمایشگاه مجازی کاریکاتور با عنوان "یک نه بزرگ" در کرمانشاه آغاز به کار کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
کشف یک نقاشی مخفی از پیکاسو
محققان آمریکایی با روش تصویربرداری مادون قرمز نقاشی جدیدی از «پابلو پیکاسو» را در زیر یکی از آثار انتزاعی وی کشف کردند.به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی لایوساینس، تیمی از محققان موسسه هنر شیکاگو که به بررسی نزدیک و درک لایه‌های پیچیده رنگ در تابلوی طبیعت بی‌جان پیکاسو علاقمند بودند، از اشعه ایکس و تصویربرداری مادون قرمز بر روی این تابلو استفاده کرده و به راز مهمی درباره آن پی بردند. استفاده از فناوری‌های روز به محققان نشان داد زیر طرح این تابلوی انتزاعی یک نقاشی مخفی از یک پارچ، لیوان دسته‌دار و شی‌ای مستطیلی شکل وجود دارد که به ظاهر یک روزنامه است. به گفته محققان، این که پیکاسو روی کارهای قبلی خود نقاشی جدید بکشد غیرعاد و جدید نیست اما وی معمولا این کار را مستقیما روی نقاشی قبل …
بازگشایی سینماهای کردستان از اول مرداد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سینما / بازگشایی سینماها پس از کرونا / استانی-فرهنگی و هنری
بازگشایی سینماهای کردستان از اول مرداد
رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: سینماهای این استان از اول مرداد ماه 99 فعالیت خود را پس از پنج ماه تعطیلی از سر می‌گیرند.
تلاش عربستانی‌ها برای خرید یک قرآن خطی ویژه از ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تلاش عربستانی‌ها برای خرید یک قرآن خطی ویژه از ایران
قرآن قزوینی یکی از شاهکارهای هنری حوزه تذهیب قرآن در دنیا در سازمان اسناد و کتابخانه ملی نگهداری می‌شود.
قرآن‌ منحصر به فرد در کتابخانه ملی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / قرآن کریم
قرآن‌ منحصر به فرد در کتابخانه ملی
«قرآن قزوینی» یکی از شاهکارهای هنری حوزه تذهیب قرآن در دنیا در سازمان اسناد و کتابخانه ملی نگهداری می‌شود.
سینما
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / سینما
سینما "آزادی" کرمانشاه صاحب 2 سالن جدید می‌شود
رییس حوزه هنری استان کرمانشاه از ساخت دو سالن جدید در سینما «آزادی» کرمانشاه خبر داد.
نگهداری نفیس‌ترین قرآن جهان اسلام در کتابخانه ملی ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نگهداری نفیس‌ترین قرآن جهان اسلام در کتابخانه ملی ایران
قرآن قزوینی یکی از شاهکار‌های هنری حوزه تذهیب قرآن در دنیا، در سازمان اسناد و کتابخانه ملی نگهداری می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •