پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
خود درمانی
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
آیا فناوری ما را افسرده می‌کند؟
هر روز شاهد معرفی فناوری‌های جدیدی هستیم. این روزها انواع گوشی‌های هوشمند تا گجت‌های مختلف در دسترس کاربران جهان قرار دارد‌؛ اما آیا با همه فناوری‌های جدید و به روز دنیا، حتی در کشورهای پیشرفته، انسان‌ها احساس خوشبختی بیشتری می‌کنند؟ آیا شادتر هستند و از زندگی بیشتر لذت می‌برند؟با وجودی که به نظر می‌رسد فناوری می‌تواند باری از مشکلات و مسایل کاربران بردارد؛ اما آیا فناوری می‌تواند باعث تشدید افسردگی شده یا حتی خودش به عاملی برای ابتلا به افسردگی تبدیل شود؟ برخی محققان برجسته و نامدار به این سوالات پاسخ داده‌اند.«دیانا وینستون» مدیر مرکز تحقیقاتی آموزش ذهن آگاهی «UCLA» و نویسنده کتاب در زمینه آگاهی معتقد است که علی‌رغم فقدان شواهد مستدل از رابطه علت و معلولی بین افسردگی و فناوری، روابطی بین این …
نه کلیه سرما می‌خورد، نه آپاندیس می‌ترکد!
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / اصطلاحات عامیانه پزشکی / خود درمانی / مصرف خودسرانه دارو / ترکیدن آپاندیس / کرم خوردگی دندان / سرما خوردن کلیه
نه کلیه سرما می‌خورد، نه آپاندیس می‌ترکد!
تصور کنید یکی از اعضای داخل بدنتان مثل «آپاندیس» بترکد. حتی تصورش هم ترسناک است. حتما همه ما برای یک بار هم که شده اصطلاح «آپاندیسش ترکیده» را شنیده‌ایم؛ مشکلی که منجر به عمل جراحی می شود اما نکته مهمی که وجود دارد این است که سال‌ها اشتباه متوجه شده‌ایم چون آپاندیس ترکیدنی نیست. حالا شاید برای بسیاری این سوال پیش بیاید که «اگه آپاندیس نمی‌ترکه پس چی میشه؟»
ببینید | مردانی:تو را به خدا برای درمان کرونا خودسرانه آزیترومایسین نخورید!
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / ویروس کرونا / دارو
ببینید | مردانی:تو را به خدا برای درمان کرونا خودسرانه آزیترومایسین نخورید!
دکتر مسعود مردانی،عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا،در برنامه عطسه شبکه سه درباره خود درمانی هنگام ابتلا به کرونا صحبت کرد.
افزایش آمار خوددرمانی نوین و سنتی کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / خود درمانی
افزایش آمار خوددرمانی نوین و سنتی کرونا
رئیس بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی گفت: این روزها خوددرمانی بیماران کرونایی به شیوه های مختلف از جمله خوددرمانی نوین و مراجعه به داروخانه و دریافت دارو و یا خوددرمانی سنتی زیاد شده و این مسئله باعث دیر رسیدن بیماران به سیستم درمانی و پیشرفت بیماری می شود.
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
فرهنگ و رفتارهای کرونایی
نزدیک به یک سال است که جهان درگیر بیماری کروناست. از همان روزهای اول، اطلاع‌رسانی‌ها در سطح عمومی و جهانی شروع شد و همچنان ادامه دارد.  در شرایط کرونایی از سویی تکرار مداوم این مساله که سالمندان از گروه‌های پرخطر در زمینه این بیماری محسوب می‌شوند، باعث ایجاد استرس و هراس در این افراد می‌شود و از سوی دیگر افراد سودجویی برای کسب درآمد و بالا رفتن تعداد بازدید مطالب‌شان در کانال‌ها و سایت‌های غیرمعتبر و اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی به طور مرتب مطالبی را در زمینه این بیماری منتشر می‌کنند که علاوه بر بالا بردن استرس سالمندان، باعث ایجاد رفتارهای مراقبتی یا عدم مراقبتی اشتباه می‌شود. برای بسیاری از افراد جامعه و از جمله سالمندان، باور این …
کرونا را خودسرانه درمان نکنید
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کرونا را خودسرانه درمان نکنید
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه هیچ داروی گیاهی تاکنون وارد پروتکل درمانی کرونا نشده است، از مردم استان درخواست کرد از خود درمانی و مصرف خودسرانه دارو در زمینه پیشگیری و درمان کرونا به ‌شدت خودداری کنید.
علائم بالینی کرونا تغییر نکرده است/تبعات خود درمانی در خانه
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / بیماری عفونی / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
علائم بالینی کرونا تغییر نکرده است/تبعات خود درمانی در خانه
فوق تخصص بیماری های عفونی، با اشاره به همه گیری کرونا در دنیا، گفت: تغییری در چهره کرونا از نظر بالینی رخ نداده و همچنان کرونا یک بیماری با علائم تنفسی است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
اعتصاب غذای پنهان مردم
امیر حسین ذاکری ‪-‬ واقعا این روزها چقدر موضوعات متنوع برای حیرت و یا نگرانی ما وجود دارد. که به قول حافظ: "از هر سو که نگاه کردم آواز سوال حیرت آمد"* یکی از دوستان گفت: چندی پیش حس کردم حالم مساعد نیست استرس داشتم خصوصا بعد از پیروزی بایدن و ادعای تقلب در انتخابات آمریکا که ترامپ ملعون مطرح کرد تب و لرز به تنم افتاد که نکنه این مردک دوباره تو کاخ سفید موندنی باشه؟ چون می‌لرزیدم گفتم شاید کرونا گرفتم. برای تست مراجعه کردم اما شلوغی درمانگاه به گونه‌ای بود که به آدم القا می‌شد کرونا هم نداشته باشی اینجا می‌گیری! سعی کردم مقاوم باشم.یا خود درمانی و خوردن دمنوش و مدیتیشن و القای اینکه:" من خوب میشم". مشت محکمی به دهان کرونا زدم و تونستم کرونا را هم مثل تحریم‌ها دور بزنم و بهبود یافتم. این حیرت انگیز …
خود درمانی کرونا با نسخه‌های فامیلی!
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / درمان خانگی / کووید-19 / کرونا در ایران
خود درمانی کرونا با نسخه‌های فامیلی!
دکتر محمد طالب‌پور رئیس بیمارستان سینای تهران با انتقاد به مراجعه دیرهنگام مبتلایان بدحال به مراکز درمانی می‌گوید: «متأسفانه در موج اخیر برخی از بیماران کرونایی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند در همان ۲۴ ساعت اول فوت می‌کنند که بررسی‌های ما نشان می‌دهد هنگام مراجعه بسیار بدحال بوده‌اند و به‌خاطر مراجعه دیرهنگام و درگیری ریه‌هایشان از دنیا رفته‌اند.»
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
بیمار کرونایی بدحال به اورژانس می‌رسد و فوت می‌کند
از 145 تختی که در بیمارستان سینا برای کووید 19 اختصاص دادیم حدود 95 درصد در اختیار این بیماران است و از آنجا که بیمارستان ما مرکز مراجعات تروماست و بیماران زیادی به علت تصادفات مراجعه می‌کنند، با بررسی تصادفی در این مراجعان، متوجه شدیم که حدود 10 درصد از آنها مبتلای کووید 19 بودند و شاید بشود تعمیم داد که 10 درصد مردم جامعه هم درگیر بیماری هستند که شاید بسیاری‌شان بی‌علامت هستند. باید اسم بیماری کرونا را به سندرم کرونا تغییر بدهیم چون بیماران با تظاهرات مختلف مراجعه می‌کنند اما در نهایت معلوم می‌شود که همگی، مبتلای کووید 19 هستند و این اتفاق، باز هم پیچیدگی درمان سندرم کرونا را افزایش داده. در دو هفته اخیر در بیمارستان سینا شاهد بودیم که افرادی در همان بدو ورود به اورژانس …
خوددرمانی در کرونا می‌تواند کشنده باشد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / ویروس کرونا / اخبار سلامت
خوددرمانی در کرونا می‌تواند کشنده باشد
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان از مرگ برخی از بیماران مبتلا به کرونا به علت عدم مراجعه به موقع به بیمارستان خبر داد و گفت: خود درمانی در کرونا می تواند کشنده باشد.
در کرونا چگونه نیازهای پزشکی را برطرف کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
در کرونا چگونه نیازهای پزشکی را برطرف کنیم؟
این روزها لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. در این شرایط بسیاری از مردم در سراسر کشور به دلیل ترس از ابتلا به کرونا به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند و به‌جای مشاوره با پزشکان به جستجو در اینترنت، خواندن مطالب پزشکی و متاسفانه خود درمانی روی آورده‌اند.
خوددرمانی کرونایی و آنفلوآنزایی ممنوع/پروسه درمان را پیچیده تر نکنیم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کروناویروس / آنفلوآنزا / درمان / پیشگیری / استانی-اجتماعی
خوددرمانی کرونایی و آنفلوآنزایی ممنوع/پروسه درمان را پیچیده تر نکنیم
یک پزشک متخصص بیماریهای عفونی و تبدار در ساوه و زرندیه گفت: خود درمانی، مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک و درمان‌های غیرعلمی وضعیت بیماران مبتلا به آنفلوآنزا را وخیم‌تر کرده و تشدید خواهد کرد.
سونامی در نگاهی متفاوت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
سونامی در نگاهی متفاوت
در طول تاریخ سونامی این زلزله دریایی بزرگ همیشه در جان مردم وحشت انداخته است و امواج بزرگ آن مناظر رویایی بسیاری را ویران کرده است . یک هنرمند عکاس با تکنیک‌های هنر عکاسی تصاویری زیبا را از این حادثه ویران‌کننده به تصویر کشید با انجام این کار به نوعی خود درمانی رسید و وقوع این فاجعه را به یک لحظه مقدس بدل کرد. در تصاویر روز عکس‌های زیبایی که آسمان را چون دریا نشان داده است ببینید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
۸ خطر بزرگ در سکس مقعدی برای آقایان و خانم‌ها
پارسینه: اطلاعات این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک خود درمانی نکنید.
آسیب‌های اقتصادی کرونا در بخش درمان؛ خود درمانی اقتصاد پزشکان را متزلزل کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
آسیب‌های اقتصادی کرونا در بخش درمان؛ خود درمانی اقتصاد پزشکان را متزلزل کرد
بجنورد- کرونا و آسیب هایش گویا تمامی ندارند و بیمارستان‌ها و پزشکان نیز این روزها با مصائب اقتصادی و بیمارانی که به دلیل ترس از کووید ۱۹ به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، روبرو هستند.
علائم جدید کرونا / خوددرمانی ممنوع
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
علائم جدید کرونا / خوددرمانی ممنوع
ترس از ابتلا با مراجعه به مراکز درمانی، مراجعه به مطب‌ها و ماندن در منزل و خود درمانی برخی از دلایل این مساله است. به همین دلیل تنها زمانی که بدحال شده و علایم شدیدی مانند افت شدید اکسیژن، تب بالا و تنگی نفس دارند به بیمارستان مراجعه می‌کنند.
آشنایی با علت انواع سردرد + روش درمان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سردرد / درمان سردرد / میگرن / سبک زندگی / پارسی خبر
آشنایی با علت انواع سردرد + روش درمان
همه ما سردرد را تجربه کرده‌ایم. سردرد‌ها می‌توانند شدید یا خفیف باشند و همه یا قسمتی از سر را درگیر کنند. چیزی که ممکن است درباره سردرد‌ها ندانید این است که انواع مختلف سردرد از عوامل مختلفی ناشی می‌شود و شما صرف نظر از این‌که مستعد ابتلا به کدام‌یک از شایع‌ترین انواع سردرد هستید با شناختن عوامل ایجاد کننده آن‌ها می‌توانید دردتان را تسکین دهید. در این مطلب شما را با شایع‌ترین انواع سردرد و کار‌هایی که می‌توانید برای بهبودشان انجام دهید آشنا می‌کنیم. فراموش نکنید تجویز دارو همیشه باید توسط پزشک باشد و از خود درمانی دارویی پرهیز کنید. ۱- سردرد آلرژیک از آن‌جایی که حساسیت باعث انسداد سینوس‌ها و ایجاد فشار در سر می‌شود یکی از عوامل اصلی سردرد به شمار می‌آید. سردرد‌های حساسیتی غالباً با خارش و آبریزش …
با همسر افسرده چگونه رفتار کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / افسردگی / درمان افسردگی
با همسر افسرده چگونه رفتار کنیم؟
یک روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران ، درباره تاثیرات افسردگی همسر بر زندگی مشترک، اظهار کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که بسیاری از خانواده‌ها درگیر افسردگی یکی از اعضای خانواده هستند و غالبا سعی می‌کنند، خود درمانی کنند.
ساخت یک نوع افشانه برای خود درمانی مبتلایان به کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
ساخت یک نوع افشانه برای خود درمانی مبتلایان به کرونا
دانشمندان بریتانیایی از دانشگاه ساوتهمپتون یک افشانه برای خود درمانی افراد مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا ساخته اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / خود درمانی / پارسی خبر / سلامت
از خوددرمانی تا دامن زدن به شایعات؛ شناختمان از بیماری‌ها را بالاتر ببریم
یکی از شایع‌ترین کارهایی که اغلب ما انجام می‌دهیم، خود درمانی است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / در خانه بمانیم / خود درمانی
مردم از خوددرمانی در زمان مشکوک بودن به کرونا ویروس به جد خودداری کنند
مدیر مرکز بهداشت سلماس گفت: مردم از خوددرمانی در زمان مشکوک بودن به کرونا ویروس جدّا خودداری کنند، چراکه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را در فرد به دنبال داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / ویروس کرونا / اقلام دارویی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
از مصرف خوسرانه دارو برای پیشگیری از کرونا بپرهیزید
تهران- ایرنا- متخصص داروسازی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: دسته ای از داروهای ضد ویروس، مسکن و کمک کننده در دستورالعمل کشوری برای درمان بیماری کرونا ذکر شده ولی این به این معنی نیست که این داروها می تواند از ابتلا به بیماری نیز پیشگیری کند بنابراین لازم است مردم از خود درمانی و مصرف خودسرانه هر گونه دارو و یا مکمل برای پیشگیری از کرونا پرهیز کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
چرا نباید با وقوع علائم کرونا خود درمانی کنیم؟ / افزایش خطر مرگ بیمارانی که آنتی بیوتیک بدون تجویز مصرف می کنند
این روزها هر بار نام کرونا مطرح می شود نام پنومونی نیز شنیده می شود. پنومونی را در یک تعریف بسیار خلاصه می توان یکی از رایج ترین عفونت های ریه دانست که وضعیتی التهابی برای ربه ایجاد کرده و در نتیجه وضعیت تنفس بیمار را درگیر مشکلاتی می کند. اکنون یک مطالعه بزرگ از بیمارانی که به دلیل پنومونی بستری شده اند ، نشان می دهد که استفاده خودسرانه از آنتی بیوتیک ها تا چه حد در روند درمان اختلال ایجاد می کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / مهران مدیری / برنامه تلویزیونی دورهمی
ببینید | طعنه مهران مدیری به تعطیلی دانش آموزان: از 15 - 20 سال آینده شروع به خود درمانی کنید
مهران مدیری در دورهمی به انتقاد از تعطیلی مدارس پرداخت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سازمان بیمه سلامت / بیمه / خدمات درمانی / آنفلوانزا / اسهال / سلامت
چگونه و چه زمانی آنتی‌بیوتیک مصرف کنیم؟
عضو کمیته بیمه سلامت ایران گفت: هیچ گاه دارویی که برای شما تجویز شده به دیگران ندهید و از خود درمانی با آنتی‌بیوتیک بدون تجویز پزشک اکیدا خودداری کنید.
۱۳۹۸-۱۰-۰۲
پزشک خودتان نباشید!
خرید داروهای بدون نسخه و خود درمانی این روزها در بین مردم بیشتر از گذشته رواج دارد و در برخی جمع ها که می نشینیم، صحبت از شیوه های مختلف خوددرمانی می شود و حتی هر کدام برای بیماری دیگران نظر و داروهای پیشنهادی خود را ارائه می دهند و چنان مطمئن صحبت می کنند که گویا نظر پزشکی آن ها رد خور ندارد
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / دانشگاه شهید بهشتی / کنگره علوم آزمایشگاهی / خود درمانی
۳۶ درصد ایرانیان از فرهنگ خود درمانی تبعیت می‌کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به معضل گرانی کیت‌ها، وجود کیت‌های نامرغوب و قاچاق کیت‌های آزمایشگاهی، تلاش برای دست یابی به دانش فنی این تجهیزات را همسو با اقتصاد مقاومتی دانست.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / استانی-اجتماعی / پزشکی قانونی / گازگرفتگی / گاز مونوکسید کربن / آنفلوآنزا / سرماخوردگی / خود درمانی
هنگام بروز ناگهانی آنفلوآنزا وضعیت احتراق وسایل گرمایشی بررسی شود
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: هنگام بروز ناگهانی علائمی چون سرماخوردگی و آنفلوآنزا بلافاصله اقدام به خوددرمانی و استفاده از داروهای سرماخوردگی نکنید بلکه قبل از هر اقدامی وضعیت احتراق وسایل گرمایشی بررسی شود که مبادا دارای مشکل بوده و در اثر احتراق نامناسب گاز مونوکسیدکربن ایجاد کرده و موجب مسمومیت شما شده اند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
«خوددرمانی» باعث تشدید آنفلوانزا می‌شود
کارشناس سلامت عمومی گفت: خود درمانی، مصرف کورتون‌ها و درمان‌های غیرعلمی می‌تواند وضعیت بیماران مبتلا به آنفلوانزا را وخیم کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
فوت ۶ نفر بر اثر آنفولانزا در مازندران
علائم بیماری آنفولانزا مانند سرماخوردگی است و علائم بیشتر حالت ناخوشی، درد عضلانی، درد مفاصل ، سردرد، آفت فشار خون، درد قفسه سینه، سرفه، تهوع، استفراغ و اسهال است بنابر این اگر فرد این علائم را دید به پزشک مراجعه و از خود درمانی جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
6 فوتی بر اثر آنفولانزا در مازندران/ آنفلوآنزا در کرمانشاه هم قربانی گرفت
علائم بیماری آنفولانزا مانند سرماخوردگی است و علائم بیشتر حالت ناخوشی، درد عضلانی، درد مفاصل ، سردرد، آفت فشار خون، درد قفسه سینه، سرفه، تهوع، استفراغ و اسهال است بنابر این اگر فرد این علائم را دید به پزشک مراجعه و از خود درمانی جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / پناهندگی / استرالیا
پناهندگی یک ایرانی به استرالیا به دلیل درمان "آلت تناسلی"
این مرد ایرانی ماه گذشته به دلیل خود درمانی برای بزرگ کردن سایز آلت تناسلی خود به شدت بیمار و برای درمان به بیمارستانی در استرالیا منتقل شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ایرج خسرونیا / مسمومیت دارویی / دارو / خود درمانی
مسمومیت دارویی و آسیب‌های خوددرمانی/ مصرف بیش از حد دارو مقاومت بدن را کاهش می‌دهد
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اشاره به آسیب‌های مسمومیت دارویی به دنبال خوددرمانی، گفت: ممکن است بسیاری از داروها با سیستم بدن سازگاری نداشته و منجر به بروز آسیب شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
علائم "سکته مغزی" را بشناسید
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به علائم سکته¬ی مغزی هشدار داد: اگر فرد و یا اطرافیان علائم سکته مغزی را مشاهده کردند، باید سریعا به اورژانس ۱۱۵ اطلاع دهند و از خود درمانی خودداری کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / حسین راغفر / مالیات پزشکان
دلیل خود درمانی «بیماران»/ بیکاری «پزشکان» حرف بی ربطی است
یک اقتصاددان با اشاره به نیاز اساسی کشور در زمینه تربیت پزشک بیشتر گفت: طرح بیکاری پزشکان، ساخته و پرداخته جریان انحصارگری است که منافع خود را در عدم افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
وزارت بهداشت: ۳۶ درصد ایرانی‌ها خود درمانی می‌کنند/ افزایش ۱۷۰ تا ۲۸۰ درصدی قیمت برخی دارو‌ها
ایرانی‌ها «خودپزشک» شده‌اند. آن‌ها برای خودشان دارو تجویز می‌کنند و برای هم نسخه‌های متعدد پزشکی می‌پیچند. نتایج مقاله‌های منتشر شده از سوی کتابخانه ملی پزشکی امریکا نشان می‌دهد که شیوع «خودتجویزی» دارو در ایران ۵۳ درصد است، در واقع مردم ایران ۴ برابر میانگین استاندارد جهانی اقدام به «خودتجویزی» دارو می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
داروهایی که قطع ناگهانی آن‌ها توصیه نمی‌شود
بیشتر افراد بدون مشورت با پزشک و به محض اینکه احساس کنند وضعیت جسمی بهتری دارند داروی خود را قطع می‌کنند.خود درمانی و خود تشخیصی از مشکلات شایع و با پیامدهای خطرناکی است و حتی در موارد جدی و شدید می‌تواند به حمله قلبی منجر شود. به گزارش ایسنا، نشریه «تایمز آو ایندیا» در مطلبی به داروهایی اشاره کرده که نمی‌توان به یکباره و بدون مشورت با پزشک مصرف آن‌ها را قطع کرد.داروهای فشار خون داروهای فشار خون به کنترل ضربان قلب و جریان خون در عروق کمک می‌کنند. در‌صورتی که بیمار مصرف این داروها را ناگهان و به یکباره قطع کند خود را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد. در این شرایط امکان دارد ضربان قلب سریع‌تر از حد معمول شود. همچنین احتمال ایسکمی (نرسیدن خون کافی) قلب و حمله قلبی افزایش پیدا می‌کند.داروهای رقیق کننده …
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
نبود آگاهی لازم به خود درمانی افراد منجر شده است
زنجان- ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: متاسفانه نبود آگاهی و اطلاع رسانی کافی موجب شده داروها به طور صحیح مصرف نشوند و خود درمانی بدون توجه به عوارض آن در کشور بسیار رایج شود.
۱۳۹۸-۰۱-۳۱
پزشکان تعرفه‌ها را بالاببرند مردم به سمت خود درمانی می‌روند
ابلاغ جزئیات تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ توسط هیأت وزیران، بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیاری به همراه داشته است. گروهی از پزشکان طبق سنت همه ساله به میزان افزایش تعرفه‌ها اعتراض دارند و این افزایش را مغایر با نرخ تورم وعاملی برای کاهش کیفیت خدماتی که به بیماران ارائه می‌شود، عنوان می‌کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •