سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
دشتستان بوشهر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
توضیحات پلیس بوشهر درباره تیراندازی منجر به فوت ماموران به سرنشینان پراید
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر در خصوص تیراندازی ماموران پلیس به سرنشینان خودرو پراید و فوت یکی از سرنشینان توضیحاتی ارائه کرد.به گزارش روابط‏عمومی پلیس بوشهر، سرهنگ جهانبخش طهماسبی در خصوص فوت راننده و جراحت سرنشین پراید در پی تیراندازی ماموران گشت پلیس بیان کرد: ساعت ۲ بامداد امروز ۱۸ بهمن‏ماه، ماموران انتظامی پاسگاه روستای نظرآقا از توابع شهرستان دشتستان حین گشت‏زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک دستگاه خودرو سواری پراید فاقد پلاک مظنون شدند که سرنشینان پراید به محض رویت عوامل انتظامی اقدام به فرار کردند. وی با بیان اینکه ماموران پلیس بلافاصله به تعقیب این خودرو پرداختند، خاطرنشان کرد: سرنشینان خودرو پراید با بی‏اعتنایی به دستور ایست پلیس و به قصد فرار از دست ماموران به مسیر خود ادامه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
افتتاح چاه آب شرب شهر کلمه دشتستان در پنجمین روز از دهه فجر
همزمان با دهه مبارک فجر با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و سایر مسئولان چاه آب شماره یک شهر کلمه دشتستان وارد مدار بهره‌برداری شد.مدیر دشتستان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افتتاح این پروژه اظهار داشت: این چاه که با عمق ۳۰۰ متر حفر شده است در راستای تامین آب آشامیدنی ساکنان شهر کلمه است.رمضانی با اشاره به اجرای ۴ کیلومتر خط انتقال این پروژه بیان کرد: در حفر چاه آب شماره یک شهر کلمه ضمن اجرای ۴ کیلومتر خط انتقال بیش از یک کیلومتر شبکه برق رسانی انجام شده است.وی هزینه اجرای این پروژه را ۱۵ میلیارد ریال دانست و گفت: این پروژه که آب مورد نیاز مشترکین شهر کلمه را تامین می‌کند نقش تاثیرگذاری در پایداری و کیفیت آب اشامیدنی آنها دارد.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
مرگ مرد پراید سوار در شلیک پلیس
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر درخصوص تیراندازی مأموران پلیس به سرنشینان پراید توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش پلیس، سرهنگ جهانبخش طهماسبی گفت: ساعت ۲ بامداد ۱۸ بهمن ماه، مأموران انتظامی پاسگاه روستای نظرآقا از توابع شهرستان دشتستان هنگام گشت‌زنی به یک خودرو سواری پراید فاقد پلاک، مظنون شدند که سرنشینان پراید به محض دیدن مأموران اقدام به فرار کردند. وی با بیان اینکه مأموران بلافاصله به تعقیب این خودرو پرداختند، خاطرنشان کرد: سرنشینان پراید با بی‌اعتنایی به دستور ایست پلیس و به قصد فرار …
از آبیاری تحت فشار تا پروژه‌های مخابراتی دشتستان /عملکرد دولت مایه افتخار است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
از آبیاری تحت فشار تا پروژه‌های مخابراتی دشتستان /عملکرد دولت مایه افتخار است
استاندار بوشهر در این مراسم گفت: عملکرد دولت مایه افتخار است چرا که در سخت ترین شرایط مالی قرار دارد اما روند توسعه ادامه دارد.
  دهه فجر  استاندار بوشهر  استان بوشهر  پروژه  دشتستان بوشهر  ایرانسل  مخابرات  دولت
راننده خودرو مظنون حین فرار بر اثر تیراندازی پلیس دشتستان کشته شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
راننده خودرو مظنون حین فرار بر اثر تیراندازی پلیس دشتستان کشته شد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر گفت: راننده خودرو مظنون در حال فرار به علت بی‌توجهی به دستور ایست و تیراندازی هوایی پلیس در دشتستان کشته و سرنشین آن مجروح شد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
ذره‌بین
4 اعدامی از مرگ نجات یافتند در پی سفر رئیس قوه قضائیه به استان بوشهر چهار زندانی محکوم به قصاص با گذشت اولیای‌دم به زندگی بازگشتند.اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها در مراسم تقدیر از این خانواده‌ها گفت: «عمل ارزشمند گذشت اقدامی است که در توان هر فردی نیست، مگر با عنایت و توجه خداوند متعال. شما خانواده‌های ارجمند با چشم‌پوشی از حق قصاص فرهنگ متعالی گذشت را که مورد تأکید دین اسلام و ائمه اطهار است، پرورش دادید و ما در جامعه به این فرهنگ نیاز داریم.»رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به ضرورت کاهش جمعیت کیفری گفت: «یکی از آرزوهای مقام معظم رهبری این است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ فردی در زندان حضور نداشته باشد و یکی از راه‌های رسیدن به این …
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
عامل تیراندازی در مقابل دادگستری دشتستان دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از دستگیری فردی که در مقابل دادگستری شهرستان دشتستان با تیراندازی منجر به مجروحیت یکی از شهروندان شده بود خبر داد.
  پلیس امنیت  مقام قضائی  استانی-شهرستانها  تیراندازی  دادگستری  دشتستان بوشهر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر :
پروژه‌های آب شیرین‌کن آب‌پخش - سعدآباد و وحدتیه - دالکی بر اساس برنامه وارد مدار تولید می‌شودعبدالحمید حمزه‌پور در بازدید معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، فرماندار دشتستان، مسئولان آب پخش و امام جمعه این شهر از روند اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن دشتستان با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای مختلف استان بوشهر تسریع یافته است اظهار داشت: برای حل مشکلات آبرسانی در نقاط مختلف استان بوشهر، طرح‌های مهمی در دست اجراء و روند اجرایی آن تسریع یافته است.وی، با اشاره به اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن۸۵۰۰ متر مکعبی آب‌پخش- سعدآباد در شهرستان دشتستان افزود: تکمیل این پروژه نقش مهمی در حل مشکلات تامین آب آشامیدنی شهرهای آب‌پخش و سعدآباد دارد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با قدردانی از توجه مدیریت …
توقیف بیش از ۱۶ هزار جاروبرقی‌ قاچاق در دشتستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
توقیف بیش از ۱۶ هزار جاروبرقی‌ قاچاق در دشتستان
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از توقیف یک دستگاه کامیون کشنده و کشف جاروبرقی قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد ریال خبر داد.
  جاروبرقی  قاچاق  پلیس  دشتستان بوشهر  توقیف  کامیون  استانی-شهرستانها
دستگیری اعضای شرکت غیرمجاز در دشتستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
دستگیری اعضای شرکت غیرمجاز در دشتستان
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از شناسایی و دستگیری اعضای شرکت غیر مجاز و کلاهبردار اقتصادی در شهر برازجان خبر داد.
  پلیس  استانی-شهرستانها  دشتستان بوشهر  کلاهبرداری
استخر آب کشاورزان، تهدیدِ جدیدِ تاریخ برازجان!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / فرهنگی و هنری
استخر آب کشاورزان، تهدیدِ جدیدِ تاریخ برازجان!
یک دانش آموخته تاریخ از تخریب تدریجی «مهرکده محمدآباد دشتستان» خبر می‌دهد؛ محوطه‌ای تاریخی که کشاورزان منطقه مدتی است در چند متری‌اش با حفر گودالی، قصد ایجاد استخر آب برای کشت خود را دارند.
  مهرکده محمدآباد دشتستان  اسماعیل کهنسال  بردک سیاه  دشتستان بوشهر
قاچاقچی کاغذ دیواری در بوشهر ۳ میلیارد جریمه شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
قاچاقچی کاغذ دیواری در بوشهر ۳ میلیارد جریمه شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از محکومیت ۳ میلیارد ریالی پرونده قاچاق کاغذ دیواری در شهرستان دشتستان خبر داد.
  استانی-سیاسی  سازمان تعزیرات حکومتی
معاون وزیر کشور: اعتبار طرح‌های توسعه‌ای دشتستان تامین می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
معاون وزیر کشور: اعتبار طرح‌های توسعه‌ای دشتستان تامین می‌شود
بوشهر –ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: اعتبار، تسهیلات و منابع مالی طرح‌های توسعه اقتصادی و عمرانی شهرستان دشتستان استان بوشهر تامین می‌شود.
  بوشهر  وزارت کشور  دشتستان  سعد آباد  اعتبار
۱۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان  کشف شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
۱۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان  کشف شد
بوشهر- ایرنا- فرمانده انتظامی دشتستان استان بوشهر گفت: یک دستگاه کامیون کشنده حامل محموله ۱۸ میلیارد ریالی کالای قاچاق در این شهرستان توقیف شد.   
  دشتستان  کالای قاچاق  پلیس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
مصدومیت ۱۰ نفر در بوشهر بر اثر زمین‌لرزه
سخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ۱۰ نفر هنگام فرار در زلزله بوشهر خبر داد. مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به وقوع زمین لرزه ۴.۷ ریشتری در استان بوشهر حوالی برازجان به ایلنا گفت: بر اثر این حادثه ۱۰ نفر به دلیل ترس ناشی از زلزله و هنگام فرار دچار مصدومیت شده‌اند. وی ادامه داد: در این زمین‌لرزه دیوار بیرونی مرکز بهداشتی و درمانی نیز در ده‌قاِئد شهرستان دشتستان تخریب شد.
زلزله بامداد امروز در دشتستان مصدوم داشت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
زلزله بامداد امروز در دشتستان مصدوم داشت
صدا و سیما نوشت: مدیر کل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: در زلزله امروز دشتستان ۷ نفر مصدوم شدند و خساراتی به برخی ساختمان‌ها وارد شد.
  زلزله  استان بوشهر  زمین
هلال احمر بوشهر: زلزله دشتستان باعث ورود خسارت به برخی سازه‌ها شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
هلال احمر بوشهر: زلزله دشتستان باعث ورود خسارت به برخی سازه‌ها شد
شفقنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: زلزله دشتستان باعث ورود خسارت به برخی سازه‌ها شد. مهر نوشت: غلامرضا حاجیانی اظهار داشت که در پی وقوع زلزله به ابعاد ۴.۷ در مقیاس ریشتر که صبح امروز در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین و فاصله ۱۲ کیلومتری شهر برازجان رخ داد پنج عملیاتی جمعیت هلال احمر برای ارزیابی […]
  زلزله  زلزله دشتستان  زمین لرزه  هلال احمر بوشهر
زنان شجاع استان بوشهر با دست خالی مقابل انگلیس‌ها ایستادند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
زنان شجاع استان بوشهر با دست خالی مقابل انگلیس‌ها ایستادند
نماینده ولی فقیه در بوشهر گفت: زمانی که انگلیس ها به منطقه دشتستان حمله‌ کردند تا به مرکز ایران‌ یعنی اصفهان دست پیدا کنند، امّا زنان شجاع استان بوشهر در منطقه لَرده با دست خالی مقابل انگلیس‌ها ایستادند، اسرا را آزاد کردند و دشمن را به جزای تجاوز به حریم ایران از بین بردند. 
  انگلیس  فاطمه زهرا  حضرت عیسی  انقلاب اسلامی  ایران  استان بوشهر  استانی-سیاسی  زنان  _شهید  اصفهان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
کشف انبار قاچاق ۱۷ میلیاردی از ماینر تا تخمه خام آفتابگردان!
جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی انبار کالای قاچاق به ارزش ۱۷ میلیارد ریال در شهرستان دشتستان خبر داد. سرهنگ حیدر سوسنی در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران انتظامی با رصد اطلاعاتی، انبار محل دپوی انواع کالای قاچاق را در یکی از محله‏های شهر برازجان شناسایی کردند. وی بیان کرد: پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از انبار مورد نظر، چهار تن تخمه خام آفتابگردان، پنج دستگاه ماینر با پاور مربوطه و دو هزار و ۷۰۰ کارتن قیچی باغبانی خارجی کشف و یک متهم نیز دستگیر شد. به گزارش روابط عمومی پلیس بوشهر، این مقام انتظامی با بیان اینکه ارزش کالاهای مکشوفه برابر اعلام کارشناسان ۱۷ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
اجرای حکم میلیاردی قاچاق پارچه
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
اجرای حکم میلیاردی قاچاق پارچه
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از محکومیت ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی پرونده قاچاق پارچه در تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان خبر داد.
  سازمان تعزیرات حکومتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
ماجرای قتل مشکوک جوان ۳۲ ساله در بیمارستان چه بود
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از دستگیری قاتل فراری جوان ۳۲ ساله حین فرار و خروج از استان بوشهر خبر داد.سرهنگ فرهاد آراوند در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام فوت مشکوک جوانی ۳۲ ساله در بیمارستان شهید گنجی برازجان، سریعا کارآگاهان پلیس آگاهی دشتستان با حضور در بیمارستان و بررسی گزارش‌های پزشکی، به قتل متوفی مشکوک و با هماهنگی مقام قضائی جسد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت. این مقام انتظامی اظهار کرد: با اعلام نظر پزشکی قانونی و مشخص شدن فوت بر اثر خونریزی مغزی و اصابت جسم سخت به سر متوفی و محرز شدن وقوع قتل، کارآگاهان پلیس آگاهی تلاش را برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز کردند. با تحقیقات میدانی گسترده و تجزیه و تحلیل اطلاعات پرونده توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دشتستان، قاتل شناسائی …
(تصاویر) زلزله بوشهر، قلعه کلات را مجروح کرد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
(تصاویر) زلزله بوشهر، قلعه کلات را مجروح کرد
زلزله جمعه ۶ دی ساعت ۵:۲۳ دقیقه بامداد رخ داد که بخشی از مردم شهرها و روستاهای شهرستان‌های دشتستان و تنگستان آن را احساس کرده‌اند. مرکز این زلزله که به بزرگی ۴.۹ ریشتر بود در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهر کلمه واقع در شهرستان دشتستان استان بوشهر را لرزاند.
  زلزله  زلزله بوشهر
خسارت‌های زلزله بوشهر چه بود؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
خسارت‌های زلزله بوشهر چه بود؟
بامداد امروز -جمعه ۶ دی ماه ۹۸- زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۹ ریشتر کلمه واقع در شهرستان دشتستان استان بوشهر را لرزاند که تا این لحظه خسارتی ناشی از این زلزله اعلام نشده است.
  استانی-اجتماعی  ریزش سنگ  راهداری  دشتستان بوشهر  شهرستان تنگستان  زلزله  خسارت  استان بوشهر
زلزله استان بوشهر را لرزاند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
زلزله استان بوشهر را لرزاند
زلزله ای به بزرگی ۴.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهر کلمه واقع در شهرستان دشتستان استان بوشهر را لرزاند.
  زلزله  زازله بوشهر
ریزش کوه در اثر زلزله در بوشهر/ تصاویر
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
ریزش کوه در اثر زلزله در بوشهر/ تصاویر
مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و ارزیابی محل وقوع زلزله، زمین‌لرزه ۴.۹ ریشتری در شهرستان دشتستان خسارتی در پی نداشت.
  زلزله
معاول اول رئیس جمهوری سه طرح کشاورزی را در استان بوشهر افتتاح کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
معاول اول رئیس جمهوری سه طرح کشاورزی را در استان بوشهر افتتاح کرد
بوشهر- ایرنا - سه طرح کشاورزی با اعتبار ۱۳۲میلیارد تومان روز دوشنبه در آئینی با حضور اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهوری در شهرستان دشتستان استان بوشهر افتتاح شد.
  وزارت جهاد کشاورزی  بوشهر  اسحاق جهانگیری
داستان سیزیف را به آلمان بردم /جای تئاتر در خانواده و جامعه خالی است!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فرهنگی و هنری
داستان سیزیف را به آلمان بردم /جای تئاتر در خانواده و جامعه خالی است!
کارگردان ۳۰ ساله بوشهری می گوید: فکر می کنم علاقه به هنر در من برمی گردد به دوران دبستان که به کانون می رفتیم و در آنجا نمایش بازی کردیم، شعر نوشتیم، نقاشی کشیدیم، و در کل همان زندگی را تجربه کردیم که حالا آرزوی رسیدن به آن را دارم؛ یعنی زندگی در هنر و در لایه های نامرئی هستی که جز با خیال نمی توان آنها را مشاهده کرد...
  استانی-فرهنگی و هنری  تئاتر  دشتستان بوشهر  هنرمند  فرهنگ  یونان  آلمان  ایران
«سیزیف و سمفونی ۹م»
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فرهنگی و هنری
«سیزیف و سمفونی ۹م»
نمایش «سیزیف و سمفونی ۹م» به نویسندگی و کارگردانی "احسان مظاهری" به مدت ۷ شب در پلاتو استاد عباس‌زاده برازجان به روی صحنه رفت.
  استانی-عکس  نویسندگی  نمایشنامه  سمفونی  پلاتو اجرا  تئاتر  بازیگر  دشتستان بوشهر
زلزله ۴ ریشتری در بوشکان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
زلزله ۴ ریشتری در بوشکان
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴ ریشتر، ۱۱ کیلومتری شهر بوشکان واقع در شهرستان دشتستان را لرزاند.
  استانی-شهرستانها  ایسنا  زلزله  دشتستان بوشهر  زلزله بوشکان
گروگان‌گیری در دشتستان/ ۲ نفر کشته شدند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
گروگان‌گیری در دشتستان/ ۲ نفر کشته شدند
فرمانده انتظامی استان بوشهر از وقوع یک‌فقره گروگان‌گیری در دشتستان خبر داد.
۹۵ بیمار مبتلا به ایدز در دشتستان زیر پوشش بهزیستی قرار گرفتند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
۹۵ بیمار مبتلا به ایدز در دشتستان زیر پوشش بهزیستی قرار گرفتند
بوشهر- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی دشتستان استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۵ بیمار مبتلا به ایدز در این شهرستان برای دریافت خدمات درمانی، حمایتی و معیشتی به حوزه اجتماعی این اداره معرفی شده‌اند.
  روز جهانی ایدز  دشتستان  سازمان بهزیستی کشور
مقام اول جشنواره سراسری جوان ایرانی به هنرمند دشتستانی رسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فرهنگی و هنری
مقام اول جشنواره سراسری جوان ایرانی به هنرمند دشتستانی رسید
«ابوالقاسم طحانیان»، هنرمند جوان دشتستانی موفق به کسب مقام اول بخش کاریکاتور دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی شد.
  استانی-فرهنگی و هنری  هرمزگان  بهمن عبدی  خراسان شمالی  هنرهای تجسمی  کاریکاتور  بندر بوشهر  دشتستان بوشهر
جلوه‌های گردشگری  زندگی عشایری در استان بوشهر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / عکس
جلوه‌های گردشگری زندگی عشایری در استان بوشهر
بوشهر - ایرنا - عشایر بیش از هفت ماه از سال را در شهرستان دشتستان و مابقی در دشتی و دیگر مناطق عشایرنشین استان بوشهر اقامت دارند. نوع زندگی عشایر از جاذبه های گردشگری است و اقامتگاه های بوم گردی عشایری در سه نقطه بخش بوشکان دشتستان در حال فعالیت می باشد.عکس : عباس حیدری
  زندگی عشایری  گردشگری  بوشهر
کشف ۸۶ فقره سرقت در استان بوشهر /دستگیری ۶۲ سارق
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / ...
کشف ۸۶ فقره سرقت در استان بوشهر /دستگیری ۶۲ سارق
فرمانده انتظامی شهرستان جم از دستگیری ۱۵ سارق و کشف ۲۸ فقره سرقت در دو هفته گذشته و سرپرست انتظامی شهرستان دشتستان از دستگیری ۴۷ سارق و کشف ۵۸ فقره سرقت در ۷ روز گذشته خبر داد.
  استانی-اجتماعی  دستگیری  پلیس  سرقت
رای کمیته انضباطی هندبال نتیجه بازی ستارگان دشتستان و ذوب آهن را تغییر داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / ورزشی
رای کمیته انضباطی هندبال نتیجه بازی ستارگان دشتستان و ذوب آهن را تغییر داد
بوشهر-ایرنا- رئیس هیات هندبال استان بوشهر از تغییر نتیجه دیدار تیم‌های هندبال ستارگان دشتستان و ذوب آهن اصفهان با رای کمیته انضباطی خبرداد.
  بوشهر  لیگ برتر هندبال
۸۹۸۲ نفر از معلولان بوشهری تحت پوشش برنامه CBR قرار گرفتند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / اجتماعی
۸۹۸۲ نفر از معلولان بوشهری تحت پوشش برنامه CBR قرار گرفتند
ایلنا: مدیر کل دفتر توانمند‌سازی معلولان سازمان بهزیستی کشور از برنامه توانبخشی مبتنی برجامعه CBR روستاهای شهرستان دشتستان استان بوشهر بازدید کرد
  استان بوشهر  بهزیستی  پوشش  درمان  معلولان
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / اجتماعی
هواشناسی: دمای بوشهر امروز از ۵۰ درجه بالاتر می‌رود
براساس پیش بینی نقشه‌های هواشناسی از ظهر امروز در برخی مناطق غیر ساحلی استان (شهرستان های دشتستان و دشتی) دمای هوا به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس یا اندکی بیشتر از آن افزایش می یابد.
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / اقتصادی
۱۶ قطعه پرنده وحشی در طبیعت دشتستان رها سازی شد
بوشهر- ایرنا- ۱۶ قطعه پرنده که از بازارهای هفتگی دشتستان استان بوشهر جمع‌آوری شده بود در طبیعت این شهرستان رها سازی شد.
  محیط زیست  بوشهر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / ...
یکی از مشکلات مهم کم‌آبی استان بوشهر شبکه‌های فرسوده آب است
عبدالکریم گراوند در نشست با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد به عنوان استان معین بازسازی شبکه آبرسانی برازجان با قدردانی از خدمات این مجموعه اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم کم‌آبی استان بوشهر شبکه‌های فرسوده آب است که این مشکل، سبب هدررفت آب از شبکه می‌شود.وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های آبرسانی و افزایش ظرفیت آبدهی، مشکل کم‌آبی شهربرازجان درتابستان امسال در مقایسه با تابستان سال قبل برطرف شده است.استاندار بوشهر بازسازی شبکه‌های فرسوده با همکاری استان‌های معین را قابل قدردانی دانست و افزود: خدمات استان‌های معین در نوسازی شبکه آبرسانی استان بوشهر با پیگیری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استان بوشهر به صورت جهادی قدردانی می‌‌شود.گراوند با بیان اینکه در نوسازی شبکه آبرسانی برازجان، استان‌های …
دمای هوا در برازجان به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / اقتصادی
دمای هوا در برازجان به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید
بوشهر-ایرنا- در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش محسوس دما، دمای هوا در برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید.
  هواشناسی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / ...
تولید آب در آب‌پخش افزایش یافت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش ظرفیت تامین آب در آب‌پخش دشتستان خبر داد و اظهار داشت: با حفر و تجهیز یک حلقه چاه در راستای حل مشکلات آبرسانی آب‌پخش ظرفیت تولید آب در این شهر افزایش یافت.عبدالحمید حمزه‌پور ظرفیت این چاه را ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز دانست و تصریح کرد: چاه آب شهر آب‌پخش به عمق ۴۵ متر از نوع دهانه گشاد است که به بهره‌برداری رسید.وی، بیان کرد: آب تولیدی از این چاه به وسیله خط انتقال برای توزیع در شبکه آبرسانی وارد مخزن ذخیره این شهر می‌شود.
۲ دفتر پیشخوان دولت در حوزه خدمات برق دشتستان راه اندازی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / اقتصادی
۲ دفتر پیشخوان دولت در حوزه خدمات برق دشتستان راه اندازی شد
بوشهر-ایرنا- ۲ دفتر پیشخوان دولت در حوزه خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر روز سه شنبه در شهرهای کلمه و تنگ ارم شهرستان دشتستان راه اندازی شد.
  بوشهر
۱۲ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار در استان بوشهر کشف شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / اقتصادی
۱۲ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار در استان بوشهر کشف شد
بوشهر- ایرنا- ۱۲ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار از یک انبار احتکاری در شهر بوشهر و یک دستگاه خودرو در دشتستان کشف شد.
  بوشهر  کالای قاچاق
ساختمان دفتر امام جمعه  وحسینیه خیرساز آبپخش افتتاح شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / فرهنگی و هنری
ساختمان دفتر امام جمعه وحسینیه خیرساز آبپخش افتتاح شد
بوشهر-ایرنا- ساختمان دفتر امام جمعه و حسینیه خیرساز آبپخش از توابع شهرستان دشتستان روز جمعه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و جمعی از مسئولان استانی ومحلی افتتاح شد.
  بوشهر  حسینیه  دشتستان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / ...
استاندار بوشهر روند وضعیت آب شرب بوشکان و کلمه دشتستان بررسی کرد
عبدالکریم گراوند با بیان اینکه چاه شماره ۲ شهر کلمه دشتستان تجهیز می‌شود از راه‌اندازی این چاه برای تامین آب آشامیدنی شهر کلمه تا ۱۵ روز آینده خبر داد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با اشاره به اجرای خط انتقال این چاه آب افزود: خط انتقال چاه شماره ۲ کلمه دارای یک کیلومتر طول است که کارهای لوله‌گذاری و شبکه برق و سایر موارد آن انجام شده است.عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه چاه شماره ۲ کلمه دارای ۱۷۰ مترعمق و از جنس آهکی است خاطر نشان کرد: این چاه قادر است در شبانه روز ۹۰۰ متر مکعب آب تولید و به شبکه آبرسانی کلمه منتقل کند. وی هزینه اجرای این پروژه را ۳۰۰ میلیون تومان دانست و گفت: علاوه بر اجرای این چاه، با اجرای پروژه سد ارغون در مدت ۱۵ ماه میزان تامین آب این شهر و روستاهای همجوار افزایش …
اهدای عضو در دشتستان جان سه بیمار را نجات داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / اجتماعی
اهدای عضو در دشتستان جان سه بیمار را نجات داد
بوشهر- ایرنا- رئیس مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (opc) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهدای عضو یک بیمار مرگ مغزی در بیمارستان شهید گنجی برازجان جان سه بیمار در انتظار پیوند را نجات داد.
  استان بوشهر  اهدای عضو  مرگ مغزی
ساخت سد ارغون دشتستان آغاز شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / اقتصادی
ساخت سد ارغون دشتستان آغاز شد
بوشهر- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت سد ارغون شهر کلمه در شهرستان دشتستان روز پنجشنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر آغاز شد.
  استان بوشهر  وزارت نیرو  سد سازی
دشتستانی ها گرمای ۴۹ درجه را تحمل کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / اقتصادی
دشتستانی ها گرمای ۴۹ درجه را تحمل کردند
بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: مردم شهرستان دشتستان استان بوشهر روز گذشته با تحمل گرمای ۴۹ درجه، براساس پیش بینی ها خود را برای روبرو شدن با دمای ۵۰ درجه روز چهارشنبه آماده می کنند.
هواشناسی نسبت به دمای ۵۰ درجه در بوشهر هشدار داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / اجتماعی
هواشناسی نسبت به دمای ۵۰ درجه در بوشهر هشدار داد
بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری نسبت به افزایش دمای هوا در برخی نقاط غیر ساحلی این استان شامل شهرستان‌های دشتستان و دشتی به 50 درجه سانتیگراد هشدار داده می‌شود.
  استان بوشهر  هشدار  هواشناسی  افزایش دما
تداوم گرمای 47 درجه دشتستانی ها را کلافه کرده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / اقتصادی
تداوم گرمای 47 درجه دشتستانی ها را کلافه کرده است
بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: تداوم 10 روزه گرمای 47 درجه ای هوا و بادهای سوزان در دشتستان مردم این شهرستان را کلافه کرده است.
  استان بوشهر  هواشناسی
پنج پهنه اکتشافی معدنی استان بوشهر تعیین تکلیف شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / اقتصادی
پنج پهنه اکتشافی معدنی استان بوشهر تعیین تکلیف شد
بوشهر-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: پنج پهنه اکتشافی معدنی این استان در شهرستان‌های دشتی، دیر، کنگان و دشتستان تعیین تکلیف شد.
  سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر  پروانه
13نفر متخلف شکار و صید در دشتستان دستگیر شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / اجتماعی
13نفر متخلف شکار و صید در دشتستان دستگیر شدند
بوشهر- ایرنا- مدیر اداره حفاظت محیط زیست دشتستان استان بوشهر گفت: در یک هفته اخیر با تلاش محیط بانان مستقر در پاسگاه شهید محمدی بخش بوشکان و این اداره در حفاظت و حراست از عرصه های طبیعی 13 نفر متخلف شکار و صید در این شهرستان دستگیر شدند.
  اجتماعی  محیط زیست  دستگیری متخلفان  دشتستان
سه دستگاه تراکتور حفاری غیرمجاز در دشتستان توقیف شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / اقتصادی
سه دستگاه تراکتور حفاری غیرمجاز در دشتستان توقیف شد
بوشهر- ایرنا- رئیس اداره منابع آب دشتستان استان بوشهر گفت: برای حفظ و صیانت از منابع آبی و در اجرای طرح برخورد با حفاران چاه غیر مجاز سه دستگاه تراکتور در این شهرستان توقیف شد.
  اقتصاد  چاه آب  دستگاه حفاری  دشتستان
19هزار هکتاراراضی دشتستان آلوده به آفت ملخ است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اقتصادی
19هزار هکتاراراضی دشتستان آلوده به آفت ملخ است
بوشهر- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دشتستان استان بوشهر گفت: 19هزارهکتار از اراضی آلوده به آفت ملخ های صحرایی در این شهرستان شناسایی که ازاین میزان بالای 10 هزارهکتار سمپاشی شده است.
  اقتصاد  مبارزه ملخ  دشتستان  کشاورزی
رضایت مندی مردم وظیفه وهدف مهم مسئولان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / سیاسی
رضایت مندی مردم وظیفه وهدف مهم مسئولان است
بوشهر- ایرنا- سرپرست فرمانداری دشتستان استان بوشهر گفت: رضایت مندی مردم و جلب نظر ارباب رجوع در خدمت رسانی از وظایف و اهداف مهم مسئولان است و دراین زمینه باید مردم در راس امور باشند و خودمان را موظف به خدمت به مردم بدانیم.
  اجتماعی  دشتستان  رضایت مندی مردم  وظیفه مسئولان
بیماران اورژانسی بخش ارم و بوشکان با بالگرد اعزام می شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ / اجتماعی
بیماران اورژانسی بخش ارم و بوشکان با بالگرد اعزام می شوند
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر گفت: به دلیل کوهستانی بودن بخش ارم و بوشکان از توابع شهرستان دشتستان اعزام بیماران اورژانسی این مناطق به مرکز استان در روز با بالگرد انجام می شود.
رانش زمین پرزائرترین بقعه متبرکه استان بوشهر را تهدید می کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ / فرهنگی و هنری
رانش زمین پرزائرترین بقعه متبرکه استان بوشهر را تهدید می کند
بوشهر- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: خطر رانش زمین پرزائرترین بقعه متبرکه امامزاده محمد فیروز (ع) این استان در شهرستان دشتستان را تهدید می کند.
اسیدی شدن آب رودخانه دشتستان صحت ندارد
فارس / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / اجتماعی
اسیدی شدن آب رودخانه دشتستان صحت ندارد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: اسیدی بودن آب رودخانه تلخاب رود شور در شهرستان دشتستان این استان صحت ندارد.
دستگیری 6 نفر برای زمین خواری در برازجان بوشهر
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / اجتماعی
دستگیری 6 نفر برای زمین خواری در برازجان بوشهر
فرمانده انتظامی دشتستان از کشف زمین خواری در براز جان واقع در شهرستان دشتستان بوشهر خبر داد.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ / ...
رشد 18 درصدی فوتی‌های بوشهر در نوروز
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: از ابتدای طرح امداد نوروزی (25 اسفند 97) تاکنون آمبولانس‌های اورژانس تعداد یک هزار و 655 ماموریت در کل استان انجام داده‌اند که بیشترین آن در شهرستان بوشهر، و پس از آن دشتستان و گناوه بوده است.