شنبه, ۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 28 March, 2020
دکه مطبوعات
ملایر صاحب دکه مطبوعاتی شد
ملایر صاحب دکه مطبوعاتی شد
شهردار ملایر از آغاز فعالیت دکه مطبوعاتی در خیابان خیام خبر داد و گفت: در راستای حمایت از کارهای فرهنگی، شهرداری ملایر نسبت به خرید یک باب دکه مطبوعاتی و نصب در خیابان خیام اقدام کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / دکه مطبوعات / شهرداری / استانی-شهرستانها /
اجاره ۳۰۰ هزار تومانی و درآمد ۳۰ میلیونی دکه‌های مطبوعاتی!
اجاره ۳۰۰ هزار تومانی و درآمد ۳۰ میلیونی دکه‌های مطبوعاتی!
بسیاری از دکه دار‌ها در سطح شهر تهران در مورد اجاره بهاء می‌گویند که اجاره را به واسطه‌ها می‌دهند و رقمی که پرداخت می‌کنند، بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان است....
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / دکه مطبوعاتی / کیوسک مطبوعات / روزنامه / سیگار /
معمای دکه‌های شهری
گروه جامعه: «دکه سیگارفروشی شبانه‌روزی، با مجوزات رسمی شبانه‌روزی، به علت مهاجرت فوری فروشی ... با درآمد بیش از 20 میلیون تومان شبانه، قیمت کل فقط 3 میلیارد»؛ «دکه 18 متری، اندرزگو، قیمت 2.5 میلیارد تومان»؛ این‌ها برخی از آگهی‌هایی است که به عنوان نمونه‌هایی از دکه‌های میلیاردی در فضای مجازی منتشر شده است، آنهم در حالی که شاید تصوری از چنین درآمدها و قیمت‌هایی درباره دکه‌های پایتخت در ذهن بسیاری وجود نداشت؛ حتی در ذهن مسئولان شهری که اجاره این دکه‌ها را 200 تا 300 هزار تومان تعیین کرده‌اند.قدیم‌ها به «کیوسک مطبوعاتی» مشهور بودند. بسیاری روزهایی را به یاد می‌آورند که در غیاب اینترنت، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، جماعتی دور دکه‌ها می‌ایستادند و تیترهای مطبوعات را مرور می‌کردند و دسته‌های روزنامه …
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ /
غفلت از دلواپسان!
غفلت از دلواپسان!
یک روزنامه پس از چند ماه تعطیلی دوباره به روی دکه آمد. تعطیلی آن قابل انتظار بود. نشریاتی که مبتنی بر کمک‌های ویژه دولت اصولگرا شکل گرفتند در دولت تدبیر و امید دچار مشکل شدند؛ نه از تیراژی خبر بود و نه از کمک‌های ویژه. هرچند این روزنامه در همین سال جاری با وجود این مدت تعطیلی، علی‌الحساب حدود ۱۰۰ میلیون تومان یارانه و ۱۸ تن کاغذ گرفته است با این حال نتوانستند به حیات خود ادامه دهند و تعطیل شدند. ولی اکنون دوباره پا به عرصه مطبوعات گذاشتند، البته از حضور آنان خوشحالیم و خوشحال‌تر اینکه با ادبیاتی متفاوت‌تر از گذشته وارد فضای مطبوعاتی شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
دکه‌های روزنامه یا سیگار؟/ دکه‌های سوپرلاکچری با قیمت نجومی ۳ میلیارد تومانی
درحالی که شهرداری ماهانه رقمی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان را از دارندگان دکه مطبوعات دریافت می‌کند، برخی دکه‌ها روزانه حدود ۲۰ میلیون تومان درآمد دارند و قیمت فروش آن‌ها بسته به محلشان به چند میلیارد تومان هم می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / دکه روزنامه‌فروشی /
دکه‌هایی که قیمت میلیاردی دارند!
درحالی که شهرداری ماهانه رقمی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان را از دارندگان دکه مطبوعات دریافت می‌کند، برخی دکه‌ها روزانه حدود ۲۰ میلیون تومان درآمد دارند و نرخ فروش آنها بسته به محلشان به چند میلیارد تومان هم می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ /
30 دکه مطبوعاتی غیرمجاز در کرج جمع‌آوری می‌شود
30 دکه مطبوعاتی غیرمجاز در کرج جمع‌آوری می‌شود
‌رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج گفت: به زودی 30 دکه مطبوعاتی از سطح شهر جمع آوری می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / دکه مطبوعات /
18 سال است دکه مطبوعاتی جدیدی به کرج اضافه نشده است
18 سال است دکه مطبوعاتی جدیدی به کرج اضافه نشده است
‌رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج از فعالیت 30 دکه مطبوعاتی غیرمجاز در شهر خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / دکه مطبوعات /
دکه های شهر ورامین ساماندهی می شوند
دکه های شهر ورامین ساماندهی می شوند
تهران- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری ورامین گفت: دکه های موسوم به دکه مطبوعات در سطح این شهر ساماندهی می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸ /
 •  •  •  •  •  •  •  •