چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
دیدار روحانی و ترامپ
ببینید | بهزاد نبوی به روحانی: دردام تندروها نیفتید، برجام هنوز بزرگترین دستاوردتان است
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / بهزاد نبوی / حسن روحانی
ببینید | بهزاد نبوی به روحانی: دردام تندروها نیفتید، برجام هنوز بزرگترین دستاوردتان است
بهزاد نبوی در دیدار سیاسیون با رییس‌ جمهور با بیان این‌که «مهمترین مشکلات کشور از ابتدای روی کار آمدن دولت روحانی مشکلات اقتصادی بود»، اظهار کرد: دولت روحانی با امضای توافقنامه برجام که به اعتقاد من بزرگترین دستاورد بین‌المللی کشور است، کار بزرگی انجام داد اما از همان ابتدا دوستانی در داخل و بعد با روی کارآمدن ترامپ در آمریکا شرایطی به وجود آمد که نتوانستیم از دستاوردهای برجام برای حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده کنیم.
توصیه‌های بهزاد نبوی به حسن روحانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بهزاد نبوی / حسن روحانی
توصیه‌های بهزاد نبوی به حسن روحانی
به گزارش ایسنا، بهزاد نبوی در دیدار سیاسیون با رییس‌ جمهور با بیان این‌که «مهمترین مشکلات کشور از ابتدای روی کار آمدن دولت روحانی مشکلات اقتصادی بود»، اظهار کرد: دولت روحانی با امضای توافقنامه برجام که به اعتقاد من بزرگترین دستاورد بین‌المللی کشور است، کار بزرگی انجام داد اما از همان ابتدا دوستانی در داخل و بعد با روی کارآمدن ترامپ در آمریکا شرایطی به وجود آمد که نتوانستیم از دستاوردهای برجام برای حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده کنیم.
پاسخ منفی روحانی به پیشنهاد دیدار با ترامپ /دست‌مریزاد کیهان به رئیس‌جمهور /آقای میانجی‌گر به ایران آمد
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / حسن روحانی / عمران خان / دونالد ترامپ / نیویورک
پاسخ منفی روحانی به پیشنهاد دیدار با ترامپ /دست‌مریزاد کیهان به رئیس‌جمهور /آقای میانجی‌گر به ایران آمد
ایسنا نوشت:هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل در هفته اول مهرماه برگزار شد. رقبای روحانی در داخل کشور نگران بودند که روحانی در سازمان ملل با ترامپ دیدار کند و بنابراین هشدارهای خود را به روحانی دادند.
روحانی در نیویورک، عمران خان در تهران
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / سیاست و حکومت در ایران 98
روحانی در نیویورک، عمران خان در تهران
هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل در هفته اول مهرماه برگزار شد. رقبای روحانی در داخل کشور نگران بودند که روحانی در سازمان ملل با ترامپ دیدار کند و بنابراین هشدارهای خود را به روحانی دادند. دولت ترامپ برای صدور ویزا برای تیم ایرانی کارشکنی کرد و چون ویزای روحانی و ظریف آماده نشده بود، احتمال لغو سفر رئیس جمهور به مقر سازمان ملل وجود داشت با این حال ویزاها در آخرین لحظات فقط برای حسن روحانی، محمدجواد ظریف، محمود واعظی و حسام‌الدین آشنا رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دیپلماسی آمریکا قربانی منافع شخصی ترامپ
گروه ایران و جهان - ساعت 9 صبح 24 سپتامبر 2019‏، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، منتظر خط امن برای صحبت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بود. ماکرون برای نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بود، اما آن شب هدف خود را معطوف به زمینه‌سازی برای دیدار میان حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران و دونالد ترامپ کرده بود. ماکرون در چهل هشت ساعت قبل از آن دو بار با روحانی و سه بار با ترامپ به این منظور دیدار کرد و در‏نهایت نیز موفق نشد خواسته خود را به طرف ایرانی بقبولاند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
تحرکات تازه اروپا برای حفظ برجام
گروه ایران و جهان - در حالی که جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تازه‌ترین سخنانش پیرامون برجام اذعان کرده که اروپایی‫ها برای حفظ توافق هسته‌ای از خود بی‫عملی نشان داده‌اند، قرار است هفته آینده وزرای خارجه اتریش و هلند به ایران سفر کنند.در همین راستا، آلکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش قرار است روز یکشنبه 4 اسفند با سفر به تهران با حسن روحانی و ظریف دیدار داشته باشد و آنطور که خبرگزاری دویچه وله آلمان به نقل از منابع هلندی عنوان کرده، طی دو روز آینده نیز استیف بلوک وزیر خارجه هلند به تهران سفر خواهد کرد. این موضوع در پیوند با شرایط حساس منطقه و نیز وضعیت برجام به گفته کارشناسان حاکی از اقدام جدید اروپایی‌ها برای گفت‫و‫گو و رایزنی بیشتر با تهران است. حدود یک ماه قبل و در حالی که توافق …
آرزوی ترامپ رسیدن قیمت دلار به ۵۰ هزار تومان است/بازگشت آمریکا به برجام، محور مذاکره محرمانه روحانی وآبه بود
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
آرزوی ترامپ رسیدن قیمت دلار به ۵۰ هزار تومان است/بازگشت آمریکا به برجام، محور مذاکره محرمانه روحانی وآبه بود
در روز‌های گذشته، رئیس جمهور سفری به برخی کشور‌های آسیایی انجام داد و مذاکراتی نیز با برخی از رهبران آن کشور‌ها داشت، اما در بین آن‌ها سفر روحانی به ژاپن و دیدار وی با آبه واکنش‌های بسیاری در داخل و خارج از کشور داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
آبه جزئیات دیدارش با روحانی را برای ترامپ تشریح کرد
خبرگزاری رسمی ژاپن به نقل از یک منبع دولتی گزارش کرد: ‌آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن نتایج دیدار روز جمعه خود با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران را از طریق تلفن برای دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا توضیح داده است.کیودو روز گذشته به نقل از این منبع دولتی که نامی از آن در خبر برده نشده، گزارش کرد: آبه به ترامپ گفته است ژاپن با همکاری نزدیک با آمریکا، تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش در خاورمیانه را ادامه خواهد داد.روحانی روز جمعه در راس یک هیئت بلندپایه به منظور دیدار و گفت‌و‌گو با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در سفری دو روزه وارد توکیو شد.گفت‌و‌گوی رئیس ایالات متحده آمریکا و نخست وزیر ژاپن که بنا به درخواست ترامپ انجام شده، حدود ۷۵ دقیقه به طول انجامیده است. در این گفت‌و‌گو که یک روز پس از دیدار و …
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
آمریکا گفت‌وگوی تلفنی آبه و ترامپ در پی دیدار روحانی از ژاپن را تائید کرد
سخنگوی کاخ سفید آمریکا تائید کرده‌است که رئیس‌جمهوری آن کشور، و نخست‌وزیر ژاپن، در مورد ایران، کره شمالی و مسائل دیگر گفت‌وگو کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
4 نکته مهم در مورد ملاقات روحانی و آبه از زبان خبرگزاری ژاپنی/ آیا آبه پیغام ترامپ را آورده بود یا پیغام ایران را دریافت کرد؟
خبرگزاری کیودو بعد از اتمام ملاقات حضوری روحانی و آبه(نخست وزیر ژاپن) به زوایای مختلف این دیدار پرداخت. کیودو 4 نکته مهم در مورد ملاقات آبه و روحانی بیان کرد.
گفت‌وگوی نخست وزیر ژاپن
با ترامپ درباره ایران
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
گفت‌وگوی نخست وزیر ژاپن با ترامپ درباره ایران
نخست وزیر ژاپن، یک روز بعد از اینکه روحانی توکیو را به مقصد تهران ترک کرد، در گفت‌وگویی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، نتایج دیدار خود را با روحانی تشریح کرد. روزنامه کیودو ژاپن این خبر را به نقل از یک منبع آگاه دولتی منتشر کرده است. روزنامه کیودو همچنین نوشته آبه در گفت وگویش با ترامپ تاکید کرده به تلاش‌هایش برای کاستن از میزان تنش‌ها در خاورمیانه ادامه خواهد داد.
روزنامه‌های شنبه،۳۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / روزنامه / مطبوعات
روزنامه‌های شنبه،۳۰ آذر ۱۳۹۸
سفر روحانی به ژاپن و دیدار با آبه شینزو، استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا و آلودگی هوا از مهمترین عناوین روزنامه‌های امروز کشور هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
پیش‌بینی رسانه‌های آمریکایی درباره سفر روحانی به ژاپن
رسانه‌های عمده آمریکا که این روز‌ها به شدت درگیر جنجال استیضاح ترامپ هستند، روز جمعه به دیدار رسمی رئیس جمهوری ایران از ژاپن پرداخته و درباره دستاورد گفتگو‌های روحانی و آبه گمانه زنی کردند.
واسطه‌گری میان ایران و آمریکا از طریق ژاپن تحقق پیدا نمی‌کند
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
واسطه‌گری میان ایران و آمریکا از طریق ژاپن تحقق پیدا نمی‌کند
امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با دیدارنیوز درخصوص سفر روحانی به ژاپن و احتمال مقدمه چینی برای انجام یک مذاکره کوتاه و موقت با دولت ترامپ گفت: گمانه زنی‌ها در این خصوص بیش از اندازه با بیان امیدواری‌هایی مطرح می‌شود، این حدس‌ها عمدتا مبنی بر این است که سفر روحانی به ژاپن شاید تغییری در روابط بین ایران و آمریکا ایجاد کند و در کل گروهی که معتقدند خروج از برجام اقدام درستی نبود و امیدوارند تا آقای ترامپ مسیر رفته را اصلاح کند و به قطار برجام بازگردد در مورد تمام سفر‌ها ابراز خوشبینی می‌کنند. نظر‌ها در این زمینه بیشتر امیدواری‌‎ها را نشان می‌دهد و بسیاری از رسانه‌ها منتظر هستند که از دل این سفر‌ها چنین اتفاقی رخ دهد، ولی واقعیت آن است که درصورتی که ایران و آمریکا تصمیم گیرند تا روابط‌شان …
سفر روحانی به ژاپن اتفاقی مهم است/ جزئیات اتفاقات این سفر به ترامپ گزارش داده می‌شود
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ایران / ژاپن
سفر روحانی به ژاپن اتفاقی مهم است/ جزئیات اتفاقات این سفر به ترامپ گزارش داده می‌شود
ایلنا: کیودو در تحلیلی به سفر روحانی به ژاپن پرداخت و نوشت: آبه در این دیدار با روحانی درباره تعهدات ایران به برجام که بعد از کاهش تعهدات ایران موضوعی مهم شده است،…
نگرانی اسرائیل درباره دیدار احتمالی روحانی و ترامپ و توافقی تازه میان ایران و امریکا
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / مذاکره ایران و آمریکا / حسن روحانی / دونالد ترامپ / برجام / تحریم های آمریکا علیه ایران / جنگ / خاورمیانه / اسرائیل
نگرانی اسرائیل درباره دیدار احتمالی روحانی و ترامپ و توافقی تازه میان ایران و امریکا
"اکنون زمان تغییر چشمگیر در سیاست امریکا فرارسیده است. ترامپ باید به واقع گرایی در سیاست خارجی امریکا بازگردد. این شعار او در کارزار انتخاباتی‌اش نیز بود. او به جای درگیری‌های غیرضروری باید اجازه مذاکرات تازه با ایران را صادر کند. ایران و امریکا باید وارد یک توافق عملی شوند: در ازای بازگشت ایران به تعهدات‌اش...
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
هاآرتص: بعد از تلاش های مکرون برای دیدار روحانی و ترامپ، برخی شرکت های خارجی که در حال ترک کردن ایران بودند، در تصمیم خود تجدیدنظر کردند / ترامپ هنوز به دنبال مذاکره با ایران است / اسرائیلی نگران است که …
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این هفته دوباره ایده ای را مطرح کرد که در ماه های قبل به طور کامل فراموش شده بود: مذاکره با ایران. در تابستان امسال احتمال گفت و گوی مستقیم بین ایران و آمریکا توجه رسانه های دنیا را به خود جلب کرده بود. اما در ماه های اخیر آمریکا، اسرائیل و ایران بیشتر درگیر مسائل و چالش های داخلی شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
سفر قریب الوقوع حسن روحانی به ژاپن؛ آغازی دیگر برای تنش زدایی با آمریکا؟
به نظر می‌رسد آزادی متقابل دو زندانی ایرانی و امریکایی بستری برای دیدار حسن روحانی از ژاپن فراهم کرده و این سفر می‌تواند گام نخست شروع تنش‌زدایی میان تهران ـ واشنگتن را فراهم کند. دراین صورت این احتمال که با چراغ سبز واشنگتن و شخص ترامپ در جریان سفر قریب الوقوع حسن روحانی به توکیو (۲۸آذرماه) در راستای رسیدن به مخرج مشترک کوچکی به عنوان شروع تنش‌زدایی میان ایران و امریکا گامی کوچک از جمله ارائه معافیت به ژاپن و احتمالا چند کشور دیگر و بازگشت تدریجی ایران از کاهش تعهدات برجامی برداشته شود، را تقویت می‌کند تا حداقل زمینه گفتگو با امریکا در قالب گروه کشور‌های ۱+۵ فراهم شود و درصورت وقوع چنین تحولی، امیدواری نسبت به کاهش تدریجی تنش‌های خارجی و التهابات سیاسی و اقتصادی بروز و ظهور خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
تبادل زندانیان به مذاکره ختم نمی‌شود
طی یک هفته گذشته دو موضوع باعث شده تا بار دیگر گمانه‌زنی‌ها از احتمال فراهم شدن شرایطی برای کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده آمریکا تقویت شود. موضوع اول آزادی دو زندانی ایرانی و آمریکا و مبادله این دو با هم بود؛ امری که محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد که ایران آماده تبادل تمامی زندانیان است و اکنون توپ در زمین آمریکا قرار داد. در مقابل، دونالد ترامپ نیز در واکنش به آزادی ژیائو وانگ که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود، ضمن تشکر از این اتفاق در توئیتی معنادار اعلام کرد: دیدید، می‌توانیم با هم به توافق برسیم!این مسئله از آنجا حائز اهمیت است که برخی از ناظران معتقدند که روند آزادی این دو زندانی، یعنی مسعود سلیمانی و ژیائو وانگ طی مذاکراتی میان ایران و آمریکا صورت گرفته و با میانجی‌گری …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
در حال رایزنی برای سفر روحانی به ژاپن هستیم
شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، روز گذشته گفت که توکیو در حال مذاکره درباره سفر احتمالی حسن روحانی رئیس‏جمهوری کشورمان به ژاپن در ماه جاری است و این تلاشی برای حل‏کردن بن‌بست هسته‌ای ایران با آمریکا است.به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه فایننشال پست، آبه گفت که ژاپن می‌خواهد هر تلاش ممکنی را در راستای ارتقای صلح خاورمیانه انجام بدهد.بر اساس این گزارش، اظهارات نخست‌وزیر ژاپن در پی این مطرح می‌شود که روزنامه کیودو به‏تازگی به نقل از برخی منابع آگاه که می‌خواستند نام‏شان فاش نشود، گزارش داد: مقامات ایران و ژاپن در حال فراهم کردن مقدمات سفر روحانی به توکیو هستند که احتمالا در تاریخ ۲۰ دسامبر انجام خواهد شد. بر اساس گزارش کیودو، این منابع همچنین گفتند که در صورت رفتن روحانی به توکیو، انتظار می‌رود نخست‏وزیر …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
تماشا کنید: اظهارات قابل تامل امروز روحانی در مورد ترامپ؛ آیا خبری در راه است؟
حسن روحانی، می گوید: اگر «تحریم‌ها را بردارند، یک ساعت بعد با ترامپ دیدار می‌کنم». این اظهارات یک روز بعد از سفر وزیر خارجه عمان به تهران انجام شد که گویا میانجیگری بین ایران و آمریکا از اهداف آن بوده. از طرفی در پی تحولات اخیر بنزینی، جایگاه روحانی و دولت او نزد افکار عمومی و گروه‌های سیاسی به شدت افول کرده. ماجرا چیست؟
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بن علوی / روحانی / عمان
بن علوی به روحانی چه گفت؟
الجریده به نقل از این منبع مدعی شد: «بن علوی به روحانی ابلاغ کرد که ترامپ پس از اعتراضات اخیر در ایران، روحانی را در عرصه سیاست داخلی ضعیف می‌داند و به همین دلیل دیدار با او یا مذاکره با ایران دیگر اولویت ترامپ نیست، اما با این حال باب گفتگو با ایرانی‌ها را نبسته است».
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
شرط روحانی برای دیدار با ترامپ در سفر اخیر به نیویورک (فیلم)
روحانی: در سفر نیویورک گفتم اگر رئیس جمهور آمریکا تحریم‌ها را بردارد، ساعتی دیگر با او ملاقات خواهم کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
ترامپ مرد مذاکره نیست/ تنش‌ها حاصل محاسبات غلط عربستان و آمریکاست/ کشتن رهبر داعش راهی برای فرار از استیضاح است/ امیدوارم ایران منتظر بماند و از کاهش تعهدات منصرف شود
کارشناس روابط بین الملل توصیه کرد بهترین راه برای ایران این است که منتظر پایان دوران ترامپ بماند و گفت: ترامپ مرد مذاکره نیست. ترامپ با روحانی دیدار نخواهد کرد؛ چرا که چنین دیداری بی نتیجه است مانند دیدار میان ترامپ و رهبر کره شمالی.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
رئیس‌جمهور آمریکا دمدمی مزاج است/ ترامپ نمی‌داند از ایران چه می‌خواهد/ به روحانی حق می‌دهم با ترامپ دیدار نکند/ مذاکره کره شمالی با آمریکا اشتباه بود
استاد روابط بین‌الملل دانشگاه مینه سوتا رئیس‌جمهور آمریکا را فردی غیرقابل اعتماد دانست و گفت: به روحانی حق می‌دهم که با ترامپ دیدار نکند چرا که ترامپ فردی بسیار بی‌پروا، دروغگو و غیرمحبوب و غیرقابل پیش‌بینی است. دیدار با چنین فردی سخت است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
عربستان در محاصره ايران است؛ كوتاه می‌آيد
آسوشیتدپرس گزارش داد، دونالد ترامپ با تاکید بر این ادعا که مقامات ایران و آمریکا در خصوص دیدار و تماس تلفنی احتمالی با حسن روحانی گفت‌وگو کرده بودند، مدعی شد که «این خود وی بوده است که پیشنهاد این دیدار با رئیس‌جمهوری ایران را رد کرده است! وی روز جمعه...
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
روایت واعظی از خنده‌های روحانی در دیدار با جانسون
رییس دفتر رییس جمهور ضمن تشریح دستاوردهای دو سفر اخیر رییس جمهور جهت حضودر اجلاس اوراسیا و مجمع عمومی سازمان ملل متحد ،عضویت در اتحادیه اوراسیا را فرصت بسیار خوبی برای تجار و بازرگانان کشور برشمرد و بهترین پاسخ به پیشنهاد و اصرار وزرای خارجه فرانسه و انگلیس برای دیدار با ترامپ را همان خنده‌ رییس‌جمهور دانست که نشانه اعتماد به نفس ملی و نماد شکست فشار حداکثری بر ایران بوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / حسن روحانی / سفر روحانی به نیویورک / محمود واعظی
واعظی: خنده روحانی در پاسخ به اصرار برای مذاکره با ترامپ نشان دهنده اعتماد به نفس ملی بود
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: بهترین پاسخ به پیشنهاد و اصرار وزرای خارجه فرانسه و انگلیس برای دیدار با ترامپ، همان خنده‌ای بود که رییس‌جمهوری داشتند. این نشان دهنده اعتماد به نفس ملی و نماد شکست فشار حداکثری بر ایران است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
لوب‌بلاگ: کشورهای حاشیه خلیج‌فارس باید شاخه زیتون ایران را بپذیرند
شفقنا- وبگاه لوب‌بلاگ تصریح کرد اعراب باید شاخه زیتون -پیشنهاد صلح- ایران را بپذیرند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ شیرین هانتر در لوب‌بلاگ نوشت: با اینکه هیچ دیدار یا گفتگویی میان روحانی و ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت نگرفت و امیدها در این مورد ناامید شد، اما پس از آن نشانه‌هایی از تمایل ایران و عربستان […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
ادعای رویترز در مورد نفوذ هکرهای ایرانی در کمپین انتخاباتی ترامپ/مهلت یک‌ماهه پاریس به ایران و آمریکا برای زنده نگه‌داشتن برجام/ترامپ: دیدار با روحانی در سازمان ملل را نپذیرفتم!
ادعای ترامپ در مورد دیدار با روحانی و خواسته عبدالمهدی از قوای سه گانه برای تحقق اصلاحات از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / محمد بن سلمان / ایران
اسقاط پهپاد آمریکایی توسط ایران تمایل ترامپ برای دیدار با روحانی را بیشتر کرد
با وقوع بحران های متعدد در عربستان سعودی و پاسخ های حداقلی واشنگتن به آنها، متحدان ایالات متحده امریکا ممکن است نیاز به ارزیابی مجدد برنامه های احتمالی خود داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / ترامپ / روحانی / سازمان ملل
ترامپ: روحانی خواستار دیدار در سازمان ملل بود
طبق این گزارش، «ماکرون در ادامه با ترامپ گفت‌وگو کرد و اتفاقات پیش‌آمده را برای او گفت. او از ترامپ بابت پذیرا بودنش به مذاکره بر اساس پیشنهادات فرانسه تشکر کرد و گفت که ایرانی‌ها می‌گویند برای اینکه بتوانند با دیدار موافقت کنند به زمان بیشتری نیاز دارند.»
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ایران و آمریکا به سمت جنگ می روند یا مذاکره
پس از سفر اخیر پرزیدنت روحانی به مقر سازمان ملل و شایعاتی که در رابطه با احتمال دیدار وی با آقای ترامپ مطرح شده بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / حسن روحانی / دونالد ترامپ / امانوئل مکرون / ایران و فرانسه / ایران و امریکا / امریکا و فرانسه / اجلاس بیاریتز / سفر ظریف به بیاریتز
چگونه روحانی ترامپ را کاشت و مکرون را در راهروی هتل منتظر گذاشت!
علاقه ترامپ به دیدار یا دست کم گفت وگوی تلفنی با حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل، بازتاب چیزی است که برخی تحلیلگران آن ...
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / طرح چهار ماده ای فرانسه / وساطت فرانسه / ایمانوئل ماکرون / دیدار روحانی و ترامپ
مهلت جدید فرانسه برای وساطت میان ایران و آمریکا
در یک ماه آینده، یعنی تا قبل از گام بعدی کاهش تعهدات هسته‌ای، بحث‌ها و گفتگو‌ها میان ایران و اروپا ادامه خواهد داشت. طرح چهار ماده‌ای فرانسه، احتمالا در کانون این گفتگو‌ها خواهد بود. واضح بود که عبارت‌های این طرح، طوری طراحی شده که همه طرف بتوانند با رسمی شدن آن اعلام پیروزی کنند. اما صرفنظر از اختلاف‌نظر‌ها پیرامون عبارت‌ها و واژه‌های طرح اولیه فرانسه، فعلا مانع اصلی آغاز گفتگوها، بحث اعتماد به حرف و قول طرف مقابل است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / تحقیقات استیضاح / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ / کاخ سفید / زلنسکی
آیا استیضاح ترامپ فرصتی برای ایران است؟
این رفتار ترامپ در حالی بود که دمکرات‌ها به تازگی خود را برای ماجرای استیضاح آماده می‌کردند. اکنون که ترامپ به شدت تحت فشار تحقیقات استیضاح قرار گرفته، احتمالا اشتیاق او برای دیدار با مقامات ایران یا آغاز مذاکره با آن‌ها هم دوچندان شده است. اتفاقا همین اشتیاق، موجب شد تردید مقامات ایران درباره دیدار با ترامپ بیشتر شود. روحانی نگران بود که دیدار با ترامپ صرفا به فرصتی برای عکس گرفتن تبدیل شود. با این حال، در آینده هر چه فشار دمکرات‌ها بر ترامپ بیشتر شود، ممکن است جدیت او درباره تعامل با ایران نیز بیشتر شود.
۱۳۹۸-۰۷-۱۱
روایت نیویورک هفتم
5 روز بعد از بازگشت حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان از نیویورک، او از تلاش‌هایی گفت که دونالد ترامپ انجام داده بود تا در نیویورک با روحانی دیدار کند؛ رئیس جمهوری امروز در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه «خیلی‌ها تلاش کردند که مذاکراتی در سطح سران 1+5 در سازمان ملل تشکیل شود»، اظهارداشت: «ظاهرش این بود که بگوییم مخالفیم و شرکت نمی‌کنیم تا همه تقصیرها گردن ایران بیفتد و بگویند درست است که امریکا مقصر بوده ولی الان که تسلیم است و می‌گوید حاضراست که با شما بنشیند و به قول یکی از رهبران اروپا، همه ما الان در نیویورک جمع هستیم و این بهترین فرصت تاریخی است.»
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / ایران و آمریکا / دونالد ترامپ / حسن روحانی / امانوئل مکرون
چرا مکرون بدنبال دیدار روحانی و ترامپ بود/ چرا تلاش او ناکام ماند؟
کیهان نوشت: نشریه نیویورکر اخیراً فاش کرد امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در نیویورک، مقدمات برقراری یک تماس تلفنی سه‌جانبه بین رؤسای جمهوری آمریکا، ایران و فرانسه را فراهم کرده بود. این تماس قرار بوده از محل اقامت روحانی در هتل هیلتون برقرار شود اما در اثر مخالفت روحانی عملی نشده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
روزنامه رسمی دولت: آقای بن سلمان! خودتان با روحانی دیدار کنید
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در گفت‌وگویی با شبکه CBS امریکا، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا خواسته است که با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت‌وگو کند. او گفته: «رئیس جمهوری امریکا باید با رئیس جمهور ایران دیدار کند و با او به توافقی تازه در مورد بحث هسته‌ای و اقدامات ایران در منطقه دست پیدا کند.»
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ایران و آمریکا / ایران و اروپا / حسن روحانی / دیدار روحانی و ترامپ / سفر روحانی به نیویورک
دلیل عدم ملاقات با ترامپ از زبان روحانی/ در اوج اقدامات دیپلماتیک، ۲ بار گفت می‌خواهیم تحریم‌ها را تشدید کنم؛ به دوستان اروپایی گفتیم، کدام را باور کنیم؟!
رئیس جمهور گفت: در اوج تحولات سیاسی و مذاکرات دیپلماتیک، رئیس جمهور آمریکا صریحاً اعلام کرد که می‌خواهیم تحریم‌ها را تشدید کنیم. ما به دوستان اروپایی گفتم که کدام بخش را را قبول کنیم؟ سخن شما را قبول کنیم که می‌گویید آمریکا آماده است یا حرف ترامپ را قبول کنیم که در ۲۴ ساعت ۲ بار به صراحت اعلام کرده که به دنبال تشدید تحریم ها است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ایران / روحانی / آمریکا / ترامپ / ماکرون
ترامپ و روحانی با یک سند چهار بندی به عنوان آغازی برای گفت‌وگوهای میان ایران و آمریکا موافقت کرده بودند
پالیتیکو در گزارشی مدعی شد که روحانی و ترامپ در نیویورک بر سر یک سند چهاربندی توافق کرده بودند اما روحانی تا زمان برداشتن تحریم‌ها حاضر به مذاکره و دیدار با ترامپ نشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
جزئیات سند ادعایی ۴ بندی توافق‌شده برای دیدار ترامپ و روحانی/ شکست طرح عربستان برای براندازی سه ساله در ایران/ چراغ سیز ولیعهد سعودی برای دیدار با مقامات ایران/بیانیه «عادل عبدالمهدی» درباره تظاهرات‌های …
طرح عربستان برای براندازی سه ساله در ایران، بیانیه «عادل عبدالمهدی» درباره تظاهرات‌های سه‌شنبه در عراق، تحرکات محمد بن سلمان برای برکناری پدر و جزئیات سند ادعایی ۴ بندی توافق‌شده برای دیدار ترامپ و روحانی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به چراغ سیز ولیعهد سعودی برای دیدار با مقامات ایران نیز اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
گزارش پولیتیکو از سند چهار محوری توافق روحانی و ترامپ که به نتیجه نرسید
شفقنا- پولیتیکو به نقل از مقام‌های فرانسوی مدعی شد که ترامپ و حسن روحانی  در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بر سر یک سند چهار محوری به توافق رسیده بودند که قرار بود به عنوان زمینه‌ای برای دیدار ترامپ و روحانی و احیای مذاکرات باشد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا پولیتیکو در یک گزارش مدعی شد ، در حالی […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / توافق ایران و آمریکا / دیدار روحانی و ترامپ
جزئیات ادعایی پالیتیکو از سند ۴ بندی توافق‌شده برای دیدار ترامپ و روحانی
یک رسانه آمریکایی مدعی شده روسای جمهور ایران و آمریکا بر سر طرحی ۴ بندی به عنوان مبنایی برای دیدار با یکدیگر در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل توافق کرده‌اند اما این دیدار سرانجام محقق نشده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / گروه 1 5 / دیدار روحانی و ترامپ / تحریم ها / رفع تحریم ها / ایران و آمریکا
احیای گروه ۱+۵ امکان‌پذیر است؟
در آمریکا، رفع یا استمرار تحریم‌ها، بخشی از این جدل است که آیا سیاست کاخ سفید در برابر ایران تغییر می‌کند یا نه. برخی تحلیلگران بر این باور هستند ترامپ در حد دیدار و آغاز مذاکره حاضر است انعطاف نشان دهد تا از این امر، برای مقاصد انتخاباتی استفاده کند و فشار تحقیقات استیضاح را تحت الشعاع قرار دهد. روحانی از این امر آگاه بود و احتمالا به همین دلیل، در اتاقش را باز نکرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
دیپلماسی قدرت زیر سایه مقاومت فعال
شفقنا- محمدحسین محترم در یادداشت ویژه روزنامه کیهان نوشت، ۱- دروغگویی و فریبکاری ترامپ زمانی در سازمان ملل آشکارتر شد که ادعا کرد«ایران خواستار مذاکره با من است، اما من نپذیرفتم».این در حالی است که سران پنج کشور فرانسه و آلمان و انگلیس و ژاپن و پاکستان اذعان و تصریح کردند ترامپ از ما خواسته برای دیدار با روحانی در […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
نیویورکر: روحانی به تماس تلفنی ترامپ پاسخ نداد
شفقنا- نشریه آمریکایی نیویورکر امروز(دوشنبه)خبر از تلاش ناکام رئیس جمهوری فرانسه برای برقراری تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل داد. رابین رایت، خبرنگار نیویورکر نوشت: در شبانگاه سه شنبه ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در حاشیه شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل به دیدار حسن روحانی […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
نیویورکر: روحانی در نیویورک به تماس تلفنی ترامپ پاسخ نداد / مکرون می‌خواست تماس تلفنی سه نفره برقرار شود، اما وقتی او وارد هتل شد، روحانی به اتاقش رفته بود / ترامپ ساعت ۹:۳۰ روز دوم مهر تماس گرفت؛ مکرون …
نشریه آمریکایی به نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سال جاری و تحرکات ناکام ماکرون برای برقراری گفت‌و‌گوی تلفنی سه جانبه رؤسای‌جمهور ایران، آمریکا و فرانسه در نیویورک اشاره کرده است. بر این اساس «در پایان روز سه شنبه (دوم مهرماه) روحانی در حالتی نبود که باور کند، ترامپ اولین گام را برخواهد داشت و درباره برداشتن تحریم‌ها قولی بدهد. وقتی مکرون وارد (هتل) شد، روحانی پیشتر به اتاق خوابش رفته بود. ظریف (وزیر خارجه ایران) بعدا به من گفت که "این فقط یک بازی بود که ما را بدون ارائه تضمین‌هایی درباره اقدامات ترامپ، به یک دیدار بکشانند"». روزنامه‌نگار آمریکایی ادامه داد: «به گفته منابع مطلع، تماس از طرف خط ترامپ ساعت ۹:۳۰ دقیقه انجام شد. مکرون گوشی را برداشت اما روحانی هرگز از اتاقش ظاهر نشد».
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
رمزگشایی از خنده روحانی در دیدار نخست وزیر انگلیس | مسئولیت عدم گفت‌وگو در نیویورک با آمریکاست
همشهری آنلاین: سخنگوی دولت با بیان اینکه روحانی آمادگی داشت که با برداشته شدن همه تحریم‌ها در همان نیویورک با سران ۵+۱ گفت‌وگو کند، گفت: اما ترامپ با نگه داشتن تحریم ها نشان داد عزمی در این زمینه ندارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ایران و عربستان / پرونده جمال خاشقچی / حمله به آرامکو / قتل جمال خاشقچی / محمد بن سلمان / ولیعهد عربستان
بن‌سلمان: جنگ تهران و ریاض اقتصاد جهانی را به سقوط می‌کشاند/ ترامپ باید با روحانی دیدار کند
ولیعهد سعودی در مصاحبه با یک شبکه آمریکا گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باید با حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار کند تا یک توافق جدید پیرامون برنامه هسته‌ای و فعالیتهای ایران در سراسر خاورمیانه منعقد شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
بن‌سلمان: ترامپ باید با روحانی دیدار کند/ هر جنگی بین تهران و ریاض اقتصاد جهان را به سقوط می‌کشاند
ولی‌عهد سعودی در مصاحبه با یک شبکه آمریکا مدعی شد حمله به تاسیسات نفتی آرامکو اقدام جنگی از طرف ایران است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ظریف وزارت خارجه / محمد جواد ظریف / روحانی / کنگره / دیدار روحانی و ترامپ
شرط ما برای دیدار سران ۱+۵ با آقای روحانی، لغو تحریم‌ها بود/ با اعضای کنگره گفتگو کردم
ظریف: ما همواره اعلام کرده‌ایم اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند این توفیق را داشته باشند که با جمهوری اسلامی ایران طرف صحبت شوند...
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / محمد جواد ظریف / وزیر امور خارجه ایران / دونالد ترامپ
شرط دیدار روحانی و ترامپ از زبان ظریف
وزیر امور خارجه ایران درباره شرایط ایران برای دیدار با ترامپ گفت: شرط ما برداشتن تحریم‌ها و سپس دیدار بود، اما ترامپ قبول نکرد و گفت ممکن است بعد از دیدار تحریم‌ها برداشته شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ایران و آمریکا / دیدار روحانی و ترامپ / سفر ظریف به نیویورک / محمدجواد ظریف
ظریف: با اعضای کنگره آمریکا گفت‌وگو کردم
وزیر امور خارجه کشورمان گفت که در جریان سفر به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل با چند نفر از اعضای کنگره آمریکا به صورت تلفنی صحبت کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / وزیر امور خارجه ایران / محمد جواد ظریف / آمریکا / برجام / توافق هسته‌ای / تحریم
ماجرای طرح حضور ترامپ و روحانی در جلسه ۱+۵ چه بود؟ چرا ایران در آمریکا مذاکره نکرد؟
وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه اقتصاد و آینده مردم را در گروه دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی‌دهیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اگر می‌خواهند با جمهوری اسلامی صحبت کنند باید به تعهداتشان بازگردند و تحریم‌ها را متوقف کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / برجام / دونالد ترامپ / محمدجواد ظریف
توضیح ظریف درباره عدم دیدار روحانی با ترامپ: اقتصاد و آینده مردم را گرو دیدار نمایشی نمی‌گذاریم
ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اقتصاد و آینده مردم را در گروه دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی‌دهیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اگر می‌خواهند با جمهوری اسلامی صحبت کنند باید به تعهداتشان بازگردند و تحریم‌ها را متوقف کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
اروپا در اكثر موارد با آمريكا همراهی می‌كند
محمدحسین لطف‌الهی: رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه ایران در هفته اخیر به منظور شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین مذاکره با کشورهای عضو ۱+۴ عازم نیویورک شد. طی این مذاکرات اروپایی‌ها اصرار داشتند که حسن روحانی با دونالد ترامپ دیدار کند تا گره برجام گشوده شود اما...
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / سفر روحانی به نیویورک / ایران و امریکا / دیدار روحانی و ترامپ / وساطت فرانسه
سرنوشت دیپلماسی بعد از نشست نیویورک چه می‌شود؟
نشست نیویورک هم به پایان رسید و مهمترین و جدی‌ترین وساطت‌ها نیز نتوانست یخ روابط ایران و آمریکا را بشکند. دو طرف منازعه، مواضع‌شان را شفاف اعلام کردند. آمریکا قبل از حصول توافق، تحریم‌ها را برنمی‌دارد. ایران نیز قبل از کاهش تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به گروه ۱+۵ با این کشور مذاکره نخواهد کرد. هر دو طرف تاکید می‌کنند که خواهان جنگ نظامی نیستند. اما باید دید که چگونه می‌خواهند این بن بست دیپلماتیک را با ابزار‌های غیرنظامی حل کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / رئیس جمهور / حسن روحانی / سفر روحانی به نیویورک / سفر روحانی / هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل
سفر روحانی به نیویورک، نشانه منزوی نبودن ایران
پارسال رئیس‌جمهور ایران از سوی دونالد ترامپ، "مرد دوست‌داشتنی" خوانده شد تا شاید گشایشی برای کوتاه آمدن ایران از مواضعش حاصل شود و امسال از سوی آمریکایی‌ها واسطه پشت واسطه برای دیدار دوجانبه با رئیس‌جمهور ایالات متحده روانه محل اقامت تیم دیپلماسی ایران شدند تا شاید مذاکره‌ای صورت گیرد؛ ترامپ در دو سال اخیر نشان داده که چقدر دوست دارد اولین رئیس‌جمهور ایالات متحده باشد که با رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار می‌کند. پاسخ ایران در هر دو بار قاطع و مشخص بوده: نه.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ادعای ترامپ درباره دیدار با روحانی و درخواست ایران
رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که ایران از او خواسته تا برای دیدار با روحانی تحریم‌ها را رفع کند و او به این خواسته پاسخ منفی داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ترامپ: با رفع تحریم‌های ایران مخالفت کردم
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی مدعی شد که ایران از او خواسته تا برای دیدار با روحانی تحریم‌ها را رفع کند و او به این خواسته پاسخ منفی داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / سفر روحانی به نیویورک
«نه» روحانی، ترامپ را ناامید کرد
شینهوا خبرگزاری رسمی چین در گزارشی تحلیلی ضمن بازتاب سخنرانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نوشت صدای «نه» روحانی به مذاکره تحت تحریم، امید ترامپ برای دیدار با رییس جمهوری ایران را کم رنگ کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
گزارش ایندیپندنت: استیضاح ترامپ، ایران را به ایستادگی در این بحران دیپلماتیک تشویق می کند
شفقنا- فرصتی برای دیدار دونالد ترامپ و حسن روحانی در سازمان ملل در هفته جاری در نیویورک وجود ندارد چرا که روسای جمهور آمریکا و ایران به این دیدار دوجانبه از دیدی کاملاً متضاد نگاه می کنند. ترامپ حاضر نیست قبل از دیدار ، فشار حداکثری خود را از ایران بر دارد و روحانی هم حاضر نیست قبل از برداشته […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
لودریان برای بار دوم با ظریف دیدار کرد
وزیر خارجه فرانسه برای بار دوم با همتای ایرانی خود دیدار و گفت وگو کرد. مقام های فرانسه در نیویورک تلاش خود را برای دیدار روحانی و ترامپ به کار گرفته اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
سخنگوی وزارت خارجه: تصمیم روحانی در دیدار نکردن با ترامپ عقلانی است
تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که تصمیم رئیس جمهوری کشورمان مبنی بر دیدار نکردن با رئیس جمهوری آمریکا به رغم درخواست های فراوان تصمیمی کارشناسی و عقلانی است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
ظهره‌وند: هرگونه دیدار با ترامپ اروپایی‌ها را گستاخ‌تر خواهد کرد
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه ترامپ مستاصل است و سر و صدای او از سر ترس است نه ناشی از قدرت، اظهار داشت: موقعیت ما باید توسط تیم مذاکره کننده و شخص آقای روحانی بهتر درک می شد که ما در چه موقعیتی وارد سازمان ملل می‌شویم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / وزیر امور خارجه ایران / فدریکا موگرینی / برجام / محمد جواد ظریف
ظریف: احتمال دیدار روحانی و ترامپ صفر است| اگر آمریکا مذاکره می‌خواهد، باید تحریم‌ها را بردارد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و 4+1، را خوب ارزیابی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
ربیعی: به خاطر فضای داخلی آمریکا منافع خود را به خطر نمی‌اندازیم
همشهری آنلاین: سخنگوی دولت با اشاره به این که پیغام‌های زیادی برای انجام دیدار روحانی و ترامپ رسیده است اظهار کرد:‌ ما منافع ملی خود را به خاطر فضای داخلی آمریکا هدر نمی‌دهیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / امانوئل مکرون / روحانی
تلاش بی‌نتیجه مکرون برای دیدار روحانی و ترامپ
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز سه‌شنبه در نیویورک تلاش بسیاری کرده است تا حسن روحانی و دونالد ترامپ روسای جمهور ایران و آمریکا با یکدیگر دیدار کنند، اما طرف ایرانی تاکید داشته است که آمریکا باید ابتدا متعهد به رفع تحریم‌ها شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
مذاکره سرپایی روحانی با مکرون و جانسون
در جریان مذاکرات حسن روحانی در حاشیه حضور در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل با رهبران سیاسی دنیا، امانول مکرون رئیس جمهور فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا او را تشویق به دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا کردند. روحانی با لبخند، حاضر به پاسخ درباره این اظهارات در مقابل دوربین‌ها نشد. این بخش که مورد توجه قرار گرفته و اظهارات طرفین را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
ربیعی: پیغام‌های زیادی برای دیدار با ترامپ رسیده
علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر دلیل فشار زیاد بر روحانی برای دیدار با ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: ما با دست پر برای امنیت منطقه در سازمان ملل حضور پیدا کرده‌ایم و ملاقات‌های خوبی هم با سران برخی کشور‌ها داشته‌ایم. من معتقدم ترامپ داشت حربه صلح را می‌دزدید.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
سخنگوی دولت: ما با دست پر برای امنیت منطقه در سازمان ملل حضور پیدا کرده‌ایم/ ترامپ داشت حربه صلح را می‌دزدید
شفقنا- سخنگوی دولت با اشاره به این که پیغام و پسغام زیادی برای انجام دیدار روحانی وترامپ رسیده است اظهار کرد:‌ما منافع ملی خود را به خاطر فضای داخلی آمریکا هدر نمی‌دهیم. علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز...
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
سخنگوی دولت: پیغام زیادی برای انجام دیدار روحانی و ترامپ رسیده است/ اگر آن‌ها همین امروز تحریم‌ها را متوقف کنند و به شرایط معاهده بازگردند، فرصت برای مذاکره در قالب ۱+۵ فراهم می‌شود؛ چیزی غیر از این هم …
علی ربیعی گفت: بیانیه سران سه کشور اروپایی در محکوم کردن ایران و متهم ساختن کشورمان نسبت به مسائل میان یمن و عربستان به هیچ وجه قابل قبول نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •