چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
رکود اقتصادی
 «توسعه»، شاه کلید رفع فقر جهانی
۵ ساعت قبل / توسعه پایدار / اقتصاد جهان / چین / فقر / رکود اقتصادی
 «توسعه»، شاه کلید رفع فقر جهانی
اقتصاد جهان تحت تاثیر پیامدهای ناشی از همه گیری و پاندمی ویروس کرونا در آستانه رکورد قرار گرفته است.
ظهور نشانه‌های مثبت در اقتصاد ایران/ بهبود شرایط در راه است
۲۷ ساعت قبل / تورم / اقتصاد ایران / رشد اقتصادی / رکود اقتصادی
ظهور نشانه‌های مثبت در اقتصاد ایران/ بهبود شرایط در راه است
یک کارشناس اقتصادی گفت: تورم در شرایط کنونی مهمترین بحران اقتصادی ایران است اما نشانه‌های مثبتی از مهار تورم در اقتصاد ایران آشکار شده است.
جنت یلین، نخستین وزیر دارایی زن آمریکا می‌شود؟
۲۸ ساعت قبل
جنت یلین، نخستین وزیر دارایی زن آمریکا می‌شود؟
در صورت تایید صلاحیت یلین در مجلس سنا، او نخستین زن در تاریخ آمریکا خواهد بود که وزیر دارایی و خزانه‌داری آمریکا خواهد شد. از یلین همواره به عنوان یک چهره کلیدی در پایان دادن به رکود اقتصادی سال ۲۰۰۷ یاد می‌شود.
نقشه چین برای نجات اقتصاد  جهانی 
۲۹ ساعت قبل / چین / اقتصاد جهان / رکود اقتصادی
نقشه چین برای نجات اقتصاد  جهانی 
رهبر چین از تاریخ 17 الی 22 نوامبر (27 آبان تا 2 آذر) در دوازدهمین نشست سران کشورهای عضو «بریکس»، بیست و هفتمین نشست غیر رسمی سران کشورهای عضو «اپک» و پانزدهمین نشست سران کشورهای عضو گروه 20 شرکت و در این جلسات سخنرانی های مهمی ایراد کرد.
تراز حساب جاری خارجی منفی 622 میلیون / بدهی خارجی به ۸.۶ میلیارد دلار رسید
۲۹ ساعت قبل / صادرات غیرنفتی / تجارت / واردات / اقتصاد ایران / رکود اقتصادی
تراز حساب جاری خارجی منفی 622 میلیون / بدهی خارجی به ۸.۶ میلیارد دلار رسید
آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد در پایان سه ماهه اول سال ۹۹ بدهی خارجی ایران به ۸ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار رسیده است.
۴۲ ساعت قبل
تحریم‌های داخلی مانع قدرت‌نمایی صنعت فولاد
کارشناس ارشد بازار‌های جهانی فولاد معتقد است؛ فولاد ایران با توجه به تحریم‌ها هنوز هم ظرفیت حضور و قدرت‌نمایی در عرصه بین‌المللی را دارد، اما شرایط دستوری دولت در داخل کشور مانع اصلی دستیابی به این شرایط است.به گزارش اقتصاد۲۴ ، تلاش معاونت معدنی وزارت صمت برای قیمت‌گذاری دستوری از مسیر مجلس به جایی نرسید چراکه قیمت‌گذاری دستوری فولاد در بورس کالا از سوی مجلس لغو شد. این در حالی است که با توجه به لزوم اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه قیمت‌گذاری چرخه‌های کالایی در کشور، قیمت‌گذاری در حوزه فولاد از اساسی‌ترین برنامه‌های دولت و مجلس بوده است.اما مسئولان وزارت صمت همچنان به‌دنبال راهی برای ورود به فرآیند قیمت‌گذاری فولاد با هدف کنترل قیمت‌ها هستند؛ این نوع مداخله دولت در قیمت‌گذاری فولاد، شرایط را برای …
اقتصاد نیجریه وارد رکود شد
۴۳ ساعت قبل / نیجریه / قیمت نفت / رکود اقتصادی
اقتصاد نیجریه وارد رکود شد
اقتصاد نیجریه تحت تاثیر هم‌زمان سقوط قیمت نفت و پاندمی کرونا برای دومین بار در 4 سال اخیر وارد رکود شده است.
تولید رونق بگیرد تورم مهار می‌شود
۲ روز قبل
تولید رونق بگیرد تورم مهار می‌شود
دانشمند، کارشناس امور اقتصادی گفت: تورم ناشی از رکود اقتصادی است، وقتی رکود وجود دارد و از تولید خبری نیست، بنابراین تورم به وجود می‌آید. زمانی که تولید توسعه پیدا کند و به تبع آن اشتغال رشد یابد، تورم به خودی خود برطرف خواهد شد.
اقتصاد سنگاپور ۵.۸ درصد آب رفت
۲ روز قبل / ویروس کرونا / سنگاپور / رکود اقتصادی / اقتصاد سنگاپور
اقتصاد سنگاپور ۵.۸ درصد آب رفت
اقتصاد سنگاپور در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تحت فشار پاندمی کرونا ۵.۸ درصد نسبت به بازه مشابه سال گذشته آب رفت است.
تاجگذاری مجدد یورو
۳ روز قبل
تاجگذاری مجدد یورو
جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) که پیام‌های تبادل مالی بیش از ۱۱ هزار موسسه مالی در ۲۰۰ کشور دنیا را مدیریت می‌کند، نشان می‌دهد که ارز واحد اتحادیه اروپا در ماه گذشته پرکاربردترین ارز دنیا بوده است و پس از آن دلار، پوند انگلیس و ین ژاپن قرار گرفته‌اند. بر اساس همین داده‌ها، دلار کانادا نیز جای یوان چین را در رده پنجم گرفت. آمارها نشان می‌دهد ۳۷.۸درصد تبادل‌های مالی سوئیفت در ماه اکتبر به یورو بوده است که ۶درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و بیشترین میزان از فوریه ۲۰۱۳ است. استفاده از دلار آمریکا با کاهش ۴.۶درصدی به ۳۷.۶۴درصد رسیده است. ارزش دلار آمریکا بیش از ۱۱درصد نسبت به اوج خود در ماه مارس در برابر شاخص بلومبرگ از سبد ارزهای مهم کاهش یافته است و بسیاری از ناظران افت ارزش بیشتر …
یورو پس از ۷ سال جایگزین دلار در تبادلات مالی جهان شد
۳ روز قبل / دلار / یورو / تبادلات مالی جهان
یورو پس از ۷ سال جایگزین دلار در تبادلات مالی جهان شد
اقتصاد نیوز : یورو به دنبال رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و آشفتگی سیاسی در آمریکا، برای اولین بار در چند سال گذشته جای دلار را در تبادلات مالی جهان گرفت.
اقتصاد آمریکا در سه ماهه اول ۲۰۲۱ به علت کرونا منفی خواهد شد
۴ روز قبل / اقتصاد آمریکا / رکود اقتصادی / رشد اقتصادی امریکا / ویروس کرونا
اقتصاد آمریکا در سه ماهه اول ۲۰۲۱ به علت کرونا منفی خواهد شد
جی‌پی مورگان به اولین بانک بزرگ آمریکایی تبدیل شد که پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی این کشور در ۳ ماهه اول سال آینده به علت بازگشت کرونا و محدودیت‌های قرنطینه‌ای منفی خواهد شد.
گزارش تحلیلی تسنیم|عجز ۴۰ساله دولت در بازکردن گره کور «تورم»/ «بودجه» و «بانک»، ۲ متهم ردیف اول
۴ روز قبل / بودجه ایران / سیاست‌های پولی / رشد اقتصادی / بانک مرکزی / رکود اقتصادی / اقتصاد / تورم
گزارش تحلیلی تسنیم|عجز ۴۰ساله دولت در بازکردن گره کور «تورم»/ «بودجه» و «بانک»، ۲ متهم ردیف اول
اگر بیش از ۴۰سال است که دولت‌ها در باز کردن گره کور تورم در ایران ناتوان هستند، باید یقه سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی را گرفت، دو دستگاهی که متولی ۲ برنامه مهم اصلاح ساختار یعنی اصلاح ساخنار بودجه و اصلاح ساختار بانک‌ها هستند، ولی کاری نکردند.
خانه جای آپارتمان در انگلیس
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
خانه جای آپارتمان در انگلیس
ماندگاری «کرونا» در جهان، بازار مسکن انگلیس را با دو تغییر بزرگ روبه‌رو کرد. بررسی‌های بین‌المللی نشان می‌دهد رکود اقتصادی و کاهش درآمد خانوارها ناشی از بحران شیوع گسترده ویروس کرونا باعث شده «خانه‌اولی»‌ها در انگلیس قدرت خرید خود را از دست بدهند. در این میان، بانک‌های وام‌دهنده نیز به‌خاطر افزایش ریسک مربوط به عدم پرداخت اقساط وام مسکن، شروط اولیه پرداخت تسهیلات خرید به خانه اولی‌ها را سخت کرده‌اند.
رکود اقتصادی در انتظار منطقه یورو
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / ویروس کرونا / اتحادیه اروپا / منطقه یورو / هراس جهانی از ویروس کرونا
رکود اقتصادی در انتظار منطقه یورو
تهران – ایرنا – نتایج نظرسنجی رویترز از کارشناسان مسائل اقتصادی حاکی است که منطقه یورو در مسیر اولین رکود دو چاله‌ای در نزدیک به یک دهه قرار دارد.
 ۱۰۰۰ تالار پذیرایی تهران به کما رفتند 
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بازار کار / سلامت شغلی / رکود اقتصادی / بیکاری / بیمه بیکاری
 ۱۰۰۰ تالار پذیرایی تهران به کما رفتند 
همشهری نوشت: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا از شنبه هفته آینده موج تازه تعطیلی مشاغل و کسب‌وکارها برای مقابله با شیوع این بیماری در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده است تا به جز برخی مشاغل ضروری بقیه واحدهای صنفی و کسب‌وکارها به‌مدت حداقل ۲هفته تعطیل شود.
کابوس مهم بن‌سلمان و عربستان چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / بن سلمان / عربستان
کابوس مهم بن‌سلمان و عربستان چیست؟
شوک ناشی از رکود اقتصادی در شرایطی دامن‌گیر بن‌سلمان شده که شکست ترامپ در انتخابات نوامبر آینده مبهمی را پیش روی او قرار داده است، زیرا او به خوبی می‌داند که با مدل قبلی نمی‌تواند با تیم بایدن کار کند.
ارائه بسته پیشنهادی حمایت از واحدهای صنفی به دولت
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / کروناویروس / اصناف
ارائه بسته پیشنهادی حمایت از واحدهای صنفی به دولت
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: برخی از صنوف بیش از ۹ ماه هست که تعطیل هستند و دیگر صنوف نیز در شرایط رکود اقتصادی قرار دارند که بر همین اساس بسته حمایتی پیشنهادی اتاق اصناف که بار هزینه مالی نیز ندارد به دولت ارائه شده و باید مشکلات جدی اقتصادی اصناف دیده شود.
"بیکاران" گرفتار در کوره راه بیمه بیکاری/ تامین اجتماعی دلواپس است، بیکاران دلواپس‌تر!
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / بیکاری / سازمان تامین اجتماعی / کارگران / کرونا / بیکاران / بیمه بیکاری / صندوق بیمه بیکاری / مصطفی سالاری / پیامک بیمه بیکاری / غیر ارادی
"بیکاران" گرفتار در کوره راه بیمه بیکاری/ تامین اجتماعی دلواپس است، بیکاران دلواپس‌تر!
ایلنا: این پرسش برای جامعه سرگردان بیکاران به وجود آمده است که تکلیف هزاران نفری که به دلیل رکود اقتصادی از انتهای سال گذشته تا امروز، گروه گروه بیکار شده‌اند یا…
تغییر در فدرال رزرو؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
تغییر در فدرال رزرو؟
سیاست‌های پولی آمریکا در صدر فهرست نگرانی‌های جو بایدن پس از استقرار در کاخ سفید نیست و واقعیت این است که بانک‌مرکزی از پیش، از تقریبا تمامی ابزارهای خود برای مقابله با رکود اقتصادی استفاده کرده است. همچنین برای دولت بعدی آمریکا تصمیم‌گیری درباره بودجه فدرال در اولویت بالاتری قرار دارد. اما جو بایدن در نخستین سال ریاست‌جمهوری خود باید درباره میزان اثری که مایل است بر بانک‌مرکزی بگذارد تصمیم‌گیری کند. این سوال مهم مطرح است که آیا تلاش‌های سال‌جاری جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی برای تمرکز بر رشد بازار کار توانسته برای او نزد دموکرات‌ها اعتبار کافی به‌وجود آورد که بار دیگر به‌عنوان رئیس بانک‌مرکزی انتخاب شود یا نه.
اسنپ سلامت راننده‌هایش را پایش می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / رکود اقتصادی / روابط عمومی / سلامت / ویروس / کمک هزینه
اسنپ سلامت راننده‌هایش را پایش می‌کند
ایلنا: تعداد کسانی که روزانه به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند و همچنین فوتی‌ها به دلیل ابتلا به این بیماری هر روز بیشتر می‌شود. کاربران راننده اسنپ نیز مانند دیگر شهروندان از ابتلا به کووید-۱۹ مصون نیستند و به واسطه فعالیتشان در معرض ابتلا قرار دارند.
تیر کرونا بر پیشانی آموزشگاه‌های آزاد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / آموزش آنلاین
تیر کرونا بر پیشانی آموزشگاه‌های آزاد
در طول ۹ ماه گذشته و با گسترش بی امان ویروس کرونا، بارها محدودیت‌های مختلف در سطح کشور اعمال شد، اما در این میان، همواره انگشت اعمال محدودیت‌های کرونایی به نوعی آموزشگاه‌های آزاد را اشاره گرفته و این صنف که تا پیش از کرونا هم با مشکلات اقتصادی بسیاری دست به گریبان بودند، حالا با آمدن کرونا و تعطیلی‌های چند باره بیش از پیش به مشکل خورده و دچار رکود اقتصادی شده‌اند.
با کتاب حال شما بهتر است
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / همشهری محله / کتاب - نویسندگان و پدید آورندگان
با کتاب حال شما بهتر است
ماه‌هاست دنیا جان به لب شده و ما هم همراه با بقیه دنیا با ترس و نگرانی دست به گریبانیم مشکلات کاری، رکود اقتصادی، گرفتاری‌های شخصی و خانوادگی را هم که به این معجون اضافه کنید، می‌بینید به بهترین و مؤثرترین فرمول برای ناامیدی و دیوانگی رسیده‌ایم.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
سنگ‌اندازی بانک‌ها مقابل تولید به بحرانی بزرگ تبدیل شده است
تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: تا زمانی که متولیان همچنان به دنبال صرفا تصویب موضوعات مربوط به حمایت از صنایع باشند، تولید نمی‌تواند از مخمصه‌های کمبود نقدینگی و تسهیلاتی رهایی یابد.به گزارش اقتصاد۲۴، بیش از ۱۰ ماه از شیوع کرونا ویروس در کشور می‌گذرد و این ویروس در این مدت به کمک رکود اقتصادی حاکم بر کشور آمد و در این شرایط تولید کشور به وضعیت اسفباری رسید. بار افزایش هزینه‌های جاری از یک سو و حمایت‌های کاغذی از سوی دیگر صنعت کشور را به وضعیتی رسانده است که با هر تکان اقتصادی، در لبه پرتگاه قرار می‌گیرد و برای راه نجات آن دستور العمل‌ها و مصوباتی را ارائه کرده‌اند که تاکنون دردی از تولید درمان نکرده است.در این زمینه میثم زالی، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با تاکید بر اینکه در شرایط سخت اقتصادی …
احتمال تشدید رکود اقتصادی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
احتمال تشدید رکود اقتصادی در آمریکا
به گفته یک عضو انستیتوی تحقیقات اقتصادی آمریکا، ایالات متحده با رکود اقتصادی دو برابر روبرو است.
کاهش حقوق‌ها و پاداش‌ها به دستور بن‌سلمان
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / عربستان سعودی / محمد بن سلمان / صادرات نفتی عربستان
کاهش حقوق‌ها و پاداش‌ها به دستور بن‌سلمان
اقتصادنیوز؛ «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی، اعلام کرد که این کشور با رکود اقتصادی مواجه شده و از احتمال کاهش ۳۰ درصدی حقوق‌ها و حذف پاداش‌ها و یارانه‌ها خبر داد.
سخنان بن‌سلمان درباره بحران مالی در عربستان سعودی؛ احتمال کاهش 30 درصدی حقوق‌‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / محمد بن سلمان / ولی عهد سعودی / رکود اقتصادی / کاهش حقوق کارکنان
سخنان بن‌سلمان درباره بحران مالی در عربستان سعودی؛ احتمال کاهش 30 درصدی حقوق‌‌ها
ولی‌ عهد سعودی ضمن اعلام رکود اقتصادی در این کشور گفت چنانچه ریاض نتواند درآمدهای غیرنفتی را افزایش بدهد، مجبور خواهد شد حقوق بخش عمومی در این کشور را بیش از 30 درصد کاهش دهد.
هند برای اولین بار در تاریخ وارد رکود اقتصادی شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / رکود اقتصادی / هند
هند برای اولین بار در تاریخ وارد رکود اقتصادی شد
به گزارش تسنیم به نقل از شینهوا، بر اساس گزارش بانک مرکزی هند، این کشور برای اولین بار در تاریخ خود در نیمه اول سال مالی 2020-2021 (آوریل 2020 - مارس 2021) از لحاظ فنی وارد رکود اقتصادی شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
آژیر خطر داده‌های بازار کار
با همه‌گیری کرونا در سراسر جهان بحران اقتصادی مشاهده می‌شود. اگر این بحران طولانی شود مشکلات بسیاری برای کارگران به‌دنبال خواهد داشت. تولید صنعتی کم شده، فعالیت‌های تجاری کم شده، رکود اقتصادی در همه جا دیده می‌شود با این حال هنوز تصویری کامل از این فاجعه پدیدار نشده است. تداوم بازار کار مستلزم مداخلات سریع و سیاست‌گذاری کلان برای کمک به کارگرانی است که در اثر رکود اقتصادی و چشم‌انداز بد اقتصادی بیشترین آسیب را دیده‌اند. با توجه به آخرین داده‌های مشاغل، پنج نکته قابل‌توجه است.
۴ پیشنهاد اتاق اصناف برای کاهش آسیب ناشی از محدودیت فعالیت
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / پول / حقوق / رکود اقتصادی / معاون / وزارت کشور
۴ پیشنهاد اتاق اصناف برای کاهش آسیب ناشی از محدودیت فعالیت
اقتصادنیوز : رئیس اتاق اصناف ایران در نامه‌ای به رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ۴ پیشنهاد برای کاهش آسیب ناشی از محدودیت فعالیت‌ اصناف مطرح کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / دولت / رکود اقتصادی / سهام / نرخ سود بانکی / نقدینگی
رویداد
بازارهای سهام تحت تاثیر شرایط رکود اقتصادی و حوادث و اتفاقات غیرمنتظره دچار آشفتگی و سراسیمگی می‌شوند.
راه‌اندازی پایگاه اینترنتی دولت انتقالی بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / انتخابات آمریکا / رئیس جمهور آمریکا / رکود اقتصادی / سلامت / ویروس
راه‌اندازی پایگاه اینترنتی دولت انتقالی بایدن
اقتصادنیوز: جو بایدن نامزد دموکراتها در انتخابات آمریکا از پایگاه اینترنتی دولت انتقالی خود رونمایی و اولویت‌های اصلی دولتش را در آن اعلام کرد.
خطر جدی رکود در بنگاه‌های اقتصادی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / اتاق بازرگانی / رکود اقتصادی
خطر جدی رکود در بنگاه‌های اقتصادی
جدیدترین بررسی اتاق بازرگانی ایران از وضعیت فعالیت بنگاه‌های اقتصادی نشان می‌دهد که در مهر ماه شرایط برای آنها دشوارتر از ماه قبل شده است.
قیمت دلار به کمتر از بیست هزار تومان می‌رسد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / تحریم / پساتحریم / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / جوزف بایدن / دونالد ترامپ / رکود اقتصادی / رشد اقتصادی / صادرات نفت / ارز / بازار طلا و ارز
قیمت دلار به کمتر از بیست هزار تومان می‌رسد؟
یک کارشناس بانکی معتقد است نرخ واقعی دلار در ایران باید بین ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان باشد و بانک مرکزی و دولت باید با ایجاد تمهیداتی روند کاهشی نرخ دلار تا رسیدن به این کانال را ادامه دهند.
همبستگی خودرویی‌ها در بالا بردن قیمت/ عمیق‌تر شدن رکود با بایدن؛ تشدید تورم با ترامپ/ بازی با نرخ ارز به بهانه انتخابات آمریکا/ سامانه بی سامان مالیاتی۱۲ساله شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / گزیده روزنامه های اقتصادی / خودرو / قیمت مسکن / تورم / رکود اقتصادی / ترامپ / جو بایدن
همبستگی خودرویی‌ها در بالا بردن قیمت/ عمیق‌تر شدن رکود با بایدن؛ تشدید تورم با ترامپ/ بازی با نرخ ارز به بهانه انتخابات آمریکا/ سامانه بی سامان مالیاتی۱۲ساله شد
کف قیمت خودرو به مرز ۱۰۰میلیون تومان رسید، اقلام ضروری سفره مردم ثانیه‌ای قیمت می‌خورد، و خیزش تورمی پول، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
ریزش پی‌در‌پی لیر ترکیه
لیر ترکیه بار دیگر به پایین‌ترین سطح تاریخی خود رسید. به گزارش «ایسنا» به نقل از بلومبرگ، بالا رفتن فشار تورمی و کاهش شدید ذخایر ارزی باعث نگرانی معامله‌گران از توانایی بانک مرکزی ترکیه در مدیریت شرایط کنونی شده است. از طرف دیگر نگرانی‌هایی از پیامدهای کرونا روی اقتصاد ترکیه که بخش بزرگی از اقتصاد ترکیه به گردشگری وابسته است، وجود دارد و تداوم شرایط کرونایی می‌تواند باعث عمیق‌تر شدن رکود اقتصادی در این کشور و افزایش شدید نرخ بیکاری شود.
جهانپور عنوان کرد؛ هزینه های انسانی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی فراتر از تصور ماست
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / اقناع افکار عمومی / عدم رعایت پروتکل های بهداشتی / کیانوش جهانپور
جهانپور عنوان کرد؛ هزینه های انسانی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی فراتر از تصور ماست
شفقنا- رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: کرونا فقط بلیه سلامت نیست، بلکه بلا و بلیه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حتی فرهنگی است. کیانوش جهانپور، افزود: افزایش نرخ بیکاری و ریزش مشاغل، رکود اقتصادی و کاهش...
پیش‌بینی جدید بانک جهانی از اقتصاد ایران
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / اقتصاد ایران / بانک جهانی / پیش بینی اقتصاد ایران / رشد اقتصادی ایران
پیش‌بینی جدید بانک جهانی از اقتصاد ایران
بر اساس گزارش بانک جهانی، چشم‌انداز رشد اقتصادی ایران به علت محدودیت‏‌های تجاری و تداوم همه‌گیری جهانی در سال‏‌های آتی همچنان ضعیف خواهد ماند. برآورد بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران در سال ۱۳۹۹، منفی ۴٫۵ درصد است که سومین سال رکود اقتصادی ایران خواهد بود. نوشته پیش‌بینی جدید بانک جهانی از اقتصاد ایران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نویسنده ایتالیایی از احتمال فاجعه اقتصادی در اروپا خبر داد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / قاره اروپا / ایتالیا / هفته وحدت / چین / ایالات متحده آمریکا / کنفرانس وحدت اسلامی
نویسنده ایتالیایی از احتمال فاجعه اقتصادی در اروپا خبر داد
تهران- ایرنا- تحلیل‌گر و نویسنده ایتالیایی شرایط امروز آمریکا را نشان‌دهنده وجود امکان وقوع فاجعه در اروپا دانست و گفت: این فاجعه مالی از رکود اقتصادی قرن نوزدهم میلادی هم بدتر است.
قرنطینه دوباره و اقتصاد متزلزل انگلیس
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
قرنطینه دوباره و اقتصاد متزلزل انگلیس
لندن – ایرنا – دولت انگلیس در حالی از روز پنجشنبه محدودیت‌های کرونایی را دوباره به اجرا می‌گذارد که کارشناسان اقتصادی نسبت به تشدید رکود اقتصادی در این کشور هشدار می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
تغییر ساختار مالی شرکت‌ها در مواجهه با مشکل نقدینگی
واکنش‌ دولت‌ها به بحران همه‌گیر کووید-19 باعث تعطیل شدن بخش قابل توجهی از اقتصاد جهانی شده است و برای بسیاری از شرکت‌ها، مشکلات نقدینگی شدیدی ایجاد کرده است. بنابراین در حالی که رکود اقتصادی سال‌های 2001 تا 2008 تنها تعداد محدودی از شرکت‌ها را تحت فشار شدید نقدینگی قرار داده بود، بحران کرونا تعداد زیادی از شرکت‌ها را با مشکل کمبود وجه نقد مواجه ساخته است.
بایدن: ترامپ در ماه فوریه می‌دانست کرونا تا چه اندازه مهلک است / آنها به دوستانشان در وال استریت اطلاع دادند تا بتوانند قبل از رکود اقتصادی کسب سود کنند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
بایدن: ترامپ در ماه فوریه می‌دانست کرونا تا چه اندازه مهلک است / آنها به دوستانشان در وال استریت اطلاع دادند تا بتوانند قبل از رکود اقتصادی کسب سود کنند
با نزدیک شدن به روز سه شنبه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهارات و ادعاهای گوناگونی علیه هم مطرح می کنند تا به نحوی که بر نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد. در همین راستا جو بایدن نامزد دموکرات ها در صفحه توئیتر خود نوشت: دولت ترامپ می دانست که ویروس کرونا در ماه فوریه چقدر کشنده است. اما آنها به شما و خانواده شما نگفتند. در عوض، آنها به دوستانشان در وال استریت اطلاع دادند تا سرمایه گذاران بتوانند قبل از رسیدن به رکود اقتصادی سود خود را کسب کنند. آنها حقیقت را پنهان کردند. این نابخشودنی است.
علی قنبری:یارانه جدید نقدی فقرا را فقیرتر و ثروتمندان را ثروتمندتر می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / هدفمندسازی یارانه​‌ها / یارانه / توزیع نقدی یارانه / حذف یارانه / رکود اقتصادی / رشد اقتصادی / کسری بودجه / ویروس کرونا
علی قنبری:یارانه جدید نقدی فقرا را فقیرتر و ثروتمندان را ثروتمندتر می‌کند
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بعید است شورای نگهبان با طرح نمایندگان مجلس مبنی بر پرداخت یارانه نقدی جدید به ۶۰ میلیون نفر موافقت کند، تصریح کرد: این طرح شدیدا عوامانه است و بهتر است دولت از هم اکنون به طور قاطع با تصمیم نمایندگان مجلس مخالفت کند چرا که اگر این طرح تصویب شود مسئولیت اجرای آن بر دوش دولت سنگینی خواهد کرد.
پیش‌بینی اکونومیست از ارزانی دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ارزش دلار / اقتصاد آمریکا / نرخ دلار
پیش‌بینی اکونومیست از ارزانی دلار
اکونومیست با اشاره به اینکه آمریکا با شدیدترین رکود اقتصادی از زمان «رکود بزرگ» در دهه ۱۹۳۰ روبرو شده است نوشت: اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک شده است و روند افت ارزش دلار که ماه‌هاست شروع شده در ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد داشت. نوشته پیش‌بینی اکونومیست از ارزانی دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اکونومیست: اقتصاد آمریکا ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک‌ می‌شود/ ادامه روند نزولی ارزش دلار در سال ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
اکونومیست: اقتصاد آمریکا ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک‌ می‌شود/ ادامه روند نزولی ارزش دلار در سال ۲۰۲۱
اکونومیست با اشاره به این که آمریکا با شدیدترین رکود اقتصادی از زمان «رکود بزرگ» در دهه ۱۹۳۰ روبرو شده است نوشت: اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک شده و روند افت ارزش دلار که ماه‌هاست شروع شده در ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
لیر در آستانه سقوط
ارزش هر دلار به نزدیکی 3/ 8 لیر رسید. به گزارش «ایسنا» به نقل از بلومبرگ، بالا رفتن فشار تورمی و کاهش شدید ذخایر ارزی باعث نگرانی معامله‌گران از توانایی بانک‌مرکزی ترکیه در مدیریت شرایط کنونی شده است. از طرف دیگر نگرانی‌هایی از پیامدهای کرونا روی اقتصاد ترکیه که بخش بزرگی از اقتصاد ترکیه به گردشگری وابسته است، وجود دارد و تداوم شرایط کرونایی می‌تواند باعث عمیق‌تر شدن رکود اقتصادی در این کشور و افزایش شدید نرخ بیکاری شود.
چشم‌انداز مبهم فعالیت شرکت‌های فناوری با وجود افزایش درآمد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چشم‌انداز مبهم فعالیت شرکت‌های فناوری با وجود افزایش درآمد
با وجود افزایش درآمد پنج شرکت اپل، آلفابت، فیس‌بوک، آمازون و توییتر در سه ماه سوم ۲۰۲۰ میلادی، اما چشم‌انداز فعالیت آنها در آینده مبهم است. به گزارش آسوشیتدپرس، روز گذشته پنج شرکت بزرگ فناوری، گزارشی از رشد قدرتمند درآمدها و آینده مبهم خود ارائه کردند. این در حالی است که آنها سعی دارند با رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان مقابله کنند. هرچند درآمد آمازون، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، فیس‌بوک، اپل و توییتر از پیش‌بینی‌های تحلیلگران بیشتر است اما چشم‌انداز تاریک و عوامل عدم‌قطعیت دیگر در بازار سبب شده ارزش سهام همه شرکت‌ها به غیر‌آلفابت کاهش یابد.
پیش‌بینی رکود اقتصادی شدید برای شیخ‌نشینان خلیج فارس تا پایان 2020
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
پیش‌بینی رکود اقتصادی شدید برای شیخ‌نشینان خلیج فارس تا پایان 2020
اقتصاددانان پیش‌بینی کردند که اقتصاد کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تا پایان سال جاری با رکود شدیدی مواجه خواهد شد.
سقوط بی‌سابقه اجاره مسکن در نیویورک به دلیل کرونا/ زندگی در منهتن، سه ماه رایگان!
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / اجاره مسکن / نیویورک / کرونا / منهتن
سقوط بی‌سابقه اجاره مسکن در نیویورک به دلیل کرونا/ زندگی در منهتن، سه ماه رایگان!
شرایط فعلی پندمی کرونا در جهان، رکود اقتصادی و مشکلات عمومی منجر به کاهش بسیاری از هزینه‌ها شده است. مثال پربازتاب این اتفاق، هزینه اجاره مسکن در نیویورک است.
حذف کابینت از واحدهای مسکونی نوساز/ روکش چینی روی کابینت های ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
حذف کابینت از واحدهای مسکونی نوساز/ روکش چینی روی کابینت های ایرانی
صنعت کابینت هم این روزها جزء آن دسته از بازارهایی است که به دلیل رکود اقتصادی حاکم بر کشور و قیمت های لحظه ای در رکود به سر می برد و گرانی شدید در این بخش باعث شده تا سازندگان نصب کابینت را در واحدهای مسکونی نوساز حذف کنند.
کرونا هتل ها و رستورانها را ضربه فنی کرد!
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / کروناویروس / اشغال هتل ها / رستوران / بخش خدمات / بازار کار / افزایش نرخ دلار / نرخ ارز / مشاغل / بلیت هواپیما / حمل و نقل
کرونا هتل ها و رستورانها را ضربه فنی کرد!
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که تعداد شاغلین بخش خدمات در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با کاهش همراه بوده و این امر ناشی از تاثیرپذیری بسیاری از مشاغل خدماتی از شیوع کرونا بوده است به نحوی که آمارها از کاهش ۳۳ درصدی شاغلین هتل ها و رستورانها در بهار امسال حکایت دارد.
ویروس کرونا در خدمت قدرت رو به رشد چین
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ویروس کرونا در خدمت قدرت رو به رشد چین
شاید یک سال قبل کمتر کسی فکرش را می کرد که در قرن 21، ویروسی کوچک به کشندگی ویروس آنفولانزا (البته مسری تر) بتواند چنین بحرانی را در جهان ایجاد کند، میلیون ها نفر کشته، برابر شدن قیمت نفت با قیمت آب، میلیون ها دلار ضربه به صنعت هوایی و صنعت توریسم جهان، به وجود آمدن بزرگترین رکود اقتصادی سالهای اخیر که از زمان جنگ جهانی دوم به بعد بی سابقه بود
بازار داغ مبلمان لوکس همزمان با رکود اقتصادی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / فروش مبل / تاثیرات اقتصادی کرونا / اقتصاد
بازار داغ مبلمان لوکس همزمان با رکود اقتصادی
به پاساژ شماره ۳ بازار مبل ایران می‌رویم. می‌توان از پشت شیشه‌هایی که فروشگاه‌ها را دیوار کرده‌اند داخل آن‌ها را دید؛ خبری از مشتری نیست. انواع مبل و میز با سلیقه‌های عالی کنار هم چیده شده‌اند، اما خریداری از بین آن‌ها رد نمی‌شود، تنها فروشندگان، هرکدام گوشه‌ای روی یکی از مبل‌ها نشسته‌اند و صفحه گوشی را بالا و پایین می‌کنند. اما این تنها ظاهر ماجراست.
اقتصاددانان آمریکا هم پشت بایدن درآمدند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / انتخابات آمریکا / دموکراسی / رکود اقتصادی / فوربس / هرج و مرج
اقتصاددانان آمریکا هم پشت بایدن درآمدند
اقتصاد نیوز : ۷۰۰ نفر از اقتصاددانان آمریکایی با انتشار یک نامه از مردم این کشور درخواست کردند تا در انتخابات آمریکا به ترامپ رای ندهند.
برنامه‌ی تازه نمایندگان مجلس برای منابع همسان‌سازی!/ دریافت بودجه کالابرگ از تامین اجتماعی «ایراد شرعی» دارد
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / رکود اقتصادی / سازمان تامین اجتماعی / کالابرگ / نصرالله دریابیگی / همسان سازی حقوق بازنشستگان / همسان‌سازی / بودجه کالابرگ
برنامه‌ی تازه نمایندگان مجلس برای منابع همسان‌سازی!/ دریافت بودجه کالابرگ از تامین اجتماعی «ایراد شرعی» دارد
ایلنا: دبیر خانه کارگر مازنداران می‌گوید: هر اقدامی از سوی دولت برای دریافت ۱۵ هزار میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی به منظور تامین کسری منابع طرح توزیع کالابرگ…
اقتصاد اروپا در معرض رکود ثانویه قرار دارد / خطر سقوط دوباره در کمین فعالیت‌های اقتصادی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا / رکود اقتصادی / اقتصاد اروپا
اقتصاد اروپا در معرض رکود ثانویه قرار دارد / خطر سقوط دوباره در کمین فعالیت‌های اقتصادی
بانی و کلاید، جانیان که نفرت عمومی از بانک‌ها قهرمان‌شان کرد!
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
بانی و کلاید، جانیان که نفرت عمومی از بانک‌ها قهرمان‌شان کرد!
ساخته آرتور پن روایتی تکان دهنده از عالم‌گیر شدن شهرت یک زوج بانک‌زن آمریکایی است که با وجود اقدامات مجرمانه‌شان، به واسطه نفرت عمومی از نظام بانک‌دای آمریکا در دوران رکود اقتصادی، از محبوب بالایی برخوردارند؛ فیلمی دیدنی که جزو مهم‌ترین آثار سینمای کلاسیک محسوب می‌شود.
توهم تئوری توطئه
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / توهم / توطئه / رکود اقتصادی / 5G / جهان / ارتباطات
توهم تئوری توطئه "5G"؛ خطر رکود اقتصادی
سازمان جهانی بهداشت نیز از سال ۱۹۹۶ در چارچوب طرح بین‌المللی میدان‌های الکترومغناطیسی خطرات بالقوه میدان‌های الکترومغناطیسی برای سلامت را تجزیه و تحلیل کرده است و هنوز نتوانسته هیچ گونه اثرات منفی برای آن شناسایی کند.
ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ارزهای خانگی / بازار ارز / کاهش قیمت دلار
ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟
به گزارش خبرنگار  الف، بازار ارز و سکه دیروز بعد از دو روز ریزش قیمتها حال و هوای جالبی داشت و دیدنی بود.  اکثر مراجعه کنندگان را متقاضیان خرید ارز روزهای گذشته تشکیل می داد که از ترس کاهش قیمتها و جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر به بازار مراجعه کرده بودند.سوال کلی تمام این مراجعه کنندگان از صرافان و دلالان سرپایی بازار ارز این بود که آیا نرخ ارز و قیمت سکه باز هم نزولی خواهد بود و یا باز هم قیمت به روزهای قبل خود باز خواهد گشت؟ اگر چه صرافان به این سوالات واکنش چندان روشن و مشخصی نشان نمی دادند اما اکثر صرافان اعلام می کردند که  آینده بازار بدون پیش بینی است و هر احتمالی وجود دارد.برخی صرافان معتقد بودند که قیمتها روند کاهشی خواهد داشت و همین موضوع باعث شده است تا سرمایه گذاران …
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
وقتی یک روزنامه آبروی خود را وسط می‌گذارد
در اقدامی بی‌سابقه روزنامه پرتیراژ،موثر و قدیمی«یو اس ای تودی» به صورت رسمی از خوانندگان خود خواست به ترامپ رای ندهند.چرا باید یک روزنامه غیر حزبی چنین درخواستی را مطرح کند؟آفتاب یزد در این باره با اکبر نصراللهی از اساتید رسانه و علی بیگدلی کارشناس بین‌الملل گفتگو کرده استآفتاب یزد ـ رضا بردستانی: یک استاد دانشگاه در گفتگو با آفتاب‌یزد می‌گوید: «هیچ وقت نمی‌توان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا«چهره ی از پیش برنده» معرفی کرد زیرا آمریکایی‌ها در عالم سیاست «ساده انگار»، «تابع رفتارهای پوپولیستی» و فاقد«منطق و خرد سیاسی» مستحکم هستند.دکتر علی بیگدلی ادامه می‌دهد: بر همین اساس باید گفت به میدان آمدن یکی از معتبرترین روزنامه‌های آمریکایی ـ یو.اس.ای.تودی ـ می‌تواند به منزله ی سنگین شدن کفه ی ترازوی …
صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی اقتصادی خود از آسیا را بدتر کرد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / صندوق بین المللی پول / رکود اقتصادی / اقتصاد / قاره آسیا / ویروس کرونا
صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی اقتصادی خود از آسیا را بدتر کرد
صندوق بین‌المللی پول عصر چهارشنبه اعلام کرد پیش‌بینی خود از اقتصاد آسیا را اصلاح کرده و کاهش داده است.
سود بانکی افزایش یابد، بازارها آرام می شوند/ افزایش نرخ سود اقدامی ضد تورمی است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سود بانکی افزایش یابد، بازارها آرام می شوند/ افزایش نرخ سود اقدامی ضد تورمی است
قائمی نیا کارشناس بانکی می گوید؛ اکنون که سیل نقدینگی در پی رکود اقتصادی کشور هر روز به بازاری سرازیر می شود بهترین گزینه برای جمع آوری سرمایه های سرگردان هدایت آن به سمت بانک ها با اجرای سیاست افزایش نرخ سود بانکی است.
ببینید | واکنش روحانی به طرح استیضاحش
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / حسن روحانی / ویروس کرونا / رکود اقتصادی / دولت
ببینید | واکنش روحانی به طرح استیضاحش
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: ما دو دست بیشتر نداریم. با یک دست با کرونا مبارزه می‌کنیم و با دست دیگر با تحریم اقتصادی آمریکا. به حاشیه‌ها نباید توجه کرد. دولت بدون مجلس، قوه قضاییه، صداوسیما، نیروهای مسلح، بخش خصوصی و بدون مردم نمی‌تواند کاری انجام دهد. منبع: صدا و سیما
سرمایه‌های امارات فرشته نجات اقتصاد صهیونیست‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / تل آویو / بحرین / مسیر اشتباه / آسیای غربی / رژیم صهیونیستی / امارات‌ متحده ‌عربی / فلسطین / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
سرمایه‌های امارات فرشته نجات اقتصاد صهیونیست‌ها
تهران - ایرنا - صندوق سرمایه گذاری مشترک امارات و رژیم صهیونیستی بنا به توصیه مقامات آمریکا به کاخ نشین‌های ابوظبی تاسیس می شود تا فرشته نجات اقتصاد بحران زده صهیونیست‌ها در زمانی که رکود اقتصادی بر بیشتر نقاط جهان سایه افکنده، شود.
تغییر نگرش مدیران، لازمه توسعه پایدار صنعت گردشگری است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سرویس زیارت و گردشگری / زیارت / گردشگری / استانداری خراسان رضوی / رکود اقتصادی / صنعت گردشگری
تغییر نگرش مدیران، لازمه توسعه پایدار صنعت گردشگری است
دبیر جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایران گفت: تغییر نگرش مدیران نسبت به گردشگری به عنوان صنعتی موثر بر توسعه پایدار استان خراسان رضوی بسیار مهم است که به نظر می‌رسد با احقاق این امر مشکلات پیش‌رو حل خواهد شد. 
همه دنیا یک طرف، چین یک طرف
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
همه دنیا یک طرف، چین یک طرف
شهروند آنلاین: صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد به خاطر شیوع ویروس کرونا بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان درگیر رکود اقتصادی عمیقی شده و چین تنها اقتصاد بزرگی خواهد بود که می‌تواند خود را از بحران خارج کرده و رشد مثبت داشته باشد. این صندوق اعلام کرد علیرغم از سرگیری بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و لغو محدودیت‌ها پیش‌بینی می‌شود اقتصاد جهانی برای سال جاری رشد منفی 4.4 درصدی را به ثبت برساند. علیرغم آنکه پیش‌بینی کنونی از منفی 5.2 درصد به منفی 4.4 درصد بهبود پیدا کرده اما همچنان سال 2020 بدترین سالی است که اقتصاد جهانی از دهه 1930 و زمان رکود بزرگ اقتصادی در جهان تاکنون تجربه کرده است. در گزارش چشم انداز اقتصادی جهان که توسط صندوق بین‌المللی پول منتشر شده آمده است دلیل بهبود 0.8 درصدی پیش‌بینی اوضاع …
عدم استقبال از مجتمع‌های ایستگاهی مترو به دلیل مال‌سازی‌ گسترده در پایتخت/ برگزاری ۲ مزایده بدون مشتری
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / شهرداری تهران / علی امام / شرکت مترو تهران / مجتمع های ایستگاهی
عدم استقبال از مجتمع‌های ایستگاهی مترو به دلیل مال‌سازی‌ گسترده در پایتخت/ برگزاری ۲ مزایده بدون مشتری
ایلنا: مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: رکود اقتصادی در کشور باعث شده است تا بخش خصوصی نسبت به خرید مجتمع‌های ایستگاهی استقبال نداشته باشد و دو مزایده شهریور ماه نیز به…
کارگرانی که در خیابان های دبی کنار آسمان خراش ها می خوابند
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / امارات متحده عربی / ویروس کرونا / شهر دبی / کارگران خارجی
کارگرانی که در خیابان های دبی کنار آسمان خراش ها می خوابند
اوضاع کارگران خارجی در دبی در سایه گسترش ویروس کرونا و رکود اقتصادی و عدم توانایی در بازگشت به کشورشان وخیم تر شده است.
«اقتصادِ ترامپی» به روایت اکونومیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / رکود اقتصادی / دونالد ترامپ / اقتصاد آمریکا / اکونومیست / تولید ناخالص داخلی / فدرال رزرو / نرخ سود / سیاست‌های اقتصادی / بحران اقتصادی آمریکا / بحران اقتصادی کرونا
«اقتصادِ ترامپی» به روایت اکونومیست
اقتصادنیوز : نشریه هفتگی اکونومیست در جدیدترین شماره خود در مطلبی با عنوان «رتبه‌بندی ترامپونومیکس» به بررسی چگونگی سیاست‌های اقتصادی دولت ترامپ و نتایج حاصل از آن پرداخته‌است.
خدمات‌رسانی با صورت زخمی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
خدمات‌رسانی با صورت زخمی
حامد فوقانی- دبیر سرویس شهر  حال و روز ناوگان حمل‌ونقل عمومی خوب نیست؛ کرونا به جانش افتاده و اگر کمک‌های دولتی نرسد، بی‌تردید حالش بدتر از اینی که هست می‌شود. به همین‌خاطر است که محمود ترفع، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران دیروز به همشهری گفت که اتوبوسرانی به وی‍‍ژه بخش خصوصی، صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است. ناگفته پیداست که رکود اقتصادی حاکم بر ساخت و ساز، کاهش مسافران حمل‌ونقل عمومی از 4میلیون نفر به زیر 2میلیون نفر در روز و افزایش هزینه‌ها باعث شده تا پالس‌های خوبی از جیب خزانه تهران، …
رشد دو درصدی به شرط مهار کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / اقتصاد / ایران / جهان / رکود اقتصادی / ویروس
رشد دو درصدی به شرط مهار کرونا
اگر دوره‌های رکود اقتصادی در دهه 30 میلادی و رکود سال 2008 و 2009 را کنار بگذاریم، آنچه که در سال 2020 بر اقتصاد جهان گذشت، نمونه‌ای منحصر به فرد و غیرقابل پیش‌بینی بود.
اصناف مشکلات تامین بودجه و منابع مالی دارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / ویروس کرونا / نرخ ارز / اتاق اصناف ایران
اصناف مشکلات تامین بودجه و منابع مالی دارند
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون قوانین و مقرارت اتاق اصناف ایران گفت: امروز با توجه به وضعیت رکود اقتصادی و رشد هزینه‌ها، اتاق‌های اصناف، مشکلات تامین بودجه دارند.
بلا و برکت کرونا برای مشاغل اینستاگرامی
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / ویروس کرونا / اشتغال زایی / اینستاگرام / ویدیوژورنال
بلا و برکت کرونا برای مشاغل اینستاگرامی
شیوع کرونا و رکود اقتصادی ناشی از آن، تمام جهان را درگیر کرده است.
یک دهه رکود بزرگ
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / رکود بزرگ / رکود اقتصادی / رکود اقتصادی دنیا / رکود اقتصادی امریکا / رکود اقتصادی اروپا / فقر
یک دهه رکود بزرگ
رکود بزرگ یا ایستایی بزرگ به رکود گسترده اقتصادی جهان، یک دهه پیش از آغاز جنگ جهانی دوم گفته می‌شود. شروع بحران بزرگ در دنیا با نوسان، اما در اغلب کشورهای جهان از سال ۱۹۲۹ بوده و پایان آن اواخر دهه ۱۹۳۰ یا اوایل ۱۹۴۰ بوده‌است. بحران بزرگ را می‌توان عمیق‌ترین، طولانی‌ترین و گسترده‌ترین بحران اقتصادی سده بیستم دانست. در قرن ۲۱ از بحران بزرگ، عموماً به عنوانی مثالی برای اقتصاد جهان که تا چه اندازه می‌تواند تنزل داشته باشد، استفاده می‌شود.
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و جمعیت در حال تحصیل برخی رشته ها
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / بیکاری / بیکاری فارغ التحصیلان / فارغ التحصیل
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و جمعیت در حال تحصیل برخی رشته ها
به نظر می رسد علاوه بر رکود اقتصادی، عواملی مانند عدم تناسب میان رشته های تحصیلی دانشگاه با نیاز بازار کار کشور و نیز فقدان توانایی و مهارت افراد تحصیل‌کرده در کسب فرصت‌های شغلی موجود و همچنین اشباع بازار کار از برخی رشته‌های تحصیلی از جمله علل عدم موفقیت فارغ التحصیلان در یافتن شغل مناسب می باشد.
کامران ندری:جو روانی ناشی از تحریم‌ها بازار ارز را تکان داد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / تحریم / اقتصاد ایران / رشد اقتصادی / رکود اقتصادی / بحران جهانی اقتصاد / اندیشه اقتصادی / ارز / بازار طلا و ارز / تورم
کامران ندری:جو روانی ناشی از تحریم‌ها بازار ارز را تکان داد
یک کارشناس حوزه پولی معتقد است افزایش قیمت ارز در این روزها به دلیل اعمال تحریم‌های امریکا علیه ۱۸ بانک و موسسه مالی بوده است.
بحران جهانی قیمت مسکن
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / قیمت مسکن / ویروس کرونا / مسکن / ویدیوژورنال
بحران جهانی قیمت مسکن
چرا با وجود رکود اقتصادی ناشی از کرونا، قیمت خانه افزایش می‌یابد؟ نشریه اکونومیست این سوال را مطرح کرده و به آن پاسخ داده‌است.
ویروس کرونا؛ ۱۵۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۲۱ به فقر شدید مبتلا می‌شوند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / ویروس کرونا / اقتصاد جهانی
ویروس کرونا؛ ۱۵۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۲۱ به فقر شدید مبتلا می‌شوند
طبق گزارش بانک جهانی، انتظار می‌رود همه‌گیری ویروس کرونا ۸۸ میلیون نفر دیگر را در سال جاری میلادی به جمع ۱۱۵ میلیون نفری که در فقر شدید به سرمی‌برند اضافه کند و این تعداد با توجه به شدت رکود اقتصادی به وجود آمده، تا ۲۰۲۱ به ۱۵۰ میلیون نفر برسد.
کرونا تا سال ۲۰۲۱ چند میلیون نفر را دچار فقر شدید خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کرونا تا سال ۲۰۲۱ چند میلیون نفر را دچار فقر شدید خواهد کرد؟
تسنیم به نقل از راشاتودی نوشت: طبق گزارش بانک جهانی، انتظار می‌رود همه‌گیری ویروس کرونا ۸۸ میلیون نفر دیگر را در سال جاری میلادی به جمع ۱۱۵ میلیون نفری که در فقر شدید به سرمی‌برند اضافه کند و این تعداد با توجه به شدت رکود اقتصادی به وجود آمده، تا ۲۰۲۱ به ۱۵۰ میلیون نفر برسد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •