دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
۲ روز قبل / اینترنت موبایل / توییت فلاح جوشقانی / حسین فلاح جوشقانی
واکنش معاون وزیر ارتباطات به افزایش قیمت اینترنت موبایل
حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با انتشار توییتی از مخالفت این سازمان با افزایش قیمت اینترنت موبایل خبر داد.
واکنش رگولاتوری به افزایش نرخ بسته های اینترنت/ قیمتها به قبل باز می گردد
۲ روز قبل / حسین فلاح جوشقانی / رگولاتوری / اینترنت
واکنش رگولاتوری به افزایش نرخ بسته های اینترنت/ قیمتها به قبل باز می گردد
در پی افزایش بدون اطلاع رسانی نرخ بسته های اینترنت از سوی اپراتورهای موبایل، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برخورد قانونی با این موضوع و بازگشت قیمت ها به قبل خبر داد.
رشد ۲۵ میلیونی خطوط موبایل
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رشد ۲۵ میلیونی خطوط موبایل
تحولات خدمات ارتباطی سبک زندگی امروزی را متحول کرده، تحولی که رنگ و بوی دیجیتالی دارد و دیگر در آن خبری از تلفن‎های قدیمی نیست. گوشی‎های هوشمند جای آنها را گرفته‌اند. به هر حال امکانات این ابزارهای ارتباطی دیجیتالی اعم از دسترسی به اینترنت و برنامه‎های مختلف موبایلی در کنار تماس تلفنی و ارسال پیامک کافی بود تا دیگر کمتر کسی سراغ تلفن‎های ثابت برود. البته آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت پوشش تلفن همراه و تلفن ثابت در کشور که مربوط به پایان سال ۹۸ است، گویای این تغییر است به‌طوری‌که در یک‌سال گذشته ۲۵ میلیون خط موبایل وارد شبکه ارتباطی شده اما ضریب نفوذ تلفن ثابت همچنان روند نزولی را طی می‌کند.
نامه انتقادی به وزیر ارتباطات درباره تأیید نمونه تجهیزات رایانه ای
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / تجهیزات الکترونیکی / رایانه / سازمان نظام صنفی رایانه ای / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / نامه سرگشاده
نامه انتقادی به وزیر ارتباطات درباره تأیید نمونه تجهیزات رایانه ای
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای انتقادی به سیاست رگولاتوری در خصوص تایید نمونه تجهیزات رایانه‌ای، اعلام کرد: تجهیزات امنیتی دارای گواهی بین‏‌المللی در ایران تایید نمی شوند.
نصر خواستار دریافت آمار تایید نمونه تجهیزات فاوا شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / تجهیزات نمونه فناوری اطلاعات
نصر خواستار دریافت آمار تایید نمونه تجهیزات فاوا شد
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) طی نامه‌ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خواستار ارایه گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص آمار تایید نمونه شد.
کرونا و آموزش مجازی؛به ثمر نشستن تلاش‌های دولت در توسعه پهنای باند اینترنت
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / دولت یازدهم / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
کرونا و آموزش مجازی؛به ثمر نشستن تلاش‌های دولت در توسعه پهنای باند اینترنت
تهران-ایرنا- توسعه پهنای باند اینترنت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در کشور، پیشرفتی چشمگیر داشته است و در روزهای سخت کرونا همین توسعه پهنای باند بود که به کمک تداوم روند آموزشی در کشور آمد و نگذاشت جریان آموزش و پرورش در کشور قطع شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
رشد4برابری حق اشتراک تلفن ثابت در تهران
علی ابراهیمی_دبیرگروه بازار آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دایربودن بیش از 28میلیون و 980هزار خط تلفن ثابت و ضریب نفوذ 34.89درصدی تلفن در کشورمان حکایت دارد؛ خدماتی که در بخش تلفن ثابت به شیوه‌ای انحصاری توسط شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های مخابرات استانی در بخش مکالمات و دیتا ارائه می‌شود اما توسعه شبکه مخابرات و تغییر بستر ارائه خدمات از کابل مسی به فیبر نوری از یک سو ، رشد روزافزون هزینه‌های ارائه خدمات تلفن ثابت و از سوی دیگر تأکید دستگاه‌های نظارتی بر تثبیت نرخ خدمات ارائه …
ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور در سال ۱۳۹۸ کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور در سال ۱۳۹۸ کاهش یافته است
آمارهای جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۸، کشور با کاهش ضریب نفوذ تلفن ثابت روبه‌رو شده است.
تعطیلی بساط متخلفان وَس
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تلفن همراه / توئیتر / دادسرا / موبایل / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
تعطیلی بساط متخلفان وَس
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توضیح مصوبه اخیر این سازمان برای سازماندهی خدمات ارزش افزوده اعلام کرد که آنها با کمک این مصوبه به دنبال تعطیلی همیشگی سرویس خدمات ارزش افزوده نیستند؛
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مبالغ کلاهبرداری «وس» در دست رسیدگی قضایی
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مبالغی که تحت عنوان «سرویس خدمات ارزش افزوده» به‌صورت ناخواسته از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک موبایل کسر شده بود، در دست رسیدگی قضایی قرار دارد، در صورتی که کلاهبرداری محرز شود، پول‌ها به مردم بازگشت داده خواهد شد. میزان آن مشخص نیست اما از شکایت حداقل ۱۰ هزار تومانی تا ۴۰۰ هزار تومانی داشته‌ایم. حسین فلاح‌جوشقانی در نشست خبری در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به نتایج اجرای مصوبه پایان خدمات ارزش افزوده موبایل (وس) گفت: بازار ۲۷۰۰ میلیارد تومانی خدمات ارزش افزوده موبایل با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پایان یافته است. وی با بیان اینکه این مصوبه در راستای ساماندهی سرویس ارزش افزوده از ۱۵ خرداد ماه اجرایی شده است، گفت: …
آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات / نسترن محسنی
آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آئین نامه مربوط به تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی تدوین شده و به زودی در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب می شود.
انصراف یک میلیون کاربر از اینترنت خانگی طی یکسال/ اینترنت موبایل، مشتریانش پروپا قرص ترند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اینترنت / کاربران اینترنت
انصراف یک میلیون کاربر از اینترنت خانگی طی یکسال/ اینترنت موبایل، مشتریانش پروپا قرص ترند
ایران نوشت:طبق آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) از وضعیت اینترنت در کشور، بیش از یک میلیون کاربر اینترنت ثابت خانگی در یکسال اخیر، از داشتن این سرویس انصراف داده و به سمت استفاده از اینترنت موبایل رفته‌اند.
انحصار مخابرات در ارائه VDSL شکسته شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / شرکت مخابرات / اینترنت ثابت
انحصار مخابرات در ارائه VDSL شکسته شد
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: انحصار شرکت مخابرات ایران در ارائه خدمات اینترنت ثابت VDSL شکسته شد.
سرگردانی هزینه‌های کلاهبرداری‌ شده خدمات ارزش افزوده
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / خدمات ارزش افزوده
سرگردانی هزینه‌های کلاهبرداری‌ شده خدمات ارزش افزوده
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره زمان بازگشت هزینه‌ کلاهبرداری‌های صورت‌گرفته در حوزه خدمات ارزش افزوده گفت: ما شکایتی را تنظیم کرده و به قوه قضاییه فرستادیم و آن‌ها هم در دستور بررسی‌های خود قرار دادند.
دفاع از «پایان وس» در دیوان عدالت اداری
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ارتباطات / شبکه ملی اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / حسین فلاح جوشقانی
دفاع از «پایان وس» در دیوان عدالت اداری
تهران - ایرنا - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور گفت: از مصوبه موسوم به «پایان وس» در دیوان عدالت اداری شکایت‌نامه‌ای تنظیم شده که در زمان مقرر از این مصوبه که در راستای حق‌الناس به تصویب رسیده است، دفاع خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
کاهش مشترکان اینترنت ثابت
تعداد مشترکان اینترنت پهن‌باند ثابت تا پایان سال ۱۳۹۸، ۹ میلیون است که نسبت به آمار ۱۰ میلیونی سال ۱۳۹۷، با کاهش مواجه شده است. تعداد مشترکان اینترنت پهن‌باند طبق آخرین آمار منتشرشده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سال ۱۳۹۸، ۷۸ میلیون و ۱۶ هزار و ۴۳۳ است که شامل ۶۸ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۱۵ مشترک اینترنت پهن‌باند سیار و ۹ میلیون و ۲۴ هزار و ۳۱۸ مشترک اینترنت پهن‌باند ثابت می‌شود. مطابق این آمار، ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند تا پایان سال گذشته، 91/ 93 درصد است که 05/ 83 درصد آن مربوط به ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند سیار و 86/ 10 درصد ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند ثابت است. این درحالی است که ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند در سال ۱۳۹۷ بیش از ۹۰ درصد، در سال ۱۳۹۶ بیش از ۷۸ و در سال ۱۳۹۵ بیش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
خدشه به اعتماد مردم جریمه سنگین اپراتورها
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به افشای داده‌های کاربران در برخی اپراتورها تاکید کرد: مهم‌ترین سرمایه یک اپراتور، اعتماد عمومی و مشترکان است و اگر آن را از دست بدهد، دیگر چیزی ندارد. از ابتدای سال‌جاری اخباری از نشت اطلاعات کاربران سازمان‌ها و اپلیکیشن‌ها شنیده شد و مرکز ماهر نیز در بیانیه‌ای در رابطه با روند افشای داده‌های سازمان‌ها و کسب‌وکارها در فضای مجازی، با اعلام این نکته که ارتقای هر سیستمی، از جمله امنیت و حفاظت از داده‌های شهروندان نیازمند دریافت بازخوردها و تصحیح آن سیستم است، تاکید کرد: «مسوولیت پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی هر دستگاه، بر عهده بالاترین مقام آن دستگاه خواهد بود.»
چه کسانی در مقابل کودتای رسانه‌ای خاموش خواهند ایستاد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / سازمان صدا وسیما / شورای نگهبان / شورای عالی فضای مجازی / دولت دوازدهم / اینستاگرام / قانون اساسی / مرکز ملی فضای مجازی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / وزارت ارتباطات / رییس جمهور
چه کسانی در مقابل کودتای رسانه‌ای خاموش خواهند ایستاد؟
رئیس قوه قضاییه براساس وظیفه‌اش و به استناد نامه رهبری، دستور داد تا تمام دادستان‌های کل کشور اگر تلویزیون اینترنتی دیدند که مجوز صدا و سیما را ندارد باید با آن برخورد شود.
بررسی توسعه ۵میلیون پورت اینترنت پرسرعت
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سازمان تنظیم مقررات رادیویی
بررسی توسعه ۵میلیون پورت اینترنت پرسرعت
جلسه هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با حضور مهندس فلاح جوشقانی، معاونت وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
فعال‌سازی خدمات ارزش‌افزوده اعتباری شد
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: اپراتورهای موبایل از امروز ملزم به اجرای الحاقیه مصوبه ارائه خدمات ارزش‌افزوده (VAS) هستند که براساس آن فعال‌سازی این خدمات با خرید اعتبار، ممکن است. مجید حقی با اشاره به اینکه این مصوبه در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۹۸ تصویب شده است، گفت: با توجه به وجود برخی چالش‌ها در ارائه خدمات ارزش‌افزوده تلفن‌همراه، این ضوابط با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کننده تصویب شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
۷۰ هزار سیم‌کارت مزاحم پیامکی قطع شد
اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که مبادرت به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند سرعت یافته و رگولاتوری در عرض ۳ ماه گذشته بیش از ۷۰ هزار سیم‌کارت مزاحم پیامکی را مسدود کرده است. درحالی‌که تا پایان سال ۹۸ آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از قطع ۲۴۰ هزار سیم‌کارت مزاحم پیامکی حکایت داشت هم‌اکنون با تسریع این روند، در کمتر از سه ماه گذشته، این آمار به قطع ۳۱۰ هزار سیم‌کارت منجر شده است. برخورد با موضوع تبلیغات پیامکی از حدود 5/ 1 سال گذشته در قالب مسدود‌سازی سیم‌کارت‌های شخصی که پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی ارسال می‌کنند، دنبال می‌شود و تا پایان سال ۹۸ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حدود ۲۴۶ هزار سیم‌کارت را به این دلیل مسدود کرد.اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که مبادرت به ارسال پیامک‌های …
سوت پایان «وس»
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
سوت پایان «وس»
بالاخره مهلت اپراتورهای موبایل برای اجرای مصوبه جدید خدمات ارزش‌افزوده تلفن‌همراه طبق مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسید و براساس آن اپراتورهای موبایل کل خدمات ارزش‌افزوده تلفن‌همراه را متوقف می‎کنند. حسین فلاح‌جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اعلام این خبر در توییتر گفت: ۱۵ خرداد ۹۹ مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه موسوم به «پایان وس» است. این مصوبه از دوشنبه پیش‌رو (19 خرداد)، لازم‌الاجرا است. در واقع، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۱۴ خردادماه با ابلاغ نامه‌ای به اپراتورهای موبایل از آنها خواست تا خدمات ارزش‌افزوده را مطابق با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به مشترکان ارائه دهند.
مرکز ماهر درز اطلاعات رایتل را تائید کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۵
مرکز ماهر درز اطلاعات رایتل را تائید کرده است
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توئیتی نوشت: مرکز ماهر درز اطلاعات رایتل را تایید کرده و گزارش ها نشان می دهد اطلاعات لو رفته متعلق به ۴سال پیش بوده است.
تائید درز اطلاعات رایتل
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / رایتل / درز اطلاعات
تائید درز اطلاعات رایتل
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توئیتی نوشت: مرکز ماهر درز اطلاعات رایتل را تایید کرده و گزارش ها نشان می دهد اطلاعات لو رفته متعلق به ۴سال پیش بوده است.
اجرایی شدن مصوبه مربوط به «پایان وس» از ۱۵ خرداد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / ارتباطات
اجرایی شدن مصوبه مربوط به «پایان وس» از ۱۵ خرداد
تهران - ایرنا - معاون وزیر ارتباطات از اجرای مصوبه مربوط به پایان گرفتن کلاهبرداری‌ها حوزه خدمات ارزش افزوده از ١۵ خرداد خبر داد.
مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / رگولاتوری / ارزش افزوده / موبایل / حسین فلاح جوشقانی
مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام مهلت اپراتورهای موبایل برای اجرای مصوبه جدید خدمات ارزش افزوده تلفن همراه خبر داد.
رقابت اپراتورهای ثابت، کیفیت خدمات را بالا می‌برد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
رقابت اپراتورهای ثابت، کیفیت خدمات را بالا می‌برد
تهران - ایرنا - مدیر کل نظارت بر سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با اشاره به اینکه از روز افتتاح سایت xdslplus.ir تاکنون ۷۰ درصد درخواست‌ها در طی بازه ۴۸ ساعته تحویل و فعال شده است، گفت: ۳۰ درصد مانده درخواست‌ها به دلیل بررسی و فرآیند امکان‌سنجی در دست انجام است و به موقع تحویل می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
برای اینترنت خوب، سیم‌کارت کدام اپراتور را خریداری کنیم؟
سازمان تنظیم مقررات به صورت فصلی گزارش‌های مختلفی را در زمینه عملکرد اپراتور‌های سیار و ثابت ارایه می‌کند که حاوی اطلاعات بسیار کاملی در بخش‌های مختلف هستند. با کمک این گزارش‌های فصلی می‌توان به مقایسه عملکرد اپراتور‌ها پرداخت و اپراتور مناسب را برای استفاده‌ از خدماتش برگزید. اخیرا نیز گزارش فصل زمستان این سازمان منتشر شده که همانند گذشته حاوی اطلاعات جالبی است.  تا سه ماهه چهارم سال 98 مجموع مشترکان 3G و ۴G همراه اول نزدیک 34 میلیون مشترک بود که از این میزان 12 میلیون مشترک از شبکه 3G و 21 میلیون مشترک از شبکه 4G استفاده می‌کردند. از سوی دیگر ایرانسل با مجموع 31 میلیون مشترک در شبکه‌های 3G و ۴G بوده است. رایتل نیز مجموعا 3 میلیون مشترک …
مکمل تلویزیون هستیم نه رقیب/ «حاشیه» جزو ذات فضای مجازی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / نظارت بر وی‌اودی‌ها / سامانه آنلاین ویدئو درخواستی وی او دی
مکمل تلویزیون هستیم نه رقیب/ «حاشیه» جزو ذات فضای مجازی است
یکی از برنامه‌سازان فضای مجازی که تأکید دارد در این زمینه رقابتی با تلویزیون ندارند، در توضیح حواشی این دست تولیدات، معتقد است «حاشیه» جزو ذات فضای مجازی است.
براندازی نرم تلویزیون با تاسیس ۴۰ پلت فرم نمایش!
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / دولت دوازدهم / صداوسیما / صدا وسیما / سازمان فناوری اطلاعات / امیر ناظمی / شبکه ملی اطلاعات / مرکز ملی فضای مجازی / تلویزیون اینترنتی / وزارت ارتباطات
براندازی نرم تلویزیون با تاسیس ۴۰ پلت فرم نمایش!
هم‌اکنون حدود۴۰ VOD و تولیدکننده محتوا در کشور فعالیت دارند که از طریق ساترا هماهنگ می‌شوند و محتوای خودرا به صورت قانونی عرضه می‌کنند.
کدامیک از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، وضعیت قرمز دارند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / شرکت مخابرات ایران
کدامیک از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، وضعیت قرمز دارند؟
تهران - ایرنا - آخرین گزارش هفتگی بررسی کیفیت سرویس اپراتورهای ثابت و سیار توسط رگولاتوری نشان می‌دهد، وضعیت شرکت مخابرات در شاخص‌های کیفیت سرویس ADSL، ایرانسل در شاخص‌های مربوط به اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) و همراه اول در شاخص‌های پکت لاس داخلی (3G PLR-IR) در وضعیت نامطلوب قرار دارند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
راه‌اندازی سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تغییر رویکردها و نیازها به دسترسی پهن باند ثابت خانگی شبکه ملی اطلاعات، از امکان رصد زمان‌بندی و کیفیت ارائه سرویس‌های مذکور خانگی به وسیله سامانه رصد این سرویس‌ها خبر داد. مجید حقی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تغییر رویکردها برای ارائه و دریافت سرویس گفت: به همین دلیل در حوزه ارتباطات ثابت و سرویس‌های مورد نیاز مردم در این حوزه در ارائه و کیفیت سرویس‌های ارائه شده تمرکز بیشتری انجام شد. یکی از گام‌ها در این حوزه ارائه سرویس در زمان‌بندی مشخص است و اینکه مطمئن باشیم اپراتورها در یک ضرباهنگ متناسب به درخواست‌ها پاسخ دهند و سرویس‌های مورد نظر را ارائه کنند.
۳۷ هزار شکایت از وضعیت ارتباطی
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
۳۷ هزار شکایت از وضعیت ارتباطی
تهران- ایرنا- تازه‌ترین گزارش سامانه ۱۹۵ نشان می‌دهد، کاربران در دو ماه نخست امسال بیش از ۳۷هزار شکایت از وضعیت ارتباطی کشور به ثبت رسانده‌اند که به ۲۸هزار شکایت رسیدگی شده و خاتمه یافته است.
الزام اپراتورها به جبران محاسبه اشتباه هزینه اینترنت
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
الزام اپراتورها به جبران محاسبه اشتباه هزینه اینترنت
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه مکلف هستند مبالغی را که به اشتباه بابت تماس‌های تصویری پیام‌رسان سروش از مشترکان دریافت کرده‌اند، ظرف سه روز آینده به مشترکان باز گردانند.
بازگشت هزینه اضافی پیام‌های تصویری ظرف سه روز
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / 3 اپراتور تلفن همراه
بازگشت هزینه اضافی پیام‌های تصویری ظرف سه روز
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه مکلف هستند مبالغی را که به اشتباه بابت تماس‌های تصویری پیام‌رسان سروش از مشترکان دریافت کرده‌اند، ظرف سه روز آینده به مشترکان باز گردانند.
رگولاتوری در بازار ارتباطات سیار
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
رگولاتوری در بازار ارتباطات سیار
صنعت مخابرات مانند هر صنعت دیگری با تغییر پارادایم‌های اقتصادی و نیازهای مصرف‌کنندگان نیاز به بازآفرینی زیست‌بوم خود دارد. گاهی تغییر و بهینه‌سازی ساختار و پاسخگویی به نیاز بازار از طریق ایجاد یک زیرساخت یا فناوری جدید میسر می‌شود، در مواقعی هم نیاز به ایجاد انواع جدید کسب‌وکار یا اعمال تغییراتی شگرف در نحوه مدیریت عملکرد و ارائه خدمت بنگاه‌ها وجود دارد. بعد از ورود تلفن‌همراه به ایران و ورود هر یک از اپراتورهای تلفن‌همراه (MNO)، بازار ارتباطات سیار پیشرفت‌های سریعی را شاهد بود، اما بعد از گذشت نزدیک به یک دهه از ورود آخرین اپراتور تلفن‌همراه به بازار، شاهد یکنواختی در خدمات ارائه شده توسط عرضه‌کنندگان این بازار هستیم. از طرفی گسترش روزافزون اپراتورهای مجازی (MVNO) در جهان، به‌ویژه در کشورهای …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / اقتصاد / بازی / رشد / فناوری / شبکه
رونق اقتصاد داخلی با تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: «بسیاری از الزامات در زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات و جود دارد و تنها باید با تقویت این شبکه به تولید محتوا پرداخت و اقتصاد داخلی را در راستای جهش تولید رونق داد.»
درخواست سازمان نصر از رگولاتوری برای حمایت از کسب‌وکارهای حوزه فاوا
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
درخواست سازمان نصر از رگولاتوری برای حمایت از کسب‌وکارهای حوزه فاوا
آزاد معروفی رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفتگو با پیوست مطرح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌‌ای جدید به رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته تا برای کمک به فعالان بخش خصوصی و کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات برای عبور از بحران کرونا اقداماتی که پیشتر در نامه دیگری به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات ارائه شده بود را پیگیری کند.
ناگفته‌های صدا و سیما از دعوای فرکانسی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سازمان صداوسیما / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / اینترنت / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / محمد جواد آذری جهرمی / ویروس کرونا / اتحادیه جهانی مخابرات / شبکه ملی اطلاعات
ناگفته‌های صدا و سیما از دعوای فرکانسی
مدیرکل طیف فرکانس سازمان صداوسیما با تشریح ناگفته هایی از دعوای فرکانسی میان این سازمان و وزارت ارتباطات گفت:وزارت ارتباطات فرکانس را بهانه کرده تا به وسیله آن پاسخگوی اینترنت بی کیفیت باشد.
سرعت اینترنت ایران، هنوز به قبل کرونا نرسیده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / اینترنت ایران / تاثیر کرونا بر سرعت اینترنت / جوشقانی / سرعت اینترنت ایران / کرونا و اینترنت
سرعت اینترنت ایران، هنوز به قبل کرونا نرسیده است
شفقنا- به گفته رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران، با شیوع کرونا و افزایش مصرف اینترنت در کشور، میانگین سرعت اینترنت موبایل که پیش از این حدود ۱۱ مگابیت‌برثانیه بود، به پنج مگابیت‌برثانیه رسید و اکنون با...
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / تلفن همراه / خرما / زهرا / سیستم ایمنی بدن / ماه رمضان
ویژه
جدیدترین گزارش منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) درباره سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه،
40 میلیارد دقیقه مکالمه داخل اپراتوری
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
40 میلیارد دقیقه مکالمه داخل اپراتوری
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌تازگی آماری از جزئیات میزان مکالمه در شبکه‎های اپراتورهای همراه منتشر کرده که نشان می‌دهد مجموع مکالمات ورودی اپراتورهای تلفن‌همراه از سمت سایر اپراتورها، تا پایان سه ماه‌ چهارم سال ۱۳۹۸ به هشت میلیارد و ۲۳۸ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۵۶ دقیقه می‌رسد. این روزها با وجود شبکه‌های اجتماعی و اینکه بخش اعظمی از ارتباطات افراد به‌واسطه آنها انجام می‌شود، همچنان بسیاری از مکالمات مردم از طریق تلفن‌های‌همراه صورت می‌گیرد. مطابق آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هریک از اپراتورها در سه ماه‌ چهارم سال ۹۸، مکالمات ورودی و خروجی متفاوتی داشتند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / معاون / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات / zwnj / پلاس / سنج
سنجه‌های نت‌سنج‌پلاس تا پایان خرداد 2 برابر می‌شود
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه برنامه توسعه شبکه نت سنج پلاس در دستور کار قرار دارد، گفت:
سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / دفاتر پیشخوان دولت / رگولاتوری / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / ارزیابی عملکرد
سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان راه‌اندازی شد
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از راه اندازی سامانه جامع ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت با هدف نظارت آنلاین بر عملکرد این دفاتر، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
کاهش خطوط اعتباری تلفن همراه در کشور
وضعیت توسعه تلفن همراه تا پایان سه ماه چهارم سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که خطوط اعتباری فعال با کاهش ۴۰۳ هزار و ۷۲۷ عددی در مقایسه با سه ماه سوم مواجه شده است. مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماه‌ چهارم سال ۱۳۹۸، خطوط واگذارشده دائمی ۲۴ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۹۰ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۶۲ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۵۱۹ عدد است که مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۱۸۷میلیون و ۷۳ هزار و ۶۰۹ می‌رساند.
چرایی اتمام حجم اینترنت در تماس تصویری پیام‌رسان بومی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / مجید حقی / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / محمد جواد آذری جهرمی / توئیتر
چرایی اتمام حجم اینترنت در تماس تصویری پیام‌رسان بومی
تهران - ایرنا - معاون رگولاتوری گفت: تخلف صورت گرفته در خصوص حجم اینترنت مصرفی در یک پیام رسان بومی، بررسی شد و حجم کسر شده از حساب مشترکین پس از ثبت شکایت در سامانه ۱۹۵ و در اسرع وقت به حساب آن‌ها برمی‌گردد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
بررسی وضعیت شبکه اینترنت اپراتورهای تلفن همراه؛ همراه اول باز هم بهترین کیفیت
بررسی وضعیت شبکه اینترنت اپراتورهای تلفن همراه در نت سنج پلاس نشان می‌دهد که اینترنت همراه اول از سایر اپراتورها بهتر است.در بهمن ۱۳۹۸ سامانه نت سنج پلاس با هدف تست کیفیت اینترنت راه‌اندازی شد. هدف این سامانه، بررسی کیفیت اینترنت و مقایسه وضعیت سرویس‌دهی اپراتورها با یکدیگر در مناطق مختلف است. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این رابطه گفت نت سنج پلاس برای این که اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری ارائه دهند، راه‌اندازی شده و در این سامانه وضعیت پوشش و کیفیت و همین‌طور شکایت‌های مردمی از اپراتورها به صورت شفاف قرار گرفته است.حالا ما سری به سامانه نت سنج پلاس زده‌ایم و وضعیت شبکه اینترنت اپراتورهای تلفن همراه را بررسی کرده‌ایم که آمار جالبی را در اختیار ما قرار می‌دهد. قبل از …
تشکیل تیم بررسی شکایت‌های اخیر کاربران از کم فروشی اینترنت
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اینترنت موبایل / بسته‌های اینترنتی / مصرف اینترنت گوشی
تشکیل تیم بررسی شکایت‌های اخیر کاربران از کم فروشی اینترنت
به گزارش مهر، پیمان قره داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شکایت‌های اخیر مردمی از تخلف اپراتورهای ارتباطی در سامانه ۱۹۵ در اسرع وقت پیگیری می‌شود.
میزان سرعت اینترنت در افزایش قیمت تاثیری ندارد/ حجم اینترنت روزانه مصرفی شبکه موبایل چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اینترنت ایران / اینترنت موبایل / حسین فلاح جوشقانی / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات / شبکه اینترنت
میزان سرعت اینترنت در افزایش قیمت تاثیری ندارد/ حجم اینترنت روزانه مصرفی شبکه موبایل چقدر است؟
فارس نوشت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال ۱۳۸۲ و با استناد به ماده هفت قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تجمیع معاونت امور مخابراتی این وزارتخانه و اداره‌کل ارتباطات رادیوئی تاسیس شد. هدف از ایجاد این سازمان ایفای اختیارات حاکمیتی، نظارتی و اجرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است تا به عنوان نهاد نظارتی زمینه رقابتی شدن بازار ارائه خدمات مخابراتی و بالارفتن کیفیت خدمات ارتباطی را فراهم کند. اداره دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و نظارت بر اجرای مصوبات آن نیز از دیگر وظایف مهم این سازمان است.
زندگی اینستاگرامی از کجا آمد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / ویروس کرونا / تلگرام / اینستاگرام / روسیه / آمریکا / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
زندگی اینستاگرامی از کجا آمد؟
بالای پست‌ها؛ جایی که استوری‌های اینستاگرام منتشر می‌شوند؛ این روزها پر از لایوهای دو نفره است. ویدئوهای پخش زنده یک ساعته رونق گرفته‌اند و از سلبریتی‌ها تا متفکرین پای آن می‌نشینند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
فروش سیم‌کارت در دفاتر خدمات ارتباطی ممنوع شد
مخابرات منطقه تهران از توقف فروش سیم‌کارت در دفاتر خدمات ارتباطی تا اطلاع ثانوی مطابق با دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد. بر اساس این گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فروش سیم‌کارت در دفاتر خدمات ارتباطی را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است. در این دستورالعمل آمده است: «با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند و رعایت دستور العمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فروش سیم‌کارت از طریق دفاتر خدمات ارتباطی به علت ازدحام جمعیت و ایجاد صف تا اطلاع ثانوی متوقف شده و صرفا به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.» سیم‌کارت‌های خریداری شده پس از احراز هویت از طریق شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در محل سکونت یا محل کار متقاضیان تحویل داده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
توافق تخلیه باند ۷۰۰ و ۸۰۰ را علی عسگری امضا کرد
رئیس اسبق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مقاومت سازمان صداوسیما در واگذاری باند ۷۰۰- ۸۰۰ مگاهرتز، گفت: در کنفرانس ژنو توافقنامه تخلیه باند ۷۰۰- ۸۰۰ به امضای «علی عسگری» معاون فنی وقت صداوسیما رسیده و این سازمان متعهد به تخلیه این باندها تا سال ۲۰۱۵ شده بود.
(ویدئو) ابعاد جدید از جدال فرکانسی؛ تعهد
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / وزارت ارتباطات / صداوسیما / فرکانس
(ویدئو) ابعاد جدید از جدال فرکانسی؛ تعهد "علی‌عسکری" در ژنو!
در سال ۲۰۰۶ در نشستی بین المللی و بسیار مهم در ژنو سوییس این پیشنهاد تبدیل به مقررات شد. در نشست ژنو محمود خسروی معاون وقت وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به همراه عبدالعلی علی عسکری معاون فنی آن زمان سازمان صداوسیما ورییس کنونی این سازمان حضور پیدا کردند و به عنوان نمایندگان ایران مقرارت جدید را پذیرفتند و امضا کردند.
از شماره‌های ثبت‌شده به اسم خود مطلع شوید
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / مخابرات / اخبار مخابرات
از شماره‌های ثبت‌شده به اسم خود مطلع شوید
مشترکان برای آگاهی از سرویس‌های مخابراتی که به نامشان ثبت شده می‌توانند به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتور‌های مخابراتی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه و از شماره‌هایی که از آن‌ها آگاهی ندارند، سلب مالکیت کنند.
افزایش ۱۳۳درصدی شکایت کاربران در سامانه ۱۹۵
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی / روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
افزایش ۱۳۳درصدی شکایت کاربران در سامانه ۱۹۵
تهران- ایرنا- مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد: تعداد درخواست و شکایت‌های ثبت‌شده در سامانه ۱۹۵ (بخش‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی) در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۳۳ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
قطع ۲۴۹ هزار خط شخصی به‌دلیل مزاحمت پیامکی
آخرین آمار تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به‌دلیل مزاحمت پیامکی، حاکی از مسدود شدن ۲۴۹ هزار و ۵۲۷ خط شخصی توسط رگولاتوری است. برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی از جمله استفاده از سامانه # 800* که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد، ایجاد شد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شدند، راه‌اندازی کرد.
آذری جهرمی: فرکانس‌های خالی را به مردم برگردانید
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / صدا و سیما / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / محمد جواد آذری جهرمی / حسین فلاح جوشقانی
آذری جهرمی: فرکانس‌های خالی را به مردم برگردانید
تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام توئیتری خود از صدا و سیما خواست فرکانس‌های خالی را آزادسازی کند.
استعلام شماره های ثبت شده از چه طریق ممکن است؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / شرکت مخابرات / مخابرات / سیم‌کارت / وام / یارانه
استعلام شماره های ثبت شده از چه طریق ممکن است؟
ایسنا نوشت: مشترکان برای آگاهی از سرویس‌های مخابراتی که به نامشان ثبت شده می‌توانند به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتورهای مخابراتی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه و از شماره‌هایی که از آنها آگاهی ندارند، سلب مالکیت کنند.
سازمان تنظیم مقرارت عملکرد اپراتورها در ساماندهی سیم‌کارت‌های بدون هویت را مثبت خواند
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
سازمان تنظیم مقرارت عملکرد اپراتورها در ساماندهی سیم‌کارت‌های بدون هویت را مثبت خواند
تهران-ایرنا- مدیر کل نظارت بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گفت: عملکرد اپراتورهای همراه در ساماندهی سیم‌کارت‌های بدون هویت بسیار خوب بوده است و این فقط مختص اپراتور ایرانسل نیست. ما با هیچکس تعارف نداریم و در صورت مشاهده تخلف در دفاتر فروش هر کدام اپراتورها، با فوریت با متخلف برخورد می‌کنیم.
حذف بسته‌های شبانه اینترنت تخلف نیست
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / تلفن همراه
حذف بسته‌های شبانه اینترنت تخلف نیست
تهران-ایرنا- حذف بسته‌های شبانه از سوی اپراتورهای تلفن همراه باعث اعتراض کاربران شده است که مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات در این باره می‌گوید: اپراتورها برای تعریف یا حذف بسته، الزام قانونی ندارند اما توصیه می‌کنیم بسته‌ای متناسب با شرایط مردم در نظر بگیرند.
شما در حق مردم اجحاف می‌کنید
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / صدا و سیما / شورای عالی امنیت ملی / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
شما در حق مردم اجحاف می‌کنید
تهران- ایرنا- باند فرکانسی ۸۰۰-۷۰۰ بحث داغ این روزهای دو سازمان تنظیم مقررات و صدا و سیماست. معاون رگولاتوری از معاون فنی صدا و سیما خواست با شرکت در یک مناظره تلویزیونی به مردم نشان دهند که مقاومت در برابر آزادسازی فرکانس‌های صدا و سیما چه اجحافی در حق مردم است.
جهانگیری آیین‌نامه اصلاحی استفاده از بیسیم‌های اختصاصی را ابلاغ کرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / اسحاق جهانگیری / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / قانون اساسی
جهانگیری آیین‌نامه اصلاحی استفاده از بیسیم‌های اختصاصی را ابلاغ کرد
تهران- ایرنا- معاون اول رییس‌جمهوری، تصویب‌نامه اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون استفاده از بیسیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای (آماتوری) را برای اجرا به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ کرد.
بهره‌برداری اپراتورها از باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ ظرف مدت سه هفته
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ارتباطات / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
بهره‌برداری اپراتورها از باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ ظرف مدت سه هفته
تهران- ایرنا- معاون رگولاتوری سازمان تنظیم مقررات گفت: آمادگی لازم در اپراتورهای تلفن همراه برای استفاده از باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ ظرف مدت ۳ هفته وجود دارد.
مقاومت ۱۳ ساله صدا و سیما برای به اشتراک‌گذاری سرمایه ملی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / ارتباطات / دولت / حسین فلاح جوشقانی
مقاومت ۱۳ ساله صدا و سیما برای به اشتراک‌گذاری سرمایه ملی
تهران-ایرنا-کرونا ما را وارد دنیای تازه‌ای کرد؛ دنیای دیجیتالیزه شده؛ دنیایی که لازمه ورود به آن اینترنتی است که اکنون ظرفیت باندهای فرکانسی برای بهبود سرعت و کیفیت آن اشباع شده است. کلید ورود به دنیای جدید و بهبود کیفیت و سرعت اینترنت امروز باندهای ۸۰۰-۷۰۰ است که در انحصار صدا و سیماست
اطلاعات وزارت علوم دیر به دست ما رسیده است
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / صدا و سیما / ارتباطات و فناوری اطلاعات / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / وزارت علوم / حسین فلاح جوشقانی
اطلاعات وزارت علوم دیر به دست ما رسیده است
تهران-ایرنا- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: اطلاعات سایت‌های آموزشی از سوی وزارت علوم دیر به دست ما رسیده است اما اکنون بعد از دریافت اطلاعات کامل از وزارت علوم، سایت‌های آموزشی از امروز به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است.
سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند/ دولت وظیفه دارد همه شرایط لازم برای راه اندازی اشتغال را فراهم کند
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / روحانی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی / شرکت نفت / سازمان خصوصی‌سازی / خلیج فارس / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / سازمان امور مالیاتی کشور / دولت
سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند/ دولت وظیفه دارد همه شرایط لازم برای راه اندازی اشتغال را فراهم کند
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت، ضمن تقدیر مجدد از کادر درمانی و بهداشتی کشور، تصریح کرد: سلامت مردم، اولویت نخست کشور به شمار می رود اما اشتغال، تولید و کسب و کار در سالی که به نام «جهش تولید» نام‌گذاری
روحانی: سلامت مردم، اولویت نخست کشور است
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / حسن روحانی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
روحانی: سلامت مردم، اولویت نخست کشور است
تهران- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه امروز (یکشنبه) هیات دولت تاکید کرد که سلامت مردم، اولویت نخست کشور به شمار می‌رود اما اشتغال، تولید و کسب و کار در سالی که به نام «جهش تولید» نام‌گذاری شده است نیز باید مد نظر قرار گیرد.
استفاده از اینترنت را در طول روز توزیع کنید
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
استفاده از اینترنت را در طول روز توزیع کنید
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به افزایش ترافیک اینترنت در روزهای گذشته و همچنین ساعات ابتدایی سال جدید، به مردم توصیه کرد برای جلوگیری از اختلالات اینترنتی، استفاده خود از اینترنت را در ساعات روز توزیع کنند.
سال ۹۸، پرفرازونشیب برای صنعت ICT
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / سازمان تنظیم مقررات رادیویی / عملکرد سال 98
سال ۹۸، پرفرازونشیب برای صنعت ICT
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه چالش‌های پیش‌آمده در سال ۱۳۹۸، پتانسیل‌های عرصه ICT کشور را در محک آزمون قرار می‌دهد، گفت: این آزمون‌ها به‌رغم دشواری، زمینه ارتقای ظرفیت‌های موجود را فراهم کرده و رشد کیفی این عرصه را رقم خواهد زد.
محک پتانسیل ICT کشور در سال ۹۸
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / صنعت / مشکلات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات / ویروس
محک پتانسیل ICT کشور در سال ۹۸
ایلنا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سال ۹۸ برای صنعت ICT کشور سال پر فراز و نشیبی بود، گفت: چالش‌های پیش آمده، پتانسیل‌های عرصه ICT کشور…
پتانسیل ICT کشور در سال ۹۸ محک خورد/ رشد کیفی و ارتقای ظرفیت ها
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / حسین فلاح جوشقانی / رگولاتوری / فناوری اطلاعات و ارتباطات / پیام نوروزی
پتانسیل ICT کشور در سال ۹۸ محک خورد/ رشد کیفی و ارتقای ظرفیت ها
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سال ۹۸ برای صنعت ICT کشور سال پر فراز و نشیبی بود، گفت: چالش‌های پیش آمده، پتانسیل‌های عرصه ICT کشور را در محک آزمون قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
اعتبار مجوز فعالیت اپراتورهای ارتباطی تمدید شد
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تمدید اعتبار پروانه‌ها و مجوزهای صادر شده فعالیت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان خرداد ۹۹ خبر داد. مجید حقی گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، ضرورت حفظ سلامت مردم و به منظور کاهش ترددهای غیرضروری، تمامی پروانه‌های فعالیت و مجوزهایی که اعتبار آنها در بازه زمانی اول اسفند ۹۸ تا اول خرداد ۹۹ به پایان می‌رسد، تا پایان خرداد ۹۹ تمدید می‌شوند.
مسدودسازی ۲۵۰ هزار سیم کارت براثر پیامک های مزاحم
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
مسدودسازی ۲۵۰ هزار سیم کارت براثر پیامک های مزاحم
تهران-ایرنا- پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم، اینکه از چه زمانی کار خود را آغاز کردند، مشخص نیست. اما مدت زمانی است که این روند از مرز آزار گذشته و در واکنش با این پدیده، ایجاد سامانه ۱۹۵توسط رگولاتوری، امکان برخورد را فراهم کرده و اکنون حدود ۲۵۰هزار سیم‌کارت مسدود شده‌اند.
بسته ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت رایگان از فردا فعال می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
بسته ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت رایگان از فردا فعال می‌شود
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از فعال شدن ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان ثابت برای تمام مردم ایران از روز یکشنبه ۱۸ اسفند خبر داد.
بر اساس جدیدترین گزارش وزارت ارتباطات: همراه اول با بالاترین ضریب نفوذ، رتبه یک پوشش شبکه را به دست آورد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات / همراه اول
بر اساس جدیدترین گزارش وزارت ارتباطات: همراه اول با بالاترین ضریب نفوذ، رتبه یک پوشش شبکه را به دست آورد
جدیدترین گزارش شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، فصل نامه آماری جلد 31 توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد. در این گزارش به آمارهای متعددی درباره خدمات تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پهن باند، ثابت، پهن باند سیار و خدمات پستی اشاره شده است. این گزارش مربوط به سه ماهه سوم سال 1398 بوده و به تازگی توسط رگولاتوری منتشر شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •