دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
سامانه سرا
رئیس‌جمهور باید در گفت‌وگوهای چالشی شرکت کند
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سامانه سرا / خبر تصویری ایرنا / خبر تصویری ایرنا
رئیس‌جمهور باید در گفت‌وگوهای چالشی شرکت کند
دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران، در گفت‌وگو با خبر تصویری ایرنا گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با نمایندگان برخی از احزاب کشور را مثبت و چالشی توصیف کرد.
اصلاح‌طلبان و انتخابات، شرط و شکست
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / شورای سیاستگذاری / سامانه سرا / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / بهزاد نبوی / قانون اساسی
اصلاح‌طلبان و انتخابات، شرط و شکست
تهران-ایرنا- سال انتخابات برای اصلاح‌طلبان از همان ابتدا با تردیدهای بسیار و استراتژی های اندک آغاز شد و در نهایت هم دست‌کم برای چهار سال دست آن‌ها را از کرسی‌های بهارستان دور کرد. یافتن چرایی این فرآیند و ایجاد تعادل میان دو گزاره ماندن در قدرت و همراهی با جامعه می تواند ستاره این جریان را در سپهر سیاست ایران روشن نگه دارد.
حزب «اتحاد ملت»؛ راهی تازه یا تجربه‌ زیسته اصلاحات؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / حزب کارگزاران سازندگی / سامانه سرا / محمدرضا عارف / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / جبهه مشارکت ایران اسلامی
حزب «اتحاد ملت»؛ راهی تازه یا تجربه‌ زیسته اصلاحات؟
تهران- ایرنا- حزب «اتحاد ملت ایران اسلامی» را برخی ناظران احیای تشکلی پیشین در کالبدی تازه می‌دانند. با وجود قیاس اتحاد ملت با «جبهه مشارکت» و پاره‌ای اشتراکات، ۲ حزب در حوزه گفتمان و عمل با یکدیگر تفاوت‌های جدی دارند. عرصه کنشگری آن‌ها هم با یکدیگر قابل‌قیاس نیست.
رد صلاحیت؛ هشدارها و آسیب‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / سامانه سرا / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / بهارستان / حزب اراده ملت / مجلس یازدهم / عباسعلی کدخدایی / جمهوری اسلامی
رد صلاحیت؛ هشدارها و آسیب‌ها
تهران- ایرنا- رانت‌خواری، لابی‌گری، عدم التزام به اسلام و اخلاق در حالی از سوی شورای نگهبان به عنوان مهم‌ترین دلایل ردصلاحیت برخی نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم اعلام شده است که حضور تعداد زیادی از نمایندگان و مسؤولان کنونی و سابق و دبیران کل احزاب در جمع ردصلاحیت‌شدگان هم هشداردهنده و هم آسیب‌زا خواهد بود.
بهترین راه مقابله با هجمه‌ها مشارکت بالای مردم در انتخابات است
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / مجلس شورای اسلامی / فراکسیون امید / شورای نگهبان / سامانه سرا / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / گام دوم برای مجلس یازدهم
بهترین راه مقابله با هجمه‌ها مشارکت بالای مردم در انتخابات است
تهران- ایرنا- دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت ضمن انتقاد شدید از ردصلاحیت گسترده نامزدهای نمایندگی مجلس در هیأت‌های نظارت تصریح کرد: با توجه به شرایط روز کشور و فشارهای ظالمانه خارجی، بهترین راه مقابله با این هجمه‌ها، اتحاد و انسجام داخلی و مشارکت بالای مردم در انتخابات است.
صادقی: لیست اصلاح طلبان از سامانه سرا استخراج می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
صادقی: لیست اصلاح طلبان از سامانه سرا استخراج می‌شود
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ممکن است نماینده اصلاح‌طلبی که عملکرد ضعیفی در مجلس دهم داشته در لیست اصلاح طلبان قرار نگیرد.
آیا اصولگریان پیروز میدان بی‌رقیب خواهند بود؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سامانه سرا / بهارستان / اصولگرایان / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / مجلس یازدهم / اصلاح طلبان / جامعه روحانیت مبارز
آیا اصولگریان پیروز میدان بی‌رقیب خواهند بود؟
تهران- ایرنا- تداوم روند ردصلاحیت اصلاح طلبان میدان رقابت را برای جریان رقیب خالی‌تر از همیشه خواهد کرد اما پرسش تاریخی-انتخاباتی در اردوگاه اصولگرایی همچنان پابرجاست که آیا از رهگذر ردصلاحیت رقیب، این جریان می‌تواند برنده صندوق‌های رای و فاتح کرسی‌های بهارستان باشد؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فراکسیون امید / مجید انصاری / محسن آرمین / محمدرضا ظفرقندی / حزب ندای ایرانیان / مصطفی تاجزاده / سامانه سرا / حزب اعتدال و توسعه / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / اصلاح طلبان
«اصلاحات» راهی که هنوز وجود دارد
تهران-ایرنا- اعضای سه حزب و تشکل اصلاح‌طلب در روزهای پایانی هفته گذشته و در قالب کنگره‌های حزبی خود؛ گرد هم آمدند تا راهبردهای پیش‌رو برای برون‌رفت از شرایط کنونی را مرور کرده و در نهایت تاکید کنند که اصلاحات از رهگذر صندوق رای عاقلانه‌ترین راه گذار از شرایط موجود است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / شهیندخت مولاوردی / محسن آرمین / مصطفی تاجزاده / شورای نگهبان / سامانه سرا / محمدرضا عارف / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / فاطمه راکعی / شوراى عالى سیاست گذارى جبهه اصلاح طلبان
حضورکم‌رنگ ژنرال‌های اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس
تهران-ایرنا- حضور کم‌رمق اصلاح‌طلبان دررقابت‌های انتخابات مجلس یازدهم هم بر ابهام ترکیب مجلس آینده می‌افزاید و هم ضرورت بررسی عوامل بسته بودن دست اصلاح‌طلبان در پای نهادن به میدان رقابت‌های انتخابات را پررنگ می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سامانه سرا / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / شورای هماهنگی جبهه اصلاحات
کنگره حزب اتحاد ملت پنجشنبه برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس کمیته برگزاری کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، گفت: پنجمین مجمع عمومی سراسری حزب اتحاد ملت روز پنجشنبه بیست و یکم آذرماه برگزار می‌شود و در این کنگره شورای مرکزی، داوران و دبیرکل حزب انتخاب می شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / وزارت کشور / سامانه سرا / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / اصلاح طلبان / ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم
شکوری‌راد: فرصت ثبت‌نام در انتخابات را از دست ندهید
تهران- ایرنا- دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: اکنون نمی‌توان رفتار دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات را به درستی ارزیابی کرد لذا به اعضای خود در سراسر کشور اعلام می‌کنیم که «فعلا» فرصت ثبت‌نام در انتخابات را از دست ندهند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ایرنا نوشت/ سامانه سرا و مخالفت حزب کارگزاران و اعتماد ملی
شفقنا- عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی مهمترین حسن سامانه سرا را ساختار آن عنوان کرد که باعث می‌شود نظرات عموم در آن اعمال شود و گفت: این ایده می‌تواند مرحله مقدماتی باشد برای این که رای و فکر اصلاح طلبان را منسجم کند. به گزارش شفقنا، «قاسم میرزایی نیکو» عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت و گو […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ادامه اختلافات در جریان اصلاحات به طرح «سرا»
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ویژگی‌های سامانه سرا این است که می‌تواند تمام اصلاح طلبان را حول یک پایگاه مشخص، منسجم کند. ویژگی دیگر نیز این است که روش سنجش آرا و نظرات اصلاح طلبان را مشخص کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اصلاح طلبان / مجلس دهم / انتخابات مجلس یازدهم / طرح سرا
ادامه اختلافات در جریان اصلاحات به طرح «سرا»/انتقاد کارگزاران و اعتماد ملی درست است؟/سرا پس از تایید صلاحیت‌ها اجرا می‌شود
ایرنا نوشت: عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ویژگی‌های سامانه سرا این است که می‌تواند تمام اصلاح طلبان را حول یک پایگاه مشخص، منسجم کند. ویژگی دیگر نیز این است که روش سنجش آرا و نظرات اصلاح طلبان را مشخص کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
میرزایی نیکو: سامانه سرا باعث انسجام اصلاح‌طلبان می‌شود
تهران-ایرنا- عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی مهمترین حسن سامانه سرا را ساختار آن عنوان کرد که باعث می‌شود نظرات عموم در آن اعمال شود و گفت: این ایده می‌تواند مرحله مقدماتی باشد برای این که رای و فکر اصلاح طلبان را منسجم کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اعتماد ملی / کارگزاران / اتحاد ملت / اصلاح طلبان / جبهه اصلاحات / شورای عالی سیاست گذاری / جوادی حصار / انتخابات اسفند / انتخابات مجلس / مجلس یازدهم
حزب اتحاد ملت نمایندگان خود را به نام اصلاح‌طلبی می‌خواهد وارد لیست کند/ آقایان در حال دورزدن مابقی احزاب هستند/ آقای خاتمی را چماق مخالفان خود کرده‌اند
محمدصادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت:«دوستان تا کنون خیلی چماق آقای خاتمی را بر سرما کوبیده اند. اولا تا...
۱۳۹۸/۰۸/۲۷
عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان: با طرح «سرا» مخالف بودیم
دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ضمن مخالفت با طرح سامانه رای سنجی اصلاح‌طلبان گفت:‌ اگر در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری، اعضا به این جمع‌بندی برسند که طرح سرا قابلیت اجرا ندارد، همان روال انتخابات‌های گذشته با برطرف کردن ایرادات، اجرایی خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷
عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان: اگر درباره «سرا» به جمع‌بندی نرسیم به روال انتخابات گذشته عمل می‌کنیم
دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ضمن مخالفت با طرح سامانه رای سنجی اصلاح‌طلبان گفت:‌ اگر در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری، اعضا به این جمع‌بندی برسند که طرح سرا قابلیت اجرا ندارد، همان روال انتخابات‌های گذشته با برطرف کردن ایرادات، اجرایی خواهد شد.
۱۳۹۸-۰۸-۲۵
احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب باید به سرخوردگی موجود پاسخ مناسبی دهند/ مخالفت کرباسچی و دوستان‌شان با سرا قابل درک است/ افراد فرصت‌طلب با سرخوردگی مردم به دنبال نان و نوایی هستند
«احمد شیرزاد»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره سامانه سرا و اظهارنظرهای متفاوت درباره آن و اینکه آیا این سامانه می‌تواند به سه استراتژی مطرح شده از سوی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب یعنی تحریم انتخابات، حضور مشروط در انتخابات و در نهایت حضور در انتخابات، پاسخ مناسبی دهد، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: به هر حال انتخابات پیچیده و مشکلی را پیش رو داریم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کدخدایی: اگر سامانه سرا دخالتی در روند انتخابات نداشته باشد منع قانونی ندارد
سخنگوی شورای نگهبان گفت: تا زمانی که این ساز و کار سرا دخالتی در روند برگزاری انتخابات نداشته باشد، منع قانونی هم ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / طرح سرا / اصلاح طلبان / شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان
پای شورای نگهبان به طرح سرا باز شد/مخالفان منتقد شورایعالی سیاستگذاری هستند یا سامانه رأی سنجی اصلاح‌طلبان؟
ایسنا نوشت: یک عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به تشریح جزئیات طرح سرا و پاسخ به انتقادات وارد شده به این طرح پرداخت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
حضرتی:«سرا» اختلافات در جریان اصلاحات را تشدید می‌کند
قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه مخالف اجرای طرح سرا در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستیم، گفت: این سامانه اختلافات در جریان اصلاحات را تشدید می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
سرا به شایعات زمان لیست‌بندی‌ها پایان می‌دهد
طرح سرا - سامانه رای سنجی جریان اصلاحات – طرحی جهت دمیدن بر روح بدنه اجتماعی اصلاحات و کاستن از حواشی فهرست بندی های انتخاباتی است .
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اصلاح طلبان / اصلاحات / سامانه سرا / شورای عالی / کارگزاران / اعتماد ملی / اتحاد ملت / الیگارشی حزبی / انتخابات مجلس / مجلس یازدهم
دعوا بر سر "سرا"
علی‌تاجرنیا عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تاکید بر اینکه طی دو دهه اخیر و بعد از دوم خرداد ۷۶، حزب اتحاد در حال حاضر و...
۱۳۹۸-۰۸-۱۸
بسیاری از اصلاح طلبان تمایل ندارند در سامانه سرا‌ نامشان به عنوان اصلاح‌طلب ثبت شود/ امکان مشکل کاری و درسی برای کسانی که در سامانه ثبت نام می کنند، وجود دارد
«فائزه هاشمی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضوشورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، درباره سامانه سرا (سامانه رأی‌سنجی انتخابات) و انتقادات وارده به این سامانه به خبرنگار سیاسی برنا گفت: ابتدا باید گفت نحوه اجرای این طرح بسیار مهم است که چگونه اجرا می‌شود. در واقع اگر این طرح به شیوه درستی اجرا شود، می‌تواند روند دموکراتیکی را تعریف و یا در تدوین لیست‌های انتخاباتی به نمایش، بگذارد.
۱۳۹۸-۰۸-۱۸
جدال جوانان و پیرمردهای اصلاح طلب در آستانه انتخابات مجلس یازدهم/ سامانه «سرا» به نتیجه می‌رسد؟
«سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان» یا «سرا» طرحی است که برپایه آن اصلاح طلبان قرار است فرآیندی حضور کاندیداها در لیست امید را انجام دهند. در این طرح قرار است نامزد‌های لیست‌های اصلاح‌طلب با سازوکار رای‌گیری آنلاین و از سوی اعضای احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب عضو شده در سامانه سرا برگزیده شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / عزت الله تقواییان / سامانه سرا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصلاح طلبان / شورای هماهنگی جبهه اصلاحات / شوراى عالى سیاست گذارى جبهه اصلاح طلبان
«سرا» به حضور بدنه اصلاح‌طلبی در تصمیمات کمک می‌کند
تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، با بیان اینکه «سرا» موجب حضور بدنه اصلاح‌طلبی در تصمیمات می‌شود، گفت: این طرح فضا را برای بدنه فراهم می‌سازد که کار جبهه ای را تمرین کند تا فراتر از نامزدهای حزبی تصمیم بگیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
عضو حزب اعتماد ملی: «سرا» ذهنیت بدنه اصلاح‌طلبان به شورای سیاست‌گذاری را اصلاح‌ می‌کند
محمدصادق جوادی حصار ضمن مثبت خواندن طرح سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان گفت: سامانه سرا تا قبل از تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان قابلیت عملیاتی شدن ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اصلاح‌طلبان / جریان اصلاحات / حزب کارگزاران / سامانه سرا
افزایش تنش‌ها بین اصلاحات-کارگزاران
قسمت جدید سریال دعوای اصلاحات-کارگزاران امروز پخش شد؛ موضوع این قسمت از این سریال طولانی ولی عمیق، سامانه «سرا»ی اصلاح طلبان است که برای انتخاب کاندیداهای اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس راه‌اندازی شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •