دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
سبک زندگی
۷ ساعت قبل
دلایل سردی پاها چیست؟
دکتر سید حسین آقامیری ‪-‬ بسیاری از ما تجربه سردی دست و پا و بی‌حس شدن آنها در فصل زمستان را داریم. اما وجود دائمی این عارضه و یا سرد شدن انگشتان دست و پا در فصل گرما شاید نشانه‌ای از بیماری باشد. اکثر مردم در بسیاری از مواقع در زندگیشان،سردی پا را حس کرده‌اند برخی علل موقت و بی‌ضرر هستند اما بعضی دیگر می‌توانند نشان‌دهنده شرایط جدی‌تر مربوط به سلامتی را نشان می‌دهند. سرد شدن پاها دلایل مختلفی دارد اما ساده‌ترین دلیل سرد بودن پاها از وضعیت هوا ناشی می‌شود. استرس و نگرانی هم دلیل شایع ایجاد سردی در دست و پاها است.گردش خون کم در پاها به دلیل سبک زندگی کم تحرک و نشستن طولانی مدت پشت میز دلیل شایع دیگری برای این حالت است.در صورتی که از وضعیت سلامت جسم خود مطمئن هستید، سرد بودن پاها و حس سرما در آن …
۱۳ ساعت قبل
ایرانِ ما؛ سفالگری شهرضا
سفال روایتگر تاریخ مردمان هر سرزمین است و سبک زندگی آن‌ها را بر خود ثبت کرده است. سفالگری در ایران بنا بر یافته‌های از شوش و ری و کاشان و دامغان، نزدیک تخت جمشید و تپه سیلک نشان می‌دهد ایرانیان نیز از دیرباز از سفال و سرامیک استفاده می‌کرده اند. بر اساس یافته‌های سفالین در چهار منطقه اصلی در سفالگری پیش از تاریخ که شامل کوه‌های زاگرس (لرستان)، جنوب دریای خزر (گیلان و مازندران)، شمال غرب (آذربایجان) و جنوب شرق (سیستان و بلوچستان) می‌شود نشان می‌دهند که عمر سفالگری در ایران به حدود ۸ هزار سال پیش از میلاد می‌رسد. از هزاره پنجم پیش از میلاد، ساکنان تپه سیلک، تپه حصار، تپه گیان و دیگر تپه‌های باستانی، به ساخت ظروف سفالین منقوش می‌پرداختند. مناطقی که سفالگری در آن‌ها رواج دارد ‌مند‌گناباد، لالجین …
کرونا و مساله همنوایی سالمندان با سبک زندگی تازه
۱۳ ساعت قبل / کرونا / سالمندان / سبک زندگی
کرونا و مساله همنوایی سالمندان با سبک زندگی تازه
تهران- ایرنا- ویژگی‌ و آموزه‌های دوره شیوع کرونا از نگاه «شیوا پروائی» جامعه‌شناس سبب می‌شود تا به فکر آموزش‌هایی ضروری به سالمندان در راستای سبک زندگی جدید باشیم.
اردبیلی: کاهش جمعیت از نتایج سبک زندگی مدرن است/ مروتی: بحران جمعیتی ایران از تعهد در کنفرانس قاهره آغاز شد
۱۵ ساعت قبل / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران / حوزه علمیه / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری
اردبیلی: کاهش جمعیت از نتایج سبک زندگی مدرن است/ مروتی: بحران جمعیتی ایران از تعهد در کنفرانس قاهره آغاز شد
زمانی در ایران، مسوولین کشور بچه کمتر داشتن را به سود توسعه و امری مطلوب برای کشور قلمداد می‌کردند و سیاست‌گذاری ایران را در خدمت این فاجعه آوردند.
مصرف زیاد کافئین و افزایش احتمال سقط مکرر
۲۰ ساعت قبل
مصرف زیاد کافئین و افزایش احتمال سقط مکرر
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا با بیان این که سبک زندگی یکی از عوامل موثر بر سقط مکرر است گفت: داشتن سبک زندگی سالم، به‌ویژه داشتن وزن متناسب می‌تواند خطر سقط مکرر را کاهش دهد. خطر سقط مکرر در خانم‌هایی که اضافه‌وزن دارند و به‌ویژه دچار سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و یا مقاومت به انسولین‌اند، افزایش می‌یابد. همچنین، مصرف سیگار و الکل و مصرف کافئین زیاد می‌تواند خطر ابتلا به سقط مکرر را افزایش دهد.
عادتی که ممکن است ما را بکشد؛ در طول روز چند بار به صورت خود دست می‌زنیم؟
۲۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / داروی کرونا / سبک زندگی
عادتی که ممکن است ما را بکشد؛ در طول روز چند بار به صورت خود دست می‌زنیم؟
ایرنا به نقل از Forbes نوشت: ویروس کرونا باعث شده است که مردم حساسیت بیشتری روی بهداشت خودشان نشان دهند. با این همه هنوز چیزهای زیادی درباره بهداشت فردی وجود دارد که به آن‌ها توجه کمتری داشته‌ایم.
یک مدرس دانشگاه: فدراسیون همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد
۲۳ ساعت قبل / حسین خطیبی / مدرس دانشگاه / فدراسیون ورزش همگانی / ویروس کرونا
یک مدرس دانشگاه: فدراسیون همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد
یک استاد دانشگاه با توجه به تعطیلی باشگاه ها گفت: فدراسیون ورزش های همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد.
تصاویر: خانه ملک
۳۰ ساعت قبل
تصاویر: خانه ملک
خانه تاریخی ملک یکی از مراکز وابسته به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک است که در بازار بین‌الحرمین تهران بین دو مسجد امام (مسجد شاه سابق) و مسجد جامع قرار دارد. آجرکاری، کاشی کاری، حجاری، گچبری، منبت کاری، تزئینات چوبی، دیوار پوش های قاجاری و تزیینات فلزی از هنرهای به کار رفته در تزیینات خانه ملک محسوب می شوند که نمونه‌ای جذاب از آمیزش سبک معماری سنتی ایران با شیوه معماری اروپایی است. این خانه با 2500 متر مربع بزرگی، دارای دو بخش اندرونی (شرق بنا) و بیرونی (غرب بنا) بوده است، اما حاج حسین آقا ملک در روزگار پهلوی با تخریب بخش اندرونی، ساختمان کتابخانه ملک را در سه طبقه پایه گذاشت که به کتابخانه و مکان مراجعه پژوهشگران اختصاص یافت و بخش غربی نیز مکان زندگی خصوصی حاج حسین آقا ملک و خانواده شد.
۳۱ ساعت قبل
تدوین برنامه «سازگاری با کرونا» در سه سرفصل
رئیس‌جمهوری آخر هفته شلوغی داشت و علاوه بر شرکت در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا و آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت در استان‌های بوشهر و لرستان، گفت‌وگویی تلفنی با میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز داشت. وی همچنین در پیام‌هایی جداگانه عید غدیرخم را به مراجع عظام تقلید تبریک گفت.حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نباید اجازه دهیم تجربه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی که باعث تشدید همه‌گیری کرونا شده است، تکرار شود. برابر همه قرائن و شواهد علمی موجود، اجرای دقیق و صحیح پروتکل‌های بهداشتی، تنها راه مبارزه قطعی با شیوع ویروس کرونا است. وی افزود: پس از مهار همه‌گیری کرونا، متاسفانه در اثر عدم رعایت دقیق توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها، شیوع گسترده‌تر …
۳۱ ساعت قبل
 شهرداری زاهدان حامی فعالیتهای ورزشی بانوان
طی نشست معاون و رئیس اداره ورزش و تفریحات سالم #سازمان_فرهنگی_اجتماعی_و_ورزشی  شهرداری زاهدان با تعدادی از بانوان ورزشکار، بر لزوم حمایت از فعالیتهای ورزشی بانوان در محیطی بدون دغدغه تاکید شدمعاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: با توجه به جایگاهی که بانوان در فعالیتهای ورزشی دارند می توانند به عنوان پایه گذاران این عرصه نقش مهمی را ایفا و به خوبی این فرهنگ را به خانواده ها و جامعه تسری دهند."ریگی فرد " با اشاره به توجهی که شهرداری به ورزش بانوان دارد‌؛ افزود: شهرداری زاهدان بیش از ۲۰ سال است که به مقوله ی ورزش بانوان توجه ویژه ای داشته که در این راستا  باغ خانواده در سالهای متمادی به عنوان محلی امن و به دور از دغدغه در ساعتی مشخص در اختیار بانوان قرار داشته تا به فعالیتهای ورزش بپردازند.  وی …
نشست مجازی تبیین سبک زندگی ولایی در دفاع مقدس برگزار می‌شود
۲ روز قبل / چهلمین ساگرد دفاع مقدس
نشست مجازی تبیین سبک زندگی ولایی در دفاع مقدس برگزار می‌شود
در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس،نشست مجازی تبیین سبک زندگی ولایی در دفاع مقدس در قم برگزار می‌شود.
چرا همیشه احساس خستگی می‌کنیم؟
۳ روز قبل / سلامت / احساس خستگی / خستگی مداوم / خستگی / ویتامین D / قند خون / آهن / سرطان / کربوهیدرات / خواب
چرا همیشه احساس خستگی می‌کنیم؟
خستگی یکی از علائم رایج مشکلات مختلف و بیماری های جدی ست، اما در بیشتر موارد، این موضوع به علت وجود فاکتور های ساده ای در سبک زندگی مان است که خوشبختانه مواردی اند که به راحتی حل خواهند شد.
«آقو چرو زن استدی؟» | نمایش‌هایی‌ که هنوز پرده ‌نشینند
۳ روز قبل
«آقو چرو زن استدی؟» | نمایش‌هایی‌ که هنوز پرده ‌نشینند
یک درددل ساده بود، درددلی از جنس غم‌ها و دلمشغولی‌های زنانه و حال و هوای حاکم بر فرهنگ جامعه و سبک زندگی که البته فقط در اندورنی خانه بیان می‌شد.
«فراتر از مرزها»؛ همکاری هنرمندان ایرانی و ایتالیایی در ایام کرونایی
۳ روز قبل / ایتالیا / پرفورمنس / سفیر ایتالیا
«فراتر از مرزها»؛ همکاری هنرمندان ایرانی و ایتالیایی در ایام کرونایی
تهران- ایرنا- چهار هنرمند حوزه نمایش ایرانی و ایتالیایی در یک همکاری دورادور کلیپ‌های‌ نمایشی چنددقیقه‌ای با نام «فراتر از مرزها» و موضوع تغییرات سبک زندگی و عادات رفتاری در دوران همه‌گیری عالم‌گیر کرونا ساخته‌اند.
۴ روز قبل
روز هشتادم
دوتا چهل هفته گذشته از روزی که اولین قصه پای بی‌قرارم را نوشتم، حالا نمی‌دانم به خیال جشن گرفتن این چله عجیب طولانی است یا احترام به همه قصه‌هایی که شنیده‌ام و گفته‌ام که از خیابان ویلا سر در می‌آورم و تندتند در سر پایینی‌اش راه می‌روم تا به کوچه خسرو برسم. کوچه خسرو برای من یادآور خیلی روزهاست، از روزهای دور مجله چلچراغ و خانه قدیمی آجری بگیر که باغچه‌اش پر بود از درخت عرعر و سایه تا همین سال گذشته و حیاط کافه تهرونی که بی‌هوا تمام شد و صدای آکاردئون خسرو سینایی عزیز که روی نیمکت چوبی منتظران توی حیاط کافه نشسته بود و موسیقی قشنگ تابستانی‌اش خواب پرنده‌های روی درخت‌های کوچه را به هم می‌زد. یادم می‌افتد به آن عصر که …
۴ روز قبل
همینگوی، نویسنده‌ای که زیبا زیست اما...
خانم پترینا کراکفورد، منتقد ادبی، در نشریه نقد ادبی پاریس، زندگی همینگوی را این‌گونه توصیف می‌کند: «زندگی ‌ای پرماجرا، مبارزه‌جویانه، آشتی‌ناپذیر مثل برجسته‌ترین شخصیت‌های داستانی‌اش.» خانم کراکفورد می‌نویسد: «سایه‌ای که ارنست همینگوی بر ادبیات امریکایی افکنده چیزی کمتر از «عظیم» نیست.» به سخن دیگر بهترین واژه و دقیق‌ترین توصیف از آثار همینگوی «سترگ، عظیم  و باشکوه» است. پس از همینگوی بسیاری از نویسندگان امریکایی از سبک او پیروی کردند و انقلابی در شیوه نگارش امریکایی پدید آوردند و آثارش عمیقا و قویا بر نسل نویسندگان مینی‌مالیست (کمینه‌نویس) مانند ریموند کارور و سوزان مینوت اثر …
۴ روز قبل
بازخورد اقتصادی پایتخت از کرونا
پایتخت‌نشینان که در سال‌های اخیر به دلیل برخورداری از سطح بالاتری از رفاه اجتماعی، سبک زندگی متفاوتی را در پیش گرفته‌اند، حالا زیر سایه کرونا مجبور هستند تا بخشی از رفتارهای اقتصادی خود را تغییر دهند.
توصیه‌هایی برای افزایش سطح ایمنی بدن
۴ روز قبل
توصیه‌هایی برای افزایش سطح ایمنی بدن
یک متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه تغییر سبک زندگی در شرایط کرونایی باعث افزایش سطح ایمنی بدن می شود گفت: مصرف دمنوش ها در کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی شود.
طرز تهیه پاستا سوسیس خوشمزه و متفاوت
۴ روز قبل / طرز تهیه پاستا / پاستا سوسیس / شام / آشپزی / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه پاستا سوسیس خوشمزه و متفاوت
اگر اعضای خانواده‌تان علاقه خاصی به سوسیس و کالباس دارند، به‌احتمال ‌زیاد این مشکل برایتان پیش‌آمده که غذاهای بیرون را به غذاهای خانگی ترجیح می‌دهند. وقتش رسیده که کمی تغییر در برنامه غذایی‌تان بدهید و دستور پخت­های متفاوت را برای علاقه‌مند کردن اعضای خانواده‌تان به غذاهای خانگی امتحان کنید. پیشنهاد ما برای ایجاد تنوع، پاستا سوسیس است.
طرز تهیه استیک با گوشت چرخ کرده
۴ روز قبل / طرز تهیه استیک / استیک گوشت چرخ کرده / استیک / سبک زندگی / پارسی خبر / آشپزی
طرز تهیه استیک با گوشت چرخ کرده
استیک با گوشت چرخکرده هم یکی از مشهورترین استیک‌ها در سرتاسر دنیاست. استیک با گوشت چرخکرده استیک اختراعی دکتر «سلیزبری» یکی از پزشکان تغذیه مشهور آمریکایی است که طرفدار رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات است.
چگونه از بیماران زمین گیر مراقبت کنیم؟
۴ روز قبل / بیماران زمین گیر / نگهداری از بیمار / سبک زندگی / پارسی خبر / سالمندان
چگونه از بیماران زمین گیر مراقبت کنیم؟
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: برای پیشگیری از بروز بیماری و مشکلات در افراد زمین گیر چند کار ساده می‌توان کرد که یکی از آن‌ها این است که هیچگاه در حالت خوابیده یا نیمه نشسته به بیمار ناتوان آب یا غذا ندهیم.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: خبرنگاران مجاهدان خط مقدم و ثبت‌کنندگان لحظات ماندگار ایام الله هستند
۴ روز قبل / روز خبرنگار / شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: خبرنگاران مجاهدان خط مقدم و ثبت‌کنندگان لحظات ماندگار ایام الله هستند
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت روز خبرنگار عنوان کرد: اصحاب رسانه و جراید به ویژه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در هر روز و هر شرایطی، وظیفه‌ای خطیر و چند وجهی آگاهی‌بخشی و نمایاندن حقایق و ترویج سبک زندگی را بر عهده دارند.
طرز تهیه اِگ رول پستو + فیلم
۴ روز قبل / اِگ رول پستو / فیلم آشپزی / رول تخم مرغ / سس پستو / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه اِگ رول پستو + فیلم
امروز در بخش فیلم و تصویر آشپزی پارسینه، طرز تهیه اِگ رول پستو را برای مخاطبان عزیز تدارک دیده ایم.
طرز تهیه کوکتل میگو با سس مخصوص
۴ روز قبل / کوکتل میگو / سس کوکتل / طرز تهیه میگو / آشپزی / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه کوکتل میگو با سس مخصوص
کوکتل میگو یکی از پیش غذاهای محبوب دریایی است که در چشم به‌هم زدنی آماده می‌شود و طعم خوبش شما را برای صرف یک غذای خوشمزه حاضر می‌کند.
قصه‌های واقعی از زندگی خانواده‌ای موفق
۴ روز قبل / مشرق نیوز / کتاب / عهد مانا
قصه‌های واقعی از زندگی خانواده‌ای موفق
اگر شما هم دنبال تجربه‌ای شیرین و متفاوت از سبک زندگی هستید، بفرمایید بهشت.
کرونا با رفتار اقتصادی تهرانی‌ها چه کرد؟
۴ روز قبل / ویروس کرونا / استانداری تهران / پردیس سینمایی مگامال / نرخ تورم / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا با رفتار اقتصادی تهرانی‌ها چه کرد؟
تهران- ایرنا- پایتخت‌نشینان که در سال‌های اخیر به دلیل برخورداری از سطح بالاتری از رفاه اجتماعی، سبک زندگی متفاوتی را در پیش گرفته‌اند، حالا زیر سایه کرونا مجبور هستند تا بخشی از رفتارهای اقتصادی خود را تغییر دهند.
طرز تهیه مخملی کردن دسر بدون دستگاه
۴ روز قبل / مخملی کردن دسر / تزیین دسر / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه مخملی کردن دسر بدون دستگاه
در گزارش زیر نحوه تزیین دسر با ظاهر مخملی را آموزش می‌دهیم.
قیمت انواع میوه و سبزیجات در بازار امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۹۹ اعلام شد
۴ روز قبل / قیمت میوه / قیمت میوه و سبزیجات / شهرداری تهران / قیمت سبزیجات / سبک زندگی / پارسی خبر
قیمت انواع میوه و سبزیجات در بازار امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۹۹ اعلام شد
تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، نشان‌دهنده کاهش قیمت ۱۳ محصول از جمله انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره بار است.
۵ روز قبل
به بهانه عید غدیر ...
«غریب» بود، نه دور از «وطن» بلکه در وطن، جز رسول خدا(ص) و اصحابی چند، مدینه با تمام ساکنانش با او «غریبه» بودند! و نه این که همه دشمن «علی»(ع) بوده باشند نه! بلکه «علی»(ع)  را نمی‌فهمیدند، می‌دیدند درک نمی‌کردند! اکثر مردم کوفه و مدینه و شامات «علی»(ع) را می‌ستودند حتی به او عشق می‌ورزیدند و اغلب به علم و ایمان و صداقت و شجاعت و عدالت بی‌نظیر «علی»(ع)  معترف بودند، اما «زندگی» را به «سبک» علی(ع) برنمی‌تافتند و عملا نمی‌پذیرفتند! و... امروزه در این عصر نیز پس از گذشت «چهارده قرن» ما مسلمین چه شیعه و چه سنی در «عمل» …
در مرز ده سانتیمتری تنها روبوسی را کنار گذاشته‌اند
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / پروتکل‌های بهداشتی / من ماسک میزنم / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
در مرز ده سانتیمتری تنها روبوسی را کنار گذاشته‌اند
به مرز ده سانتیمتری همدیگر می رسند و تنها دیگر روبوسی و بغل کردن همدیگر را کنار گذاشته‌اند؛ همچنان سبک زندگی و فراغت هایشان سرشار از فاصله شکنی و حریم شکنی است و تنه زدن و صف کشیدن در اداره ها از عادت هایشان.
۵ روز قبل
مشهورترین گوش بریده تاریخ
‏[شهروند] کمتر کسی در دنیا وجود دارد که نام ونسان ون‌گوگ را نشنیده باشد. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین هنرمندان ‏امپرسیونیست دنیا! او سی‌ام مارس 1853 در هلند به دنیا آمد. البته پیش از او یک «ونسان ون‌گوگ» دیگر هم وجود داشت. در ‏واقع برادرش که در نوزادی درگذشت هم به همین نام خوانده می‌شد. شاید هم خیلی‎‏‌ها او را به واسطه‌ گوش بریده‌ شده‌اش ‏بشناسند، اما احترام به او همچنان پابرجاست. ون‌گوگ در زمان حیاتش اصلاً شناخته‌شده و معروف نبود. شاید ندانید اما در ‏ابتدا، ونسان قصد داشت تا مانند پدرش کشیش شود.‏ ‏1- ون‌گوگ در طول عمرش حدود 21هزار اثر هنری خلق کرده که 860تای آن، نقاشی رنگ روغن‌ …
۵ روز قبل
دستت را به من بده
  [ ملیحه محمودخواه ] پای پلاستیکی را روی پایی که حالا نیمه شده، گذاشته دسته ویلچر را می‌چرخاند، از اول این‌طور نبود. دیابت خیلی چیزها را از او گرفت، حتی پای چپش را. سال‌هاست به این پای مصنوعی عادت کرده اما پای قبلی که در یک کلینیک خصوصی برایش ساخته بودند دیگر قابل استفاده نبود. پای مصنوعی قبلی خیلی اذیتش کرد و حالا به مرکز جامع توانبخشی آمده تا پای جدید بسازد. بار قبل کلی قرض کرد تا توانست هزینه 18 میلیونی پای مصنوعی‌اش را بپردازد، اما این‌بار مرکز جامع توانبخشی را به او معرفی کردند و با پرداخت مبلغ بسیار کمتری پروتز مصنوعی ساخت و از خانه‌نشینی نجات پیدا کرد. حالا وقتی فرز پای مصنوعی را روی پایش محکم می‌کند، می‌تواند بدون ویلچر و بدون کمک عصا راه …
اخبار رادیو و تلویزیون|
۵ روز قبل / آی فیلم / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / سریال ایرانی / رسانه ملی / تلویزیون / رادیو
اخبار رادیو و تلویزیون| "خواب سفید" حمید جبلی در آی‌فیلم/ رادیو پیام، عید غدیر مسابقه دارد
مسابقه "10 کلام، 10 پیام" در رادیو پیام ویژه روز عید غدیر برگزار می‌شود، برنامه "ما خانوما" درباره سبک زندگی ایرانی اسلامی به آنتن می‌رسد،‌ رادیو ایران برای میلاد امام هادی (ع) تدارک دیده و آی‌فیلمی‌ها، پنجشنبه شب به "خواب سفید" فرو می‌روند.
نوشیدنی های گیاهی برای کاهش کلسترول
۵ روز قبل
نوشیدنی های گیاهی برای کاهش کلسترول
در این مطلب چند چای گیاهی برای کاهش کلسترول به شما معرفی می‌کنیم، اما واقعیت این است که اگر سبک زندگی تان را تغییر ندهید، استفاده از این دمنوش‌ها هم فایده‌ای نخواهد داشت.
سندرم روده تحریک‌پذیر چگونه درمان می‌شود؟
۵ روز قبل
سندرم روده تحریک‌پذیر چگونه درمان می‌شود؟
درمان سندرم روده تحریک‌پذیر، یک نسخه برای همه نیست. پزشک شما با همکاری خودتان و با کمی آزمون و خطا می‌تواند راهی برای کنترل علائمتان پیدا کند. این برنامه‌ی درمانی نیازمند یک رویکرد چندوجهی است که می‌تواند شامل تجویز داروهای OTC، تغییراتی در سبک زندگی و حتی روان‌درمانی شود.
طرز تهیه کباب سرداشی، غذای سنتی همدان
۵ روز قبل / کباب سرداشی / طرز تهیه کباب / غذای همدانی / سبک زندگی / پارسی خبر / ناهار
طرز تهیه کباب سرداشی، غذای سنتی همدان
کباب سرداشی، یکی از انواع غذاهای سنتی استان همدان است. البته این کباب اصیل ابتدا در داخل تنور سنگی و یا ظرف ‌های رویی طبخ می ‌شد که البته طعم و عطر خاص و منحصر به فردی داشت.
قاضی‌زاده: کاهش نرخ جمعیت مسئله امنیت ملی است/ قاسم پور: فرآیندهای فعلی برای حل مسئله کافی نیست
۵ روز قبل / فاطمه قاسمپور / سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده
قاضی‌زاده: کاهش نرخ جمعیت مسئله امنیت ملی است/ قاسم پور: فرآیندهای فعلی برای حل مسئله کافی نیست
نایب رئیس اول مجلس گفت: کاهش نرخ ازدواج و فرزندآوری در کشورمان بیشتر از اینکه به دلیل مشکلات اقتصادی باشد، مربوط به مسائل فرهنگی و تغییر سبک زندگی مردم است. 
مشکل ناتوانی جنسی در مبتلایان به دیابت
۵ روز قبل
مشکل ناتوانی جنسی در مبتلایان به دیابت
دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در جهان است. متاسفانه به‌علت سبک زندگی کم‌تحرک این روزها، میزان ابتلا به دیابت رو به افزایش بوده و عوارض آن دامن‌گیر بیماران و نظام درمان کشورها شده است.
طرز تهیه کیک مرمری نارنجی، زیبا و لذیذ
۵ روز قبل / کیک مرمری / کیک نارنجی / طرز تهیه کیک / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه کیک مرمری نارنجی، زیبا و لذیذ
در این مطلب آموزش کیک مرمری نارنجی با رگه‌های شکلاتی را برای شما قرار داده‌ایم.
نکاتی مهم درباره سفر با خودروی شخصی
۵ روز قبل / مسافرت با خودرو / مسافرت / سفرهای جاده ای / سبک زندگی / پارسی خبر / گردشگری
نکاتی مهم درباره سفر با خودروی شخصی
برای انجام مسافرت یا حرکت در مسیرهای طولانی، توجه به برخی نکات متضمن ایمنی و سلامت است و رعایت آنها باعث می‌شود تا خاطره خوشی از مسافرت در ذهن‌مان باقی بماند.
برونگرایی بهتر است یا درونگرایی؟
۵ روز قبل / برونگرایی / درونگرایی / روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
برونگرایی بهتر است یا درونگرایی؟
روانشناس با بیان اینکه درونگرایی و برونگرایی دو ویژگی شخصیتی است، گفت: هیچ کدام از افراد درون یا برونگرا بر دیگری برتری ندارند.
روش‌های پاک کردن سیرابی و شیردان
۵ روز قبل / سیرابی / سیراب و شیردان / کله پاچه / صبحانه / سبک زندگی / پارسی خبر
روش‌های پاک کردن سیرابی و شیردان
سیرابی یکی از مقوی‌ترین غذا‌هایی است که از قدیم در ایران باب بوده است. اگر سیرابی تمیز شود بعد از پخت بسیار خوشمزه می‌شود و اگر تمیز شسته نشود اصلا خوشمزه نمی‌شود. در ادامه یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های پاک کردن سیرابی و شیردان را آموزش داده ایم. برای تمیز کردن سیرابی، ابتدا آن را برش بزنید تا به شکل پوست صافی در بیاید تا به راحتی بتوانی آن را تمیز کنید. اجازه بدهید آب جوش بیاید، سپس آب جوش را داخل قابلمه‌ای که سیرابی داخل آن جا می‌شود بریزید سیرابی را سریع داخل آب جوش قرار بدهید به صورتی که تمام قسمت‌های سیرابی آب جوش باشد بعد از گذشت ۱-۲ دقیقه سیرابی را از داخل آب جوش بیرون بیاورید و با چاقو روی آن بکشید تا پرز‌های سیرابی کنده شود. اگر قسمت‌هایی از آن باقی ماند باز داخل آب جوش قرار بدهید …
خوراکی های مناسب فصل تابستان
۵ روز قبل / طب سنتی / فصل تابستان / خوراکی / رژیم غذایی / پارسی خبر / سبک زندگی
خوراکی های مناسب فصل تابستان
اگر سیستم ایمنی بدن قوی باشد، فرد از محیط تأثیر مخرب نمی‌بیند اما افراد ضعیف از عوارض این فصل بی‌نصیب نخواهند ماند؛ در این مطلب ضمن اشاره به تدابیر فصل تابستان، نحوه ساخت یک ترکیب گیاهی ساده برای جلوگیری از "ریزش مو" آموزش داده شده است.
علائم بالینی بیماری کلیه چیست؟
۵ روز قبل / بیماری کلیه / نارسایی کلیه / سموم بدن / الکل / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم بالینی بیماری کلیه چیست؟
فوق تخصص ارولوژی گفت: اگر کلیه ضعیف شده باشد، علائم آن شامل بی حسی،کم توانی، ناخوشی عمومی، بی‌اشتهایی، تهوع، استفراغ، خارش بدن، عصبی بودن، کم حوصلگی و افسردگی است.
طرز تهیه وافل صبحانه شکلاتی
۵ روز قبل / وافل شکلاتی / طرز تهیه وافل / صبحانه / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه وافل صبحانه شکلاتی
وافل صبحانه شکلاتی بیرونی ترد و داخلی شکلات و نرم دارد. این دستور العمل وافل شامل پودر کاکائو و چیپس شکلات برای طعم شکلات بیشتر است. با مقداری شکلات بیشتر روی آن می تواند به راحتی وافل با شکلات اضافه برای صبحانه ی خود سرو کنید.
فال روزانه امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹
۵ روز قبل / فال روزانه / فال امروز / فال ماه تولد / فال / فال ۱۴ مرداد / سبک زندگی / پارسی خبر
فال روزانه امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹
فال متولدین ۱۲ ماه سال در تاریخ امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹ در مطلب زیر گردآوری شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
فواید پروبیوتیک ها برای پوست
 پروبیوتیک ها موادی ضدالتهابی است که سیستم ایمنی بدن و عملکرد دفاعی پوست را تقویت می کند. یکی از دلایل پیری زودرس «التهاب» است که با سبک زندگی انسان ها و به ویژه آلودگی هوا مرتبط است. به همین دلیل دانشمندان سعی دارند محصولات آرایشی تهیه کنند که همزمان با مصرف آن ها بتوان به نوعی به سلامت بیشتر پوست کمک کرد.
چه عواملی به کبد آسیب می رسانند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اضافه وزن / بیماری کبد / افزایش وزن / الکل / سبک زندگی / پارسی خبر
چه عواملی به کبد آسیب می رسانند؟
اگرچه الکل را متهم اصلی بیماری‌های کبد می‌دانند اما مصرف قند و چربی و داشتن اضافه وزن نیز می‌توانند تاثیری مخربی بر کبد داشته باشند.
مضرات و خطرات بیش‌ از حد آب خوردن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کم آبی / پرآبی بدن / رنگ ادرار / سبک زندگی / پارسی خبر
مضرات و خطرات بیش‌ از حد آب خوردن
همه می‌دانیم کم آبی بدن ما را دچار مشکل می‌کند؛ اما آیا می‌دانستید پرآبی بدن نیز مشکلاتی برای سلامتی ما به وجود می‌آورد؟
راهنمای مقابله با ویروس‌های باج‌گیر
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / آنتی ویروس / ویروس کامپیوتر / بدافزار / باج افزار / سبک زندگی / پارسی خبر
راهنمای مقابله با ویروس‌های باج‌گیر
عدم توجه کاربران به سیستم و به روزرسانی آنتی ویروس سبب می‌شود تا اطلاعات ذخیره شده توسط بدافزار‌ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرند.
چرا چاق می‌شویم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / چاقی / بیماری قلبی عروقی / ورزش / سبک زندگی / پارسی خبر / ژنتیک
چرا چاق می‌شویم؟
در مطلب زیر با علل اصلی چاقی و نحوه پیشگیری از آن‌ها آشنا می‌شوید.
اگر ۱۰ روز قند نخوریم چه اتفاقی برای بدنمان می‌افتد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دیابت نوع ۲ / دیابت / قند / سبک زندگی / پارسی خبر
اگر ۱۰ روز قند نخوریم چه اتفاقی برای بدنمان می‌افتد؟
اگر در تمام طول عمر خود قند مصرف کرده‌اید، می‌توانید با کاهش مقدار مصرفتان عوارض جانبی مضر را برطرف کنید.
نارسایی کلیه چگونه تشخیص داده می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / نارسایی کلیه / رنگ ادرار / درد پهلو / سلامت / سبک زندگی / پارسی خبر
نارسایی کلیه چگونه تشخیص داده می‌شود؟
یک فوق تخصص اورولوژی گفت: نارسایی کلیه در
فوت و فن خوشمزه شدن سوپ جو
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سوپ جو / طرز تهیه سوپ / سوپ مرغ / سبک زندگی / پارسی خبر / سوپ
فوت و فن خوشمزه شدن سوپ جو
یکی از راز‌های خوشمزه شدن سوپ‌ها استفاده از عصاره‌های مرغ و گوشت در آن‌ها است.
مزایا و خواص پونه کوهی برای سلامتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پونه کوهی / آنتی اکسیدان / کلسترول / بهبود زخم / سبک زندگی / پارسی خبر
مزایا و خواص پونه کوهی برای سلامتی
پونه کوهی حاوی آنتی اکسیدان‌های تیمول، کارواکرول، لیمونن، ترپینن، اکتین و کاروفیلن است. آنتی اکسیدان‌ها سرعت پیری و آسیب به سلول‌های بدن را کاهش می‌دهند.
جملاتی که در مسیر موفقیت اخلال ایجاد می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / موفقیت / افراد موفق / سبک زندگی / پارسی خبر
جملاتی که در مسیر موفقیت اخلال ایجاد می‌کنند
 جملات و عباراتی که انسان در خلوت به خودش می‌گوید، تقریبا به گونه‌ای دقیق از نحوه تفکر شخص و اعتقادات حقیقی او پرده برمی‌دارند. شاید خود ما از توان تاثیر این عبارات آگاه نباشیم، اما آن‌ها به طور خلاصه نحوه رویارویی ما با مشکلات را بازگو می‌کنند. ۶ جمله زیر عباراتی هستند که در مسیر موفقیت شما اخلال ایجاد می‌کنند و افراد موفق از آن‌ها استفاده نمی‌کنند. «حالا بگذار صبر کنیم ببینیم چه می‌شود» این عبارت به‌ندرت می‌تواند یک استراتژی درست تلقی شود. افراد موفق کمتر امکان موفقیت را به نیرو‌های خارجی یا اتفاقات خارج از توان خود واگذار می‌کنند. باید گفت یکجا نشستن و نظاره‌گر بودن به‌جای فعال بودن و اقدام عملی کردن، به نتیجه مثبتی منجر نخواهد شد. به جای صبر و انتظار، آینده را پیش‌بینی کنید. یک طرح از سناریو‌های …
مناسب‌ترین زمان برای خوراندن قطره آهن به شیرخواران
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / قطره آهن / شیرخواران / غذای نوزاد / سبک زندگی / پارسی خبر
مناسب‌ترین زمان برای خوراندن قطره آهن به شیرخواران
از آنجایی که شیر مادر به اندازه لازم از این دو مواد مغذی برخوردار نیست، پزشک‌ها شروع قطره آهن در نوزادان و مکمل‌های ویتامین D را در ۴ یا ۶ ماهگی به شکل روزانه پیشنهاد می‌کنند. تجویز آهن به نوزادان قبل از این سن به ندرت اتفاق می‌افتد. آیا می‌دانید قطره آهن از چند ماهگی به نوزاد می‌دهند؟ نوزادان از سن ۶ تا ۱۲ ماهگی، روزانه به مقداری در حدود ۱۱ میلی گرم آهن نیاز دارند. کودکان ۱ تا ۳ سال به ۷ میلی گرم آهن و کودکان ۴ تا ۸ سال به ۱۰ میلی گرم آهن در یک روز نیاز دارند. آهن یک ماده معدنی حیاتی است که تمام کودکان و نوزادان به آن نیاز دارند. نوزادانی که شیر خشک و غلات مصرف می‌کنند، به شکل معمولی از این ماده غنی هستند. آهن به افزایش حجم گلبول‌های قرمز خون با توجه به رشد نوزاد کمک می‌کند. کمبود بیش از اندازه …
معرفی کاخ مظفری دارآباد تهران + تصاویر
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کاخ مظفری / دارآباد تهران / گردشگری / آثار باستانی / سبک زندگی / پارسی خبر
معرفی کاخ مظفری دارآباد تهران + تصاویر
کاخ مظفری دارآباد مربوط به دوره قاجار است و در تهران، انتهای خیابان دارآباد، محوطه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری واقع شده است.
طرز تهیه انواع کیک بستنی مجلسی خانگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کیک بستنی / عصرانه / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه انواع کیک بستنی مجلسی خانگی
در این مطلب قصد داریم روش تهیه کیک بستنی مجلسی خانگی را به شما عزیزان آموزش دهیم.
کرونا چگونه از طریق چشم منتقل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ویروس کرونا / چشم / انتقال کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر
کرونا چگونه از طریق چشم منتقل می‌شود؟
برخی کارشناسان معتقد هستند محافظت از چشم‌ها در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است.
طرز تهیه سیب زمینی به سبک هندی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سیب زمینی / هندی / ادویه هندی / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه سیب زمینی به سبک هندی
در این مطلب با مواد اولیه و روش پخت سیب زمینی هندی با ادویه‌ مخصوص آشنا خواهید شد.
اثرات باورنکردنی کاکائو در زیبایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کاکائو / زیبایی پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
اثرات باورنکردنی کاکائو در زیبایی
در وادی زیبایی از دانه کاکائو به خاطر فواید بی‌شمارش در زیبایی پوست استفاده می‌شود. می‌توان از این ماده برای مراقبت از بدن یا موها، تهیه ماسک، صابون، لایه‌بردار، بالم لب و غیره استفاده کرد.
آب، خاک، چوب، آتش یا فلز؟ عنصر وجودی شما چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / عنصر وجودی / آب / خاک / آتش / سبک زندگی / پارسی خبر / فلز
آب، خاک، چوب، آتش یا فلز؟ عنصر وجودی شما چیست؟
در این روزهای پرآشوب دنیا بسیاری از ما احساس بلاتکلیفی یا حتی گمگشتگی می کنیم. وقتی هم که گویی هیچ چیز سر جایش نباشد، خیلی ها به دانش و حکمت باستانی روی می آورند.
چرا باید قهوه بنوشیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / نوشیدن قهوه / آنتی اکسیدان / دیابت نوع دو / سبک زندگی / پارسی خبر
چرا باید قهوه بنوشیم؟
مطالعات متعددی نشان داده‌اند که در صورت اعتدال در نوشیدن قهوه، عملکرد ورزشی بهبود می‌یابد.
علائم آکرودرماتیت در کودکان چیست+ روش درمان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / آکرودرماتیت / بیماری کودک / بیماری پوستی / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم آکرودرماتیت در کودکان چیست+ روش درمان
در این مطلب با بیماری آکرودرماتیت در کودکان آشنا خواهید شد.
مقایسه خودرو بورگوارد BX۷ و بورگوارد BX۵ + جدول
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مقایسه خودرو / بورگوارد BX۷ / بورگوارد BX۵ / سبک زندگی / پارسی خبر
مقایسه خودرو بورگوارد BX۷ و بورگوارد BX۵ + جدول
 بررسی مشخصات فنی  خودر بورگوارد BX ۷ و بورگوارد BX ۵  را در ادامه می خوانید:  خودرو بورگوارد BX ۷ و بورگوارد BX ۵ محصول اصیل آلمانی تحت مالکیت چین به بازار عرضه می‌شود، پس از دوران دوران طلایی این کمپانی خودروسازی آلمانی از سال ۲۰۰۸ توسط گروه خودروسازی BAIC چین خریداری شد و اقدامات لازم جهت طرحی خودرو‌های کراس در سال ۲۰۰۸ آغاز شد. خودرو بورگوارد BX ۷ و بورگوارد BX ۵ در رده خودرو‌های کراس و نیم شاسی توانسه سهم مناسبی از بازار خودرو کسب کند. این ۲ خودرو با موتور ۴ سلیندر و ۱۶ سوپاپ به بازار عرضه می‌شود، اما خودرو بورگوارد BX ۷ با حجم موتور ۱۹۸۱ و ارائه ۲۲۴ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه قدرت بیشتری نسبت به رقیب خود دارد. جعبه دنده در دو خودرو ۶ سرعته تیپ ترونیک و سرعت شتاب هردو از صفر تا ۱۰۰ نیاز …
تست روانشناسی با انتخاب آدمک های تصویر + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تست روانشناسی / شخصیت شناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
تست روانشناسی با انتخاب آدمک های تصویر + عکس
تست روانشناسی زیر توسط پیپ ویلسون طراحی شده است که یکی از سرشناس‌ترین روانشناسان بریتانیا به شمار می‌آید. ویلسون این تست را در اصل برای دانش آموزان مقطع ابتدایی طراحی کرده بود تا عملکرد خود در سه سال اول تحصیلی را ارزیابی کنند، اما بعد‌ها مشخص شد که این تست برای افراد بالغ نیز کارآیی دارد. این تست به شما کمک می‌کند که شخصیت واقعی و شرایط روانی مطلوب خود را تشخیص داده و حتی جایگاه اجتماعی تان را نیز تا مقدار زیادی مشخص کنید. هر آدمک در این تصویر در شرایط متفاوتی قرار داشته و جایگاه او نیز در روی درخت با بقیه فرق دارد. ابتدا باید هر کدام از این شخصیت‌ها که جایگاهش بیشترین شباهت به شما را دارد مشخص کرده و سپس ادامه‌ی مطلب را برای مشخص‌شدن پاسخ انتخابتان بخوانید. پاسخ‌های تست: اگر یکی از آدمک‌های …
علت بوی بد زیر بغل انسان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بوی بد زیر بغل / عرق کردن / تعریق / سبک زندگی / پارسی خبر
علت بوی بد زیر بغل انسان
ورزش، گرما، پوشیدن لباس گرم همه این‌ها برخی از موقعیت‌هایی هستند که منجر به تولید بوی بد زیر بغل می‏ شوند.
ترفندهایی برای مزه دار کردن ماهی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مزه دار کردن ماهی / ترفندهای آشپزی / طعم دار کردن ماهی / ماهی تازه / طبخ ماهی / سبک زندگی / پارسی خبر
ترفندهایی برای مزه دار کردن ماهی
در گزارش زیر ترفندهایی برای مزه دار کردن ماهی را به شما آموزش می دهیم.
تپش قلب در این ۹ مورد کاملا طبیعی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تپش قلب / استرس / سبک زندگی / پارسی خبر / ورزش
تپش قلب در این ۹ مورد کاملا طبیعی است
در برخی موارد، دلشوره نشانه خوبی در بدن نیست؛ اما گاهی دلشوره یا تپش قلب، عکس‌العملی طبیعی به یک موقعیت است که نیازی به نگران شدن ندارد.
روش های مبارزه با بید لباس در کمد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بید لباس / خانه داری / حشرات موذی / سبک زندگی / پارسی خبر
روش های مبارزه با بید لباس در کمد
در این مطلب راهنمای گام به گام برای داشتن خانه و کمدی عاری از بید یا شاپرک را خواهید خواند.
آشنایی با بخش‌های از سبک زندگی آیت‌الله قاضی/ چرا آیت‌الله قاضی بر اقامه نماز و نماز شب تأکید داشت؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سبک زندگی ایرانی اسلامی / قرآن و عترت / آیت الله بهجت(ره)
آشنایی با بخش‌های از سبک زندگی آیت‌الله قاضی/ چرا آیت‌الله قاضی بر اقامه نماز و نماز شب تأکید داشت؟
آیت‌الله قاضی فرموده بود: اگر دنیا می‌خواهی نماز شب بخوان، اگر آخرت هم می‌خواهی نماز شب بخوان.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •