یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
ستاد تنظیم بازار
۹ ساعت قبل
تعیین عوارض ۲۰۰ درصدی برای صادرات خامه فله
ستاد تنظیم بازار در راستای تنظیم بازار کره برای صادرات شیرخشک و خامه بسته‌بندی (بسته تا ۲۵۰ گرمی) عوارض صادراتی ۴۰ درصدی تعیین و مقرر کرده صادرات خامه در احجام مورد اشاره ممنوع یا با ابلاغ عوارض ۲۰۰ درصدی از خروج آن جلوگیری شود. به گزارش «ایسنا»، در هفته‌های اخیر قیمت کره نزدیک به دو برابر شد و قیمت کره ۱۰۰گرمی از ۴۵۰۰ تومان به حدود 8 هزار تومان رسیده و در نهایت ستاد تنظیم بازار همین قیمت را تایید کرد. علت این افزایش قیمت نیز تغییر گروه ارزی این کالا از دولتی به نیمایی از سال گذشته عنوان شده که حالا با توجه به اتمام ذخایر قبلی تاثیر خود را در بازار نشان داده است. در همان روزهای اوج‌گیری قیمت کره، دبیر ستاد تنظیم بازار از ممنوع شدن صادرات خامه خبر داد و اعلام کرد که سازمان توسعه تجارت مکلف شده …
حدود ۲.۲ میلیارد دلار تعهد ارزی تجار آذربایجان‌غربی بازگردانده نشده است
۲۲ ساعت قبل / آذربایجان غربی / ارومیه / اختصاصی ایرنا / ستاد تنظیم بازار
حدود ۲.۲ میلیارد دلار تعهد ارزی تجار آذربایجان‌غربی بازگردانده نشده است
ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار تعهد ارزی تجّار استان به کشور بازگردانده نشده که این امر می تواند برای اقتصاد کشور بسیار مشکل‌آفرین باشد.
حفره‌ی بزرگ بازار
۲۵ ساعت قبل / بازار محصولات / کره / تورم / ستاد تنظیم بازار / ویدیوژورنال
حفره‌ی بزرگ بازار
این روزها بیشتر از هر وقت دیگری خلا وجود نهاد مستقلی برای مدیریت بازار و توزیع کالاها، احساس می‌شود.
سفره‌ای که بدون نفت ماند
۲۸ ساعت قبل
سفره‌ای که بدون نفت ماند
[شهروند] هفته گذشته بود که سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت: «سفره خالی مردم نگرانی هر روزه ما است و دولت روزانه تلاش می‌کند. وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی کاهش پیدا می‌کند، نمی‌توانیم به کَره ارز ۴۲۰۰ تومانی بدهیم. اولویت ما مواد مصرفی، دارو و مواد اولیه کارخانه‌های تولیدی است. ما سالانه ۴۰ تا ۴۵‌میلیون تن کره وارد کشور می‌کردیم، اما امروز کارخانه‌های داخلی را فعال و دستگاه‌های کره‌گیری وارد کردیم و خوشبختانه همان ظرفیت واردات کره را در داخل به دست آوردیم، ستاد تنظیم بازار هم مکلف شد کره را قیمت‌گذاری کند. متاسفانه مجوز صادرات بی‌رویه صادر شد. جلوی صادرات تخم‌مرغ گرفته شد و فکرمی‌کنم به تعادل قیمت در این کالا هم می‌رسیم. با قیمت‌گذاری …
۳۱ ساعت قبل
افزایش نرخ مصوب تخم مرغ درب مرغداری
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از ۹۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار تومان خبر داد و گفت که قیمت مصرف‌کننده نیز متاثر از این نرخ، روز شنبه از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود. به گزارش «ایسنا» محمدرضا کلامی از برگزاری جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد و گفت که در این جلسه نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۱ هزار تومان افزایش یافت.
قاتل نامرئی جوجه‌ها
۳۲ ساعت قبل / جوجه کشی / قیمت مرغ / قیمت تخم مرغ
قاتل نامرئی جوجه‌ها
بحث جوجه‌کُشی برای اولین بار نیست که رخ می‌دهد بلکه پیش از این در اردیبهشت‌ماه امسال فیلمی از کشتار جوجه‌ها به شکلی فجیع منتشر شد که باعث شد حتی رئیس‌جمهوری هم به آن ورود کنند. در تبیین دلایل این اتفاق، ازسوی برخی از متولیان و فعالان اقتصادی مسائلی مطرح شد. برخی وقوع چنین اتفاقی را ناشی از مصوبه ستاد تنظیم بازار دانستند و برخی کمبود نهاده‌های دامی را به‌عنوان یکی از دلایل معدوم‌سازی جوجه‌های یک‌روزه مطرح کردند.
اصلاح زنجیره تولید به جای قیمت‌گذاری دستوری
۳۳ ساعت قبل
اصلاح زنجیره تولید به جای قیمت‌گذاری دستوری
 در 2هفته گذشته، در کنار سقف‌شکنی‌های پی‌درپی قیمت دارایی‌های سرمایه‌ای نظیر ارز، سکه، مسکن و خودرو، تخم‌مرغ و کره نیز به‌عنوان کالاهای مصرفی پا به دور رشد قیمت گذاشتند و تا صددرصد گران‌تر شدند. در این شرایط، بازهم متولیان بازرگانی داخلی ساده‌ترین و البته تنها راه معمول در کشور را انتخاب کردند و عاقبت با دستور کارگروه ستاد تنظیم بازار، خط و مرز مشخصی برای قیمت این کالاها تعیین شد. قیمت هر شانه تخم‌مرغ باید از حوالی 40هزار تومان به 26هزار تومان برگردد و قیمت هر کیلوگرم کره داخلی نیز باید نهایتا 80هزار …
قیمت تمام شده کره تولید داخل چقدر است؟
۴۳ ساعت قبل / کره / شیر / اقتصاد
قیمت تمام شده کره تولید داخل چقدر است؟
تغییر قیمتی که طی روزهای گذشته ستاد تنظیم بازار نیز با آن موافقت کرد و نرخ مصوب کره داخلی به هرکیلو ۸۰ هزارتومان رسید.
۲ روز قبل
قیمت هر شانه تخم مرغ به ۳۸ هزار تومان رسید
ستاد تنظیم بازار نرخ ب هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری‌ها را به ۱۱ هزار تومان افزایش داد تا از روز شنبه اعمال شود، اما مغازه‌های سطح شهر زودتر به استقبال افزایش قیمت رفتند، هر شانه تخم مرغ امروز در بازار تهران ۳۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.
معاون وزیر صمت: شرایط کشور از لحاظ کالایی در حالت تعادل است
۲ روز قبل / بوشهر / ویروس کرونا / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالای اساسی / ستاد تنظیم بازار
معاون وزیر صمت: شرایط کشور از لحاظ کالایی در حالت تعادل است
بوشهر- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور ایران امروز با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان و آثار منفی شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد، از لحاظ کالایی در تعادل نسبی قرار دارد و فروشگاه‌ها تا سقف پراز اجناس مختلف است.
نرخ معاینه فنی خودروها افزایش می‌یابد؟
۳ روز قبل / قیمت معاینه فنی خودرو / معاینه فنی خودروها
نرخ معاینه فنی خودروها افزایش می‌یابد؟
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید قیصر مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور با اشاره به احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی خودروها در کشور، اظهار کرد: ما این پیشنهاد را به ستاد تنظیم بازار ارائه کردیم، ضمن اینکه نزدیک به ۲ سال نرخ معاینه فنی افزایش نداشته است و با توجه به افزایش هزینه‌های نیروی انسانی و موضوعات دیگر طی این مدت، افزایش نرخ معاینه فنی امر طبیعی است.
۴ روز قبل / سرپرست وزارت صنعت / معرفی وزیر صنعت / وزارت صمت
بلاتکلیفی وزارت صمت صدای تولیدکنندگان را درآورد!
 به گزارش ایسنا، اواخر اردیبهشت ماه و بعد از جلسه ستاد تنظیم بازار در پی افزایش قیمت نجومی خودرو و اتخاذ تصمیمات جدیدی در رابطه با قیمت خودرو مبنی بر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خودروهای سایپا و ۱۰ درصدی محصولات ایران خودرو،  رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و رضا رحمانی را از راس این وزارتخانه کنار گذاشت. البته حواشی آن روزها به ما می‌گفت که علت برکناری رحمانی جدال بر سر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که دولت از سال ۹۶ به دنبال آن است، اما همواره با مخالفت مجلس مواجه شده است.
۴ روز قبل
توضیح دبیر ستاد تنظیم بازار درباره «چرا کره گران شد؟»
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه از این پس نیاز کره کشور در داخل تأمین می شود تا از افزایش بیشتر قیمت جلوگیری شود، گفت: تأمین کره کشور با تولید داخل مستلزم عدم خروج چربی(کره، خامه و شیرخشک) از کشور است.
۴ روز قبل
ستاد تنظیم بازار، قیمت عرضه ذخایر روغن را اعلام کرد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در مورد عرضه روغن ذخایر استراتژیک گفت: نرخ عرضه روغن آفتاب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵ هزار و ۱۰۰ تومان مصوب شد.
اولویت تخصیص ارز کود و سم کشاورزی در دستور کار بانک مرکزی
۴ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / جهش تولید / والنسیا / دولت
اولویت تخصیص ارز کود و سم کشاورزی در دستور کار بانک مرکزی
تهران- ایرنا- ستاد تنظیم بازار با توجه به تاثیر کود و سم بر محصولات مصوب کرد که بانک مرکزی تامین ارز نهاده‌های پایه را با اولویت ویژه انجام دهد.
نرخ مصوب روغن اعلام شد
۴ روز قبل
نرخ مصوب روغن اعلام شد
معدن و تجارت در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در مورد عرضه روغن ذخایر استراتژیک نوشت: نرخ عرضه روغن آفتاب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵ هزار و ۱۰۰ تومان مصوب شد.
تولید کنندگان قیمت تخم مرغ را به صرفه‌نمی‌دانند
۴ روز قبل / مجید ارغنده پور / مقام مسئول سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / تخم مرغ
تولید کنندگان قیمت تخم مرغ را به صرفه‌نمی‌دانند
یک مقام مسئول در سازمان حمایت با تایید عرضه تخم مرغ در بازار با قیمت بالا گفت: اگرچه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب عرضه هر شانه تخم مرغ را 20 هزار تومان تعیین کرده،‌اما تولید کنندگان معتقدند قیمت تمام شده این کالا بیشتر از نرخ مصوب است.
بانک مرکزی تامین ارز کود و سم را با اولویت ویژه انجام دهد
۴ روز قبل / کشاورزی / ستاد تنظیم بازار / کود شیمیایی / بانک مرکزی ایران
بانک مرکزی تامین ارز کود و سم را با اولویت ویژه انجام دهد
ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که بانک مرکزی تامین ارز کود و سم بخش کشاورزی را با اولویت ویژه انجام دهد.
تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای ذخیره سازی سیب و پرتقال
۴ روز قبل
تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای ذخیره سازی سیب و پرتقال
ستاد تنظیم بازار کشور برای ذخیره سازی سیب و پرتقال تصمیمات مهمی اتخاذ کرد.
تکلیف بانک مرکزی برای تامین ارز دانه های روغنی و کنجاله سویا
۴ روز قبل
تکلیف بانک مرکزی برای تامین ارز دانه های روغنی و کنجاله سویا
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت بیان کرد: ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک کشور را اصلاح کرد تا بخش خصوصی در این حوزه انگیزه های لازم را برای تامین مستقیم نهاده های مورد نیاز خود داشته باشد.
نرخ عرضه  روغن ذخایر استراتژیک تغییر کرد
۴ روز قبل / محمد رضا کلامی / سرپرست بازرگانی وزارت صمت / نرخ روغن
نرخ عرضه روغن ذخایر استراتژیک تغییر کرد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه روغن ذخایر استراتژیک کشور اصلاح شد.
اولویت تأمین ارز کود و سم محصولات کشاورزی/  تغییر نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک
۴ روز قبل / کود کشاورزی / روغن / پرتقال
اولویت تأمین ارز کود و سم محصولات کشاورزی/ تغییر نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک کشور را اصلاح کرد تا بخش خصوصی در این حوزه انگیزه های لازم را برای تامین مستقیم نهاده های مورد نیاز خود داشته باشد، گفت: در جلسه اخیر مصوب شد که با توجه به تاثیر نهاده‌های کشاورزی مانند کود و سم بر محصولات کشاورزی به خصوص محصولات باغی، بانک مرکزی تامین ارز نهاده های پایه مانند کود و سم را با اولویت ویژه انجام دهد.
۴ روز قبل / لاستیک خودرو / لاستیک دولتی
تحویل سالی یک جفت لاستیک به صاحبان خودرو با ثبت نام در سامانه جامع تجارت
به گزارش  تسنیم، حمید محله‌ای در برنامه گفتگوی ویژه خبری 2 شنبه شب شبکه دو سیما با بیان اینکه 2 هزار عمده فروش، تولید 8 تولید کننده لاستیک را توزیع می‌کنند افزود: بر اساس تصویب ستاد تنظیم بازار از ابتدای مرداد امسال لاستیک سواری باید در سامانه جامع تجارت، نظام‌مند ثبت شود.
اصلاح نرخ کنجاله سویا و بررسی اثر آن بر روی قیمت مرغ توسط سازمان حمایت
۵ روز قبل / ستاد تنظیم بازار / معاونت بازرگانی وزارت صنعت
اصلاح نرخ کنجاله سویا و بررسی اثر آن بر روی قیمت مرغ توسط سازمان حمایت
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از اصلاح قیمت کنجاله سویا در جلسه ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: سازمان حمایت موظف شده اثر این تغییر را بر روی قیمت این نهاده و نرخ نهایی مرغ بررسی و اعلام کند.
۵ روز قبل
جیب خالی، لبنیات را به آن سوی مرزها می‌برد
[شهروند] قطار گرانی وقتی به ایستگاه لبنیات رسید خطر حذف شیر، ماست و پنیر از سبد غذایی مردم بیشتر شد. افزایش قیمت‌ها با اقتصاد راکد جامعه گره خورد. مرداد ماه بود که لبنیات 30‌درصد گران شد؛ گرانی که گفته می‌شد به دلیل بالارفتن هزینه‌های تولید و تحت ‌تأثیر شرایط اقتصادی کشور است و هیچ ربطی به تولیدکننده ندارد.با این افزایش قیمت باز توان خرید مردم کمتر شد این در حالی بود که فرهنگ مصرف شیر و لبنیات در کشور ما ضعیف است. آن‌طور که مسئولان می‌گویند سرانه مصرف لبنیات در کشور ما 80 کیلوگرم است اما میانگین مصرف جهانی 160 کیلوگرم و این رقم در کشورهای اروپایی و آمریکا به 350 تا 500 کیلوگرم می‌رسد، اما واقعیت این است که سرانه مصرف در کشور ما حتی کمتر از این رقم است که …
۵ روز قبل
نرخ مصوب کره ۱۰۰ گرمی ۸ هزار تومان تعیین شد
براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود.
خراسان رضوی علی‌رغم اختصاص سهمیه‌های برنج خارجی باز هم با کمبود مواجه است
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / برنج خارجی / ستاد تنظیم بازار / سهمیه
خراسان رضوی علی‌رغم اختصاص سهمیه‌های برنج خارجی باز هم با کمبود مواجه است
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با وجود سهمیه‌های برنجی که به استان اختصاص داده شده، باز هم مشکل کمبود برنج خارجی خواهیم داشت زیرا نیاز استان به برنج‌های پاکستانی و هندی بسیار بیشتر از میزان تحویل داده ‌شده ‌است.
۵ روز قبل
عرضه سویا به قیمت ۲۷۰۰ تومان در مبادی ورودی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت بیان کرد: کارگروه تنظیم بازار در جلسه یکصد و چهارم خود امروز نرخ عرضه کنجاله سویا را اصلاح کرد و مقرر شد کنجاله سویا در مبادی ورودی 2700 تومان عرضه شود.به گزارش ایلنا، محمدرضا کلامی در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار درخصوص کنجاله سویا با بیان این مطلب، افزود: این نرخ تعیین شده در تمام مبادی ورودی می باشد و هزینه‌های حمل و نقل نیز به این نرخ طبیعتاً اضافه خواهد شد.وی با اشاره به ضرورت تعادل عرضه نهاده‌های دام و طیور تصریح کرد: این تصمیم با توجه به ضرورت تعادل عرضه نهاده‌های دام و طیور در بازار و از آنجاییکه بررسی های میدانی نشان می‌دهد که افزایش قیمت های جهانی کنجاله و دانه و همچنین هزینه های مترتب آن به گونه ای است که انگیزه لازم برای تامین کنجاله سویا وجود …
۵ روز قبل / ایران / تنظیم بازار / خودرو / کاهش قیمت خودرو / وزارت جهاد کشاورزی
تازه‌ترین‌ها
فارس |سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی با نرخ مصوب 8 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. محمدرضا کلامی گفت:
۵ روز قبل
احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور
مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور از احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور در صورت موافقت ستاد تنظیم بازار خبر داد. سعید قیصر گفت: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول، ۶۲۷ مرکز معاینه فنی داریم که با ۸۰۲ خط فعالیت می‌کنند. حدود ۲ سال است هزینه معاینه فنی و ارائه خدمات ۳۷ هزار تومان است، پس امسال آمدیم هزینه‌های سالانه استهلاک، تجهیزات، اجاره و... را آنالیز کردیم و به عددی رسیدیم که از آسیب این صنعت جلوگیری می‌کند. وی افزود: افزایش ۳۰ درصدی را به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد دادیم اما ستاد تنظیم بازار با ۲۰ درصد موافقت کرد که بار دیگر درخواست افزایش بیشتر را به ستاد تنظیم بازار برای بررسی ارائه کردیم.
قیمت کنجاله سویا در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تعیین شد
۵ روز قبل / کنجاله سویا / وزارت صمت / ستاد تنظیم بازار / وزارت جهاد کشاورزی / محمدرضا کلامی
قیمت کنجاله سویا در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تعیین شد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت:کارگروه تنظیم بازار در جلسه یکصد و چهارم خود امروز نرخ عرضه کنجاله سویا را اصلاح کرد و مقرر شد کنجاله سویا در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تومان عرضه شود.
نرخ مصوب کره تعیین شد/ دامداران اجازه افزایش قیمت شیر خام را ندارند
۵ روز قبل
نرخ مصوب کره تعیین شد/ دامداران اجازه افزایش قیمت شیر خام را ندارند
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
وعده بی‌سرانجام مسئولان برای تنظیم بازار مرغ
در حالی که بیش از دوماه از وعده مسئولان برای کاهش قیمت مرغ می‌گذرد، نرخ این ماده پروتئینی به ۱۹ هزار تومان رسیده و فعالان صنعت می‌گویند با ادامه روند کنونی قیمت بالاتر هم خواهد رفت.در حالی که مسئولان وعده تنظیم بازار مرغ و کاهش قیمت این محصول را داده بودند نرخ این کالا نه تنها کاهش نیافته بلکه به روند صعودی خود ادامه داده است.به گزارش مهر، افزایش بیش از پیش قیمت مرغ در حالی است که طی دو سال گذشته بدلیل افزایش قیمت گوشت قرمز و محصولات شیلاتی، سهم این اقلام در سبد مصرف خانوار کاهش یافته و مصرف گوشت مرغ جایگزین آن شده بود و اکنون با افزایش شدید قیمت مرغ، عملاً سهم این ماده پروتئینی هم در سبد مصرف دهک‌های پایین درآمدی کاهش می‌یابد و اقشار ضعیف جامعه عملاً نمی‌توانند از مصرف پروتئین بهره‌مند شوند.از …
ضریب وابستگی کشور به کره وارداتی ۴۰ تا ۵۰ درصد است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ضریب وابستگی کشور به کره وارداتی ۴۰ تا ۵۰ درصد است
کارگر، سرپرست دفتر برنامه ریزی، تامین و توزیع ستاد تنظیم بازار گفت: هم اکنون ضریب وابستگی کشور به کره وارداتی ۴۰ تا ۵۰ درصد است.
بانک مرکزی مکلف به تأمین ارز واردات جو شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ستاد تنظیم بازار / کالاهای اساسی
بانک مرکزی مکلف به تأمین ارز واردات جو شد
کارگروه تنظیم بازار، بانک مرکزی را به تأمین ارز محموله های جو وارداتی مکلف کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ارز / بانک مرکزی / تنظیم بازار / کالاهای اساسی / واردات
واردات کالاهای اساسی به شیوه اعتباری مجاز شد
ایسنا |بر اساس مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار واردات کالاهای اساسی به شیوه اعتباری مجاز اعلام شد و بانک مرکزی نیز مکلف به تامین ارز محموله‌های جوی وارداتی شده است. با توجه به پایان فصل برداشت جو در داخل کشور،
ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار می‌گوید: سازمان توسعه تجارت مکلف شده به‌فوریت ممنوعیت صادرات خامه را به مرحله اجرا بگذارد و برای صادرات شیر خشک و محصولات لبنی نیز عوارض وضع کند.
صادرات خامه ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ستاد تنظیم بازار / صادرات خامه / لبنیات
صادرات خامه ممنوع شد
به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا کلامی اظهار داشت: مدتها است کره از فهرست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات خارج شده است، اما با توجه به اینکه ذخایر کره وارداتی با این ارز در کشور وجود داشت، نظارت کافی و کامل بر توزیع این ذخایر با قیمت‌های متعارف و متناسب با ارز ۴۲۰۰ تومانی صورت گرفت.
کره هم لاکچری شد | هر قالب ۱۰۰ گرمی کره ۸۰۰۰ تومان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
کره هم لاکچری شد | هر قالب ۱۰۰ گرمی کره ۸۰۰۰ تومان
عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی با اشاره به اینکه کره از گروه کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است و اگر کسی قصد واردات کره داشته باشد باید از ارز نیمایی استفاده کند، گفت: باید در این بخش بر تولیدات داخل تکیه کنیم. بر اساس مصوبه چربی ستاد تنظیم بازار قیمت هر قالب ۱۰۰ گرمی کره ۸۰۰۰ تومان خواهد شد.
کمبود و گرانی، لوازم خانگی را در اولویت بازرسی قرار داد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
کمبود و گرانی، لوازم خانگی را در اولویت بازرسی قرار داد
کمبود، گرانی و عرضه چند نرخی انواع لوازم خانگی تولید داخل، وارداتی و قاچاق در حالی موجب گلایه مصرف‌کنندگان و تشدید رکود بازار شده است که مسئولان دستگاه‌های نظارتی از قرار گرفتن این محصول در اولویت بازرسی‌های ستاد تنظیم بازار خبر می‌دهند. به گزارش همشهری، در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار، لوازم خانگی، لاستیک، سیمان، شکر بسته‌بندی، انواع محصولات فولادی شامل آهن و شمش و میلگرد و اسلب و ورق و همچنین مرغ و تخم‌مرغ و نهاده‌های دام و طیور به ‌عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی تعیین شدند. بر این اساس سازمان‌های …
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / ستاد تنظیم بازار / گرانی خودرو
چرا مصوبات و دستورات خودرویی دولت و رئیس جمهور کارساز نیست؟
به گزارش تسنیم، اواخر اردیبهشت ماه امسال بود که براساس توافقات بعمل آمده در ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید انواع خودروها طبق دستور العمل شورای رقابت اعلام و مطابق آن قیمت گذاری ها توسط شرکت های خودروساز انجام  شد.البته در این توافق قرار براین بود تا برای مدیریت بازار خودرو، قیمت ها در بازار حداکثر 10 درصد بیشتر از کارخانه تعیین شوند تا از این طریق پایه قیمتی در بازار مشخص و مانع افزایش قیمتها شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / قیمت کره
قیمت هرکیلو کره با ارز نیمایی ۱۵۰ هزارتومان
عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی با اشاره به اینکه کره از گروه کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است و اگر کسی قصد واردات کره داشته باشد باید از ارز نیمایی استفاده کند، گفت: باید در این بخش بر تولیدات داخل تکیه کنیم. براساس مصوبه چربی ستاد تنظیم بازار قیمت هر قالب ۱۰۰گرمی کره ۸۰۰۰ تومان خواهد شد.
صادرات شیرخشک و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بازار شیر / بازار لبنیات / ممنوعیت ورود کره
صادرات شیرخشک و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می‌شود
دبیر ستاد تنظیم بازارگفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیرخشک و محصولات لبنی اقدام کند، ضمن اینکه به کره ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق نمی‌گیرد. نوشته صادرات شیرخشک و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چه خبر از بازار آشفته لبنیات
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
چه خبر از بازار آشفته لبنیات
ستاد تنظیم بازار سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است به فوریت نسبت به تعیین عوارض صادراتی برای شیرخشک و محصولات لبنی اقدام کند.
چاره‌جویی دولت برای مهار قیمت کره؛ صادرات خامه ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / تجارت / تنظیم بازار / فرآورده های لبنی / لبنیات / واردات
چاره‌جویی دولت برای مهار قیمت کره؛ صادرات خامه ممنوع شد
اقتصادنیوز: دبیر ستاد تنظیم بازار از ممنوع شدن صادرات خامه خبر داد و اعلام کرد که سازمان توسعه تجارت مکلف شده برای صادرات شیرخشک عوارض تعیین کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •