سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
سرعت اینترنت
از چه شرکتی سرور بورس بخرم؟
۲ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / سرور مجازی / عرضه اولیه
از چه شرکتی سرور بورس بخرم؟
سرور مجازی بورس، یک کامپیوتر ۲۴ ساعته روشن، در شهر تهران است که به یک اینترنت با فیبر نوری متصل است. شرکت‌های ارائه کننده این مدل سرور مجازی، به شما دسترسی می‌دهند که از هر نقطه از ایران به این سرورها متصل شوید و کمترین پینگ و بالاترین سرعت را به کارگزاری‌ها داشته باشید. نوشته از چه شرکتی سرور بورس بخرم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رگولاتوری با گرانی اینترنت موبایل برخورد می‌کند
۲ روز قبل
رگولاتوری با گرانی اینترنت موبایل برخورد می‌کند
دسترسی راحت و سرعت بالای اینترنت موبایل باعث شد کاربران آن را جایگزین اینترنت ثابت کنند. میانگین سرعت اتصالات اینترنت موبایلی 58/ 30 مگابیت بر ثانیه است که هر سال با افزایش ۷۵ درصدی همراه می‌شود. درحالی‌که میانگین سرعت اتصال اینترنت ثابت 82/ 12 مگابیت بر ثانیه محاسبه می‌شود که هر سال با رشد ۳۶ درصدی همراه است.
تعرفه بسته‌های اینترنتی افزایش می‌یابد؟
۲ روز قبل / اینترنت / کاربران اینترنت / سرعت اینترنت / افزایش قیمت
تعرفه بسته‌های اینترنتی افزایش می‌یابد؟
میزان به نقل از مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس ارتباطی و فناوری ارتباطات نوشت: افزایش قیمت بسته های اینترنت همراه از سوی اپراتورها برابر با مقرارت نیست و باید به نرخ گذشته برگردد.
اینترنت 5G بالاخره به ایران رسید!
۳ روز قبل
اینترنت 5G بالاخره به ایران رسید!
اواخر بهمن ماه 97 بود که وزیر ارتباطات خبر از گسترش و بهبود کیفیت نسل سوم و چهارم شبکه‌های ارتباطی داد و اعلام کرد مقدمات ارائه اینترنت 5G در سال 98 آماده شده و قرار است اینترنت 5G با هدف توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه برنامه‌های اقتصادی کشور راه‌اندازی شوند. یک مکانیزم ارتباطی قدرتمند و پر سرعت که قرار است نقش مهمی در اکوسیستم اینترنت اشیا بازی کند. اکنون پس از گذشت یک سال از این وعده وزیر ارتباطات در توییتی اعلام کرده تا شهریورماه دست‌کم پنج نقطه از تهران به اینترنت 5G دسترسی خواهند داشت.
تجهیزات راه اندازی سیستم تلفن تحت شبکه voip
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تجهیزات راه اندازی سیستم تلفن تحت شبکه voip
از همان روزهایی که اولین جرقه‌های VOIP زده شد؛ مشخص بود که این فناوری به زودی تمامی ارتباطات تلفنی و مبتنی بر انتقال صدا را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. ویپ یا VOIP به معنی " انتقال صدا بر بستر اینترنت " می‌باشد. این روزها کاربردهای این تکنولوژی به سرعت در حال افزایش بوده و تمامی ارتباطات را تحت تاثیر خود قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مخابرات منطقه گلستان جزء دستگاه های خوشنام استان می باشد
در دیدار شهمرادی با استاندار گلستان در خصوص راهکارهای توسعه هر چه بیشتر ارتباطات مخابراتی در استان بحث و تبادل نظر شد.در دیدار غلامعلی شهمرادی مدیر مخابرات منطقه گلستان با دکتر هادی حق شناس استاندار محترم استان که در دفتر استاندار برگزار شد، راهکارهای لازم برای توسعه هر چه بیشتر مخابرات در استان بررسی و مقرر شد حمایتهای لازم در این خصوص از سوی استانداری گلستان صورت پذیرد.استاندار گلستان با اشاره به اینکه مخابرات منطقه گلستان از دستگاههای خوشنام استان است گفت : با فعالیتهای انجام شده در چند سال اخیر میتوان مخابرات را از دستگاههای خدمت رسان موفق و خوشنام دانست و باید این مسئله تداوم یابد و مردم از بهترین امکانات و خدمات مخابراتی بهره مند شوند. وی مخابرات را مبنای توسعه زیرساخت استان دانست و اشاره …
آمارها می‌گویند، اقتصاد دیجیتال ایران در مسیر صعودی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / موبایل / کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل / ارتباطات / ایران / شبکه ملی اطلاعات / آنکتاد
آمارها می‌گویند، اقتصاد دیجیتال ایران در مسیر صعودی
تهران- ایرناپلاس- سرعت اینترنت موبایل در ایران براساس آمار وب‌سایت SPEEDTEST به ۲۸.۸۳ مگابیت بر ثانیه رسیده است؛ رقمی که موجب شده رتبه جهانی کشور در میان ۱۴۱ کشور ۴ پله صعود کند و به ۶۷ برسد. در حال حاضر رتبه ایران از نظر سرعت اینترنت موبایل از برخی کشورهای اروپایی مانند ایرلند و اکراین بهتر است.
5G بسترساز توسعه کسب‌وکارهای جدید است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / فناوری 5G / سرعت اینترنت
5G بسترساز توسعه کسب‌وکارهای جدید است
به گفته معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، فناوری 5G سبب می‌شود علاوه بر افزایش سرعت و ارتقاء کیفیت ارتباطات و خدمات، ارائه سرویس‌های نوین و دور از دسترس حال حاضر، ممکن شود که این کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و مناطق کم‌برخوردار را در پی دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
درخواست ۱۷۵‌هزار مشترک برای ‏VDSL
به گفته مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، تاکنون ۱۷۵‌هزار مشترک برای تبدیل ‏از اینترنت ‏ADSL‏ به ‏VDSL‏ اعلام نیاز کردند که این شرکت درحال فراهم کردن امکانات است تا بتواند ‏تجهیزات را برای آنها دایر کند.‏ به گزارش ایسنا، یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی ‏VDSL‏ به جای ‏ADSL‏ است. ‏با این کار، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می‌توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به ‏نزدیک کاربران و سپس سیم مسی برد، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی کاهش پیدا می‌کند ‏و می‌توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.‏ محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عـــدد خــبــــر
1000٪ رشد برای برخی کسب‌وکارهای آنلاین در دوران کرونا رقم خورد [ایرنا] دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی گفت: «توسعه زیرساخت ارتباطی کشور باعث شد با شیوع کرونا کسب‌وکارهای آنلاین زمینگیر نشوند و حتی برخی از آنها با رشد یک‌هزار‌درصدی رو‌به‌رو شوند.» مهدی محمدی افزود: «در حوزه آموزش آنلاین یک نمونه‌گیری اولیه انجام دادیم. در این نمونه‌گیری مشخص شد شرکت‌هایی داریم که تا ‌هزار برابر رشد کردند. در مجموع نیز به‌طور متوسط رشدهایی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰‌درصد در کسب‌وکارهای اینترنتی اتفاق افتاده است.» او با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های کشور از دو جهت قابل بررسی است، …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هکرها با اپ جعلی «ردیابی تماس کرونا» کاربران اندروید را هدف قرار دادند
اخیراً یک باج‌افزار جدید در پوشش اپلیکیشن ردیابی تماس کرونا سبب آلوده کردن گوشی عده‌ای از کاربران شده است. خوشبختانه این اپ مخرب به سرعت شناسایی شد و از کار افتاد، اما پیش‫بینی می‌شود برنامه‌های مخرب دیگری با نقاب ردیابی تماس کرونا در اینترنت پخش شوند.پس از آنکه گوگل و اپل از توسعه رابط برنامه نویسی کاربردی (API) برای ردیابی تماس کرونا بوسیله موبایل خبر دادند، هکرها فرصت را غنیمت شمرده و با سوءاستفاده از این خبر اپلیکیشن‌های مخرب ردیابی ویروس کرونا که درون آن‌ها باج افزار پنهان شده را توسعه دادند.اخیراً یکی از همین اپلیکیشن‌های مخرب کاربران کانادایی را به دردسر انداخت. وقتی حدود یک هفته قبل «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا از توسعه اپلیکیشن ردیابی تماس کرونا در این کشور خبر داد، هکرها باج افزاری …
آموزش تست سرعت اینترنت؛ اینترنت شما واقعا چند مگابیت‌بر‌ثانیه است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
آموزش تست سرعت اینترنت؛ اینترنت شما واقعا چند مگابیت‌بر‌ثانیه است؟
آیا دانستن سرعت دقیق اینترنت برایتان اهمیت دارد؟ اگر شما هم تمایل دارید این حقیقت را بدانید، با ما و ابزارهای تست سرعت اینترنت همراه باشید.
چرا کسب‌وکارها به پهنای باند اختصاصی نیاز دارند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / پهنای باند اینترنت / سرعت اینترنت / فیبر نوری
چرا کسب‌وکارها به پهنای باند اختصاصی نیاز دارند؟
پیش از انتخاب سرویس اینترنت لازم است نیازهای سازمانی خود را شناسایی کرده و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید.
چه کسانی موفق به زدن سرخطی و خرید عرضه اولیه می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سرور مجازی بورس
چه کسانی موفق به زدن سرخطی و خرید عرضه اولیه می‌شوند؟
امروزه رقابت بین افراد در بورس خیلی زیاد شده و هر فرد به دنبال ارتقای سرعت اینترنت خود است ؛ شما هیچ وقت نمیتوانید با اینترنت هایی مثل : ADCL , VDSL , LET , شاتل , همره اول , ایرانسل و ... سرعتی برابر 10,000 مگابیت داشته باشید پس برای داشتن همیچین سرعتی نیاز به یک سرور مجازی دارید که این سرعت اینترنت رو به شما به ارمغان بیاورد.
دستاوردها و قابلیت‌های تبلیغات ویدیویی آنلاین در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دستاوردها و قابلیت‌های تبلیغات ویدیویی آنلاین در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی
با گسترش روزافزون نفوذ اسمارت‌فون‌ها در سراسر دنیا و البته ایران، و از طرفی سرعت قابل قبول اینترنت موبایل در کشورمان، نگرش‌ها نسبت به تولید محتوا و صنعت تبلیغات دچار دگرگونی شده و در مقایسه با سال‌های گذشته تفاوت چشمگیری داشته است. در این گزارش قصد داریم نگاه دقیق‌تری به صنعت تبلیغات ویدیویی داشته باشیم.
رایزنی با وزارت ارتباطات برای اینترنت ارزان و پر سرعت آموزش مجازی در ترم آینده
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / منصور غلامی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / آغاز سال تحصیلی
رایزنی با وزارت ارتباطات برای اینترنت ارزان و پر سرعت آموزش مجازی در ترم آینده
وزیر علوم تحقیات و فناوری از رایزنی با وزارت ارتباطات برای تامین اینترنت پرسرعت و ارزان قیمت برای سال تحصیلی جدید خبر داد.
اریکسون برای کنار زدن هوآوی در طرح مخابراتی انگلیس خیز برداشت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سوئد / چین / ایالات متحده آمریکا / انگلستان
اریکسون برای کنار زدن هوآوی در طرح مخابراتی انگلیس خیز برداشت
لندن – ایرنا – شرکت سوئدی اریکسون برای مشارکت در طرح پر حاشیه راه‌اندازی اینترنت پر سرعت نسل پنجم انگلیس و جایگزینی شرکت چینی هوآوی اعلام آمادگی کرد.
رتبه‌ ایران از نظر ارائه سرعت اینترنت در جهان
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
رتبه‌ ایران از نظر ارائه سرعت اینترنت در جهان
ایران در رده شصت و هفتم رتبه‌بندی سرعت اینترنت قرار گرفت.
ویدئوهای آنلاین محبوب‌تر از تبلیغات تلویزیونی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
ویدئوهای آنلاین محبوب‌تر از تبلیغات تلویزیونی
جهان روی مدار تغییر است و با سرعت به سمت تازه‌هایی پیش می‌رود که شاید در ابتدا غریب به‌نظر برسند، اما به تدریج جزئی از روزمرگی‌های ما می‌شوند. با این اوصاف است که دیگر تلویزیون حاکم بی‌چون و چرای اوقات فراغت نیست و طبیعتا سال‌هاست که تنها رسانه در دسترس و عمومی به حساب نمی‌آید. حالا عصر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است که مفهوم جدیدی از رسانه و به دنبال آن سبک زندگی جدیدی را شکل داده‌اند که به‌صورت جالبی بر مبنای تعامل پیش می‌رود. این روند در سال‌های اخیر صنایع مختلف را تحت‌تاثیر قرار داده است و تبلیغات که وابستگی زیادی به مردم و در واقع گروه‌های مخاطب دارند، بیش از پیش متحول شده‌اند. درست به همین علت هم هست که آگهی‌های تبلیغاتی در این سال‌ها از شکل سنتی و یک‌سویه خودشان فاصله گرفته و با ورود به …
رتبه‌ جهانی کشورها در اینترنت اعلام شد | جدول رده‌بندی؛‌ جایگاه ایران را ببینید
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
رتبه‌ جهانی کشورها در اینترنت اعلام شد | جدول رده‌بندی؛‌ جایگاه ایران را ببینید
گزارش ماهانه اسپید تست از رتبه‌بندی سرعت اینترنت کشورهای مختلف نشان می‌دهد ایران با متوسط سرعت اینترنت موبایل ۲۸.۸۲ مگابیت در رتبه ۶۷ قرار دارد.
رتبه های جهانی ایران در اینترنت اعلام شد/ اینترنت موبایل ۶۷؛ اینترنت ثابت ۱۲۹
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اینترنت / موبایل / اینترنت پرسرعت / ایران
رتبه های جهانی ایران در اینترنت اعلام شد/ اینترنت موبایل ۶۷؛ اینترنت ثابت ۱۲۹
گزارش ماهانه اسپید تست از رتبه بندی سرعت اینترنت کشورهای مختلف نشان می دهد ایران با متوسط سرعت اینترنت موبایل ۲۸.۸۲ مگابیت در رتبه ۶۷ قرار دارد.
فضای مجازی و اینترنت در ایران
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
فضای مجازی و اینترنت در ایران
جهرمی: تجربه دستکم یک دهه گذشته نشان داده است که محدودسازی و فیلترینگ شبکه‌ها یا کاستن از سرعت اینترنت و پهنای باند راه رفع و کاهش این دغدغه‌ها نیست.
بهترین شهرهای جهان از لحاظ دسترسی به اینترنت
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اینترنت / سرعت اینترنت
بهترین شهرهای جهان از لحاظ دسترسی به اینترنت
بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده، لندن عنوان بهترین شهر جهان از لحاظ زیرساخت‌های مناسب برای استفاده از شبکه جهانی اینترنت را به خود اختصاص داده است.
نگاه تخریبی به عملکرد یک وزارتخانه با چشم بستن بر واقعیت‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / کرونا / مجلس شورای اسلامی / پهنای باند / سلامت / محمدجواد آذری جهرمی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نگاه تخریبی به عملکرد یک وزارتخانه با چشم بستن بر واقعیت‌ها
تهران- ایرناپلاس- در حالی که مساله افزایش سرعت اینترنت و گسترش زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات به یکی از عوامل مؤثر برای بهبود محیط کسب‌وکار و افزایش سطح دسترسی به فرصت‌های برابر مطرح است، برخی تخریب‌ها آن هم در مجلس شورای اسلامی با بهانه نگرانی‌ها از کاربردهای متعدد زیرساخت ICT یعنی فضای مجازی، به سرعت‌گیر این تغییرات مفید تبدیل شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
رشد پیوسته بخش مخابرات چین به‌رغم شیوع کرونا
صنعت مخابرات چین به‌رغم سنگ‌اندازی آمریکا و متحدان غربی آن و نیز شیوع ویروس کرونا و چالش‌های ناشی از آن به رشد منظم خود در سال ۲۰۲۰ ادامه داده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، براساس آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، درآمد بخش مخابرات چین در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۸۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ حدود 8/ 2 درصد رشد نشان می‌دهد. در این مدت، درآمد سه غول مخابراتی چین یعنی چاینا تله کام، چاینا موبایل و چاینا یونیکام، از محل ارائه خدمات تلفن ثابت و اینترنت دی‌اس‌ال به بیش از ۲۷ میلیارد دلار رسیده که این رقم هم نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ حدود 2/ 12 درصد افزایش یافته است. تا پایان ماه گذشته میلادی تعداد کاربران تلفن‌همراه در چین …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خداحافظی تهرانی‌ها با قبض‌های تلفن زیر 16‌هزار تومانی
 [مهناز مهرداد] در روزهای گذشته اخباری مبنی بر افزایش حق اشتراک ماهانه تلفن ثابت منتشر شده و بدین ترتیب تنها هزینه اشتراک ماهانه تلفن ثابت در شهری مانند تهران به هشت‌هزار تومان رسیده است، این امر بدان معناست که دیگر در شهری مانند تهران باید با قبض‌های تلفن کمتر از 16‌هزار تومانی خداحافظی کرد؛ زیرا اگر مشترک حتی هیچ استفاده‌ای از تلفن ثابت نداشته باشد تنها برای حفظ حق اشتراک دو ماهه (مدت زمان صدور قبض یا صورتحساب) ملزم به پرداخت 16‌هزار تومان می‌شود. البته این رقم در روستاها، شهرهای کوچک و سایر کلانشهرهایی غیر از تهران متفاوت است و طبق آنچه در مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران در روز شنبه سی‌ویکم خرداد ۱۳۹۹ مصوب شده، حق اشتراک ماهانه مشترکین تلفن ثابت در مناطق …
علایم اعتیاد به اینترنت و کامپیوتر چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اعتیاد به اینترنت / اعتیاد / اعتیاد اینترنتی / سبک زندگی / پارسی خبر
علایم اعتیاد به اینترنت و کامپیوتر چیست؟
برخلاف مواد مخدر و الکل ، استفاده بیش از حد از اینترنت می تواند به حرفه شما کمک کند ، شما را آگاه تر و با جدید ترین یادداشت های روز به روز می‌کند . اما اخیرا طی مطالعاتی توسط محققان چینی نشان داده شده، استفاده بیش از حد از اینترنت  تا جایی که باعث اعتیاد شود می‌تواند باعث آسیب های مغزی شود. محققان 17 نوجوان مبتلا به اختلال اعتیاد به اینترنت را مورد مطالعه قرار دادند و تداخل ساختاری و عملکردی در بخشی از مغز که تنظیم کننده این سازمان است پیدا کردند که شبیه به اختلال در مواردی که ناشی از قمار و الکل است. پشت این مطلب نکنه علمی وجود دارد : ماده سفید از سلول های عصبی تشکیل شده است ، در حالی که ماده خاکستری که بسیار درباره آن شنیده ایم از بدن سلول تشکیل شده است. میلین نوعی چربی در قسمت سفید (ناحیه …
اقدامات مهمی در جهت گسترش سرعت و پهنای باند اینترنت در کشور صورت گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مجلس شورای اسلامی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / محمد جواد آذری جهرمی
اقدامات مهمی در جهت گسترش سرعت و پهنای باند اینترنت در کشور صورت گرفت
تهران-ایرنا- نماینده بم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات مهمی در جهت توسعه و گسترش سرعت و پهنای باند اینترنت در کشور صورت گرفت.
سرعت اینترنت ایران همچنان پایین تر از میانگین جهان
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سرعت اینترنت ایران همچنان پایین تر از میانگین جهان
متوسط سرعت اینترنت ایران همچنان از میانگین جهانی پایینتر است چنانچه متوسط سرعت اینترنت ثابت ایران در حدود 50مگابیت بر ثانیه با میانگین جهانی فاصله دارد.
سرعت اینترنت موبایل ایران ۱۲ پله صعود کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سرعت اینترنت موبایل ایران ۱۲ پله صعود کرد
متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه می سال جاری میلادی، ۲۸.۸۳ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را با ۱۲ پله صعود در مقایسه با ماه مارس سال ۲۰۲۰، به ۶۷ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.
تمایل کاربران به استفاده از اینترنت موبایل
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ایران / اینترنت / رشد / سرعت اینترنت / موبایل
تمایل کاربران به استفاده از اینترنت موبایل
طبق آخرین گزارش رگولاتوری از وضعیت اینترنت در کشور، بیش از یک میلیون کاربر اینترنت ثابت خانگی در یک سال اخیر، از داشتن این سرویس انصراف داده و به سمت استفاده از اینترنت موبایل رفته‌اند.
چگونه امنیت شبکه وای‌فای را بالا ببریم؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
چگونه امنیت شبکه وای‌فای را بالا ببریم؟
وقتی صحبت از فناوری مدرن در میان باشد، همیشه یک کشمکش و توازنی بین سهولت در استفاده و امنیت برقرار است. همه می‌خواهند به سرعت به اینترنت دسترسی پیدا کنند، به همین دلیل هم هست که وای‌فای همه جا پیدا می‌شود. اما روتر وای‌فای خانگی شما تا چه اندازه امن است؟ شما چه کاری می‌توانید انجام دهید تا از شبکه خود محافظت کنید؟
چگونه می‌توانیم سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / افزایش سرعت اینترنت / سرعت اینترنت / راهنمای افزایش سرعت اینترنت
چگونه می‌توانیم سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟
کم بودن سرعت اینترنت همیشه باعث کلافگی کاربران می‌شود و شاید فکر کنند که این پایین بودن سرعت از جانب اپراتور ارائه دهنده خدمات باشد؛ اما این مشکل همیشه به اپراتور‌ها مربوط نیست و دلایل دیگری دارد که می‌توان به سادگی رفع کرد.
سفر مجازی به ایران با وجود تحریم و فیلترینگ
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اصفهان / ایران / سرعت اینترنت / فیلترینگ / یزد
سفر مجازی به ایران با وجود تحریم و فیلترینگ
تورهای مجازی ایران، در دورانی که سفر گردشگران خارجی به خاطر کووید-۱۹ و تعلیق پروازها، متوقف شده است،
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
رشد 5/ 2 درصدی تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی با بیان اینکه تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به سال گذشته 5/ 2 درصد رشد داشته گفت: سرعت اینترنت در ایران نسبت به کشورهای همتراز پایین‌تر است. محمدرضا طلایی در دهمین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با اشاره به شرایط و زیرساخت‌های موجود در بحث اینترنت کشور با توجه به تاکید دولت برای سوق پیدا کردن کشور به سمت دیجیتالی شدن گفت: در ایران از جمعیت حدود ۸۴ میلیون نفری، حدود ۵۹ میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که این موضوع می‌تواند یک پتانسیل بسیار جدی برای توسعه فضای مجازی ایجاد کند. وی گفت: در شبکه‌های اجتماعی ایران طبق آمار حدود ۳۳ میلیون کاربر وجود دارد و رشد کاربران ایران به نسبت مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ چیزی در حدود 5/ 2 درصد است. این …
هر آنچه باید در مورد اینترنت اشیا (IoT) بدانید؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / اینترنت اشیا / IoT / 5G
هر آنچه باید در مورد اینترنت اشیا (IoT) بدانید؟
اینترنت اشیا، یا اینترنت چیز‌ها (Internet of Things) یک پارادایم نسبتاً جدید است که در سناریو‌های ارتباطات بی‌سیم و مدرن است که ایده اصلی این مفهوم، حضور فراگیر انواع اشیاء در اطراف ما است. با اینکه هنوز دغدغه‌های اصلی فناوری اینترنت اشیا (IoT) یعنی عدم امنیت آن، به طور کامل برطرف نشده، بشر امروز بی صبرانه منتظر عمومیت یافتن آن در تمام شئون زندگی خود است. این انگیزنه نه تنها باعث می‌شود که نگرانی‌ها درباره فناوری اینترنت اشیا دیده نشود بلکه موجب افزایش سرعت همه گیر شدن آن خواهد شد. به نظر می‌رسد زودتر از آنچه که کارشناسان عرصه فناوری انتظار دارند باید خود را برای فناوری اینترنت اشیا (IoT) آماده کنیم.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
روستاهای کبودرآهنگ به اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شد
همراه اول آخرین نسل از فناوری تلفن همراه را به تقاضای بازیگر سرشناس سینمای ایران، در روستای «چارلی» استان همدان پیاده‌سازی کرد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، چند روز پیش، بعد از آیین افتتاح اتصال ١۵٨٧ روستای کشور به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول، پرویز پرستویی که در اذهان اغلب ایرانیان با عنوان حاج کاظم در فیلم آژانس شیشه‌ای نقش بسته است، در برنامه‌ تلویزیونی باغ رمضان درخواستی از اپراتور اول تلفن همراه مطرح کرد. این بازیگر پرافتخار سینمای ایران در واکنش به توسعه اینترنت پرسرعت همراه اول در دورترین نقاط کشور و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات توسط همراه اول، ابراز امیدواری کرد روزی روستای «چارلی» …
تعداد کاربران اینترنت در یک سال گذشته ۲.۵ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / محمدرضا طلایی / سازمان فناوری اطلاعات / اتاق بازرگانی تهران
تعداد کاربران اینترنت در یک سال گذشته ۲.۵ درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی گفت: کاربران ایران نسبت به یک سال گذشته رشد ۲.۵ درصدی داشتند، اما سرعت اینترنت در ایران نسبت به سایر کشورهای هم‌تراز، اندکی پایین است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
چه کسانی از قاچاق فیلم سود می‌برند؟
بهناز شیربانی‌ماجرای قاچاق فیلم‌های سینمایی به‌ویژه در چند هفته گذشته شکل عجیبی پیدا کرده. حالا سرعت قاچاق و عرضه غیر‌قانونی فیلم‌های روز سینمای ایران به یک ساعت نکشیده، روی کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های فارسی‌زبان است و ظاهرا سینماگران را هم از صرافت پیگیری خواسته‌های حداقلی انداخته است. اکران آنلاین فیلم‌های سینمایی در شرایطی که زمان مشخصی برای بازگشایی سینماها اعلام نشده، در‌حال‌حاضر تنها راه عرضه فیلم‌هایی است که مدت‌هاست در صف اکران مانده‌اند؛ اما طبعا در‌این‌میان بسیاری از سینماگران تا زمان نامشخص بازشدن سالن‌های سینما منتظر خواهند ماند تا از بازگشت سرمایه حداقلی ساخت فیلم‌شان مطمئن شوند. با‌این‌حال بعد از گذشت سه ماه از تجربه اکران آنلاین فیلم‌های سینمای ایران در دو پلتفرم عرضه فیلم نماوا …
جانسون به دنبال جایگزین هواوی در پروژه اینترنت انگلیس
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
جانسون به دنبال جایگزین هواوی در پروژه اینترنت انگلیس
با اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت مخابراتی چینی هواوی، نخست وزیر انگلیس قصد دارد جایگزین دیگری را برای راه اندازی اینترنت پر سرعت نسل پنجم در این کشور پیدا کند.
کابل شبکه Cat 7 چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
کابل شبکه Cat 7 چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟
امروزه تمامی شرکت‌ها و کاربران خانگی از شبکه‌های سیمی و بی‌سیم برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند. در بیشتر موارد دستگاه‌هایی که به شکل سیمی به اینترنت متصل می‌شوند سرعت بالاتری دارند و مشکل تاخیر در آن‌ها به مراتب کمتر از شبکه‌های سیمی است. درست است هر دو روش اتصال به اینترنت با گذشت زمان پیشرفت‌هایی داشته‌اند و توانسته‌اند دسترسی به سرعت‌های بالاتر را برای کاربران به ارمغان آورند، اما در برخی موارد شرایط ایجاد می‌کند از شبکه‌های سیمی برای به منظور دسترسی تجهیزات به شبکه‌های ارتباطی استفاده کند. یکی از عوامل مهم در دسترسی به یک شبکه مطلوب کابل شبکه است.
CableFree راهکار هوآوی برای تغییر بنیادین در فناوری 5G رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / پوشش / سرعت اینترنت / فناوری / کاهش وزن / معماری
CableFree راهکار هوآوی برای تغییر بنیادین در فناوری 5G رونمایی شد
فناوری جدیدی که با عنوان CableFree از سوی هوآوی معرفی شده، به گفته بسیاری از متخصصان تصور عمومی را از 5G و زیرساخت‌های آن، تغییر خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
زوایای «صفحه‌یک»
فاطمه امین‌الرعایادر دورانی که اینترنت و شبکه‌های مجازی وجود دارند، خبردار شدن از وقایع مختلف در هر نقطه‌ای از جهان اتفاقی ساده است. حالا ما با رویدادی به نام «بمباران خبری» روبه‌رو هستیم و آن‌قدر سرعت دریافت اخبار بالا رفته که گاهی حتی باید از برخی از آنها بگذریم. حالا گاهی در این میان چندین اتفاق مهم در آن واحد در چندین نقطه جهان یا کشور رخ می‌دهد که نگاه تمامی رسانه‌ها را به نوعی به خود معطوف می‌کند. در این میان اولویت پوشش خبر با کدام اتفاق است؟ آیا رسانه‌ها بنا به نگاه سیاسی اخبار را گزینش می‌کنند یا معیارهای دیگری هم در این میان مورد توجه قرار می‌گیرند؟در پوشش خبر بی‌طرف باشیمخبری که به رسانه راه می‌یابد از دروازه‌های متعدد و از مسیری طولانی گذشته است. برخی از این دروازه‌ها باز، برخی نیمه‌باز …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
واگذاری فوری یک میلیون اشتراک اینترنت خانگی ارزان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از واگذاری فوری یک میلیون اشتراک اینترنت خانگی با اولویت کسانی خبر داد که که «زودتر از طریق سامانه xdslplus ثبت‌نام کنند.» محمدجواد آذری جهرمی در یک پست اینستاگرامی ضمن اشاره به این موضوع که خواسته مردم از وزارت ارتباطات کاهش قیمت اینترنت است اعلام کرد: برای تحقق این درخواست، یک میلیون اشتراک خانگی، در مناطق شهری و روستایی آماده واگذاری است که پس از ثبت‌نام، اشتراک متقاضیان حداکثر در ۴۸ ساعت دایر خواهد شد. به گفته آذری جهرمی «طبیعتا برقراری اشتراک کسانی که سریع‌تر ثبت‌نام کنند در اولویت است اما یک میلیون اشتراک کافی نیست و فاز بعدی در شهریورماه واگذار خواهد شد. اولویت ۴ برابر شدن سرعت برای کسانی است که اینترنت خانگی داشته باشند.» …
انگلیس به دلیل تحریم آمریکا، درباره مشارکت با هوآوی تجدید نظر می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / شرکت فناوری هواوی / ایالات متحده آمریکا / بوریس جانسون / انگلستان
انگلیس به دلیل تحریم آمریکا، درباره مشارکت با هوآوی تجدید نظر می‌کند
لندن - ایرنا - با اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت مخابراتی چینی «هوآوی»، دولت انگلیس درباره آینده همکاری با این شرکت در طرح راه‌اندازی اینترنت پر سرعت نسل پنجم، تجدید نظر می‌کند.
شبکه اینترنت خانگی را با کمترین کاغذبازی گسترش می دهیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / محمد جواد آذری جهرمی / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات / سرعت اینترنت / اینترنت پرسرعت
شبکه اینترنت خانگی را با کمترین کاغذبازی گسترش می دهیم
وزیر ارتباطات گفت: در سال پیش رو با تمام توان شبکه‌ اینترنت خانگی را گسترش می دهیم و میلیون‌ها اشتراک جدید خانگی با کمترین کاغذبازی اداری و در کمترین زمان برقرار می شود.
۴۴/۲ ترابیت بر ثانیه؛ رکوردی جدید برای سرعت اینترنت جهان
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
۴۴/۲ ترابیت بر ثانیه؛ رکوردی جدید برای سرعت اینترنت جهان
محققان استرالیایی ادعا می‌کنند که با بهره‌گیری از فیبر نوری و یک تراشه، موفق به ثبت رکورد جدید سرعت اینترنت در محدوده‌ی ۴۴/۲ ترابیت‌برثانیه شده‌اند.
سهم 70 درصدی مخابرات منطقه آذربایجان شرقی از بازار ADSL استان
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / استانی-اجتماعی / مخابرات
سهم 70 درصدی مخابرات منطقه آذربایجان شرقی از بازار ADSL استان
مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی از افزایش سهم مخابرات این منطقه از بازار اینترنت پر سرعت استان خبر داد.
وجود بیش از۵۹۴ هزار مشترک اینترنت پر سرعت در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ایرانسل / همراه اول / کروناویروس / فروشگاه اینترنتی
وجود بیش از۵۹۴ هزار مشترک اینترنت پر سرعت در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون ۵۹۴ هزار و ۷۵۲ مشترک اینترنت پر سرعت در این استان وجود دارد.
کاهش ۲ مگابیتی سرعت اینترنت موبایل از ابتدای سال میلادی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ایران / جهان / رشد / سرعت اینترنت / موبایل
کاهش ۲ مگابیتی سرعت اینترنت موبایل از ابتدای سال میلادی
در حالی که سرعت اینترنت در دنیا به واسطه تلاش اپراتورها برای ارتقای خدمات در دوران قرنطینه بهبود پیدا کرده،
برنامه ریزی برای ایجاد ۵ میلیون خط VDSL با سرعت ۲۵ مگابیت
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / شرکت مخابرات ایران / اینترنت / شبکه ملی اطلاعات / سید مجید صدری
برنامه ریزی برای ایجاد ۵ میلیون خط VDSL با سرعت ۲۵ مگابیت
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۴۳۰۰ میلیارد تومانی در حوزه VDSL در جریان است تا بتوانیم ۵ میلیون پورت اینترنت را با سرعت ۲۵مگابیت در اختیار کاربران بگذاریم.
رتبه ۷۱ و ۱۴۱ ایران در اینترنت موبایل و ثابت/ میانگین سرعت جهانی و کشورهای صدرنشین
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / اینترنت / ایران / سنگاپور / کره جنوبی / کاربران اینترنت
رتبه ۷۱ و ۱۴۱ ایران در اینترنت موبایل و ثابت/ میانگین سرعت جهانی و کشورهای صدرنشین
آمار وب سایت «اسپید تست» نشان می دهد سرعت اینترنت موبایل و ثابت برخی کشورهای جهان از جمله ایران در آوریل ارتقا یافته است. سرعت اینترنت موبایل ایران۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
صدا و سیما و احتکار فرکانس‌های طلایی
غائله «فرکانس‌های ۷۰۰-۸۰۰ مگاهرتزی» گویی پایان ندارد. این ماجرا کمتر از یک ماه است به محل اختلاف تبدیل شده، اگرچه داستان سر دراز دارد و از سال ۹۷ زمزمه‌های آن شنیده می‌شد. با این حال مجلس دخالت نمی‌کند تا پا در کفش صداوسیما نکرده ‌باشد. دولت و در راس آن رییس‌جمهوری نیز هنوز شخصا اقدامی انجام نداده است. از همین روی درگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با صداوسیما هم به سرانجامی نمی‌رسد. معاون اول رییس‌جمهوری هر دو طرف را به تعامل و گفت‌وگو دعوت کرده تا شاید دری گشوده شود.  اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری که دیروز به مناسبت بزرگداشت روز جهانی ارتباطات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رفته ‌بود در جمع مدیران ارشد این …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
آذری‌جهرمی: رشد اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به گسترش رسانه‌های مجازی و امن شدن آنها پس از تحقق شبکه ملی اطلاعات، از تکمیل زیرساخت‌های لایه‌های اطلاعاتی شبکه ملی و نتایج جدیدی درباره این شبکه خبر داد. اکنون دیگر ارتباطات به تلفن و اینترنت هم محدود نمی‌شود و اگرچه این مسیر بیش از ۱۵۰ سال پیش با تلگراف آغاز شد، اما با فناوری‌هایی مانند نسل پنجم اینترنت که صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دگرگون خواهد کرد، گره خورده و از آنجا که سرعت رشد فناوری بسیار بالاست، در آینده شاهد تحولات بیشتری نیز خواهیم بود.
قول آقای وزیر برای جبران کم فروشی اینترنت تا هفته آینده
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
قول آقای وزیر برای جبران کم فروشی اینترنت تا هفته آینده
بحران اخیر جامعه و شیوع ویروس کرونا هرچند باعث افزایش مصرف اینترنت و پایین آمدن سرعت آن شد اما کاربران علاوه بر سرعت، نسبت به کم فروشی و به اصلاح حجم خوری مصرف اینترنتشان معترض بودند.
۵ ترفند برای افزایش سرعت اینترنت خانگی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
۵ ترفند برای افزایش سرعت اینترنت خانگی
این روز‌ها که بسیاری از افراد به علت همه گیری کرونا مشغول دورکاری یا تحصیل آنلاین شده اند یا برای گذراندن اوقات فرغت خود فیلم و سریال دانلود می‌کنند، افزایش سرعت اینترنت از اهمیت بسزایی برخوردار است. درواقع یکی از شکایت‌های رایج این روز‌ها پایین بودن سرعت اینترنت است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نرخ خدمات پهنای باند تنها ۱۵ درصد افزایش داشته است
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه با ادامه توزیع بسته‌های رایگان اینترنت موافقت نشد، در دفاع از قیمت اینترنت گفت: نرخ پهنای باند در چند سال اخیر تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه بنا به دلایلی با ادامه توزیع بسته‌های رایگان اینترنت به کاربران موافقت نشد، گفت: اما با توجه به سبد مصرفی خانوار و هزینه‌های پهنای باند، درمی‌یابیم که نرخ خدمات مخابراتی به ویژه پهنای باند در چند سال اخیر تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است که در مقایسه با دیگر خدمات و محصولات کمتر بوده است. وی در پاسخ به این سوال که برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در شب‌های قدر چه تدابیری در نظر گرفته شده است، گفت: استفاده از محتوای …
گمانه‌زنی جهرمی از احتکار موبایل
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
گمانه‌زنی جهرمی از احتکار موبایل
بعد از گلایه از سرعت و کیفیت پایین اینترنت و حجم‎خوری ترافیک از سوی یکی از پیام‌رسان‌های داخلی در تماس‎های ویدئویی، این بار نوبت به آشفتگی بازار موبایل رسیده که بحث آن به کامنت‎های وزیر ارتباطات کشیده شود. محمدجواد آذری‌جهرمی در پاسخ به کاربری توییتری که از وضعیت نابسامانی بازار موبایل پرسیده بود آن را به تعطیلی کارخانه‌های تولیدی در کشورهای تولیدکننده‌ای مثل کره‌جنوبی و چین نسبت داد. اما وزیر ارتباطات گمانه‎زنی دیگری هم برای این وضعیت داشت و از احتمال احتکار خبر داد. زیرا به گفته وی، «تا سه روز پیش، آمار واردات نشان می‌داد که 4/ 1 میلیون گوشی وارد شده که روشن نشده است.» آمار انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی نیز حاکی از آن است که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا نیمه‌ اردیبهشت‌ماه تنها ۷۰۰ هزار …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
سرعت اینترنت، معضل نابغه‌های شطرنج
[شهروند] در روزهای کرونایی جهان، یکی از تنها رشته‌هایی که به شکل جدیدی همچنان مسابقاتش در جریان است، شطرنج محسوب می‌شود. تمامی قهرمانان شطرنج جهان برای حضور در تورنمنت‌های آنلاین اعلام آمادگی کردند و تاکنون مسابقات زیادی با هیجانی قابل قبول برگزار شده است. سارا خادم‌الشریعه، یکی از نوابغ شطرنج ایران در بخش زنان که مدتی به خاطر اختلاف با رئیس سابق فدراسیون از تیم‌ملی دور شده بود، حالا تصمیم به بازگشت گرفته و می‌خواهد در چند تورنمنت سطح بالای شطرنج جهان شرکت کند. این قهرمان شطرنج ایران که سابقه قهرمانی در جهان را هم دارد، درباره دعوت فیده در مسابقات آنلاین برق‌آسا شرکت می‌کند و می‌گوید: «اینکه بعد از بازگشت دوباره به تیم‌ملی به حضور در مسابقات …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
سرعت اینترنت هنوز به قبل کرونا نرسیده است
به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با شیوع کرونا و افزایش مصرف اینترنت در کشور، میانگین سرعت اینترنت موبایل که پیش از این حدود ۱۱ مگابیت‌برثانیه بود، به پنج مگابیت‌برثانیه رسید و اکنون با اقداماتی که انجام شده به حدود ۹مگابیت‌برثانیه رسیده که هنوز هم به سرعت قبل نرسیده است. سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود. طبق آمار وب‌سایت Speedtest که شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند، در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، اینترنت موبایل ایران با متوسط سرعت دانلود 53/ 27 مگابیت‌برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، همچنین در بخش اینترنت پهن‌باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود 41/ 18 مگابیت‌برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
نارضایتی ۸۷ درصد کاربران از سرعت اینترنت
نتایج نظرسنجی جدید وزارت ارتباطات از وضعیت سرعت اینترنت در ایام قرنطینه کرونا نشان می‌دهد ۸۷ درصد کاربران از سرعت اینترنت خود ناراضی‌اند. وزارت ارتباطات بار دیگر با انتشار یک نظرسنجی در سایت خود، وضعیت رضایت کاربران از دریافت سرویس اینترنت را جویا شد. این نظرسنجی از حدود 6 روز گذشته در سایت وزارت ارتباطات منتشر شده و کاربران باید به این سوال که «آیا از افزایش سرعت اینترنت در ایام قرنطینه راضی هستند؟» با دو جواب بله یا خیر پاسخ دهند.
سکانس ناتمام فرکانس‌های بی‌استفاده
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
سکانس ناتمام فرکانس‌های بی‌استفاده
وزیر ارتباطات چندی پیش خاطرنشان کرد تا زمانی که باند فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ در اختیار صدا و سیما است ظرفیت شبکه و در نتیجه سرعت اینترنت افزایش نمی‌یابد. شیوع کرونا و تعطیلی اکثر کسب و کار‌ها همچنین الزام دانشجویان و دانش‌آموزان به شرکت در کلاس‌های آنلاین باعث افزایش مصرف اینترنت در ایران شد. از سوی دیگر نیاز به اتخاذ تدابیری برای سرگرم شدن افراد در خانه و جلوگیری از خروج آنها، کند بودن سرعت اینترنت در ایران را بیش از پیش به معرض نمایش گذاشت. همین امر سبب افزایش انتقادات از صدا و سیما شد.
سرعت پایین اینترنت؛ چالشی برای کاربران افغان
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / شهر کابل / افغانستان
سرعت پایین اینترنت؛ چالشی برای کاربران افغان
کابل - ایرنا - براساس آخرین مطالعات صورت گرفته در باره سرعت اینترنت که شاخص جهانی آن را در کشورهای جهان بررسی کرده، سرعت اینترنت تلفن همراه در افغانستان پایین ترین رتبه‌ این فهرست را به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
نشانگر روشن فرکانسی
دوران کرونا موجب شد بهره‌گیری از ارتباطی که بر بستر اینترنت شکل می‌گیرد، افزایش یابد. این تغییرات در کنار تحولاتی که در حوزه اجتماعی و فرهنگی و سیاسی به همراه داشت بار دیگر موضوع کیفیت خدمات ارتباطی به شهروندان و ضرورت توسعه و بهبود آن را طرح کرده است. استفاده از فرکانس‌های 700 و 800 که در اختیار صدا و سیما است، باعث می‌شود شبکه موبایلی ارزان‌تر و کیفی‌تری ایجاد شود. در واقع این فرکانس‌ها علاوه بر اینکه فرکانس‌های ارزان‌تری هستند با اضافه شدن به منابع قبلی می‌توانند زیرساخت‌های ارتباطی را بهبود ببخشند. با این حال مجادله وزارت ارتباطات و صدا و سیما چندین سال است که به درازا کشیده است و باید پرسید که چرا صدا و سیما در برابر این آزادسازی‌ …
۶۰هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد نتوانسته اند عضو شبکه «شاد» شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / آموزش و پرورش / شبکه شاد / دانش آموزان / فضای مجازی / سال تحصیلی 98 ـ 99
۶۰هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد نتوانسته اند عضو شبکه «شاد» شوند
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰هزار دانش آموز این استان تاکنون بعلت نداشتن اینترنت، سرعت کُند و ضعیف اینترنت و نداشتن تمکن مالی نتوانسته اند عضو شبکه شاد شوند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
با افزایش ساعات کار کودکان و نوجوانان با گوشی‌های هوشمند کارشناسان نسبت به خطرات پیش روی آنها بیمناکند
معتادانِ مجازی زهرا داستانیاز زمانی که اینترنت و گوشی‌های هوشمند در نبود مدارس و کلاس‌های درس پای ثابت آموزش کودکان و نوجوانان را به خود اختصاص داده، زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند‌ و وقت‌گذرانی در اینترنت و فضاهای مجازی بیشتر شده و حتی به شمار کاربران برخی از شبکه‌های اجتماعی افزوده است. طبق اعلام فیس‌بوک، تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در بحران کرونا و قرنطینه رکورد جدیدی را ثبت کرده و با رشدی ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲.۶ میلیارد کاربر در ماه رسیده است. افزایش آمار کاربران شبکه‌های اجتماعی اما بسیاری را نگران از تبعات این همنشینی با شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی کرده و از جمله آن جرایم سایبری و اعتیاد به فضای مجازی است که بسیاری ترک آن را سخت‌تر از ترک مواد مخدر می‌دانند.«فضای …
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / اینترنت / تلفن همراه / سرعت اینترنت / موبایل / ویروس
اخبار
برخی از کاربران موبایل در روزهای گذشته نسبت به افت کیفیت اینترنت گلایه‌مندند؛
آرات حسینی و کودکی بر باد رفته/ والدین چطور فرزندانشان را قربانی پول و شهرت می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / آرات حسینی / پدر آرات / هرکول کوچک / وینی پو / کودک آزاری
آرات حسینی و کودکی بر باد رفته/ والدین چطور فرزندانشان را قربانی پول و شهرت می‌کنند؟
در جهانی که به وسیله اینترنت شبکه‌ای شده و ویژگی بارز آن انتشار ویروسی تصاویر و افکار است، کودکان بیش از گذشته به قربانیان این ارتباط توده‌ای تبدیل شده اند. کودکانی که پیش از همه گیری این شبکه‌های بی پایان اطلاعات دیجیتال هم بعضا قربانی امیال والدین شان می‌شدند، این بار در فضایی با چندین برابر سرعت در معرض خطر بزرگتری قرار گرفته‌اند. نمونه‌ای که این روزها مطرح شده، آرات حسینی است.
سرعت پایین و هزینه بالای اینترنت مشکل دانشجویان برای شرکت در کلاس‎های مجازی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-شهرستانها / آموزش آنلاین / کاشمر / خبرهای شهرستان کاشمر
سرعت پایین و هزینه بالای اینترنت مشکل دانشجویان برای شرکت در کلاس‎های مجازی
رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: سرعت پایین، قطعی و هزینه بالای اینترنت از مهم‌ترین مشکلات دانشجویان برای شرکت در کلاس‎های مجازی دانشگاه است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
بررسی وضعیت شبکه اینترنت اپراتورهای تلفن همراه؛ همراه اول باز هم بهترین کیفیت
بررسی وضعیت شبکه اینترنت اپراتورهای تلفن همراه در نت سنج پلاس نشان می‌دهد که اینترنت همراه اول از سایر اپراتورها بهتر است.در بهمن ۱۳۹۸ سامانه نت سنج پلاس با هدف تست کیفیت اینترنت راه‌اندازی شد. هدف این سامانه، بررسی کیفیت اینترنت و مقایسه وضعیت سرویس‌دهی اپراتورها با یکدیگر در مناطق مختلف است. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این رابطه گفت نت سنج پلاس برای این که اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری ارائه دهند، راه‌اندازی شده و در این سامانه وضعیت پوشش و کیفیت و همین‌طور شکایت‌های مردمی از اپراتورها به صورت شفاف قرار گرفته است.حالا ما سری به سامانه نت سنج پلاس زده‌ایم و وضعیت شبکه اینترنت اپراتورهای تلفن همراه را بررسی کرده‌ایم که آمار جالبی را در اختیار ما قرار می‌دهد. قبل از …
قطع اینترنت پرسرعت در کشمیر هند تمدید شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کشمیر
قطع اینترنت پرسرعت در کشمیر هند تمدید شد
مقامات دولت کشمیر هند قطع اینترنت پر سرعت تلفن‌های همراه را تا ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) تمدید کردند.
تیم بررسی شکایت‌های اخیر کاربران از کم فروشی اینترنت تشکیل شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اینترنت / شکایت / رگولاتوری / پیمان قره داغی / محمد جواد آذری جهرمی
تیم بررسی شکایت‌های اخیر کاربران از کم فروشی اینترنت تشکیل شد
در پی اعتراض کاربران به تخلف اپراتورها در عدم تطبیق سرعت فروخته شده و حجم خریداری شده اینترنت مشترکان، تیم ویژه بررسی شکایت در رگولاتوری تشکیل شد.
کم‌فروشی و نارضایتی از خدمات اینترنتی اپراتورها را گزارش دهید
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
کم‌فروشی و نارضایتی از خدمات اینترنتی اپراتورها را گزارش دهید
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه‌ای را برای ثبت شکایات کاربران از عدم تطبیق سرعت اینترنت فروخته‌شده و دریافتی، حجم اینترنت خریداری‌شده و دریافتی و... راه‌اندازی کرد.
میزان سرعت اینترنت در افزایش قیمت تاثیری ندارد/ حجم اینترنت روزانه مصرفی شبکه موبایل چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اینترنت ایران / اینترنت موبایل / حسین فلاح جوشقانی / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات / شبکه اینترنت
میزان سرعت اینترنت در افزایش قیمت تاثیری ندارد/ حجم اینترنت روزانه مصرفی شبکه موبایل چقدر است؟
فارس نوشت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال ۱۳۸۲ و با استناد به ماده هفت قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تجمیع معاونت امور مخابراتی این وزارتخانه و اداره‌کل ارتباطات رادیوئی تاسیس شد. هدف از ایجاد این سازمان ایفای اختیارات حاکمیتی، نظارتی و اجرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است تا به عنوان نهاد نظارتی زمینه رقابتی شدن بازار ارائه خدمات مخابراتی و بالارفتن کیفیت خدمات ارتباطی را فراهم کند. اداره دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و نظارت بر اجرای مصوبات آن نیز از دیگر وظایف مهم این سازمان است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •