شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
سعد حریری
تشدید اختلافات در خاندان الحریری؛ ۲ برادر مقابل هم
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / سعد حریری / بیروت / ترکیه
تشدید اختلافات در خاندان الحریری؛ ۲ برادر مقابل هم
تهران-ایرنا--اختلاف بین «سعد الحریری» رهبر جریان المستقبل لبنان و برادرش «بهاء» طی روزهای اخیر بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است و برخی از نقش آفرینی عوامل خارجی در تشدید این اختلافات در برهه کنونی لبنان سخن می گویند.
لبنان| سیگنال‌هایی از تلاش عربستان برای حذف «سعد حریری» از صحنه سیاسی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / لبنان / اخبار "عربستان سعودی" / سعد الحریری
لبنان| سیگنال‌هایی از تلاش عربستان برای حذف «سعد حریری» از صحنه سیاسی
اتفاقات اخیر و تنش‌هایی که در خانواده حریری و جریان المستقبل رخ داده، حامل سیگنال‌هایی است که از تلاش عربستان برای پایان دادن به زندگی سیاسی سعد حریری حکایت دارد.
"عربستان برنامه‌ای برای حمایت از برادر سعد حریری ندارد"
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / سعد حریری
"عربستان برنامه‌ای برای حمایت از برادر سعد حریری ندارد"
منابع وابسته به نخست‌وزیر سابق لبنان در سخنانی گفتند که دیدار یکشنبه سفیر عربستان و سعد حریری هیچ ارتباطی با اختلاف وی و برادرش ندارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سعد حریری / عراق و لبنان / مصطفی الکاظمی
تماس سعد الحریری با مصطفی الکاظمی
به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، سعد الحریری، نخست وزیر سابق لبنان در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: در تماس تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق کسب رای اعتماد پارلمان را به وی تبریک گفتم و آرزومندم که الکاظمی در ماموریت جدید خود موفق باشد و پیشرفت، امنیت و ثبات در این کشور محقق شود.
سایه نگاه مخرب قاره سبز به محور مقاومت بر روابط ایران و اروپا
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / سیدجعفر قناد باشی / حزب الله لبنان / سعد حریری / آلمان
سایه نگاه مخرب قاره سبز به محور مقاومت بر روابط ایران و اروپا
سید جعفر قنادباشی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این نکته که اقدام پنج‌شنبه هفته گذشته آلمان در قرار دادن حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی خود می تواند سایه سنگینی بر مناسبات برلین و حتی اروپا با تهران داشته باشد، پیرامون دلایل آلمان برای قرار دادن حزب الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی مدنظر خود بر این باور است که برلین به منظور کاهش مشروعیت دیپلماتیک حزب الله لبنان در سطح اروپا و نیز حمایت از تحرکات داخلی لبنان برای کاهش نفوذ سیاسی محور مقاومت در این کشور حزب ‌الله را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
دلایل و اهداف آغاز مجدد اعتراضات در لبنان
عوامل خارجی با استفاده از جریان‌های سیاسی موجود در لبنان درصدد ایجاد شورش‌های داخلی هستند تا با سرنگونی دولت حسان دیاب،‌ زمینه بازگشت سعد حریری به قدرت را فراهم سازند. به همین دلیل، ممکن است شورش‌ها در آینده گسترش یابد و اگر این اتفاق رخ دهد دولت دیاب برای پرهیز از کشتار و خونریزی ناچار به استعفا خواهد شد.تظاهرات لبنانی‌ها در اعتراض به وضعیت اقتصادی که چند هفته‌ای به دلیل کرونا کمرنگ شده بود، از جمعه گذشته بار دیگر در خیابان‌های این کشور آغاز شد. علت اولیه شروع دوباره اعتراضات، افزایش نرخ برابری لیر با دلار بود، به نحوی که هر دلار آمریکا به حدود ۴۰۰۰ لیر لبنان رسید.اعتراضات گسترده در طرابلس در شمال لبنان، به سرعت به جنوب این کشور و مشخصاً شهر صیدا منتقل شد. معترضان در اعتراض به وضعیت اقتصادی، …
روزنامه سعودی بر دیدار حریری با یک مسؤول حزب‌الله لبنان تاکید کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
روزنامه سعودی بر دیدار حریری با یک مسؤول حزب‌الله لبنان تاکید کرد
روزنامه سعودی عکاظ اعلام کرد که سعد حریری دیداری با یک مسؤول عالی رتبه در حزب‌الله داشته است؛ این در حالی است که دفتر حریری بیانیه‌ای را در تکذیب این دیدار منتشر کرده است.
دشمنی غربی - عربی، حزب‌الله را قوی‌تر خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / آمریکا و حزب الله لبنان / بازگشت سعد حریری به لبنان / تحولات لبنان
دشمنی غربی - عربی، حزب‌الله را قوی‌تر خواهد کرد
به گزارش الف، چند روزی است که فاز جدید تظاهرات مردمی در لبنان در اعتراض به اوضاع معیشتی در این کشور آغاز شده است. این ناآرامی‌ها عمدتا در شهر «طرابلس» متمرکز هستند اما در شماری دیگر از شهرهای لبنان از جمله صیدا نیز اعتراضات مردمی به چشم می‌خورد.
حمایت رییس جمهوری پیشین لبنان از برنامه اصلاحات اقتصادی دولت این کشور
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / سعد حریری / اسرائیل / رژیم صهیونیستی
حمایت رییس جمهوری پیشین لبنان از برنامه اصلاحات اقتصادی دولت این کشور
تهران- ایرنا- "امیل لحود" رییس جمهوری پیشین لبنان با استقبال از برنامه اصلاحات اقتصادی دولت حسان دیاب برای مبارزه با فساد، گفت: از زمان استقلال لبنان تاکنون این برای نخستین بار است که یک طرح اقصادی برای کشور تهیه می شود.
فتنه‌انگیزی جدید آمریکا در لبنان
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / اعتراضات لبنان / جریان المستقبل / حسان دیاب / سعد حریری
فتنه‌انگیزی جدید آمریکا در لبنان
به گزارش الف٬ اعتراضات لبنان که از اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شده بود پس از بازگشت «سعد حریری» نخست وزیر سابق این کشور و رئیس جریان المستقبل از پاریس این بار در یک شکل جدید و توسط طرفداران وی از سر گرفته شده است.
هجمه تند حریری به دولت دیاب
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / سعد حریری / حسان دیاب
هجمه تند حریری به دولت دیاب
رئیس جریان المستقبل لبنان دولت نخست وزیر این کشور را به در پیش گرفتن روش انتقامی و دولتش را به اعلام کودتا متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
جنگ داخلی با سلاح اقتصاد
سیاوش فلاح‌پور ـ خبرنگار با گذشت 3‌ماه از روی کار آمدن دولت حسان دیاب، صحنه معادلات سیاسی در لبنان شاهد تحولات مهمی است؛ تحولاتی که ممکن است موقعیت طبقه حاکم بر این کشور طی 3دهه گذشته را متزلزل کند. دولت تازه نفس دیاب که در پی استعفای سعد حریری از نخست‌وزیری و با حمایت حداقلی احزاب ائتلاف 8مارس (حزب‌الله و متحدین‌اش) در شرایطی اضطراری کار خود را آغاز کرد بود حالا به‌تدریج مواضعی تهاجمی‌تر نسبت به جریانات حاکم بر نظام بانکی لبنان اتخاذ می‌کند؛ جریاناتی که مسئول اصلی فروپاشی اقتصادی لبنان به شمار …
سعد حریری به دنبال بر هم ریختن فضای لبنان است
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / لبنان
سعد حریری به دنبال بر هم ریختن فضای لبنان است
سیدرضا صدرالحسینی با اشاره به بازگشت سعد حریری پس از سه ماه از فرانسه به لبنان، گفت: با توجه به حرف‌هایی که در چند روز گذشته مطرح شده، به نظر می‌رسد جریان‌های منتسب به جریان‌های نظام سلطه به دنبال بر هم ریختن فضای لبنان هستند.
تلاش سعد حریری برای به شکست کشاندن دولت نزدیک به حزب الله
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / صابر گل عنبری / لبنان / حسن دیاب / سعد حریری / حزب الله لبنان / ائتلاف هشتم مارس
تلاش سعد حریری برای به شکست کشاندن دولت نزدیک به حزب الله
صابر گل‌عنبری در یادداشتی می نویسد: سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان بعد از استعفای معنادار خود در اکتبر گذشته به دنبال اعتراضات مردمی بی‌سابقه و به تبع آن یکدست شدن قدرت در دست جریان هشتم مارس (حزب الله، جنبش امل و جریان میشل عون) فعالیت چندانی نداشت و به دور از انظار عمومی بود، اما گویا با توجه به تداوم مشکلات اقتصادی لبنان، همزمان با نزدیک شدن موعد پایان وعده صد روزه حسن دیاب، نخست وزیر کنونی برای تهیه طرح نجات اقتصادی با هدف عبور از بحران، فرصت را برای شروع کار سیاسی متفاوتی مناسب دیده است؛ اما نه در قامت یک دولتمرد، بلکه به عنوان رهبر اپوزیسیون در مقابل دولت جدید تحت حمایت حزب الله و جریان آزاد ملی به رهبری رئیس جمهور لبنان.
سعد حریری: برنامه اصلاح اقتصادی دولت "خودکشی اقتصادی" است
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / لبنان / سعد حریری
سعد حریری: برنامه اصلاح اقتصادی دولت "خودکشی اقتصادی" است
نخست‌وزیر سابق لبنان در سخنانی به شدت از طرح اصلاح اقتصادی دولت این کشور انتقاد کرد و آن را یک "خودکشی اقتصادی" خواند.
درخواست حریری از احزاب و گروه‌های لبنانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / سعد حریری / لبنان
درخواست حریری از احزاب و گروه‌های لبنانی
ایرنا نوشت: «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی و رهبر جریان المستقبل لبنان تأکید کرد: گفت وگو با ۲ جنبش شیعی امل و حزب الله ادامه خواهد داشت تا مانع فتنه مذهبی در کشور شویم.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
آمریکا مانع مذاکره میان ایران و عربستان است
روزنامه لبنانی البناء به نقل از برخی منابع فرانسوی اعلام کرد که سعودی‌ها خواستار گفت‌وگو با ایران بودند اما آمریکایی‌ها با این مسئله مخالفت کردند.به گزارش ایسنا، روزنامه البناء لبنان نوشت: برخی منابع فرانسوی به نقل از مسئولان سعودی اعلام کردند که بعد از حمله به آرامکو، عربستان تمایل داشت با ایران مذاکره کند اما آمریکا با این مسئله مخالفت کرد و مانع انجام این کار شد. این مسئولان سعودی افزودند: آمریکایی‌ها به عربستانی‌ها گفته‌اند که بعد از آغاز تظاهرات و ناآرامی‌ها در عراق، لبنان و ایران اوضاع بهتر خواهد شد و نظام ایران اکنون در وضعیت سختی قرار دارد، بنابراین نباید مذاکره کرد.منابع فرانسوی همچنین به نقل از مسئولان سعودی اعلام کردند که در رابطه با سیطره حزب‌الله بر لبنان هیچ مشکلی ندارند اما در …
سعد حریری پایان راهکار مسالمت‌آمیز میشل عون را اعلام کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سالروز ترور رفیق حریری / اعتراضات لبنان / سعد حریری
سعد حریری پایان راهکار مسالمت‌آمیز میشل عون را اعلام کرد
نخست‌وزیر سابق لبنان در سخنانی ضمن انتقاد از رئیس جریان آزاد ملی کشورش، خروج خود از عهد رئیس جمهوری لبنان را اعلام کرد. میشل عون با شعار "العهد القوی" خواستار برگرداندن قدرت به مسیحیان در زمینه ریاست جمهوری بود.
حریری باسیل را رئیس در سایه دانست/ پایان تسویه ریاستی با میشل عون
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / لبنان / سعد حریری / جبران باسیل / رفیق الحریری
حریری باسیل را رئیس در سایه دانست/ پایان تسویه ریاستی با میشل عون
فارس نوشت: رئیس جریان المستقبل لبنان در پانزدهمین سالروز ترور پدرش، پایان تفاهم انجام شده میان این جریان و جریان رئیس‌جمهور در سال 2016 را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / آمریکا و لبنان / سعد حریری
تلاش سعدالحریری برای احیای جریان المستقبل
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، «سعد حریری» نخست‌وزیر سابق لبنان دیروز در پانزدهمین سالگرد ترور «رفیق حریری» نخست‌وزیر اسبق لبنان٬ اعلام کرد که همه کسانی که در این مراسم حضور دارند و نیز سایر مردم لبنان در برابر یک بحران بزرگ هستند. حریری هم‌چنین بر هم‌پیمانی خود با حزب سوسیالیست‌ترقی‌خواه و نیز حزب نیروهای لبنانی تاکید کرد.
معترضان دفتر محلی حزب آزاد ملی لبنان را آتش زدند
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / سعد حریری / جبران باسیل / اعتراض / اعتراض‌های مردمی در لبنان
معترضان دفتر محلی حزب آزاد ملی لبنان را آتش زدند
بیروت – ایرنا – شماری از معترضان امروز (پنجشنبه) درهای دفتر حزب مسیحی « آزاد ملی» به رهبری «جِبران باسیل» وزیر امور خارجه پیشین لبنان، در شهرک حلبا در شمال این کشور را شکستند و سپس این دفتر را آتش زدند.
مخالفت حزب سعد حریری با "معامله قرن"
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / طرح معامله قرن / جریان المستقبل
مخالفت حزب سعد حریری با "معامله قرن"
حزب المستقبل لبنان متعلق به سعد حریری در بیانیه‌ای مخالفت خود با طرح ضد فلسطینی رئیس جمهوری آمریکا موسوم به "معامله قرن" را اعلام کرد.
سعد حریری: حزب المستقبل ابزاری برای تحریم نخواهد بود
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سعد حریری / لبنان
سعد حریری: حزب المستقبل ابزاری برای تحریم نخواهد بود
نخست وزیر سابق لبنان با تاکید بر اینکه فراکسیون المستقبل ابزاری برای تحریم و اخلال در مؤسسات نخواهد بود، اظهار داشت: وقتی زمان اتخاذ تصمیماتی که به نفع لبنان باشد فرا برسد، تصمیم‌گیری مناسبی را خواهیم داشت.
درباره حسان دیاب
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / بریتانیا / سعد حریری / لبنان / حزب الله / میشل عون
درباره حسان دیاب
آقای نخست وزیر تاجر است یا سیاستمدار؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / لبنان / ایران و لبنان / سعد حریری / حسن دیاب / حزب الله
آقای نخست وزیر تاجر است یا سیاستمدار؟
با گذشت سه ماه از استعفای حریری و بلاتکلیف بودن پست نخست وزیری، لبنان به رهبری حسان دیاب کابینه تکنوکرات را تشکیل داد.
لبنان همچنان ناآرام است
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / لبنان / سعد حریری
لبنان همچنان ناآرام است
فارس نوشت:با ادامه تظاهرات در لبنان، امنیت داخلی این کشور اعلام کرد، آشوبگران به سمت نیروهایش سنگ پرتاب کرده‌اند؛ یک شبکه محلی هم از رد پای «المستقبل» در این قضایا خبر داد موضوعی که با واکنش این جریان روبه‌رو شد.
دیاب، عروس خاورمیانه را به ماه عسل می برد؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / لبنان / حسن دیاب / سعد حریری
دیاب، عروس خاورمیانه را به ماه عسل می برد؟
نزدیک به دوماه بعد از اینکه حسن دیاب چهره کم تر شناخته شده لبنانی به نخست وزیری انتخاب شد، او بلاخره در میانه هیاهو و بالا گرفتن مجدد اعتراضات در کشورش، کابینه خود را معرفی کرد. حسن دیاب مامور است تا به بحرانی که در چهارماه گذشته لبنان را درگیر خود کرده است، رسیدگی کند.
تیم نجات در بیروت
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تیم نجات در بیروت
میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان، پس از گذشت «تقریبا» سه ماه از کناره‌گیری سعد حریری (از ماه اکتبر) و یک ماه و اندی بعد از مکلف شدن «حسن دیاب» برای تشکیل دولت جدید، سرانجام روز سه‌شنبه اول بهمن ماه، دولت جدید لبنان را اعلام کرد.
احتمال پیگیری فاز ترور مهره‌های مقاومت توسط واشنگتن بعد از ترور سردار سلیمانی
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / حسن هانی زاده / لبنان / عراق / ایران / حزب الله لبنان / الحشد الشعبی / سعد حریری / سمیر جعجع / فواد سنیوره / آمریکا
احتمال پیگیری فاز ترور مهره‌های مقاومت توسط واشنگتن بعد از ترور سردار سلیمانی
حسن هانی زاده در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این که یک سناریوی بسیار خطرناک و پیچیده در قالب تداوم ترور نظامی برای دیگر فرماندهان محور مقاومت از جانب امریکا و صهیونیست ها در نظر گرفته شده، معتقد است که کاخ سفید با پیگیری برخی تلاش‌ها برای تداوم و تشدید اعتراضات و حتی گاهی شکل‌گیری اغتشاشات و بحران در عراق و لبنان درصدد است، ضمن فراهم آوردن زمینه برای کاهش نفوذ ایران و محور مقاومت مانند حزب الله و حشدالشعبی از بستر تنش ها برای حذف مهره های تاثیر گذار محور مقاومت در عراق و لبنان نهایت استفاده را ببرد.
دولت جدید لبنان تشکیل شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / لبنان / حزب الله لبنان / سعد حریری
دولت جدید لبنان تشکیل شد
دفتر ریاست جمهوری لبنان از تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد.
حریری: استعفای من برای مردم بود
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سعد حریری / لبنان
حریری: استعفای من برای مردم بود
مهر نوشت: نخست وزیر پیشبرد امور لبنان به موضع گیری درباره تحولات این کشور و دلایل استعفای خود پرداخت.
جدیدترین موضع گیری سعد حریری
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سعد حریری / لبنان / اعتراضات مردمی
جدیدترین موضع گیری سعد حریری
نخست وزیر پیشبرد امور لبنان به موضع گیری درباره تحولات این کشور و دلایل استعفای خود پرداخت.
حریری: کرسی نخست‌وزیری را کنار گذاشتم
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سعد حریری
حریری: کرسی نخست‌وزیری را کنار گذاشتم
نخست وزیر دولت موقت لبنان با بیان اینکه تصمیمش را گرفته و به نخست…
حریری: دولت موقت، راه حل بحران لبنان نیست
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اعتراضات لبنان / سعد حریری
حریری: دولت موقت، راه حل بحران لبنان نیست
درپی شدت گرفتن تظاهرات مردمی لبنان، نخست‌وزیر موقت این کشور از طولانی شدن روند تشکیل دولت جدید انتقاد کرد.
سعد الحریری: باید هر چه سریعتر کابینه جدید انتخاب شود/لبنان به طرف مسیر نامعلومی می رود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سعد الحریری / لبنان
سعد الحریری: باید هر چه سریعتر کابینه جدید انتخاب شود/لبنان به طرف مسیر نامعلومی می رود
شفقنا-نخست وزیر سابق لبنان نسبت به عدم تشکیل کابینه و حکومت جدید ابراز نگرانی و تاکید کرد که باید حکومت جدید هر چه سریعتر انتخاب شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان نگران وضعیت اقتصادی و امنیتی است که در این کشور وجود دارد. حریری در توییت جدیدی نوشت: باید هرچه […]
سریعا کابینه را تشکیل دهید این راه آرام کردن طوفان مردمی است
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سعد حریری / بیروت / درگیری
سریعا کابینه را تشکیل دهید این راه آرام کردن طوفان مردمی است
نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در واکنش به درگیری های شدید شب گذشته بیروت، خواستار تشکیل دولت جدید در این کشور در اسرع وقت شد.
سعد حریری خواستار تشکیل دولت و هدر ندادن وقت شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سعد حریری
سعد حریری خواستار تشکیل دولت و هدر ندادن وقت شد
شفقنا- نخست وزیر مستعفی لبنان خواستار هدر ندادن وقت و تشکیل دولت شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان خواستار هدر ندادن وقت، تشکیل...
حریری خطاب به مسئولان لبنانی: وقت هدر ندهید، دولت را تشکیل دهید
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سعد حریری / اعتراضات لبنان
حریری خطاب به مسئولان لبنانی: وقت هدر ندهید، دولت را تشکیل دهید
نخست‌وزیر مستعفی لبنان از گروه‌های سیاسی این کشور خواست وقت را هدر ندهند و هرچه زودتر دولت را تشکیل دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
واکنش سعد حریری و میشل عون به درگیری‌های شدید در بیروت
همزمان با تشدید درگیری‌ها در بیروت، سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان و میشل عون رئیس جمهور این کشور به این حوادث واکنش نشان دادند.
سعد حریری: اقدامات خرابکارانه در مرکز بیروت، جنون آمیز و مردود و تهدید کننده ثبات داخلی است
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سعد حریری: اقدامات خرابکارانه در مرکز بیروت، جنون آمیز و مردود و تهدید کننده ثبات داخلی است
همزمان با تشدید درگیری‌ها در بیروت، سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان و میشل عون رئیس جمهور این کشور به این حوادث واکنش نشان دادند. سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در واکنش به درگیری‌های شدید در بیروت گفت: درگیری، آتش سوزی و اقدامات خرابکارانه در مرکز بیروت، جنون آمیز و مردود و تهدید کننده ثبات داخلی است.
لبنان|دیدار بری با دیاب/ بازگشت توطئه فرقه‌گرایی حریری به خیابان‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
لبنان|دیدار بری با دیاب/ بازگشت توطئه فرقه‌گرایی حریری به خیابان‌ها
توطئه فرقه گرایی ناشی از رفتارهای سعد حریری و جریان المستقبل در خیابان‌های لبنان٬ جریان اعتراضات این کشور با عنوان «هفته خشم» را به سمت خشونت بیشتر و برهم زدن امنیت مردم کشانده است.
سعد حریری: لبنان باید با صندوق بین‌المللی پول همکاری کند
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سعد حریری
سعد حریری: لبنان باید با صندوق بین‌المللی پول همکاری کند
نخست‌وزیر موقت لبنان تأکید کرد این کشور باید با صندوق بین المللی پول و بانک بین المللی درباره وضعیت اقتصاد خود همکاری کند اما این مسئله نیاز به دولت جدید دارد.
پیام تسلیت سعد حریری به مناسبت درگذشت سلطان قابوس
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سعد حریری / لبنان / عمان
پیام تسلیت سعد حریری به مناسبت درگذشت سلطان قابوس
نخست وزیر پیشبرد امور لبنان به درگذشت سلطان قابوس واکنش نشان داد و به ملت عمان و سلطان جدید آن تسلیت گفت.
بستن راهها در لبنان بازی با آتش است/ مردم به تنگ آمده اند
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / جمیل السید / لبنان / سعد حریری
بستن راهها در لبنان بازی با آتش است/ مردم به تنگ آمده اند
دو نفر از نمایندگان لبنانی با اشاره به اقدام حامیان حریری و جعجع در بستن راهها در برخی مناطق این کشور خواستار پایان دادن به این تحرکات شدند.
آخرین تحولات لبنان؛ حریری بیروت را ترک کرد
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / لبنان / سعد حریری
آخرین تحولات لبنان؛ حریری بیروت را ترک کرد
مهر نوشت: تجمع مقابل منزل حسان دیاب در بیروت و خروج سعد حریری از لبنان از مهمترین اخبار این کشور محسوب می شود.
تاخت و تاز الحریری به دیاب از ریاض و واشنگتن سرچشمه می‌گیرد/ احتمال برگزاری مجدد انتخابات و تغییر ماهیت پیمان طائف
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سعد حریری / لبنان / میشل عون / جنبش امل لبنان / حزب‌الله لبنان / جریان المستقبل / حسان دیاب
تاخت و تاز الحریری به دیاب از ریاض و واشنگتن سرچشمه می‌گیرد/ احتمال برگزاری مجدد انتخابات و تغییر ماهیت پیمان طائف
ایلنا: نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی گفت: اختلاف احزاب لبنان، مشکل‌های زیادی برای نخست‌وزیر مکلف درست می‌کند و…
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
واکنش عون به اتهامات حریری
رئیس‌جمهور لبنان در جواب اظهارات سعد حریری درخصوص دولت آینده‌ای که حسان دیاب مامور تشکیل آن شده است، گفت: جبران باسیل رئیس بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمانی است و حق تشکیل کابینه را دارد اما این باسیل نیست که کابینه را تشکیل می‌دهد. میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان پس از دیدار با مار بشاره پترس، اسقف لبنان برای مردم این کشور اعیاد مبارکی را آرزو کرد و گفت: امیدوارم دولت روز سال نو تشکیل شده باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
عون در جواب حریری: کسی که کابینه جدید را تشکیل می‌دهد باسیل نیست
رئیس جمهور لبنان در جواب اظهارات سعد حریری درخصوص دولت آینده‌ای که حسان دیاب مامور تشکیل آن شده گفت: جبران باسیل رئیس بزرگترین فراکسیون پارلمانی است و حق تشکیل کابینه را دارد اما این باسیل نیست که کابینه را تشکیل می‌دهد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / میشل عون / لبنان / سعد الحریری
میشل عون به موضع گیری روز گذشته سعد حریری علیه باسیل پاسخ داد
میشل عون ضمن ابراز امیدواری برای تشکیل کابینه لبنان در اسرع وقت، پاسخ حرفهای روز گذشته سعد حریری را هم داد.
لبنان| طعنه سعد حریری به روند مثبت تشکیل دولت‎
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
لبنان| طعنه سعد حریری به روند مثبت تشکیل دولت‎
سعد حریری در میان فضای مثبت روند تشکیل دولت در لبنان٬ با طعنه و کنایه اظهاراتی در این زمینه مطرح کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / تحولات لبنان / تشکیل دولت لبنان / سعد حریری
حریری: به دولت آینده رای اعتماد نمی‌دهیم
نخست وزیر موقت لبنان در اشاره به جریان آزاد ملی اعلام کرد، دولت آینده که حسان دیاب مامور تشکیل آن شده دولت جبران باسیل خواهد بود.
حریری رسما دولت را تحریم کرد
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سعد حریری / لبنان
حریری رسما دولت را تحریم کرد
ایسنا نوشت: نخست وزیر موقت لبنان در اشاره به جریان آزاد ملی اعلام کرد، دولت آینده که حسان دیاب مامور تشکیل آن شده دولت جبران باسیل خواهد بود.
نبیه بری: به حریری گفتم با آتش بازی نکن
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سعد حریری / تظاهرات در لبنان / لبنان / نبیه بری / میشل عون / اعتراض‌های مردمی در لبنان
نبیه بری: به حریری گفتم با آتش بازی نکن
تهران - ایرنا - «نبیه بری» رییس پارلمان لبنان در تازه ترین سخنان خود به آخرین دیدارش با «سعد حریری» نخست وزیر پیشین این کشور اشاره کرد و گفت: به او گفتم با آتش بازی نکن شاید یک بار کارساز شود اما بیش از این سودی نخواهد داشت.
توضیح سفارت عربستان درباره ادعای ناراضی بودن ریاض از انتخاب دیاب/ نخست‌وزیر مکلف: مستقل می‌مانم
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اعتراضات لبنان
توضیح سفارت عربستان درباره ادعای ناراضی بودن ریاض از انتخاب دیاب/ نخست‌وزیر مکلف: مستقل می‌مانم
همزمان با ادامه اعتراضات در لبنان و تجمع شبانه حامیان سعد حریری در بیروت، نخست‌وزیر مکلف لبنان اعلام کرد مصمم است برای تشکیل دولت مستقل و فن‌سالار تمامی موانع را از سر راه تشکیل دولت بردارد. سفارت عربستان در لبنان نیز در بیانیه‌ای درباره اینکه این کشور از شیوه مکلف شدن دیاب برای تشکیل کابینه ناراضی است،‌ توضیح داد.
سومین شب اعتراضات حامیان حریری / معترضان خواهان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام هستند
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
سومین شب اعتراضات حامیان حریری / معترضان خواهان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام هستند
حامیان سعد حریری برای سومین شب متوالی در میدان‌های اصلی بیروت و خیابان‌های اطراف پارلمان تجمع کرده و مدعی "توطئه‌ای" برای برکناری حریری از قدرت شدند.
رای الیوم: لبنان و دولت جدید پس از سعد حریری / آیا کابینه حسان دیاب وابسته به حزب الله خواهد بود؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
رای الیوم: لبنان و دولت جدید پس از سعد حریری / آیا کابینه حسان دیاب وابسته به حزب الله خواهد بود؟
ائتلاف سه گانه جریان ازاد ملی، جنبش امل و حزب الله، تا کنون، در مقابله با بحران موجود در لبنان، سطح بالایی از برنامه ریزی، دقت و خویشتنداری را اعمال کرده و موفق شده است این کشور را از خطرات بزرگی نجات دهد و می توانیم با قاطعیت بگوییم که این ائتلاف، معرکه تشکیل دولت را نیز به خوبی رهبری کرده و آن را به ساحل آرامش می رساند.
ادامه اعتراضات در لبنان به رغم انتخاب نخست وزیر؛ حامیان حریری امروز به خیابان‌ می‌آیند
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / تظاهرات لبنان
ادامه اعتراضات در لبنان به رغم انتخاب نخست وزیر؛ حامیان حریری امروز به خیابان‌ می‌آیند
به رغم انتخاب نخست وزیر جدید لبنان، گروه‌هایی از معترضان حامی سعد حریری همچنان در خیابان‌ها بوده و با انتشار فراخوانی از شهروندان این کشور دعوت کردند در تظاهرات امروز (یکشنبه) برای ایجاد دولت اصلاحات سیاسی-اقتصادی شرکت کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
آغاز رایزنی‌های پارلمانی نخست وزیر مکلف لبنان برای تشکیل دولت
با بازگشت آرامش به بیروت در پی اعتراضات حامیان سعد حریری به دلیل انتخاب حسان دیاب به عنوان نخست وزیر مکلف، وی امروز (شنبه) رایزنی‌های غیرالزام‌آور را با فراکسیون‌های پارلمان این کشور برای تشکیل دولت جدید در مقر پارلمان واقع در مرکز بیروت آغاز کرد.
واکنش سمیر جعجع به تماس های عربستان در خصوص رای ندادن به حریری
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
واکنش سمیر جعجع به تماس های عربستان در خصوص رای ندادن به حریری
شفقنا- سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی روز شنبه به اخبار منتشر شده در خصوص درخواست عربستان از وی برای رای ندادن به سعد حریری نخست وزیر مستعفی این کشور واکنش نشان داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از النشره، جعجع پس از دیدار با «دیوید هیل» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی گفت: روابط ما […]
لبنان|دیدار حریری و بری
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
لبنان|دیدار حریری و بری
رئیس پارلمان لبنان و سعد حریری با یکدیگر دیدار کردند.
درگیری ارتش لبنان و معترضان حامی حریری در بیروت
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اعتراضات لبنان
درگیری ارتش لبنان و معترضان حامی حریری در بیروت
بیروت شب گذشته صحنه درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و حامیان جریان المستقبل وابسته به سعد حریری بود در حالی که نخست وزیر مکلف از ماهیت دولتی که قصد دارد دربرابر چالش‌های کنونی تشکیل دهد، سخن رانده است.
گزارش شفقنا لبنان ؛حسان دیاب رایزنی‌های خود برای تشکیل دولت را کلید زد/ درگیری معترضان با نیروهای امنیتی
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
گزارش شفقنا لبنان ؛حسان دیاب رایزنی‌های خود برای تشکیل دولت را کلید زد/ درگیری معترضان با نیروهای امنیتی
شفقنا- حسان دیاب، نخست وزیر مامور به تشکیل دولت لبنان امروز (جمعه) به نزد نخست وزیران پیشین رفت تا رایزنی‌های خود برای تشکیل دولت جدید را کلید زده باشد. وی دیدارهایش را با سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان آغاز کرد. دیاب گفت: حریری بر حفظ ثبات کشور تاکید کرد. تماس‌ها و همکاری‌ها برای آنچه که خیر کشور در آن […]
دیاب قفل های اقتصاد و سیاست را در لبنان باز خواهد کرد؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / لبنان / سعد حریری
دیاب قفل های اقتصاد و سیاست را در لبنان باز خواهد کرد؟
حسن دیاب وزیر اموزش و پرورش سابق لبنان، مسئول تشکیل کابینه در این کشور شده است . نگرانی هایی از عکس العمل کشورهای خارجی در مورد حضور او در قدرت شکل گرفته است.
چهار نظامی لبنانی در غرب بیروت زخمی شدند
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سعد حریری / تظاهرات اعتراضی / مطالبات مردمی / اعتراض‌های مردمی در لبنان
چهار نظامی لبنانی در غرب بیروت زخمی شدند
بیروت - ایرنا - چهار نظامی لبنانی در درگیری با معترضان جمعه شب در منطقه «کورنیش المزرعه» -غرب بیروت- زخمی شدند.
نخست وزیر جدید لبنان: حریری برای تشکیل دولت اعلام حمایت کرد/ رویکردم تشکیل دولت متخصصان است
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
نخست وزیر جدید لبنان: حریری برای تشکیل دولت اعلام حمایت کرد/ رویکردم تشکیل دولت متخصصان است
شفقنا- نخست وزیر جدید لبنان گفت:سعد حریری برای تشکیل دولت آتی با ما همکاری می کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العهد، «حسان دیاب» که امروز(جمعه) برای رایزنی به دیدار سعد حریری نخست وزیر موقت لبنان رفته بود، گفت: نظر حریری برای تشکیل دولت آینده لبنان و همکاری در این زمینه مثبت است. دیاب اظهار کرد: رویکرد […]
سعد حریری:باید به «حسان دیاب» فرصت داد
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / لبنان / سعد حریری / نخست وزیر لبنان
سعد حریری:باید به «حسان دیاب» فرصت داد
نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان به انتخاب حسان دیاب برای تشکیل کابینه جدید در این کشور واکنش نشان داد.
سعد حریری طرفدارانش را به آرامش فراخواند
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سعد حریری / حسان دیاب / لبنان
سعد حریری طرفدارانش را به آرامش فراخواند
عده ی دیگری از معترضان جلو منزل «حسّان دیاب» نخست وزیر منتخب لبنان در غرب بیروت تجمع کردند و پس از سر دادن شعارهایی در اعتراض به انتخاب او، پراکنده شدند.
پایان رایزنی حریری و میشل عون در کاخ بعبدا/ فضا مثبت است
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سعد حریری / لبنان / میشل عون
پایان رایزنی حریری و میشل عون در کاخ بعبدا/ فضا مثبت است
منابع لبنانی از مساعد بودن فضا برای انتخاب نخست وزیر جدید لبنان خبر دادند و به پایان دیدار حریری و عون در کاخ ریاست جمهوری اشاره کردند.
حسان دیاب نخست‌وزیر آتی لبنان؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / نخست وزیر لبنان
حسان دیاب نخست‌وزیر آتی لبنان؟
منابع لبنانی فاش کردند، پس از اعلام سعد حریری مبنی بر عدم نامزدی برای پست نخست‌وزیری مذاکرات فشرده‌ای میان گروه‌های سیاسی برگزار شد که در نهایت به توافق بر سر معرفی "حسان دیاب"، وزیر سابق آموزش و پرورش به عنوان نخست وزیر جدید لبنان انجامید.
لبنان| استعفای حریری و اعلام گزینه جدید نخست‌وزیری از سوی اکثریت پارلمان
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
لبنان| استعفای حریری و اعلام گزینه جدید نخست‌وزیری از سوی اکثریت پارلمان
بعد از اینکه سعد حریری از تشکیل دولت لبنان کناره‌گیری کرد، فراکسیون اکثریت پارلمانی این کشور نامزد خود برای نخست‌وزیری آینده را اعلام کرد.
چرایی عدم نامزدی حریری برای تصدی پست نخست وزیری لبنان
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سعد حریری / لبنان / نبیه بری
چرایی عدم نامزدی حریری برای تصدی پست نخست وزیری لبنان
یک رسانه لبنانی به واکاوی دلایل عدم نامزدی سعد حریری برای تصدی پست نخست وزیری این کشور پرداخته است.
ببینید | حسن روحانی ، سعد حریری، اردوغان ، امیر قطر و ماهاتیر محمد در یک قاب
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / حسن روحانی / رجب طیب اردوغان / سعد حریری / ماهاتیر محمد
ببینید | حسن روحانی ، سعد حریری، اردوغان ، امیر قطر و ماهاتیر محمد در یک قاب
برخی از سران کشورهای اسلامی با سفر به مالزی در اجلاس سال ۲۰۱۹ کشورهای اسلامی حاضر شدند. در غیاب کشورهایی چون عربستان، کویت، امارات و بحرین، کشورهای ایران، ترکیه ، قطر و لبنان همراه با ماهتیر محمد در مالزی مذاکرات سازنده ای داشتند و درباره بحران‌های منطقه ای سخن گفتند.
ببینید | خوشامدگویی جالب ربات زن به حسن روحانی، اردوغان و امیر قطر در کوالالامپور
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / حسن روحانی / رجب طیب اردوغان / ماهاتیر محمد / سعد حریری
ببینید | خوشامدگویی جالب ربات زن به حسن روحانی، اردوغان و امیر قطر در کوالالامپور
برگزارکنندگان اجلاس سران کشورهای اسلامی ۲۰۱۹ در مالزی که میزبان روحانی ، اردوغان، حریری، امیر قطر و چند چهره سرشناس از میان سران کشورهای اسلامی بودند ، توسط این خانم ربات به آنها تبریک گفتند.
روسیه خواهان گفت وگوی ملی در لبنان شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سعد حریری / روسیه / تشکیل دولت / مطالبات مردمی / اعتراض‌های مردمی در لبنان
روسیه خواهان گفت وگوی ملی در لبنان شد
بیروت – ایرنا – «میخاییل بوگدانف» نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر امور خارجه این کشور چهارشنبه شب در دیدار با یک مقام لبنانی خواستار گفت وگوی ملی و سازنده ی همه مقام های سیاسی لبنان برای حل بحران این کشور شد.
وزیر خارجه لبنان از نامزد نشدن حریری استقبال کرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سعد حریری / جبران باسیل / لبنان / دولت / اعتراض‌های مردمی در لبنان
وزیر خارجه لبنان از نامزد نشدن حریری استقبال کرد
تهران- ایرنا- وزیر خارجه دولت مستعفی لبنان گفت که موضع سعد حریری نخست وزیر مستعفی را در باره اعلام اینکه وی نامزد پست نخست وزیری نمی شود، ارج می نهم.
تظاهرات «نه به فتنه طایفه ای و جنگ داخلی» در لبنان برگزار شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سعد حریری / تظاهرات در لبنان / مطالبات مردمی
تظاهرات «نه به فتنه طایفه ای و جنگ داخلی» در لبنان برگزار شد
بیروت – ایرنا – صدها جوان لبنانی در شصت و سومین روز از آغاز جنبش اعتراضی این کشور، چهارشنبه شب در بیشتر مناطق و شهرهای شمالی و جنوبی از جمله طرابلس و بیروت با «شعار نه به فتنه ی طایفه ای و جنگ داخلی و آری به لبنان آزاد و متحد» تظاهرات کردند.
سعد الحریری: برای تشکیل کابینه آتی، کاندید نمی‌شوم
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / لبنان / سعد حریری
سعد الحریری: برای تشکیل کابینه آتی، کاندید نمی‌شوم
فارس نوشت: رئیس دولت پیشبرد امور لبنان هرگونه نامزدی خود برای تشکیل دولت آتی این کشور را تکذیب کرد.
نامزدهای مطرح برای نخست وزیری لبنان پس از انصراف حریری
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سعد حریری / لبنان / نواف سلام
نامزدهای مطرح برای نخست وزیری لبنان پس از انصراف حریری
پس از اینکه سعد حریری اعلام کرد که نامزد نخست وزیری نمی شود برخی منابع لبنانی اسامی را مطرح کرده اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •