شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
سمیر خطیب
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / سعد الحریری / میشل عون / لبنان
به تأخیر افتادن رایزنی‌های پارلمان لبنان درباره نخست وزیر جدید
به دنبال انصراف سمیر خطیب از پذیرش پست نخست وزیری، رئیس جمهور لبنان از به تاخیر افتادن رایزنی های نمایندگان پارلمان در این خصوص خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / لبنان / سعد حریری
آیا سمیر خطیب نخست‌وزیر لبنان می‌شود؟ / راز تماس‌های مشکوک حریری با گزینه‌ها
مشرق نوشت: پس از آنکه منابع افشاکردند حریری با همه گزینه‌های پیشنهادی خود در ارتباط بوده و از آنها می خواسته اگر تماسی با آنان درباره تشکیل کابینه گرفته شد، به بهانه اینکه می‌خواهند فکر کنند پاسخ روشنی ندهند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
دومین نامزد نخست‌وزیری لبنان نیز انصراف داد
«سمیر خطیب» گزینه مورد حمایت سعد الحریری برای تصدی سمت نخست‌وزیری لبنان از تشکیل دولت این کشور انصراف داد.به گزارش فارس به نقل از المنار، سمیر خطیب پس از اعلام انصراف خود گفت: «شیخ عبداللطیف دریان مفتی معروف لبنان به من گفته که از نامزدی سعد الحریری برای تصدی سمت نخست‌وزیری حمایت می‌کند». خطیب دومین گزینه تصدی پست نخست‌وزیری لبنان پس از اعلام استعفای سعد الحریری به شمار می‌رود. گزینه اول برای تصدی این پست پس از استعفای الحریری، «محمد الصفدی» بود که وی هم در تاریخ ۲۶ آبان‌ماه انصراف داده بود. خطیب نامزد مورد حمایت سعد الحریری نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور و رهبر جریان المستقبل لبنان است که هفته پیش رسما حمایت خود را از نخست‌وزیری سمیر الخطیب اعلام کرده بود. شبکه المیادین لبنان شامگاه سه‌شنبه گذشته …
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
توافق دوباره بر سر نام حریری برای تصدی نخست وزیری لبنان/ سمیر خطیب کنار کشید
شفقنا-«سمیر الخطیب» تاجر لبنانی و نامزد احتمالی پست نخست وزیری این کشور روز یکشنبه گفت که مفتی اعظم لبنان آب پاکی را دستش ریخته و به او ابلاغ کرده است که بر سر معرفی سعد حریری نخست وزیر موقت جهت تشکیل کابینه این کشور اتفاق نظر وجود دارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، خطیب […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / رویداد24 / سمیر خطیب / دولت لبنان
انصراف «سمیر خطیب» از تشکیل دولت لبنان
گزینه مورد حمایت سعد الحریری برای تشکیل دولت جدید لبنان انصراف داده است. به نقل از منابع خبری سمیر خطیب بعد از دیدار با یک مفتی لبنان و به نفع حریری کناره گیری کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
لبنان:هیچ مانعی در برابر رایزنی های پارلمانی وجود نداشته است/ نبیه بری: من و فراکسیون توسعه سمیر خطیب را معرفی کنیم
شفقنا- تاکنون هیچ گونه مانعی در برابر رایزنی های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر جدید لبنان وجود نداشته است اما با این حال در ساعات گذشته تماس هایی میان اقشار مختلف جنبش اعتراضی و مقدمه چینی هایی برای اعلام اعتصاب سراسری روز دوشنبه آینده همراه با بستن راهها در شماری از مناطق این کشوربویژه راه منتهی به کاخ ریاست جمهوری […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
حمایت نبیه بری از نخست وزیری سمیر خطیب/ واکنش الخطیب به احتمال نخست وزیری
  شفقنا- نبیه بری رییس مجلس نمایندگان لبنان در سخنانی از احتمال نخست وزیری سمیر خطیب حمایت کرد از سوی دیگر سمیر خطیب عنوان کرد که به قدرت چشم ندارد بلکه هدفش مشارکت در برون رفت از بحران فعلی است.                  
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
لبنان|نبیه‌بری: انتخاب ما سمیر خطیب است
رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که فراکسیون توسعه و آزادی٬ پس از رایزنی‌های پارلمانی روز دوشنبه٬ قصد دارد سمیر خطیب را مأمور تشکیل کابینه کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
رسانه‌های لبنانی: حزب‌الله و المستقبل با نامزدی «سمیر خطیب» موافقند
برخی از رسانه‌های لبنانی مدعی شدند که نمایندگان حزب‌الله و جنش امل و جریان المستقبل، سمیر خطیب را به عنوان نامزد مورد توافق خود برای تصدی سمت نخست‌وزیری جدید لبنان معرفی خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
لبنان|«سمیر خطیب» یک گام به نخست وزیری نزدیک شد
گروه‌های برجسته سیاسی لبنان امتیازات مختلفی برای تسهیل روند نخست وزیری سمیر خطیب ارائه کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
حریری از نخست‌وزیری سمیر خطیب حمایت می‌کند
نخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور و رهبر جریان المستقبل لبنان اعلام کرد که از نخست‌وزیری سمیر الخطیب حمایت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
الشرق الاوسط: احتمال نخست وزیری سمیر خطیب به معنای منتفی شدن بازگشت حریری نیست
شفقنا- روزنامه «الشرق الاوسط» روز سه شنبه به نقل از آنچه منابع وزارتی آگاه از مواضع ریاست جمهوری لبنان خواند، نوشته است: احتمال نخست وزیری سمیر الخطیب جهت تشکیل کابینه لبنان به معنای آن نیست که بازگشت حریری به ریاست دولت به طور کلی منتفی شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از النشره، منابع الشرق الاوسط با […]
 •  •  •  •  •  •  •