شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
سیدکاظم موسوی
نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: آخوندی باید محاکمه شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / آخوندی وزیر راه / محاکمه آخوندی
نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: آخوندی باید محاکمه شود
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به وضعیت بازار سرمایه ضمن تاکید بر این نکته که وضع فعلی بازار سرمایه مناسب نیست، اظهار داشت: بازار سرمایه و زیر ساخت‌های بروس باید به معنای واقعی و حقیقی ترسیم شود.
کاظم موسوی، نماینده مجلس: حرف من درمورد تفاوت رشوه و شیرینی، شوخی بود / اینکه فردی منصبی را بگیرد و برای او شیرینی ببرید، چه اشکالی دارد؟ این کار نامش رشوه نیست بلکه تبریک است
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کاظم موسوی، نماینده مجلس: حرف من درمورد تفاوت رشوه و شیرینی، شوخی بود / اینکه فردی منصبی را بگیرد و برای او شیرینی ببرید، چه اشکالی دارد؟ این کار نامش رشوه نیست بلکه تبریک است
روزنامه اینترنتی فراز درباره اظهارات نقل شده از سیدکاظم موسوی نماینده اردبیل که ۵۰۰ هزار تومان را شیرینی و ۵۰۰ میلیون تومان را رشوه خوانده بود، از او سوال کرد که پاسخ داد: «متاسفانه برداشت غلطی از این گفتگو شده است. نکته اینجاست که این صحبت در فضای شوخی مطرح شده است، اما آن را در قالب گفت‌وگویی منتشر کردند. آیا این انصاف است؟»
نماینده اصولگرای اردبیل: پرداخت تا دوملیون تومان در ادارات شیرینی است نه رشوه!/ شما هم به خانه کسی می‌روید شیرینی می‌برید!
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / پول / حبس / فساد اداری / مجلس شورای اسلامی / نماینده مجلس شورای اسلامی
نماینده اصولگرای اردبیل: پرداخت تا دوملیون تومان در ادارات شیرینی است نه رشوه!/ شما هم به خانه کسی می‌روید شیرینی می‌برید!
اقتصادنیوز:سیدکاظم موسوی گفت: اعتقاد من بر این است که شیرینی اگر پُرملات باشد با رشوه یکی است و تفاوتی ندارد اما اگر فردی یک جعبه شیرینی یا مبلغی معادل 500 هزار تومان تا 1 و 2 میلیون تومان پرداخت کند، تنها شیرینی محسوب می‌شود همانطور که شخصی به خانه کسی می‌رود و به اندازه بضاعت خود هدیه می‌دهد.
نماینده مجلس: تا ۲ میلیون تومان شیرینی است، ۵۰۰ میلیون تومان، رشوه!
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / سیدکاظم موسوی
نماینده مجلس: تا ۲ میلیون تومان شیرینی است، ۵۰۰ میلیون تومان، رشوه!
سیدکاظم موسوی گفت: اعتقاد من بر این است که شیرینی اگر پُرملات باشد با رشوه یکی است و تفاوتی ندارد اما اگر فردی یک جعبه شیرینی یا مبلغی معادل 500 هزار تومان...
شیرینی اگر پُرملات باشد با رشوه یکی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
شیرینی اگر پُرملات باشد با رشوه یکی است
به گزارش شهروند آنلاین سیدکاظم موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، درباره تفاوت رشوه و شیرینی که در ادارات رد و بدل می‌شود به “برنا” گفته است: اعتقاد من بر این است که شیرینی اگر پُرملات باشد با رشوه یکی است و تفاوتی ندارد، اما اگر فردی یک جعبه شیرینی یا مبلغی معادل ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ و ۲ میلیون تومان پرداخت کند، تنها شیرینی محسوب می‌شود همانطور که شخصی به خانه کسی می‌رود و به اندازه بضاعت خود هدیه می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / پرونده نوید افکاری / شکنجه نوید افکاری / نوید افکاری
اظهارات شاهد دروغین شکنجه نوید افکاری رد شد
به گزارش فارس حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه جرائم این دو فرد با یکدیگر متفاوت بوده، گفت: با فرض همزمانی تحقیقات پرونده نوید افکاری و شاهین ناصری تحقیقات پرونده این ها در دو اداره مختلف یعنی یکی در دایره قتل آگاهی و دیگری در اداره جعل و کلاهبرداری انجام شده که در دو طبقه مختلف با فاصله مکانی بسیار زیاد مستقر شده است بنابراین کاملا مشخص است که ادعای این فرد مبنی بر اینکه شاهد شکنجه بوده است کاملا کذب و به دو از منطق است.
اعتبار 500 میلیارد تومانی شهرداری اردبیل
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
اعتبار 500 میلیارد تومانی شهرداری اردبیل
پوپک قاسمی-  اردبیل - خبرنگار سرعت پیشرفت برخی پروژه‌های شهری اردبیل به دلیل نبود منابع مالی کافی و درآمد پایدار شهری مطلوب نیست و شهرداری برای تکمیل آنها و البته تعریف پروژه‌های جدید با مشکلات زیادی مواجه است. در روزهای گذشته سیدکاظم موسوی، رئیس مجمع نمایندگان اردبیل، از اختصاص500 میلیارد تومان اعتبار در قالب تفاهم‌نامه با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) برای پروژه‌های شهری اردبیل خبر داد، اما اولویت‌های مطرح‌شده درباره صرف آن، حرف و حدیث‌هایی به دنبال داشت. شهردار اردبیل در ‌‏گفت‌وگو با همشهری …
مردم هدف تیرهای فرار مالیاتی و فساد بانک‌ها هستند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / فرار مالیاتی / بانک ها / سیدکاظم موسوی / غلامسحین تقی نتاج
مردم هدف تیرهای فرار مالیاتی و فساد بانک‌ها هستند
موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: اگر بانک‌ها التزام خاص به پرداخت مالیات یا ارتباط با بانک مرکزی تن ندهند حتما با مشکلاتی برخواهند خورد و این مشکلات شکسته می‌شود و ترکش‌هایش بر مردم ریخته می‌شود.
اعتباری به اما و اگر مسئولان نیست/ انتظار ۲۰ ساله مردم اردبیل برای شنیدن سوت قطار
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / راه آهن اردبیل / عملیات اجرایی راه آهن اردبیل / ریل گذاری / پروژه های عمرانی / سیدکاظم موسوی
اعتباری به اما و اگر مسئولان نیست/ انتظار ۲۰ ساله مردم اردبیل برای شنیدن سوت قطار
اردبیل - رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: مردم دیگر اعتماد و اعتباری به اما و اگر مسئولان ندارند چرا که ۲۰ سال است راه آهن با اما و اگرها معطل مانده است.
ابطال مجوز ۳۰۰ شرکت غیر نفتی به دلیل صوری بودن
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / سیدکاظم موسوی / کمیسیون اقتصادی مجلس / صنعت نفت
ابطال مجوز ۳۰۰ شرکت غیر نفتی به دلیل صوری بودن
موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ابطال مجوز ۳۰۰ شرکت غیر نفتی به دلیل صوری بودن بوده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
مهلتی برای رهایی مخترع از چوبه‌ دار
 [شهروند] جوانی که  محکوم به قصاص بود، از طرف اولیای دم مهلت گرفت. این جوان 32ساله اردبیلی چند‌سال پیش به جرم قتل عمد، به زندان افتاد و بعد از طی مراحل قضائی به قصاص محکوم شد. قرار بود این حکم صبح روز چهارشنبه در زندان مرکزی اردبیل اجرا شود، اما آخرین تلاش‌های معتمدان این شهر به ثمر نشست و حالا «وحید» چندماه فرصت دارد تا با پرداخت دیه رضایت خانواده مقتول را جلب کند. علاوه بر ریش‌سفیدان اردبیل، نماینده مردم این شهر در مجلس و مدیر پارک علم و فناوری اردبیل هم برای به تعویق‌انداختن این حکم پادرمیانی کرد. آن‌طور که نزدیکان جوان محکوم به قصاص به «شهروند» می‌گویند، نتیجه همه این تلاش‌ها و وساطت سیدکاظم موسوی، نماینده این شهر که تا …
عدم بازگرداندن ارز صادراتی به کشور به آشفته بازار اقتصادی دامن زده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / اقتصاد ایران / سیدکاظم موسوی / کمیسیون اقتصادی مجلس
عدم بازگرداندن ارز صادراتی به کشور به آشفته بازار اقتصادی دامن زده است
نایب رییس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم بازگرداندن ارز صادراتی به کشور به آشفته بازار اقتصادی دامن زده است، گفت: برخی از مشکلات اقتصادی مردم به قدری دردناک است که حتی مرگ را سراغ می گیریم.
۶ میلیون مستحق، از دریافت سهام عدالت جا ماندند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / سیدکاظم موسوی / سهام عدالت / بازار سرمایه / کمیسیون اقتصادی مجلس
۶ میلیون مستحق، از دریافت سهام عدالت جا ماندند
موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برآوردهایی که درباره جاماندگان از سهام عدالت وجود دارد، اظهارکرد: حدود شش میلیون نفر از دریافت سهام عدالت جا مانده اند.
عده‌ای ۲۰۰ واحد مسکونی خالی در تهران دارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سیدکاظم موسوی / کمیسیون اقتصادی مجلس / بازار مسکن / مالیات بر خانه های خالی
عده‌ای ۲۰۰ واحد مسکونی خالی در تهران دارند
موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به تصویب کلیات طرح دو فوریتی اعمال مالیات بر خانه های خالی اظهار کرد: در تهران برخی از افراد هستند که ۲۰۰ واحد مسکونی خالی دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / کمیسیون اقتصاد مجلس / مشکل مسکن
موسوی: مجلس طرح های متعددی برای رفع مشکل مسکن در دستور کار دارد
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به وضعیت افزایش قیمت مسکن و اجاره آن، گفت: چند موضوع جدی و اساسی در حوزه مسکن به عنوان مشکل وجود دارد که عدم اجرای مالیات بر خانه خالی از جمله آن است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
7500 نفر از زندانیان استان فارس در ایام شیوع بیماری کرونا به مرخصی اعزام شدند
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در دیدار اعضای شورای قضائی استان با نماینده ولی فقیه در فارس که در دفتر نهاد نمایندگی ولی aفقیه برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفته قوه قضائیه اظهار داشت: در اجرای عملکردها در صدد این هستیم که شعار ندهیم بلکه کارها را پیش ببریم.وی اطاله دادرسی ها را یکی از گلایه های مردم در سالهای گذشته دانست و اضافه کرد: اکنون گله مندی در این خصوص کاهش محسوس داشته است.رئیس کل دادگستری فارس در ادامه عنوان کرد: شهر شیراز با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر 340 پرونده کیفری و 4 هزار و 500 پرونده حقوقی دارد و هنگامی که پرونده ها وارد محاکم حقوقی استان می شوند 25 روز تا تعیین تکلیف به طول می انجامد که به نوعی معطلی و سرگردانی مردم کم شده است.وی برخورد با فساد را …
نماینده شاهرود در مجلس یازدهم: سردار سلیمانی به من گفت بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، قالیباف است
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
نماینده شاهرود در مجلس یازدهم: سردار سلیمانی به من گفت بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، قالیباف است
سیدکاظم موسوی منتخب مردم اردبیل گفت: اگر بپرسید ما امروز سلیمانی دوم در کشور داریم؟ میگویم بله دومین آن، آقای قالیباف است، پس چرا باید ایشان را تضعیف کنیم؟ علی اصغر خانی منتخب مردم شاهرود هم گفت: شخصا از سردار سلیمانی پرسیدم و گفتند که بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، آقای قالیباف است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
کاهش 41 درصدی ورودی پرونده در سال جاری
رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار اعضای شورای قضایی استان با نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه شیراز ضمن تشریح عملکرد مجموعه قضایی استان در سال گذشته از کاهش محسوس ورودی پرونده در سال جاری و به سرانجام رسیدم بخش اعظمی از پرونده های معوق دادگستری استان خبرداد.حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با بیان این که علی رغم مواجهه با مشکلات متعدد در سال گذشته عملکرد مجموعه قضایی در حوزه های مختلف مطابق گزارش اخذ شده مثبت ارزیابی شده است بیان داشت : با توجه به این که وظیفه ذاتی دادگستری رسیدگی به پرونده های قضایی است  توانسته ایم با تدوین برنامه هایی ضمن تلاش در جهت کاهش ورودی پرونده، موفق به کاهش محسوس پرونده های معوق و قدیمی شویم به نحوی که در حال حاضردر دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز تنها دو پرونده …
بستری شدن منتخب اردبیل در بیمارستان به علت مشکل ریوی
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / بستری / منتخب اردبیل / موسوی
بستری شدن منتخب اردبیل در بیمارستان به علت مشکل ریوی
به گزارش خبرنگار الف، اردبیل در مجلس شورای اسلامی سه نماینده دارد که در انتخابات مجلس یازدهم در دوم اسفند امسال، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با ۵۹ هزار و ۵۱۶ رأی بعنوان یکی از منتخبان این حوزه انتخابیه به مجلس راه یافت.  
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
مجله بخارا
مجله «بخارا» آخر سال منتشر شد.این شماره از مجله با این مقالات همراه است: در زبان فارسی، «تبریز در آیینه کلام مولانا» نوشته محمدعلی موحد، در نقد ادبی، «مقایسه خسرونامه منسوب به عطار و خسرو و شیرین نظامی» از پائولا اورساتی، در تاریخ موسیقی ایران، «تصنیف‌ها و کنسرت‌های عارف قزوینی» سعید پورعظیمی و در بخش ادبیات جهان، «بودلر و آقای فاگه» نوشته آندره ژید با ترجمه رضا سیدحسینی و «در حسرت کرامت انسانی» نوشته مینو مشیری.«قلم‌رنجه» نوشته بهاءالدین خرمشاهی، «داستان داستان‌نویسی» از حسن میرعابدینی و «در متن و حاشیه فرهنگ (۲)» از عبدالحسین آذرنگ از دیگر مطالب شماره ۱۳۵ مجله «بخارا» …
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / «دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی»
انتشار جلد بیست‌وچهارم «دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی»
بیست و چهارمین جلد از «دائرةالمعارف بزرگ اسلامی» حاوی مداخلی از چهره‌ها و موضوعات ایران و اسلام، با سرویراستاری سیدکاظم موسوی بجنوردی توسط مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
حجت‌الاسلام‌ سیدکاظم موسوی متقی: اربعین قدرت‌نمایی به دشمنان اسلام است
دستورات و سفارشات اسلام تأکید بر بحث جماعت است تا آنجا که گفته می‌شود دست خدا همراه با جماعت است. کلاً بر تجمعات دینی و مذهبی در اسلام بسیار تأکید شده است و بزرگ‌ترین تجمعات در عالم اسلام زیارت‌ خانه خدا است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد: آزادی همه ۱۰ گروگان حادثه گروگان‌گیری استهبان
شفقنا- رئیس کل دادگستری استان فارس از آزادی و سلامت ۱۰ گروگان در حادثه گروگان‌گیری در استهبان خبر داد و گفت: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است. به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس از آزادی و سلامت ۱۰ گروگان در حادثه گروگان‌گیری در استهبان خبر داد و […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •