شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
سید محسن زهرایی
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تامین 5/1میلیون واکسن آنفلوآنزا برای افراد پرخطر
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به تامین ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا برای شبکه‌های بهداشتی در مرحله اول، گفت: پس از تحویل واکسن، کار توزیع آن نیز آغاز می‌شود.به گزارش ایسنا، سید محسن زهرایی درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا در شبکه بهداشتی، گفت: به محض آنکه واکسن آنفلوآنزا در اختیار معاونت بهداشتی قرار گیرد کار توزیع آن بین مراکز هم آغاز خواهد شد. توزیع ابتدا از دانشگاه‌های علوم پزشکی شروع می‌شود و سپس بین مراکز عملیاتی پخش خواهد شد؛ البته فرایند توزیع ممکن است چند روز طول بکشد.وی با بیان اینکه آغاز فرایند توزیع واکسن در مراکز به معنای آن نیست که از همان روز واکسن در اختیار تمام مراکز است، اظهار کرد: طبیعتا کار توزیع چند روزی زمان می‌برد و پس از آن گروه‌های پرخطر …
پیدا و پنهان واکسن آنفلوانزا/ پیش‌فروش‌های نجومی در داروخانه‌های لاکچری
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / واکسن آنفلوانزا / سازمان غذا و دارو / ویروس کرونا / سید محسن زهرایی / داروخانه / سید علی فاطمی / سید حیدر محمدی / بهمن صبور
پیدا و پنهان واکسن آنفلوانزا/ پیش‌فروش‌های نجومی در داروخانه‌های لاکچری
شمارش معکوس برای تهیه واکسن آنفلوانزا در آستانه ورود به فصل پاییز آغاز شده و خیلی ها منتظر دیدن برچسب «واکسن آنفلوانزا موجود است»، بر روی شیشه داروخانه ها هستند.
زنان باردار امسال واکسن آنفلوانزا دریافت می کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / واکسن آنفلوانزا / سید محسن زهرایی / زنان باردار
زنان باردار امسال واکسن آنفلوانزا دریافت می کنند
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، گفت: زنان باردار امسال واکسن آنفلوانزا دریافت می کنند.
ایران تنها کشور خاورمیانه در تولید واکسن/وضعیت واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / واکسن / سید محسن زهرایی / واکسن آنفلوانزا
ایران تنها کشور خاورمیانه در تولید واکسن/وضعیت واکسن کرونا
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور در خاورمیانه نام برد که قابلیت تولید عمده واکسن ها را دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ابراز نگرانی از خطر برگشت بیماری‌های سرخک و فلج اطفال
رئیس اداره بیماری‌های قابل ‌پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: اگر تا پنج ماه دیگر نتوانیم پوشش واکسیناسیون را کامل کنیم، زمینه‌ی برگشت بیماری‌های مثل فلج اطفال و سرخک دوباره مهیا می‌شود. به گزارش ایلنا، سید محسن زهرایی، بیان کرد: اتفاقی که با ویروس کرونا اتفاق افتاد، این بود که تمام جوانب زندگی مردم دنیا تحت تأثیر قرار گرفت بعضی خانواده‌ها تصورشان شاید این بود که کودک ما سالم است و واکسن راکمی دیرتر بزنیم، همین اتفاق باعث شد که مراجعه‌ی خانواده‌ها برای واکسیناسیون کاهش پیدا کند و پوشش واکسیناسیون در کشور ما که بالای 25 سال است که حدود 99 درصد پوشش داشته برای اولین بار این پوشش افت می‌کند.
توصیه وزارت بهداشت به والدین برای واکسیناسیون کودکان/زمان بندی واکسن فلج اطفال مهم است
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / واکسن / سید محسن زهرایی / واکسن فلج اطفال
توصیه وزارت بهداشت به والدین برای واکسیناسیون کودکان/زمان بندی واکسن فلج اطفال مهم است
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، خواستار توجه والدین به واکسیناسیون بچه ها به خصوص کودکان زیر دو سال شد.
کاهش ۵ درصدی واکسیناسیون با ورود کرونا به کشور
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سید محسن زهرایی / واکسیناسیون / ویروس کرونا
کاهش ۵ درصدی واکسیناسیون با ورود کرونا به کشور
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، گفت: از ابتدای بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
خطر شیوع بیماری‌های واگیر با به تعویق انداختن واکسیناسیون
رئیـــس اداره بیماری‌های قابل ‌پیشگیری با واکسن مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر اعلام کرد بی‌توجهی به واکسیناسیون درفراگیری کرونا، خطر شیوع سراسری سایر بیماری‌های واگیر را در پی دارد. به گزارش ایلنا، سید محسن زهرایی،گفت: بیم آن می‌رود که با سهل‌انگاری خانواده‌ها درباره واکسیناسیون کودکان نه‌تنها دستاوردهای گذشته کشور در این زمینه ضایع شود بلکه در کنار همه‌گیری کرونا، شاهد همه‌گیری بیماری‌های واگیر دیگری همچون فلج اطفال و سرخک نیز باشیم. او بیان کرد: افت پوشش واکسیناسیون در سطح کشور سبب می‌شود در شرایطی که شبکه بهداشت و درمان کشور درگیر مقابله با کرونا است، هم‌زمان درگیر بیماری‌های قابل‌پیشگیری با واکسن نیز بشود. بنابراین …
تبعات بی توجهی به واکسیناسیون در اپیدمی کرونا/خطر شیوع بیماری های واگیر
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / سید محسن زهرایی / واکسیناسیون / ویروس کرونا
تبعات بی توجهی به واکسیناسیون در اپیدمی کرونا/خطر شیوع بیماری های واگیر
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، گفت: بی توجهی به واکسیناسیون در فراگیری کرونا، خطر شیوع سراسری سایر بیماری های واگیر را در پی دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •