یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
سی‌امین سال هجرت آفتاب
۱۳۹۸/۰۳/۱۶ / شهرستان ابرکوه / سی‌امین سال هجرت آفتاب
آیین بزرگداشت سالگرد امام امت و شهدای ۱۵ خرداد در بخش بهمن ابرکوه برگزار شد
یزد – ایرنا - آیین بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد سال 1342 چهارشنبه شب در مسجد محمدرسول الله (ص) شهر مهردشت مرکز بخش بهمن ابرکوه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶ / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
شش صد برنامه به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در یزد برگزار شد
یزد - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: به مناسبت ۱۴ خرداد ماه و سی امین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) شش صد برنامه مختلف فرهنگی و بصیرتی در این استان با همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / اصفهان / سی‌امین سال هجرت آفتاب
پیشرفت علمی کشور، مرهون اندیشه های امام
اصفهان- ایرنا - کشورمان در چهار دهه انقلاب اسلامی با دستاوردها و پیشرفت های چشمگیری در حوزه علم و فناوری رو به رو بود که تاثیر و نقش اندیشه ها و دیدگاه های امام راحل (ره) را به خوبی می توان در آن دید.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / انقلاب اسلامی / ارتحال امام خمینی ( ره ) / جمهوری اسلامی ایران / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب / قم
مردم قم در سالروز قیام ۱۵ خرداد راهپیمایی کردند
قم - ایرنا - در سالروز قیام تاریخی مردم قم در یوم الله ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، مردم انقلابی و ولایی این شهر روز چهارشنبه با برگزاری راهپیمایی باشکوه بار دیگر با آرمان های امام راحل تجدید پیمان کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / 14 خرداد / سی‌امین سال هجرت آفتاب
نقش زنان در تحول جامعه از دیدگاه امام خمینی (ره)
تبریز - ایرنا - جایگاه زن در سلامت خانواده و جامعه واقعیتی انکارناپذیر است که به گواه تاریخ چه در جایگاه مادری و همسری چه به عنوان عضوی از جامعه همواره در پیشبرد جوامع نقش ایفا کرده و در واقع سلامت فکر، روان و ایمان زن موجب توسعه و مصونیت اجتماعی شده و این جمله معروف حضرت امام (ره) که فرمودند «از دامن زن مرد به معراج می رود» مصداق بارز این واقعیت است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / ساوه / سی‌امین سال هجرت آفتاب
اندیشه های امام خمینی (ره) در سراسر جهان متجلی شد
ساوه -ایرنا- معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: شخصیت و اندیشه های امام خمینی (ره) محدود به انقلاب اسلامی ایران نیست و در سراسر جهان به عنوان الگویی برای آزادیخواهان و عدالت طلبان متجلی شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / جمهوری اسلامی ایران / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
معاون رییس العلمای بوسنی: امام خمینی (ره) به مسلمانان اعتماد به نفس داد
بلگراد- ایرنا- معاون رییس العلمای بوسنی و هرزگوین گفت: امام خمینی اعتماد به نفس را به مسلمانان برگرداند و بیداری اصیل اسلامی را در میان شیعیان و اهل سنت نهادینه ساخت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی را با تکیه بر نظر و رای ملت پایه‌گذاری کرد
تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکید حضرت امام از ابتدای انقلاب، تشکیل حکومت دموکراتیک اسلامی بود و بر همین اساس ایشان جمهوری اسلامی ایران را با تکیه بر نظر و رای ملت پایه‌گذاری کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
غیر ایرانیانی که به عشق امام آمدند
تهران_ ایرنا_ در میان ایرانیانی که به عشق امام و رهبری امروز به مراسم بزرگداشت ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آمده اند، زائران شیعه کشورهای دیگر هم به چشم می خورند که حضوری فعال و مشهود در این مناسبت دارند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / استان خوزستان / سی‌امین سال هجرت آفتاب
نگاه ویژه به اثرگذاری هنر ناب نشان از دیدگاه الهی امام راحل به این مقوله دارد
آبادان - ایرنا - جمعی از هنرمندان و نویسندگان آبادان با تحلیل وصیت نامه الهی سیاسی امام راحل (ره) معتقدند معمار کبیر انقلاب اسلامی نگاه ویژه به هنر ناب در دنیای معاصر را ضروری دانسته و با این رویکرد الهی وظیفه و مسئولیت هنرمندان سنگین تر شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب
دهه هشتادی ها از امام می گویند
تهران- ایرنا- آیین بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در حالی عصر امروز(سه شنبه) در حرم مطهر ایشان برگزار شد که نسل چهارم انقلاب اسلامی شمار زیادی از شرکت کنندگان در این آیین را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی (ره) مجاهدی نمونه و بی مانند بود
تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امام خمینی (ره) یگانه فرزانه تاریخ، مجاهدی نمونه و بی‌مانند بود که در برابر ظلم بپاخواست و تا استقرار جمهوری اسلامی حرکت عظیم انقلابی مردم را هدایت کرد، گفت: امام راحل حکومتی را بنیان نهاد که آرزویی به قدمت تاریخ مبارزات حق طلبانه جامه تحقق پوشاند و مسیری روشن در برابر دیدگان مظلومان گشود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / مراسم ارتحال / امام خمینی(ره) / مرقد امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
دیده‌ای‌ نیست نبیند رخ زیبای‌ تو را
تهران- ایرنا- حضور مردم در آیین بزرگداشت سی امین سالگرد رهبر فقید انقلاب، نشانه وفاداری به آرمان های بزرگ آن رهبر فقید است، چرا که مردم ولایت مدار ایران به خوبی می دانند که حضرت امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است و این حقیقت همیشه زنده و دوران ساز باید در متن و بطن زندگی همه آزادمردان و آزاد زنان جهان ساری و جاری باقی بماند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام راحل به جایگاه زنان هویت بخشید
گناوه-ایرنا- مدیر مدرسه علمیه الزهرا (س) گناوه گفت: امام راحل در دوران رهبری حکیمانه خود به جایگاه و منزلت اجتماعی زنان نگاه خاص و ویژه ای داشت و به آنان هویت بخشید.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
قیام ۱۵ خرداد در جوار حرم امام به تصویر کشیده شد
تهران- ایرنا- صحنه های از قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم دشت ورامین روز سه شنبه پیش از آغاز مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) توسط جمعی از هنرمندان تئاتر در جوار حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
دو تصمیم بزرگ حضرت امام (ره) قبل از رحلت
تهران- ایرنا- پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل و بازنگری در قانون اساسی و دستور همه پرسی، دو تصمیم مهمی بودند که امام خمینی(ره) در ماهها و روزهای آخر حیات پربرکت خود انجام دادند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / 14 خرداد / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی (ره) در ابعاد سیاسی و فقهی شخصیتی بی نظیر در جهان اسلام است
مراغه - ایرنا - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه با اشاره به ویژگی های بارز اخلاقی و علمی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) در ابعاد مختلفی چون سیاسی و فقهی شخصیتی بی نظیر و بی بدیل در جهان اسلام بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / شهرستان ابرکوه / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی (ره) با صلابت در مقابل استکبار ایستاد و مبارزه کرد
یزد - ایرنا - دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ابرکوه، بابیان اینکه اهداف امام خمینی (ره)، الهی بود، اظهار کرد:حضرت امام (ره) تا پایان عمر با صلابت و با قدرت تمام در مقابل دشمن و استکبار ایستاد و مبارزه کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / شورای نگهبان / سی‌امین سال هجرت آفتاب
مسئولان سلوک امام خمینی(ره) و خلف صالحش را سرلوحه قرار دهند
تهران – ایرنا – شورای نگهبان قانون اساسی با صدور بیانیه ای به مناسب ۱۴ و ۱۵ خرداد ضمن یادآوری عظمت قیام امام خمینی (ره) اظهار امیدواری کرد: تمامی مسئولان و صاحب منصبان نظام جمهوری اسلامی طریق و سلوک خمینی و کبیر و خلف صالحش آیت الله خامنه ای را سرلوحه خود قرار دهند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
آن رژیمی که ملت ما دنبالش هستند، دیکتاتوری در آن معصیت بزرگ است
تهران – ایرنا – رهبر فقید انقلاب اسلامی هشت ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایطی که برخی گروه های معارض داخلی در گوشه کنار کشور مبارزه مسلحانه را آغاز کرده بودند و فشار های بین المللی زیادی بر حکومت نوپای ایران وجود داشت تاکید می کنند: توده ما توده مسلمان است. تمام مسائل اسلامی بر مبنای عدالت است و بر مبنای آزادی است و بر مبنای اختیار مردم است و بر مبنای آن چیزهای متعالی است، در اسلام هست، و مردم هم او [اسلام] را دارند.»
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب / حرم مطهر امام خمینی
پای درددل عاشقان پیر جماران
شهرری- ایرنا- عاشقان پیر جماران و زائران خمینی بت شکن هر ساله در سالگرد ارتحال آن امام سفر کرده در حرم مطهر او جمع می‌شوند تا یاد و خاطره اش را گرامی بدارند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / حرم امام خمینی / سی‌امین سال هجرت آفتاب
اظهار نظر سه نماینده مجلس در مورد وحدت از نگاه امام راحل
شهرری - ایرنا - سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در مراسم سی و امین سالگرد ارتحال بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی شرکت کرده بودند در مورد وحدت جریان‌های سیاسی که از آرمان‌های امام راحل است تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
عضو خبرگان رهبری: جمهوری اسلامی به عنوان آرزوی علمای اسلام حاصل تفکر امام راحل است
مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در شکل گیری نظام اسلامی گفت: جمهوری اسلامی به عنوان آرزوی دیرینه علمای اسلام، حاصل تفکر و مجاهدت‌های امام راحل است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب
حرم امام خمینی(ره) آماده برگزاری مراسم ارتحال است
تهران - ایرنا - حرم مطهر امام خمینی(ره) با استقرار نیروهای انتظامی، اورژانس و هلال احمر آماده پذیرایی از زائران و برگزاری سی امین سالگرد ارتحال امام(ره) است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / مراسم ارتحال / سی‌امین سال هجرت آفتاب
در سوگ بت شکن تاریخ
شهرری- ایرنا- حرم مطهر معمار کبیر انقلاب همزمان با سالگرد ارتحال جانسوز امام عاشقان سیاه پوش شده و مردم ولایتمدار از گوشه و کنار نقاط مختلف با حضور در این مکان بار دیگر با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی بیعت می کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / گناوه / امام راحل / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب
اعتماد به مردم از شاخصه های امام راحل است
گناوه-ایرنا- امام جمعه گناوه گفت: امام راحل دارای شاخصه ها و ویژگی های برجسته ای بود که یکی از مهم ترین آنها اعتماد، اعتقاد و ایمان داشتن به مردم است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
آسیای غربی طلال سلمان: آمریکا و اسرائیل در مقابل انقلاب امام خمینی ایستاده اند
بیروت- ایرنا- "طلال سلمان" تحلیلگر سرشناس و معروف جهان عرب از امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر بزرگ و تاریخی یاد کرد و گفت: بدون شک انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی یک رویداد تاریخی بزرگ را به ثمر رساند و نیروهای استعماری و آمریکا و اسرائیل در مقابل آن ایستاده اند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
مقاومت آزادیخواهان جهان زاییده اندیشه امام راحل است
کاشان - ایرنا - به باور کارشناسان ایستادگی و پایداری کنونی مسلمانان، انقلابیون و آزادیخواهان برابر ستمکاران و زورگویان در جهان به برکت اندیشه و مسیری است که امام خمینی (ره) ترسیم کرده اند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
بیانیه گام دوم انقلاب متعالی از اندیشه امام راحل (ره) است
تهران- ایرنا- رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، متعالی از اندیشه امام راحل (ره) است که در بیانات مقام معظم رهبری تجلی پیدا کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
پیروزی بر آپارتاید مدیون نهضت امام خمینی(ره) است
نیویورک – ایرنا – استاد تاریخ دانشگاه هیوستون تگزاس گفت، محبوبیت ایران و نگاه دوستانه ملت های جنوب قاره آفریقا ‏به مبارزات امام خمینی (ره) بر ضد یکی از بزرگترین حامیان آپارتاید، نشان دهنده تاثیر نهضت اوست که زمینه ساز سرنگونی نظام ‏تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی شد.‏
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
سرنوشت انقلاب به دست یاران امام افتاد تا در عمل وفاداری خود را ثابت کنند
تهران – ایرنا – معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: نسل ما در چنین روزی با جسم او (امام راحل) وداع کرد، سرنوشت انقلابش بدست یاران او افتاد تا در عمل و در کوران امتحانات وفاداری به انقلابش را اثبات کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد: کفر ستیزی خصیصه بارز امام خمینی( ره) است
یزد - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: امام خمینی( ره) ویژگی های منحصر به فردی داشتند که بدون شک کفر ستیزی و ایستادگی در مقابل جبهه جهانی استکبار از دیگر خصایص ایشان برجسته تر بود و نمود بیشتری هم دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / جمهوری اسلامی ایران / امام خمینی ( ره ) / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی، آیینه تقوای سیاسی
بوشهر- ایرنا- کارشناسان و مسوولان استان بوشهر معتقدند: شخصیت ممتاز امام راحل چنان بود که هیچگاه جریان ها و فراز و نشیب های سیاسی او را وادار نکرد که تقوای سیاسی را ذره ای کنار بگذارد و این بیانگر اوج الهی بودن این شخصیت بی نظیر بعد از غیبت امام زمان (عج) است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
گذری بر زندگی امام خمینی (ره) از طلوع تا غروب *فرهاد شرف پور
تهران - ایرنا - جهان در حالی سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) رهبر مستضعفان جهان را گرامی می دارد که بی تردید جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نبود رهبر و مرادش را احساس و خود را بیش از هر زمان دیگر نیازمند حضور و رهنمودهایش می بینند او که روح خدا بود در کالبد زمان و روح خدا برای همیشه جاودانه است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
موبد رشید: تدبیر و درایت امام خمینی برای همه ایرانیان اثبات شده است
تهران- ایرنا - عضو انجمن موبدان زرتشتی گفت: تدبیر و درایت امام خمینی برای همه ایرانیان اثبات شده است؛ کلام ایشان در یک برهه زمانی حساس موجب وحدت شد و جلوی بسیاری از مشکلات را گرفت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / ارتحال امام خمینی ( ره ) / کرمانشاه / سی‌امین سال هجرت آفتاب
آیت الله ممدوحی: رفتار، کردار و گفتار امام (ره) مبتنی بر صدق و واقع بینی بود
کرمانشاه- ایرنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: سکوت، حرف زدن و قیام حضرت امام خمینی (ره) مبتنی بر حکمت دقیق فوق العاده بود که آثار اجتماعی و روحی فراوانی داشت زیرا براساس صدق و واقع بینی بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / مجلس / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
عضو کمیسیون آموزش مجلس: امام (ره) استقلال و هویت را به مردم برگرداند
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان این که هویت ملی ما قبل از پیروزی انقلاب مخدوش شده بود، گفت:یکی از مهمترین اقدامات امام راحل(ره) این بود که استقلال و هویت را به مردم ما برگرداند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / صدا و سیما / سی‌امین سال هجرت آفتاب
تلویزیون و رادیو همه آن چیزی که تلویزیون از معمار انقلاب روایت کرد
تهران- ایرنا- سی سال از رحلت امام خمینی(ره) گذشت، صدا و سیما در این مدت تنها چهار سریال و چند مستند درباره زندگی معمار کبیر انقلاب که بزرگ‌ترین انقلاب قرن بیستم را هدایت کرده تولید و روی آنتن برده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
حفظ استقلال و خودباوری مهمترین میراث امام راحل برای ملت ایران است
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ استقلال و خودباوری مهم ترین میراث امام راحل برای ملت ایران بود و نماد این خودباوری را می توانیم در پیشرفت کشور در فناوری صلح آمیز هسته ای مشاهده کنیم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
پیوند اخلاق و سیاست در اندیشه های امام خمینی
تبریز - ایرنا - امام خمینی (ره) به عنوان منادی اسلام ناب محمدی (ص) در سده ۱۴ و بنیانگذار شیوه ای جدید از حکومت و کشورداری در جهان سیاست و اسلام، پیوندی عمیق و ناگسستنی از اخلاق و سیاست را به جهان عرضه کرد که از زوایای گوناگون قابل بررسی و کنکاش است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب / قم
امام راحل نگاه انسانی و با کرامت برای جامعه زنان به ارمغان آورد
قم- ایرنا- معاون فرهنگی، تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: امام راحل نگاه جدیدی برای جامعه زنان به ارمغان آورد و نگاه انسانی، کرامتی و فراجنسیتی را به زنان جامعه ایران بخشید.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
تاملی در آرامش و اطمینان قلبی امام امت – عیسی پاشاپور **
عالمان و عارفان بزرگی همچون امام خمینی (ره) با گذر از امواج متلاطم معرفت الهی، به آرامش و اطمینان خاطری عجیب دست یافته و به واسطه امید ناشی از تسلیم به مشیت آفریدگار، زورق حیات خود را به ساحل امن و آرامش می رسانند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب
مراسم سالگرد ارتحال امام در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد
قم ـ ایرنا ـ مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) دوشنبه شب با حضور جمعی از علما و مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / مراسم ارتحال / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام جمعه خاش: مردمی بودن از ویژگی‌های برجسته امام راحل بود
زاهدان- ایرنا- امام جمعه شهرستان خاش گفت: اخلاص و دینداری، مردمی بودن، ساده زیستی و احترام گذاشتن به حقوق انسان‌ها از ویژگی‌های برجسته امام خمینی(ره) بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
مشاور فرمانده سپاه: ملت های منطقه از آموزه های امام خمینی(ره) الهام گرفته اند
تهران- ایرنا- مشاور فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز به لطف خدا نهضت امام خمینی(ره) در تمام جهان منتشر شده و ملت های منطقه از مجاهدت های امام خمینی الهام گرفته اند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام راحل / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی(ره) احترام به رای و حضور مردم را جایگزین اقتدار گرایی کرد
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی(ره) فرهنگ اقتدار گرایی را در ایران از بین برد و احترام به رأی و حضور مردم را جایگزین آن کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / مازندران / سی‌امین سال هجرت آفتاب
هنر متعهد در گفتمان امام خمینی (ره)
ساری _ ایرنا _ هنر انقلاب اسلامی مفهومی گسترده و فراگیر از هنر است که پس از پیروزی انقلاب و به ویژه از دوران جنگ تحمیلی سبب بروز و ظهور آثار فاخر و زیبایی از هنر اجتماعی و ارزشمند شد که ریشه این نگرش هنری را باید در اندیشه ها و دیدگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی به هنر جست.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد: اندیشه های امام راحل برای نسل جوان تبیین شود
یزد - ایرنا - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد گفت: سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرصتی است تا بار دیگر اندیشه های ناب آن حضرت در ابعاد مختلف توسط رسانه های گروهی، نهادهای فرهنگی و آموزشی برای نسل جوان بیشتر تبیین و مورد توجه همگان قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام خمینی معمار استقلال اقتصادی بود
تهران- ایرنا- معاون پیشین وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امام خمینی (ره) اندیشه های خود را بر پایه شعار محوری مردم در دوران مبارزه های انقلابی که «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود، بنیاد گذاشتند؛ در واقع ایشان معمار استقلال اقتصادی محسوب می شوند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / استان قزوین / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
مردم سالاری، اندیشه ای برجسته در مکتب امام راحل
قزوین – ایرنا - امام خمینی (ره) به جایگاه مردم و همبستگی و اتحاد آحاد جامعه اعتماد و اعتقادی محکم داشت و مردم سالاری دینی و حضور پررنگ شهروندان را در تعیین سرنوشت خود عاملی موثر برای مقبولیت و مشروعیت یک حکومت می دانستند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
وحدت کلمه در اندیشه های سیاسی امام رمز بقای انقلاب اسلامی است
زنجان – ایرنا – کارشناس مسائل سیاسی گفت: موضوع وحدت کلمه در اندیشه های سیاسی امام خمینی(ره) نمود بارزی دارد که رمز موفقیت و بقای انقلاب اسلامی محسوب می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
واکاوی مفهوم هنر در نگاه امام خمینی
شیراز- ایرنا- رحلت امام خمینی (ره) در نیمه خردادماه، نه‌تنها یادآور فقدان رهبری شایسته است که در عرصه هنر و ادبیات نیز یادآور عارفی است که در زمینه شعر حوزوی در زمانه خود در زمره برترین‌ها بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
منتجب نیا: امام(ره) مخالف صف بندی و خط کشی بود
تهران-ایرنا-نماینده امام خمینی (ره) در شهربانی سابق با بیان اینکه یکی از دغدغه های بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی اختلاف میان مردم بود، خاطرنشان کرد: امام (ره) با روحیه و رویکردی که با ایجاد خط کشی و صف بندی موجب حذف، ماندن یا مغبوض شدن عده ای می شد، به شدت مخالف بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امام راحل نقش مردم در تصمیم گیری های اجتماعی را پررنگ تر کرد
زنجان - ایرنا - مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان زنجان گفت: امام راحل در برهه های مختلف به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مردم را در تصمیم گیری های اجتماعی بیش از گذشته پررنگ کرد و با نگاهی به سیره رفتاری ایشان تکیه گاه و توجه اصلی مبتنی بر این مهم بود وبه آن ایمان داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
پیشوای انقلاب، حقیقت همیشه زنده
تهران- ایرنا- «با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به سوی جایگاه ابدی سفر می‌کنم و به دعای خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خدای رحمن و رحیم می‌خواهم که عذرم را در کوتاهی خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد و از ملت امیدوارم که عذرم را در کوتاهی‌ها و قصور و تقصیرها بپذیرند و با قدرت و تصمیم و اراده به پیش بروند.» اینها بخشی از وصیت نامه پیشوای انقلاب است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / انقلاب اسلامی / ارتحال امام خمینی ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
حیات بخشی به اسلام و جامعه اسلامی، دستاوردهای بزرگ امام (ره) بود
اصفهان- ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امام خمینی حق بر گردن همه دارد یکی از دستاوردهای بزرگ ایشان حیات بخشی به جامعه اسلامی و اسلام بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
امید آفرینی و افزایش سرمایه اجتماعی میراث امام خمینی (ره)
گچساران - ایرنا - امید آفرینی به ویژه در بین قشر جوان و بانوان که منجر به افزایش مشارکت آنان در عرصه های مختلف کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی شد، سرمایه اجتماعی و میراث ماندگار امام خمینی (ره) در ایران اسلامی است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
استاندار کهگیلویه و بویراحمد سالروز رحلت امام خمینی را تسلیت گفت
یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی چهاردهم خردادماه سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت: راه امام خمینی(ره) استکبارستیزی و مقاومت در برابر مستکبران است
یزد- ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: راه و سیره حقیقی حضرت امام خمینی (ره) که موجب شکست دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی شده در روحیه استکبار ستیزی و مقاومت در برابر مستکبران خلاصه می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / ارتحال امام / سی‌امین سال هجرت آفتاب
فرماندار تهران از مردم  برای شرکت در مراسم ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب دعوت کرد
معاون استاندارو فرماندار تهران از مردم مومن و روزه دار دعوت کرد تا همانند سالهای گذشته در مراسم سالگرد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) شرکت و تجدید میثاق دوباره ای داشته باشند
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
قرآن و معارف امام خمینی(ره) شخصیتی جامع الاطراف بود
تهران – ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره ویژگی‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی (ره) چهره جامع البعاد و شخصیتی جامع الاطراف بود که در شجاعت علم هوش اراده قاطعیت کم‌ نظیر داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / ارتحال امام / ما و شهدا / سی‌امین سال هجرت آفتاب
ایثار و شهادت آزادگان و رحلت امام (ره) ، چشمهایی به رنگ خون
تهران- ایرنا- زمان انتشار خبر ارتحال ملکوتی پیر جماران حضرت امام خمینی (ره)، آزادگان سرافراز ایران، چشمهایشان  به رنگ خون شده بود، از بس که اشک ریخته بودند ،برایشان اهمیت نداشت  که دشمن فرو ریختن گریه هایشان را مشاهده کند، تک وعده غذای روزانه اشان باقی مانده  بود، حوصله ای وجود نداشت، درب آسایشگاه هم باز بود ولی هیچکس رفت و آمد نمی کرد، محوطه اردوگاه خلوت بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / اجتماعی / سی‌امین سال هجرت آفتاب
شخصیت بی نظیر امام راحل دنیا را مبهوت کرد
مراغه - ایرنا - مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر (ع) هشترود با بیان اینکه شخصیت بی نظیر امام راحل دنیا را مبهوت کرد، گفت: بی شک امام راحل شخصیت بی مانند تاریخ معاصر است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / امام خمینی(ره) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
بدون حضور و رضایت مردم هیچ حکومتی روی پای خود نمی ایستد
تهران – ایرنا – امام جمعه شهرستان پیشوا با بیان اینکه بدون حضور و رضایت مردم هیچ حکومتی روی پای خود نمی ایستد اظهار داشت: هنر امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی این بود که توانست مردم را در این حرکت عظیم همراه خود سازد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / موزه / سی‌امین سال هجرت آفتاب
آثار اهدایی امام راحل (ره) در موزه حرم امام رضا (ع) رونمایی شد
مشهد- ایرنا- در آستانه سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، قدیمی ترین دست نوشته و وصیت نامه امام خمینی (ره) به همراه آثار اهدایی ایشان به موزه حضرت امام رضا (ع) به عنوان بخشی از نفایس گنجینه رضوی روز دوشنبه در موزه قرآن و نفایس حرم مطهر امام رضا (ع) رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / انقلاب اسلامی / امام ( ره ) / سی‌امین سال هجرت آفتاب
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز: مهمترین میراث امام (ره) نظام جمهوری اسلامی است
تهران-ایرنا- سخنگوی جامعه روحانیت مبارزه با تاکید بر اینکه مهمترین میراث امام (ره) برای ایران ،" نظام جمهوری اسلامی "است ، گفت: امام (ره) تمام هم و همتشان برقراری حکومت اسلامی بود که در قالب جمهوری اسلامی آن را برپا کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / جمهوری اسلامی ایران / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
هیچ مساله ای بدون ایران در غرب آسیا حل نمی شود
تهران- ایرنا- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: هیچ مسئله‌ای در غرب آسیا بدون مشارکت ایران حل‌شدنی نیست و شکل‌گیری جبهه مقاومت اسلامی، رژیم اشغالگر صهیونیستی را بیش از هر زمان دیگر در کابوس امنیتی گرفتار ساخته است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / سی‌امین سال هجرت آفتاب
مردم ساوجبلاغ یاد و خاطره امام راحل (ره) را گرامی داشتند
کرج - ایرنا - هزاران تن از قشرهای مختلف مردم ولایتمدار شهرستان ساوجبلاغ با اجتماع در مسجد جامع شهر هشتگرد ، یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / امام راحل / سی‌امین سال هجرت آفتاب
اخلاق سیاسی امام راحل مبتنی بر خدامحوری و مردم سالاری بود
شیراز- ایرنا- دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان فارس گفت: اخلاق سیاسی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مبتنی بر خدا محوری، رعایت ضوابط شرع در امور سیاسی، مردم سالاری و قانونگرایی بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •