شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
شاخص دلار آمریکا
ثبات دلار، سقوط بیت کوین
۲۳ ساعت قبل
ثبات دلار، سقوط بیت کوین
با وجود ثبات شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای اصلی، بیت کوین یک شبه تا ۱۳ درصد سقوط کرد.
طلا در یک قدمی سقوط به کانال ۱۷۰۰ دلار
۲ روز قبل / اونس جهانی طلا / قیمت اونس طلا / کاهش قیمت طلا / شاخص دلار آمریکا / واکسن کرونا
طلا در یک قدمی سقوط به کانال ۱۷۰۰ دلار
اقتصادنیوز : قیمت طلا در پایان روز چهارشنبه ۰.۰۵ درصد کاهش یافت و تقریباً بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی ماند.
بازار جهانی طلا در انتظار آغاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / انتخابات ریاست جمهوری / سرمایه / نقدینگی / کاهش قیمت طلا / شاخص دلار آمریکا
بازار جهانی طلا در انتظار آغاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
اقتصاد نیوز : شمارش معکوس توسط تحلیلگران بازار طلا برای شروع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده است.
پیروزی بایدن؛ سقف ۲۰۰۰ دلاری طلا را می شکند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / انتخابات آمریکا / قیمت طلا / افزایش قیمت طلا / شاخص دلار آمریکا / صعود طلا / قیمت جهانی اونس
پیروزی بایدن؛ سقف ۲۰۰۰ دلاری طلا را می شکند؟
اقتصادنیوز : قیمت طلا امروز ۰.۵ درصد افزایش یافت و تا ۱۸۹۹.۵ هم پیشرفت اما نتوانست وارد کانال ۱۹۰۰ شود. این در حالی‌است که استاندارد چارترد تاکید دارد طلا به زودی نه تنها مرز ۱۹۰۰ دلار را بلکه سقف ۲۰۰۰ دلاری را نیز می‌شکند.
صف‌آرایی نیروهای متضاد در بازار اونس
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
صف‌آرایی نیروهای متضاد در بازار اونس
طلا پس از رالی ماه‌های گذشته و صعود پر سرعت خود به مرزهای جدید قیمتی، چند هفته‌ای است که دچار نوسانات زیادی شده و در روزهای گذشته در کنار نوسانات شدید قیمتی با کاهش قیمت مواجه شده است. طلا در معاملات روز چهارشنبه نیز به حرکت نزولی خود ادامه داد تا نهایتا قیمت این فلز ارزشمند به زیر مرز 1900 دلاری بازگردد. طلا در روز گذشته تا ساعت 21 به وقت تهران به 1866 دلاری رسید؛ این در حالی است که دلار آمریکا دقیقا مسیری خلاف جهت با اونس جهانی در حرکت است. در حالی که در هفته‌های پیشین شاخص دلار آمریکا تا مرز 92 واحدی پایین آمده بود، روز گذشته پس از حدود 2 ماه مجددا ارزش پول ملی آمریکا توانست در برابر سبدی از ارزهای معتبر جهانی به بالای مرز 94 واحدی بازگردد. اما دلایل اصلی نوسانات شدید طلا در روزهای گذشته چیست؟
مقصد قیمت طلا تا پایان سال+ نمودار
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / قیمت نفت خام / افزایش قیمت طلا / شاخص دلار آمریکا / نمودار طلا / نمودار شاخص دلار / نمودار نفت خام / نمودار نقره
مقصد قیمت طلا تا پایان سال+ نمودار
قیمت اونس طلا امروز ۳ درصد افزایش داشته و به ۱۹۵۰ دلار رسید. شاخص دلار بدون تغییر بوده و در سطح۹۲.۹۷ واحد پنج‌شنبه قرار دارد. قیمت نفت خام نیز تقرایباً هیچ تغییر نسبت به روز قبل خود نداشته است. قیمت نفت خام WTI، بر روی ۴۰.۹۰ دلار قرار دارد.
روز نزولی شاخص دلار
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / قیمت یورو / قیمت دلار آمریکا / افزایش قیمت طلا / شاخص دلار آمریکا / کاهش شاخص دلار
روز نزولی شاخص دلار
اقتصادنیوز : درحالی‌که قیمت دلار در روز دوشنبه در مقابل سایر ارزها روندی افزایشی داشته، شاخص آن پس از یک هفته افزایش، امروز ریزشی بوده است.
قلعه فنری طلا نمی‌ترکد، پرتاب می‌کند!
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / قیمت طلا / قیمت یورو / شاخص دلار آمریکا / نمودار اونس طلا / اخبار بازار‌ها
قلعه فنری طلا نمی‌ترکد، پرتاب می‌کند!
در جلسه بانک مرکزی روز پنج‌شنبه قرار است مسئولان ارشد بانک مرکزی اروپا در یک سری از گزارشات نرخ بهره جدید این بانک را اعلام کنند. کاهش نرخ بهره می‌تواند برای دلار مثبت و موقتاً برای طلا منفی باشد.
طلا در انتظار سیگنال جدید
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / تورم / دلار / سهام / شاخص
طلا در انتظار سیگنال جدید
دنیای‌اقتصاد نوشت : طلا در معاملات روز چهارشنبه پس از آنکه ارزش این فلز ارزشمند به بالای مرز ۲ هزار دلاری بازگشته بود، مجددا با سقوط ۶۵/ ۰ درصدی به زیر این مرز روانی مهم بازگشت. در هفته اخیر مهم‌ترین عامل نوسانات روزانه قیمت فلز زرد نوسانات ارزش شاخص دلار آمریکا بوده است. ارزش شاخص دلار آمریکا مجددا با تغییر مسیر در روز چهارشنبه و با افزایش ۱/ ۰ درصدی به نزدیکی مرز ۳/ ۹۲ واحدی رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
کرونا بالابر یا پایین‌بر اونس
شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این هفته کیتکو بر این باورند که روند صعودی قیمت جهانی طلا طی هفته پیش رو ادامه خواهد یافت. تحلیلگران اقتصادی شرکت‌کننده در نظرسنجی کیتکو معتقدند که قیمت طلا به‌رغم افزایش ارزش شاخص دلار آمریکا و شاخص سهام در بازارهای بین‌المللی، روند صعودی خود را ادامه خواهد داد که مهم‌ترین دلیل آن، عوامل تکنیکال و ادامه نگرانی درباره ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهانی خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
ریسک بدهی‌ها، کاتالیزگر طلا
طلا در روز دوشنبه با 15/ 0 درصد رشد به قیمت 1559 دلار رسید و هفته را با رشد قیمت آغاز کرد. همچنین شاخص دلار آمریکا با 08/ 0 درصد رشد، در برابر رقبای ارزی خود، به 70/ 97 واحد رسید. یکی از عواملی که در نظر کارشناسان می‌تواند به رشد قیمت طلا در سال‌جاری میلادی کمک کند، عامل بدهی‌ها است. توجه به اعمال تحریم‌های گسترده از سوی آمریکا علیه کشورهای مختلف، باعث شده این کشورها در راستای دلارزدایی اقدام به ذخیره طلای فیزیکی کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
سبقت ناگهانی دلار از طلا
طلای جهانی در هفته‌ای که پشت‌سر گذاشت، حدود 3/ 0 درصد افت کرد و در نهایت با قیمت 1557 دلاری به کار خود پایان داد. در حالی که اونس به سراشیبی کشیده شده بود؛ شاخص دلار آمریکا نزدیک به 3/ 0 درصد تقویت شد و توانست بر اونس طلا، یورو، پوند، ین و یوآن غلبه کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
وداع طلا با کانال 1500
در حالی که انتظار می‌رود بانک‌های مرکزی معتبر دنیا در واکنش به انتشار داده‌های اقتصادی ضعیف، سیاست‌های پولی انبساطی‌تری را به اجرا درآورند. قیمت طلا ظرف هفته جاری به کانال ۱۴۰۰ دلاری عقب‌نشینی کرد. قیمت هر اونس از این فلز گرانبها دیروز تا کف ۱۴۸۷ دلاری افول کرد و از آنجا که این سطح خط حمایتی برای طلا محسوب می‌شود پس از برخورد به آن روند صعودی خود را از سر گرفت؛ با این حال نتوانست پیشرفت چندانی داشته باشد. درباره عوامل کاهش قیمت فلز زرد می‌توان به تقویت شاخص دلار آمریکا که با رشد 1/ 0 درصدی به 4/ 98 واحد رسید و افزایش اشتها برای ریسک‌پذیری میان سرمایه‌گذاران اشاره کرد. البته افت طلا کوتاه‌مدت خواهد بود و در بلند‌مدت فاکتورهای بسیاری از قیمت اونس حمایت خواهند کرد. اونس با افت هفتگی 68/ 0درصدی و …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
تکانه تعرفه‌های جدید در بازارها
معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین سرمایه‌گذاران را به سمت ذخایر امن گسیل کرد. همزمان با رشد تقاضا برای خرید دارایی‌های امن، قیمت طلا نیز تا حدودی شیب صعودی گرفت. هر اونس طلا پس از اعمال تعرفه‌های دو کشور علیه یکدیگر، 6/ 0 درصد رشد کرد و به ۱۵34 دلار رسید. اما پس از فروکش تب تعرفه‌های جدید قیمت طلا به ۱۵۱9 دلار رسید که نزدیک به پایین‌ترین قیمت در یک هفته گذشته بود. اما با رشد عصرگاهی به قیمت 1523 دلاری صعود کرد. از طرفی شاخص دلار آمریکا که به اوج 28 ماهه خود رسیده و بالاتر از 99 واحد ثبت شده است. رشد دلار همزمان با افت سایر ارزها در بازارهای جهانی، این ارز را به‌عنوان یکی از ذخایر امن کلاسیک برای سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
اونس و دلار آماده رالی دیگر
اونس طلا در حالی روز گذشته تا سقف ۱۴۳۶ دلاری بالا رفته بود که با افت ۱۰ دلاری شیب نزولی به خود گرفت. از سوی دیگر شاخص دلار آمریکا همچنان در حال تلاش برای رسیدن به سطح ۹۸ واحدی است. کارشناسان تکنیکال، وضعیت آتی فلز زرد را با توجه به معیار‌های مختلف افزایشی پیش‌بینی می‌کنند. از نظر میانگین‌های متحرک کوتاه‌مدت تا ۲۰۰روزه، اونس قابلیت ثبت قیمت‌های بالاتر از ۱۴۰۰ دلار را به راحتی خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
نگاهی به بازار شمش سرب در بزرگ‌ترین بورس‌های دنیا
در ۳ماه گذشته قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن و بورس آتی شانگهای روندی در مجموع روند کاهشی داشت که خوشبختانه این روند در ماه ژوئن ادامه پیدا نکرد و بازار این فلز متاثر از کاهش شاخص دلار آمریکا، کاهش تولید شرکت Nyrstar و وضع تعرفه توسط دولت چین بر روی واردات کنسانتره سرب آمریکا روند رو به رشدی را آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / دلار / رکود اقتصادی / ایالات متحده آمریکا / بیکاری
کاهش ارزش دلار با موج بیکاری در آمریکا
ایرنا به نقل از رویترز نوشت: شاخص دلار آمریکا روز جمعه و به دنبال کاهش فرصت‌های شغلی جدید و میزان رشد دستمزدها به پایین میزان خود از ۲۶ مارس (۶ فروردین) رسیده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷ / دلار
دلار سقوط کرد
تهران - ایرنا – شاخص دلار آمریکا روز جمعه و به دنبال کاهش فرصت‌های شغلی جدید و میزان رشد دستمزدها به پایین میزان خود از ۲۶ مارس (۶ فروردین) رسیده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •