جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
شرایط وخیم اقتصادی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
شرایط اقتصادی به تدریج بهبود می‌یابد
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شاخص‌های اقتصادی بانک مرکزی گفت که اوضاع نسبت به گذشته به تدریج بهبود می‌یابد و امیدواریم این روند مستمر باشد.به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی با حضور در مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن اشاره به حضور گسترده مردم و با گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی تاکید کرد: به یمن مقاومت و ایستادگی مردم، دشمنان علی‫رغم تحمیل فشارهای مضاعف اقتصادی نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.وی در ادامه تصریح کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند تا شرایط اقتصادی کشور را وخیم و آینده را سخت­تر از امروز نشان دهند اما با تدابیر اتخاذ شده و همانگونه که شاخص­های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد اوضاع نسبت به گذشته به تدریج بهبود می‌یابد.همتی همچنین حضور پرشور مردم را نشان دهنده پایبندی …
معرفی کابینه جدید لبنان
 در میان خشم معترضان
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
معرفی کابینه جدید لبنان در میان خشم معترضان
[شهروند] درحالی‌که لبنان درحال تجربه کردن بدترین دوران اقتصادی‌اش است، بالاخره موفق شد ‏دولت جدیدی را به خود ببیند. دولت جدید به واسطه توافق با حزب‌الله و متحدانش قرار است تشکیل شود و راه ‏دشواری را برای مقابله با بحران اقتصادی این کشور دارد.‏سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان، پس از ماه‌ها اعتراض مردم به فساد و نبود مدیریت صحیح، سرانجام در ‏ماه اکتبر‌سال گذشته میلادی، استعفای خود را تسلیم کرد. گرچه او به‌عنوان سرپرست دولت به کار خود ادامه ‏داد.‏ با استعفای حریری، اعتراض‌ها اما به پایان نرسید و در روزهای اخیر نیز این اعتراض‌ها به خشونت کشیده شد و ‏همین موضوع، ضرورت تشکیل فوری دولت جدید را نشان می‌داد. شرایط به قدری …
گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی‌ها به ترکیه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی‌ها به ترکیه
یورونیوز به نقل از ساندی تایمز نوشت: در پی وخیم شدن شرایط زندگی در ایران به دلیل مشکلات متعدد اقتصادی و گرانی کم‌سابقه‌ طبقۀ مرفه ایران بیش از هر زمانی به ترکیه پناه برده است؛ همسایه‌ای که ایرانی‌ها برای ورود به آن نیاز به ویزا ندارند.
انجمن داروسازان ایران: شرایط اقتصادی داروخانه‌ها بسیار وخیم شده توان داروسازان رو به پایان است
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
انجمن داروسازان ایران: شرایط اقتصادی داروخانه‌ها بسیار وخیم شده توان داروسازان رو به پایان است
رییس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه اقتصاد داروخانه‌ها شکننده و وابسته به پرداخت‌های منظم سازمان‌های بیمه‌گر است، گفت: توقع داریم سازمان بیمه سلامت، هرچه زودتر مطالبات سه ماهه پایانی سال گذشته داروخانه‌ها را پرداخت کند.
گمانه زنی های نادرست غرب درباره «انقلاب جدید ایرانی»!
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / سیاسی
گمانه زنی های نادرست غرب درباره «انقلاب جدید ایرانی»!
اقدام دولت ایران به افزایش قیمت بنزین در روزهای گذشته با ناآرامی ها و اعتراض های خیابانی همراه بود و رسانه های غربی در واکنش به این اعتراض ها با هیجان درباره یک «انقلاب جدید ایرانی» گمانه زنی کردند؛ اما نظرسنجی ها از داستانی دیگر درباره تظاهرات حکایت دارند. داستانی که از حمایت اکثریت ایرانی ها از ابتکارعمل امنیتی دولت کشورشان خبر می دهد...
  افزایش قیمت بنزین  تظاهرات در ایران  ناامنی در منطقه  شرایط وخیم اقتصادی  کمپین اعمال فشار حداکثری ترامپ علیه ایران  تحریم های آمریکا علیه ایران
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / ...
اعتراف بانک مرکزی آلمان به شرایط وخیم اقتصادی این کشور
بانک مرکزی آلمان در گزارشی اعلام کرد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا وارد رکود شده است.
سروصداهای حوزه کارگری استان مرکزی به معنای وخیم بودن شرایط اقتصادی استان نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / ...
سروصداهای حوزه کارگری استان مرکزی به معنای وخیم بودن شرایط اقتصادی استان نیست
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: سروصداهایی که در حوزه کارگری استان ایجاد شده است به معنای آن نیست که شرایط اقتصادی استان وخیم و بحرانی است.
  _صنعت  تجمعات کارگری  کمیته قضایی  استانی-اقتصادی  استانی-شهرستانها
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / ...
لزوم رصد پرونده‌های افراد کثیرالمراجعه
مقابله با قانوندانان قانونشکن و رباخواران و سفته بازها، مصداق بارز مبارزه با مفاسد اقتصادی است و بهترین شیوه شناسایی این متخلفان در تعداد پرونده‌هایی است که در محاکم قضایی علیه یا له آن‌ها تشکیل شده است. عده‌ای از شرایط وخیم مالی برخی از شهروندان سود جسته و با سوء استفاده از استیصال مالی و ناآگاهی حقوقی آن‌ها، با پرداخت ربا در قبال اخذ چک یا سفته یا دریافت وکالت تام الاختیار اموال منقول و غیر منقول و دیگر تضمین‌ها، علاوه بر دریافت بهره‌های سنگین ماهانه، نهایتاً چک یا سفته قربانیان خود را ناجوانمردانه به اجرا گذاشته یا با خیانت در امانت، اموال آن‌ها را با وکالت‌های تام الاختیاری که صرفاً به عنوان تضمین در دست دارند، به نام خود یا اعضای خانواده‌های شان منتقل می‌کنند.متاسفانه هستند بعضی از وکلاء …
پوشش تورمی ناکارآمدی بنگاه‌های اقتصادی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / اقتصادی
پوشش تورمی ناکارآمدی بنگاه‌های اقتصادی
بازار سهام با قرار گرفتن در فصل داغ مجامع و همچنین گزارش‌های بنیادین شرکت‌ها و تورم موجود در دارایی‌ها، مورد اقبال سرمایه‌گذاران واقع شده است. به عبارت دقیق‌تر تورم و نرخ ارز به‌عنوان دو موتور اصلی رشد شرکت‌های بورسی مطرح هستند که هردو مولفه هر چند در شرایط وخیم اقتصادی رشد می‌کنند، ولی می‌توانند تحقق سودهای مناسب را به دنبال داشته و به نوعی سرپوشی بر ناکارآمدی مدیریتی باشند.
خودمختاری یا رونق اقتصادی؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / اقتصادی
خودمختاری یا رونق اقتصادی؟
از همان ابتدای تظاهرات‌ و ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ، عده زیادی از کارشناسان به اثرات اقتصادی این رویداد توجه کردند. آن دسته از کارشناسان که معتقدند ناآرامی‌ها ابعاد منفی دارد، می‌گویند تظاهرات و ناآرامی به شهرت هنگ‌کنگ به‌عنوان یک مرکز بین‌المللی تجاری لطمه وارد کرده و خواهد کرد و هر چه دوران ناآرامی‌ها بیشتر باشد و بی‌ثباتی ادامه پیدا کند، زیان‌های اقتصادی آن بیشتر خواهد شد. بدون تردید اختلاف نظر و حتی نزاع بر سر برخی موضوعات طبیعی است، اما اگر شرایط وخیم شود و حاکمیت قانون نقض شود، نه تنها ناقضان قانون به اهداف خود نمی‌رسند، بلکه توسعه اقتصادی لطمه می‌بیند و جذابیت هنگ‌کنگ برای سرمایه‌گذاران خارجی کاهش خواهد یافت.
رئیس اتاق اصناف سمنان: شرایط صنوف در تلاطم اقتصادی وخیم تر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / اقتصادی
رئیس اتاق اصناف سمنان: شرایط صنوف در تلاطم اقتصادی وخیم تر شد
سمنان- ایرنا- رئیس بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان سمنان گفت: واحدهای صنفی اولین ضربه را از گرانی ها و شرایط حاضر خورده اند و در گذشته شرایط بهتری در فروش داشتند.
  اصناف سمنان
کواکبیان: مطبوعات آهسته می میرند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / فرهنگی و هنری
کواکبیان: مطبوعات آهسته می میرند
تبریز-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رییس خانه مطبوعات کشور با انتقاد از وضعیت بغرنج مطبوعات، گفت: شرایط موجود و وخیم اقتصادی باعث شده است تا مطبوعات آهسته بمیرند.
موافقت مادورو با کمک صلیب سرخ
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / بین‌المللی
موافقت مادورو با کمک صلیب سرخ
رئیس‌جمهوری ونزوئلا در بحبوحه شرایط اقتصادی وخیم و بحران سیاسی در کشورش با دریافت کمک انسان دوستانه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ موافقت کرد.
اقتصادنیوز / ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ / اقتصادی
شرایط وخیم بازار کار در ترکیه
اقتصاد نیوز: همزمان با رکود اقتصادی در ترکیه، شرایط بازار کار این کشور نیز وخیم تر شده است.
الف / ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ / بین‌المللی
بالاترین نرخ بیکاری ترکیه طی ۹ سال اخیر
همزمان با رکود اقتصادی در ترکیه، شرایط بازار کار این کشور نیز وخیم تر شده است. در سه ماهه منتهی به ژانویه، شمار افراد بیکار به ۴.۳ میلیون نفر افزایش یافته است که حدود یک میلیون نفر بیشتر از زمانی است که نرخ بیکاری این کشور ۱۲.۷ درصد بود. نرخ بیکاری ترکیه در سه ماهه پایانی سال قبل معادل ۱۲.۳ درصد بود.
سعد حریری : آثار حضور آوارگان سوری در لبنان، وخیم تر می شود
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ / بین‌المللی
سعد حریری : آثار حضور آوارگان سوری در لبنان، وخیم تر می شود
لندن - ایرنا - نخست‌ وزیر لبنان آثار حضور آوارگان سوری را در کشورش، روندی رو به وخامت اعلام کرد و گفت مشکلات اقتصادی و رقابت برای دستیابی به مشاغل محدود موجود ، سبب ایجاد تنش بین جامعه میزبان و میهمانان شده و این شرایط می‌تواند به نارضایتی و خشونت کشیده شود.