جمعه, ۹ اسفند, ۱۳۹۸ / 28 February, 2020
شرکت آب منطقه ای فارس
سایه زوال بر سر آبخوان‌های فارس
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
سایه زوال بر سر آبخوان‌های فارس
شیراز - ایرنا- تامین آب همواره یکی از دل نگرانی‌ها و چالش‌های پیش روی توسعه در استان فارس بوده و برداشت‌های بی رویه و تداوم خشکسالی شرایطی نابسامان برای دشت‌ها و آبخوان‌های این استان رقم زده ، به طوری که وضعیت در ۵۲ آبخوان این استان اکنون بحرانی است و این مناطق به سمت مرگ آبخوان‌ها پیش می‌روند.
  چاه های غیرمجاز  کشاورزی  خشکسالی  شرکت آب منطقه ای فارس  چاه غیرمجاز  فارس
بختگان حقابه بیشتری می‌خواهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
بختگان حقابه بیشتری می‌خواهد
شیراز - ایرنا- همزمان با سفر پنجشنبه هفتم آذرماه رضا اردکانیان وزیر نیرو، ۴۰ میلیون مترمکعب آب از سد درود زن رها شد تا به تالاب بختگان برسد، مقدار آبی که از نظر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تنها بخشی از حقابه این تالاب است.
  محیط زیست  حقابه  شرکت آب منطقه ای فارس  دریاچه بختگان  سد درودزن  فارس
آب بر بستر بختگان نشست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / علمی و آموزشی
آب بر بستر بختگان نشست
شیراز - ایرنا- افزون بر ۴۰ میلیون متر مکعب حقابه تالاب و دریاچه بختگان روز پنج‌شنبه همزمان با سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو به استان فارس از سد درودزن بر بستر این تالاب رها گردید.
  محیط زیست  حقابه  شرکت آب منطقه ای فارس  دریاچه بختگان  فارس
وزیر نیرو با دست پُر به داراب می‌آید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
وزیر نیرو با دست پُر به داراب می‌آید
شیراز - ایرنا- سرانجام انتظارها پایان یافت و کام تشنه مردم شهر داراب در استان فارس طعم آب گوارا را چشید ، رضا اردکانیان در سفر یک روزه به استان فارس فردا (پنج‌شنبه ) روبان خوشرنگ آرزوهای مردم داراب را با طرح آبرسانی به این شهر از سد رودبال قیچی می‌کند تا کام تشنه مردم این اقلیم سیراب شود.
  داراب  شرکت آب منطقه ای فارس  رضا اردکانیان  آبرسانی  وزارت نیرو
پُر کردن چاه‌های غیرمجاز اقدامی ظالمانه نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
پُر کردن چاه‌های غیرمجاز اقدامی ظالمانه نیست
شیراز - ایرنا- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان فارس با اشاره به اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب و پُر کردن چاه‌های غیر مجاز در این استان اظهار داشت : برخی از بهره‌برداران و کشاورزان پُر کردن این چاه‌ها را اقدامی ظالمانه می‌دانند در حالی‌که پُر کردن چاه کشاورزی غیر مجاز عین عدالت و در جهت صلاح جامعه و نجات سفره‌های آب زیر زمینی است.
  چاه های غیرمجاز  خشکسالی  شرکت آب منطقه ای فارس  آموزش و پرورش  چاه غیرمجاز
آیا با حقابه قطره‌چکانی، آبی زیرپوست بختگان خواهد دوید؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / علمی و آموزشی
آیا با حقابه قطره‌چکانی، آبی زیرپوست بختگان خواهد دوید؟
‌شیراز - ایرنا - تامین حقابه تالاب و دریاچه بختگان در استان فارس موضوعی است که در سال‌های مختلف با چالش و چانه‌زنی همراه بوده است ، در حالی که مسئولان محیط زیست بر لزوم تامین حق آبه حداکثری برای این تالاب تاکید دارند، مدیران متولی رها سازی آب به ویژه در شرکت آب منطقه ای فارس اولویت نخست را تامین آب شرب و کشاورزی می‌دانند و این موضوع به کاهش حقابه تالاب منجر شده است.
  محیط زیست  تالاب  خشکسالی  شرکت آب منطقه ای فارس  دریاچه بختگان  سد درودزن
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / ...
پایش آلودگی های نفتی‌ در ۲ محدوده آب های خلیج فارس آغاز شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پایش آلودگی نفتی در ۲ محدوده آب های خلیج فارس شامل محدوده جنوب جزیره خارگ و همچنین جنوب غرب لاوان تا جنوب نایبند شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در این ارتباط اظهار کرد: بر اساس گزارش های دریافتی از دریانوردان بومی، شرکت نفت فلات قاره خارگ و همچنین تصاویر ماهواره ای مبنی بر وجود لکه های نفتی حوالی جنوب جزیره خارگ، بلافاصله شناور تندرو اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر جهت پایش آلودگی از جزیره خارگ به محل مدنظر اعزام شد. وی بیان کرد: پس از شناسایی قسمتی از لکه نفتی اقدامات مشترک و مقابله ای به همراه شناورهای شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ انجام گرفت.ارجمندزاده ادامه داد: در این راستا پایش و بررسی جهت …
فرهنگ مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی فارس نهادینه نشده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اقتصادی
فرهنگ مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی فارس نهادینه نشده است
شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و توجه به صرفه‌جویی در مدیریت مصرف آب کشاورزی به خوبی انجام نشده گفت: در این امر مهم نیازمند همراهی و همکاری بیش از پیش همه مردم، کشاورزان، رسانه‌ها ، مجموعه‌های فرهنگی، نخبگان و روحانیون هستیم.
  پیک مصرف  کشاورزی  تابستان  آبرسانی  فارس
چاه های غیر مجاز در فارس سالانه ۶ میلیارد و ۱۶۷ میلیارد متر مکعب آب می مکند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ / اقتصادی
چاه های غیر مجاز در فارس سالانه ۶ میلیارد و ۱۶۷ میلیارد متر مکعب آب می مکند
شیراز - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت : ۱۵ هزار و ۷۹۴ حلقه چاه غیر مجاز در استان فارس وجود دارد که این چاه‌ها سالانه در حال مکیدن ۶ میلیارد و ۱۶۷ میلیون متر مکعب از آب‌های زیرزمینی این استان هستند.
  شیراز  استان فارس  شرکت آب منطقه ای فارس  وزارت نیرو  چاه غیرمجاز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اقتصادی
طرح احیای رود دره ها برای پیشگیری از سیل در شیراز اجرا شود
شیراز- ایرنا- رئیس گروه حفاظت و بهره برداری از رودخانه ها و تالاب های شرکت آب منطقه ای فارس گفت: اجرای طرح احیای رود دره ها با هدف پیشگیری از سیل آینده در شیراز باید اجرایی شود.
مدیرعامل آب منطقه ای فارس: از منابع آب برای اشتغالزایی استفاده شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ / اقتصادی
مدیرعامل آب منطقه ای فارس: از منابع آب برای اشتغالزایی استفاده شود
شیراز- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: اقلیم کشور ما خشک و نیمه خشک است و در چنین وضعیتی، موضوع بارندگی برای سال زراعی آینده قابل پیش بینی نیست از این رو باید از منابع آب موجود به بهترین شکل ممکن به ویژه برای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.
میزان برداشت آب از چاه های مجاز فارس پایش می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ / اقتصادی
میزان برداشت آب از چاه های مجاز فارس پایش می شود
شیراز - ایرنا - رئیس گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای استان فارس، برقراری ارتباط نرم افزاری بین شرکت های آب و توزیع برق استان فارس را اعلام کرد و گفت: با این امکان میزان برداشت آب از چاه های مجاز در این استان پایش می شود.
رها سازی آب سد سلمان، روستاها را تهدید نمی کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / اقتصادی
رها سازی آب سد سلمان، روستاها را تهدید نمی کند
شیراز - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: رها سازی آب سد سلمان فارسی هیچکدام از روستاهای پایین دست را تهدید نمی کند.
حجم نیمی از سدهای فارس همچنان خالی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ / اجتماعی
حجم نیمی از سدهای فارس همچنان خالی است
شیراز - ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: هر چند بارندگی های اخیر حجم قابل توجهی از آب را پشت سدهای استان فارس مهار کرد اما همچنان این سدها توانایی ذخیره سازی بیشتری از آب را دارند و تقریبا حجم نیمی از آنها خالی است.
شوری رود جره کهمره سرخی شیراز از گنبد نمکی و توسعه باغ است
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ / اجتماعی
شوری رود جره کهمره سرخی شیراز از گنبد نمکی و توسعه باغ است
شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس اعلام کرد : علل افزایش شوری آب رودخانه جره در منطقه کهمره شرخی شیراز افزایش بی رویه احداث باغ بر روی گنبد نمکی رمقان و آبیاری باغ ها به صورت غرقابی وعبور پساب مربوط از لایه های گنبد نمکی است.