شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
شرکت توانیر
یک هزار مگاولت آمپرترانس جدید ماهانه وارد مدار می‌شود
۴۲ ساعت قبل / شرکت توانیر / برق / وزارت نیرو
یک هزار مگاولت آمپرترانس جدید ماهانه وارد مدار می‌شود
تهران - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) گفت: تا پایان سال ماهانه به طور متوسط یک هزار مگاولت آمپرترانس جدید وارد مدار خواهد شد.
ارسال پیامک تعیین نوع مصرف مشترکان برق از امروز
۴۲ ساعت قبل / برق امید / وزارت راه و شهرسازی / شرکت توانیر
ارسال پیامک تعیین نوع مصرف مشترکان برق از امروز
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: پیامک تعیین نوع مصرف مشترکان برق از امروز ارسال می شود و مشترکانی که زیر الگوی مصرف تعیین شده برای هر منطقه باشند، به طور قطع مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی خواهند بود.
بازار برق از وضعیت نسیه خارج می‌شود/ قیمت‌ها کمتر از تعرفه دولت خواهد بود
۲ روز قبل / برق / پول / دولت / مدیر عامل شرکت / مصوبه دولت
بازار برق از وضعیت نسیه خارج می‌شود/ قیمت‌ها کمتر از تعرفه دولت خواهد بود
ایلنا: مدیر عامل شرکت توانیر گفت: با توجه به اینکه در بورس نیروگاه‌ها سریع‌تر پول را از دست مصرف‌کننده دریافت می‌کنند، مطمئنا بازار برق تبدیل به بازار نقد شده و حتما…
پیامک روش آگاهی مردم از نوع مصرف برق
۳ روز قبل / برق امید / شرکت توانیر / وزارت نیرو
پیامک روش آگاهی مردم از نوع مصرف برق
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: مردم بوسیله پیامک هایی که برای آنها از سوی شرکت های توزیع برق ارسال می شود، از رده مصرفی خود آگاه خواهند شد.
برق امید زمینه افزایش تعرفه پرمصرف‌ها را مهیا می‌کند؟
۵ روز قبل / برق امید / محمد پورحمید / کارشناس انرژی / رضا اردکانیان / وزیر نیرو / مهدی هاشم زاده / کارشناس &#x
برق امید زمینه افزایش تعرفه پرمصرف‌ها را مهیا می‌کند؟
در شرایطی که طرح برق امید زمینه افزایش 15 درصدی برق پرمصرف‌ها را مهیا کرده اما به نظر می‌رسد این رقم منجر به صرفه جویی این در این انرژی نمی‌شود و شرکت توانیر برای افزایش اثرگذاری این طرح باید تعرفه برق پرمصرف‌ها را به صورت پلکانی و تاسقف 50 درصد افزایش دهد.
افزایش ۱۲ برابری مشترکان برق پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / توسعه ایران / انرژی برق / شرکت توانیر / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
افزایش ۱۲ برابری مشترکان برق پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی
تهران- ایرنا- تعداد مشترکان برق کشورمان که در سال ۱۳۵۷ تنها سه میلیون مشترک بود با فعالیت‌های صورت گرفته، اکنون به ۳۷ میلیون مشترک افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد ۱۲ برابری شمار این مشترکان است.
طرح هر پشت بام یک نیروگاه خورشیدی در کشور اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / صنعت آب و برق / اختصاصی ایرنا / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / پیل خورشیدی / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق / انرژی برق / توسعه ایران / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مصرف بهینه برق
طرح هر پشت بام یک نیروگاه خورشیدی در کشور اجرا می‌شود
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: طرح هر پشت بام یک نیروگاه خورشیدی با هدف بهینه‌سازی مصرف در مرحله نخست برای مشترکان پرمصرف برق به مرحله اجر در خواهد آمد.
امسال ۱۴ هزار کیلومتر شبکه فرسوده سیم مسی جایگزین می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / انرژی برق / شرکت توانیر / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
امسال ۱۴ هزار کیلومتر شبکه فرسوده سیم مسی جایگزین می‌شود
تهران- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: امسال ۱۴ هزار کیلومتر شبکه سیم مسی فرسوده برق با کابل خود نگهدار جایگزین خواهد شد.
جزییات رایگان‌شدن برق برخی مشترکین از اول آبان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / کمیسیون انرژی / شرکت توانیر / وزارت نیرو / مصرف برق / برق / قیمت برق / مشترکین برق
جزییات رایگان‌شدن برق برخی مشترکین از اول آبان
مدیرکل روابط عمومی شرکت توانیر گفت: از اول آبان‌ماه سال جاری هزینه برق مشترکان کم مصرف، مطابق الگوهای مصوب طرح برق امید شامل تحفیف ۱۰۰ درصدی می‌شود.
برق کم مصرف‌ها از اول آبان رایگان می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / ابوذر صالحی / مدیرکل روابط عمومی شرکت توانیر / برق امید / برق رایگان
برق کم مصرف‌ها از اول آبان رایگان می‌شود
مدیرکل روابط عمومی شرکت توانیر گفت: از اول آبان‌ماه سال جاری هزینه برق مشترکان کم مصرف، مطابق الگوهای مصوب طرح برق امید شامل تحفیف 100 درصدی می‌شود.
همه می توانند از برق رایگان استفاده کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / برق امید / شرکت توانیر
همه می توانند از برق رایگان استفاده کنند
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی توانیر در گفت‌وگو با ایرنا با اعلام اینکه نیمی از روستاییان کشور مشمول استفاده از تخفیف صد درصدی برق امید هستند گفت: با اطلاع رسانی‌هایی که انجام خواهد شد و رعایت موارد پیش بینی شده همه می‌توانند از برق رایگان استفاده کنند
خروج صنعت برق از فروش انحصاری
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خروج صنعت برق از فروش انحصاری
صالحی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: بنابر اعلام وزیر نیرو، شرکت توانیر دیگر خریدار انحصاری برق نیست و مصرف‌کنندگانی که میزان برق مصرفی آن‌ها بیش از پنج مگاوات است، می‌توانند برق را از بورس انرژی خریداری کنند.
مشترکان خانگی صاحب نیروگاه برق خورشیدی می شوند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / شرکت توانیر / صفحات خورشیدی
مشترکان خانگی صاحب نیروگاه برق خورشیدی می شوند
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی توانیر در گفت‌وگو با ایرنا به مشترکان خانگی نوید داد که با استفاده از پنل های خورشیدی بر فراز بام خود می‌توانند تا ۵۰ درصد از هزینه برق خود را کاهش دهند. رجبی افزود: هزینه اولیه برای راه اندازی این نیروگاه کوچک خورشیدی بصورت تسهیلات بدون بهره در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد و بصورت اقساط به صورتحساب برق آنان افزوده می‌شود.
تامین برق عشایر با انرژی خورشیدی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / انرژی برق / شرکت توانیر
تامین برق عشایر با انرژی خورشیدی
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی توانیر در گفت‌وگو با ایرنا ضمن اعلام اینکه ۹۹.۶ درصد روستاییان کشور از نعمت برق برخوردارند تاکید کرد تا پایان سال ۱۴۰۰ عشایر کوچنده نیز با استفاده از ۲۰ هزار دستگاه سیار که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند صاحب برق خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / انرژی / برق / بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی / دولت / رشد
تالار
رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به مصوبات امروز هیات دولت گفت: یکی از مشکلاتی که در ایام اخیر در بخش برق مواجه بودیم افزایش میزان طلب تولید‌کنندگان برق از شرکت توانیر بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تامین برق مصرف‌کنندگان بزرگ از بورس انرژی
با تصمیم هیات وزیران بعد از این مصرف‌کنندگان بزرگ برق ۵ مگاوات و بالاتر، برق‌شان را از بازار بورس انرژی دریافت می‌کنند؛ به‌گفته اردکانیان عرضه برق در بازار بورس انرژی کمک بزرگی هم به تولیدکنندگان است تا مطالباتشان را سریع‌تر دریافت کنند و هم اینکه مصرف‌کنندگان قیمت‌های مناسب‌تری در این بازار عایدشان می‌شود. به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بخش برق به‌ویژه در روزهای اخیر با آن مواجه بودیم این است که با توجه به تولید بیش از 60 درصد برق توسط بخش خصوصی، تولید کنندگان این بخش برای دریافت وجه برقی که به شرکت توانیر به‌عنوان خریدار انحصاری برق می‌فروشند، هم تابع قیمت‌های تکلیفی و هم از بابت دریافت این …
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / طرح برق رایگان
برق ۷ میلیون مشترک رایگان می‌شود/ سهم روستایی‌ها ۱.۵ برابر شهری‌ها
مصطفی رجبی مشهدی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: تعداد کل مشترکان برق کشور حدود 37 میلیون مشترک است که شامل مشترکان خانگی، صنعتی، تجاری، اداری و ... می شود اما مجموع تعداد مشترکان خانگی، 30 میلیون مشترک است.
شرکت توانیر خریدار انحصاری برق نخواهد بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
شرکت توانیر خریدار انحصاری برق نخواهد بود
با تصمیم هیات وزیران بعد از این مصرف کنندگان بزرگ برق ۵ مگاوات و بالاتر، برق‌شان را از بازار بورس انرژی دریافت می‌کنند؛ به‌گفته اردکانیان عرضه برق در بازار بورس انرژی کمک بزرگی هم به تولیدکنندگان است تا مطالباتشان را سریعتر دریافت کنند و هم اینکه مصرف‌کنندگان قیمت‌های مناسب‌تری در این بازار عایدشان می‌شود.
مشترکان اطلاعات قبض برق را در هر جابجایی اصلاح کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / شرکت توزیع نیروی برق تهران / شرکت توانیر / قبض کاغذی / برق
مشترکان اطلاعات قبض برق را در هر جابجایی اصلاح کنند
تهران - ایرنا - شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق اعلام کرد: مشترکان شبکه برق کشور ضروری است در هر جابجایی منزل یا محل کار خود نسبت به اصلاح اطلاعات قبض برق با ارسال پیامکی شناسه قبض اقدام کنند.
اجرای طرح هما در برق تبریز طی سال‌جاری
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / استانی-اجتماعی / صنعت برق / شرک توزیع برق / شهر تبریز
اجرای طرح هما در برق تبریز طی سال‌جاری
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: طرح هما (هوشمندسازی مرکز اتفاقات) به عنوان یکی از طرح‌های تحول توزیع در شرکت توانیر، طی سال جاری در شرکت توزیع نیروی برق تبریز به اجرا درمی‌آید.
مشترکان در پرداخت قبض الکترونیک برق دقت کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / شرکت توانیر / قبض کاغذی / برق
مشترکان در پرداخت قبض الکترونیک برق دقت کنند
تهران - ایرنا - مشترکان به هنگام پرداخت قبض الکترونیک برق با دقت بیشتری اطلاعات قبض را با اطلاعات کنتور بررسی کرده و درصورت مشاهده اطلاعات نادرست آن را به شرکت‌های توزیع اطلاع دهند.
آغاز هوشمندسازی مراکز اتفاق‌های برق
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / انرژی برق / صنعت آب و برق / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / قطع برق / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
آغاز هوشمندسازی مراکز اتفاق‌های برق
تهران - ایرنا - مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر گفت: هوشمندسازی مرکزهای اتفاق‌های برق که وظیفه رسیدگی و تعمیر و نگهداری شبکه‌های توزیع به ویژه در مواقع بروز خاموشی‌ها را برعهده دارند، در دستور کار قرار گرفته است.
شرط معاف‌شدن مشترکان پر مصرف از افزایش قیمت برق چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / برق امید / انرژی برق / توسعه ایران / دولت تدبیر و امید / مصرف بهینه برق / اختصاصی ایرنا / شرکت توانیر / پرسش از خبر / قبض کاغذی / قطع برق
شرط معاف‌شدن مشترکان پر مصرف از افزایش قیمت برق چیست؟
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان پر مصرف برق در صورتی مشمول افزایش تعرفه، نخواهند شد که طی ۶ ماه مصرف خود را کاهش داده و به گروه مشترکان خوش‌ مصرف بپیوندند.
تامین پایدار انرژی با جبران خسارت ناشی از نوسان برق
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / انرژی برق / شرکت توانیر / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
تامین پایدار انرژی با جبران خسارت ناشی از نوسان برق
تهران- ایرنا- تامین امن و پایدار برق مورد نیاز، از تدابیر دولت برای میلیون‌ها مشترک شبکه برق است که بر اساس آن، در صورتی که وسایل برقی مشترکان در اثر نوسان برق دچار آسیب شود، آنها می‌توانند برای دریافت خسارت اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
شرکت برق منطقه ای گیلان به رتبه نخست دست پیدا کرد
شرکت برق منطقه ای گیلان در طرح سیما در بین 16 شرکت برق منطقه ای کشور به عناوین برتر دست یافتشرکت توانیر طرح سیما را در راستای تمرکز شرکت های برق منطقه ای کشور بر روی اهداف صنعت برق شامل: مدیریت توامان عرضه و تقاضا و جلب همکاری مشترکان بزرگ در مدیریت بار در ساعات اوج مصرف برق، کاهش هزینه های سرمایه گذاری در بخش توسعه زیرساخت و اجرای طرح های بهینه سازی شبکه های برق با توجه به عمر بیش از 30 ساله 16 درصد از تاسیسات برق، کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از تجهیزات موجود، وصول مطالبات و توسعه نیروگاه های مقیاس کوچک و تولید موثر آن ها در ساعات اوج مصرف و نظارت دقیق تر و مبتنی بر شاخص های کمی عملکردی و حفظ توفیق هایی همچون عدم بروز خاموشی گسترده در دو دهه گذشته در راستای تحقق مهمترین هدف صنعت برق، یعنی …
مصرف ماهانه، مبنای استفاده از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / برق امید / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / وزارت نیرو
مصرف ماهانه، مبنای استفاده از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق
تهران - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر و سخنگوی صنعت برق گفت: مصرف ماهانه مشترکان مبنای بهره مندی آنان از تخفیف صد درصدی بهای برق محسوب می شود.
عزم توانیر و مجلس برای بهینه‌سازی مصرف برق بر پایه عدالت اجتماعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
عزم توانیر و مجلس برای بهینه‌سازی مصرف برق بر پایه عدالت اجتماعی
سه عضو کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی طی نشست تخصصی با مدیرعامل و معاونان شرکت توانیر، کلیات طرح برق امید را همسو با سیاست‌های کلان کشور در اصلاح الگوی مصرف و تحقق عدالت اجتماعی عنوان و همکاری طرفین برای نهایی شدن دستورالعمل‌ها و اجرای این طرح ملی را مورد تاکید قرار دادند.
موافقت کمیسیون انرژی با کلیات طرح «برق امید»
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / لنگرود / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / مقام معظم رهبری / محمدحسن متولی زاده / شرکت توانیر / وزارت نیرو
موافقت کمیسیون انرژی با کلیات طرح «برق امید»
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت:موافقت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح "برق امید" مایه افتخار و نقطه قوت صنعت برق است.
برق امید کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / همایون حائری / محمدحسن متولی زاده / شرکت توانیر
برق امید کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد
تهران - ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تلفات شبکه، مدیریت پیک مصرف و شبکه‌های فرسوده را چالش‌های فنی شرکت‌های توزیع برق دانست و بر اثربخشی طرح «برق امید» در حل این چالش‌ها و کاهش هزینه‌های صنعت برق تاکید کرد.
جزئیات جدید از مشمولان برق رایگان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / شرکت توانیر / صنعت برق کشور / طرح برق رایگان
جزئیات جدید از مشمولان برق رایگان
فارس نوشت: صنعت برق در کشور به واسطه تطبیق نداشتن قیمت‌های خرید و فروش هر کیلووات برق با زیان انباشته نجومی مواجه شده است. در همین خصوص بسیاری از کارشناسان راه حل اصلی جلوگیری از ضرردهی صنعت نیروگاهی در کشور را توجه به اصلاح قیمت، مدیریت تقاضا و تعیین پله‌های قیمتی مناسب با قیمت تمام شده تولید برق تلقی ‌کرده و ادبیاتی تحت عنوان IBT را مطرح می‌کنند.
ایده «برق امید» از کجا آمد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اصلاح الگوی مصرف / برق / درآمد / صرفه جویی در مصرف / یارانه
ایده «برق امید» از کجا آمد؟
اقتصاد نیوز : مدیرعامل شرکت توانیر گفت: انتظار داریم با طرح برق امید، تعداد زیادی از مشترکین خوش مصرف به دسته کم مصرف اضافه بشوند و با همکاری مردم، تعداد مشمولین طرح حتی بیشتر از عددی که اعلام شده هم باشد.
تجهیز شبکه‌ توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار با اعتبار ۱۱۷ میلیارد تومانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / استانی-اقتصادی / شرکت توانیر
تجهیز شبکه‌ توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار با اعتبار ۱۱۷ میلیارد تومانی
مدیرعامل توانیر گفت: در فاز نخست تبدیل شبکه مسی توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار بستر اجرای ۱۰۰۰ کیلومتر با اعتبار ۱۱۷ میلیارد تومان فراهم شد.
«برق امید» شیوه و نوع مصرف را تغییر می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / برق امید / محمدحسن متولی زاده / شرکت توانیر / وزارت نیرو
«برق امید» شیوه و نوع مصرف را تغییر می‌دهد
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: برق رایگان نشده بلکه شیوه و نوع مصرف تغییر کرده است.
برق رایگان، تحقق وعده ۴۲ ساله؛ نعمت یا نقمت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علی سرزعیم / همایون حائری / لوازم خانگی / محمدحسن متولی زاده / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / برق / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
برق رایگان، تحقق وعده ۴۲ ساله؛ نعمت یا نقمت
تهران- ایرناپلاس- متوسط جهانی مصرف برق در بخش خانگی ۲۷ درصد است که این میزان در کشور به ۳۳ درصد می‌رسد. برای کاهش این روند، دولت برنامه رایگان شدن برق مشترکان کم‌مصرف را کلید زده اما در این میان، کسانی که پیش از این به دولت اتهام‌هایی همچون نئولیبرال و... را نسبت می‌دادند، این روزها نسبت به سیاست‌های حمایتی دولت از اقشار کمتر برخوردار واکنش انتقادی در پیش گرفته‌اند.
شارژ ۲۷۰ گوشی تلفن همراه با پرداخت ۸۰ تومانی قبض برق
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / قبض کاغذی
شارژ ۲۷۰ گوشی تلفن همراه با پرداخت ۸۰ تومانی قبض برق
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: یک کیلووات ساعت برق معادل ۲۷۰ بار شارژ گوشی همراه است که بخش خانگی برای مصرف آن تنها ۸۰ تومان می‌پردازد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
روش‌های جدید واقعی‌سازی قیمت برق در دستورکار
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: در تنظیم قیمت برق به دنبال متعادل کردن عرضه و تقاضای برق هستیم و در این زمینه مصوباتی در دست پیگیری داریم که بورس هم می‌تواند به این تعادل عرضه و تقاضا کمک کند و مجموعه توانیر درصدد است تا پایان امسال شرایطی را به وجود آورد تا قیمت برق واقعی شود.
بورس، محل مناسبی برای تعیین قیمت واقعی برق
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
بورس، محل مناسبی برای تعیین قیمت واقعی برق
متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: در تنظیم قیمت برق به دنبال متعادل کردن عرضه و تقاضای برق هستیم و در این زمینه مصوباتی در دست پیگیری داریم که بورس هم می‌تواند به این تعادل عرضه و تقاضا کمک کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران منصوب شد
در حکمی از سوی رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر، دکتر فرامرز سپری به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع برق مازندران منصوب شد. معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت توزیع برق مازندران بر اهمیت برنامه‌ریزی، نظارت و پایش شرکت‌های توزیع بر فرآیند اجرای طرح «برق امید» تاکید کرد و موضوع مدیریت مصرف را از مباحث جدی صنعت برق برشمرد. این مراسم که به صورت ویدیوکنفراس با حضور مهندس همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، مهندس محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر و جمعی از معاونان شرکت توانیر و مسوولان استانی و صنعت برق استان مازندران برگزار شد طی حکمی از سوی مدیرعامل توانیر، دکتر فرامرز سپری به سمت مدیرعامل …
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
سنگ‌اندازی در صدور پروانه فعالیت تولیدکنندگان برق
اعضای کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو پس از بررسی علت عدم صدور پروانه فعالیت شرکت‌های تولیدکننده برق در شهرک‌های صنعتی و با توجه به تاکید شرکت توانیر مبنی بر وجود ابهامات قانونی به‌عنوان دلیل عدم صدور پروانه و از طرفی رد این مساله از سوی وزارت نیرو، قرار شد شرکت‌های درگیر مشکل خود را طی نامه رسمی از وزارت نیرو استعلام کنند.
شناسایی کانون های خطر حادثه آفرین شبکه های توزیع نیروی برق در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
شناسایی کانون های خطر حادثه آفرین شبکه های توزیع نیروی برق در کشور
همدان - مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر از برنامه ریزی برای شناسایی و مدیریت کانون های خطر حادثه آفرین شبکه های توزیع نیروی برق در کشور خبر داد.
خبر خوش برای استخراج کنندگان رمزارز
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استخراج ارز دیجیتال / برق استخراج رمزارز / شرکت توانیر
خبر خوش برای استخراج کنندگان رمزارز
به گزارش ایسنا، محمدحسن متولی زاده امروز در برنامه تلویزیونی با بیان این که در تمام دنیا برای مشترکان برق سیاست های تشویقی و تنبیهی در نظر گرفته می شود، خاطرنشان کرد: در وزارت نیرو براساس تجربه سال های گذشته، سیاست های تشویقی بکار گرفته شد و درهمین راستا برای صنایع و کشاورزان پاداش هایی اختصاص یافت که در صورت جابه جایی بار مصرفی خود (در ساعت های گرم ۴ ماه خرداد تا شهریور) از این پاداش ها بهره مند می شوند.
اجرای طرح برق امید، فرصت صرفه جویی برای همه مشترکان
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اجرای طرح برق امید، فرصت صرفه جویی برای همه مشترکان
متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: برق صرفه جویی شده از طرح «برق امید» فرصت خوبی را در رونق صنایع و تسهیل فعالیت برای استخراج رمز ارز ایجاد می‌کند.
بهره‌برداری از ۸۳۰ مگاوات نیروگاه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
بهره‌برداری از ۸۳۰ مگاوات نیروگاه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
اردبیل- متولی زاده، معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر گفت: در هفت سال گذشته بیش از ۸۳۰ مگاوات برق تولیدی کشور از نیروگاه‌های تجدیدپذیر و خورشیدی بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اصلاح ۴۵ درصد از شبکه توزیع برق
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: ۴۵درصد از شبکه توزیع برق کشور نوسازی و بهسازی شده است. به گزارش صدا‌و‌سیما، غلامعلی رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه این رقم تا پایان سال به ۵۰ درصد خواهد رسید، گفت: این اصلاح و بهسازی با نصب کابل‌های خودنگهدار به جای سیم‌های هوایی فرسوده انجام شده است.
برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / برق رایگان / شرکت توانیر / صنعت برق کشور / مصرف برق
برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟
ایسنا نوشت: وزارت نیرو در سه سال گذشته طرح‌های تشویقی مختلفی برای عبور از پیک بار اجرا کرده است، چرا که در تابستان مصرف برق افزایش بسیاری می‌یابد و نیروگاه ها با چالش های متعددی دست و  پنجه نرم می کنند حتی ممکن است همچون سال ۱۳۹۷ خاموشی های برنامه ریزی شده نیز مهمان خانه ها شود. از این رو برای جلوگیری از این مساله و تامین برق  پایدار، وزارت نیرو فرهنگ سازی را مهم دانسته و در سال های اخیر نیز برنامه هایی را برای آن در نظر گرفته که تازه ترین آن طرح برق امید است.
طرح
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / همایون حائری / مقام معظم رهبری / محمدحسن متولی زاده / شرکت توانیر / وزارت نیرو
طرح "برق امید" تضمین کننده منافع ملی است
تهران - ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: طرح "برق امید" اقدام در جهت منافع ملی و توسعه اقتصادی کشور است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
موفقیت نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر
مدیرعامل هلدینگ برق صبا وابسته به بنیاد مستضعفان با اشاره به آخرین داده‌های آماری شرکت توانیر گفت: براساس داده‌های آماری شرکت توانیر، نیروگاه خرمشهر موفق به کسب بیشترین تولید برق در سال ۹۸ شده است.
پروژه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در مدارس کشور کلید خورد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / شرکت توانیر / وزارت آموزش و پرورش / وزارت نیرو
پروژه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در مدارس کشور کلید خورد
تهران - ایرنا - مدیر گروه پژوهشی انرژی‌های تجدید پذیر پژوهشگاه نیرو گفت:پروژه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف فرهنگ‌سازی و گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر در مدارس کشور آغاز به‌کار کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
رشد 7/ 11 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: مصرف صنایع بزرگ کشور از جمله فولاد و آلومینیوم ایران بیش از 7/ 11 دهم درصد و مصرف حوزه کشاورزی نیز بیش از 5/ 4درصد در یک سال گذشته افزایش داشته است، اما به دلیل مدیریت در مصرف، خاموشی برنامه‌ریزی شده در کشور نداشتیم و تولید هم روند عادی خود را داشته است. وی اضافه کرد: سال گذشته ۳۶۰میلیارد ریال پاداش همکاری به صنایع، کشاورزان و مشترکان خانگی پرداخت شد و امسال این مبلغ به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داشت.
کسب بهترین عملکرد تولید برق در نیروگاه‌های گازی توسط «نیروگاه خرمشهر»
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
کسب بهترین عملکرد تولید برق در نیروگاه‌های گازی توسط «نیروگاه خرمشهر»
امیری، مدیرعامل هلدینگ برق صبا وابسته به بنیاد مستضعفان با اشاره به آخرین داده‌های آماری شرکت توانیر گفت: براساس داده‌های آماری شرکت توانیر، نیروگاه خرمشهر موفق به کسب بیشترین تولید برق در سال ۹۸ شد.
بازسازی تاسیسات تاریخی انرژی در دستور کار توانیر است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / هفته دولت / اراک / استان مرکزی / برق
بازسازی تاسیسات تاریخی انرژی در دستور کار توانیر است
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توانیر کشور گفت: بازسازی تاسیسات تاریخی انرژی کشور در دستور کار این شرکت قرار دارد و در این راستا گام‌های بلندی تاکنون برداشته شده است.
سهم ۶۰ درصدی بخش خصوصی از تولید برق کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / شرکت توانیر / برق رسانی / نیروگاه خورشیدی / اراک / استانی-اقتصادی / استان مرکزی
سهم ۶۰ درصدی بخش خصوصی از تولید برق کشور
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد انرژی کل کشور توسط بخش خصوصی تولید می شود.
امکان صادرات برق به عراق از نیروگاه خرمشهر/ افزایش ۲۷ درصدی تولید در ۵ ماه نخست امسال
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / انرژی / انقلاب اسلامی / برق / عراق / خرمشهر
امکان صادرات برق به عراق از نیروگاه خرمشهر/ افزایش ۲۷ درصدی تولید در ۵ ماه نخست امسال
ایلنا: مدیرعامل هلدینگ برق صبا وابسته به بنیاد مستضعفان با اشاره به آخرین داده‌های آماری شرکت توانیر گفت: براساس داده‌های آماری شرکت توانیر، نیروگاه خرمشهر موفق به…
از تابستان سخت، بدون خاموشی عبور کردیم/رشد ۱۱.۸ درصد مصرف برق در صنایع
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / وزارت نیرو / توانیر / شرکت‌های برق منطقه‌ای / نیروگاه / اراک / استانی-اقتصادی / منطقه مرکزی
از تابستان سخت، بدون خاموشی عبور کردیم/رشد ۱۱.۸ درصد مصرف برق در صنایع
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با وجود اینکه تابستان گرمی را تجربه کردیم، اما خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نداشتیم و حتی مصرف برق در صنایع ۱۱.۸ درصد افزایش یافت.
بخش خصوصی ۶۰ درصد مجموع انرژی برق کشور را تامین می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / استان مرکزی / انرژی برق / توسعه ایران / وزارت نیرو
بخش خصوصی ۶۰ درصد مجموع انرژی برق کشور را تامین می‌کند
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توانیر گفت: ۶۰ درصد مجموع انرژی برق کشور به وسیله نیروگاه‌های بخش خصوصی تامین‌ می‌شود و حمایت گسترده وزارت نیز از فعالان این حوزه همچنان ادامه دارد.
مدیرعامل توانیر : ۶۰۰ هزار میلیارد ریال امسال در مصرف برق صرفه‌جویی شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / هفته دولت / استان مرکزی / انرژی برق / افتتاح طرح
مدیرعامل توانیر : ۶۰۰ هزار میلیارد ریال امسال در مصرف برق صرفه‌جویی شد
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توانیر گفت: همکاری مردم، کشاورزان و صنایع نقاط مختلف کشور در مدیریت مصرف برق در سال جاری ۶۰۰ هزار میلیارد ریال صرفه‌جویی به همراه داشت که معادل هزینه راه‌اندازی یک نیروگاه چهارهزار و ۳۰۰ مگاواتی است.
کاهش قیمت برق رمزارزها، با اجرای طرح‌های بهینه سازی
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / شرکت توانیر / قیمت رمزارز / مصطفی رجبی مشهدی
کاهش قیمت برق رمزارزها، با اجرای طرح‌های بهینه سازی
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق از کاهش قیمت برق مصرفی رمز ارزها با مشارکت در اجرای طرح‌های بهینه سازی مصرف برق خبر داد.
قیمت برق رمز ارزها کاهش می یابد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / مصطفی رجبی مشهدی / رمز ارز / شرکت توانیر
قیمت برق رمز ارزها کاهش می یابد
سخنگوی صنعت برق از کاهش قیمت برق مصرفی رمز ارزها با مشارکت در اجرای طرح‌های بهینه سازی مصرف برق خبر داد.
مشترکان صنعت برق مستندات خسارت را ثبت کنند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / وزارت نیرو
مشترکان صنعت برق مستندات خسارت را ثبت کنند
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکانی که از نوسان برق خسارت دیده اند، نسبت به ثبت مستندات در سامانه اقدام کنند.
جذب سرمایه‌گذار در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / برق / وزارت نیرو
جذب سرمایه‌گذار در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق از انتشار فراخوان جذب سرمایه‌گذاری از سوی شرکت توانیر در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق در ارتباط با افزایش شاخص بهره‌وری انرژی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
شناسایی 1100 واحد غیرقانونی استخراج رمز ارز با سوت‌زنی
چندی پیش خبر طرح سوت‌زنی شرکت توانیر برای شناسایی مزارع غیر قانونی استخراج ارز دیجیتال مطرح شد. پس از ارائه خبر این طرح، ابهامی مبنی بر ناتوانی شرکت توانیر در ارتباط با شناسایی مزارع غیر قانونی استخراج رمز ارز مطرح شد. در حقیقت این سوال در ذهن مردم شکل گرفته بود که با وجود پایش شبکه برق توسط کنتورهای هوشمند این شرکت، چرا توانیر برای شناسایی این مزارع به فرآیند سوت‌زنی متوسل شده و از امکانات خود برای تحقق این هدف استفاده نمی‌کند.
ناکامی حملات سایبری به صنعت برق
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / حمله سایبری / نیروگاه / حملات سایبری / وزارت نیرو / شرکت توانیر
ناکامی حملات سایبری به صنعت برق
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: با اطمینان اعلام می‎کنیم، در سال جاری هیچ اخلالی در شبکه تولید و توزیع برق ناشی از حملات خرابکارانه نداشته‌ایم.
افزایش بهره وری صنعت برق کشور
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / شرکت توانیر / صنعت برق / افزایش بهره وری / مسعود صادقی
افزایش بهره وری صنعت برق کشور
صادقی، مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر از افزایش بهره وری صنعت برق با ایجاد انسجام در گروه‌های عملیاتی این صنعت خبر داد.
افزایش ۸۰۰ مگاواتی برق در ۲۴ ساعت گذشته
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مصطفی رجبی مشهدی / مصرف برق / شرکت توانیر
افزایش ۸۰۰ مگاواتی برق در ۲۴ ساعت گذشته
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با ارائه آخرین وضعیت مصرف برق کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف برق حدود ۸۰۰ مگاوات افزایش یافته است.
پنج هزار و ۶۰۰ مگاوات مصرف برق کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مدیرعامل شرکت توانیر / مصرف بهینه برق / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
پنج هزار و ۶۰۰ مگاوات مصرف برق کاهش یافت
تهران - ایرنا - اجرای برنامه های مدیریت مصرف در تابستان امسال کاهش پنج هزار و ۶۰۰ مگاواتی نیاز مصرف را محقق ساخت.
جایگزینی یک میلیون کولر گازی پر بازده در مناطق گرمسیر کشور
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / شورای اقتصاد / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر
جایگزینی یک میلیون کولر گازی پر بازده در مناطق گرمسیر کشور
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق با اشاره به شناسایی ۵ میلیون کولر گازی فرسوده و پرمصرف در مناطق گرمسیر اعلام کرد:مطابق مجوز شورای اقتصاد ،در فاز نخست یک میلیون کولر گازی پربازده از سازندگان داخلی تامین و برای جایگزینی با کولرهای پر مصرف در اختیار مناطق گرمسیر جنوب کشور قرار می گیرد.
مصرف برق در وضعیت قرمز
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
مصرف برق در وضعیت قرمز
مصرف برق همچنان رکورد می‌زند تا جایی که شرکت توانیر اعلام کرده؛ دوشنبه ‌شب، میزان مصرف برق با عبور از مرز 57هزار مگاوات به 57هزارو219مگاوات رسید و آژیر قرمز برای نیروگاه‌ها به‌صدا درآمده است. شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد؛ در ساعت ۲۰ و ۵۸ دقیقه شب دوشنبه نسبت به شب قبل آن میزان مصرف برق در کشور یک هزار و 94مگاوات بیشتر شد که در مقایسه با زمان مشابه پارسال نیز با رشد 5 هزار و ۲۷۷ مگاواتی روبه‌رو شده است. سخنگوی صنعت برق هم از افزایش 11درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال‌جاری خبر داد و گفت: بخش …
روند افزایشی مصرف برق از سرگرفته شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / وزارت نیرو
روند افزایشی مصرف برق از سرگرفته شد
تهران - ایرنا - روند مصرف برق که در شب وروزهای گذشته کاهشی شده بود، شب گذشته (۱۹ مرداد) افزایشی شد و از مرز ۵۶ هزارمگاوات گذشت.
وضعیت قرمز برقی در سه استان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / کرمان / مصرف بهینه برق / هرمزگان / شرکت توانیر
وضعیت قرمز برقی در سه استان
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: امروز سه استان کشور (یزد کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان) در وضعیت قرمزو یک استان در وضعیت زرد (کرمان) مصرف برق قرار دارد.
بازگشت پیک مصرف برق به زیر ۵۰ هزار مگاوات بعد از ۲ ماه
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
بازگشت پیک مصرف برق به زیر ۵۰ هزار مگاوات بعد از ۲ ماه
مجموعه وزارت نیرو و شرکت توانیر امیدوار است تا پیک مصرف برق تابستان 99 به پایان رسیده باشد و دیگر شاهد بازگشت مصرف برق به رقمی بالاتر از 58 هزار مگاوات همچون هفته پایانی تیرماه و دوهفته ابتدایی مردادماه نباشیم.
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / وزارت نیرو
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق
تهران - ایرنا - شدت مصرف برق در بخش غیر مولد خانگی در کشورمان بیش از استانداردهای جهانی است و همین امر ضرورت مدیریت مصرف را در فصل تابستان دوچندان ساخته، به نظر کارشناسان با چند ترفند ساده می‌توان مصرف برق را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جمع‌آوری اطلاعات طرح‌های صنعت برق تا افق سال 1400
به منظور ایجاد زیرساخت مطالعاتی برای مطالعات پیش بینی وضعیت شبکه در پیک بار سال آتی، اطلاعات مربوط به طرح‌های قابل حصول تا افق سال 1400 از شرکت‌های برق منطقه ای، مادر تخصصی برق حرارتی و مدیریت منابع آب ایران جمع آوری و مدل‌سازی شد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اقدامات اولیه برای مطالعات پیش‌‌بینی وضعیت پیک سال آتی با نگاه ملی، در قالب طرح مطالعات جامع و هماهنگ کشور با همکاری شرکت توانیر، شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و کارگروه‌های مطالعات جامع و هماهنگ شرکت‌‌های برق منطقه‌‌ای آغاز شد.
دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / برق / رشد / کشاورزی / معاون / هرمزگان
دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد
ایلنا: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پیش بینی مصرف برق طی هفته آینده تصریح کرد: شنبه تعطیل است و مشکلی نیست، یکشنبه مصرف عادی خواهد بود اما روزهای دوشنبه و…
آغاز مطالعات برای چگونگی پیک برق سال آینده
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / وزارت نیرو
آغاز مطالعات برای چگونگی پیک برق سال آینده
تهران - ایرنا - براساس برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت مطالعاتی و پیش بینی وضعیت شبکه در پیک بار سال آتی، اطلاعات مربوط به طرح های قابل حصول تا افق سال ۱۴۰۰ از شرکت های برق منطقه ای، مادر تخصصی برق حرارتی و مدیریت منابع آب ایران جمع آوری و مدل سازی شد.
ویدئو | آتش‌سوزی در نیروگاه شهید باکری سمنان | توضیحات توانیر
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
ویدئو | آتش‌سوزی در نیروگاه شهید باکری سمنان | توضیحات توانیر
متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر، ضمن ارائه توضیحات درباره حریق در نیروگاه شهید باکری سمنان گفت: خوشبختانه این آتش‌سوزی خسارت جانی نداشته است. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •