یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
شرکت های بیمه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کسب رتبه یک توانگری بیمه نوین برای چهارمین سال متوالی
طبق  اعلام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه نوین برای  چهارمین سال پیاپی، رتبه یک توانگری مالی را کسب کرد. با توجه به پیاده‌سازی مدیریت صحیح ریسک و عملیات بیمه گری مناسب، نسبت توانگری مالی این شرکت  ۱۱۴ درصد و در سطح یک توسط بیمه مرکزی ج.ا.ایران تایید شده است.بر اساس این گزارش، شرکت‌های بیمه در اجرای مقررات مصوب شورای عالی بیمه (آیین‌نامه شماره ۶۹) موظفند توانگری مالی خود را پس از حسابرسی صورت‌های مالی سالانه، محاسبه و همراه اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند. بیمه مرکزی سپس این گزارش را بررسی و نظر خود را درباره توانگری مالی اعلام می‌کند. شرکت‌هایی که در سطح «یک» توانگری قرار دارند، از توانایی کافی برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند. بیمه …
۸ راهکار برای دور زدن روند نزولی در بازار سهام/چگونه از سرمایه خود در برابر آسیب بازار محافظت کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / چک / زمین / سرمایه / سهام / شرکت های بیمه
۸ راهکار برای دور زدن روند نزولی در بازار سهام/چگونه از سرمایه خود در برابر آسیب بازار محافظت کنیم؟
اقتصاد نیوز : اصولا ماه می(اردیبهشت-خرداد) برای بازارهای جهانی با یک مثال همراه است: در ماه می بفروش و فرار کن! اما در برخی سال ها مثل سال ۲۰۱۴ میلادی این مثال مصداق نداشت.
چرا بیمه هزینه تهیه پروتز برای افراد قطع عضو را پوشش نمی‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / شرکت های بیمه / بیمه
چرا بیمه هزینه تهیه پروتز برای افراد قطع عضو را پوشش نمی‌دهد؟
جایگزینی اندام‌های حرکتی بدن انسان با اجزای پروتزی و مصنوعی کاری بسیار پیچیده و دشوار است. اجزای پروتز می‌توانند حرکات بدن را در سطوح مختلف پیچیدگی تقلید کنند اما هرگز نمی‌توانند جای آنها را برای انسان پر کنند. بدیهی است هرچه سطح تقلید بالاتر باشد میزان پیچیدگی و قیمت پروتز نیز بالاتر است.
بیمه مرکزی توانگری شرکت بیمه دی را سطح یک اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
بیمه مرکزی توانگری شرکت بیمه دی را سطح یک اعلام کرد
بیمه مرکزی ج.ا.ایران طی نامه ای با ابلاغ تأییدیه محاسبات نسبت توانگری مالی شرکت بیمه دی برای سال مالی ٩٩، توانگری مالی این شرکت را سطح یک با نسبت ٢٠٨ درصد، که عالی ترین سطح توانگری شرکت های بیمه ای است، اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
این توانگری فراتر از یک است
بیمه مرکزی ج.ا.ایران طی نامه ای با ابلاغ تاییدیه محاسبات نسبت توانگری مالی شرکت بیمه دی برای سال مالی ٩٩، توانگری مالی این شرکت را سطح یک با نسبت ٢٠٨ درصد، که عالی ترین سطح توانگری شرکت های بیمه ای است، اعلام کرد.این در حالی است که شرکت بیمه دی علاوه بر اجرای قرارداد درمان ایثارگران کشور برای سومین سال متوالی، توانسته است در سال های اخیر با رشدی متناسب، سهم خود را به طور چشم گیری در تمامی رشته های بیمه ای ارتقا دهد، به گونه ای که در بین شرکت های خصوصی صنعت، رتبه سوم در جذب حق بیمه را کسب کند.این دستاورد ارزشمند بر اساس یک برنامه ریزی بلند مدت شکل گرفته است که از مهم ترین آن ها  می توان به رعایت اصول بیمه گری در انتخاب ریسک، بازنگری در قراردادهای اتکایی و واگذاری، تاکید بر وصول به موقع حق بیمه …
آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بیمه مرکزی / صنعت بیمه / شرکت های بیمه
آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد
بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز بیست و یکم مردادماه اعلام کرد.
بازاریابان آنلاین شرکت‌های بیمه به شفافیت ملزم شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / جرایم سایبری / امنیت سایبری / شفافیت
بازاریابان آنلاین شرکت‌های بیمه به شفافیت ملزم شدند
تهران - ایرنا - مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت های بیمه، بر لزوم رعایت ضوابط همکاری عرضه‌کنندگان محصولات بیمه‌ای با بازاریابان برخط (آنلاین) تاکید کرد.
کی یف: پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی، همچنان موضوع مطرح با ایران است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
کی یف: پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی، همچنان موضوع مطرح با ایران است
معاون وزیر امور خارجه اوکراین درباره پرداخت غرامت ایران به سازمان بین‌المللی هواپیمایی اوکراین مطرح کرد: در واقع این هواپیمای سازمان بین المللی هواپیمایی اوکراین در یکی از شرکت های اروپایی بیمه شده بود که این شرکت نیز از جانب خود، حوادث و خطراتش را توسط بیمه کنندگان دیگر بیمه کرده بود. متعاقبا ایران موظف خواهد بود غرامت خسارات را حتی به طور غیر مستقیم از طریق شرکت های بیمه ای مرتبط پرداخت کند اما مسئله همچنان پیرامون همین غرامت ها مطرح است.
رئیس‌کل بیمه مرکزی: از تمامی ابزارهای نظارتی در مسیر رشد صنعت بیمه استفاده می کنیم/ نمره قبولی را از مردم و رسانه ها می خواهم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رئیس‌کل بیمه مرکزی: از تمامی ابزارهای نظارتی در مسیر رشد صنعت بیمه استفاده می کنیم/ نمره قبولی را از مردم و رسانه ها می خواهم
رییس کل بیمه مرکزی، ایجاد جذابیت در بسته های پیشنهادی شرکت های بیمه را از عوامل جذب حداکثری بیمه گذاران ارزیابی کرد و گفت: اگر شرکت های بیمه ای با استفاده از اندیشه های خلاق و نیروهای مبتکر خود بسته های بیمه ای متناسب با نیاز روز مردم را طراحی و در بستر دیجیتال عرضه کنند، تحول بزرگی در حوزه افزایش ضریب نفوذ بیمه رخ خواهد داد.
دادن سهام به جای وجه خسارت صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محمود حق وردی لو / بازار سهام / بیمه مرکزی
دادن سهام به جای وجه خسارت صحت ندارد
حق وردی لو، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی گفت: خبر دادن سهام از سوی شرکت های بیمه به جای وجه خسارت به هیچ وجه صحت ندارد چون غیر قانونی است.
آیا بیمه‌ها هزینه‌های درمان بیماران کرونایی را پرداخت می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / ویروس کرونا / صنعت بانکداری و بیمه / اخبار شرکت‌های بیمه / بیمه مرکزی
آیا بیمه‌ها هزینه‌های درمان بیماران کرونایی را پرداخت می‌کنند؟
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: تعداد زیادی از بیماران کرونایی در بیمارستان های دولتی بستری شده بودند که هزینه های آنها توسط این بیمارستان ها پرداخت شده وافرادی هم که به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کرده بودند،هزینه هایشان توسط شرکت های بیمه گر پرداخت شده است.
شگرد جدید برخی از بیمه‌ها ؛ سهام به جای وجه خسارت!
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / شرکت های بیمه / سهام / خودرو
شگرد جدید برخی از بیمه‌ها ؛ سهام به جای وجه خسارت!
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: برخی از شرکت‌های بیمه‌ای به جای پرداخت خسارت، اقدام به دادن سهام به خسارت دیدگان می‌کنند که این موضوع اشتباه است.
بیمه ملت، طی نامه‌ای از شرکت‌های تحت پوشش در منطقه بیروت دلجویی کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / پایتخت / پوشش / شرکت های بیمه / لبنان / ملت
بیمه ملت، طی نامه‌ای از شرکت‌های تحت پوشش در منطقه بیروت دلجویی کرد
در پی انفجار مهیب بیروت پایتخت لبنان در روز سه شنبه، با توجه به همکاری های صمیمانه و نزدیک بیمه ملت با شرکت های بیمه ای کشور لبنان، مدیریت بیمه اتکایی بیمه ملت طی نامه ای از شرکت های آن منطقه دلجویی کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
آمار و اطلاعات به جای انباشت برای توسعه تبادل شود
استاندار سمنان گفت: اطلاعات و آمار دستگاه های اجرایی، به جای انباشت و مقاومت در ارایه، باید در مسیر توسعه اقتصادی و آبادنی بهره‌برداری شود.پعلیرضا آشناگر در نشست شورای برنامه‌ریزی، توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: ثبت اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در پایگاه جامع آمار و اطلاعات بر مبنای مدیریت اتاق شیشه‌ای و شفافیت باشد.وی افزود: ارزش اطلاعات دستگاه های اجرایی به انباشت آن نیست بلکه باید این آمارهای جامع برای توسعه اقتصادی و افزایش آبادانی در استان تبادل شود.استاندار سمنان خاطر نشان کرد: برای توسعه استان در بخش های مختلف،‌ جمع‌آوری و تبادل اطلاعات می تواند نقش موثری داشته باشد و باید مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به این موضوع مهم …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
سوء استفاده از نام بیمه مرکزی برای فروش محصول پیگرد قانونی دارد
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمان ناظر بر موسسات بیمه بازرگانی هیچ گونه فعالیت بیمه ای از قبیل فروش کارت های تخفیفی بیمه درمان و اخذ تخفیف از مراکز درمانی ندارد و ارائه هرگونه خدمات بیمه ای صرفاً توسط شرکت های بیمه، نمایندگان حقیقی و حقوقی آن ها و کارگزاران رسمی بیمه که مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی دریافت نموده اند و اطلاعات آنان در پایگاه اطلاع رسانی بیمه مرکزی درج گردیده است، انجام می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
انتشار آمار منظم صنعت بیمه از سوی بیمه مرکزی
همچنین بیمه مرکزی هرساله پس از برگزاری مجامع شرکت های بیمه ای و تکمیل اطلاعات و آمارسالانه، کتاب سالنامه آماری صنعت بیمه را به عنوان مرجع رسمی منتشر می کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / برندینگ / بیمه
نکاتی در مورد برندینگ شرکت های بیمه در دروان کرونا و پسا-کرونا
 برندینگ و بازارسازی در شرایط بحرانی (بحران بیماری کرونا) با پیچیدگی‌های خاص خود همراه است. در چنین موقعیت هایی، مردم برای مدتی حالت دفاعی به خود می‌گیرند و بر روی محافظت از خود و خانواده تمرکز می‌کنند. رسانه‌های اجتماعی نیز همسو با این دوران، دغدغه‌های مردم و دولت را منعکس نموده و می‌کوشند کلیت جامعه را در برابر تهدید‌های پیش رو متحد سازند.
کدام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی واگذار شدند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / سازمان تامین اجتماعی / بیمه / شرکت های بیمه
کدام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی واگذار شدند؟
مصوبه واگذاری سهام دولت به ارزش حدودی ۳۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بابت رد دیون دولت ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
برگزاری مجامع شرکت های بیمه صرفا با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است
شرکت های بیمه برای اطلاع همه سهامداران به ویژه سهامداران خرد از جزئیات مجمع می توانند مجمع را به صورت آنلاین از طریق پرتال شرکت و شبکه های اجتماعی پخش کنند و سیستم پیامکی و امکان درج سوال در پرتال شرکت را برای آنها فعال کنند.
مراقب کلاهبرداران تلفنی باشید
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / درمان / شرکت های بیمه / صنعت / مرکزی / بیمه
مراقب کلاهبرداران تلفنی باشید
ایلنا: سودجویان با استفاده از نام و اعتبار بیمه مرکزی و با ترفندهای گوناگون به فریب مردم ادامه می دهند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
میراث فرهنگی آذربایجان‫ غربی تحت پوشش بیمه آرمان
بیمه آرمان در مناقصه خدمات درمان تکمیلی اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی برنده شد. قرارداد درمان تکمیلی پرسنل اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی با حضور رئیس شعبه ارومیه در محل اداره کل میراث فرهنگی این استان امضا شد.همچنین مقرر شد بیمه آرمان طی تفاهم نامه ای سایر رشته های بیمه ای آن سازمان را تحت پوشش قرار دهد.در ابتدای این جلسه جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی، ضمن ابراز خرسندی از امکان همکاری با شرکت بیمه آرمان از سوابق مثبت و مشتری مداری این شرکت تقدیر کرده و بیان کرد که شرط ماندگاری و حضور شرکت های بیمه در جامعه، خدمات به موقع و قابل قبول به زیان دیدگان است و مطمئنا مدیران و همکاران شرکت بیمه آرمان این موارد را رعایت کرده اند که مورد مقبولیت در بین آحاد …
حناچی در صحن شورای شهر: از پلاسکو درس گرفتیم اما کافی نبود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / بیمه / شورای شهر تهران / پیروز حناچی / شهرداری تهران / آتش سوزی / آتش‌نشانی
حناچی در صحن شورای شهر: از پلاسکو درس گرفتیم اما کافی نبود
شهردار تهران گفت: شرکت های بیمه باید به موضوع ساختمان های ناایمن ورود کنند تا صاحبان ساختمان ها مجبور به رفع ناایمنی شوند.
توضیحات شهردار تهران درباره حادثه کلینیک خیابان شریعتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / شهردار تهران / بیمه / شورای شهر تهران / تهران / پیروز حناچی / پلاسکو / کلینیک سینا اطهر / آتش سوزی
توضیحات شهردار تهران درباره حادثه کلینیک خیابان شریعتی
شهردار تهران گفت: شرکت های بیمه باید به موضوع ساختمان های ناایمن ورود کنند تا صاحبان ساختمان ها مجبور به رفع ناایمنی شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / پوشش / خودرو / ژاپن / شرکت های بیمه / وسیله نقلیه
اخبار
بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو از روز ۱۵ تیرماه را اعلام کرد.
شرایط صدور الحاقیه برای بیمه بدنه خودروها اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / پوشش / خودرو / شرکت های بیمه / وسیله نقلیه / حق بیمه
شرایط صدور الحاقیه برای بیمه بدنه خودروها اعلام شد
ایلنا: بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو از روز ۱۵…
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
ارزیابی نیروی انسانی، ضرورت صنعت بیمه  
مدیر عامل تجارت‌نو در پنجمین نشست مدیران منابع انسانی صنعت بیمه که به میزبانی این شرکت برگزار شد، پیشنهاد ایجاد مرکز ارزیابی نیروی انسانی در صنعت بیمه با ظرفیت سندیکا و انجمن حرفه‌ای را مطرح کرد.در این دیدار که با رعایت کامل پروتکل‌های  بهداشتی انجام گرفت، نیما نوراللهی ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از فرصت هم اندیشی ایجاد شده، جایگاه نیروی انسانی در ارتقای عملکرد شرکت های بیمه‫ای را مهمتر از دیگر بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد. وی عدم وجود شاخص‌های ارزیابی برای انتخاب مدیران را از مشکلات جدی صنعت بیمه برشمرده و گفت: هنگام واگذاری پست‫های مدیریتی نمی‌توان قاطع به این سوال پاسخ داد که چه کسی اصلح‫تر است. مدیرعامل تجارت‌نو تهیه بانک اطلاعاتی از عملکرد افراد را در حل این مشکل راهگشا دانسته و افزود: وقتی …
انهدام باند تصادف‌های ساختگی در پایتخت
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / تصادف ساختگی / تهران
انهدام باند تصادف‌های ساختگی در پایتخت
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سه کلاهبردار با گزارش تصادف ساختگی خبر داد و گفت: این باند بالغ بر ۲۰میلیارد ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری کرده بود.
باند کلاهبرداران با کروکی تصادف ساختگی، شرکت‌های بیمه را سرکیسه کردند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / پلیس / کلاهبرداری / شرکت های بیمه
باند کلاهبرداران با کروکی تصادف ساختگی، شرکت‌های بیمه را سرکیسه کردند
میزان نوشت: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳ کلاهبردار که با گزارش تصادف ساختگی در طی چند سال اخیر بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کرده اند، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
همایش فصلی مدیران بیمه دی برگزار شد
همایش فصلی مدیران بیمه دی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران ستاد و شعب سراسر کشور به صورت وبینار و با محوریت «بررسی جایگاه شرکت بیمه دی در صنعت و راهکارهای بهبود و توسعه فروش» برگزار شد.در این همایش محمدرضا کشاورز مدیرعامل بیمه دی با اشاره به توفیقات شرکت در سال گذشته عنوان کرد: شرکت بیمه دی در سال گذشته با همیاری، تلاش و بهره گیری از دانش همکاران خود توانست به یکی از چشم‌اندازهای خود که تبدیل به پربازده ترین شرکت بیمه در بین شرکت های بیمه کشور می باشد دست یابد و عزم جدی داریم که تبدیل به پدیده محبوب مشتریان شویم. وی افزود: بسیار خوشحالم که با همدلی مثال زدنی، با برنامه محوری و رویکردی عملگرایانه، حفظ آرامش و انضباط کاری سازمانی و اقتدار، هم‌ اکنون به نتایج و دستاوردهای تحسین برانگیز و خیره کننده …
کارگران زیر بار بیمه نشدن نروند/ نحوه شکایت از کارفرمای متخلف
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / کارگر / بیمه / شرکت های بیمه
کارگران زیر بار بیمه نشدن نروند/ نحوه شکایت از کارفرمای متخلف
مهر نوشت: کلیه کافرمایان تحت پوشش قانون کار ملزم به بیمه کردن کارگران خود هستند این در صورتی است که بسیاری از بنگاه ها از عمل به قانون شانه خالی کرده و کارگر نیز از ترس بیکار شدن، شکایتی نمی کنند.
پرداخت خسارت مالی ناشی از تصادفات بدون کروکی تا سقف 110 میلیون ریال 
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اجتماعی
پرداخت خسارت مالی ناشی از تصادفات بدون کروکی تا سقف 110 میلیون ریال 
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران از پرداخت خسارت مالی ناشی از تصادفات بدون اخذ گزارش پلیس و کروکی تا سقف 110 میلیون ریال از سوی شرکت های بیمه ای در سال 99 خبر داد. 
ببینید | کنایه مهران مدیری به شرکت های بیمه و خودرو سازی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / مهران مدیری / برنامه تلویزیونی دورهمی / بیمه
ببینید | کنایه مهران مدیری به شرکت های بیمه و خودرو سازی
مهران مدیری در برنامه شب گذشته دورهمی خطاب به شرکت های بیمه و خودرو سازی گفت : تا دیروز با محصولاتشان جانمان را تهدید می کردند حالا با بیمه ها و قیمت هایشان.
اختلاس ۱۰۰ میلیاردی یک کارمند از شرکت بیمه
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / بیمه / اختلاس / اختلاس گر / کارمندان / اخبار حوادث
اختلاس ۱۰۰ میلیاردی یک کارمند از شرکت بیمه
رئیس پلیس امنیت عمومی تهران از اختلاس کارمند یکی از شرکت های بیمه به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
صنعت بیمه باید متناسب با ظرفیت‌های کشور رشد کند
رئیس کل بیمه مرکزی از رشته بیمه شخص ثالث به عنوان ویترین افتخارآمیز صنعت بیمه یاد کرد و اظهار داشت: شرکت های بیمه باید در کنار توجه به این مقوله، زمینه رشد رشته های دیگر بیمه ای در کشور را نیز با دقت و جدیت دنبال کنند.
تسهیلات کرونایی تحت چه شرایطی شامل دستفروشان می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ویروس کرونا / بیمه / شرکت های بیمه / بیمه بیکاری / بیکاری / تسهیلات بانکی / دستفروشی
تسهیلات کرونایی تحت چه شرایطی شامل دستفروشان می‌شود؟
‌ مقرر شده به بنگاه های فاقد بیمه که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، تسهیلات کرونایی پرداخت شود که این موضوع در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
اختتامیه جشنواره فروش دوماه آخر سال بیمه آرمان برگزار شد
اختتامیه جشنواره فروش دوماه آخر سال ۹۸ شرکت بیمه آرمان با حضور مدیریت عامل، رئیس هیئت مدیره ، معاونین و مدیران این شرکت برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان ، اختتامیه جشنواره فروش دو ماهه آخر سال 98 با رعایت کامل پروتکل های ستاد ملی کرونا در سالن شمس تبریزی ساختمان مرکزی این شرکت برگزار و به صورت زنده از طریق صفحه رسمی اینستاگرام بیمه آرمان پخش گردید.خروج بیمه آرمان از دو سال زیان سال 98 ، سال سود در ابتدای این مراسم دکتر کامبیز پیکارجو، مدیر عامل بیمه آرمان ضمن آرزوی موفقیت برای خانواده بیمه آرمان و همچنین فعالان صنعت بیمه ، از شبکه فروش و فعالان و همچنین دست اندرکاران معاونت بازاریابی و فروش بخاطر برگزاری موفق این جشنواره قدردانی کرد.مدیرعامل بیمه آرمان در ادامه اظهار داشت: شرکت از …
بیکارشدگان در اردیبهشت ماه چه زمان بیمه بیکاری می گیرند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / کار / کارگر / بیکاری / بیمه بیکاری / بیمه / شرکت های بیمه
بیکارشدگان در اردیبهشت ماه چه زمان بیمه بیکاری می گیرند؟
تاکنون در مجموع ۹۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۰۰ هزار و ۸۹۰ نفر مشمولین مرحله نخست شناخته شده اند.
هواپیماهای زمین‌گیرِ آسیا در خطر بحران جدید
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
هواپیماهای زمین‌گیرِ آسیا در خطر بحران جدید
با شروع فصل طوفان های گرمسیری در قاره آسیا، خطوط هوایی، ‌فرودگاه ها و شرکت های بیمه در سراسر این قاره با خسارت شدیدی مواجه خواهند شد چرا که صدها هواپیما که در پی بحران کرونا زمین گیر شده اند به راحتی قابل جابجایی نیستند.
دریافتی غیر از کارمزد مصوب توسط کارگزاران بیمه غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه / بیمه شخص ثالث
دریافتی غیر از کارمزد مصوب توسط کارگزاران بیمه غیرقانونی است
بیمه مرکزی در بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه بر ممنوعیت اعطای اختیارات غیرمجاز و پرداخت‌های غیرقانونی و خارج از چارچوب آیین‌نامه‌های مربوطه تاکید کرد.
جلوگیری از اعطای مبالغی علاوه بر کارمزد قانونی به کارگزاران بیمه
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / آیین نامه / سلامت / شرکت های بیمه / قوانین و مقررات / بیمه
جلوگیری از اعطای مبالغی علاوه بر کارمزد قانونی به کارگزاران بیمه
ایلنا: بیمه مرکزی در بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه بر ممنوعیت اعطای اختیارات غیرمجاز و پرداخت‌های غیرقانونی و خارج از چارچوب آیین‌نامه‌های مربوطه تاکید کرد.
مبلغ بیمه بیکاری کرونا چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / بیمه / شرکت های بیمه / بیمه بیکاری / بیکاری / کار / کارگر / ویروس کرونا
مبلغ بیمه بیکاری کرونا چقدر است؟
ایرنا نوشت: سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که مشمولان بیمه بیکاری کرونا از این هفته به حساب آنها واریز می‌شود اما روایت‌های مختلفی از مبلغ وجود دارد. شنیده‌ها حاکی از این است که ماهانه ۸۲۵ هزار تومان به مشمولان بیمه بیکاری کرونا پرداخت می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
رییس کل بیمه مرکزی:حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث برای رفاه مردم طراحی شده است
شرکت های بیمه موظفند در صورت درخواست بیمه گذاران برای دریافت بیمه نامه کاغذی یک نسخه چاپی نیز به آنان ارائه دهند هرچند ضرورتی در این خصوص احساس نمی شود.
بانک مرکزی شرایط شرکت در حراج اوراق دولتی روز یکشنبه را منتشر کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بورس تهران / سرمایه / سرمایه گذاری / شرکت های بیمه / وزارتخانه
بانک مرکزی شرایط شرکت در حراج اوراق دولتی روز یکشنبه را منتشر کرد
ایلنا: بانک مرکزی اعلام کرد: علاوه بر بانک‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های تامین سرمایه نیز می‌توانند در حراج اوراق دولتی یکشنبه شرکت کنند.
بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بیمه مرکزی / بیمه شخص ثالث / شرکت های بیمه
بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد
بیمه مرکزی اعلام کرد بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد.
پیشنهاد عدم دریافت حق بیمه از کارگران به دولت می رود
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کار / کارگر / بیمه / شرکت های بیمه / بیکاری / بیمه بیکاری
پیشنهاد عدم دریافت حق بیمه از کارگران به دولت می رود
تسنیم به نقل از دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران نوشت: شیوع کرونا باعث تعطیلی کسب و کارها و بیکاری و زیان کارگران مختلف شد اما در این میان بیشترین آسیب متوجه کارگران ساختمانی بود زیرا سایر کارگران بیکار شده هم بر سرگذرها آمدند ودر کنار آنها قرار گرفتند.
بیمه‌نامه‌های فیزیکی حذف شدند/ صدور نسخه الکترونیکی فقط از سوی شرکتهای بیمه
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه
بیمه‌نامه‌های فیزیکی حذف شدند/ صدور نسخه الکترونیکی فقط از سوی شرکتهای بیمه
بیمه مرکزی اعلام کرد فراهم‌آوردن شرایط لازم برای حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌های شخص ثالث ارتباطی با صدور برخط و الکترونیکی بیمه‌نامه‌ها ندارد و این برنامه هیچ‌گونه مشکلی برای شبکه فروش ندارد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
برگزاری کمیسیون فنی سندیکای بیمه گران ایران به میزبانی بیمه آرمان
بیمه نویس:به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان ، کمیسیون فنی سندیکای بیمه گران ایران در آخرین روز اردیبهشت 99 به میزبانی شرکت بیمه آرمان برگزار شد.علاوه بر اعضای کمیسیون فنی سندیکای بیمه ، این نشست با حضور دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران ، ترکاشوند مدیرکل حراست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نمن الحسینی مدیرکل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.در این نشست موضوع صدور الکترونیکی و ارائه بیمه نامه حوادث و سلامت موضوع آئین نامه 77 شورایعالی بیمه و بیمه شخص ثالث برای اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور بصورت کنسرسیوم در پایانه های مرزی و مبادی ورودی کشور و همچنین در ادامه این نشست موضوع الزام شرکت های بیمه به انتخاب اکچوئر رسمی بیمه نیز مورد بحث قرار گرفت .
۱۱ میلیون، سقف پرداخت خسارت بدون کروکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بیمه مرکزی / بیمه شخص ثالث / شرکت های بیمه / کروکی
۱۱ میلیون، سقف پرداخت خسارت بدون کروکی
شرکت‌های بیمه موظف شدند بدون دریافت کروکی، تا سقف ۱۱ میلیون تومان خسارت حوادث رانندگی مربوط به بیمه شخص ثالث را پرداخت کنند.
آخرین آمار متقاضیان بیمه بیکاری کرونا / درخواست ۶۸۹ هزار نفر پذیرفته شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بیمه / شرکت های بیمه / بیکاری / بیمه بیکاری
آخرین آمار متقاضیان بیمه بیکاری کرونا / درخواست ۶۸۹ هزار نفر پذیرفته شد
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ثبت درخواست ۸۲۲ هزار و ۸۶۸ نفر در سامانه بیمه بیکاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۸۹ هزار و ۹۲ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری کرونا شناخته شدند.
فراهم آوری شرایط لازم برای ارایه خدمات بیمه ای بدون ارایه نسخه فیزیکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
فراهم آوری شرایط لازم برای ارایه خدمات بیمه ای بدون ارایه نسخه فیزیکی
دکتر سلیمانی در این ابلاغیه اعلام کرده است که شرکت های بیمه ای کلیه فرآیندهای صدور و پرداخت خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث از جمله فروش و تمدید بیمه‌نامه، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارائه بیمه‌نامه فیزیکی انجام دهند.
ارائه خدمات بیمه ای بدون نسخه فیزیکی فراهم می‌شود/ فراهم سازی زیرساخت از اول خرداد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بیمه مرکزی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / رئیس بیمه مرکزی
ارائه خدمات بیمه ای بدون نسخه فیزیکی فراهم می‌شود/ فراهم سازی زیرساخت از اول خرداد
با ابلاغ رئیس کل بیمه مرکزی کلیه شرکت های بیمه ای باید از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
کلیه فرآیندهای صدور بیمه‌نامه شخص ثالث بدون نیاز به ارائه بیمه ‌نامه فیزیکی انجام شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
کلیه فرآیندهای صدور بیمه‌نامه شخص ثالث بدون نیاز به ارائه بیمه ‌نامه فیزیکی انجام شود
کلیه شرکت های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
اولتیماتوم بیمه مرکزی به بیمه‌ها:‌ تمام فرایند صدور و پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث الکترونیکی شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اولتیماتوم بیمه مرکزی به بیمه‌ها:‌ تمام فرایند صدور و پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث الکترونیکی شود
کلیه شرکت های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
آثار و پیامدهای شیوع بیماری کرونا بر صنعت بیمه
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / سندیکای بیمه‌گران / بیمه / شرکت های بیمه
آثار و پیامدهای شیوع بیماری کرونا بر صنعت بیمه
سندیکای بیمه گران ایران در گزارشی مفصل آثار و پیامدهای شیوع بیماری کرونا بر صنعت بیمه را بررسی و نوشت: پیش‌بینی می‌شود نرخ رشد حق ‌بیمه عاید شده کل به کمترین مقدار خود در سال‌های گذشته برسد.
تغییر نحوه استعلام بیمه‌گذاران حقیقی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه / بیمه
تغییر نحوه استعلام بیمه‌گذاران حقیقی
بیمه‌ مرکزی در ابلاغیه‌ای به شرکت‌های بیمه اعلام کرده که با توجه به تغییر رویکرد سازمان ثبت احوال، امکان استعلام اشخاص حقیقی با داشتن سال تولد و کد ملی غیر فعال خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
بیمه آسیا" در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت"
زمانی که ویروس کرونا در ایران شیوع پیدا کرد نقش صنعت بیمه در زندگی روزمره مردم پررنگ‌تر شد. شرکت های بیمه با خدمات ویژه‌ای که برای روزهای همه‌گیری ویروس کرونا در نظر گرفتند توانستند شرایط سخت را برای بیمه شدگان خود تا اندازه‌ای آسان کنند.بیمه آسیا از میان شرکت های بیمه به عنوان بزرگترین شرکت بیمه در سطح کشور توانست با خدمات ویژه خود شرایط ایده‌آلی برای افراد تحت پوشش درنظر بگیرد؛همچنین مدیریت‌های به موقع و مثبت مدیرعامل بیمه آسیا هم سبب شد تا افراد تحت پوشش این بیمه در زمان شیوع ویروس کرونا از خدمات ویژه آن نهایت استفاده را ببرند.*توزیع لباس‌های ایزوله کادر درمانی به ۲۷ استاندر زمان شیوع ویروس کرونا کادر درمانی سراسر کشور با نبود لباس ایزوله دست و پنجه نرم می‌کردند و در این راستا بسیاری از کادردرمانی …
چرا کارگاه‌ها ناچار به کاهش نیرو می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / کار / کارگر / سلامت شغلی / دو شغله‌ها / اشتغال / بیکاری / بیمه / شرکت های بیمه / طرح نظام بیمه سلامت / صندوق بازنشستگی
چرا کارگاه‌ها ناچار به کاهش نیرو می‌شوند؟
محسن ایزدخواه کارشناس حوزه کار و تامین اجتماعی نزدیک یک سال پیش میهمان کافه خبر خبرآنلاین بود؛ وی معتقد است: اصلاحاتی باید در سن، سابقه و نحوه حق بیمه صورت گیرد تا بتوان بحران صندوق‌های بیمه‌ای را با تاخیر روبه‌رو کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
انتخاب دبیر جدید کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران
داود شکری مدیر روابط عمومی بیمه "ما" با رای اکثریت مدیران روابط عمومی شرکت های بیمه بعنوان دبیر جدید کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران انتخاب شد.به گزارش تفاهم آنلاین،جلسه کارگروه روابط عمومی با حضور دکتر کریمی، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و همچنین مصطفی زندی مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی، در محل سالن کنفرانس سندیکا برگزار گردید و با رای اکثریت مدیران روابط عمومی شرکتهای بیمه داود شکری بعنوان دبیر جدید کارگروه تخصصی روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران انتخاب شد. وی پیش از این با تصویب اعضای شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور به عنوان” سخنگوی شورا”منصوب شده بود . وی در گفت و گو با خبرنگار ما، در خصوص مهمترین برنامه اش دراین سمت گفت: امیدوارم با همکاری دوستانم در روابط عمومی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
ارائه حق بیمه رقابتی در بیمه درمان با کنترل ضریب خسارت امکان پذیر است
مدیر بیمه‌های اشخاص شرکت بیمه تجارت‌نو اعلام کرد: در حال حاضر این شرکت بیمه‌ای با تعداد زیادی از مراکز تشخیصی و درمانی در سراسر کشور قرار داد داشته و در حوزه انعقاد قرارداد با مراکز درمانی در رتبه چهارم، پس از شرکت‌های قدیمی صنعت بیمه کشور قرار دارد.منا عروجی در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین، گفت: تجارت‌نو از اواخر پاییز ۹۷ ضمن استقلال در بررسی و تحلیل  خسارت درمان، وارد انعقاد قرارداد با مراکز درمانی سراسر کشور به صورت گسترده شده است.وی با اشاره به” ثبت حق بیمه‌ها به تفکیک پوشش و خسارت‌های بخش درمان با جزئیات در سیستم‌های این شرکت بیمه‌ای” ادامه داد: روند موجود سبب شده تا اطلاعات و داده های لازم جهت اکچوئری و نرخ های هر پوشش بدون هیچ اشتباهی، صحیح  به‌دست آید.مدیر بیمه های اشخاص شرکت بیمه تجارت نو …
راه و رسم بیمه شدن زنان خانه‌دار اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / تامین اجتماعی / بیمه / شرکت های بیمه / سازمان تامین اجتماعی
راه و رسم بیمه شدن زنان خانه‌دار اعلام شد
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران شرایط بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار را تشریح کرد.
پذیره ‌نویسی صندوق‌های قابل معامله واسطه‌گری مالی یکم (ETF) در بانک پارسیان
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / امور اقتصادی و دارایی / ایران / دولت / شرکت های بیمه / ملت
پذیره ‌نویسی صندوق‌های قابل معامله واسطه‌گری مالی یکم (ETF) در بانک پارسیان
پذیره نویسی واحدهای این صندوق در بانک پارسیان، از روز 99/02/15 شروع و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ادامه خواهد داشت.
سهم علی‌الحساب شرکت‌های بیمه از عوارض پرداختی وضع شده بر بیمه شخص ثالث
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بیمه شخص ثالث / جدول / راهداری و حمل و نقل جاده / شرکت های بیمه / نیروی انتظامی
سهم علی‌الحساب شرکت‌های بیمه از عوارض پرداختی وضع شده بر بیمه شخص ثالث
ایلنا: رییس شورای عالی بیمه در نامه ای سهم علی الحساب هر یک از شرکت های بیمه را از عوارض وضع شده به بیمه شخص ثالث اعلام کرد.
تمدید خودکار ۲میلیون بیمه شخص ثالث با مهلت پرداخت نیمه اردیبهشت
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / بیمه مرکزی / بیمه شخص ثالث / بیمه / شرکت های بیمه
تمدید خودکار ۲میلیون بیمه شخص ثالث با مهلت پرداخت نیمه اردیبهشت
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: صاحبان خودروهایی که بیمه نامه شخص ثالث آنها در بازه زمانی ۲۱ اسفند تا ۱۵ اردیبهشت منقضی می‌شود می توانند الکترونیکی پرداخت کنند.
تمدید الکترونیکی بیمه‌نامه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو/ شرکت‌های خودروسازی بدهی‌های خود را پرداخت کردند/ بیماران کرونایی با ارایه اسناد هزینه‌های درمان را دریافت کنند
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / پول / خودرو / شرکت های بیمه / هزینه های درمان / برنامه ریزی
تمدید الکترونیکی بیمه‌نامه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو/ شرکت‌های خودروسازی بدهی‌های خود را پرداخت کردند/ بیماران کرونایی با ارایه اسناد هزینه‌های درمان را دریافت کنند
ایلنا: رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: از ۲۱ اسفند ماه تا ۱۵ اردیبهشت ماه بیمه‌نامه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سطح کشور به صورت غیرحضوری و الکترونیکی تمدید…
رئیس کل بیمه مرکزی در آیین افتتاح شرکت بیمه باران:بیمه نامه زندگی در واقع
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
رئیس کل بیمه مرکزی در آیین افتتاح شرکت بیمه باران:بیمه نامه زندگی در واقع "سند حیات" است
رییس کل بیمه مرکزی با تبریک عید نیمه شعبان به اهمیت اطمینان بخشی و ایجاد فضای روانی امن در جامعه نسبت به ضرورت افزایش ضریب نفوذ بیمه های زندگی در کشور تاکید کرد و افزود: حفظ اشتغال موجود و تلاش برای ورود نیروهای جوان، مبتکر و مسلط به علم روز از برنامه های جدی صنعت بیمه به شمار می رود که تمامی شرکت های بیمه باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
حمایت از نمایندگان فروش در مقابل آسیب اقتصادی کرونا
نمایندگان بیمه تجارت‌نو در شرایط خاص اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا تحت حمایت شرکت قرار می‌گیرند.به گزارش روابط عمومی؛ طبق مصوبه هیئت مدیره بیمه تجارت‌نو با توجه به اجرای طرح قرنطینه که تبعات اقتصادی را برای کسب و کارها درپی داشته، به میزان ۲ ماه متوسط کارمزد سال ۹۸ نمایندگان به عنوان «علی‌الحساب کارمزد» به آنها پیش پرداخت می شود.بنابر این گزارش؛ حمایت از نمایندگان شبکه فروش که در میان شرکت های بیمه‌ای برای نخستین بار توسط تجارت نو صورت گرفته تا پایان شرایط موجود ادامه خواهد داشت.
افزایش تعداد شرکت‌های بیمه مجاز به قبولی اتکایی
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / بیمه / بیمه اتکایی / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه
افزایش تعداد شرکت‌های بیمه مجاز به قبولی اتکایی
بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را تا روز نهم فروردین ماه ۱۳۹۹ منتشر کرد که براساس آن ۷ شرکت بیمه عمومی و ۲ شرکت اتکایی مجوز قبولی بیمه اتکایی دارند.
آخرین تصمیم درباره نحوه حضور کارمندان در ادارات و بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / کار / کارگر / ویروس کرونا / بیمه / شرکت های بیمه
آخرین تصمیم درباره نحوه حضور کارمندان در ادارات و بانک‌ها
بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای اعلام شد، بخشنامه نحوه حضور کارمندان در ادارات، بانک‌ها و بیمه‌ها تا ۲۰ فروردین ۹۹ تمدید شد.
توضیح بیمه مرکزی درباره صدور بیمه نامه شخص ثالث خودرو
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / بیمه / شرکت های بیمه / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی
توضیح بیمه مرکزی درباره صدور بیمه نامه شخص ثالث خودرو
بیمه مرکزی با ارسال پیامک به آن تعداد از بیمه گذاران که به صورت الکترونیکی و یا حضوری جهت اخذ بیمه نامه اقدام کرده، ولی بیمه نامه خودرو ایشان به دلیل عدم تخصیص کد یکتا در سامانه سنهاب صادر نشده است، اطمینان داد که هیچگونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
نهایی شدن دستورالعمل پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / بیکاری / تامین اجتماعی / بیمه / شرکت های بیمه / سازمان تامین اجتماعی
نهایی شدن دستورالعمل پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا
دستورالعمل نحوه پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا توسط وزارت کار و تامین اجتماعی نهایی شد.
بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه / بیمه شخص ثالث
بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند
بیمه مرکزی اعلام کرد: بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند.
خدمات بیمه غیرحضوری شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / بیمه / شرکت های بیمه / بیمه مرکزی / ویروس کرونا
خدمات بیمه غیرحضوری شد
طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی نیازی به حضور فیزیکی نمایندگی‌ها و کارگزاران رسمی بیمه در دفاتر خود نیست.
ارائه کلیه خدمات بیمه ای به صورت غیرحضوری به همه شرکت ها ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / بیمه مرکزی / شرکت های بیمه / صنعت بیمه
ارائه کلیه خدمات بیمه ای به صورت غیرحضوری به همه شرکت ها ابلاغ شد
بر اساس بخشنامه جدید بیمه مرکزی نیازی به حضور فیزیکی نمایندگی‌ها و کارگزاران رسمی بیمه در دفاتر خود تا ۱۵ اردیبهشت نیست.
جزئیات ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / بیمه / شرکت های بیمه / کارگر / بیکاری
جزئیات ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری
تسنیم نوشت: مطابق قانون بیمه بیکاری کارگرانی که به دلیل ابتلا به کرونا یا تعطیلی بنگاه می خواهند از بیمه بیکاری استفاده کنند، برای ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری ۳۰ روز مهلت دارند.
دولت امسال چند مدل یارانه پرداخت می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / هدفمندسازی یارانه​‌ها / یارانه / توزیع نقدی یارانه / بیمه / شرکت های بیمه / یارانه معیشتی / فرهاد دژپسند / ویروس کرونا
دولت امسال چند مدل یارانه پرداخت می‌کند؟
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، حمایت‌های دولت از مردم گسترده‌تر شد که از جمله پرداخت کمک معیشتی به سه میلیون نفر از هموطنانی که به دلیل از دست رفتن مشاغل خود در این شرایط امرار معاش آنها دچار مشکل شده است.
جزئیات افزایش نرخ بیمه شخص ثالث از زبان وزیر اقتصاد
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / فرهاد دژپسند / بیمه / شرکت های بیمه / بیمه شخص ثالث / بودجه
جزئیات افزایش نرخ بیمه شخص ثالث از زبان وزیر اقتصاد
فرهاد دژپسند در گفت‌وگو با یک برنامه رادیویی، اظهار کرد: بیمه شخص ثالث از جمله بیمه‌هایی است که ضریب خسارت آن بالا و بالغ بر ۱۱۴ درصد و عملا میزان سود آن معادل صفر است.
مهلت اعلام خسارت خودرو به بیمه افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / بیمه / شرکت های بیمه / طرح نظام بیمه سلامت / ویروس کرونا / تصادفات رانندگی
مهلت اعلام خسارت خودرو به بیمه افزایش یافت
مهر نوشت: شرکت های بیمه برای کاهش مراجعات مردم مهلت اعلام خسارت را افزایش دادند.
تراز درآمد و خسارت شرکت‌های بیمه از حق بیمه شخص ثالث، منفی شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / بیمه شخص ثالث / بیمه مرکزی / تصادفات رانندگی
تراز درآمد و خسارت شرکت‌های بیمه از حق بیمه شخص ثالث، منفی شد
بیمه مرکزی اعلام کرد: درآمد وصل شده شرکت های بیمه از حق بیمه شخص ثالث در سال گذشته ۱۱.۱ هزار میلیارد تومان و خسارت پردخت شده به بیمه گذاران، ۱۲.۷ هزار میلیارد تومان بوده است.
حق بیمه شخص ثالث پراید چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / بیمه / بیمه شخص ثالث / شرکت های بیمه
حق بیمه شخص ثالث پراید چقدر است؟
شورای عالی بیمه نرخ حق‌بیمه پایه بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۹ را برای تمامی وسایل نقلیه ۳ درصد بیش از نرخ‌های مورد عمل سال ۱۳۹۸ تعیین کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •