شنبه, ۳ اسفند, ۱۳۹۸ / 22 February, 2020
شرکت گاز
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی
ایلنا / ۸ ساعت قبل / اقتصادی
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی
مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال و با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مزبور در روز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ انجام می‌شود.
تولید دستگاه نشت یاب گاز/ حساسیت به ۱۲ نوع گاز قابل اشتعال
مهر / ۲ روز قبل / فناوری
تولید دستگاه نشت یاب گاز/ حساسیت به ۱۲ نوع گاز قابل اشتعال
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت و تولید دستگاه نشت یابی شدند که به ۱۲ نوع گاز قابل اشتعال حساسیت دارد.
  شرکت دانش بنیان  پارک علم و فناوری  گلستان
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
تابناک / ۲ روز قبل / ...
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی تحریم اولویت برداشت نفت و گاز از میادین مشترک است، گفت: در شرایط تحریم به دنبال حفظ و سپس افزایش تولید در میادین مشترک هستیم.
نشت گاز از خط لوله تقویت فشار مارون/وضعیت تحت کنترل است
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
نشت گاز از خط لوله تقویت فشار مارون/وضعیت تحت کنترل است
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون با اشاره به حادثه نشت گاز از خط لوله تقویت فشار گاز این شرکت گفت: در حال حاضر عملیات در این خط کاملا تحت کنترل و خط تخلیه شده است.
وزارت نیرو تمایلی به مصرف سوخت مازوت ندارد
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
وزارت نیرو تمایلی به مصرف سوخت مازوت ندارد
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهسازی نیروگاه‌ها و محیط زیست شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: اگر گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها تامین شود، وزارت نیرو هیچ تمایلی به مصرف مازوت به عنوان سوخت ندارد.
  سازمان حفاظت محیط زیست  کارگروه کاهش آلودگی هوا
تجهیزات فرسوده نفتی نوسازی می‌شوند
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
تجهیزات فرسوده نفتی نوسازی می‌شوند
تهران- ایرنا - معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران، بازسازی و نوسازی تاسیسات نفتی را از جمله اولویت‌های این شرکت در مسیر تحقق تولید ایمن و پایدار نفت و گاز در کشور برشمرد و گفت:‌ در مرحله تاسیسات فرآورشی، دو مبحث بازسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده نفتی در حال پیگیری است.
پالایشگاه گاز بیدبلند در آستانه راه‌اندازی/ احداث بزرگترین پتروشیمی کشور بعد از ۱۴۰۲
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
پالایشگاه گاز بیدبلند در آستانه راه‌اندازی/ احداث بزرگترین پتروشیمی کشور بعد از ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از آماده افتتاح شدن پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: مگاپروژه ای بسیار بزرگ به اسم پتروشیمی هرمز بعد از ۱۴۰۲ احداث خواهد شد که این پروژه، بزرگترین پروژه پتروشیمی کشور خواهد بود.
ثبت رکورد جدید انتقال گاز در سرمای اخیر
تابناک / ۳ روز قبل / ...
ثبت رکورد جدید انتقال گاز در سرمای اخیر
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: در سرمای ۲۰ روز اخیر رکورد تازه‌ای در مقدار انتقال گاز کشور ثبت شد.
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
کوتاه از دنیای انرژی
میزان|مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: قیمت پایین گاز در کشور، رغبتی برای صرفه جویی در میان مشترکان ایجاد نمی‌کند
  انرژی  ایران  شرکت ملی گاز  صرفه جویی  گاز
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
محصور میان نفت و زباله
[لیلا مهداد] همسایگی‌شان چهل ساله شد. از همان وقت که پیت‌ها از نفت چاه پر می‌شدند و آتش می‌گرفتند برای آزمایش تا امروز که لوله‌ها از جلوی «صُفیره» روی زمین خزیده و رفته‌اند تا پشت روستا. لوله‌های پیر به جیرجیر افتاده‌ و شده‌اند بلای جان زمین‌های کشاورزی تا بذرها، جان جوانه‌زدن نداشته باشند. هشتاد خانوار «صُفیره» در بخش غیزانیه اهواز چشم‌شان به زمین‌هاست، برای کاشت و برداشت روزی‌، اما آب نمک‌زدایی، چاه‌ها و لوله‌های نفت جان زمین‌ها را گرفته‌اند. اهالی گاز و نفت و سوختن فیلترها را مشکل امروز و دیروز «صُفیره» نمی‌‌دانند. آنها چند وقتی است با بو و دود پسماندی …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
عملکرد شرکت گاز نشانگر گام های اثربخش در تامین نیازهای مردم است
تبریز – فلاح: استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح 157 طرح و پروژه گازرسانی در استان گفت: عملکرد شرکت گاز، نشانگر گام های اثربخش در تامین نیازهای مردم و زیرساخت های استان است.استاندار افزود: مقایسه سطح رفاه کنونی مردم و برخورداری از امکاناتی نظیر آب شرب، برق و گاز و... با دوران قبل از انقلاب اسلامی، حاکی از دستاوردهای مهم این نظام دینی و ملّی برای اقشار محروم می باشد.پورمحمّدی با اشاره به دسیسه های فتنه گرانه دشمن در هدف قرار دادن مردم سالاری دینی، تصریح کرد: اکنون زمانی است که می بایست به دور از تفرقه و با وفاق ملّی در مقابل استثمار و استعمار قد علم کنیم و با حضور گسترده در صحنه های انقلاب و انعکاس امید و وحدت در بین مردم، تمامی فتنه های دشمن را دفع نماییم.مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است. سید عبداله موسوی در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
اهداء لوح افتخاربه مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال وبختیاری
شهرکرد خبرنگار ابتکار : باتوجه به خدمات شرکت گاز استان و تلاش و پیگیری های مستمر و مسئولانه مدیرعامل محترم در خصوص مسئولیت های اجتماعی ، انسانی و محیط زیستی سیامک حیدری از سوی بزرگترین و قدیمی ترین سازمان مردم نهاد استان شایسته تقدیر و گواهی افتخار بعنوان قهرمان مسئولیت های اجتماعی در سال ۱۳۹۸ استان صادر گردیدبه گزارش خبرنگار ما درطی سال جاری یکی ازبزرگترین پروژههای گاز رسانی استان درمناطق صعب العبور کوهستانی وگردنه سخت گذر چارطاق بعنوان یکی از دشوارترین پروژه های گازرسانی قبل وپس ازانقلاب درسطح کشور توسط این شرکت دردهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر دویست میلیارد ریال با 69هزارمترشبکه توزیع 22 کیلومترخط تغذیه psi وسه ایستگاه تقلیل فشاربه بهره برداری رسید ما حصل این پروژه بهرمندی 22 روستا ب یک …
توقف فعالیت نیروگاه شهید منتظری به دلیل کمبود گاز
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
توقف فعالیت نیروگاه شهید منتظری به دلیل کمبود گاز
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه اکنون نیروگاه شهید منتظری اصفهان به دلیل محدودیت تامین گاز، فعال نیست، گفت: در حال حاضر برخی نیروگاه های استان به سمت مصرف گاز مایع رفته اند و مقدار اندک حدود ۳ میلیون مترمکعب در شبانه روز مصرف می کنند.
  استانی-اقتصادی  نیروگاه  گاز  گازرسانی  قطعی برق
کیش پشتیبان اصلی شرکت های نفت و گاز در منطقه است
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
کیش پشتیبان اصلی شرکت های نفت و گاز در منطقه است
مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش با ظرفیت های ارزشمند در سطح ملی و حضور اندیشمندان جوان و تولیدکنندگان فعال در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به هاب منطقه تبدیل شده است.
  استانی-شهرستانها  اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
از مصدق تا ساختمان نخست‌وزیری
مهم‌ترین اقدام ایشان که بسیار مشهور است پس از ملی کردن صنعت نفت رقم خورد. در آن زمان انگلستان که بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران بود، نفت کشور را تحریم کرد و در برابر این تصمیم ناوهای جنگی خود را به آستانه بندر آبادان و خرمشهر آورد که آرایش نظامی و جنگی در برابر ایران بود. پس از لغو خرید نفت توسط کشورهای دیگر، مصرف آن به ‌شدت پایین آمد. از سوی دیگر لوازم نفت‌سوز از قبیل اجاق و بخاری در کشور فوق‌العاده کم بود و آن تعدادی که در کشور وجود داشت توسط شرکت والور انگلستان به ایران وارد می‌شد، بنابراین، این تعداد از لوازم نفت‌سوز کفاف هزینه‌های نگهداشت چاه‌های نفت را نمی‌داد. مرحوم عالی‌نسب در ملاقاتی که با دکتر مصدق داشت، خاطرنشان کرد که برای کارکرد …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
کارخانه بزرگ نساجی مازندران گازرسانی شد
آیین گازرسانی بزرگترین کارخانه نساجی در مازندران همزمان با دهه فجر به سرانجام رسید.طرح گازرسانی به کارخانه بزرگ نساجی مازندران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی عصر دوشنبه در قائمشهر به بهره برداری رسید.جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران در این مراسم، گازرسانی به واحدهای صنعتی و صنایع را برای رونق و احیای تولید از جمله پروژه های در دست اقدام برشمرد و گفت: این طرح رونق تولید و اشتغال زایی را منجر خواهد شد.وی هزینه گازرسانی به کارخانه نساجی را با توجه به نصب و ایجاد ایستگاه تقویت فشار 3 میلیارد ریال اعلام کرد.یحیی یوسف پور فرماندار قائمشهر نیز با اشاره به تلاش های بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل برای احیای کارخانه نساجی، اظهار داشت: اجرای طرح گازرسانی منجر به رونق تولید در کارخانه …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
بهره برداری از پروژه گازرسانی صنعتی در گلپایگان
اصفهان -راعی : همزمان با چهل و یکمین سالروز فجر پیروزی انقلاب پروژه گازرسانی به فاز دوم شهرک صنعتی گلپایگان به بهره برداری رسید.پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی گلپایگان با اجرای دو ایستگاه تقلیل فشاربا ظرفیت20 هزار متر مکعب در ساعت و 2 هزار و 400 متر شبکه تغذیه با حضور معاون امور اقتصادی استاندار اصفهان،فرماندار شهرستان گلپایگان، مسئولان محلی این شهرستان و مدیرعامل شرکت گاز استان به بهره برداری رسید.مصطفی علوی، گفت: در فاز نخست گازرسانی به شهرک صنعتی گلپایگان حدود 100 واحد تولیدی گاز دار شدند و در حال حاضر سالانه بیش از 11 میلیون متر مکعب گاز مصرف می کنند.وی، با بیان اینکه در فاز دوم این پروژه 50 واحد تولیدی متقاضی استفاده از گاز طبیعی هستند، افزود: هم اکنون 20 هزار متر مکعب در ساعت ظرفیت تامین …
بومیان کانادا: در سرزمین ما خط لوله نسازید/ لغو سفر خارجی نخست وزیر کانادا
عصرایران / ۵ روز قبل / بین‌المللی
بومیان کانادا: در سرزمین ما خط لوله نسازید/ لغو سفر خارجی نخست وزیر کانادا
جوامع بومی در کانادا در دو هفته گذشته برخی از خطوط اصلی و کلیدی ریلی را در اعتراض به پروژه خطوط لوله گاز "گس‌لینک" شرکت "بریتیش کلمبیا" کانادا بستند.
رجزخوانی گازپروم روسیه برای آمریکا
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / اقتصادی
رجزخوانی گازپروم روسیه برای آمریکا
فارس به نقل از اسپوتنیک نوشت: سخنگوی شرکت گازپروم روسیه به وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد هنوز برای نتیجه گرفتن از تحریم‌های اعمال شده علیه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم ۲ زود است.
  روسیه  گاز  گازپروم  ایالات متحده آمریکا
آئین گشایش همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در کیش
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
آئین گشایش همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در کیش
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، از وجود شرکت های پشتیبانی فعال در حوزه نفت و گاز در جزیره خبر داد.
  ایران  پتروشیمی  صنعت  نفت  نفت و گاز
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
افت فشار گاز عامل قطع برق
تغییر سیاست وزارت نفت در تامین سوخت نیروگاه‌ها باعث شد از دیروز خاموشی‌های اضطراری در برخی شهرهای ایران به‌ویژه نقاطی از تهران رخ دهد. سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با همشهری از تلاش‌ها برای رفع مشکل قطع پراکنده برق در برخی نقاط کشور خبر داد و تأکید کرد: تلاش وزارت نیرو و به‌ویژه شرکت توانیر این است که دیگر خاموشی رخ ندهد. مصطفی رجبی مشهدی،  دلیل قطع برق پراکنده را در نقاط کشور ناشی از افزایش کم سابقه مصرف گاز به‌ویژه به‌دلیل برودت شدید هوا در نیمه شمالی کشور اعلام کرد که باعث شد تا اولویت اختصاص …
کاهش تولید برق ناشی از کمبود سوخت/ خاموشی اضطراری دادیم تا شبکه برق ناپایدار نشود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
کاهش تولید برق ناشی از کمبود سوخت/ خاموشی اضطراری دادیم تا شبکه برق ناپایدار نشود
سرانجام هشدارهای شرکت توانیر مبنی بر اینکه کاهش تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها موجب کمبود تولید برق و احتمال خاموشی خواهد شد به واقعیت تبدیل شد.
غول‌های نفتی برای اکتشاف به مصر می‌روند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
غول‌های نفتی برای اکتشاف به مصر می‌روند
مصر با پنج شرکت انرژی بزرگ برای اکتشاف نفت و گاز در آبهای عمیق ساحل غربی خود در دریای مدیترانه به توافق اولیه رسید.
  اکتشاف نفت و گاز  مصر
اختصاص گاز به صنایع خراسان شمالی محدودتر شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
اختصاص گاز به صنایع خراسان شمالی محدودتر شد
معاون توزیع گاز شرکت گاز خراسان شمالی از محدودتر شدن اختصاص گاز به صنایع این استان خبر داد.
  استانی-اقتصادی  مصرف گاز  خراسان شمالی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
۱7 طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسید
اراک ـ کمال‌آبادی: مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنای استان مرکزی گفت : ۱۷ طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسیدبه گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی مصطفی آمره مدیرعامل شرکت گفت: ۱۷طرح عمرانی که با اعتباری بالغ بر ۲۲۲میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال اجرا شده‌اند،همزمان با دهه مبارک فجر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقاط مختلف این استان به بهره‌برداری رسید.وی بیان کرد : شبکه برق ۲۰کیلوولت زمینی فشار متوسط وخط انتقال فاضلاب شهرک صنعتی مامونیه، خط انتقال آب شهرک صنعتی زاویه، شبکه جمع‌آوری و توزیع فاضلاب شهرک صنعتی پرندک، تکمیل شبکه توزیع گاز ساوه و زیرسازی جدول گذاری ناحیه صنعتی نوبران از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی شهرک‌های صنعتی استان مرکزی در …
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: با افزایش بیش از ۲۰ درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر، مجموع مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری دیروز (چهارشنبه، ۲۳ بهمن ماه) به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسید.
  گاز  شرکت ملی گاز  مصرف سوخت
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
حیاط دولت
سخنگوی دولت: تا سال ۱۴۰۰ هر خبری درباره استعفای رئیس‌جمهوری را تکذیب می‌کنیم [ایسنا] سخنگوی دولت گفت: «تا سال۱۴۰۰ هر خبری درباره استعفای رئیس‌جمهوری را تکذیب می‌کنیم.» علی ربیعی در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت درباره شایعه استعفای رئیس‌جمهوری اظهار کرد: «قبلا نوشته‌ام که تا دوازدهم مرداد ۱۴۰۰ دولت در کنار مردم است و نگاه رو به جلو هم دارد. از این پس هم هر شایعه‌ای درباره استعفای رئیس‌جمهوری را پیشاپیش تکذیب می‌کنیم.» او درباره اظهارات رئیس‌جمهوری درباره جمهوریت در روز بیست‌ودوم بهمن خاطرنشان کرد: «ما که جمهوریت نو نداریم. ما همان جمهوریتی را می‌خواهیم که امام خمینی(ره) درباره آن گفتند، نه یک کلمه بیشتر و …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
تا ۱۴۰۰ هر خبری درباره استعفای رئیس‌جمهوری را تکذیب می‌کنیم
علی ربیعی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره شایعه استعفای رئیس‌جمهوری اظهار کرد: قبلا نوشته‌ام که تا ۱۲مرداد ۱۴۰۰ دولت در کنار مردم بوده و نگاه رو به جلو هم دارد. از این پس هم هر شایعه‌ای درباره استعفای رئیس‌جمهوری را پیشاپیش تکذیب می‌کنیم.به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت در رابطه با اظهارات رئیس‌جمهوری درباره جمهوریت در روز 22 بهمن خاطرنشان کرد: ما که جمهوریت نو نداریم. ما همان جمهوریتی می‌خواهیم که امام خمینی(ره) درباره آن گفتند، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر؛ یعنی جمهوریتی که اساس آن رای آزادانه مردم باشد. هرجا که صندوق‌ها پایه‌های تغییر باشند، ثبات ایجاد می‌شود. نظام ما هم صندوق‌محور بوده‌ و ما باید به صندوق‌ها وفادار باشیم، زیرا صندوق‌ها، ثبات و پیشرفت کشور را تامین می‌کنند. در هر جامعه‌ای …
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بین‌المللی
انفجار مهیب در یکی از پالایشگاه‌های عظیم آمریکا+فیلم
به گزارش فارس، رسانه‌های خبری از وقوع انفجار در یک پالایشگاه نفت و گاز شرکت «اکسان موبیل» در آمریکا خبر دادند.
  انفجار در آمریکا  انفجار در پالایشگاه آمریکا
پرواز ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
پرواز ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن‌ماه) کل مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری کشور به ۵۹۰ میلیون مترمکعب رسید که رشدی ۲۰ درصدی را نسبت به روزهای گذشته نشان می‌دهد.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
مصرف ۵۹۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در استان گیلان علیرغم بارش سنگین برف، قطعی گاز وجود ندارد، گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در کشور ۵۹۰ میلیون مترمکعب بوده است .
گاز هیچ استانی قطع نشده است/ دیروز 590 میلیون متر مکعب گاز مصرف شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
گاز هیچ استانی قطع نشده است/ دیروز 590 میلیون متر مکعب گاز مصرف شد
ایلنا: سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، میزان مصرف گاز را در روز گذشته حدود 590 میلیون متر مکعب در بخش خانگی اعلام کرد.
  ایران  بارش برف  شرکت ملی گاز  گاز  برف و کولاک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
افتتاح گازرسانی به 6روستای منطقه الموت در ایام دهه فجر
با حضور استاندار قزوین، مدیرعامل شرکت گاز استان و هیات همراه؛ گازرسانی به 6روستای منطقه الموت انجام شد.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در مراسم افتتاح اظهارکرد: روستاهای بهرام آباد، سالار کیا، تاج دره، چرشدره در منطقه الموت غربی و روستاهای بوکان، شترخان، در منطقه الموت شرقی با صرف هزینه ای بالغ بر 37میلیارد و 500میلیون ریال به شبکه سراسری گاز متصل شدند.بوشهری افزود: با گازرسانی به این 6 روستا 312خانوار روستایی به جمع مشترکین شرکت گاز پیوستند که به این ترتیب تعداد خانوارهای گازدار منطقه الموت به 3450خانوار رسیده است.وی یادآور شد: در سالهای اخیر خط انتقال گاز به منطقه الموت افتتاح شد که با اجرای این پروژه دو شهر رازمیان و معلم کلایه و 63روستای …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
احصای 800 نیاز برای گردهمایی فناورانه نفت
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با همکاری شرکت ملی نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی گاز ایران، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌‌آپ‌های حوزه نفت را از 27 تا 29 بهمن در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌کند.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
مصرف گاز رکورد شکست
 غلامرضا مشایخی مدیر هماهنگی امور گاز رسانی شرکت ملی گاز کشور در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شبکه گازرسانی کشور باتوجه به برودت هوا و بارش برف بخصوص در مناطق سردسیر کشور گفت: با توجه به شرایط فعلی در بخش تولید، انتقال و توزیع همچنان همه همکاران منسجم پای کار هستند تا بتوانند گاز را از مبادی تولید به مبادی مصرف برسانند و خوشبختانه با تمهیدات انجام شده در تولید و توزیع، قطع گاز در هیج کجای کشور گزارش نشده است.
  صادرات گاز  مصرف گاز  مصرف گاز خانگی
تامین پایدار گاز نیروگاه‌های شمال کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
تامین پایدار گاز نیروگاه‌های شمال کشور
تهران - ایرنا - مدیر دیپچینگ شرکت ملی گاز ایران از پایداری شبکه گاز در استان‌های شمالی کشور با وجود بارش برف سنگین خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از قطع برق در این مناطق نیز، گازرسانی به نیروگاه‌ها، در دستور کار قرار دارد.
شعله‌ور شدن بخاری زنجانی‌ها در اثر سرما
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
شعله‌ور شدن بخاری زنجانی‌ها در اثر سرما
مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز زنجان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان مصرف شده است.
  استانی-اقتصادی  زنجان  شرکت گاز
۱۵۷ طرح گازرسانی در آذربایجان‌شرقی افتتاح و کلنگ‌زنی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
۱۵۷ طرح گازرسانی در آذربایجان‌شرقی افتتاح و کلنگ‌زنی شد
تبریز- ایرنا- در نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی تعداد ۱۵۷ طرح گازرسانی با سرمایه‌گذاری ۷۹۲ میلیارد ریال در آذربایجان‌شرقی افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
  شرکت گاز استان آذربایجان شرقی  آذربایجان شرقی  افتتاح طرح  دهه فجر
گرمابخشی انقلاب در نقاط صفر مرزی/کردستان پیشگام در گازرسانی است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
گرمابخشی انقلاب در نقاط صفر مرزی/کردستان پیشگام در گازرسانی است
سنندج – تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ نقطه ای در کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند نبود ولی امروز شاخص های بهره مندی در مناطق شهری و روستای استان از میانگین کشوری بیشتر است.
  گازرسانی روستایی  شرکت گاز کردستان  احمد فعله گری  دهه فجر
تولید روزانه یک میلیون بشکه‌نفت از میادین غرب‌کارون تا سال۱۴۰۴
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تولید روزانه یک میلیون بشکه‌نفت از میادین غرب‌کارون تا سال۱۴۰۴
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: تولید روزانه نفت از میدان‌های نفتی مستقل و مشترک واقع در غرب کارون در خوزستان، بر اساس هدفگذاری‌صورت گرفته قرار است تا سال ۱۴۰۴ به یک میلیون بشکه در روز برسد.
  عراق  گاز  شرکت ملی نفت ایران
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تهدید امنیت غذایی با توقف تولید کود اوره
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از توقف مجدد تولید کود اوره توسط شرکت‌های پتروشیمی به علت قطع خوراک گاز اظهار نگرانی کرد و گفت: ادامه قطع گاز شرکت‌های پتروشیمی تولیدکننده کود اوره موجب کاهش تولید محصولات بخش کشاورزی خواهد شد بنابراین این امر تهدیدی برای امنیت غذایی کشور است.
لزوم صرفه‌جویی در گاز برای پایداری برق
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
لزوم صرفه‌جویی در گاز برای پایداری برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: برای پایداری شبکه برق و گاز در روزهای سرد باید صرفه‌جویی انجام شود.
  استانی-اقتصادی  شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان  علیزاده  وزارت نیرو
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
تهران، بدون عابران پیاده
زهرا داستانیعابران پیاده سهمی از خیابان‌های تهران ندارند. اغلب پیاده‌راه‌ها در تهران به بن‏بست می‌رسند. اگر فضایی باشد خودروسواران آن را برای پارک خودروشان مناسب می‌بینند یا دستفروشان آن را برای پهن کردن بساط‏شان. به هر حال پیاده‌راهی وجود ندارد که بتواند شما را تا انتهای مسیر همراهی کند. معدود پیاده‌راهی هم که نیمچه عرضی دارد، کمی جلوتر با موانعی کم‏عرض‌تر می‌شود یا سرآخر با دیواری از مصالح ساختمانی دپو‏شده پایان می‌یابد. اگر سرتان به رگلاتور گاز بیرون زده از دیوار نخورد یا پای‏تان به فلکه آب بیرون زده از آسفالت خیابان گیر نکند که زمین بخورید، احتمالا چاهی پیدا می‌شود که دریچه‌اش بلغزد و شما را به داخل بکشد. از همه اینها گذشته، رقابت سازمان‌های مختلف برای کندن پیاده‌راه‌های تهران تمامی ندارد. …
اعمال ۹۷ میلیارد معافیت گازبها در صورتحساب‌های مشترکین مناطق سیل‌زده لرستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
اعمال ۹۷ میلیارد معافیت گازبها در صورتحساب‌های مشترکین مناطق سیل‌زده لرستان
سرپرست شرکت گاز لرستان گفت: ۹۷ میلیارد ریال معافیت گاز بها در صورتحساب‌های مشترکین مناطق سیل‌زده استان اعمال شد.
  مناطق سیل زده  شرکت گاز لرستان  استانی-اقتصادی
فیرمکو اولین شرکت خدمات مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی است که موفق به دریافت استاندارد 34000 شد/ دستیابی به استانداردهای بالاتر را هدف‌گذاری کرده‌ایم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
فیرمکو اولین شرکت خدمات مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی است که موفق به دریافت استاندارد 34000 شد/ دستیابی به استانداردهای بالاتر را هدف‌گذاری کرده‌ایم
مدیرعامل شرکت فیرمکو (از شرکت‌های تابعه شستا) در خصوص جایزه استاندارد 34000 که شرکت فیرمکو موفق به اخذ آن شد، گفت: جایزه استاندارد 34000 جایزه‌ای است که به شرکت‌های رهسپار تعالی خصوصا در زمینه رهبری منابع انسانی اعطا می‌شود. شرکت فیرمکو امسال به عنوان اولین شرکت در حوزه مهندسی گاز، نفت و پتروشیمی موفق به دریافت این جایزه شده است.
  مهدی رضایی  فیرمکو  شرکت فیرمکو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
امضای تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان و شرکت ملی نفت ایران
رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان از انعقاد یک تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
پیمانکاران حتما برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر اقدام نمایند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
پیمانکاران حتما برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر اقدام نمایند
گواهینامه ایزو ، گواهینامه ای است که شرکت ها پس از پاس کردن الزامات استانداردهای بین المللی ایزو دریافت می کنند. در حال حاضر عموم سازمان ها و شرکت های دولتی و نیمه خصوصی کشور نظیر شرکت گاز ، شرکت آب و فاضلاب ، شهرداری ها ، پتروشیمی ها ، سازمان ها و ادارات دولتی ، بیمارستان ها ، مراکز مرتبط با فناوری اطلاعات و ... داشتن و ارائه گواهینامه ایزو مربوط به حوزه کاری خود را برای پیمانکاران خود الزامی کرده اند.
تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل در دولت دوازدهم گازرسانی می‌شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل در دولت دوازدهم گازرسانی می‌شوند
اردبیل - ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: تا پایان دولت دوازدهم تمامی روستاهای بالای ۲۰خانوار استان اردبیل گاز رسانی می شود .
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
مشعل گازرسانی به 5 روستای شهرستان رودبار برافروخته شد
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، با حضور فرماندار و امام جمعه رودبار و جمعی از مسئولین شرکت گاز استان گیلان، مشعل گاز در روستای ویه از توابع شهرستان رودبار برافروخته شد.به گزارش روابط عمومی گاز گیلان – بهروز مسعودی نیا معاون مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان گیلان در مراسم افتتاح گازرسانی به 5 روستای شهرستان رودبار ضمن عرض خیر مقدم به فرماندار و هیئت همراه گزارشی از وضعیت گازرسانی به روستاهای رودبار بیان نمود.وی اظهار داشت: برای گازرسانی به روستاهای خره پوه، ناوه، ویه، برآرود، یکنم و لاله دشت با جمعیتی بالغ بر 413 خانوار، بالغ بر 24 میلیارد ریال هزینه شده است.مسعودی نیا گفت: با گازدار شدن این روستاهای کوهستانی و صعب العبور در دهه فجر امسال، مجموع روستاهای گازدار رودبار به 136 روستا افزایش …
افزایش ۴۶ درصدی استخراج گاز در میدان شاه‌دنیز جمهوری آذربایجان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
افزایش ۴۶ درصدی استخراج گاز در میدان شاه‌دنیز جمهوری آذربایجان
باکو- ایرنا- شرکت بریتیش پترولیوم (بی‌پی) در سال ۲۰۱۹ میلادی در همکاری با چند شرکت انرژی خارجی حجم استخراج گاز طبیعی در میدان «شاه دنیز» جمهوری آذربایجان در دریای خزر را ۴۶ درصد افزایش داده است.
  دریای خزر  آذربایجان
غول اقتصادی؛ عاجز از تأمین هزینه‌های پارس جنوبی!
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ورزشی
غول اقتصادی؛ عاجز از تأمین هزینه‌های پارس جنوبی!
غول اقتصادی ایران از تأمین هزینه‌های پارس جنوبی در لیگ برتر برنمی‌آید! آن هم در حالی که سهم مردم شهر از حضور شرکت در منطقه نباید فقط بوی گاز و گوگرد باشد.
  پارس جنوبی جم  لیگ برتر ایران  ویژه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
خوزستان رتبه اول مدیریت مصرف برق در دو سال اخیر
در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح برق در خوزستان به اجرا رسیده وحدود هفت هزار میلیارد تومان پروژه دیگر نیز در دست اجرا استوزیر نیرو گفت: با محاسبات و ارزیابی های دقیقی که توسط ستاد وزارت نیرو صورت گرفته مشخص شد در تابستان ۹۷ و ۹۸ بطور مستمر خوزستان رتبه ی اول کشور در مدیریت مصرف برق را داشته که دستاورد بسیار بزرگی است.رضا اردکانیان روز ۱۵ بهمن ماه در آیین افتتاح هشت پروژه پست و خط شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور رئیس مجلس در پست شهید بقایی اهواز، اظهار کرد: اینکه بتوانیم حدود ۱۰ درصد از اوج بار خوزستان را که استانی صنعتی، کشاورزی، مرزی و گرمسیری است کاهش دهیم بدون اینکه وقفه ای در تولید رخ دهد و لطمه ای به آسایش و رفاه مردم وارد شود دستاورد بزرگی است که امیدواریم مستدام و پایدار …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
ساختمان مرکزی شرکت گاز استان قزوین افتتاح شد
در مراسمی با حضور هدایت‌اله جمالی پور استاندار و جمعی از مسئولان؛ ساختمان مرکزی شرکت گاز استان قزوین افتتاح شد.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در آیین افتتاح این ساختمان اظهارکرد: با توجه به توسعه گاز رسانی در شهر ها و روستاهای استان در سال های اخیر نیاز به ساختمانی متناسب با این توسعه و در شان و منزلت مشترکان استان و در راستای خدمات رسانی بهتر و مطلوب تر احساس می شد که در این خصوص با توجه به اخذ مصوبات لازم اجرای پروژه کلید خورد.بوشهری افزود: این پروژه در بهمن ماه سال95 در زمینی به مساحت سه هزارو 100متر مربع آغاز شد و در آذر ماه سال جاری تکمیل آن با هزینه بالغ بر 230میلیارد ریال به پایان رسید.بوشهری، با اشاره به اینکه درحال حاضر100درصد خانوار …
کشف چهار میدان نفتی در ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
کشف چهار میدان نفتی در ایران
شرکت ملی نفت ایران، به عنوان سردمدار تولید نفت و گاز در کشور، نقش کلیدی در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بازی می­کند، از این روی بخش مهمی از اهداف توسعه‌ای و اقتصادی ایران بر مبنای فعالیت‌های انجام شده در این شرکت بزرگ ملی تعریف شده است.
  نفت  قیمت نفت  وزارت نفت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
رعایت دمای رفاه ضامن گذر از زمستان سرد با جریان پایدار گاز است
تبریز - ماهان فلاح: رعایت دمای رفاه (18-21 درجه) مهمترین ضامن گذر از زمستان سرد سال با جریان پایدار گاز طبیعی است.سخنگوی شرکت گاز آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: با برودت هوای استان، مصرف گاز چندین برابر افزایش داشته است که تداوم این روند علاوه بر ایجاد محدودیت در بخش های صنعتی، زمینه ساز افت فشار گاز در بخش های خانگی نیز خواهد بود.غلامرضا قنبری با اشاره به شعار صرفه جویی کم مصرف کردن نیست، درست مصرف کردن است، افزود: دمای 18 تا 21 درجه مناسب ترین دمای فضای داخلی ساختمان ها بوده و هر شهروند در صورت رعایت این موضوع، شعار صرفه جویی را محقق نموده است.وی در ادامه به ضرورت رعایت نکات ایمنی در مصرف نیز اشاره و تصریح کرد: بدلیل کولاک احتمال انسداد مسیرهای دودکش و نشت مونواکسید کربن افزایش یافته، …
پوشش گازرسانی ۹۴ درصد روستاهای سرایان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
پوشش گازرسانی ۹۴ درصد روستاهای سرایان
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۹۴ درصد روستاهای شهرستان سرایان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که تا هفته دولت سال آینده به پوشش ۱۰۰ درصدی خواهد رسید.
  استانی-اجتماعی  گازرسانی
پایداری گاز در گروی صرفه‌جویی در مصرف است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
پایداری گاز در گروی صرفه‌جویی در مصرف است
مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان اینکه خوشبختانه آمار حوادث ناشی از گاز کاهش یافته است، گفت: راهکار پایداری گاز، صرفه‌جویی در مصرف است.
  گازرسانی روستایی  گاز رسانی  تولید گاز  قیمت گاز
«صفیره»، در محاصره آلودگی های نفتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / عکس
«صفیره»، در محاصره آلودگی های نفتی
ایرنا-اهواز- «صفیره» یکی از ده‌ها روستای بخش غیزانیه در 30 کیلومتری شرق اهواز است، که سال‌هاست با آلودگی نفتی دست به گریبان است.این بخش با بیش از 80 روستا و 26 هزار نفر جمعیت، محل تمرکز بزرگترین تولیدکنندگان نفت است. شرکت‌های نفت و گاز کارون، نفت و گاز مارون، پتروشیمی مارون واحد اهواز، واحدهای نمک زدایی و شرکت سیالات انگیزشی وابسته به شرکت ملی حفاری در غیزانیه فعالیت می‌کنند که هر کدام از اینها مشکلات زیست محیطی مربوط به خود را دارند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
بازار نفت، مبتلا به کرونا
کیمیا نجفیبا شیوع ویروس کرونا در دومین اقتصاد بزرگ دنیا، بازارهای مالی جهانی تحت تاثیر قرار گرفت. پس از این اتفاق، قیمت طلا وارد فاز صعودی شد، این در حالی بود که قیمت نفت نیز تحت تاثیر این ویروس با افت همراه شد و به پایین‌ترین سطح طی ۶ هفته اخیر کاهش یافت. با ادامه نگرانی‌ها درباره کاهش تقاضای نفت در چین در پی شیوع ویروس کرونا، افت قیمت نفت همچنان ادامه دارد و شیوع این ویروس همچنان تاثیر منفی خود را بر تقاضای نفت می‌گذارد.پس از شیوع ویروس کرونا رشد اقتصادی چین به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و طبق گفته کارشناسان، این اتفاق، اقتصاد کل دنیا را متاثر کرد. حالا قیمت نفت کاهش پیدا کرده و نگرانی‌ها را برای کاهش بیشتر تقاضا دوچندان می‌کند. هر چند که گفته می‌شود تدابیر چین برای کمک به اقتصاد خود ممکن است …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
راه عبور مطمئن از فصل سرما
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در اطلاعیه‌ای از مشترکان خود درخواست کرد با به‌کارگیری راهکارهای ساده، مصرف انرژی را کاهش دهند. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش مصرف انرژی کشور به‌دلیل کاهش دمای هوا و به‌منظور جلوگیری از افت فشار گاز، از آنجا که بخش قابل‌توجهی از گاز مصرفی کشور، صرف تولید در نیروگاه‌های برق می‌شود، ضروری است مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با رعایت اصول بهره‌وری انرژی و جلوگیری از مصارف مازاد، همراه و یاریگر خدمتگزاران خود در بخش تامین انرژی کشور باشند.
آغاز عملیات اجرایی ۹۸ پروژه گازرسانی در دهه فجر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
آغاز عملیات اجرایی ۹۸ پروژه گازرسانی در دهه فجر
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از آغاز عملیات اجرایی ۹۸ پروژه گازرسانی به صنایع در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: در ایام دهه فجر ۹۸ پروژه گازرسانی به صنایع استان همدان با ۱۲۸ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.
  شرکت گاز استان همدان  افتتاح پروژه در دهه فجر  گازرسانی  استانی-اقتصادی
محدودیت تامین گاز نیروگاه شهید منتظری اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
محدودیت تامین گاز نیروگاه شهید منتظری اصفهان
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه شب گذشته مصرف گاز بخش های مختلف استان از مرز ۷۰ میلیون مترمکعب گذشت که عمده آن در بخش خانگی با ۴۹ میلیون مترمکعب بود، گفت: به دلیل کاهش دمای هوا، با محدودیت مصرف گاز در برخی صنایع و نیروگاه شهید منتظری مواجه هستیم.
  استانی-اقتصادی  گازرسانی  مازوت  نیروگاه
گاز صنایع قطع می‌شود؛ اگر خانوارها مراعات نکنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
گاز صنایع قطع می‌شود؛ اگر خانوارها مراعات نکنند
مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان زنجان گفت: اگر میزان مصرف خانگی بیش از حد افزایش یابد، گاز صنایع قطع می‌شود.
  استانی-اجتماعی  زنجان  قطعی گاز
دستاوردهای شرکت ملی گاز ایران از بدو تاسیس تا پایان آذر ۱۳۹۸
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
دستاوردهای شرکت ملی گاز ایران از بدو تاسیس تا پایان آذر ۱۳۹۸
شرکت ملی گاز ایران یکی از ده شرکت بزرگ فعال در عرصه گاز در خاورمیانه و یکی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت با سابقه بیش از ۵۳ سال است که وظیفه تامین بیش از ۷۵ درصد از سوخت مورد نیاز کشور را بر عهده دارد.
  شرکت ملی گاز ایران
توسعه میادین نفت و گاز ایران با وجود خروج شرکت‌های خارجی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
توسعه میادین نفت و گاز ایران با وجود خروج شرکت‌های خارجی
علی رغم بیرون رفتن شرکت های نفتی خارجی از ایران، این کشور توانسته است به پیشرفت هایی در تعدادی از فازهای میدان گازی پارس جنوبی و میادین نفتی خود دست یابد.
کشف و ضبط ۱۰ هزار سیلندر گاز مایع از شرکت توزیع کننده متخلف در البرز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سیاسی
کشف و ضبط ۱۰ هزار سیلندر گاز مایع از شرکت توزیع کننده متخلف در البرز
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از کشف ۱۰ هزار سیلندر گاز مایع از یک شرکت توزیع ‌کننده در البرز خبر داد و گفت: شرکت دیگری گاز مورد نیاز مردم را در خارج از شبکه برای سوخت خودروها عرضه می‌کرد.
  استانی-سیاسی  سازمان تعزیرات حکومتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
توزیع 3800 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم بضاعت
در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت در منطقه ، تعداد 3800 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم بضاعت شهرهای حوزه ی عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان توزیع شد .در ادامه اقدامات این شرکت در توجه و رسیدگی به ذی نفعان ، شهروندان و مجاوران صنایع و تاسیسات صنعت نفت ، با هماهنگی اداره آموزش و پرورش تعداد 3800 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان مدارس مختلف تعدادی از شهرها و روستاهای حوزه ی عملیاتی این شرکت توزیع شد .شایان ذکر است که پیش از این و در سالهای 1396 و 1397 نیز شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به ترتیب 2170 و 3000 بسته نوشت افزار را میان دانش آموزان کم بضاعت توزیع کرده است .شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان که یکی از 5 شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
پاداش همکاری با برق منطقه ای خوزستان در مدیریت مصرف برق پرداخت شد
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: به شرکت های صنعتی که در تابستان سال جاری با این شرکت در مدیریت شبکه و کاهش مصرف برق همکاری داشته اند، بیش از ۶۵ میلیارد ریال پاداش پرداخت شده است.سید مهرداد بلادی موسوی بیان کرد: با توجه به مشارکت برخی از مشترکین برق در اجرای برنامه های طرح پاسخگویی بار (طرح ذخیره عملیاتی و طرح کاهش و قطع بار صنعتی) در تابستان سال ۹۸، که منجر به عبور موفق شبکه برق از تابستان گرم و طاقت فرسای استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد شده به آنها پاداش تعلق گرفته است.وی با بیان اینکه بیش از ۶۵ میلیارد ریال به ۷ مشترک صنعتی که همکاری کرده اند پرداخت شده است؛ تصریح کرد: این پاداش در برق آذر ماه این مشترکین لحاظ و از صورتحساب برق مصرفی آنها کسر گردیده است.معاون …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
ورشکستگی‌های نفت و گاز نگران‌کننده شد
گزارش اخیر شرکت حقوقی «هاینس و بون» نشان داد که ورشکستگی تولیدکنندگان نفت و گاز، شرکت‌های خدمات میدان نفتی و بخش میان‌دستی در آمریکای شمالی به سطح نگران‌کننده‌ای افزایش پیدا کرده است.
ضریب نفوذ گاز روستایی خراسان رضوی به 98 درصد می‌رسد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
ضریب نفوذ گاز روستایی خراسان رضوی به 98 درصد می‌رسد
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 95 درصد خانوار واجد شرایط خراسان رضوی از نعمت الهی گاز بهره‌مند شدند و این در حالی است که تا قبل از سال 57 فقط ساکنین بخش کوچکی از شهر مقدس مشهد از این نعمت استفاده می کردند.
  استانی-اقتصادی  گازرسانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
نصب آخرین سکوی فاز 14 پارس‌جنوبی
آخرین سکوی بخش فراساحل طرح توسعه فاز ۱۴ میدان گازی پارس‌جنوبی در خلیج‌فارس نصب شد.به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، سکوی اقماری 14D، دیروز شنبه روی جکت خود در چهارمین موقعیت برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۴ پارس‌جنوبی نصب شد.
افزایش روستاهای برخوردار از نعمت گاز استان یزد به 528 روستا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
افزایش روستاهای برخوردار از نعمت گاز استان یزد به 528 روستا
مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با اشاره به بهره برداری 20 روستای استان از نعمت گاز همزمان با ایام الله دهه فجر، گفت: با افتتاح این طرح‌ها جمعیت بهره‌مند از نعمت گاز در استان یزد به 98 درصد می‎‎رسد.
  استانی-اقتصادی  شرکت گاز  یزد  گازرسانی
افتتاح و کلنگ زنی ۱۶ طرح گازرسانی در کهگیلویه و بویراحمد طی دهه فجر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
افتتاح و کلنگ زنی ۱۶ طرح گازرسانی در کهگیلویه و بویراحمد طی دهه فجر
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۶ طرح گاز رسانی در استان همزمان با دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی می شود.
  استانی-اقتصادی  کهگیلویه و بویراحمد  گاز  دهه فجر  چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب‌اسلامی
۳۲۵ روستای کهگیلویه و بویراحمد فاقد گاز هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
۳۲۵ روستای کهگیلویه و بویراحمد فاقد گاز هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون حدود ۳۲۵ روستای استان فاقد گاز هستند.
  استانی-اقتصادی  کهگیلویه و بویراحمد  گاز  شرکت گاز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
تذکر و تاکید لازم به ادارات و نهادهای دولتی جهت مصرف بهینه گاز
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : بازوند استاندار کرمانشاه در راستای رعایت الگوی مصرف و مصرف بهینه در ادارات و نهادهای دولتی بر رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در ادارات و نهادهای دولتی ، تذکرات و تاکیدات لازم به ادارات ذیربط ابلاغ کرد.وی در ادامه ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت گاز استان درراستای محرومیت زدایی و گازرسانی به تعداد 1111 روستا بصورت ویژه درطول دولت تدبیر وامید یادآورشد با توجه به رسالت شرکت گاز استان درخصوص کنترل دما درادارات به منظور رعایت الگوی مصرف بهینه،الزامیست تا بازرسی های روزانه ومستمر صورت گیرد و نسبت به اخطار به اداراتی که الگوی مصرف را رعایت ننموده اند ودرصورت لزوم قطع گاز اقدام گردد.شهبازی مدیرعامل گاز استان عنوان کرد: این شرکت باتوجه به بخشنامه ابلاغی نسبت به تشکیل اکیپ …
99.5 درصد از استان قم تحت پوشش گازرسانی قرار دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / اقتصادی
99.5 درصد از استان قم تحت پوشش گازرسانی قرار دارد
مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت: 99.5 درصد از استان و 95 درصد از سطح روستاهای قم تحت پوشش گازرسانی قرار دارد.
  گازرسانی
قم نخستین استان سبز خواهد بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / اقتصادی
قم نخستین استان سبز خواهد بود
قم ـ ایرنا ـ مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: با گازرسانی به تمامی روستاهای استان در شش ماهه نخست سال آینده، به عنوان نخستین استان سبز معرفی خواهیم شد.
  قم  شرکت گاز استان قم  گاز  دهه فجر